Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) V/ válasza atala (#65050) üzenetére


V/
Topikgazda

Resolution Center-n keresztül keresd. Még a végső érkezési dátumtól számított 30 napon belül vagy?

[ Szerkesztve ]

(#65052) atala válasza V/ (#65051) üzenetére


atala
addikt

Igen. December 1 volt a határidő.
Azt hiszem így sem fog menni.

(#65053) V/ válasza atala (#65052) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel az előző case-nél abban egyeztetek meg hogy újra küldi, itt az eBay-n nincs már lehetőséged, ezért utal arra, hogy Return-os case nem áll rendelkezésre.
Marad a PayPal.

(#65054) atala válasza V/ (#65053) üzenetére


atala
addikt

Nem volt case. Csak írtam az eladónak a problémáról. De aztán lehet, hogy ilyenkor automatikusan nyílt egy case.
Ráadásul értékelni sem tudok. Kár volt ennyit várni. Mindegy, paypal-en még egy próbát azért teszek.

[ Szerkesztve ]

(#65055) V/ válasza atala (#65054) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem volt case akkor a Resolution Centerben sem lesz. De erre a meg nem érkezett az új, lenne az igaz, nem pedig a Return.

(#65056) atala válasza V/ (#65055) üzenetére


atala
addikt

Resolution Centerben nincs semmi. Akkor marad a paypal?

(#65057) V/ válasza atala (#65056) üzenetére


V/
Topikgazda

A nem érkezett meg case sem megy már?

(#65058) atala válasza V/ (#65057) üzenetére


atala
addikt

Az megy, de nem hiszem, hogy megítélnék, mert a TN szám alapján látszik, hogy átvettem.

(#65059) bul07


bul07
nagyúr

Van egy 2$ rendelésem ami nem jött meg, 61napos

Harmadik levélváltásra ezt írja nekem az eladó

Hello, sorry for the inconvenience. we just want you to open a new case in paypal resolution center. can you please close the ebay case and open a paypal case again? when you open the case and then escalate it,we will issue the refund immediately. is it ok? regards jackie

Jól sejtem ha zárom az ügyet akkor paypal-on se tudok már erre ügyet nyitni?
Nem is értem miért ne menne a refund , egy hete is volt egy mert az eladó más telefonra való tokot küldött az első levére refundolt

Nem akarom elvadítani az eladót mert jó áron csak ő árul ilyen tokot
De na
Mit válaszoljak?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#65060) V/ válasza atala (#65058) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt is látják, hogy a cserét megbeszéltétek, tehát erről az oldalról is meg lehet közelíteni.

(#65061) V/ válasza bul07 (#65059) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon félreolvasod amit írt.
when you open the case and then escalate it,we will issue the refund immediately. is it ok?
Az javasolja, -rendes tőle- hogy nyiss dispute-t a PayPal és akkor rögtön ahogy lehet, visszaadják a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#65062) bul07 válasza V/ (#65061) üzenetére


bul07
nagyúr

Két helyen legyen nyitva ügy?
Mert az ebay-en már nyitottam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#65063) V/ válasza bul07 (#65062) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, de az eBay-n nem tudja rendezni, az a lényege annak amit írt. Várhatsz az eBay- valamire, de ha már adott egy megoldási lehetőséget, akkor mi a gondod?
eBay-n még a request -kérés- kategóriában lehet, mit ír a Resolution Center, hogy mi az?
Javaslatom, ha élő dolog az eBay-n zárd le és tedd azt amit kérnek.
Az eBay is át fog passzolni téged a PayPal-re, eddig az volt a jellemző. Minek várnál?

[ Szerkesztve ]

(#65064) totyak


totyak
aktív tag

Ezek az amcsik hihetetlenek. Egy egyszerű kis Gameboy Advance játéknál kérdezem tőle, hogy el tudja e postázni hozzánk és ha igen, mennyiért. Visszaír, hogy bocs, de nem, mert a fedex kb. 100 dollárért hozná. Nem akarom elhinni, hogy egy parányi dobozt, aminek súlya alig van, nem lehetne sokkal olcsóbban elküldeni.

