Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) #32577792 válasza KamuMazsola (#70349) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az csak egy része neki, de a másik része, ha ráverik, hogy jogvédett a termék és elkobozzák :(
Akkor is ez a helyzet?

(#70352) KamuMazsola válasza #32577792 (#70351) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Attól hogy az EU-ból jön még átmegy a vámon, csak nem kell áfát fizetni. A jogvédett cucc így is úgy is rizikó. Szerintem.

Üdv.: KamuMazsola

(#70353) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ha jól értelmezem akkor már október 11. óta itt vesztegelt kis országunkban?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#70354) DJ. Ru$y válasza anonymus89 (#70353) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel ez egy sima csomagszám, nem nyomkövetési szám, így a legutolsó helyes információ, az, amikor elhagyta a küldő országot. Onnantól maximum generált információt tartalmaz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70355) anonymus89 válasza DJ. Ru$y (#70354) üzenetére


anonymus89
addikt

Oké akkor nem tuti, köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#70356) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

A maximalizált 10 eladható tételt hogy lehet növelni? Olvastam olyat is, hogy egy idő után ezt növelik. Másik mód Gondolom a seller/prémium account.Ez milyen plusz költségekkel jár, kell hozzá vállalkozás stb?

Válaszokat előre is köszönöm :)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#70357) flymi válasza flymi (#70344) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valaki? Senki? Mi tévő legyek? Meddig várjak? Ebay-nek is írtam, elvileg már válaszolniuk kellett volna, de nem jött üzenet. :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#70358) donmackó


donmackó
őstag

Érdemes ennek utána érdeklődni, vagy mindenképp várjam meg a november 10.-ét? Szeptember 12.-i vásárlás (ennyi idő alatt négykézláb is ideért volna):

Release the cable hounds!

(#70359) mgergo76 válasza donmackó (#70358) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Nekem is sok csomagom van úton, és tök véletlenszerűen esnek be korábbi rendelések. Sztem várd meg a november 10-ét.
Most eléggé leterhelt a királyi posta, úgyhogy elképzelhető, hogy már itt van az országban, csak kevés emberük van feldolgozni és kiszállítani a csomagokat.
Ha nov. 10-ig nem érkezik meg, akkor mehet a kapcsolatfelvétel az eladóval.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gergő

(#70360) optikus


optikus
senior tag

utobbi 1 honapban az angliabol alap royal mailal kuldott csomagjaimat mind a gls hozta, ez jo, nem kell a postan idegelni magam, van jo nyomkovetes. ami rossz hogy van hogy nagyon elhuzodik, most is 2 csomagom erkezett ugy hogy a ket feladas kozott eltelt 6 nap, de kezhez ugyanakkor kaptam (vagyis ma). ez nem a gls hunyasa mert latszott hogy az angolok varjak ossze, aztan mar egyszerre utaztak a repulon es a gls-nel.

Buy books not gear.

(#70361) V/ válasza GoTReX (#70356) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egy dolgot eladsz pozitív értékeléssel, már nem 10 db lesz a feltehető érték és nem 500 $ az összeghatár.
Pl: havi 100 tétel és havi 5000 $. El kell adni a dolgokat a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.
Kérhetsz limit emelést is.
Itt vannak a havidíjak. Az alap 50 db havi lista feletti lehetőségekkel.
Ehhez lenne annyi megjegyzésem, hogy ha ebben gondolkozol, akkor már itt is és a PayPal-n is üzleti fiók célszerű, mert akkor a költségek leírhatóak, ha nem átalányos vállalkozó vagy KATA meg az ilyesmik.
Az üzleti fiókokhoz viszont kell EU-s adószáma, persze magyar is, igazolni kell a vállalkozói státuszt, bankszámlát kell megadni, ha vásárolsz azért célszerű egy céges kártya is és a vevőknek "illik számlát" adni, az eBay preferálja a GSP szállítást ilyenkor -a kiterjesztett eladói védelem érdekében-, de sajnos mi nem tudunk Mo-ról így küldeni, ezért ez így azért nem egészen lesz jó.

