Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) V/ válasza fausto (#71648) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 3. pont .............Case-t a (legkésőbbi becsült - Estimated Delivery) érkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni az eBay felületén keresztül,.....
Mikori ez a aláhúzott szövegű dátum?

A PayPal-n meg a vásárlás napjától számított 180 napig, ha rajtuk keresztül fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#71652) Rowan66 válasza V/ (#71649) üzenetére


Rowan66
tag

köszönöm, így meg lett az email címe, írtam rá.

(#71653) fausto válasza V/ (#71651) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, január 3 a várható szállítás, akkor addig várok :R

(#71654) V/ válasza fausto (#71653) üzenetére


V/
Topikgazda

Én szoktam 7-10 napot adni még ehhez az idő ponthoz, mielőtt az eBay-n jelzem a meg nem érkezést

(#71655) fausto válasza V/ (#71654) üzenetére


fausto
addikt

Én is, de valamiért 60 napra emlékeztem, aztán nem akartam kifutni belőle. Meg megijedtem, mert eltűnt a vásárlási előzményekből a rendelés, azt hittem, hogy akkor buktam a reklamációt, de csak a szűrő volt beállítva :)

(#71656) t.kristof válasza V/ (#71421) üzenetére


t.kristof
senior tag

Szia!
Még dec. 27én visszakaptam a pénzem az ebaytöl, ma viszont meghozta a posta a terméket. :F Ilyenkor mi a teendő? Ugyanis e helyett vettem már egyet itthon, szóval nincs rá szükségem. Muszáj vagyok visszaküldeni a terméket/ pénzt utalni, vagy megtarthatom? Az eladó látja hogy megérkezett a termék hozzám?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#71657) V/ válasza t.kristof (#71656) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye azért érzed a kérdés visszásságát?
Én azt szoktam tenni, hogy jelzem az eladónak hogy megérkezett szeretném kifizetni, hogyan legyen megoldva. Megírja és az alapján kifizetem.
Az ok az hogy kötök egy eladási szerződést az eladóval, én fizetek ő küldi az árút. Késik egy harmadik fél, a szállító miatt, ennek ellenére ő visszaadja a pénzem. Így a szerződés lezárva, sikertelen teljesítésel.
Amikor később megérkezik, ő mégiscsak teljesítette a szerződést, mert leszállításra került a termék, amelyért viszont én nem fizettem semmit sem. Én vagyok olyan helyzetben hogy teljesítenem kell a kettőnk szerződését.
Nem releváns ha én közben "e helyett vettem már egyet itthon, szóval nincs rá szükségem" szituációt csináltam.
3 lehetőség van.
1. Kifizetem.
2. A saját költségemen visszaküldöm -ha PayPal-l fizettem akkoresetleg ráfoghatjuk hogy nem tetszik és ezért küldöm vissza és ők ki fizetnék a vissza postát, de már ment rá valami pénz visszakövetelés ami ugye csak olyan, hogy nem volt vásárlás.
3. Megtartom és nem fizetek érte -meglopom az eladót.

Én az első megoldást alkalmazom. Mindegy, hogy lát vagy nem lát az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#71658) t.kristof válasza V/ (#71657) üzenetére


t.kristof
senior tag

Írok az eladónak, megpróbálom visszapostázni. Köszi újra! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#71659) Hexán


Hexán
csendes tag

Sziasztok!

Az utóbbi rendeléseimnél egy eddig nem ismert kódszámmal találkoztam. UG........CN elejű és végződésű a kód(közte természetesen számok). Ha valakinek jött már ilyen kóddal csomagja esetleg megmondaná,hogy valódi nemzetközi regisztrált küldeményként érkezett a csomag,vagy netalántán a kód csak részben vagy egyáltalán nem követhető a kézbesítésig? :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :))

(#71660) V/ válasza Hexán (#71659) üzenetére


V/
Topikgazda

A csomag címke kép magáért beszél, nem lehet követni ezt nyugodtan hívhatjuk kamu, a postánk sem könyveli.

És ez van a nyomkövetésnél: (12.28-án vásárolva, ma kapták meg, 15 napos szállítás, ami annyira nem rossz.)

