Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) V/ válasza depence (#71349) üzenetére


V/
Topikgazda

Én biztos vagyok benne, hogy nem kell utólag fizetni.
Azt az illetőt átvágták, mert nem igaz, hogy 2* fizetni kell.
A Pitney Bowes mindent rendez a hatóságok felé.
Ha a teljes összeg után ki van fizetve és a szállító kérné mivel a NAV készítette a vámhatározatot, a kifizetési igazolásokat mellékelve felülvizsgálatot kell kérni és kész.
Lehet írogatni különböző fórumokra, de ha igaza van akkor miért nyugodott bele? Meg néha egy kicsit ponttalan az eset leírás.
És ne keverje össze senki a magánszemély EU-n kívüli vásárlásainak dolgát a céges importtal, a kettő dologra más szabályok vonatkoznak.

(#71352) depence válasza V/ (#71351) üzenetére


depence
tag

Rendben.

Lényeg a lényeg, az Import charges költség már mindent elrendez

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#71353) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Összefoglalóból: Ha EU-n kívülre megy a küldeményünk, csomagunkhoz mellékelni kell 1 vagy 2 db vámárunyilatkozat (angol vagy francia nyelven) ez küldeménytől függően CN22 vagy CN23. A Posta oldaláról letölthető, VÁMKEZELÉSI NYOMTATVÁNYOK, de a postán is kérhető.

Az oké, hogy USA-ba amúgy se egyszerű postázni, de mikor feladtam az oda az elsőbbségi + ajánlott + tértivevényes levelet, nem kellett volna kitöltenem egy ilyen nyomtatványt? :F Az ügyintézőnek a postán nem kéne ezt tudnia? Ha ez nem lenne elég, a postavezető sem kérdezte meg, hogy kitöltöttem-e bármilyen más nyomtatványt a feladóvevényen kívül, mivel bementem érdeklődni a küldeményem holléte felől, ugyanis eltelt a feladástól számított 10 nap és ha a MP oldalán nem is kell látnom a nyomkövetési szám alatt csak a felvételt (ajánlott levelet ugye nem követnek nyomon belföldön), akkor már látszódnia kéne valaminek a nemzetközi nyomkövetési oldalak valamelyikén. Hacsak... Hacsak a fentebb említett vámkezelési nyomtatvány meg nem léte miatt már itthon megfogták a csomagot. Vagy megint csak el vannak havazva és a megnövekedett áruforgalom miatt a vámon is túlterhelt?
Ideális esetben kevesebb mint 1 hónap alatt a tengeren túl kellene legyen a címzettnél, rosszabb esetben mint a tavaly ilyenkor a Kanadában feladott csomagom, csak 2 hónap elteltével kaptam kézhez.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#71354) V/ válasza flymi (#71353) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha csak levél megy, akkor nem kell, ha csomag, de ami még levélküldemény kategória akkor kell.
Az ottani vámosoknak kell nem a mieinknek.
Az lehetséges, mert erre joguk van a vámszerveknek, hogy nem fogadják, mert nincs okmány és visszaküldik.

Nyomkövetés:
A küldemény felvételnél szövegnél többnek kell látszódni, legalább az hogy kiment.
Telefonos ügyfélszolgálatnál érdeklődj, ők mást is tudnak nézni, míg a helyiek meg nem.
12-15 nap alatt kézbesítik is az USA-ba, most nem volt hurrikán korlátozás. Ha azt látod írva, hogy elhagyta az országot akkor 72 órán belül az USA-ban van.

(#71355) flymi válasza V/ (#71354) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az frankó. Egy kis csomag volt ami elsőbbségi ajánlott levélként ment el.
Akkor előfordulhat az is, hogy átvilágítás után kézbesítik, de akár vissza is küldhetik a holmit a feladónak? Nem magam miatt kérdezem, hanem mert a vevő várja a cuccot.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#71356) V/ válasza flymi (#71355) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem tudom hogy a USA vám mit használ, de úgy gondolom, hogy mivel náluk 2000 $ a vámmentes határérték, tovább engedték De náluk nem lehet tudni, hogy milyen szigorítást alkalmaznak épp.
De előbb érdeklődj a postánk telefonos ügyfélszolgálatánál, mert az ajánlott és a tértivevény miatt is könyvelt a küldemény az USA-ban is.

