Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Egy nagyon röhejesnek tűnő kérdéssel fordulok hozzátok. Ebay-en minden lista Huf-ban van megadva, de most hogy regisztráltam a co.uk-re ott £-ban listáz. Hol tudom ezt átállítani? Nagyon alap dolog,de hátha így meg tudom úszni a keresgélést!:)

Köszönöm!

XBOX ID: GoTReX #4839

(#70202) Pitterix


Pitterix
őstag

Srácok, a következő termékért kell vámot, vagy valamit fizetni?

Mitsubishi Space Star 2004 hátsó lámpa

Ha esetleg valakinek van ennél olcsóbb találata, szívesen veszem. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#70203) V/ válasza GoTReX (#70201) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször leírva már, képek is mellékelve. Sehol. A com oldalon van lehetőséged azt beállítani, ha magyar vagy, hogy Forintra konvertálva írja ki az árakat. A többi nemzeti oldalon nincs forintos lehetőség.
A szövegből rájössz, hogy melyik kép hova tartozik:

(#70204) V/ válasza Pitterix (#70202) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom az láttad hogy honnan fog érkezni: Item location: Geeste-Osterbrock, Germany
A németek még nem léptek ki az EU-ból. Ja, mi sem.
A vételárat és a szállítási költséget azt kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#70205) Pitterix válasza V/ (#70204) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszönöm a gyors választ!
Akkor nem akarok hülyének tűnni, de ÁFA-mentes is lesz gondolom....

Amúgy, amiről egyszer már beszéltünk, hogy nem jelennek meg a képek az ebay-on, valamitől meggyógyult. Most már többnyire jók. :K

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#70206) V/ válasza Pitterix (#70205) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lesz áfamentes :) A vételár tartalmazza a német áfá-t, mert ez céges eladó, valószínűleg számlát is kapsz majd

[ Szerkesztve ]

(#70207) GoTReX válasza V/ (#70203) üzenetére


GoTReX
őstag

Szia

Köszönöm a segítséget! Bocs nem tudtam ,hogy már annyiszor kérdezték. Van amúgy átjárás a két oldal között, vagy semmi jelentősége ha ugyanazzal az email címmel/addressel van regisztrálva mindkettő?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#70208) V/ válasza GoTReX (#70207) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármely eBay oldalra be tudsz lépni és tudsz vásárolni a azonosítóddal. Pl sokan nem fizetnek elő a német eBay-n, hogy a USA.com keresője is megtalálja a hirdetést. Ezért érdemes nézegetni a nemzeti oldalakon is.

[ Szerkesztve ]

(#70209) email6


email6
tag

Néha felmerül kérdés az ebay-es "International Priority Shipping"-gel kapcsolatban (GSP). Nekem Angliából adtak fel egy csomagot így nemrég. A szokásos UPAAB kezdetű követési kódot kaptam. Ha jól láttam, nincs az összefoglalóban, hogy itt (https://parceltracking.pb.com/) nyomon lehet követni részletesebben is a csomag útját, az ebay-es felülethez képest, és valamivel hamarabb is frissül. A csomag több, mint 1 hét alatt jutott el Németországba, ott átkerült a GLS-hez, ami mindkét követési felületen látható volt. Onnantól a GLS csomagszámával, az ő oldalukon látszódott a küldemény állapota. Feladástól számítva 2 hét volt, mire megjött a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#70210) V/ válasza email6 (#70209) üzenetére


V/
Topikgazda

És kaptad a változásokról az e-maileket is, valamint a vásárlásnál is láthatóak ezek a bejegyzések, akkor nincs szükség külső követő oldalra. Csak ezért nincs az Összefoglalóban.
Nincs jelentősége, hogy 2 vagy 3 órával később látod, a futár meg telefonál, épp ma is így kaptam meg. A kézbesítés előtt hívott.
De megnéztem, mindkettő helyen a részletezés ugyanaz, nincs eltérés.
Nekem 12 nap volt a vásárlás napjától.

