Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy csomagom, aminek a nyomkövetését nem értem. Segítetek?

RD729689047IN

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65252) V/ válasza rostiron (#65251) üzenetére


V/
Topikgazda

A kiléptetési vámeljáráson túl van és jöhet kifelé, jön ide: 09.12.2016 02:25 Célországba elküldve (Export)

(#65253) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
EBay-ről rendeltem egy órát. Megérkezett, törött kijelzővel. Írtam az eladónak, fotót is mellékeltem. Udvarias válaszában megkérdezte, hogy működik-e az óra, legyek szíves kipróbálni. Visszaírtam, hogy az óra így használhatatlan, nem tudom kipróbálni mert kidobtam. Erre ezt válaszolta:
"Hi, my dear,
so sorry to bring you all the inconvenience.
we will complain to our supplier about this issue and try our best to avoid similar problems in the future.

for this order, in order to serve you well, we can give you EUR3 as compensation, we hope you can keep this item, is it ok?

Wait your reply.
Best regards."
Ez pontosan mit jelent? 3 eurót ajánl kompenzációként? Az óra szállítással együtt több, mint 3000 Ft volt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#65254) havri1 válasza csab2 (#65253) üzenetére


havri1
félisten

A képeken látszik, hogy szállítás közben sérült? Minek dobtad ki, ameddig nem rendeződött a dolog?

havri

(#65255) DrBubo77 válasza csab2 (#65253) üzenetére


DrBubo77
addikt

Igen, ez alapvető, hogy amíg az eladóval nem rendeződnek a dolgok, addig nem dobjuk ki a hibás terméket sem.
Kérhetné a visszatérítésért a termék visszaküldését. Bár törött termék esetén nem sok értelme van a visszaküldésnek.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#65256) somnia


somnia
őstag

Így nehéz lesz igazolni, hogy törött az óra, azt meg, hogy szállítás közben tört össze, még nehezebb.

(#65257) csab2


csab2
veterán

"for this order, in order to serve you well, we can give you EUR3 as compensation, we hope you can keep this item, is it ok?"

Ez mit jelent pontosan?

Az óra egyébként így néz ki:

Azt nem tudom, hogy hogyan lehet bizonyítani, hogy nem nálam tört össze.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#65258) somnia válasza csab2 (#65257) üzenetére


somnia
őstag

...ha nem csináltál videot a kibontásról, akkor sehogy...

(#65259) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Szeretnék tanácsot kérni kérni az alábbi ügyben.

Október 25-én rendeltem egy csomagot az ebayről. Nem nagy érték, kb. 500 pénz.
Az eladó azt mondta, hogy 26-án adta fel, viszont még nem kaptam meg, ezért írtam az eladónak, aki megkért, hogy még várjak pár napot.
Így tettem és vártam péntekig, amikor is írtam neki, hogy még mindig nincs itt küldje vissza a pénzt. és felajánlottam, hogy amennyiben öt munkanapon belül mégis megjönne, ismét elküldöm neki az összeget.
Erre most írt, hogy várjak még hét napot, és ha addig sem jön meg visszaküldi.

Kérlek adjatok tanácsot, mert egyik felem bele menne a dologba, másik felem adna neki egy negativot és hagyná az egészet a csudába.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#65260) csab2 válasza somnia (#65258) üzenetére


csab2
veterán

Nem gond, adom neki a negatív értékelést és kész. Az óra nem az enyém, megbízásból rendeltem, tehát engem nem ért kár.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#65261) V/ válasza alratar (#65259) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi az érkezés várható idejének a végső dátuma? Onnan számítva van 30 napod reklamálni, mivel karácsonyi csúcsforgalom van, lehet hogy csak januárban kapod meg.

