Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) anorche1


anorche1
őstag

Csak én nem tudok ebay -en paypal -lel fizetni? Se telefonon, se gépen nem tudok, csak pörög a "Checking your information..." fölött a karika.

Szerk.: Csak vissza kellett volna olvasnom, bocsi :W

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#71802) Soma01 válasza anorche1 (#71801) üzenetére


Soma01
veterán

És mivel oldódott meg neked?

(#71803) V/ válasza Soma01 (#71802) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk az Összefoglaló 15. Ha az eBay-n történő fizetéskor nem megy végig a PayPal fizetés 1. és 2. pontja a legegyszerűbb.

(#71804) Intruder2k5 válasza Soma01 (#71802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Használd ezt a domaint: https://www.ebay.ca/

Én is ezzel küzdöttem pár órával ezelőtt, a kanadai oldalról megy.

(#71805) Soma01


Soma01
veterán

Ez nem megoldás, csak a probléma megkerülése. De kipróbálom azt az oldalt. Vagy fizetek kártyával...

(#71806) Intruder2k5 válasza Soma01 (#71805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így is lehet nézni, de akkor azt hiszem rossz helyen vagy, hiszen itt "megoldást" nem fogsz kapni, akkor inkább az eBay és/vagy a PayPal supportot kellene ezzel megkeresned.

(#71807) V/ válasza Soma01 (#71805) üzenetére


V/
Topikgazda

A problémát nem tudjuk mi megoldani.
Az 1. pont lehet, hogy megoldás, mert így kell fizetnünk ezután. Én látok is logikát benne, mert sokan nem aktiválják sem az eBay-n, sem a PayPal-n az sms-s belépési védelmet, ezzel a módszerrel "rá van kényszerítve" hogy legalább a fizetés 2 lépcsős legyen, mobilon kelljen engedélyezni és így megelőzhető a "feltörték a fiókom és vásároltak a nevemben" probléma.
A 2-vel igazad van, az a probléma megkerülés. De azért is írtam ezt: ha sürgős a fizetés.
A 3. meg az esetek nagyobb %-ában megoldja. Mint írtam, ide be van dolgozva az amit az ügyfélszolgálataik javasoltak.
Jeleztem, kértem segítséget, válaszoltak.

Van 4. megoldás is, de az nem igen viszi előre a dolgokat. Megvárni amíg rájönnek a hibára és kijavítják.
A probléma az, hogy legtöbbünknél normálisan működik, így nehéz megtalálni, hogy kinél miért nem megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#71808) Soma01


Soma01
veterán

Tudok (2) kártyával is fizetni és az is elég biztonságos, mivel az csak egy alszámla kártyája amin nem tartok pénzt csak akkor és annyit vezetek át rá amikor és amennyire szükségem van.

Úgy néz ki, nálam mélyebb a probléma, mivel a mobil app-on sem megy és azon keresztül még soha nem fizettem (csak összeválogattam a tételeket) de most amikor próbáltam, most sem ment. Más gépen sem ment, ami még soha nem látott ebay-t és paypal-t sem.

A segítséget pedig köszönöm!! :) Tudom, hogy itt maximum azokat a tanácsokat tudjuk megbeszélni amire mi vagy mások rájönnek ill. a támogatási csoport ajánl. Közvetlenül nincs beleszólásunk a megoldásba...

(#71809) V/ válasza Soma01 (#71808) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyértelmű. Fiók specifikus hiba, de a "számítógépes trükkök" elküldhetnek egy "feloldó kódot" ezért van javasolva, így az hogy a gép nem látta az nem lényeg, mert a böngésződ viszont igen és a náluk eltárolt adataidat is előhozhatod akkor amikor belépsz ez eBay-re. Utalnék itt a Google Smart Lock-ra egy példaként, az minden eszközön eléri a náluk tárolt adatokat.
Azért köszönettel venném, ha megosztanád hogy nálad melyik módszer működik vagy nem működik.
Az hogy a kanadai oldalon belépve fizetsz a PayPal fiókodon keresztül a hozzárendelt bankkártyával az a normális fizetési mód, csak más eBay oldalon lépsz be.
Valójában ennél semmiben sincs változás azon kívül hogy működik, mint amikor az UK vagy a USA oldalon belépve fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#71810) PainKiller13


PainKiller13
őstag

SZiasztok!