Az lenne a lényeg, hogy ma sincs hozzá bejegyzés (eddig is csak a dátum változott a lekérdezés pillanatában)

[ Szerkesztve ]

(#71661) Head88 válasza Hexán (#71659) üzenetére


Head88
addikt

Az UG kezdetű csomagszámok a YANWEN szolgáltatáson keresztül nyomkövethetőek [link], de hivatalosan nem könyvelt és nem nyomkövethető csomagoknak számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#71662) V/ válasza Head88 (#71661) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit tennék hozzá, hogy a Yanwen Magyarországra történő megérkezési és kézbesítési bejegyzései nem igazak. Ebből kifolyólag nem is érdemes nézni.
Természetesen az általam leírt küldemény számát ott sem lehet látni. UG011943059CN

[ Szerkesztve ]

(#71663) Head88 válasza V/ (#71662) üzenetére


Head88
addikt

Igen ezt észrevettem én is. Pl: 2napja kaptam meg egy olyan csomagot ami a yanwen szerint december 17-én már Budapesten volt. Sejtettem, hogy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#71664) Hexán


Hexán
csendes tag

Nekem is "kamu" kódnak tűnt. Reptéri járatszámot is jelzett valamelyik oldalon...Na persze. :DD Azért kételkedtem,mert a nemzetközi ajánlotthoz hasonló volt a formátum. De köszönöm az infót,feleslegesen nem követem...

(#71665) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

nem kaptam meg egy terméket, kértem az újraszállítást, az eladó visszatérítette a pénzt, ebay üzenet:
"The seller sent you a refund
You received a refund
The seller refunded $ *** to your original payment method. Your request is now closed."

a paypal számlámon nincs rajta.

ezt hol keressem?

Aurea mediocritas

(#71666) V/ válasza AXisBOLD (#71665) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 5. Mi az a Refund?

Az eladó által visszautalt vételár, vagy kártérítés.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.
Általában 3-5 banki munkanap, amíg könyveli a bank.

(#71667) darvinya


darvinya
titán

25/12/2017
Preparing to Dispatch [Information Received] (Country code: HU)

Ugye ez tényleg nem azt jelenti, hogy még mindig nem adta fel.?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71668) V/ válasza darvinya (#71667) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem azt jelenti.

(#71669) h4h01


h4h01
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni egy jaybird x3 sport fülest ajándékba..USA-ból jönne a cucc, és a kosárba tétel után nem számol fel plusz költséget (import charges)..31 ezer maga a cucc, és van mellé még 6 ezer forint szállítási költség! Ilyen értéknél már kellene fizetni áfát nem? Esetleg megakadhat később a vámon, és majd a futárnak kell fizetnem még pluszba, vagy szimplán örüljek neki, hogy ennél az eladónál nincs?

A többi eladónál alacsonyabb értéknél is szerepel az "import charges" mint plusz költség!

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#71670) Head88 válasza h4h01 (#71669) üzenetére


Head88
addikt

Tutira veheted, hogy megakad a vámon. Miután majd beszolgáltatod a vásárlást igazoló számlát és a vámnyilatkozatot, fizetheted a 27% áfát + vámot. (ezeket a termék ára+ szállítás költségéből számolják ki) Ja igen és van még vámeljárási díj is.
Válaszd inkáb azt az eladót ahol van import charge és akkor nem kell ezekkel foglalkoznod és addig sem ül rá a csomagra a szállítmányozó.

[ Szerkesztve ]

(#71671) h4h01 válasza Head88 (#71670) üzenetére


h4h01
senior tag

Köszi szépen!

Ha UK-ből jön, akkor viszont tényleg nincs rajta egyéb plusz költség a szállítási ktg-en kívül ugye? Mostanában nem rendeltem Angliából, nemtom most mi a helyzet..

(#71672) darvinya válasza V/ (#71668) üzenetére


darvinya
titán

Akkor minél hamarabb írjak eladónak, hogy adja fel?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71673) V/ válasza h4h01 (#71671) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd ha az Egyesült Királyság már tényleg kilép az EU-ból akkor lehet rajta + költség, de a kilépés elég hangos lesz, hallani fogsz róla. Esetleg meggondolják magukat, vagy különleges vámjogi státustüzt kapnak, ha ők is adnak az EU-s tagországoknak akkor marad minden a régiben.

(#71674) V/ válasza darvinya (#71672) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#71675) darvinya válasza V/ (#71674) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, nem kérdőjelet akartam írni mondat végére. :)
Egyértelmű volt már a válaszod a feltevésemre, csak mikor írtam kijelentést reggel volt, s lényeg lemaradt ami a kérdés lett volna.
Akkor befejezem rendesen reggeli hsz-t:
Ha nem válaszol, s lejárt becsült szállítási idő, akkor egyből eBay segítséget kérjek, vagy még előbb írjak még 1x eladónak?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71676) V/ válasza darvinya (#71675) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor a Posta szerencsétlenkedik, én 7-10 napot rá szoktam hagyni arra a dátumra.

(#71677) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

Első vásárlás előtt állok Ebayen, egy autósrádiót akarok venni egy születésnapra, fontos, hogy EU-n belülről jöjjön, hogy minél hamarabb megérkezzen. A kérdésem az lenne, hogy az EU-ból érkező termékek ugye nem esnek vámeljárás alá. A termék 100%-ban az Item location-ban megjelölt helyről érkeznek?