(#65065) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ez azt jelenti hogy átlagosan 2 napon belül a feladott termék a címzetthez érkezik ?

[kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65066) DJ. Ru$y válasza Directors (#65065) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szép is lenne. Azt jelenti, hogy fizetéstől számított 2 napon belül feladja a csomagot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65067) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Több csomagom van úton..., vagy valahol... némelyik október eleje óta nem érkezik meg. Viszont szükségem volt egy gyors 64GB-os microSD kártyára (Samsung EVO+ lett), így az általatok javasolt eladótól, sinceritytrading-től rendeltem meg, ráadásul akciós áron. November 30-án adta fel és ma kaptam kézhez (ezt nem is értem). Hát kérem, így is lehet! Az elismerésem az övé, a köszönetem pedig a tiétek! :R

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#65068) Directors válasza DJ. Ru$y (#65066) üzenetére


Directors
senior tag

Értem. Köszönöm. :R
Szerintetek mennyi idő alatt kaphatom meg ezt a terméket a szomszéd országból Bulgáriából ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65070) V/ válasza Directors (#65068) üzenetére


V/
Topikgazda

14-20 nap.

(#65071) bul07 válasza V/ (#65063) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay-en zártam
PayPal-on meg nem tudok rá ügyet nyitni mert a végén hibaüzenet jön hogy sajnos most nem hajtható végre próbálja meg később

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#65072) madle


madle
őstag

Üdv, eBayen nyitottam egy requeser refundra, mert nem érkezett meg jó rég óta csomagom. Az eladó nemnagyonakar válaszolni, csakritkán, de olyanokat ajánl, amiket már megbeszéltünk (Pl. postázási címem ellenőrzése)... Most azt ajánlotta, hogy zárjam be requestet és küld ma egy másik tokot.

Ezt nem kellene új vásárlással lefixálni? Mert így akkor gondolom nem kapok új dátumot a termékemhez és kifutok az időből, nem?

(#65073) Directors válasza V/ (#65070) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65074) DJ. Ru$y válasza madle (#65072) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kérünk soha "újraküldést", és nem is fogadjuk el a felajánlást. Adja vissza a pénzed, aztán esetleg, ha jó fej akarsz lenni rendeld meg tőle ugyanazt még egyszer. Ha elfogadod az újraküldést, akkor maximum a Paypal fog védeni, de az is csak az eredeti rendelés fizetésétől számított 180 napig. (Ha jót akarsz magadnak visszakéred a pénzed.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#65075) havri1 válasza DJ. Ru$y (#65074) üzenetére


havri1
félisten

Úgy úgy, bár hozzá kell tenni, nekem vannak ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalataim is. Igaz max 1-2$ termékekkel. Van, amikor nem "szenvedek" a dologgal.

havri

(#65076) madle válasza DJ. Ru$y (#65074) üzenetére


madle
őstag

Rendben, köszönöm!

(#65077) RAiN91


RAiN91
őstag

Kaptam refundot egy termékért, pedig nem is kértem. Igaz nem volt jó, de eladtam itthon, mert kiderült máshoz van. Az mitől lehet? Én tutira nem kértem, nem is beszéltem egyszer sem az eladóval, ne foglalkozzak vele csak örüljek?

(#65078) Pitterix


Pitterix
őstag

Srácok ez ügyben tudna valaki segíteni?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65079) havri1 válasza Pitterix (#65078) üzenetére


havri1
félisten

Nekem csak az átverős ebay-es iPhone videók jutnak eszembe..
Ha rendelsz is, légy körültekintő, megfelelő hirdetésre rendelj, ne csak üres dobozt pl.
Kicsomagolós videó szinte kötelező.

havri

(#65080) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, hogy mi a különbség a két mód között az árán kívül?