[ Szerkesztve ]

(#70211) email6 válasza V/ (#70210) üzenetére


email6
tag

Persze, csak korábbról több eset is rémlik, amikor valaki nem tudta kideríteni, hogy melyik magyar futárcég hozza ki a GSP-s csomagot, rajtuk esetleg segíthet. Olyan tavaly velem is előfordult, hogy nem volt kattintható ebay-es felületen az újabb csomagszám és kutatnom kellett, melyik cég kapta a csomagot. Akkor érdekes módon a DPD hozta.

(#70212) V/ válasza email6 (#70211) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami ismertté vált szállító az bekerült az Összefoglalóba a 9. ponthoz, ha van új akkor azt írom be.

(#70214) Z_A_P válasza V/ (#70198) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ugy latszik megoldodik az ugy, mert irja hogy elfogyott amit rendeltem, tud masfajtat kuldeni vagy teljes refund :) Kertem is a refundot, paypal-os fizetes volt. Kivancsi vagyok.

OK

(#70215) V/ válasza Z_A_P (#70214) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor rövid időn belül jön az értesítő a refiundról és a pénz vagy pár nap múlva a pénz a bankszámládon lesz, ha kártyával fizettél

(#70216) KamuMazsola válasza nemethchek19 (#70200) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ugyanígy jártam. Ahol a reklamációt indítottad ott van olyan pont, hogy egyéb üzenet az eladónak. Én ott írtam neki, hogy megjött mégis a cucc, küldjön egy dijbekérőt, mert ki szeretném fizetni.

Üdv.: KamuMazsola

(#70217) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

A megrendelt termék Németországból jön, és a szállítási időpont október 18-27. között van írva, akkor attól függetlenül 18-án megkaphatom?

(#70218) V/ válasza nagy@gmx.com (#70217) üzenetére


V/
Topikgazda

Akár előtte is, ezt az intervallumot az eBay belső motorja számolja, a Mo és Németország közti értékelésnél megadott információk statisztikai átlaga alapján, hozzáadja a vállalt feladási időt. Így ha valaki 5 napot adott meg és feladja a 2. napon az -3 nap. De ez is a Nemzetközi Postai kicserélő központba kerül elsőként onnan majd a Budaörsi Posta logisztikára ahonnan megy a lakóhelyed postájára és ott kerül a kézbesítőhöz. zen a 3 helyen is késhet az ideérkezés után. De nagyobb az esélyed, hogy 18-án nem kapod meg, mert az már csak 3 munkanap.
Futáros szállítás esetén megérkezhet.

(#70219) nagy@gmx.com válasza V/ (#70218) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Köszi!

DHL-es.

Thu, 12.10.17 21:41 Greven, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin
Wed, 11.10.17 18:26 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

(#70220) V/ válasza nagy@gmx.com (#70219) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lehet futár és posta is. Ha csak számokból áll akkor az futár, de követhető is az oldalukon.

(#70221) nagy@gmx.com válasza V/ (#70220) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Igen, a DHL oldaláról másoltam ki.
CC-vel kezdődik, és DE a vége.

(#70222) V/ válasza nagy@gmx.com (#70221) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a postai ágazat azonosítója.

(#70223) nagy@gmx.com válasza V/ (#70222) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Akkor csiga lassú lesz. :D

(#70224) V/ válasza nagy@gmx.com (#70223) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira nem, azt utolsó kettő ilyen 9 és 11 napra érkezett.

(#70225) Z_A_P válasza V/ (#70224) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az miert van, hogy ebay-en veszek valamit "xxxxxx"-tol, fizetek paypal-lal, akkor paypal-ban az latszik hogy:
Seller information xxxxxxx
Szuper.
De amikor megkapom a paypal visszaigazolo emailt, akkor abban mar tok mas nev van benne,
You sent a payment of $45,99 USD to YYYYYYYYY
:F
Baromi idegesito.

Kaptam refund-ot ma, de ott SEM "xxxxx"-tol, hanem "YYYYYY" szerepel, amit nem talalok sehol a paypal-on belul, hanem torolt email-ek kozott kell kivalogatnom, hogy "YYYY" az valojaban "xxxxxx". :W

OK

(#70226) V/ válasza Z_A_P (#70225) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert a seller szöveget az e-bayről veszi, amire meg megy az a PayPal azonosító e-mail, nem kötelező azonosnak lenni
De néhányat visszanéztem azonos volt bennük mindkettő.

