Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) optikus


optikus
senior tag

haveromnak vettem ma buyitnow-al egy fenykepezo tartozekot kb 30gbp fuvarral egyutt (angliabol global shippinges), erre delutan kitalalta, hogy hat amihez kellene az hibas es megse kene hozza a tartozek. :W
le lehet ezt cancelezni valahogy? nem nagy osszeg, de nekem nem kell, igy meg csak a penzem all benne. :O

Buy books not gear.

(#71702) V/ válasza optikus (#71701) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy órán belül lehet kérni a vásárlás törlését. Ha ezt túlléped, akkor meg lehet próbálni az eladót megkérni a törlésre, írj neki elfogadható indokot.

(#71703) optikus válasza V/ (#71702) üzenetére


optikus
senior tag

ok, koszi. az 1 oran mar tul vagyunk.

Buy books not gear.

(#71704) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Már többször rendeltem ebay-ről minden gond nélkül, most viszont felmerült bennem két kérdés:
1., Lehet olyat csinálni, hogy megrendelésnél megadok egy megjegyzést, de azt nem az eladónak szánom, hanem a futárnak, aki hozza majd a terméket?

2., Illetve azt tudjátok, hogy mi történik akkor, ha a futár nem tudja kézbesíteni az árut? Ugyanúgy leadja a postán, mint belföldi rendelés esetén?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#71705) V/ válasza INTELligent (#71704) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Az nem kerül rá a küldeményre, így nem is olvassa senki.
A Posta szabályai is úgy szólnak hogy a címzésen kívül más szöveg lényegtelen a feldolgozás szempontjából.
Persze ha vámeljárásra kerülne sor és ott a telefonszám akkor küldenek sms-t, de hivatalosan egy ajánlott levelet küldenek a címre.
Ez nem egészen úgy működik értesítések szempontjából mint egy országon belüli szállítás. Ott sem garantált egyébként, hogy figyelembe veszik.

2. A futár nem adja le a postán, csak a Posta futárja. A többiek értesítenek valamilyen módon vagy a kézbesítés előtt, vagy a sikertelen kézbesítés után, hogy miként jutsz hozzá.

Magyarországon legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#71706) INTELligent válasza V/ (#71705) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm a választ! Azt nem írtam, Eu-n belüli rendelés lenne Magyarországra.

Még annyit kérdeznék, hogy ha Standard Shipping van odaírva, akkor abból lehet következtetni, hogy milyen futár hozza? Erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#71707) tahepa válasza INTELligent (#71706) üzenetére


tahepa
senior tag

Egy kicsivel drágább ingyen szállítással , hazai 3 év garanciával.
A te linkeden ~16000 ft szállítással együtt külföldi garanciával (talán)...

(#71708) V/ válasza INTELligent (#71706) üzenetére


V/
Topikgazda

Az általában nem futár. Ha futáros a szállítás akkor Expedited szó van említve vagy maga a futár cég is megnevezve. Németországban a DHL működik mint posta és működik mint futár DHL Express néven.
Pl ilyesmi szöveg: Expedited Shipping (Express Int'l Versand)

[ Szerkesztve ]

(#71709) optikus válasza INTELligent (#71704) üzenetére


optikus
senior tag

nekem most volt ket olyan rendelesem (egy nemet ebay es egy angol amazon) amiknel felhivott a futar mert rajta volt a csomagon a szamom. egyik egy mpl-es szallito volt a masik ups-e. mindkettonek sokkal egyszerubb volt igy. ramcsorgott 1 percel elobb hogy idert volna, lementem a haz ele es a kezembe nyomta. az ups konkretan ki se szallt, csak megallt egy pillantra az ut kozepen, kiadta az ablakon es alakapartam az lcd-t, kb 10 mp volt az egesz. sokkal jobb volt igy nekem is meg neki is mint kinlodnia a parkolassal meg kapucsengozni emeletet keresni stb. es mondom az mpl-es csajszi is ezt csinalta.

Buy books not gear.

