Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) vityax82


vityax82
tag

Véletlenül elnéztem a licit árat!
Hogy tudom visszamondani a licit ajánlatomat?

(#65902) V/ válasza vityax82 (#65901) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló segít.
Hogyan törölhetünk egy tévesen leadott licitet?

[ Szerkesztve ]

(#65903) vityax82 válasza V/ (#65902) üzenetére


vityax82
tag

Köszönöm!

(#65904) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Vettem valami kezdő, 1 értékeléses eladótól ("valahol neki is el kell kezdenie" elven) egy kütyüt, de másnapra törölték kompletten az eladót eBay-ről. Nem jelölte meg előtte végül shippednek a rendelésemet.

Ezt olvasom most a rendelésnél:

"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.
This user is no longer registered on eBay."

Ha jól értem, nincs további teendőm és egyszercsak látni fogom PayPal-on a refund-ot.
Akinek volt már ilyenje, annak mennyi nap múlva jött vissza a pénze?

[ Szerkesztve ]

(#65905) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Rendeltem a laptopomba egy cpu-t, de teljesen mást küldött mint a hirdetésben szereplő.
Írjam csak meg neki először hogy mást kaptam, vagy rögtön válasszam a "I received an item that wasn't as described" lehetőséget ??

Teljesen más foglalatú procit küldött.Egyáltalán hogy tudom bizonyítani az igazam ? Pár képet csináltam a kicsomagolás után.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65906) V/ válasza rostiron (#65905) üzenetére


V/
Topikgazda

Rögtön választhatod, kérésként -kérdésként megy el, és majd később lesz case belőle. De ha nem azt küldte amit kifizettél akkor nem kellene "udvariaskodni".

(#65907) rostiron válasza V/ (#65906) üzenetére


rostiron
őstag

Mit javasolsz hol írjak neki ? Nem akarok udvariaskodni de csak ezek vannak nem ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65908) V/ válasza rostiron (#65907) üzenetére


V/
Topikgazda

Jót "karikáztál" be.

(#65909) rostiron válasza V/ (#65908) üzenetére


rostiron
őstag

Bejelöltem, hogyan tovább ?? Hova kattintsak ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65910) twice


twice
tag

Sziasztok ebay vásárlással kapcsolatban lenne pár kérdésem. Ezt a laptopot néztem ki magamnak. Eddig csak pár ezer forint értékben rendeltem (telefon tok, pendrive), ezekkel úgy voltam ha nem jön meg, vagy valami baja lesz annyira nem baj (valahogy ebayen visszaszerzem a pénzt), de szerencsére eddig minden rendben volt. Viszont ez a laptop már nem pár ezres kategória, ezért a tanácsotokat szeretném kérni. Mire érdemes odafigyelni ilyen rendelésnél, esetleg, hogy ennyi eladással ajánlottnak tekinthető-e az eladó. Elvileg jár hozzá 1 év nemzetközi garancia, ezért attól nem nagyon félek hogy 2 hónap múlva megdöglik és buktam az egészet. Ha esetleg hibásan érkezne meg a gép és nekem kell visszaküldeni akkor nekem is kötelező ugyanúgy UPS futárral küldeni mint ő? Mert úgy gondolom nem lenne benne a 9200Ft paypalos visszakapom a szállítási díjat opció. Olvastam a fórumot és azon kívül, hogy fizetésnél figyelek a valutaátváltásra, kell még esetleg valamire figyelnem? Melyik a jobb opció, ha egyből a paypalon keresztül vonják le a pénzt a kártyámról, vagy először utalok paypalra és utána fizetek, vagy mindegy? Ha esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata az eladóval, vagy tippje, hogy mit kéne esetleg még kérdeznem az eladótól, hogy biztosra menjek azt nagyon megköszönném! :R

(#65911) V/ válasza rostiron (#65909) üzenetére


V/
Topikgazda

Van leírás az Összefoglalóban, de alul a Request a refund a továbblépés.

(#65912) V/ válasza twice (#65910) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy business eladó, megfelelő minősítéssel 99.9% Positive feedback. Mivel EU-s a DELL garancia érvényes.
Az UPS költségét vissza megnézheted itt Nem biztos hogy drágább, de küldheted mással is. 9300 Ft-ig ad pénzt vissza, ha 9500 akkor 200 Ft-ot "buksz".
A PayPal-en regisztrál kártyáddal fizess a PayPal-n keresztül, úgy, hogy ha a képernyőn látod a forintos konverziót akkor átállítod a bankod szerinti vásárlásra. Lesz egy + vásárlói védelmed és bankod árfolyamával fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#65913) rostiron válasza V/ (#65911) üzenetére


rostiron
őstag

Bocsi, megtaláltam. Köszi :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65914) rostiron válasza V/ (#65911) üzenetére


rostiron
őstag

Még egy dologban kérném a tanácsodat. Volt egy rendelésem aminek Dec.-16.án lejárta határideje.
Tegnap azt ígérte az eladó, hogy 24 órán belül küldi a refundot. Igazából azért izgulok mert a 30 nap mindjárt lejár. Mi van ha az letelik és nem jön meg a refund addig ?