(#70227) Z_A_P válasza V/ (#70226) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igy most kiderult, hogy akitol ma vasaroltam, egy tok masik neven futo ebay elado az valojaban ugyanaz mint akitol tegnap vettem a cuccot (de elfogyott neki). Tehat sanszos hogy a "mainak" sem lesz. De ezt a paypal-bol deritettem csak ki.

OK

(#70228) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv a topiklakóknak!

Nem vagyok kezdő e-bay-es, igaz nem lógok rajt állandóan, csak alkalomszerűen veszek ezt-azt. Eddig csak vásároltam, viszont egy barátomnak lenne pár kacatja - na meg nekem is akad ez az - amitől jó lenne értelmes áron megszabadulni. Itthon eladhatatlanok, külföldön, ha nem is ütik egymást érte, de nagyobb eséllyel kel el.

A promblémám a következő:
A fiókom Individual, ugye jól sejtem, hogy ez miatt nem tudok feltölteni terméket. Ehhez át kell állítanom a fiókomat Buisness-re? Érhet ezmiatt bármilyen "hátrány"?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. V. Körte

(#70229) V/ válasza vadkörte (#70228) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell semmit állítani, lehet hirdetést feladnod. Legalább 10 értékelési pontodnak lenni kell és annyi a kezdő feltétel.
Amíg nem lesz egy sikeres, pozitív értékeléses eladásod addig csak havi 5 termék hirdetést adhatsz fel.
Belépsz, My eBay, Selling, ha menet közben csinálnod kell valamit, akkor írja. Pl aktiválni, hogy eladni is szeretnél. A PayPal fiók is szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#70230) Spet


Spet
addikt

Amikor az eladó kétszer futtatja a terméket egy időben (mert először elírta a címet és ugyanazt feldobja javított címmel), majd törli lejárat előtt 23 órával (így kitolva az új licitet 1 nappal), na az szerintem parasztság.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#70231) vadkörte válasza V/ (#70229) üzenetére


vadkörte
addikt

Jelenleg 67 értékelésem van - 100% pozitív - szóval ez a rész pipa. PayPal a kezdetektől van, szóval ez is pipa.
A havi 5 termék sem nagy érvágás, nem vagyok webshop...
A feltöltésben a postázásig jutok el, itt képtelen vagyok felvinni egyedi polyci-t, ahogy az egyik leírásodban van. Csak amerikai szállítást ajánl fel, és ragaszkodik hozzá, hogy belföldi - US - ZIP kódot is amegadjak.
Szóval idáig tudom csak feltölteni a terméket.
A címem az Account-omban rendesen ki van töltve... :(((

Üdv. V. Körte

(#70232) V/ válasza vadkörte (#70231) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 7. pontnál ezt a módszert próbálta?:
A hirdetés feladása előtt sokat segít, ha az egységes Policies-ket (saját hirdetési szabályaink) elkészítjük, mert az automatikusan csatolódik a termék hirdetéshez.
Belépés után, a bal felső sarokban a nevünkre állva, Account settings, My Account-ban Business policies, ott a fizetés, visszaküldés és szállítás szabályok. A meglévők is szerkeszthetőek.

Ennek a résznek a képe az Összefoglalóban

Ezt sem lehet választani: Economy Shipping from outside US (11 to 23 business days) a Services-nél?

[ Szerkesztve ]

(#70233) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

Ebay-en vettem egy terméket, amit paypalon keresztül ki is fizettem. Pár nap eltelte után, az eladó jelezte, hogy gond van a termékkel és válasszak: visszatérítés vagy várok pár napot és lesz neki új stb. A visszatérítést választottam természetesen. A kérdésem az, hogy ilyenkor nekem kell-e tennem valamit? Vagy az eladó utal és törli a rendelést?

(#70234) sellerBP


sellerBP
tag

Sziasztok!

