Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) V/ válasza domos (#70500) üzenetére


V/
Topikgazda

Én már nem mérgelődöm. Tegnap hajnalban leérkezett Szegedre a csomagom, a ma reggeli járattal ki tudták volna hozni, nem majd holnap. Ha nincs ünnep, akkor is eljátsszák ezt. Minimum 2 napot pihentetik helyben is.

(#70502) ledgeri válasza V/ (#70499) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A gyártó oldalán sincs fent a pakk- kifuthatott a termék, és nála is más a képe ugyanannak a kódu terméknek (micro SD kártya, nem usb-s olvasóval hanem SD adapterrel) ami ilyen garanciáknál simán benne van, mint váltás, mert a kárya a lényeg. Ezzel nem is lenne gond.

Akkor nincs olcsóbb hasonlóan jó csomagküldési opció... Ezért az infóért is köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70503) dugynok válasza ledgeri (#70502) üzenetére


dugynok
senior tag

Milyen kàrtya? Van olyan màrka, ami itthon is tudsz gariztatni...

(#70504) cidalain


cidalain
veterán

Ebaynel kosarban vagyok. Ranyomok, hogy paypallal fizetnek.
Elojon a PP login screen. Beirom az adataimat, aztan "Verifying your information…" es teker a kor napestig. Egyszeruen nem megy vissza, hogy befejezzem a vasarlast.
Mi lehet a baj?

Paypalra be tudok lepni direktben a paypal oldalan.
Ugyanez a tunet ha a telefonomrol csinalom vagy tabletrol is.
Sot bekapcsoltam a win-es pc-met is, ott is detto elakad a PP autentikaciom.
Mas oldalon ilyesmit nem tapasztaltam, csak ebayen eloszor a mult heten, aztan egyszer csak megjavult. De most megint nem megy.
Otlet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70505) V/ válasza cidalain (#70504) üzenetére


V/
Topikgazda

Böngésző felugró ablak engedélyezve? És a szokásos ebay, paypal sütik, böngésző gyorsítótár törlése

(#70506) cidalain válasza V/ (#70505) üzenetére


cidalain
veterán

Aha, ezek megvoltak, a PC-men raadasul sose hasznaltam meg ezeket, mert evente kb 2x van bekapcsolva.
Asszonypajti paypal adataival be tudtam lepni es mehetnek a checkoutra.
Lehet hogy megis a PP accommal van valami gond?

Update.
PP-re direktbe belepve nekem a menuben nem irja ki a nevem, es a fogaskerek (my account setting) gombra internal server error van.
Ugyanez az asszonypajti loginjaval teljesen jol megy
Mi a pek ez?
(Terjek az a Paypal topicba?)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70507) V/ válasza cidalain (#70506) üzenetére


V/
Topikgazda

Mostanában amikor frissítették a Firefox-ot és a Chrome-t a felugró ablak újból az alaphelyzetre állt, tiltásra került.
Akkor az eBay és PayPal összerendelést bontsd és kösd össze újból, miután megint törölted a sütiket persze az eBayről lépj ki a szétbontás után.
Lehet, hogy az eBay fiókoddal van gond. 50% esély van arra is.

[ Szerkesztve ]

(#70508) cidalain válasza V/ (#70507) üzenetére


cidalain
veterán

Nem teljesen ertelek most :B
Az eBay PP osszerendelest hogy kellene bontani?
Illetve nekem valoszinuleg ossze sincs rendelve. En minden eBay vasarlaskor kulon bejelentkeztem PP-be. Most is ezt tennem. Bejon a felugro ablak. Beirom a PP nev-jelszo parost es eztan nem tortenik semmi, csak teker hogy ellenoriz

Probabol kiprobaltam hogy direkt rossz jelszot irok be, na arra kapasbol jon, hogy rossz a jelszo.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70509) V/ válasza cidalain (#70508) üzenetére


V/
Topikgazda

:F Fizetésnél nekem is be kell lépni a Paypal-re pedig össze van rendelve.
Erről beszélek, ez nem a gyors fizetés. eBay, Account settings, PayPal Account

És ez általában szükséges. Mert van olyan eladó akinél ez (a legtöbbnél) igaz: ........you buy items from sellers who require a confirmed PayPal account as their payment method.

