Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon jó angolból, és nem volt még soha bajom rendeléssel.

Ebay-en rendeltem egy telefon tokot, nem jót kaptam, jeleztem az eladónak, utolsó üzenete ez volt:

Nov 21The seller sent you a message
Message
dear friend, so sorry for this, we free resend a new item to you again, hope you can wait about 20-35 days for it, if you have any questions, pls feel free to contact us, thank you

Ma pedig ezt kaptam az ebay-től:

This return was closed

This return was completed on Dec 29, 2016.

Még most sem kaptam meg a jó tokot, lehet a magyar posta bénázása, ahogy olvastam jó sok csomag késik mostanság, mondjuk ennek ellent mond, hogy amit 3 hete rendeltem, azt pont tegnap kaptam meg, ez a tok meg már több mint 1 hónapja jön.
Mit javasoltok? Várjak még? Számomra úgy tűnik, mint ha rendezettnek tekintené az ebay a dolgot.

Előre is köszönöm a tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#65552) rostiron válasza V/ (#65550) üzenetére


rostiron
őstag

Megpróbálom, kikapcsolni az sms-t. Hátha...
Érdekes hogy a paypal app szépen kiküldi az sms-t, és be lehet lépni. De ebay-fizetésnél már nem ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65553) V/ válasza rostiron (#65552) üzenetére


V/
Topikgazda

Szokásos, az eBay-től indul a hiba. Majd a PayPal-ra fogják.

(#65554) Remekelek28 válasza V/ (#65548) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez csak egy feltételezés még,h csalás lehet benne
Mivel már 1x 30 ezret elbuktam igy egy valós csaló által,nem akarok ezért az ilyen hirtelen leszedett termékekre felfigyelek.

A paypalból melyik mobilappot szedjem le. ? Több is van és nem tudom melyik kapcsolódhat az ebay apphoz.

(#65555) rostiron válasza V/ (#65553) üzenetére


rostiron
őstag

Nem találom a paypal új felületén hol lehet az sms belépést kikapcsolni. Tudsz segíteni hol találom ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65556) DJ. Ru$y válasza Remekelek28 (#65554) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Leginkább a Paypal saját appját a többiben akármilyen kártékony kód is lehet.

+rostiron
Kezdünk átmenni kicsit Paypal topik témákba, szerintem ez már nem ide való.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65557) rostiron válasza DJ. Ru$y (#65556) üzenetére


rostiron
őstag

igaz,Bocsi :K

Amúgy megtaláltam. :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65558) V/ válasza Remekelek28 (#65554) üzenetére


V/
Topikgazda

De az egyértelmű, hogy január 1-től új év indul és ezért "tűnnek el" a hirdetések. Nem csak annál az eladónál.

(#65559) Remekelek28 válasza V/ (#65558) üzenetére


Remekelek28
őstag

Rengeteg helyen nézelődök vásárool,link alapján visszatérve is,de sehol nem tapasztaltam ilyet.
Kinairol van szó.

(#65560) Pestisrác


Pestisrác
újonc

Sziasztok!

Sajnos sok-sok év után megtörtént az, hogy nem érkezett meg a csomagom, aminek december 12.-e volt az utolsó határideje (pedig befért volna még a fa alá :(), ezért nyitottam egy kérést, ahol a termék újraküldését kértem (sajnos csak utána vettem észre ezt a fórumot és a leírást, miszerint inkább a pénzt kellett volna visszakérni), az eladó hamar válaszolt is, és azt kérte január 15.-ig várjak. A kérés nyitása után a 30 nap újraindul, tehát megvárhatom a 15.-ét, vagy írjak neki hogy bocs, nem?

(#65561) V/ válasza Remekelek28 (#65559) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de a pénzügyi év általában januári fordulós még Kínában is.

(#65562) V/ válasza Pestisrác (#65560) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet újranyitni az eBay-n a már lezártat.
Ha nem érkezne meg az újraküldött, akkor majd PayPal.
De hivatalosan január 12-ig volt az alap védelmed, a január első heti érkezés is lehetséges, főleg úgy, hogy még mindig nem mindent kézbesített ki a magyar posta azok közül amik már itt vannak.

(#65563) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Akadt gondom az Ebay-en.
Rendeltem terméket amit ki is fizettem.
Vártam,vártam de nem érkezett meg "határidőn" belül.
Lereklamáltam eladónál és ő korrekten visszautalta a termék árát.
Telt múlt megint az idő és a mai napon megkaptam a terméket ajánlottan.

Mi a teendő ebben az esetben?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#65564) V/ válasza hódmaci (#65563) üzenetére


V/
Topikgazda

Jelzed az eladónak hogy kiszeretnéd fizetni és majd válaszol, hogy miként tudod.