(#71678) AXisBOLD válasza V/ (#71666) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sorry a lustaságért :B és köszi.

bankszámlán sincs még, de csak 3 nap telt el, akkor várok.

Aurea mediocritas

(#71679) V/ válasza bulek (#71677) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs változás, EU beszerzésekre nem vonatkozik vámeljárás.
A másik kérdésre a válasz: nem 100%, az esetek többségében persze onnan jönnek, de ha mégsem az összes ezzel kapcsolatos +költség az eBay-n keresztül megtéríttethető.
Az nem probléma, hogy az Item location az EU viszont az üzleti eladónál a bejegyzése, a címe kínai, mert azt kell szerepeltetni az eBay regisztrációs adatoknál ahol a cég be van jegyezve, de a termék természetesen itt van az EU-ban.

(#71680) V/ válasza AXisBOLD (#71678) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor hogyan fizettél? Mert ha az egyenlegről -balance-, akkor azon már ott kell lenni egy zöld színű Refund és összeg feliratú bejegyzésként

[ Szerkesztve ]

(#71681) darvinya válasza V/ (#71676) üzenetére


darvinya
titán

Rendben, kösz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71682) anorche1


anorche1
őstag

Del koreabol rendelt cpu -t szerintetek megfogjak?
Rendelt mar valaki?

Szerk.: Vagy amerikabol?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#71683) V/ válasza anorche1 (#71682) üzenetére


V/
Topikgazda

22 € a határ, most épp 26,7 $ felel meg ennek.
Jóslással és más ezoterikus dolgokkal nem foglalkozunk, mert az kívül esik a topik szakmaiságán.
Mindig azt mondjuk, hogy számolj. Ha a vételárhoz hozzáveszed a törvényeink által előírt áfa összegét, esetleg a vámot, hozzáadod a szállítási szolgáltató eljárási költséget akijött összeg alapján eldöntöd, hogy megéri-e megvenni.
Ha véletlenül ezeket nem fizetnéd, akkor örülsz neki.
De mint írtam az Összefoglalóban is: Minden, akár 0,5 $-os tétel EU-n kívülről vámeljárás után kerül be a vámjogi szabadforgalomba az országba, az értékhatár alattiak egyszerűsített eljárással, míg a feletti értékűekhez be kell nyújtani a vásárlási igazolásokat.

(#71684) anorche1 válasza V/ (#71683) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi!

A postai vámkezelési költség most menyi, 2k vagy már emelték?

És ha ugyanazt a terméket ugyanazért az árért tudnám megvenni usa -ből és dél-koreából, akkor inkább honnan rendeljem?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#71685) szabi__memo válasza anorche1 (#71684) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

3k
Korea

(#71686) V/ válasza anorche1 (#71684) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen mindegy, azt nézd hogy minél kevesebb probléma legyen a visszajelzések közt, mindkét helyről 15 nap körül érkeznek a dolgok.

A vámolással kapcsolatban az Összefoglaló 17. Vám ügyintézésről néhány gondolat ad információt.
A Posta most bruttó 3000 Ft-ot kér, a futár cégek 5000-6700 Ft közt

[ Szerkesztve ]

(#71687) AXisBOLD válasza V/ (#71680) üzenetére


AXisBOLD
addikt

bankkártyával

ha a My eBay/Account summary-ra gondolsz ott nincs ilyen, csak Feedback-ek meg a PayPal account information, de a PayPal balance is 0.

Aurea mediocritas

(#71688) V/ válasza AXisBOLD (#71687) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor egyszerűsítem a dolgot.
Ezt írtam: A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.
Általában 3-5 banki munkanap, amíg könyveli a bank.

A PayPal-n az alábbi kinézetű tételsor csak jelzi, hogy kaptál refundot és azt lenyitva látod a kártyaszámot amihez megy a pénz.
A pénz nem kerül be a PayPal-re, csak magát a refund tényt jegyzik fel, megy az eladó bankja és a te bankod közt utalással a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#71689) .Farkas.


.Farkas.
tag

Hali!

2.an nyitottam egy accountot, vasaroltam 10 cuccot, ki is fizettem oket. ebbol 4 megjott 2 uton 4 meg nincs uton se de tiltottak valamiert es nem tudom kitalalni miert...

Your account is suspended. Users whose accounts are suspended must resolve any outstanding issues. Please resolve all outstanding complaints and try again.

View your account information and review your invoices.
If you wish to file a dispute for an Unpaid Item, visit the Resolution Center.
Click here to make a one-time payment to pay your outstanding balance in full.
Visit your Seller Dashboard which may indicate the reason why your account was suspended.
Learn more about account suspension.

(#71690) V/ válasza .Farkas. (#71689) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt nem fizetett tételed?
De csináld azt amit írnak. Lépj be a megszokott módon és nézz körbe.
Bár biztos hogy ők írták és tényleg van valami a Resolution Centernél?
Mert ez számlára utalás dolog nem egészen világos egy új és csak vásárlásra használt eBay fióknál.
Ha az e-mailben volt valami link a belépésre természetesen ne azt használd.