Paypallal nem enged bejelentkezni fizetésénél, ha kártyával kifizetem arra ugyanúgy van védelem?

(#71811) V/ válasza PainKiller13 (#71810) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs. Akkor csak egy bankkártya adatfeldolgozó fizetési kliens funkció a PayPal
Csak a akkor van védelem, ha a PayPal fiókba történő belépés után azt ott lévő fizetőeszközzel történik a fizetés és a PayPal vásárlási történetben ott a vásárlás.
De ha egy kicsit visszaolvasol (5-6 hozzászólás) erről a problémáról folyik az eszmecsere több napja.

[ Szerkesztve ]

(#71812) Lacc válasza totyak (#71799) üzenetére


Lacc
aktív tag

Meglehet, de a küldeményeknek (csomag, levél, NER lovag küldeménye, stb.) van azonosítója, ami alapján nyomon tudják követni.
Bár szóse róla, hogy nem kötelező kiadniuk neked. Van olyan eladó aki megosztja veled, van aki nem. De ha külfölddel bonyolítod le a számlázást, általában ki kell töltened neked vagy neki egy olyan nyomtatványt amin rajta van a küldemény azonosítója. (Lásd futár cégek, de postán nem szokás)

"aláírást nem kérnek ezekre a csomagokra" - ez fura, nálam mindig alá kellett firkantani egy elismervényt, hogy átvettem... és személyi lakcímkártya is kellett, magyar megyeszékhelyi postán.

[ Szerkesztve ]

(#71813) Lacc válasza PainKiller13 (#71810) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ez a Paypal-os dolog simán lehet azonosítási probléma.
Paypal account esetében a Névnek hajszál pontosan ugyanolyannak kell lennie mint a pénzügyi intézetednél, agy a kártyádnál, még ékezetekkel is. Nálam is volt ilyen visszajelzés, hogy nem 100%-ig (második keresztnév helyét angolosan írtam középre :D).
Szigorúbban veszik itt az azonosítást, mint a 2 éves USA vizum esetén. (Ott még csak nem is kellett a második keresztnév).

Ha ilyen problémád van, akkor igen, fizetésnél simán lehet, hogy nem tudsz belépni, de külön bekéne jelentkezned a fiókodba.

(#71815) V/ válasza Lacc (#71813) üzenetére


V/
Topikgazda

Hidd el hogy nem PayPal hiba, mivel más helyen fizetve mint eBay nincs gond. Az eBBay fizetési klinsében történt változtatás miatt néhány fióknál jelentkező gond.
Fizetésnél nincs név ellenőrzés. Az e-mail címmel fizetünk és a többi szükséges információ az ugye el van tárolva.
Az viszont igaz, hogy ha bankkártya és bankszámla van hozzáadva, akkor a banki név, cím egyezni kell a fiókban megadottal.
Mivel ismerik a magyar dolgokat nem kell a nevet angolosítani.

[ Szerkesztve ]

(#71816) V/ válasza Shingen (#71814) üzenetére


V/
Topikgazda

Én steel-t olvasok és a képeken is azt látok. Ez nem műanyag.

(#71817) darvinya válasza Shingen (#71814) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Ilyet vettem (felesleges), és ezt fogod kapni, mert leírásában ott Color: Black.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71818) V/ válasza darvinya (#71817) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg a műanyag burkolat a fekete, és a tiéden nem szerepel a stainless szó, electronic digital calliper van írva.
A szövegben is több utalás van az acélra.
Ha a te termék leírásodban is emlegetik a stainless steel-t és nem azt kaptad, akkor meg kellene reklamálni.
Én tényleg láttam már ezt a fajtát fém testtel.
Ez is az csak ezüst a burkolat, nem fekete
De igazad is lehet és csali képet tettek fel.