(#65565) DJ. Ru$y válasza hódmaci (#65563) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Írsz az eladónak, hogy állítson ki neked egy pénzbekérőt azzal az összeggel amennyit visszautalt és kifizetheted újra.

Megelőzött V/, az is megoldás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65566) Elektrosokk válasza V/ (#65542) üzenetére


Elektrosokk
addikt

na ez van nálam is, nem engedi a banki converziót gépről. Ha az ebay mobil appnál szeretnék fizetni és a kártyára kattintok akkor viszont csak olyan lehetőséget kínál hogy hozzáadhatok egy másik kártyát.

Ha a banknál kérem hogy ők csinálják a konverziót minden esetben az megoldás erre a problémára ? :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65567) V/ válasza Elektrosokk (#65566) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a banknál kérem hogy ők csinálják a konverziót minden esetben az megoldás erre a problémára ?
Ilyen nincs.
Annyit tehetsz, hogy nem a PayPal fiókkal fizetsz, hanem sima kártyás fizetéssel, akkor a bankod végzi majd a konvertálást, de csak eBay vásárlói védelem áll rendelkezésedre hivatalosan.

De nem a kártyára kell kattintani, hanem a konverziós szövegre.

[ Szerkesztve ]

(#65568) Elektrosokk válasza V/ (#65567) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi. így is más az ősszeg mint a bank oldalán.

fontban kéne fizetnem, de a paypal dollárt akar váltani a forintból azt meg fontra ?

nekem így néz ki a mobil app

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65569) V/ válasza Elektrosokk (#65568) üzenetére


V/
Topikgazda

A sorrend nem font-ról konvertálás $-ra és azt küldené? Forint szöveg van valahol?
De nem tudom, csak ők utaltak a mobil app-ra. Holnap jár le a licites vásárlásom, akkor tudom kipróbálni. -Ha enyém lesz a nyerő-

(#65570) ktamas76 válasza hódmaci (#65563) üzenetére


ktamas76
csendes tag

Nekem pl ma reggel hoztak egy pakkot, aminek majdnem két hete itt kéne lenni. Tracking alapján több mint egy hónapot ült a vámosoknál.

(#65571) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ezt írja az egyik rendelésemnél:

"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Centre to help resolve any problems you may encounter."

Január 5. a szállítási határidő. Van valami teendőm addig?

#?*@&!

(#65572) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Tettem egy ajánlatot és ez üzenet jött vissza
XYZ is considering your offer
Ez annyit jelent, hogy csak gondolkozik rajta ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#65573) V/ válasza DonThomasino (#65572) üzenetére


V/
Topikgazda

48 órán belül kell az eladónak reagálni vagy elfogadja vagy nem. Kapsz róla értesítést.

(#65574) V/


V/
Topikgazda

A PayPal a termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítési lehetőséget 2016. december 1-től folyamatossá tette. Lényeg nem változott, évi 12 db küldemény visszaküldési költsége alkalmanként 9300 Ft-ig.
Leírás az Összefoglalóban.

(#65575) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Eladók részére létezik automatikus visszajelzés megadás. Vevőknél nincs valamilyen egyszerűsített rendszer erre? Bejelölöm a hirdetést hogy melyekre mehet, onnantól csinálja meg magától.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65576) rukka


rukka
csendes tag

Sziasztok; USA-ba milyen csomagküldő szolgáltatást érdemes használni 500g alatti ~100k értékű tárgyra, január 24-i határidőre? Megfelel erre a sima ajánlott-tértivevényes értékbiztosított magyarposta?

(#65577) V/ válasza rukka (#65576) üzenetére


V/
Topikgazda

Levélküldeményt már nem lehet USA-ba értéknyilvánítással küldeni, csak nemzetközi EMS csomagként, 12825 Ft az ekkora súlyú. Ha visszaolvasol nemrég adtam meg 2 futár kalkulátor linket.

[ Szerkesztve ]

(#65578) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Most kaptam 3 terméket,melynél úgy volt irva,h new packing stb. És csak hungarocelbe volt beletéve mindhárom termék.
Ezért reklamálhatok? Igy az a baj,h tőlem se veszik meg,mert azt hiszik,már használt.

(#65579) V/ válasza Remekelek28 (#65578) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol írta az eladó hogy miben küldi? A new packig miként nem értelmezhető polisztirol csomagolásra?
A hungarocellbe van csomagolva jóformán minden, csak van, ami dobozt visel kívül, ettől függetlenül még nem használt, nem a csomagolás dönti el. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#65580) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ebay an vasarolt dologrol honnan tudom hogy
maganszemelytol vagy cegtol erkezik?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#65581) radi8tor válasza DonThomasino (#65580) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vám+ÁFA miatt kérdezed?
Nem magánszemélytől vásároltnak számít eBay-en vásárolt termék, mivel egy kereskedelmi felületen vetted.