[ Szerkesztve ]

(#70510) cidalain válasza V/ (#70509) üzenetére


cidalain
veterán

Ok, ertelek.
Az eBay vonatkozo reszenel nalam ugy tunik nincs osszelinkelve: Link my paypal account gomb van.

PP-vel lesz a gond. Atmegyek a masik topicba

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70511) V/ válasza cidalain (#70510) üzenetére


V/
Topikgazda

Linkeld már össze. Nálam nem tudnál vásárolni és hiba üzenetet kapnál emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#70512) cidalain válasza V/ (#70511) üzenetére


cidalain
veterán

Osszelinkeltem. Az ment gond nelkul.
Most beraktam egy 1 dolcsis bigyot a kosaramba, de tovabbra sem megy vegbe a fizeteskori autentikacio.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70513) V/ válasza cidalain (#70512) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké és a PP fiókot visszaállítottad angolra?

(#70514) cidalain válasza V/ (#70513) üzenetére


cidalain
veterán

igen, azt is visszaállt angolra.
most úgy tűnik siker van!
ezer hála. :R

(már csak egy apróság bosszant, egyszer beletettem valamit a kosárba. amit később kitöröltem. de újból feltünik ott néha. most is előjött cookie törlés után is, ami felettébb érdekes)

megjegyzés: lehet hogy valamikor átállítottam magyarra a PP-t, de nekem nem rémlik. az biztos hogy 28-án még vásároltam, meg 25-én többször is ebayről. és ha át is állítottam magyarra valamikor, az biztosan nem az elmúlt 5 napban volt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#70515) domos


domos
senior tag

Én ezt már komolyan nem tudom felfogni... a Hollandiából érkező csomagom 28-óta még mindig a vámon áll, ma is hívtam az ügyfélszolgálatot... sok a csomag, sok a csomag, nem tud semmit, blablabla... erre befut egy CN végű csomagom, ma hajnalban 01:30-kor, és 15:43-kor már "forwarded for domestic sorting".

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#70516) V/ válasza domos (#70515) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem 1-én meg is érkezett ide a helyi postára, de még nem bírták kihozni. De arra sem képesek, hogy írjanak egy papírt, telefonáljanak aztán bemennék érte, ha már nekik nincs kedvük az egyébként házhoz kézbesítendő küldemény kihozni.

(#70517) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Eddig dollarban hirdettem, de atszeretnem allitsni eurora. Nem találom sehol. Hol lehet?:)

(#70518) V/ válasza mokus1 (#70517) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol. Meg nincs ilyen, hogy $-ban hirdetek. Egy adott eBay oldalon, az ott használatos alap deviza eladási árral teszel fel hirdetést.
Megoldás ha €-os árat szeretnél látni: akkor egy €-os oldalon kellene feltenned a hirdetést, pl. német, francia, osztrák.
De nem értem, te hirdetsz a com-on $-ban a Paypal meg váltja a vásárló devizáját bármelyik is az $-ra.
Miért kellene neked mást állítani?

[ Szerkesztve ]

(#70519) V/


V/
Topikgazda

Némi gondot vélek felfedezni az eBay rendszerben, a refund-két visszakapott vételárhoz tartozó vásárlás nem a Returns and canceled orders vagy a Canceled items részekhez került, hanem a Unpaid items részhez

(#70520) _seth_


_seth_
veterán

Leütöttem egy terméket ebayen, de nem tudom közvetlenül az oldalon kifizetni hanem üzenetben adta meg az eladó a paypales email címét és írta, hogy a paypal oldalon küldjem el az összeget neki.

Ez mennyire biztonságos megoldás? Használt fényképezőgépról van szó 117e forint értékben. Ha valami nem lesz rendben a géppel a leírtakkal ellentétben akkor így lesz módom bármilyen módon panaszt tenni?