(#71357) flymi válasza V/ (#71356) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már felhívtam a telefonos ügyfélszolgálatot, ahol készségesen felajánlották, hogy keressem fel a postahivatalt, ahol feladtam a küldeményt és ott érdeklődjek. Én szépen megköszöntem a segítséget és letettem a kagylót. Úgyis mentem a postára, hát érdeklődtem. Azt mondták kerestessem, de ez két hónapig is eltarthat és levélben értesítenek. :DDD Most már röhögök rajta, de ott sírni tudtam volna. A jó öreg Magyar Posta...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#71358) somnia válasza depence (#71349) üzenetére


somnia
őstag

De olvastam olyat is akinél ettől függetlenül ugyanúgy kifizette rá az áfát

...hol?...

(#71359) depence válasza somnia (#71358) üzenetére


depence
tag

Nem itt!
ebay-fórumon

[ Szerkesztve ]

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#71360) V/ válasza flymi (#71357) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj, de ez nem így működik. Amit mondtak neked az nettó hülyeség.
Ha kerestetni akarod, még azt is a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül elindíthatod vagy személyesen a felvevő hivatalban. De hogy a nyomkövetési információért be küldenek azt soha nem tapasztaltam az mondjuk elmúlt 15 év alatt.
Mi a nyomkövetési szám?
Ha felvették és elküldték akkor nincs miért a helyi postára menni, értelmetlen dolog.

(#71361) V/ válasza depence (#71359) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell mindent elhinni.
Kérték másodjára az áfát, megreklamálom, mivel nem kell fizetni és törlik a kiszabási határozatot nem történik meg hogy 2* fizetném.
Ha olyan hülye, hogy beletörődik, akkor az egyéni probléma, nem pedig az hogy ki kell fizetni az áfát annak ellenére, hogy már az import charges keretében kifizette.
Hangsúlyozom a vámérték alapja a vételár+szállítási költség.

[ Szerkesztve ]

(#71362) depence válasza somnia (#71358) üzenetére


depence
tag

Kijavítom magam, elnézést. Felületesen olvastam.
Az illető meg akarta kerülni az import charges díjat és ő maga akarta intézni a további díjakat.

Egy részlet ebből:
Nos, 2013 november 3-án eldöntöttem, hogy veszek egy notebookot eBay-ről USA-beli eladótól.
A fizetésnél viszont újdonságként szerepelt egy "Import charges" nevű plusz tétel. Az oldalon kiderül, hogy ez egy új szolgáltatás, ami a szállításhoz kapcsolódó plusz feladatokat fedezi, így például a vámot is. Hiába próbáltam a neten keresni olyat, aki már Magyarországról használta volna, semmit se találtam. Viszont külföldi fórumokon olvastam több negatív véleményt. A vám ugye úgy néz ki, hogy 27% ÁFÁt kell fizetni elektronikai eszközökre (általános esetben X% vám + 27% ÁFA amit fizetni kell). Kiszámoltam, hogy hány dollár lenne ez és több jött ki, mint amit az "Import charges" rész feltüntetett. Mint kiderült ezt a szolgáltatás az ún. Global Shipping Program és nem az eBay, hanem egy Pitney Bowers inc. nevű cég végzi. Ezek tudatában úgy döntöttem nem fogok semmi esetre sem ezeknek fizetni nehogy kétszer kelljen vámot fizetni, ha elrontanak valamit. Plusz semmi elérhetőség nincs hozzájuk, ami tovább csökkenti a bizalmat. Írtam az eBay-nek, hogy kapok-e számlát erről, a vámfizetésről. Kb. egy hét után ez a válasz jött:

.
.
GSP levele amit most nem másoltam be
.
.

Ez alapján nagyon úgy tűnt, hogy fingjuk sincs hogy működik a saját rendszerük, de mindenképp bonyolítja a dolgokat mintsem egyszerűsíti (ahogy reklámozzák ezt), ezért inkább megkértem az eladót fel tudja-e adni a hirdetést úgy, hogy én intézzem a vámot, vagyis a jó öreg USPS-sel. Ezt elintézte és utána már a weboldalon csak a termék ára és a szállítási költség maradt. Ekkor rendeltem meg.
Annak viszont nem örültem, hogy a legolcsóbb szállítás is 118 USD volt (USPS Priority Mail Express International).
A tracking kóddal szépen látszott hol tart a csomag. November 4-én adták fel és 8-án már Magyarországon is volt.