(#70362) Laraxior


Laraxior
titán

Hirdettem licitre egy alaplapot ebayen. Csak németországi szállítással. Aztán rámírt egy arc, hogy neki kellene, mondom oké, de így több a posta. Semmi gond kifizeti.
Eljött a licit vége.
2 reg volt 0 értékeléssel, majd aki nyert annak 12ezer. Aztán rámír a 0 értékeléses, hogy az ő regje a másik is, de ő nem akart ennyit rányomni, véletlen volt. (51EUR)
Adjak neki egy processzort is. Oké, van itthon egy filléres E5200..Vigyed.
Mondom, küldj 51+18EUR shippinget és akkor oké.
Nem, nem ő összesen 51-et akar küldeni. Írtam, hogy 51 volt a licit vége, plusz alá van írva, hogy 9,99EUR a shipping helyben, másik országba (neki Csehországba kellene) 18EUR...

Tehát, az oké, hogy várok 4 napot, gondolom nem sikerül megegyezni. Csakhogy az ebay ugye már hozzácsapta az eladott listához, hogy majd kell jutalékot fizetni.
Igazából, csak ezt szeretném megoldani, hogy akkor minden rendben legyen.

Most beállítottam, pár korlátozást, hogy kik lehetnek a vevők, hátha jobb lesz. :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#70363) V/ válasza Laraxior (#70362) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdés?
Ha nem fizet a vevő 48 órán belül indítod a nem fizetett a vevő case-t, ha erre sem fizetsz sztornó a vásárlás. Ha biztosra akarsz menni, akkor jelzed a vevő dupla regisztrációját mert ez szabálytalan. Saját magára licitálgatás is tiltott.
Csehországba biztos, hogy nem viszik el 10 €-ért?

[ Szerkesztve ]

(#70364) optikus


optikus
senior tag

nekem is lenne egy kerdesem, egy uk eladotol ket kulonbozo termek lett rendelve (konkretan egy om es egy k adapter). megerkezeskor ket termek volt benne de azonossak nem pedig a rendelt ket fajta (mind a ketto k-s).
ilyenkor mit celszeru inditani? didnt receive-t, azon amelyik nem jott meg? van return, megadva, de nem igazan mennek postara ha nem muszaj az o fassaga miatt. raadasul mi ebben a return ha el se kuldte a rendelest? oke most pluszban vagyok a masikkal de azt nem is kertem. ha megis visszakuldenem arra lesz postakoltseg, node ki fizeti vissza? hisz egy meg nem rendelt termekre igenyelem vissza.
faxkivan ezekkel a figyelmetlen barmokkal... :W

Buy books not gear.

(#70365) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

18-án kért refund-ot, 24-én írták jóvá.
Általában mindig majdnem 1 hét?

(#70366) V/ válasza optikus (#70364) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a nem érkezett meg, hanem: nem a leírás szerintit kaptad meg, mást küldött, így az érkezés az igaz.

(#70367) V/ válasza nagy@gmx.com (#70365) üzenetére


V/
Topikgazda

Hány banki munkanap volt? Meg mikor jött az értesítő e-mail? 15:00 után már a fű sem nől a banki világban.
De írtam: Általában 3-5 banki munkanap, amíg könyveli a bank.

[ Szerkesztve ]

(#70368) nagy@gmx.com válasza V/ (#70367) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

19.-én hajnali 3-kor jött az e-mail.

[ Szerkesztve ]

(#70369) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ez azt jelenti, hogy még nincs feladva a csomag?

Tue, 24.10.17 18:33 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

(#70370) V/ válasza nagy@gmx.com (#70368) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez bizony valójában 3 nap, ez jó idő.

(#70371) V/ válasza nagy@gmx.com (#70369) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítás igényelve.