(#71710) Edyhard


Edyhard
csendes tag

Sziasztok!
A segitségeteket szeretném kérni!
14.-én valahonnan beléptek az ebay accountomra és vettek egy röhejesen drága lcd képernyőt, még aznap irtam az eladónak, a futárnak, és az ebay-nek.
Itt jön a csavar: megnéztem az eladó ebay profilját és találtam egy negativ értékelést amihez az volt irva hogy egy csaló és ,hogy a vevőt ugyanúgy lehúzták mint engem.
Szerintetek visszakapom a pénzemet?
Üdv,edyhard

A posta mindig a vevő terhére!

(#71711) V/ válasza Edyhard (#71710) üzenetére


V/
Topikgazda

Miként lett kifizetve? Mert ha csak vásároltak és nem te fizetted akkor mi a probléma?
Ha a Paypal fiókod gyors fizetéssel össze volt kötve és volt a hozzárendelt fizetőeszközön pénz csak akkor lett kifizetve.
A felsorolásodból a PayPal kimaradt, de elsőként ott kellett volna nem engedélyezett tranzakciót indítani.

Nem egészen értem azt sem, hogy miért nem használod a teljesen ingyenes SMS-s belépési védelmet mind az eBay-n, mind a PayPal-n, ha ezek aktiválva vannak ilyen helyzet nem fordulhat elő.
A gyors fizetést -megjegyezze az adatokat a gyorsabb fizetzés érdekében- sehol ne aktiválj, az eBay-n is bontani kell.
Gondolom a jelszavadat és a biztonsági kérdéseket már megváltoztattad mindkét helyen és nézz be az itteni Összefoglalóba és a PayPal topik Összefoglalóba az sms belépési védelem leírásainak megtekintéséhez és aktiváld őket.

Röviden a válasz: Vissza lehet kapni a pénzt, de nem lehet vacakolni, intézni kell, a bankoddal is fel kellene venni a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#71712) INTELligent válasza V/ (#71708) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi mindenkinek! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#71713) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék. December 16-án vettem egy időjárás állomást.

Most viszont észrevettem hogy ezt írja a vásárlási listámnál:

Az eladóra kattintva pedig ezt:

Ilyenkor mi a teendő, várjak még hátha megjön a cucc? Vagy vissza kell kérnem a pénzt? :F

Üdv:Viktor

(#71714) V/ válasza Viktoár (#71713) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel el sem lett küldve, így indítani kellene egy nem érkezett meg requestet, mert már nem tudsz rákérdezni az eladóra, hogy mi van vele.
A várható érkezési idő a fizetés pillanatába odakerül, viszont a $ jel után a csomag ikon az szürke, postára adáskor jelölni kellene és akkor átvált feketére.
Én már 22-án írtam volna neki, hogy mikor küldi el.

[ Szerkesztve ]

(#71715) Viktoár válasza V/ (#71714) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem vagyok nagy ebay-es, alig van pár vásárlásom, azokkal nem volt gond. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#71717) Viktoár


Viktoár
addikt

Na az összefoglaló alapján indítottam egy requestet. Most várjak amíg történik valami? Van további tennivalóm? :R

Üdv:Viktor

(#71718) V/ válasza Viktoár (#71717) üzenetére


V/
Topikgazda

Várj egy kicsit, majd kapsz értesítőt, majd aba lesz lehetőséged az eBay felé továbbvinni, hogy segítsenek.

(#71720) Viktoár válasza V/ (#71718) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen, majd jelentkezem ha van valami. :R

Üdv:Viktor

(#71721) Edyhard


Edyhard
csendes tag

A kártyám hozzá volt csatolva arról vásároltak a saját cimemre.
A jelszavamat és a biztonsági kérdéseket megváltoztattam illetve az ebay angol community-ben is olvastam mi a teendő és aszerint jártam el.
Rögtön fel is veszem a bankommal a kapcsolatot és köszönöm a segitséged! :R

A posta mindig a vevő terhére!

(#71722) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Hali!

Keresővel sem találtam a fórumon a választ a kérdésemre,ezért inkább felteszem:

Kinéztem egy hangfalat, licitálós, kb 50font. Szállítás nincs megadva, de az eladó ezt írta arra, hogy postáz-e:
"Yes, but only through eBays 'Global Shipping Program' I do not know how much that would be as you pay eBay directly for the Postage. I know the Weight is about 10KG."