(#65262) V/ válasza csab2 (#65260) üzenetére


V/
Topikgazda

Törötten kaptad. Az eladó megkérdezte hogy az óra működik-e, mert attól függetlenül a mechanika működhet, ha igen a válasz, akkor kiszokták fizetni a javítási költséget -új üveg- vagy visszaküldöd és kapsz másikat.
Felajánlott 3 pénzt a kidobott óra ellenére és hogy megtarthatod. Mennyi lenne az üveg, ha több mint 950 Ft, akkor nagyobb kompenzációt kérni.
Te azt válaszoltad, hogy kidobtad, most meg negatívot akarsz adni?
Nem egészen így szoktuk a problémát intézni, van 3 választási lehetőséged, amelyekből egyiket sem akarod használni.
Én nem látom, azt hogy az eladó negatívan állt volna a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

(#65263) csab2 válasza V/ (#65262) üzenetére


csab2
veterán

Az óra törötten jött meg. Ez az eladó hibája, mert hülyén csomagolta be. Az óra egy ilyen kis műanyag szütyőben volt, és be volt bugyolálva egy nagy szivacsos izébe, az egész miskulancia pedig egy műanyag borítékban volt lezárva. Azonban a borítékon belül kiesett az összetekert szivacsból és gondolom nekiütődött valaminek. Ha egy kis dobozba rakta volna, amit kibélel ilyen anyaggal (tizede is elég lett volna), akkor nem törik össze az óra.

"Az eladó megkérdezte hogy az óra működik-e, mert attól függetlenül a mechanika működhet, ha igen a válasz, akkor kiszokták fizetni a javítási költséget -új üveg- vagy visszaküldöd és kapsz másikat."

Ez jogos. Majd megkérdezem, hogy működik-e. Hogyan lehet visszaküldeni az árut Kínába? Úgy értem az nem egy vagyon? Vagy ez hogy van?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#65264) csab2 válasza csab2 (#65263) üzenetére


csab2
veterán

Most megkérdeztem a tulajt, hogy működik-e az óra és hogy mennyiért cserélik ki az üveget.
Jogos amit írtál, nem gondoltam át. :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#65265) alratar válasza V/ (#65261) üzenetére


alratar
addikt

Nincs.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#65266) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!

Ti vennétek Buyers Protection nélkül olyan embertől aki 1999 óta tagja az oldalnak és 400+ pozitív értékelése van? Vagy inkább Buyers Protection nélkül soha? Köszönöm a válaszokat. :R

(#65267) V/ válasza alratar (#65265) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ott kell nézni. Hanem a vásárlási Orders résznél:

Ha nincs dátum, akkor október 25-től 30 nap a várható szállítás, az akkor november 24 és december 24-ig lehet reklamálni az eBay-n, a PayPal-n meg a vásárlás napjától számított 180 napig.

(#65268) V/ válasza myckie2 (#65266) üzenetére


V/
Topikgazda

Aztán azt hogy? Megkerülöd az eBay-t?

(#65269) myckie2 válasza V/ (#65268) üzenetére


myckie2
őstag

Átutalás.

(#65270) V/ válasza csab2 (#65263) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy órát 2220 Ft-ért is (max 2840 Ft) vissza lehet küldeni, ha december 31-ig feladod, akkor a PayPal kifizeti ezt.

(#65271) alratar válasza V/ (#65267) üzenetére


alratar
addikt

Mint mondtamnincs

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#65272) V/ válasza myckie2 (#65269) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha utalás is az eBay hirdetésnél a fizetési lehetőség, akkor az eBay védelem működik.

(#65273) V/ válasza alratar (#65271) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az utolsó mondat az előző hsz-ben. Még megvárhatod a pénteki postást.

[ Szerkesztve ]

(#65274) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék Ebay.de-ről vagy Ebay.co.uk-ról vásárolni, viszont sokszor van olyan, hogy azt írja, nem szállít Mo-ra és hiába beszélem meg az eladóval, nem tudja átállítani internationel-re a postázást, így se megvenni, se fogadni nem tudok rá.

Ilyenkor működhet az, hogy átírom a címem egy fals német/angol címre és a megbeszélt Mo.-i címre szállíttatom ki az árut?
Vagy csak úgy lehet, hogy egy ismerős ottani címét adom meg az adataimnál aki átveszi és majd elküldi nekem postán?

(#65275) V/ válasza Solymi81 (#65274) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor úgy működik, ha nem tudja átírni, akkor küld számlát a vételár és a megegyezett szállítási költségről
Te kéred fizetéskor, mivel nem engedi meg a kifizetést, hanem felajánlja a számla kérést, Request total from seller azt elküldve tudod kezdeményezni.
Szoktam eladni, vásárlás előtt lehet módosítani a szállítási szabályt egyébként, csak akarni kell.