(#70372) Spet


Spet
addikt

Hülye kérdésre hülye válasz: súlythatják a postaköltséget is ÁFÁ-val?

Nem figyeltem és eladó (cég nem magán) egyik legdrágább futárral a DHL-el küldte a terméket, amire jön majd az 5990 Ft kezelési díj +mennyi is? (összefoglaló 15. pontja miatt kérdezem)

75$ volt postával a termék (40+35), illetve a dhl is kérdezte mennyit fizettem a kézbesítésért.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#70373) GoTReX válasza V/ (#70361) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a válaszod, azt hiszem egyenlőre akkor a pozitív értékelésre fókuszálunk , aztán a jövőben ez majd kikristályosodik . Amúgy önmagában az előfizetés nem tűnik egy nagy összegnek, de természetesen át kell gondolni és/könyvelő sem árt ha átnézni ennek a hátteret. Nyilván tanulni kell ezt is, de messze nem olyan egyszerű ez amilyennek elsőre tűnik.Sokszor a listazas furán működik. Sokszor csak pontos név szerint találja meg a sajátját az ember, de lehet ez a túl sok kereső szó miatt is lehet, vagy pozitív értékelés is egy precedencia a rendezésben.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#70374) V/ válasza Spet (#70372) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ÁFA és vám alap a vételár és szállítási költséggel együtt értendő. De biztos a futáros DHL? Mert küldenek DHL Postával is és azt a MP kézbesíti.

[ Szerkesztve ]

(#70375) Spet válasza V/ (#70374) üzenetére


Spet
addikt

Hát, DHL Express-en keresztül érkezik, így úgy érzem futáros DHL hozza majd (tőlük kaptam e-mailt is nem a postától).

Akkor viszont megugrik pár ezer forinttal a fizetendő összeg (ami szerintem vicc, mert az egy olyan szolgáltatás, ami egyszer már ki lett fizetve, más országban, annak az ÁFA értékében)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#70376) V/ válasza Spet (#70375) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj az hogy a DHL már kérdezte elkerülte a figyelmem. Akkor így tényleg drága lesz.

(#70377) Spet válasza V/ (#70376) üzenetére


Spet
addikt

Semmi gond a legjobbakkal is elofordul. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#70378) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Üdv.! Ebben lesz változás, vagy besült? (USA-ba küldött ajánlott elsőbbségi)

(#70379) GoTReX válasza V/ (#70361) üzenetére


GoTReX
őstag

Ajánlott alatt mit értesz pontosan? Premiumhoz kötelező a vállalkozás stb? Tennék vele egy próbát egy hónapra, de ezek a eu számok még nincsenek. Józan paraszti ésszel èlve arra gondolnek, hogy egy garázsvásár is igényelhet
pl. 100+ tételt, függetlenül hogy nem vállalkozó.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#70380) lupus_l válasza hobbyone (#70378) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nem lesz, amint beérkezett az USA-ba, onnantól a Magyar Posta nem követi.
Érdekesség, ha USPS-t írsz a Magyar Posta helyett, akkor az országba beérkezés után végig jelzi a csomag útját a kézbesítésig.

(#70381) V/ válasza GoTReX (#70379) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy mivel ez költség, azt magánszemélyként nem tudod leírni a bevételből. De ha beleforgatod az eladási árba az összes költséget akkor persze nem leszel veszteséges. Ha van sokféle eladó dolgod akkor próbáld meg.
De ezt írják ezen az oldalon:
No, opening a store will not automatically increase your selling limits. You can find more information about selling limits and how to increase them by visiting our Limits on eBay Sellers help page.

Itt van egy összehasonlító táblázat.