Hogyan tudom igénybe venni a GSP-t? Alapból May not ship to Hungary van feltűntetve. Mennyi lehet ennek a költsége? Nem találtam se kalkulátort, se díjtáblát hozzá. Az angoloknak jó cuccaik vannak, de lusták. :D

Köszi! :R
Zoli

Nem szotkam hibázni.

(#71723) V/ válasza fererencz89 (#71722) üzenetére


V/
Topikgazda

A GSP-t az eladó választja, nem te.
Neki adja fel a lehetőséget és a költséget, annyit kell neki tenni, hogy felveszi Magyarországot is a szállítási listára és akkor már te kiválaszthatod.
A költsége kb. hasonló mint a Royal Mail csomag díjnak. Itt meg tudod nézni a különböző szállítási lehetőségeket erre a súlyra, onnan-ide általában az olcsóbbnak felel meg majd a GSP-s költséged.

(#71724) fererencz89 válasza V/ (#71723) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen!
Akkor meg is próbálom rávenni az úriembert.

Nem szotkam hibázni.

(#71725) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mit tehetek abban az esetben, ha az elado a megbeszeltek ellenere nem utalta vissza a vetelarat?
Case closed... beszelgetesek kimentve!
(Korabban meg nem volt ilyen problemam)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71726) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezt pedig vegkepp nem ertem:

"Your request was closed because we didn't hear from you. If you have a request open for 30 days and we don't hear from you, we'll close the request"

Mi az hogy nem hallotak rolam, hiszen folyamatosan leveleztem az eladoval...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71727) V/ válasza Archttila (#71725) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha eBay case volt és 6 napon belül nem küldte vissza a pénzt, akkor a case-nél lehet kérni az eBay segítségét.
Ha PayPal-n keresztül fizettél akkor ott indíthatsz még erre dispute-t.

Valószínűleg volt egy ilyen -legalsó- gombod és azt jelölve kellett volna a segítségüket kérni.
Velük is kellett volna "levelezned", úgy 10 nappal az eladó ígérvénye után.

Írták is a dátumot, hogy mikortól él ez a lehetőség.
If the seller doesn't respond or if you aren't satisfied with the seller's response to your request by dátum........,

[ Szerkesztve ]

(#71728) Archttila válasza V/ (#71727) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Koszonom a valaszt!
Mint azt irtam valtottunk par uzenetet es abban maradtunk, hogy az unnepekre valo tekintettel meg varunk egy kicsit hatha megerkezik a csomag.
Ertelmet (akkor) a beavatkozasnak nem lattam, zarni pedig vegkepp nem szerettem volna...
Megprobalom PayPal-on keresztul megoldani a dolgot.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71729) demmer123


demmer123
őstag

Rendeltem egy csomagot az Ebayről.Nyomkövetés Royal Mail-t ír az itthon posta vagy DHL fogja kézbesíteni?

(#71730) V/ válasza demmer123 (#71729) üzenetére


V/
Topikgazda

A DHL semmiképp, Magyar Posta, a GSP-s és futáros szállítói partner meg a GLS.

(#71731) Archttila válasza V/ (#71727) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most volt időm utána nézni a dolognak, de én PayPal-on sem az Open, sem a Closed Case alatt nem látok semmit... Rossz helyen nézem?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71732) V/ válasza Archttila (#71731) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam: Ha PayPal-n keresztül fizettél akkor ott indíthatsz még erre dispute-t.
Amíg nem indítod el, addig nem lesz ott.

[ Szerkesztve ]

(#71733) Archttila válasza V/ (#71732) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az új felületen nincs Dispute opció, de a régin azonnal sikerült! :R

Köszi a segítséget!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#71734) V/ válasza Archttila (#71733) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor belépsz akkor neked jobb oldalt ez a pirossal bekeretezett link nincs ott?

Vagy ha erre a linkre kattintasz a vásárlásnál és azután a megjelenő képernyő buyer protection szöveg alján jobbra a Resolution Center?

[ Szerkesztve ]

(#71735) totyak


totyak
aktív tag

Mennyi mostanában a postázási idő UK-ból standard postázással? Nyilván változó, de úgy egy átlagot tudtok mondani? Már tizedik napja várok egy csomagot, ami tudom, hogy nem eget rengető idő, de nekem úgy rémlett, hogy egy hét alatt ide szokott érni minden. Kicsit tartok tőle, hogy lába kél, mivel hogy sima csomag, nem lehet követni.