..és ez után jött a levél a Magyar Postától...
de a itt a [link]

[ Szerkesztve ]

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#71363) V/ válasza depence (#71362) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye azt nem kell ragozni, hogy 2017.12.21 van. Ennyit az időszerűségről egy 2013-ban történt és 2014 januárban posztolt dologgal.
És ugye nem fizetett import charges-t
Abba meg nem szívesen mennék bele, hogy a munkatapasztalataimat itt megosszam vámolás témában.

[ Szerkesztve ]

(#71364) depence válasza V/ (#71363) üzenetére


depence
tag

Mármint hogy ilyen ma már nincs? :)

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#71365) V/ válasza depence (#71364) üzenetére


V/
Topikgazda

Céges vámimport papírt töltött ki lásd a hozzászólásában a mellékelt nyomtatványt ezért is fizetett 9150 Ft-ot a magánszemély akkori 2000 Ft-ja helyett.
Ez a dolog nem egy kerek történet.
Nézd meg az Összefoglalóban a mostani nyomtatványokat és az amit írtál az a posta vámimport eljárási költsége volt, azt sokkaltaami most A szolgáltatás alapdíja: 10.000 (áfa-t tartalmazza), és a vám elé állítás díja 1.100 Ft/küldemény (áfa-t tartalmazza).

Segítek, itt vannak a minták:

Magánszemély

Cég

De jól elbeszélgettünk.

Már máshol is felvetődött ez a"valami" téma, ezért is írtam a (#71351)-ben ezt: És ne keverje össze senki a magánszemély EU-n kívüli vásárlásainak dolgát a céges importtal, a kettő dologra más szabályok vonatkoznak.

Remélem nem fogja megkavarni az ide betévedő embereket ez dolog.

[ Szerkesztve ]

(#71366) depence válasza V/ (#71365) üzenetére


depence
tag

Köszönöm szépen!

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#71367) RoSSo3 válasza V/ (#71344) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Nem-nem, tegnap éjjel volt folyamatban. De közben ráeszméltem, hogy már nem is tudom feladni addig a csomagot, mert Dec 26. a határidő. 24. vasárnap, 25. ünnep, 26. ünnep, nálunk szombaton sincs posta, ma-holnap pedig úton vagyok. Szóval fizikai képtelenség lett volna visszaküldeni - viszont tanulni szerettem volna az esetből és hálás vagyok a tanácsodért, köszönet érte!

Legközelebb biztosan így fogom csinálni, de tegnap elszakadt a cérna, annyira nem jutottam egyről a kettőre az eladóval, se az ebay-el.

Jó tudni erről a dologról, van PayPal fiókom, így mindenképp hasznos. Köszönet!

(#71368) V/ válasza RoSSo3 (#71367) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk te még jobban jártál. Én is vettem egy tablet tokot pont a típusnak való, viszont lötyögött benne a tablet és ha egy kicsit megbillent akkor az egyik rögzítő hozzáért a kikapcsoló gombhoz és kikapcs.

(#71369) RoSSo3 válasza V/ (#71368) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Az sem ideális :(
Nekem pedig túl vastag a tablet (MEDION X10302), és csak erővel tudom beletuszkolni, de a gumírozott szélek miatt a táblagép nem megy egykönnyen bele, sőt, inkább sehogy - sérülés nélkül. Közben találtam egy 7 fontosat, meg is rendeltem. Ez meg került 9 ezerbe postával együtt :(

Van a családban egy másik, 9.7-es, ahhoz jó lesz. Az nagyobb gond, ha semmire nem tudod használni, mert akkor tényleg felesleges.

(#71370) 4ron


4ron
senior tag

Először volt gondom eBay-es termékkel, nyitottam egy Case-t. Ma jött az e-mail, hogy ellenőrizzem a PayPal fiókomat, ugyanis visszakaptam az összeget. Tényleg visszakaptam, megjelent a +x USD a tranzakcióknál, viszont se a bankszámlámon nincs még rajta, se a PayPal fiókomból nem tudom kiutalni.