[ Szerkesztve ]

(#71819) totyak válasza Lacc (#71812) üzenetére


totyak
aktív tag

Valami azonosító szám nyilván létezik postán belül, az tény, de erősen kétlem, hogy akár a külföldi posta, akár a magyar elkezdi keresgetni ez alapján, hogy hol van, hol akadt el. Azt meg végképp nem hiszem, hogy az angol posta felveszi a kapcsolatot a magyarral, hogy nézzenek már ennek utána. Mivel egy standard levelet várok (Royal Mail International Standard), szerintem (bár ez nem 100%) nincs is az eladó kezében semmilyen papír a feladásról. Ha én feladok egy standard levelet külföldre, szerintem én sem kapok semmit. Ahhoz nyomkövetettnek, ajánlottnak kellene lennie. Nem is tudok mit mondani itt a helyi postán, mert nincs semmi azonosító a kezemben, csak hogy várok egy levelet és nem jön meg. De az meg tuti, hogy a magyar posta nem fog az angollal erről diskurálni. Őszintén nem tudom, hogy valahogy rá tudnának-e nézni nekem.

Az aláírásos témához csak annyit, hogy nemrég szintén jött egy ilyen standard levelem, nem kértek semmi aláírást. Mikor milyen kedvük van.

[ Szerkesztve ]

(#71820) darvinya válasza V/ (#71818) üzenetére


darvinya
titán

Meg lett reklámva, s le lett rendezve.
Nálam leírása volt Steel, miközben más küldött.
De itt leírásában nem szerepel semmilyen steel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71821) V/ válasza darvinya (#71820) üzenetére


V/
Topikgazda

Description:
This machine digital caliper is made of hardened stainless steel

(#71822) darvinya válasza V/ (#71821) üzenetére


darvinya
titán

Promociós szöveg (descrition itt ≠ leírással).
Tényleges leírás Specification-ban van, amiben már nem szerepel rozsda mentes fém.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71823) Shingen válasza darvinya (#71817) üzenetére


Shingen
addikt

De ha azt nézem a tiéden nincs az a fém tekerő a tetején amivel lehet rögzíteni.
ha nem az van a képen amit kapna az ember akkor csalás.
Digitial LCD Stainless Vernier Caliper - akkor fém a tolómérő csak a digi kijelző műanyag

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#71824) darvinya válasza Shingen (#71823) üzenetére


darvinya
titán

A kép csak csali, ezt fogod kapni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71825) Shingen válasza darvinya (#71824) üzenetére


Shingen
addikt

De akkor meg lehet reklamálni, hogy átvertek és a lovét meg visszakérni vagy legalább is adjanak vissza lovét

風林火山

(#71826) V/ válasza darvinya (#71824) üzenetére


V/
Topikgazda

Megy a próba vásárlás :)
Bár ha te is jian-char-tól vásároltad, akkor neked lesz igazad.

[ Szerkesztve ]

(#71827) atua válasza V/ (#71807) üzenetére


atua
aktív tag

"A probléma az, hogy legtöbbünknél normálisan működik,"

Ebben nem vagyok biztos, mert csak én 20-30 emberről tudok, akiknél 1-2 napja előjött ez a hiba.

(#71828) V/ válasza atua (#71827) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a topikban nem jelezték annyian a hibát, így ha 20-30 még akkor is igaz lehet az hogy legtöbbünknél és itt én az eBay felhasználókra értem még mindig, most normálisan működik.
És az is igaz, hogy ezt az eBay még mindig egyedi fiók hibának gondolja.

Tavaly október óta van ez a hiba, nem j-2 napja.
Ennél a 20-30 embernél az 1-2 nap előtt mint nyomtak ezen a képernyőn:


Ez október óta használatos.

De igazad van, a számokat nem ismerhetem, akkor így fogalmazok: van aki tud normálisan fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#71829) V/ válasza V/ (#71828) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha jól számoltam 6-an jelezték és ennél többen vásárolnak a látogatói közül..
De igazából az lenne a kérdés, hogy a problémások közül ki tud csak kanadai oldalas módszerrel fizetni és a másik 2 módszer egyáltalán nem segített neki.
Az is érdekes lenne, hogy mit válaszoltak az eBay és a PayPal részéről nekik, mert esetleg lenne új megoldási javaslat a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#71830) PainKiller13 válasza V/ (#71828) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem most sem jó, egy accounton sem.

