Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) RAiN91 válasza V/ (#65699) üzenetére


RAiN91
őstag

.com-on hirdettem, az international visiblity-ben nem vagyok biztos.

Domestic és International shipping is meg volt adva, bár ha be X-elem a kalkulátorban az "international site visiblity-t", még úgy is kisebb összeget ír ki.

Még a hirdetésnél:

Handling time: 5 day
Duration: 5 day
Returns not accepted for this item.

Ha ezek számítanak.

-
Nem adtam meg minimum árat, 42$-t adtam meg auction style-ban, ezen is vitték el.
Számlázásnál csak a szállítási költséget és a termék árára bontja le.
Reserve price sem volt, illetve a Starting price volt 42, ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

(#65702) V/ válasza RAiN91 (#65700) üzenetére


V/
Topikgazda

A számlázás nem mutatja pontosan a tételeket, nem adtál meg minimum árat (Reserve price) sem?
(Starting price az a 42 volt?)

[ Szerkesztve ]

(#65703) eron


eron
csendes tag

Sziasztok!
November 17-én rendeltem egy telefontokot, aminek a várható szállítása az eBay szerint Dec 02, 2016 - Dec 23, 2016 viszont még nem kaptam meg. Tudom hogy karácsony volt, és a posta is késett a csomagokkal. Szerintetek érdemes még várni vele? Illetve ilyenkor mit lehet tenni (mit érdemes írni az eladónak azon kívül hogy nem kaptam meg)?
Köszi előre is

(#65704) khron78 válasza V/ (#65684) üzenetére


khron78
őstag

Továbbra sem jó:

Please provide the correct information in the highlighted fields.
Postage policy - You can't charge more than £3.50 for P&P in this category.

(#65705) V/ válasza khron78 (#65704) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírtad a 7 £ -és amikor el akarod menteni akkor jön ez a szöveg?
Ha újat készítesz alul Create, akkor már erről le tudod szedni a default-t jelölést. És az újat tenni meg annak, remélhetőleg úgy jó lesz.
De mi a kategória, ilyen üzenetet még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#65706) V/ válasza eron (#65703) üzenetére


V/
Topikgazda

Január 22-ig él az eBay vásárlói védelmed, nyugodtan várj még

(#65707) khron78 válasza V/ (#65705) üzenetére


khron78
őstag

Nem, ha új terméket akarok feltölteni. Ez a default szállítás. Games kategória.
3.5 font a plafon. A tartozékoknál engedi a 7 fontot, itt nem. Ezért kérdeztem, hogy erre van e megoldás, de akkor úgy látom nincs.

(#65708) V/ válasza khron78 (#65707) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt nincs valami fixre állítva? Account, Business Policies-nél Töröld vagy vedd le a default címkét.
De mindjárt ránézek gamesra.
Nem tudom mi a gond, mert simán írható bármennyi összeg. De nekem sehol sincs a default szöveg.
Category
Toys & Games > Games > Electronic Games

[ Szerkesztve ]

(#65709) V/ válasza RAiN91 (#65701) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyszerűbb akkor őket megkérdezni őket, de nem a 27% ÁFA van felszámítva?
Depending on the tax legislation of your country of residency, local Value Added Tax (VAT), Goods and Services Tax (GST) or similar consumption tax might apply in addition to your eBay fees.
De azt is írja hogy a kalkulátor csak becsült költséget ad:
By using this fee calculator, you acknowledge that eBay is making no representations or guarantees regarding actual fee and sales amounts and that the results are estimates only.

[ Szerkesztve ]

(#65710) RAiN91 válasza V/ (#65709) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen majd írok nekik, ha lesz még hasonló eladásom.

Az ÁFA-s dolognak utána nézek, így még nem tudom miről van szó, de a számlánál ezekre a költségekre "Final Value fee"-t írt, úgy lenne logikus, ha szétbontaná azért.

De ezt meg azért nem értem, mert ha én legálisan adok el itthonról külföldre ebay-en valamit, akkor saját magamtól adóznom, nem pedig az ebay csinálja helyettem, nem? (mondjuk akkor sem kell ÁFA ha jól tudom, csak SZJA, de nem akarok bele menni mert nem az a fórum)

Addig is köszönöm a válaszokat.

(#65711) khron78 válasza V/ (#65708) üzenetére


khron78
őstag

Nem jó.

Category Category help
Video Games & Consoles > Video Games

Itt megnéznéd?

(#65712) VinoRosso válasza V/ (#65698) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni, de az a bajom, hogy nem a kérdésemre válaszolsz. Kell valamit utalnom az e-baynek vagy sem ? Vagyis kivehetem e a teljes összeget vagy hagyjak valamit a paypalon Igen / nem választ várnék erre .