⭐ Stella

(#65582) DonThomasino válasza radi8tor (#65581) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen azt hittem ebay en is van maganszemely.
Jó a sapid.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#65583) Remekelek28 válasza V/ (#65579) üzenetére


Remekelek28
őstag

Amikor ez a kiirás van egy új terméknél koirva,mindig eredeti gyári csomagolásban kaptam és oda is van irva,h bontatlan. Arra sem tud hivatkozni az eladó,hogy nincs gyári doboza,mert már kaptam ilyen terméket más eladótól gyári dobozban.

New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging (where packaging is applicable). Packaging should be the same as what is found in a retail store, unless the item is handmade or was packaged by the manufacturer in non-retail packaging, such as an unprinted box or plastic bag. See the seller's listing for full details.

(#65584) V/ válasza Remekelek28 (#65583) üzenetére


V/
Topikgazda

De az világos hogy a gyári csomagolás nem mindig jár dobozzal. original packaging (where packaging is applicable)
Amit idéztél az az eBay előre megadott szövege, azt nem tudja változtatni az eladó, ezért a termékleírásnál szoktak a csomagolásról megjegyzést tenni és ezért azt ott leírt szöveg a meghatározó.

(#65585) V/ válasza DonThomasino (#65582) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen van magánszemély és vásárolhatsz attól is, de nincs jelentősége a magán és nem magán megkülönböztetésnek ha vásárolsz vám és áfa szempontjából.
Egyéb esetben pedig a magánszemély nem mindig ad meg visszaküldési időt és lehetőséget, garanciát, árengedményt jellemzően ezek az eltérések a kettő közt.
A irdetés jobb szélén láthatóak az információk az eladókról Seller information.
Ha itt van ilyen: Registered as a Business Seller vagy van Visit store bejegyzés és sok az eladott terméke, magas a feedback score érték, az nem magánszemély eladónak tekinthető.

[ Szerkesztve ]

(#65586) DonThomasino válasza V/ (#65585) üzenetére


DonThomasino
veterán

Meg mindig szuro proba szeru a vam vagy at csuszik vagy nem?
Ha vamot kell fizetnem ki es hogy fog szolni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#65587) Hunter2 válasza radi8tor (#65581) üzenetére


Hunter2
addikt

"Nem magánszemélytől vásároltnak számít eBay-en vásárolt termék, mivel egy kereskedelmi felületen vetted."

Ezt az infót honnan vetted?

(#65588) radi8tor válasza Hunter2 (#65587) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sehonnan, de szerintem nehéz igazolni ezt.

Főleg úgy hogy nem tudod mit ír rá az eladó a csomagra/levélre feladónak. Persze, egy használt cucc esetén nagyobb esély van a magánszemélytől való vásárlásra, de úgy vettem észre 80%-ban új termékeket vesznek az emberek (főleg Kínából).

⭐ Stella

(#65589) Fancy-boy válasza V/ (#65584) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Amit idéztél az az eBay előre megadott szövege, azt nem tudja változtatni az eladó, ezért a termékleírásnál szoktak a csomagolásról megjegyzést tenni és ezért azt ott leírt szöveg a meghatározó."

Ha az eladó azt választja ki, hogy "New", akkor annak valóban újnak kell lennie, bontatlan csomagolásban.
Amennyiben a termékleírásban részletezi, tehát pl. hiányzik a gyári csomagolás, akkor ezt kellene kiválasztania:
"New other (see details)"

[ Szerkesztve ]

(#65590) V/ válasza Fancy-boy (#65589) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze ez igaz, de mi a gyári csomagolás? Én kaptam már gyári csomagolásban dolgot, hogy a hungarocell borítás volt az. Nem csak karton burkolat lehet gyári.

(#65591) GAbre válasza V/ (#65468) üzenetére


GAbre
veterán

Nem hiszem,h elfogyott.

Avatar

(#65592) V/ válasza DonThomasino (#65586) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szúrópróba. Még mindig az a szabály hogy a nem EU-ban vásárolt dolgok a a Vám-on keresztül kerülhetnek szabadforgalomba.
De ember végzi a munkát, ami sok.
Ha a postán keresztül jön az utóbbi időben sms-ben értesítenek arról hogy vámeljárásos küldeményed érkezett, és pár nappal később kapsz ajánlott levelet, a futár cégek szintén sms vagy e-mail. Ami a csomagoláson látható értesítési lehetőség.
A nyomkövetési információkban ha a Vámon bejegyzés után nem a továbbítás szöveg jön, (pl: Belföldi feldolgozásra továbbítva, Érkezés a szállítási pontra) hanem más (pl: Vám adatok megújítása, Vámkezelés:-Értesítést küldése a fogadónak) akkor küldeni kell az okmányokat.