OK, We will refund you within 24 hours, please check it. We here still want to express our sincere apology to you for all the inconvenience, we don't want to lose you client.

Thanks for your understanding.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#65915) z123456789 válasza V/ (#65603) üzenetére


z123456789
addikt

3-as pont és pikpakk működik. 1000 köszönet. :R

(#65916) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Hali, most fedeztem fel a topikot, beköszönök, hogy lementsem. Van valami über hasznos téli cuccotok ebayről?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#65917) V/ válasza z123456789 (#65915) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez most már úgy néz ki stabil, de minden vásárlásnál meg kell tenni ha a böngészős felületen dolgozol.

(#65918) V/ válasza K1nG HuNp (#65916) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon menő téli karácsonyi zoknik, de sajnos hiába vártam karácsonyra, nem jött még meg. :O

[ Szerkesztve ]

(#65919) Andris34


Andris34
újonc

Hello,
Van itt olyan aki eladóként funkcionál az ebayen?
Szeretnék némi segítséget, tanácsot kérni.
Köszi!

(#65920) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném, hogy mi a teendőm? Fizettem VISA kártyával egy termékér tegnap, de reggel írt az eladó, hogy a kért termék elfogyott. A fizetésnél: Paid felirat van. Kell valamire nyomnom a pénz visszakéréséhez vagy sem! Még nem jártam így! És mikor jelenik meg a visszautsított pénz a netbankomban? Kösz!

(#65921) havri1 válasza Werkly (#65920) üzenetére


havri1
félisten

Refundolni tudja az eladó.
PayPalon keresztül fizettél, vagy közvetlenül kártyával?
A refund után 2-5 munkanap, mire a folyószámládon megjelenik.

[ Szerkesztve ]

havri

(#65922) Werkly válasza havri1 (#65921) üzenetére


Werkly
őstag

Kártyával nincs PayPalom. Akkor nem kell aggódni a visszafizetés miatt? És nincs teendőm az ebay felületen? Kösz!

(#65923) z123456789 válasza V/ (#65917) üzenetére


z123456789
addikt

Ha csak 100 Ft-okról is van szó, nem fog nehezemre esni leellenőrizni minden fizetés előtt. ;) :R
Köszi még egyszer. :)

(#65924) havri1 válasza Werkly (#65922) üzenetére


havri1
félisten

Nem túl szerencsés PayPal nélkül fizetni bárhol is, mert azon keresztül sokkal egyszerűbb, és biztonságosabb is. Így is van védelmed, de csak az eBay-es (illetve a bankos, de az másik történet, abban én nem tudok segíteni).
Kérd a tranzakció törlését, még talán van lehetősége az egészet törölni. Ha nem, akkor refund. Ügyet erre most szvsz nem tudsz nyitni még.

havri

(#65925) vasi89 válasza rostiron (#65914) üzenetére


vasi89
addikt

Szerintem csak az időt húzza. Indíts egy hivatalos refundot.

(#65926) Werkly válasza havri1 (#65924) üzenetére


Werkly
őstag

Van teendőm itt:

members:

I have cancelled the order.
Please confirm.
I'm sorry for that.
We sincerely hope that we’ll have more chances to serve you.

ebay:

Good news--your order was canceled.

The seller refunded $55.00 back to your original payment method, and you don't need to do anything else.

Az eladó szerint meg kell valamit erősítenem?

(#65927) havri1 válasza Werkly (#65926) üzenetére


havri1
félisten

Igen, törölte az egészet, neked kell jóváhagyni.

havri

(#65928) Werkly válasza havri1 (#65927) üzenetére


Werkly
őstag

És azt hol találom?
Köszönöm!

(#65929) havri1 válasza Werkly (#65928) üzenetére


havri1
félisten

Purchase history-ban, a termék mellett, kékkel nem az van most?

havri

(#65930) Werkly válasza havri1 (#65929) üzenetére


Werkly
őstag

See cancel details az van kékkel a szélén.

(#65931) havri1 válasza Werkly (#65930) üzenetére


havri1
félisten

Jó, hát azon belül lesz valahol, lesd meg. Pontosan nem tudom megmondani, mivel nekem most nincs aktív ügy.

[ Szerkesztve ]

havri

(#65932) Werkly válasza havri1 (#65931) üzenetére


Werkly
őstag

This order was canceled

The seller canceled your order.

Nincs aktív gomb sehol!

(#65933) V/ válasza Werkly (#65932) üzenetére


V/
Topikgazda

Resolution Center-ben valami? Nem csináltam képet, de decemberben el kellett fogadnom az eladó törlését.

(#65934) Werkly válasza V/ (#65933) üzenetére


Werkly
őstag

We always encourage our members to communicate with each other when there's a problem with a transaction. The first step is to contact the member through the Resolution Center and try to resolve the problem.
To start the resolution process, please tell us what your problem is:
I bought an item.
I sold an item.

I haven't received it yet.

I haven't received my payment yet.

I received an item that does not match the seller's description.

I need to cancel a transaction.
Continue

|
My problem is not listed here

Rá kell nyomnom valamelyikre?