A falsokkal meg az gond, hogy az eladónak oda kell küldeni, amit te megadtál az eBay-n, mert akkor ugrik az eladói védelme.

[ Szerkesztve ]

(#65276) csab2 válasza V/ (#65270) üzenetére


csab2
veterán

Közben megtudtam, hogy az óra működik, és 1500 forintba került az üvegcsere. Ennek tükrében írtam az eladónak, hogy tekintse az előző üzenetemet tárgytalannak és elfogadom a 3 eurót.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#65277) Solymi81 válasza V/ (#65275) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Értem, tehát meg kell beszélnem vele, hogy módosítsa a szállítási szabályokat.
Ha meg nem megy vagy nem akarja, akkor ha ismerős címét adom meg mint sajátomat, úgy már ok?

(#65278) V/ válasza Solymi81 (#65277) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Számlát küld a kérésedre, ez az egyszerűbb. (csak a szállítási költséget kell neki az eBay felületen beírni és Save-l elküldeni, te megkapod az e-mailt benne a fizetési linkkel és fizetsz.
2. Módosítja a szállítási lehetőséget, szabályt és azután veszed meg.
Ha angol ismerős címét adod meg, akkor fizeted hozzá a szállítást, meg tőle neked a szállítást, nem biztos hogy megéri, amikor direktbe is megkaphatod.

[ Szerkesztve ]

(#65279) The DJ


The DJ
addikt

Így se jártam még, totál nincs ötletem hogyan tovább. Jött ma egy sms, hogy XY csomagszámú csomagom elfogták a vámon. Oké, de nem rendeltem semmi drágát, nem is várok semmi értékeset. Azért átnéztem a még meg nem érkezett ebayes rendeléseimet, de amire még várok azok csak pár dolláros vackok, amiket tuti nem kapnának el, amik meg picit is értékesebbek azoknak más a tracking numbere.

Szóval hogyan derítsem ki, hogy mi ez és honnan jön? És így hogyan küldjem el nekik a vámoláshoz a dokumentumokat, ha még azt sem tudom mit akarnak vámolni?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#65280) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hali!

Szeptemberben lett leütve egy fénygép ami meg is érkezett tök jó meg szép meg minden. Azóta el is lett adva ez mondjuk a másik sztori de ezt rendezem ha nem jön össze.

Garipapír nincs pecsételve, webes volt, érthető. De számla sincs. Mókamiki srác egy darabig elvolt emaillel, felkereste a boltot is, aztán 3 hete eltűnt. Most már ráértem vele foglalkozni, beszéltem a bolttal, mossák kezeiket, azt mondják a vásárlás onnan van, de ennyi és nem több. Se másolat, se semmi.

Mi jön ilyenkor? Ebay felejtős és paypal aztán partial refund? Ennyi ötletem volt, srácot meg meg kéne ebayen kicsit regulázni, mert ez így kicsit gázos. 2,5 év gariról van szó és nem kevés egy ilyen cucc javítása ha gáz van, szóval kell a számla. Ötleteket fogadok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65281) Solymi81 válasza V/ (#65278) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Ok, tehát akkor a szállítási lehetőséget és szabályt kell módosítania?
Ezt hol lehet megtenni, segítenél, hátha nem tudja.

A fizetés az nem probléma, van Paypalom, azt szoktam használni.

(#65282) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem terméket amit határidőre nem kaptam meg.
Reklamáltam de az eladó ragszámra hivatkozva visszadobta miszerint a termék úton van,forduljak a postához.
Megnéztem én is valós amit állít.

"2016.11.22
10:33

Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country
2016.11.27
18:45

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.11.28
00:10

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad "

Ilyenkor mi a helyzet,mit lehet tenni? Vagy várni,várni míg meg nem kapom vagy nem?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#65283) V/ válasza The DJ (#65279) üzenetére


V/
Topikgazda

Azon a számon amit írtak van rendelésed?
Írtuk már, nem tudják mennyi az ára, bekérik az igazolást, ha 22 alatti akkor nem folytatódik a vámeljárás.

(#65284) The DJ válasza V/ (#65283) üzenetére


The DJ
addikt

A gond az, hogy nem találom a tracking numbert sehol és nem várok semmi értékeset :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#65285) V/ válasza Solymi81 (#65281) üzenetére


V/
Topikgazda

Én még mindig a Request total from seller, számla az eladótól dolgot javaslom. Egyszerűbb.
Itt az Összefoglalóban van szállítás beállítás, szerintem az alapján meg tudja csinálni.