(#65593) V/ válasza GAbre (#65591) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké és mi van a következő oldalon a költség összesítésnél (Review your fees) írva a £0.37 előtt? Mi a tétel sor?
De vannak dolgok amelyeket nem lehet ingyen feltenni, hiába van még free lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

(#65594) Remekelek28 válasza V/ (#65590) üzenetére


Remekelek28
őstag

Szerintem érthetően leirtam fentebb,hogy már kaptam ugyanezt a terméket gyári dobozban.. és most a 3 termék volt doboz nélkül egy ilyen sajátkezűleges hungarocelbe összeragasztózva.. A leirás pedig se itt se ott nem különbözött.
Tehát akár használtat is küldhetett..
Ezért is kérdem,hogy igy van e jogom reklamálni.?

(#65595) V/ válasza Remekelek28 (#65594) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtad: Arra sem tud hivatkozni az eladó,hogy nincs gyári doboza,mert már kaptam ilyen terméket más eladótól gyári dobozban.
Én ezt nem erre az eladóra értelmeztem.
No neki nincs doboza.
Ha benne van a leírásban, hogy dobozban küldi és nem úgy jött akkor nem felelt meg a leírásnak case indítható. Az eBay szabályai alapján.
Hogy értelem van-e azt nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#65596) Remekelek28 válasza V/ (#65595) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én azt arrafel irtam,hogy a terméknek van,létezik gyári doboza,az lényegtelen,h kitől kaptam előtte. Egy pöttyös labdát nem vár gyári dobozban az ember,de egy törékenyebb dolgot igen. Főleg,ha van is neki.
De mindegy annyira amugy nem nagy tétel,h emiatt kártéritést kérjek. Csak azt nem tudtam,h azt a new packing stb szöveget,nekik kötelezően ki kell irni. Mert akkor elvárhatnám,h bontatlan legyen.

(#65597) rukka válasza V/ (#65577) üzenetére


rukka
csendes tag

Igen megnéztem és először is köszönöm másodszor uhh hát ezek azért árak.

(#65598) rukka


rukka
csendes tag

Ez valami trükközés?

rendeltem egy eladótól két tárgyat mindkettő ingyen economy szállítással. Összevont számlát kaptam amin viszont már standard szállítás van USD 3ért, a két tárgy összértéke USD 10. Reklamációra dob egy ilyen levelet

Please understand this is an Auction,we get no benefit on it,even though loss money.And you know there is a delivery problem with economy shipping.so would you like to pay extra and then we can ship it with a tracking number?

Happy New Year!

Közben már be is nyújtotta a számlát és nem is tudnám ingyen szállítással fizetni. Mondjam neki hogy nyomjon rá egy cancelt ha nem akarja a meghirdetett feltételekkel eladni vagy jelezzem az Ebaynek?

(#65599) V/ válasza rukka (#65598) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem az.
Mert ha nem fizeted ki akkor úgy néz ki, hogy te a voltál a hibás és ezért kell a vásárlást törölni.
Ha kézbesítési probléma az oka -ezt írja- akkor hirdesse meg nyomkövetős szállítással.
A szabályok szerint ahogy a hirdetésben meg van adva úgy kell neki eladni.
Én a következőt tenném, de te is ezt lépted meg részben:
Visszaírnám hogy teljesítse a hirdetés szerint a vásárlási szerződést, ha ingyenes a szállítás akkor az legyen.
Ha nem hajlandó, akkor törölje ő a rendelést.
Jelezném az eBay-n a hirdetés azonosítója és kiemelve a szállítási lehetőség, valamint ez a szöveg amit írt megadásával.
De nem tudod számla nélkül kifizetni? Vagy hogy van ez a számla téma? Vásárlás után általában rögtön a fizetés jön és nem számla.

[ Szerkesztve ]

(#65600) rukka válasza V/ (#65599) üzenetére


rukka
csendes tag

Úgy látom csak a számlán keresztül tudnám kifizetni. Purchase Historyban már összevontan szerepel és onnan pay now, ha egyenként megkattintom és az adatlapjáról próbálom kifizetni akkor is az összevont számlára visz. Nyilván egyenként jelentek meg az aukció lejárását követően és amíg össze nem vonta egyenként is kifizethetőek lettek volna, de este jártak le, ma amikor megláttam már ilyen volt. Az aukció lejárata és a ma reggel közt volt 10-12 óra abban vonhatta össze szerintem, mert egyébként mindent azonnal fizetek erre sem volt fizetési felszólítás.

Nekem semmi gond amúgy az economy szállítással, az ilyenek mind megjöttek idáig kivétel nélkül sértetlenül és jellemzően a legtöbb eladó ingyen szállítással hirdeti.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.