[ Szerkesztve ]

(#65935) V/ válasza Werkly (#65934) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell. Nem világos, hogy mi alapján kell vagy nem kell megerősíteni. Mindegy. Ha PayPal-on keresztül fizettél akkor nézz rá, hogy bejött-e a refund.

(#65936) Werkly válasza V/ (#65935) üzenetére


Werkly
őstag

Mailben jött, hogy jön vissza a pénz banktól függően. Nem PP volt! Meglátjuk!

(#65937) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Vám-nál totojáznak a csomagokkal ennyit? Nyomkövetési szám szerint Dec. 14-én fel lett adva Kanadában és Jan. 4-én megérkezett az országba, de ugyanez az "item sent abroad" szerepel egy Dec. 22-i dátummal is.

Állítólag minden nem EU-s csomagot mostanában komoly(abb)an ellenőriznek akkor is, ha értékhatáron belül van. Azért bosszantó, hogy kifizetek egy rakás pénzt szállításra és 4 hét nem elég, hogy ideérjen...
Bezzeg Kínából a free shippinges, fake trucknumber-es csomag most is 2 hét alatt itt van. :(((

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65938) V/ válasza flymi (#65937) üzenetére


V/
Topikgazda

Az értékhatár nem igazán tudják eldönteni okmányok nélkül, de igen, akár 5-6 nap is lehet a vámolás. Hivatalosan 21 nap egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#65939) flymi válasza V/ (#65938) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azért akkor is fura.

Mégis milyen "okmányok"?
Minden csomagon rajta van a termék ára, még ha nem is kezelhető hivatalos iratként.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65940) havri1 válasza flymi (#65939) üzenetére


havri1
félisten

Azt kb el sem olvassák.
Tudják ők is, hogy amit ráírnak, meg sem közelíti a valós árat.

havri

(#65941) flymi válasza havri1 (#65940) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én még nem kaptam kamu áras holmit, de szerintem ezzel nem is nagyon kéne próbálkozni. Elég csak egyszer ráfaragni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65942) Tikakukac


Tikakukac
titán

Kavarás a négyzeten:

Szépséges obi offer leadva 100 fontocskára. Elfogadva. Király. Pay now. Paypal be. Király. Postai cím átvált angolra. Hiba.

This seller didn't include postage costs to your location. Please request total to ask the seller for postage costs or change your address.

Ami érdekes, mert magyar címre nincs baja. Pont fordítva kéne errort dobnia a drágának. Na most ezzel mi a túrós bélest csináljak? Másik furaság, hogy a termék elvben Sold for 110-el trónol az archívumban.

Akkor ezt eladták közben a fix áron és nálam csak ott feszül a cucc vagy pörögjek fejen egész nap?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65943) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok. Ünnepek miatt mennyit késhetnek a csomagok? Kínából lett feladva két boríték még dec közepén, a héten jár le az Ebay által becsült megérkezis dátum. Tudom hogy ilyenkor még mindig túlterhelt a posta, kb mikorra számíthatok a csomagokra? Nálatok hogy jöttek meg a cuccok?

(#65944) flymi válasza 5150head (#65943) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kínából rendre megjöttek a csomagok 2-3 héten belül. Nem kellett várni, mind időben érkezett. (17 csomag nov. 20 és dec. 26 között.)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65945) V/ válasza flymi (#65944) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig van úton karácsonyra vásárolt küldeményem, a 2-3 hét azért november 11-et követően 40-43 napra nőtt átlagosan, neked szerencséd volt.

(#65946) havri1 válasza flymi (#65941) üzenetére


havri1
félisten

Nehogy azt mondd, hogy amit kínából rendelsz csomagot, arra a valós ár van ráírva, mert akkor dobok egy hátast.
Még a gift is üzemszerűen be van pipálva rajtuk.

havri

(#65947) flymi válasza havri1 (#65946) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már eldobáltam a csomagolásokat, de amit ma kaptam kézhez rajta van a... a...
Na jó, ezen nem a valós ár szerepel, hanem egy kicsit több. (2$ helyett 5$)
Bukta. :DDD :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#65948) 5150head


5150head
senior tag

Dec 21-22-én adták fel őket, szóval akkor még tuti kallódnak valamerre. Akkor várok türelmesen, remélem hamar megjönnek. :U

(#65949) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogyan működik ez a "request total from seller" dolog? Egy szállításí díjat szeretnék csak kérni a 3 helyett, viszont a kék gomb szerint elkötelezem magam a vásárlás mellet. Ez azt jelenti, hogy nemleges válasz esetén esetlegesen a teljesen 3 shipping fee-s árat automatikusan le is vonja? :R

Majd kiderül..vagy beborul!

(#65950) V/ válasza Sonic* (#65949) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem próbáltad az eladóval normál kérdésként megbeszélni ezt a vásárlás előtt?
Ha nincs a szállítási opciónál több darabos kedvezmény, akkor mindenképp egyeztetni kell, ha írja a termék leírásban az összevonási lehetőséget, még akkor is célszerű egy pontosítás. Ha minden egyértelmű, azután fizetni és kérni a számlát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.