[ Szerkesztve ]

(#70382) hobbyone válasza lupus_l (#70380) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Köszi! Csak azért kérdezem, mert ez alapján is látszik, hogy 18-ám megérkezett a célországba. Átírtam USPS-re, de semmi eredmény:

(#70383) GoTReX válasza V/ (#70381) üzenetére


GoTReX
őstag

Ohh akkor megnyugodtam, valószínűleg teszek majd egy próbát, nem egy nagy tétel az egyhavi, meg persze beleèpíthető az árba . Haza értem nekiesek, és át tanulmányozom. Lassan már jövök neked egy hatos pack sörrel a gyors és hasznos segèdletekèrt! :) :R

XBOX ID: GoTReX #4839

(#70384) V/ válasza hobbyone (#70382) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem tudtam ezt a USPS beállításos dolgot a kézbesítésre előcsalni, az Istenért nem mutatta, felhívtam a Posta Ügyfélszolgálatot úgy 1 héttel később az érkezéstől, akkor ő látta a kézbesítést már.

(#70385) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

2015. decmberében vásároltam szivacsot egy kínai úrtól. Sajnos akkor nem írtam fel a nicknevét.
Hol tudom ezt csaknem két évvel később megnézni? Esetleg kell írni a Supportnak, hátha megvan az infó az archívumban?

(#70386) V/ válasza aclandiae (#70385) üzenetére


V/
Topikgazda

Állítsd át a vásárlási kijelzést 2015-re

A PayPal vásárlási listában is 3 évre vissza tudsz menni.

[ Szerkesztve ]

(#70387) nyikszi válasza V/ (#70374) üzenetére


nyikszi
őstag

Épp ma néztem egy autós kamerát, hogy 6000 Ft a kamera és 5000 Ft a szállítási költség. De akkor ha együtt veszik az ÁFA alapjának, lényegtelen honnan rendelem. De miért veszik egy kalap alá? (Költői kérdés...)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#70388) V/ válasza nyikszi (#70387) üzenetére


V/
Topikgazda

Már elég régóta ez a jogszabály. Logikát abban látok, hogy a saját gazdaságot, kereskedelmet is védjük ezzel. (Meg munkahelyeket is áttételesen)
Ne feltétlen érje meg kintről vásárolni és legyen meg az Állam működési költségeihez a hozzájárulás.
Kb 6800 Ft-ig kedvezmény az van. Itthon meg a kifli is Áfás. Eu-n belül meg nincs + pénz beszedés.
Nem az a gond hogy kérnek, hanem a mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#70389) optikus válasza nyikszi (#70387) üzenetére


optikus
senior tag

mert noveli az erteket, minden ami erteknovelo az vamafa koteles. ez van.

Buy books not gear.

(#70390) hobbyone válasza V/ (#70384) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Ok! Mára frissült. Ez alapján úgy tűnik még nem vette át. Írjak a tagnak?

(#70391) V/ válasza hobbyone (#70390) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert ennyi idő alatt egy kézbesítési kísérlet már talán volt. Ha a cím város Sugar Land.
A kézbesítésre írtam, hogy az nem került elő.

[ Szerkesztve ]

(#70392) hobbyone válasza V/ (#70391) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Megírtam neki, hogy a nyomkövetés mit mutat. Van némi eltérés:

SUGAR LAND, TX 77478 (tracking) vs sugar land TX 77498 (cím)

(#70393) Laraxior


Laraxior
titán

Az első problémám megoldódott...

Lenne egy másik. Tudom, hogy biztosan le van írva, de jobb szeretnék egy kis segítséget.

A szokásos sztori, licit, megnyertem, PayPalon gyorsan összeg áttol a postaköltséggel együtt, minden tuti.
Alaplapot vettem, az megérkezett, beüzemelném... hosszas kínlódás, bios frissítgetés után sem akar működni az első két memória slot.
Ugye X58-nál nem olyan ritka betegség ez, csakhogy a hirdetésbe ez állt:
"Sie Bieten auf eine Gebrauchten aber Vollfunktiontüchtigen Maibord."
Tehát teljesen működőképes.