Persze ez az eladó is kiírta, hogy visszatérítés nincs, de ez vonatkozik arra is, hogy ha a leírtakkal szemben nem működik a gép? És itt jön képbe a fizetés, hogy ha nem is az ebay oldalon megy keresztül gondolom így a refoundra sem lenne rálátásuk.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70521) V/ válasza _seth_ (#70520) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért nem tudod ott kifizetni? Nem szállít ide vagy nem adott meg PayPal fizetési lehetőséget? Mert annak azért lenni kellene.
Ha az nem adott meg a hirdetésnél PayPal-t, akkor az eBay-n kívül fizeted, ami a szabályok megsértése.
Ha az eBay-n vásároltad akkor a fizetési formától függetlenül él a vásárlói védelem.
Az eladónak majd a hirdetésnél jelölni kell a fizetést, ha nincs a PayPal, csak egyéb fizetési módok, mert addig kifizetettlen tételként lesz ott.
Ha vásárlás ellenértékeként küldöd, akkor él a PayPal is a védelem a vásárlásra, ha a PayPal fiókodon keresztül fizetsz.
Ehhez ezt kel választanod:

Annak a szövegnek nem kell bedőlni, hogy a jutalékot te fizeted, az az eladó költsége, amit az épeszű beépít az eladási árba.

De ha nincs visszaküldés és garancia, akkor azért a hibás működésre nincs védelem. Persze lehet próbálkozni, de az eladó erre fog hivatkozni, hogy te ennek tudatában vetted meg, aztán majd dönt a PayPal, de a pénzt mindenképp akkor kapod vissza, ha visszaküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#70522) _seth_ válasza V/ (#70521) üzenetére


_seth_
veterán

"Payment details
Payment method Preferred/Accepted
Cash on collection
Accepted

Other - See seller's payment instructions
Accepted

Bank transfer
Accepted"

Ezek az opciók vannak megadva és üzenetben írta meg a paypales email címét, de magán az ebay oldalon nincs egy Pay now gomb ahol ki tudnám fizetni. Paypalon megtaláltam ezt az opciót, tehát ott éppen ki tudnám fizetni, csak eddig közel 500 vásárlás során egyetlen alkalommal sem kellett így az ebay oldalon kívül küldeni a pénzt, még az utolsó kínainál is ott van egyből a paypales megoldás.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70523) V/ válasza _seth_ (#70522) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is ez nem világos, a hirdetésnél nincs ott az eBay alap fizetési módja, azután meg PayPal címet ad meg :F Nem 100-as a csóka.
Kifizetheted, mert akkor ő jelöli fizetettnek, mintha csekkel vagy utalással fizetnél és így a fizetett tételek közé fog kerülni.
Van eBay és PayPal védelmed a vásárlásra, ha azt írta, hogy működik, akkor meg a hibás működés nem lenne aktuális. Mindenképp legyen egy kicsomagolási videód és az első bekapcsolásról is.

(#70524) tlac


tlac
nagyúr

az elmúlt pár napban nézegetem az ssd-ket ebay-en és rendszeresen látok 4-5 ezer forintért 240-512 gb-os ssd-ket
több éves, de 100%-os értékelésű emberektől, persze az értekés csak vásárlásokból jött össze

gondolom, hogy ezek csalások, de azért 1-2-vel bepróbálkoztam, hátha alapon, meg úgy is véd az ebay/paypal
pár óra múlva jött is az üzenet az ebay-től, hogy kérjem vissza a pénzem, mert, hogy valószínűleg feltörték az eladó account-ját
indítottam refund-ot és kb. fél - egy óra múlva vissza is kaptam a pénzem

na most akkor miért is jó ez a csalóknak?
miért értelme valamit bőven áron, csak pár ezer forintért felrakni?

(#70525) optikus válasza V/ (#70519) üzenetére


optikus
senior tag

ilyen nekem is volt aztan jo sokara eltunt.

Buy books not gear.

(#70526) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Widows 10 termékkulcsot szeretnék venni ebayról.
Mire kell figyelni? Vásárolt már valaki ilyet ?