[ Szerkesztve ]

(#71691) .Farkas. válasza V/ (#71690) üzenetére


.Farkas.
tag

Volt egy nem fizetett tetelem, amit szombaton vettem es csutortokon fizettem ki. De irtam a csajszinak es mondta h osszekeszitette es amikor fizetem kuldi, azota rendezodott az is.

(#71692) V/ válasza .Farkas. (#71691) üzenetére


V/
Topikgazda

48 óra a fizetési határidő, azután jön a felszólító meg az egyéb dolog, egy friss regisztrációnál ez egy kicsit problémás. De írtam, nézd meg hogy ők mit is kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#71693) darvinya


darvinya
titán

Megkaptam terméket, s visszajelzést is írtam, viszont ezt kaptam ma.

Your order for eBay item #172…64902 was shipped 30 days ago. Your satisfaction with our product and service is substantially important to us. There are some possible reasons that may cause you not satisfied:

1. You haven't receive the item in the estimated time.
2. When you receive the item, it is broken or defective.
3. You don't know how to operate or use this item.
4. During usage, you find the item doesn’t work as you expect.

In case you encounter any of the above situations or any other issue that makes you unsatisfied, please contact us first before leaving any feedback or opening a case. We will do our utmost to solve problems and make you 100% satisfied. Your support and cooperation would be greatly appreciated.

Best Regards,

Ez is egy robot köszönő, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71694) .Farkas. válasza V/ (#71692) üzenetére


.Farkas.
tag

Irtam az ugyfelszolgalatra es ezt kaptam vissza:

I checked your account and the information that was documented. I would like to inform you that your account was suspended because it exhibits a risk to eBay and to its community. As eBay is an internet-based business and its members are our customers, we have to carefully weigh the risks involved with allowing users on our site.

From time to time, we find accounts which have a risk that no longer justifies a continuing relationship with eBay. When that happens we suspend these accounts and they are no longer able to be used.

We have determined that it is in our mutual best interest to part ways. We regret any frustration or inconvenience this matter may cause you. For your account there is no appeal for this decision. From this point forward, in order to conduct business on the internet, you will have to find a different venue.

This decision includes all accounts that you use on the site. Any and all accounts that are used to circumvent our decision will also result in suspension.

Normalisan ebbe se irja mi bajuk volt. Na mindegy :))

(#71695) V/ válasza .Farkas. (#71694) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van az, kockázatosnak tartják a többiekre nézve a fiók használatodat.
Mire gondolhatnak egy részt amit írtam, friss fiók és már rögtön ki nem fizetett tétel, amire igazából részükről elfogadható okot nem lehet találni, lehet az üzenet váltásaidban is olyan szöveg amit rizikónak tartanak, a regsizrációnálnem kötötted össze a PP és eBay fiókot (hogy ez miért problémás abba nem mennék most bele)
Valójában nem szokták és nem is kell megmagyarázniuk.
Sajnálom a dolgot.
Amiket kifizettél és elküldtek megkapod, viszont remélem PayPal fiókon keresztül fizettél, mert akkor lesz vásárlói védelmed és nem kell az eBayt igénybe venned.

(#71696) V/ válasza darvinya (#71693) üzenetére


V/
Topikgazda

Elkerülték egymást az értékeléssel, mert gondolom ott bejelölted a megérkezést Did this item arrive on time?.
Ez egy normál figyelemfelhívás.

(#71697) AXisBOLD válasza V/ (#71688) üzenetére


AXisBOLD
addikt

értettem eddig is, de köszönöm, hogy részletezted.

meg is jött a pénz a bankszámlára, de PayPal-on továbbra sincs nyoma...

Aurea mediocritas

(#71698) V/ válasza AXisBOLD (#71697) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha tényleges refundként jött ott kell lenni a képeken is látható tételsornak a Historyban, ha nincs eredeti vásárlási sor akkor persze nem lesz ott, mert akkor nem a PayPal fiókon keresztül lett fizetve.

(#71699) darvinya válasza V/ (#71696) üzenetére


darvinya
titán

Bejelöltem, hogy megérkezet x. időpontig.
De újabbat nem is tudok küldeni mert már nincs Leave to feedback gomb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71700) Stefi_dzsi válasza V/ (#71643) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Köszi, gondoltam, hogy ez lehet. Ebaytől probléma nélkül visszakaptam az árát.
Már csak az böki a csőröm, hogy egy másik eladónál is így járhatok...
Kaptam egy EMS trackinget, de még nem látszik rajta semmi. Elkezdett negatív értékeléseket kapni és privátra állította az értékelés listáját, az üzenetemre meg nem válaszol. :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.