Magyar Postával feladott nemzetközi levél követhető valahol, ha ajánlottként, elsőbbségivel, tértivevényesen adom fel?
így belefér 3700-ba kb.
Van egy bid-em termékemre, viszont csomagként feladva már nem érné meg feladni úgy majdnem 10000 lenne.
Termék nem ér annyit.
Remélem elmegy egy kb: Hosszúság: 30 cm Szélesség: 30 cm Magasság 7 cm. kis doboz. Elvileg nincs akadálya,ha Angliát nézem akkor " H+SZ+V=90 cm,de leghosszabb mérete 60 cm-nél nem lehet nagyobb" szal simán belefér.

(#70235) V/ válasza sellerBP (#70234) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az a varázs szó benne van hogy ajánlott -registered- akkor biztosítva és nyomonkövethető, mert ennek ez a lényege.
A súly alapján 251-500 g közti és az 3640 Ft. A 90 cm belül a súly a lényeg az árképzésben.

(#70236) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

A következőkben kérnék segítséget:

1., 2 napja kaptam egy e-mailt az eBay-től egy $5-os kuponnal. A kikötés a csillagozott részben annyi volt, hogy 7 napon belül használjam fel és PayPal-el fizessek. Próbáltam 1-2 terméknél felhasználni, de egyiknél sem fogadja el "This code can't be applied to your order." hibaüzenettel. A kupon alkalmazása előtt PayPal van kiválasztva (alapból). Esetleg valami ötlet?

2., Október 10-én rendeltem egyik ismerősöm részére egy autóalkatrészt (használt). eBay szerint ha jól értelmezem a feladás 3 napon belül megtörténik ("Seller ships within 3 days after receiving cleared payment"), viszont a mai napig nem került feladásra. Várjak még vagy ilyenkor mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#70237) V/ válasza Crvsh3R (#70236) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Meg kellene nézni jobban a felhasználási feltételeket, esetleg említik hogy hol lehet felhasználni, lehet hogy csak USA eladóknál, én az elmúlt 5 év alatt egy ilyet sem kaptam tőlük.

2. A 4. munkanapon (ez nálad hétfő) megkérdezni az eladót, hogy mikor szeretné elküldeni a kifizetett alkatrészt, mert 3 munkanapot vállalt rá. Pénteken lejárt, de neki is közbe jöhet valami, lehet, hogy csak elfelejtette bejelölni a szállítást.
Újonc, Jul-12-17 in Netherlands, azok nem mindig vannak toppon a dolgokban. 1 + eladói értékelése van egy 8.-i vásárlásra. Gyorsan lezavarták :F

[ Szerkesztve ]

(#70238) sellerBP válasza V/ (#70235) üzenetére


sellerBP
tag

Köszi. Egyszer csak belejövök ebbe ebay-es eladásba. Első eladásom lesz. Vatera is ment ez is menni fog :)

(#70239) Crvsh3R válasza V/ (#70237) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

1., Semmi más nem volt csak ez: "The coupon is valid for 7 days from the receipt of this email. All prices are marked in USD. The discount is valid with payments via PayPal."

2., Várok szerdáig, ha nem történik addig semmi, akkor ráírok.

Köszi!

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#70240) udna999


udna999
tag

Üdv,

az miért van, hogy az ebay automatikusan visszaállítja a jelszavam?

Be akarok lépni, nem fogadja el az elmentett jelszavam. Forgot password és kreálok egy új jelszót. Elintézem a dolgom, bezárom a lapot, majd kicsit később kapok egy mail-t, hogy valószínű valaki illetéktelen be akart lépni a fiókomba, ezért visszaállítják a jelszavam. Tök mindegy milyen jelszót állítok be, akár naponta háromszor is...

Köszi

(#70241) V/ válasza udna999 (#70240) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne Chrome-ot használj és annyit tegyél meg hogy előtte az eBay sütiket és a böngésző gyorsító tárat törlöd, de nekem sohasem állították vissza a jelszót.
Jön az értesítő és kész. Nem kell csinálni semmit, csak akkor ha nem te voltál aki cserélte, rákattintani az itt aláhúzott szövegre.

Hi ......,
Whenever your password is changed, we notify you.
If you didn't make this change, you should change your password.