(#70527) V/ válasza A214 (#70526) üzenetére


V/
Topikgazda

Átverés lehet adott esetben. A Microsoft így nem engedélyezi az eladást.
Pl egy OEM WIN 10 GBP 3.37 , 1179.05 HUF USA eladótól az átverés, mivel ebben a konstrukcióban a licensz egy adott hardverhez kötődik, attól a továbbiakban el nem választható. Szólóban nem igazán árulható.
Azért egy 120 $-os (32000 Ft-os) licensz 1200 Ft lenne nekem egy kicsit gyanús.

Lehet vásárolni nálunk is Mo-n 16990 Ft-ért Win10 Home-t, ők legálisnak mondják és ezt írják: Európai Bíróság döntése alapján szabadon lehet kereskedni a használt szoftverek licencével. Microsoft ezzel nem egészen ért egyet. Ez alapján EU-n belüli beszerzés lenne "legális".
Nem egészen értek egyet egyébként a cég érvelésével én sem.
De bárhol vennéd meg ezt vedd figyelembe: A jogszabályi előírások értelmében letölthető szofver termékekre nem vonatkozik csere- illetve elállási jog.

[ Szerkesztve ]

(#70528) tlac válasza V/ (#70527) üzenetére


tlac
nagyúr

Átverés lehet adott esetben.

én is néztem ezeket, viszont nagyon sok pozitív visszajelzés is van
szóval a kulcsok jó eséllyel működni fognak, de persze arra semmi garancia nincs, hogy fél év múlva is jó legyen (bár annyira fillérekért adják, hogy fél évente másikat venné is megérné...)

mivel ebben a konstrukcióban a licensz egy adott hardverhez kötődik, attól a továbbiakban el nem választható. Szólóban nem árulható.

ezért csinálják az eladók azt, hogy ígérik vagy opcionálisan lehet kérni, hogy valami vacak régi hibás alaplapot is küldjenek mellé utólag
aztán persze lehet nem küldik ki

[ Szerkesztve ]

(#70529) V/ válasza tlac (#70528) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet venni, van benne kockázat, ez alapján mindenki eldönti, hogy vásárol vagy nem.
De az biztos, hogy javasolt számlázott tételként vásárolni, mert akkor ha valami probléma merül fel, igazolható, hogy nem illegálisan jutott hozzá és a nyilvánvaló értékaránytalanság ellenére ő 'jóhiszemű' vásárló volt.
Bár akit elsőként találtam termék helynek Item location: New York, United States írt, de Horvátországból küldi, mert ott regisztrált. Ez már egy kicsit szabálytalan.

[ Szerkesztve ]

(#70530) tlac válasza V/ (#70529) üzenetére


tlac
nagyúr

De az biztos, hogy javasolt számlázott tételként vásárolni

azt, hogy kell?

Bár akit elsőként találtam termék helynek Item location: New York, United States írt, de Horvátországból küldi, mert ott regisztrált.

hmm, ezek szerint az item location-t teljesen felesleges nézni?
eddig azt gondoltam, hogy ami oda be van írva, akkor onnan fogom kapni

(#70531) V/ válasza tlac (#70530) üzenetére


V/
Topikgazda

Olyantól vásárolsz aki ad számlát.
De nézni kell az Item-t, mert oda az eBay szabályai szerint a tényleges helyét kell beírni a terméknek.
Egy e-mailben küldött dolog esetén a fizikai hely megfoghatatlan, de nem hiszem, hogy aki Horvátországban regisztrált, az kiköltözne New York-ba és onnan küldené a kódot.

Ha legálisan akarod használni a Windows-t és azért vennél ilyen olcsó licenszet ahhoz azért az eBay vásárlás és a Paypal fizetési igazolás mellé kell valami, ami igazolja a jogosultságodat használatra. Én legalábbis kérnék.

Ha jogkövetően akarsz eljárni, akkor használt licensz kódot EU-s eladótól, aki tényleg EU-n belülről küldi attól vásárolsz, mert arra egyértelmű az EU Bírósági itélet.

A többi eshetőségben van átverési kockázat.