[ Szerkesztve ]

(#65713) radi8tor válasza VinoRosso (#65712) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell utalni, paypalon keresztül vonja majd le a kártyádról a díjakat.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#65714) VinoRosso válasza radi8tor (#65713) üzenetére


VinoRosso
veterán

:R

(#65715) V/ válasza VinoRosso (#65712) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha eladsz valamit fizetsz 10% jutalékot az eBay-nek ezt fogja majd, ha decemberben adtad el februárban (esetleg március) levonni a januárban készült számla alapján a PayPal-ról levonni.

Ha nincs rajta pénzt nem tudja levonni.

[ Szerkesztve ]

(#65716) V/ válasza khron78 (#65711) üzenetére


V/
Topikgazda

Megy privátban, de jó, bármennyi összeg írható.

[ Szerkesztve ]

(#65717) Shingen


Shingen
addikt

Mi történne ha kínában kovácsoltatnák egy kardot?
Vámon hogy jön át?

風林火山

(#65718) V/ válasza Shingen (#65717) üzenetére


V/
Topikgazda

ÁFA-t fizetve, a postás ki is viszi, ha dísztárgynak minősül.
Egyébként meg ha "igazi" lenne, a behozatal során a vámhivatal az egyéb fegyver vámtarifa számát adja meg rá. Ilyen vámtarifa számú eszköz kereskedelmi célú behozatalához a Gazdasági Minisztérium adja ki a behozatali engedélyt, ahol viszont az engedélyezési eljárásba ezen vámtarifa szám esetében mint szakhatóságot - bevonja a rendőrhatóságot.
És akkor vizsgálják azt amit itt írnak.

[ Szerkesztve ]

(#65719) Shingen válasza V/ (#65718) üzenetére


Shingen
addikt

Ha úgy veszem, hogy free shippinges, akkor ő nem fizeti be az ÁFÁT?
Még én perkálok + a cucc árára?

majd elolvasom az írást.

(#65720) V/ Azt vásárlás esetén nem számolja fel nekem a kínai, magyaro áfát?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#65720) V/ válasza Shingen (#65719) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál szerkesztettem. De mindig a vevő fizeti az áfát. Kínából ez is az általános kintről történő vásárlási szabályok szerint jön, de az biztos, hogy 150 € felett lesz az ára és akkor már vám is lesz, nem csak áfa.
Hát Kínában biztos fizeti az ottani szabályok szerinti dolgokat, áfát-t azt biztos nem, mert ő exportálja a kardot.

[ Szerkesztve ]

(#65721) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!
December 25.-én rendeltem egy alkatrészt Angliából. A cég egy bizonyos PacketPort nevű céggel küldte, de nem találok róla semmilyen infót..
Ezen a héten kellene megérkeznie, azonban december 29-e óta csak annyi van kiírva, ha beütöm a tracking id-t, hogy collected by carrier.. Azóta nem frissült.
Találkozott már valaki közületek ezzel a futárcéggel? :)
A hirdetésben a Royal Mail szerepelt mint posta, de a fizetés után a Shipment details-nél már a PacketPort van kiírva..

2x2 néha 5

(#65722) radi8tor válasza Greentea (#65721) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyorspostával kérted?

⭐ Stella

(#65723) Greentea válasza radi8tor (#65722) üzenetére


Greentea
senior tag

Igazat megvallva ez volt az első rendelésem ebayről :B , és csak megrendeltem, mintha az emagról, vagy az amazonról rendeltem volna, de 7 font volt a posta. Nézegettem a visszajelzéseit az eladónak és ott pár nap alatt megérkezett a vevőknek. (1 hét max átlagban)
Arra figyeltem, hogy megbízható legyen az eladó cég, több 10ezer feedback-el, szóval elvileg nem kéne gubancnak lennie, csak furcsállom, hogy nem frissítették a tracking id-t meg ugye a Royal Mail helyett ez a PacketPort..

2x2 néha 5

(#65724) radi8tor válasza Greentea (#65723) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

29-én adta fel kb. Tehát még 1 hét sem telt el azóta. Angliából van hogy 2 hétnek kell bele telnie, míg ideér a levél/csomag.
Várj még türelemmel kicsit. :K

⭐ Stella

(#65725) Greentea válasza radi8tor (#65724) üzenetére


Greentea
senior tag

Értem. Köszi szépen a segítséget! :)

2x2 néha 5

(#65726) Shingen válasza V/ (#65720) üzenetére


Shingen
addikt

Aha, köszi.

esetleg van itt vki aki tud egy megbízható kínai kovácsot ebayen?