(#71831) V/ válasza PainKiller13 (#71830) üzenetére


V/
Topikgazda

És mindent kipróbáltál? Sem a személyes, sem az üzleti eBay fiókoddal nem tudsz vásárolni és fizetni?
Mert azt most már tudomásom szerint tudják és figyelik is, hogy a szerződési feltételek szerinti fiókok legyenek egy felhasználónál.

(#71832) Shingen


Shingen
addikt

PP jeleztem nem jött meg a rendelt csomagom, többször vissza adták az árát, erre most ezt küldték:

Deadline to respond: 10 February 2018

We encourage you to work directly with minigearbest to resolve this problem. Most of the time problems like this can be resolved quickly and amicably through the Resolution Center. You'll be able to review the transaction details and communicate with the seller there. We will notify you when your seller posts a response to your message.

The deadline to either mark this case as resolved or escalate it for our attention is 10 February 2018. You must mark the case as resolved if you reach an agreement with the seller or escalate the case to a claim if you cannot resolve it. If you take no action by 10 February 2018, this case will close automatic

Ha jól értem reklamáljak az eladónál, de mi ez a Feb. 10. dátum?
PP akkor lezárja az ügyet, de akkor ki fizet nekem vissza, ha a PP sem akar?

風林火山

(#71833) V/ válasza Shingen (#71832) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem, ha többször adták vissza az árát, akkor arra minek PayPal dispute? Küldd vissza nekik a felesleges pénzt.
De az van, hogy ha nem tudsz megegyezni az eladóval, akkor február 10.-e előtt emeld claim-re (escalate) a dolgot, mert akkor vége a dispute-nak és nem fog történni semmi. Ez lenne az a dátum.
De nézd meg a PayPal topik Összefoglalóban a 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása-t és akkor szerintem egyértelmű lesz a szituáció.
A PayPal javaslata szerint mindig az sorrend, hogy előbb az eladónál -főleg ha van saját vásárlói védelme- ott kezdeményezzük a probléma rendezést és azután fordulunk a PayPal-hoz, ha nincs megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#71834) Shingen válasza V/ (#71833) üzenetére


Shingen
addikt

Nem értem, ha többször adták vissza az árát, akkor arra minek PayPal dispute? Küldd vissza nekik a felesleges pénzt.

Ezt hol látod?
Sehogy nem adtak vissza pénzt, ez a baj, se pénz se csomag

A,úgy meg a PP pont a 9 pontban írtam nem jött meg a csomag lassan 2 hónapja és elvileg el sem hagyta kínát, erre ez az üzenet jött amit fentebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#71835) tahepa válasza Shingen (#71834) üzenetére


tahepa
senior tag

(#71836) V/ válasza Shingen (#71834) üzenetére


V/
Topikgazda

Te írtad: PP jeleztem nem jött meg a rendelt csomagom, többször vissza adták az árát, erre most ezt küldték: :F

Akkor a következőt tedd.
Vedd fel a kapcsolatot a céggel. Ha nem válaszolnak az ő általuk leírt reakció időn belül, akkor Escalate to PayPal

(#71837) Shingen válasza V/ (#71836) üzenetére


Shingen
addikt

Bocs igazatok van rosszul fogalmaztam:
Több terméknek is vissza fizette a PP az árát szó nélkül, hogy nem kellett az eladóval kardoskodnom, erre most is a PP jeleztem és akkor azt az üznetet küldte amit linkeltem.

風林火山

(#71838) V/ válasza Shingen (#71837) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól is függ, ahogy írtam, hogy a webshopnak van-e saját vásárlói védelme, ha igen, akkor tényleg ez szokott jönni tőlük.