[ Szerkesztve ]

(#70532) A214 válasza V/ (#70531) üzenetére


A214
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, tanácstalan lettem.

(#70533) V/ válasza A214 (#70532) üzenetére


V/
Topikgazda

Van a német eBay, ott vannak EU-s céges eladók akik ilyennel foglalkoznak, jó eséllyel számlát is adnak, de rákérdezel erre.
Belépsz, a keresőbe beírod Windows 10 pro, a listánál szűröd a találatokat Európára Artikelstandort: Europa és átnézed, aki ad valamilyen garanciát, pl valahány nap visszaküldést 1 Monat Widerrufsrecht és üzleti eladó Angemeldet als gewerblicher Verkäufer, Registered as a Business Seller attól megveszed.

Pl egy és kettő. Keresgélsz esetleg tovább.

Kockázat az, hogy esetleg nem kapod vissza az a 1500-2500 Ft-ot ha 1 hónap után nem működik az online frissítés, mert esetleg mégsem volt eladható a licensz.

(#70535) halagabor válasza V/ (#70467) üzenetére


halagabor
tag

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy ez a paypal-os visszaigénylés akkor is működik, ha ebay-en bankkártyával fizettem azért a termékért amit vissza akarok küldeni? Mert jelenleg a paypal fiókomban nem találok semmit az activity menüben, és nem tudom megjelenik-e ott bármi is ha elindítok egy visszaküldést.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#70536) pulutodurumo válasza halagabor (#70535) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem. Ha PayPallal fizettél, akkor működik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#70537) V/ válasza halagabor (#70535) üzenetére


V/
Topikgazda

A vendég módos fizetés esetén nincs PayPal védelem sem. A visszaküldés költségtérítése, igénylése is a PayPal vásárlási tételnél lehetséges kezdeményezni.

(#70538) V/


V/
Topikgazda

Hirdetések megosztását privát üzenetként kérem.
Nem értem ez alatt egy eBay termék a hozzászólás témájához történő linkelését. Arra csak az vonatkozik, hogy saját hirdetés nem lehet.

(#70539) halagabor válasza V/ (#70537) üzenetére


halagabor
tag

Akkor ezek szerint a visszaküldés költségét mindenképpen buknám még akkor is, ha a visszaküldés oka, hogy a termék leírása rossz/félrevezető volt (is not as described in listing)? Németországból jött a cucc.

Az ebay-en azt írják, hogy ilyen esetben a visszaküldés költsége is elvben az eladót terheli, de sajnos sehol nem találtam infót arról, hogy ezt pontosan hogy is kellene megoldani. Valami ebay rendszeren belül kinyomtatható label-t emlegetett egy oktatóvideó, de nagyon ködös, nem értem, hogy miként megy ez :(

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#70540) MAC72


MAC72
tag

Még augusztusban vásárolt termékem nem érkezett meg. A szállítási határidő (ami okt. 02. volt) lejárta után írtam az eladónak. Felajánlotta az újraküldés, amit én nem fogadtam el. (nem szerepelt már a termékei között sem) Visszakértem a pénzem. Visszaírt, hogy várjak még, hátha megérkezik. Vártam. Aztán türelmem elfogyott, és újra visszakértem a pénzem, de nem küldi. Most szeretnék tovább lépni az ügyben.
Nincs ebben tapasztalatom sajnos, vagy szerencsére.
Kérném az eBay segítségét, most eddig az ablakig jutottam. Itt a megjegyzés ablakba mit írjak?
Egyáltalán helyesen járok el? Kis segítségre lenne szükségem. :R

[ Szerkesztve ]

(#70541) V/ válasza halagabor (#70539) üzenetére


V/
Topikgazda

Az amire utalnak az ránk nem vonatkozik, ezért is biztosítja a PayPal ezt. Azon kívül az általános help információ felül íródik, ha az eladó nem ad meg visszaküldési lehetőséget.