風林火山

(#65727) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok

angliából várok egy csomagot, parcel2go küldött emailt és nyomon tudom követni. itthon melyik társaság szállítja ezt ki?

köszönöm. :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65728) V/


V/
Topikgazda

Azt tudjuk hogy január 1-től a Magyar Posta emelte az árakat. Azt kevésbé hogy a feltételeket is.
Ezért javaslom, hogy mielőtt feladnánk külföldre a küldeményünket az egy adott országra vonatkozó postázási feltételeket is nézzétek át az országlapoknál. (Ami épp most 01.05.11:00 nem működik, mert ezek szerint nem győzik átírni)
Sajnos a postai dolgozók még nem minden új információt ismernek.

A Postai vámügynöki szolgáltatás (vámeljárás díja) természetes személyeknek címzett küldemények esetében továbbra is 2500 Ft maradt.

Belföldön meg vigyázni kell a címhelyre címzett levélküldemény esetében 324x229x24 mm méretre, ugyanis kapásból csomagként akarja átvenni a nagyobbakat még a postán maradó és a postafiókra címzettet is, pedig azokra nem vonatkozik a méret szabály csak a 90 cm összméret.
Nálam nem volt szerencséje, nem kellett elővennie az ÁSZF-t, kinyomtatva a kezébe nyomtam a szabályt.

És még egy információ.
Ha olyan dolog érkezik nekünk ami a jogszabály alapján tiltott -hamisított dolog, szerzői jog sértő- vagy ha a feladó a küldeményről lemondott, akkor a posta is kér díjat, amit a tiltott dolgoknál vámszabálysértési büntetésen felül kell fizetnünk:
Vámeljárás alá tartozó árut tartalmazó küldemény teljes vagy részleges megsemmisítésének díja 5000 Ft

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#65729) rukka válasza V/ (#65728) üzenetére


rukka
csendes tag

"...megsemmisítésének díja 5000 Ft"

Tehát ha vám alá eső küldeményt nem veszek át akkor is fizetek 5ezret?

(#65730) radi8tor válasza rukka (#65729) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, szerintem ez csak a tiltott termékeknél van. A többit csak simán visszaküldik.

⭐ Stella

(#65731) V/ válasza radi8tor (#65730) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézést, már kértem a mondat javítását, majd elküldöm modkerbe is.
A lemondás esetén is kell fizetni, mert nem biztos a visszaküldés.
Ez lenne a helyes:
Ha olyan dolog érkezik nekünk ami a jogszabály alapján tiltott -hamisított dolog, szerzői jog sértő- vagy ha a feladó a küldeményről lemondott, akkor a posta is kér díjat, amit a tiltott dolgoknál vámszabálysértési büntetésen felül kell fizetnünk:

(#65732) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Ma rendeltem egy tételt 119 dollárért ez 36 ezer ft. De a paypal számlán úgy jött hogy 159 $ CAD. Namost ugy tudom ,hogy 150 dollár felett már nem csak áfát,hanem vámot is kell fizetni. Taiwanból jön.
A vámon nem fogják félreérteni a 159 et? Ha igazolom majd a paypal számlát.

(#65733) V/ válasza Remekelek28 (#65732) üzenetére


V/
Topikgazda

€-ban számoljuk a 150-et.
A 150 € az 209.49 CAD $, vagy a 159 CAD $ az 113,85 €.
Ha telefon, arra egyébként 0% a vámtétel.

159.00 Canadian Dollar = 35,203.94 Hungarian Forint

[ Szerkesztve ]

(#65734) Remekelek28 válasza V/ (#65733) üzenetére


Remekelek28
őstag

akkor megnyugodtam :) amúgy a kliensen működik az ami az asztali gépen nem..mármint a konverzio..
már pár napja azzal vásárolgatok...

(#65735) V/ válasza Remekelek28 (#65734) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt. Én is arra gondoltam, hogy nem ajánlották volna, ha nem működne.

(#65736) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

November 27-én vásároltam eBay-en egy hongkongi top-rated eladótól, aki másnap regisztrált küldeményként útjára is indította. Szállítási időnek dec. 12 és dec. 28 közötti időszak szerepel. Az eBay-en lekérdezve ez egy DHL Global küldemény, és december 10-én meg is érkezett Budapestre, onnan viszont hozzám azóta se. Viszont semmilyen más nemzetközi csomagkereső, és a dhl.com sem ismeri az azonosítószámot. Most ilyenkor mi van? Ha reklamálok az eladónál lehet, hogy arra hivatkozik, hogy itt van Bp.-n. Vagy kérdezzem a DHL-t?