Ezt most csináltam, semmi Ilyen utalás nincs a két mondatban: hogy valószínű valaki illetéktelen be akart lépni a fiókomba,

[ Szerkesztve ]

(#70242) totyak


totyak
aktív tag

eBay eladásnál milyen levonásokra kell számítani? Gondolom eBay is kap valami jutalékot, meg PP is. Nézzünk egy olyan példát, hogy csak EU-ba küldeném és mondjuk 35 ezer az ára.

(#70243) V/ válasza totyak (#70242) üzenetére


V/
Topikgazda

Modjuk attól is függ hogy milyen kategóriába tartozik. Jutalékot fizetsz a vételár után és a szállítási költség után. Én a kettőt összeadva számolom a 10-13%-ot.
A PayPal az 3,4% - 5,5% +90 Ft, itt is attól függ hogy mely országban lakik a vevő.
Gyakorlatilag összesítve 16% jutalék állítandó be költségként az eladási árba, persze +3% ha az eBay kategóriára a magasabbat kell fizetni.
Az eBay hó 15-től követő hónap 15-ig jegyzi elő a jutalékot, mjad a záró 15-ét követő hónap elején kell kifizetni, a PayPal azonnal vonja, ha beérkezik a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#70244) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszíves. honnan tudom, hogy [ennek] a terméknek mennyi a szállítási ideje? Amit eddig rendeltem, mindenhol fel volt tüntetve.

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#70245) V/ válasza bajtokarpi (#70244) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez nem egy jósda. Spanyolországból 7 naptól lehet 21 nap attól függ hogy mivel szállítják.
Amit láttál kiírva azok sem garantált idők, csak statisztika. A vásárlói védelem tekintetében pedig ez, amit az Összefoglalóban is olvashatsz:
Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt, és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.

[ Szerkesztve ]

(#70246) pn4hvq válasza Crvsh3R (#70239) üzenetére


pn4hvq
senior tag

1 .Én is kaptam ilyet valamelyik nap, és 9.89USD-s termékre nem fogadta el, de kiírta a kupon beváltásakor, hogy nem éri el a minimális összeget. Hogy mennyi, azt nem írta sem az ebay, sem a levél, de miután 2db-ot vettem az adott termékből, a 19.xxUSD-re elfogadta. Ebből arra következtetek, hogy 10USD volt a minimális összeg. Ja, én Kínából rendeltem, így biztosan nem USA-ból rendelésekre vonatkozott csak.

(#70247) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Volt egy vásárlásom, viszont a megadott időn belül nem kaptam meg a csomagot, amit jeleztem az eladó felé. Írta hogy vissza utalja a pénzt, viszont ha esetleg később megkapom a csomagot akkor utaljam már el neki az összeget újból. A csomagot meg is kaptam később, viszont két tételből az egyik hibás. A másik tétel pedig jó, így ennek az árát szeretném visszautalni. Ezt hogyan tudom megtenni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#70248) V/ válasza Directors (#70247) üzenetére


V/
Topikgazda

Két féle módodn.
1. Elküldesz neki annyi pénzt arra az e-mail címre a PayPal-n keresztül amelyre erdfetileg is fizettél, itt neked annyit kell küldeni a jutalék miatt, amivel ez neki nettóként kerüljön az egyenlegére.
2. Kérsz tőle pénzbekérőt az összegre.

(#70249) sellerBP


sellerBP
tag

Hali! Megnyertek egy licitálós terméket ebay-en.
Van egy olyan opció, hogy "send payment details" ezt elvileg meg kellene kapja vevő automatikusan ebaytől nem? Vagy csak ilyen reminder a vevőnek gondolom.
Úgy emlékszem én minden megkaptam automatikusan ,ebaytől eladó paypalos emailje stb.
Igazából ezzel csak egy Invoice (Számlát) hoznék létre, ami szerintem felesleges lenne még.

(#70250) V/ válasza sellerBP (#70249) üzenetére


V/
Topikgazda

Én meg úgy emlékszem, ha ezt bekattintja a tisztelt eladó, akkor neki kell elküldeni a pénzbekérőt. Ez használatos ha nem adunk meg előre szállítási költséget és ez az összeg "alku tárgya". Ezért nem is szoktuk jelölni.
De persze kiderül, ha a vevő nem fizeti ki a tételt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.