Más, csak elméleti kérdés. Mi történik akkor, ha az eladó refundot ad a vevőnek? Ő, mint eladó bebukja a termékét és a pénzét, vagy neki kártérít az eBay.

(#71736) V/ válasza totyak (#71735) üzenetére


V/
Topikgazda

10-18 nap a sima csomag.
Attól függ hogy megérkezik vagy nem érkezik meg a csomag.
Ha a szállító elveszíti akkor a feladó kap kártérítést.
Ha nem veszik el csak nem kell neked, gondod van vele akkor visszaküldés után és ha az eladó megkapta kapsz refundot.
Adott szituációtól függően lehet olyan, hogy az eladótól nem kérik vissza a pénz, hanem a saját kontójukra adnak refundot a vevőnek.

(#71737) totyak válasza V/ (#71736) üzenetére


totyak
aktív tag

Akkor még bőven várhatok rá.

A legkorrektebb esetre gondoltam, amikor az eladó tényleg megbízható és lehet hinni a szavának, hogy postára adata. A vevő is megbízható és neki is lehet hinni, hogy nem érkezett meg. Nyomon ugye nem követhető, mert standard posta. A vevő nyilván az eladótól kéri vissza a pénzét és ezek szerint az általad leírtak alapján a feladó meg visszakapja az eBay-től a pénzt. eBay felé onnantól elég annyit bizonyítani, hogy refundolt a vevőnek, utána ők is fizetnek?

[ Szerkesztve ]

(#71738) V/ válasza totyak (#71737) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen így működik, mint írtam lehet olyan is, de legtöbb esetben az eladótól visszaszedik a pénzt.
Te refundot kérsz, azt az eladó tudomásul veszi, feléd elindul a pénz, a szállítóval történő veszekedés, az eBay eladói védelem csak azután kezdődik.

(#71739) Tamy


Tamy
senior tag

Szerintetek ez a szék mennyire lehet gagyi? A műanyag karfa mindenképp gyenge pontja lesz, de ennyi pénzért két karfát se kapni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#71740) V/ válasza Tamy (#71739) üzenetére


V/
Topikgazda

Elmegy, nem annyira gatyi a karfa nem annyira lényeges, ez jobb minőségű mint amit itt látsz úgy egy év után a gázrugót cserélni kell mindkettőnél (3500-4500 Ft nálunk) mert kattogni kezd, a többi része az bírja, persze a textilbőr az mindegyiknél kopik valamennyit.
A linkelt típusból akciósan 10 K-ért vettem kettőt, az egyik félév múlva nagyon kikopott, pedig csak ültek benne.

(#71741) Tamy válasza V/ (#71740) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszönöm, akkor bevállalom. Nekem eddig egynél a műanyag csillagtalp tört el, utána vettem egy fém csillagtalpút, annál a műanyag karfa tört el. Átraktam a régiről (bár a támla dőlésszöge ezáltal változott kicsit), majd ott is eltört a karfa. Megfogadtam, hogy többet műanyag karfásat soha, de ennyi pénzért elgondolkodtam rajta. A gázrugó nekem bírni szokta, persze időnként leenged, de azzal még ellennék.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#71742) Viktoár válasza Viktoár (#71720) üzenetére


Viktoár
addikt

Jóváírták az elutalt összeget.Köszi a segítséget. :R

Üdv:Viktor

(#71743) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

regeltem ebayre, van pp accom is, ugye az összefűzésnél azt olvastam, hogy a Paypal info alatt és a Link my pp.... opcióra kell kattintsak és ott megadni a pp emai címemet

na itt jön a kis bökkenő, mert a Link my pp gombbal nekem egy új pp regisztrációs oldalra visz az ebayről

mi lehet a probléma? a pp mindent megcsináltam, megadtam a kártyaszámot számlaszámot stb.

köszi a segítséget előre is nektek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#71744) V/ válasza zsolt19900 (#71743) üzenetére


V/
Topikgazda

A belépési oldalra menne és be kell lépni a PayPal-re majd vissza link az eBay-re. Lehet hogy csak annyi a gond hogy be vagy lépve a PayPal-re vagy elírtad a PP azonosító e-mail címet.
Gondolom a PayPal fiók aktiválása is megvolt?
Próbáld másik böngészővel, ne privát böngészés és felugró ablak engedélyezve legyen. Most viszont töröld mind az eBay és PayPal sütiket meg a böngésző gyorsítótárat, mielőtt újból megkezded.