Carrier:DHL Global Mail
Status:ACCEPTEDIN TRANSITDELIVERED
Arrival at Destination Country
Dec-10-16, 14:40 PM, BUDAPEST BUDAPEST

SCANNED INTO SACK/CONTAINER
Dec-05-16, 21:31 PM

DEPARTED FROM TRANSIT FACILITY
Dec-05-16, 14:25 PM

SCANNED INTO SACK/CONTAINER
Dec-05-16, 07:59 AM

Processing Completed at Origin
Dec-05-16, 07:59 AM, Shenzhen Shenzhen

Processed
Dec-05-16, 02:37 AM

Arrival DHL eCommerce Facility
Dec-02-16, 14:38 PM

En route to DHL eCommerce Distribution Center
Dec-01-16, 18:27 PM

Electronic Notification Received: Your order has been processed and tracking will be updated soon
Dec-01-16, 18:20 PM

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#65737) V/ válasza Tamy (#65736) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdezd a DHL-t, de nem biztos, hogy tudnak róla. Mennyit fizettél a szállításért?
Ha tényleg ők szállítják akkor itt látni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#65738) Elektrosokk válasza V/ (#65735) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem már sikerült a konverzió gépről is. Amikor fizetnél az ebay oldalon kattintottam az egyéb fizetési módokhoz, utána behívta a paypal oldaltt és ott már választható volt. (de úgy is volt beállítva )

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65739) Tamy válasza V/ (#65737) üzenetére


Tamy
senior tag

Ott valóban látom, ugyanúgy dec. 10-i érkezéssel, és, hogy vége a nyomkövetésnek: "ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY - END OF TRACKING, DELIVERY SHORTLY"
Németből kaptam már DHL-el csomagot úgy, hogy M.o.-n a Posta kézbesítette. Gyanítom itt is erről lehet szó, azért írják, hogy vége a nyomkövetésnek.

Egyébként a szállításért kb. 3500 Ft-ot fizettem, maga a termék meg 3,5 Ft volt :)

Holnap mindenesetre rákérdezek a DHL-nél.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#65740) radi8tor válasza Tamy (#65736) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez Magyar Posta lesz szerintem.

Ha DHL oldalán nem tudod lekérdezni a csomagszámmal, akkor felesleges felhívni őket. Magyar Postát hívd fel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#65741) V/ válasza Tamy (#65739) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem mert a DHL a 9-18 napos szállítást expressként vállal 45-50 $ körül, a 10 $ az kevésnek tűnik. Bár nagy érték esetén úgy 100 $ felett, szoktak kérni csak annyit.

[ Szerkesztve ]

(#65742) Tamy válasza radi8tor (#65740) üzenetére


Tamy
senior tag

Én is attól tartok, hogy a magyar DHL a Postához fog irányítani, kérdés ők mivel akarnak lerázni majd, mert náluk sincs nyoma. Bár ők többet látnak, mint ami az oldalon van. Illetve azt is el tudom képzelni, hogy országon belül "sima levélként" jön, akkor meg széttárják a kezüket.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#65743) Elektrosokk válasza Tamy (#65742) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az Angliából érkező ROYAL Mail csomagokat a DHL kézbesítí itthon?

a ragszám alapján a DHL és a Posta rendszerében sem találom....

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#65744) V/


V/
Topikgazda

A helyzet a következő a fizetésnél. Igaz amit írtak nekem és utaltam rá itt és ma Remekelek28 is megerősített mely szerint az eBay mobil app-on keresztül fizetve a PayPal mobil app-al az előre beállított konverzió szerint -ha banki akkor azzal, ha PayPal akkor azzal- lehet fizetni. Nem kell állítani a fizetésnél. Ez biztosan működik már.
De ahogy iRico írta a böngészős verziónál is van már lehetőség konverziót állítani.
A pénzküldéssel történő fizetésnél még a böngészős részen nem használható, nem szedi át, nem lehet átállítani a kártya konverziót.

[ Szerkesztve ]

(#65745) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Első eladásom volt ebay-on. Néztem hogyan tovább és ebbe futottam. Ha itt nem tudok tovább menni akkor nem tudom a feladást igazolni és nem férek hozzá a pénzhez a paypal-on?
Köszi a segítséhet!

[ Szerkesztve ]

(#65746) V/ válasza mc-4 (#65745) üzenetére


V/
Topikgazda

Válaszoltam a PayPal topikban.
Itt meg keres egy Add anothert a Carriernél.
De rossz helyen vagy az eladott tételsornál lenne a tracking info beírás

Ja és előfordul, hogy jobb lenne nem mobilról.

[ Szerkesztve ]

(#65748) V/ válasza mc-4 (#65745) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lemaradt, te nem tudsz USPS címkét gyártani ha magyar vagy. Ott a képen baloldalt a Ship from-nál a hiba szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#65749) mc-4 válasza V/ (#65746) üzenetére


mc-4
aktív tag

Köszönöm a segítséget!! :))

(#65750) Fancy-boy válasza V/ (#65728) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Ezért javaslom, hogy mielőtt feladnánk külföldre a küldeményünket az egy adott országra vonatkozó postázási feltételeket is nézzétek át az országlapoknál."

Változott valami az árakon kívül? :)
Az országlapok már több napja elérhetetlen, de kb. minden évben ez van, mivel frissítik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.