Egyébként ez olyan címke lenne, hogy az eladó kifizeti előre a USPS-nek díjat, ezt a címkét ráragasztja a vevő a csomagra és odaadja a lakása előtt elhaladó USPS postásnak, vagy beviszi ennek a postának a felvevőhelyére.
Ilyen Magyarországon nincs, a Magyar Posta csak a neki kifizetett csomagot veszi át.

[ Szerkesztve ]

(#70542) V/ válasza MAC72 (#70540) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a refundot nem kaptad meg, hanem a terméket. Ezt majd akkor, ha a pénzt nem kapnád meg.
Lásd Összefoglaló 3. Mikor nyissunk Case-t? 3/a pont.

(#70543) dugynok válasza V/ (#70538) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem sajàt hírdetés volt. Nem gondolom úgy, hogy ütközött a ph fórum szabàlyzatàval...
Sőt, még konkrét link sem volt....
Szimplàn segítő szàndékkal írtam. Azért van a fórum, hogy segítsünk a màsiknak... Off-ba is volt, elfért volna szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#70544) MAC72 válasza V/ (#70542) üzenetére


MAC72
tag

Akkor most nem értem. A fene ezt az eBay-t. Ezen már túl vagyok.
Már kétszer kértem az eladót, hogy küldje vissza a pénzem, mert nem várok a termékre tovább.
Innen mennék tovább, mert nem küldi a pénzem. Most az eBay segítségét kérném. Itt a lenyílóban, amit linkeltem van több választási lehetőség. Azt gondoltam jót jelöltem ki, hiszen a pénzem nem kaptam vissza, pedig többször kértem. Tehát a "I still haven't received my item" lehetőséget kell válasszam?
A 3. c) van esetemben nem? Vagy most megint írjak vissza az eladónak, hogy nem, nem akarok tovább várni.
Legutóbb ezt írta: " Dear Friend, I am so sorry to hear that. As you know, we have shipped out with your package. It just have some delay with it. You still have the high chance to receive it. It is on the estimated arriving date, hope you could understand. We have a big loss with it.We are also the victim of the shipping. It is hard for us to make a business. Could you pls give me some support and wait for another 7-10 days? Then I will do as your request. Thank you for your kindness. Best Regards Lisa"
Csak húzza az időt. Szóval az eBay-nek azt jelezzem, hogy nem kaptam meg a terméket?

(#70545) V/ válasza MAC72 (#70544) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben ez a sorrend:
Nem jön meg, indítasz egy nem érkezett meg requestet. I didn't receive it
Erre reagál valamit az eladó, esetleg azt hogy várj, vársz 1 hetet.
Addig megjelenik az Ask us to step in gomb
Itt azért kéred az eBay segítségét mert:
I still haven't received my item, Még mindig nem kaptam meg az árut.
vagy
I can't work things out with the seller, Nem tudom a problémát elintézni az eladóval

Inkább az első, beírod az alatta lévő ablakba, hogy nem jött meg az árú, a kérésének megfelelően vártál még de most már nem valószínű hogy megérkezik. Kéred a pénzt vissza.

Ha olyan van hogy vissza kell küldeni, ott a megérkezést követően 6 napon belül neki a pénzt vissza kell adni, ha ez nem történik meg, akkor a hetedik napon választod ezt: I haven't received a refund, Nem kaptam meg a visszafizetést.

[ Szerkesztve ]

(#70546) MAC72 válasza V/ (#70545) üzenetére


MAC72
tag

Köszönöm, így már tiszta. :R

(#70547) MAC72 válasza V/ (#70545) üzenetére


MAC72
tag

Elküldtem.
Most kaptam e-mailt: Good news! We let the seller know you didn't receive the item, and the seller issued you a full refund. This request is now closed.
Ez gyors volt.

(#70548) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Ezt a posta fogja kiszállítani holnap? Vagy inkább kedd?
[link]

(#70549) V/ válasza Tomika86 (#70548) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de hogy mikor arra nincs tippem.

(#70550) tbalint3 válasza Tomika86 (#70548) üzenetére


tbalint3
tag

Trans-o-flex fogja szállítani, és 99%, hogy holnap.
Itt tudod követni a belföldi útját: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.