(#71745) zsolt19900 válasza V/ (#71744) üzenetére


zsolt19900
őstag

Másik böngészőből is kipróbáltam:
belépek ebay
account
Link My PP gomb és egy új accot akar velem létrehozatni, de még ha ide is kellene beírjam az adataimat, az országot nem engedi átváltoztatni US-ről másikra....
amennyiben itt fent rámegyek, hogy belépek a pp-be akkor csak simán belép és ha ezek után megyek megint a Link My PP gombra ebayen, akkor is csináltatni akar velem új fiókot, pedig nem a bal oldali gombra megyek Ebayen ami ugye az új PP készítése

nem értem.... amikor egy másik fiókot csináltam ment egyből minden

a PP az elvileg élesítve van, az összes dolog amit meg kell csinálni az zöld pipával van jelezve, mobilszám, cím, bankszámlaszám és bankkártya is hozzá van adva és az ebay acc is meg van erősítve sms-sel már, szóval már csak ez a lépés lenne vissza.... elvileg

és az előzőhöz hozzászólva: nem a belépésire menne PPnél sem, hanem csináltatni akar velem egy újat, miközben már van.... és full adatokat kér nem is email cím ill. jelszó párost ráadásul, szóval nem is tudom azt sem elírni

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#71746) somnia


somnia
őstag

...most akkor ez hogy is van?...

(#71747) V/ válasza zsolt19900 (#71745) üzenetére


V/
Topikgazda

Lépj be az angol eBay-n és úgy próbáld meg

(#71748) V/ válasza somnia (#71746) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez úgy van hogy aki írta egy hülye. Gondja van az értő olvasással. Céges importról van szó és ki és be vámokról az idézett jogszabályban
Mivel nem fizetünk magánszemélyként vámot, így azon is nincs ez a 10 €-os áfa móka.
Az Áfa törvény alapján fizetjük a magánszemély vásárlásos importjának a áfá-ját, nem a Vámkódex alapján.

Annak is gondja van az értő olvasással aki a másik eBay topikba nyomja témát. Amelyik a példákat hozza az nem tudja felmutatni azt a határozatot amiben ezt a kedvezményt a NAV lekönyveli, mert bizony ők ezt a részét sem értik: Az így meg nem fizetett összeget vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Határozat nélkül nincs lezárás, mert valami alapján azért el kell számolni.
Azt hiszik, hogy amikor "átcsúszik" a dolog akkor ez történik.

[ Szerkesztve ]

(#71749) zsolt19900 válasza V/ (#71747) üzenetére


zsolt19900
őstag

az is megvolt onnan próbálkozom, de onnan is ezt a Create oldalt dobja be.... az a legszebb, hogy ott fent pedig ott van hogy kilépjek a PPből... szóval nem értem miért akar újat csináltatni velem

ha pedig kilépve vagyok PPből akkor ott fent van ugyan hogy belépés, be is léptet a PPbe, de utána semmi egyéb, ott vagyok a PPbe és kész, ha ismét a "Link my PP" gombra megyek ebayen, megint csináltatni akar velem PP accot.... :D

és ugye ha német ebayről kezdem el, akkor Némto van megadva mint Land, ha .comról akkor pedig US, szóval ha még csinálnék is PPaccot akkor sem tudom átállítani Magyarországra a Landot :D

szóval megvagyok lőve

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#71750) V/ válasza zsolt19900 (#71749) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ne kapcsold össze most. Ettől függetlenül tudsz vásárolni.
Csak ennyi a"korlátozás": If you remove the link between your eBay and PayPal accounts, you'll have to go through a few extra steps each time you buy items from sellers who require a confirmed PayPal account as their payment method.
Meg van a megoldás amikor előkerül a regisztrációs ablak (Rossz paramétere van az eBay-n a linknek) felül a menüsorban Login-ra kattints és lépj be a PayPal-ra

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.