Promotional Postage Service Free
Standard Int'l Postage GBP 1.49

Köszönöm

(#65081) Pitterix válasza havri1 (#65079) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszi!
Ezek szerint inkább ne rendeljek. Pláne, ha nem az enyém lenne a cucc...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65082) havri1 válasza Pitterix (#65081) üzenetére


havri1
félisten

Nem azt mondom, hogy ne, csak jól nézd meg a hirdetést, és az eladó feedbackjeit.
Ha az alapvető dolgokat betartod, nem lehet baj. Ha mégis gebasz van, ott a paypal / eBay védelem.

havri

(#65083) pimmi válasza V/ (#65027) üzenetére


pimmi
senior tag

megérkezett tegnap, köszi

(#65084) V/ válasza pimmi (#65083) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a 9 naptári nap nem is nagy késés. Legalább ez akkor rendben van.

(#65085) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Mit csináljak, 3 hete nem jött meg a csomagom, pedig az volt az utoló dátum azóta eltelt 2 hét.
Már akkor refundoltam.
De az eladó csak azt írja folyamatosan vissza, hogy a tracking n. alapján megérkezett az országba.

De anno a refundolánlál volt egy ilyen üzi az ebaytől:
If the seller doesn't respond or if you aren't satisfied with the seller's response to your request by Dec 06, 2016, please let us know. On that date, you can escalate your request to eBay Customer Support. A customer support agent will then review your request and get back to you with a decision within 48 hours.

Ha bajom van az eladóval meg nem megfelően válaszol szolhatok az ebaynek vizsgálják ki.

Ezt hol tudom megtenni?
Ezt a kivizsgálást?

風林火山

(#65086) V/ válasza Shingen (#65085) üzenetére


V/
Topikgazda

tracking n. alapján megérkezett az országba.
Te hol nézed és mit látsz?

(#65087) Mr Paris


Mr Paris
tag

Sziasztok!

Rendeltem ebay-ről egy antivirus kulcsot, pay-pallal ki is fizettem, de már másodjára kapok refund-ot.
A rendelés részleteinél pedig az van., hogy " A rendelés költsége nem tartalmazza a teljes összeget".
Na de nem én adom meg , hogy mennyit fizetek. (Buy it now)
Most tényleg ennyire hülye vagyok vagy mit lehet ezzel kezdeni?

Ha van valakinek ötlete azt köszi előre is.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#65088) V/ válasza Mr Paris (#65087) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak annyi ötlet, hogy ilyet nem célszerű az eBay-n venni.

(#65089) Mr Paris válasza Mr Paris (#65087) üzenetére


Mr Paris
tag

lehet megvan...
csak egy ötlet de UK az eladó országa és ott 20% az áfa és most látom, hogy a termékhez oda van írva, hogy az áfa értékek és így az árak is eltérőek lehetnek.

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#65090) Mr Paris válasza V/ (#65088) üzenetére


Mr Paris
tag

több éve így veszem, sose volt gondom vele.
Utoljára 2éve vettem akkor nem volt gond a vásárlással

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#65091) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Próbálnám összefűzni az eBay fiókomat a PayPal fiókommal.
Az eBay oldalán ráklikkelek a megfelelő linkre, felugrik egy új ablak, a PayPal oldala, ahol kéri a jelszavamat, hogy jelentkezzek be. Beírom a jelszót, utána küldetek egy kódot sms-ben (beállítottam PayPalban ezt a plusz biztonsági funkciót), a kapott kódot beírom, ezzel véglegesítve a belépést. De ezek után semmi megerősítést nem látok, hogy sikerült volna az összefűzés. Ismét a PayPal beléptetős oldala jön be (ahol a jelszót kéri a PayPalhoz).

Ez így rendben van? Vagy mit kellene látnom, miután beléptem a PayPal fiókomba?