Ilyenkor van egy bizonyos átfutási idő, vagy rosszul közelítem meg a sztorit? Köszi.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#71371) demmer123


demmer123
őstag

November 10-én rendeltem egy terméket Ebayen. Azóta semmi hír a csomagról.Van esély hogy megérkezzen még,vagy már kicsi az esélye?

Estimated delivery Nov 28, 2017 - Jan 03, 2018

Szerintem nagy valószínűséggel elveszett a csomag.

Ilyenkor mi a teendő?Írjak angolul az eladónak ?

[ Szerkesztve ]

(#71372) V/ válasza 4ron (#71370) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 4. Mi az a Refund?
Az eladó által visszautalt vételár, vagy kártérítés.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.
Általában 3-5 banki munkanap, amíg könyveli a bank.

[ Szerkesztve ]

(#71373) V/ válasza demmer123 (#71371) üzenetére


V/
Topikgazda

Január 3-ig nem tudsz semmi különösebbet tenni. 4-én lehet requestet indítani a meg nem érkezés miatt, de azért 10-12 napot még várunk, hogy legyen esélye megérkezni.
Ilyen lassan is szállíthatják, ez még nem az elvesztés jele.

(#71374) 4ron válasza V/ (#71372) üzenetére


4ron
senior tag

Ezt olvastam. De nem világos számomra: ha megjelent a PayPal tranzakciónál a + összeg, akkor miért nincs az egyenlegen? Azért fog a bankszámlámra visszakerülni, mert kártyával fizettem, nem pedig a PayPal egyenlegemmel? Ez esetben értem.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#71375) V/ válasza 4ron (#71374) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kártyával fizetsz a pénzt a bankodtól utalják az eladó bankjához, a PayPal csak könyveli a vásárlási tranzakciót, visszafelé szintén banki utalás bankszámlára, a PayPal csak feljegyzi, pénz őket nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#71376) darvinya


darvinya
titán

Buying listából érdemes/lehet törölni azokat amik megjöttek és visszajelzést kapot?
Most Rejtettem (asztali nézetben), hogy ne zavajon össze mi jött meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71377) 4ron válasza V/ (#71375) üzenetére


4ron
senior tag

Világos, köszi :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#71378) V/ válasza darvinya (#71376) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet törölni, csak azt amit most tettél.

(#71379) darvinya válasza V/ (#71378) üzenetére


darvinya
titán

Akkor nem én vagyok béna, hogy nem találtam törlés menüt / gombot.
Gondolom ez mindig ott lesz, hogy ezzel legyen ellenőrzés eBay részéről.
Vagy bizonyos nap elteltével automatikusan törlődik?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71380) V/ válasza darvinya (#71379) üzenetére


V/
Topikgazda

3 év látható mindig, most 2015-2016-2017, januártól 2016-2017-2018

(#71381) darvinya válasza V/ (#71380) üzenetére


darvinya
titán

Kösz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71382) access_denied


access_denied
senior tag

Amennyiben Kínába vissza kellene küldenem egy kisebb csomagot (egy óra, dobozban, 7*7*5 cm), akkor annak mennyi lehet a szállítási költsége? Rossz típust küldtek, keresem a megoldást.

(#71383) access_denied válasza access_denied (#71382) üzenetére


access_denied
senior tag

Illetve még az merült fel kérdésként, hogy ilyen esetben ugye az eladónak kell állnia a szállítási költséget?

(#71384) Head88 válasza Head88 (#71228) üzenetére


Head88
addikt

Szia V/ !

Végül megérkezett a kis csomagom és nem kellett fizetnem semmit (vám, ÁFA).
Köszönöm szépen a segítségedet.

Boldog Karácsonyt kívánok :)

(#71385) V/ válasza access_denied (#71382) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi a súlya, mert nem a méret a lényeg :) A méret csak annyiban számít, hogy nem lehet a mérete 90*140-nél kisebb és ehhez a magasság max 600 mm.
De 100 g-ig 2330 Ft, 250 g-ig 2960 Ft, 500 g-ig 3950 Ft. elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes. Ezt az összeget ha a PayPal fiókodon keresztül fizettél és van ott könyvelt tétel erről, akkor a PayPal visszaadja.