(#65286) hódmaci válasza The DJ (#65284) üzenetére


hódmaci
senior tag

Szia!
Hasonlóképpen jártam én is.
Fogalmam se volt mi lehet a csomagban.
Kérj tőlük csomagbontást,aztán ha tudod mi könnyebben meg lehet keresni a számlát. :)
Vagy ha passzolod még így is akkor nyilatkozz téves címzettről.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#65287) V/ válasza The DJ (#65284) üzenetére


V/
Topikgazda

Az érték nem számít. Hívd fel a telefonos ügyfélszolgálatot és pontosítsd a XY számot

(#65288) Solymi81 válasza V/ (#65285) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Ok, köszönöm a segítséget.
Sikerült neki átállítani EU-s szállításra, illetve felrakta újra.

(#65289) The DJ válasza hódmaci (#65286) üzenetére


The DJ
addikt

Közben rájöttem mi az, nem én rendeltem, ezért nem is tudhattam róla :) De így már menni fog a dolog ha minden igaz.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#65290) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. :)
Elég tapasztalatlan vagyok még az ebay használatában, épp az első eladásomat bonyolítanám, azonban akadt egy kis probléma. Licittel elkelt a termékem, az eladó múlt hét csütörtökre ígérte, hogy fizet, tegnapig nem jött semmi, majd este írtam neki egy üzenetet, hogy miújság? Ma reggel válaszolt, hogy sajnálja, de nem tudja kifizetni, nincs annyi pénze, mint amennyit gondolt, hogy lesz, vonjam vissza az eladást.
Mi ilyenkor a teendő? Make a second chance offer, Relist, esetleg egyéb? Szokták ilyenkor értékelni a "vásárlót"?

(#65291) Michigan


Michigan
csendes tag

Sziasztok!
A helyzet az, hogy vásároltam az oldalon, nem kaptam meg a terméket, így visszakapom a pénzt, csak az a gond, hogy paypal fiókom nincs, így ugye a bankszámlaszámra kapom vissza az összeget, hs visszakapom, ugyanis már 8 napja várom. Mit tudok tenni? Köszönöm a segítséget előre is.

(#65292) V/ válasza SH4D0W2011 (#65290) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz hogy a jutalékot sztornózzák és ne neked legyen fekete pontod, indítsd el a nem fizetett a vevő case-t. ha az végig fut -5-6 nap- újra listázhatod.
A vevődet vagy nem értékeled vagy pozitív értékelést adsz, nincs más lehetőséged, hagyd a fenébe.
Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nem tud fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#65293) V/ válasza Michigan (#65291) üzenetére


V/
Topikgazda

Annak 14 nap is lehet az átfutása.

(#65294) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Hol tudom pontosan megnézni, hogy az otp virtuális Mastercard kártyánál hogy váltja most az eurót??
Elég nagy összegről van szó, és tudnom kéne mennyi forintot tegyek a kártyára.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65295) V/ válasza rostiron (#65294) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt az OTP szabálya, nem ő az árfolyamos.
A Mastercard árfolyam meg itt nézhető meg.
De ennyi: 1 EUR = 312.520068 HUF
1 USD = 299.1914 HUF
1 GBP = 371.864509 HUF

[ Szerkesztve ]

(#65296) Michigan válasza V/ (#65293) üzenetére


Michigan
csendes tag

Köszönöm a választ, akkor várom továbbra is.

(#65297) rostiron válasza V/ (#65295) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi.

Tehát tömören fogalmazva, ha 1000 euróért vennék valamit, akkor 312520 ft-nak kell minimum legyen a kártyán?

A linkelt kalkulátornál a bank free % mit kell írni ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65298) V/ válasza rostiron (#65297) üzenetére


V/
Topikgazda

0-át, én az OTP elszámolási árfolyamot venném figyelembe ami 314,75 Ft most, akkor biztos elég lesz

[ Szerkesztve ]

(#65299) SH4D0W2011 válasza V/ (#65292) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Meglett, köszi! :R
Ha valami van, jövök még. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65300) rostiron válasza V/ (#65298) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.