Üdv!

szerk: közben ki-be léptem az eBay fiókomba, de nem változott a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#65092) V/ válasza nandow (#65091) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg összerendeled kapcsold ki a PP sms belépési védelmet, miután belépsz a PayPal-re onnan vissza kell kerülnöd az eBay-re, ez szokott elkeveredni.
A megerősítés az, hogy az eBay fiók PayPal résznél ott a PP e-mail cím és mellette az Unlink

[ Szerkesztve ]

(#65093) nandow válasza V/ (#65092) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm! :R Így továbbment a folyamat.
Most ezt látom az eBay fiókomnál.

Ez így már rendben van?

Alul van még ez a "Become Verified" gomb, próbaképp rákattintottam, ott megint a PayPal oldalára irányított, a kártyam konfirmálásához. De a 4 jegyű kódot még nem kaptam meg.

Ha meglesz a kód, akkor ezt is még meg kell csinálnom?

(#65094) V/ válasza nandow (#65093) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre gondoltam, ez már akkor össze van rendelve.
Célszerű, mert ekkor, ha van az eladó részéről ilyen kizáró ok, akkor nem fog rád vonatkozni.
Ezután a fizetési visszaigazolásnál a címednél ez látható: Shipping address - confirmed
De ez nem okoz most problémát a vásárlásnál, ha még nem tudod megtenni. Ha a bank levonja a 400 Ft ott lesz kód a tranzakciónál a számlatörténetben. 1-2 munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#65095) nandow válasza V/ (#65094) üzenetére


nandow
aktív tag

Ismét köszönöm! :)
Ha már szóba hoztad a címet. Az nem gond, ha nem egyező címek vannak megadva eBay-en és PayPalon?

A következő a helyzet. PayPalnál azt a címet adtam meg, ami elvileg a bankkártyámhoz tartozik. Most váltottam bankot, én az állandó lakcímemre tippeltem, azt írtam be. Ez egy vidéki cím.

Ebay regisztrálásnál regisztrációs címnek a tartózkódási helyemet adtam meg, ami egy budapesti cím.
Amiatt, hogy át tudjam venni a küldött csomagokat, eBay-en megadtam Primary shipping address-ként a munkahelyem címét, ami szintén budapesti.

Szóval a 2 helyen összesen 3 címem van megadva. Akadhat ebből gond?

(#65096) V/ válasza nandow (#65095) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkét helyen vehetsz fel több szállítási címet, csak neked kell figyelned, hogy mindig az legyen az alapértelmezett szállítási ahol vagy, amikor fizetsz.

(#65097) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello! Ha olyan eladótól szeretnék rendelni aki csak Anglián belülre szállít akkor mennyire rizikós valami céggel elhozatni a rendelést Magyarországra?
Illetve melyik ilyen oldalt ajánlanátok? Eddig az angolcsomag-ot és a csomagbrokert néztem, ezekről van valakinek tapasztalata?

(#65098) V/ válasza Nagytoll (#65097) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladót megkérdezted?
Mert ha ez olvasható: Shipping: May not ship to Hungary - Read item description or contact seller for shipping options, akkor csak nem adott meg Magyarországra szállítási költséget, lehet egyezkedni.

[ Szerkesztve ]

(#65099) Nagytoll válasza V/ (#65098) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Természetesen megkérdeztem, és csak uk only shipping van.

(#65100) V/ válasza Nagytoll (#65099) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor te kifogtál egy nem "jó" eladót, miért nem zárja ki a többi országot, mert akkor pirosan ott virít, hogy nem szállít és nem is lehet tőle vásárolni.
Én ezen az oldalon keresek a súlynak megfelelő UK-ból történő szállítást és arra rákérdezve, hogy ha azt kifizetem elküldi-e.
Ez például egy 1 kg-os csomag Mo-ra történő szállításának költségei:

Számomra egyébként azért érhetetlen, ha feladja nincs nagy különbség ha Liverpool-ba küldi vagy Budapest-re, ugyanúgy bemegy a postára, a futár is felveszi akár háznál, a csomagcímkét nyomtatja mindkét esetben és az eladói védelem is biztosított.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.