[ Szerkesztve ]

(#71386) V/ válasza Head88 (#71384) üzenetére


V/
Topikgazda

:C
Így azért egyértelmű, hogy semmilyen ráírt értéket, még a balfácán cserepartner "biztosítási pénz" értékét sem veszik figyelembe, úgy dolgoznak ahogy írja a jogszabály.

(#71387) access_denied válasza V/ (#71385) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm szépen, ezzel már el tudok indulni. Ha probléma van, de az eladó válaszol, akkor is érdemes case-t nyitni?

(#71388) korn


korn
aktív tag

Másnak sem megy a paypal fizetés ebayen, vagy csak én szívok ezzel?
Beírom a paypal acc + pass -t aztán feljön az ablak "Checking your info" és ennyi, itt megáll.

(#71389) access_denied válasza korn (#71388) üzenetére


access_denied
senior tag

Működik (tegnap legalábbis fizettem). Próbáld meg a böngésző cache ürítését, vagy próbálj másik böngészőt.

(#71390) korn válasza access_denied (#71389) üzenetére


korn
aktív tag

Ezeket már próbáltam. Pár napja még vásároltam probléma nélkül. Paypal-ba közvetelenül be tudok lépni, csak ebay-en keresztül nem megy .

(#71391) V/ válasza korn (#71390) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd Összefoglaló 14. Ha az eBay-n történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés

(#71392) korn válasza V/ (#71391) üzenetére


korn
aktív tag

Sajnos ezekkel sem megy.

(#71393) Head88 válasza V/ (#71386) üzenetére


Head88
addikt

Volt a csomagomra csatolva egy magyar posta vámárunyilatkozat (a csomag országba érkezési időpontján pecsételve, konkrétan 6 különböző pecsét különböző hatóságtól) amin nyomtatottan fel van tűntetve a feladó általi értéknyilatkozat összege, tollal át van húzva és mellé írták azt az értéket amit a levelemben bevallottam. Ez a papír megjárta a NAV-ot is mert van rajta pecsétjük. Szóval azért figyelték a csomag labeljén az értéknyilvánítást.

[ Szerkesztve ]

(#71394) V/ válasza korn (#71392) üzenetére


V/
Topikgazda

Többeknek ezek segítettek, az összes eBay és PayPal által javasolt megoldás is benne van.
Ha már nincs a gyors fizetés és a fiókok közt nincs kapcsolat, akkor az alap állapotról indul a dolog.
Ha nem fix ip címet kapsz akkor egy új csatlakozással másik ip címmel megpróbálni.
Másik böngésző program használata.

[ Szerkesztve ]

(#71395) V/ válasza Head88 (#71393) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vehetik figyelembe, mert az postai dolog (értéknyilatkozat összege), nem vámértékhez tartózó téma. Én erre utaltam.

[ Szerkesztve ]

(#71396) Czimby válasza korn (#71388) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem se jó és másnak sem, valami global gond lehet...

Nála is gond van

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71397) korn válasza Czimby (#71396) üzenetére


korn
aktív tag

:R

(#71398) Czimby válasza korn (#71397) üzenetére


Czimby
addikt

ebay.ca -n bejelentkezve tudsz fizetni!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71399) V/ válasza Czimby (#71396) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira nem, mert többünknél rendesen működik, nincs anonim böngészés, nincs és nem volt gyors fizetés beállítva.
Azóta jelentkezik ez a probléma amióta a gyors fizetési dolgot az eBay-esek a PayPal fizetési kliensben erre a képernyőre cserélték:

De te is kipróbálhatod az Összefoglaló 14. pont módszereit.

Ha a ebay.ca oldalon működik csak a ebay.com oldalon nem, akkor ez is az ebay-re utal probléma kiinduló okaként, nem a PayPal-re. Ezek szerint a nemzeti oldalakon működik.

[ Szerkesztve ]

(#71400) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Az utóbbi 1.5 - 2 hétben már most a 3. alkalommal kapok mailt a no.reply@ebay.com-tól Unauthorized use of your account -- action required tárggyal, illetve hogy resetelték a jelszavam stb. Ezután mindig megváltoztattam egy még nem használt jelszóra, legutóbb biztonsági kérdést is állítottam be, erre most újra. Hogyan sikerülhetett megint belepiszkálniuk? Tudnátok nekem tanácsot adni, mit csináljak? Már most baromira zavar, és nem tudom, mit nem csinálok jól. :F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.