(#71839) Intruder2k5 válasza Shingen (#71837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az esetek nagy hányadában nem kell kardoskodni, azt szép szóra is vissza szokták adni, tartva a negatív értékeléstől, és ehhez csak egy sima kérdést kell intézni az eladóhoz, még csak ügyet sem kell indítanod. Ráadásul ez a megoldás mindkettőtöknek jobb, mert hosszútávon rád sem vet feltétlenül jó fényt, ha azt látják ilyenkor az ügyintézők, hogy sokszor kérsz visszatérítést. Ha le tudod zongorázni az eladóval privátban a dolgot, akkor nyoma sem marad, és a pénzedet is visszakapod. Ha pedig nem együttműködő, még mindig nyitva áll a lehetőség, hogy ügyet nyiss.

(#71840) Shingen válasza Intruder2k5 (#71839) üzenetére


Shingen
addikt

értem, köszi

風林火山

(#71841) Soma01 válasza V/ (#71809) üzenetére


Soma01
veterán

A kanadai oldalon megy a fizetés.
Újra ellenőriztettem a kártyámat, azzal a kóddal, de úgysem ment a fizetés a .com-on.

(#71842) darvinya válasza V/ (#71826) üzenetére


darvinya
titán

Erre én is kíváncsi leszek mit kapsz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#71843) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!

Ebay eladásról szeretnék némi információt kérni tőletek. Igazából nem is az eladásról, hanem inkább a postázásról. Milyen költséghatékony megoldásokkal lehet postázni Magyarországról külföldre? EU-n belül illetve EU-n kívülre?
Régen nekem a postakész borítékot ajánlották, mert abba belefér egy kisebb doboz és nincs súlykorlátja, de most mintha megváltoztak volna a feltételek nem? Valami levélvastagsági maximum határ lett megszabva vagy rosszul tudom?
Nekem minden lehetséges tipp és tanács jól jönne, mert van néhány olyan cuccom amit a "híres" e-bay világában szeretnék eladni, de addig nem akarom meghirdetni amíg nincs letisztázva a fejemben a postázási feltételek, lehetőségek és minden ezzel kapcsolatos szabály és buktató.
Tudnátok ebben nekem segíteni?
Természetesen nem csak a magyar posta érdekel mint lehetséges megoldás. Természetesen nyomon követés az alap meg ajánlott küldemény.

Ha tudtok ebben segíteni akkor azt megköszönném.
Várom a válaszaitokat.

Üdv.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#71844) Tamy válasza V/ (#71829) üzenetére


Tamy
senior tag

Nálam ma kezdődött, csütörtökön még rendben volt. A PayPal bejelentkező ablaka még bejön, de utána már csak pörög és pörög, nem tud belépni. A három módszerből egyedül a kanadai oldalas működik.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#71845) Soma01 válasza Tamy (#71844) üzenetére


Soma01
veterán

...dettó! :(

(#71846) csaba17 válasza Soma01 (#71845) üzenetére


csaba17
senior tag

16.-án vásároltam utoljára ebayen, most kaptam listát, hogy mit kellene, 23db tétel, nálam is előjött ez a hiba.
ja és mindig a mayba later-ra mentem.
a kanadai oldal biztosan jó lenne, de ezt a 23 terméket nem fogom ott is berakni a kosárba, mert hogy azt nem hozzá át a .com-ról.
asszem megvárom amíg magától megjavul, nekem nem fontosak ezek a dolgok.

(#71847) V/ válasza NorbertoEco (#71843) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 8. Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat
Van benne postázási beállítás az eBay-n, postázási módszerek, díjazások stb.
Külföldre a díj emelkedésen kívül nincs változás a küldemények feladása vonatkozásában.
Amit említesz az országon belüli feladás és kézbesítés.

[ Szerkesztve ]

(#71848) V/ válasza csaba17 (#71846) üzenetére


V/
Topikgazda

A com-on tedd be a kosárba és azután lépj be a kanadai oldalra.

(#71849) V/ válasza csaba17 (#71846) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt, én ma vásároltam (14:52) és nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#71850) V/ válasza Tamy (#71844) üzenetére


V/
Topikgazda

És Soma01, Köszi az információt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.