Írtam az eladónak, a 3. levelemre válaszolt is már. Igen ő dual-channelben használta a ramokat. :W
Fasza, mondtam, hogy akkor visszaküldöm, mert én nem ilyenre licitáltam. Válasz még nem jött.

Tehát, akkor mi a teendőm? Azzal, gondolom jól jártam, hogy Paypal-on, és nem utalással küldtem a pénzt. Legalábbis remélem.

Köszönöm a helpet, az első esetem, ígérem, másodszorra menni fog. :D
:R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#70394) V/ válasza Laraxior (#70393) üzenetére


V/
Topikgazda

Megvárod a reakcióját. Volt garancia, visszaküldési lehetőség x napon belül? Ha elfogadja azt, hogy visszaküldöd - ehhez indítani kellene ha még nem tetted a retum requestet- hogy nem azt kaptad, vagy nem jó okkal. Ha nem volt visszaküldési lehetőség, akkor az eladó nem köteles visszafogadni.
Ha megy a vissza akkor az eBay-n kapod a lépésekről az értesítőt, 5 napon belül nyomkövetéssel feladod, a posta költséget majd visszaigényled a PayPal-tól. Mert az eBay Help szövegekben az eladó fizeti a vissza postát az nem érvényes.
Ha ő kézhez kapja akkor 6 napon belül küldenie kell a pénzt vissza. Ha megakad a folyamat akkor kéred az eBay segítségét.

(#70395) Laraxior válasza V/ (#70394) üzenetére


Laraxior
titán

"Privat Verkauf keine Grantie keine Umtausch oder Rückgabe."

Tehát akkor ez bukó? :(((

Az a gond, ha én most adok neki egy tök negatív értékelést, akkor gondolom visszafelé is ugyanez lesz, holott én időben kifizettem... :(((

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#70396) V/ válasza Laraxior (#70395) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet próbálkozni, de ilyenkor két lehetőség fordulhat elő az eBay döntésében: vagy nem küldheted vissza és ennyi volt, vagy néha ők kárpótolnak. Esetleg az eladó meggondolja magát és mégis.

(#70397) Laraxior válasza V/ (#70396) üzenetére


Laraxior
titán

Mennyi időlimit van erre a megmozdulásra?
Mert nekem az is megfelelne ha nem is küldeném vissza, de azért valamennyit visszatérítene a pénzemből. Ezt ugye le tudnánk játszani egymás között, és így mindenki "happy"
Vagy ha nekikezdek ennek a jelentgetős dolognak, akkor mennyi időm van rá? Mert én most éppen nem dolgozom 3 napot, de gondolom a másik fél igen, és így nem nagyon tud azonnal reagálni... vagy nem is akar, ugye ezt az oldalt nem tudom. :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#70398) V/ válasza Laraxior (#70397) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha simám üzengetsz neki azzal nem történik semmi.
Ezért van ez a return request, ennél vannak határidők, ez lenne a reklamálási lehetőség. Ha van egyezség, akkor nem kell az eBayhez segítségért fordulni.
Ha elküldöd 3 munkanapon belül reagálnia kell valamit. Ha elfogadja, akkor 5 munkanapon belül feladod, ha nem reagál, a 4. munkanapon kérheted az eBay segítségét, ekkor lesz a link elérhető.
Ha kárpótlást kérsz akkor azt írd meg, ez a menüpont neve hogy return request, de nem kell automatikusan visszaküldeni.
Régebben 2 külön lehetőség volt a visszaküldésre és a pénzvisszakérésre, most egy felületre hozták össze.

[ Szerkesztve ]

(#70399) Camembert


Camembert
tag

Ha az USA-ból rendelek Global Shipping Program szállítással, az már minden felmerülő költséget tartalmazz (szállítás ktg, ÁFA, vámkezelés ktg.)?

(#70400) Spet válasza Camembert (#70399) üzenetére


Spet
addikt

Nem feltétlen. Ha licitálásnál/vásárlásnál fel van tüntetve, hogy +import charges, akkor igen.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.