Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) z123456789


z123456789
addikt

Mit gondoltok ha ez megjön tudok hozzá európai dugaljt venni?

(#34852) Agostino válasza z123456789 (#34851) üzenetére


Agostino
addikt

persze, hogy a fenébe ne tudnál : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34853) z123456789 válasza Agostino (#34852) üzenetére


z123456789
addikt

Császár!
Azért az ilyen ampervoltmegaherzekre oda kell figyelni nem?Azt meg majd csak akkor tudom meg ha megjön.Vagy te már ezt most láttad valahol?Csak mert descriptionben nem írja.Csak mert akkor egyszerre megrendelném és egyböl ki is tudnám próbálni.

(#34854) axioma válasza z123456789 (#34853) üzenetére


axioma
veterán

Altalaban ha eu-ba kuldik, eleve mellekelik az atalakitot, ami csak fizikai alakra mas, elektronikusan ilyen toltes jellegu eszkozoknel nem kell varialni.

(#34855) z123456789 válasza axioma (#34854) üzenetére


z123456789
addikt

Az a baj hogy amit rendelek az egy kicsit speckó abból a szempontból, hogy sem az amazon sem az ebay nem küldi el nekem.Most levelezek az eladóval, és próbáljuk megoldani hogy USA-n kívülre (nekem) elküldje.A dugóval már nem is akarok variálni. :)

(#34856) utgyuru válasza hidroponi (#34844) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ezek után én sem, csak kíváncsi vagyok, ilyenkor mi van.
Közben belefutottam egy másikba is: elmentettem watch list-re egy terméket, és ott ír árat a szállításhoz, a termék adatlapján pedig free shippinget. A get rates-nél 4 darabra is simán free-t ír. Akkor az marad ingyenes, ha megveszem?

(#34857) hidroponi válasza utgyuru (#34856) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a termeklap szamit.
allitsd be a shipping fulon a termeklapon a hungary-t es akkor tudod, hogy az ott levo szallitasi kltsg a fix.

(#34858) axioma válasza z123456789 (#34855) üzenetére


axioma
veterán

Ja, az mas, a kinaiak raknak bele automatikusan. De eleve azt irta hogy univerzalis adapter, bar a fotokon nem az van. Majd ha megjon, megtudod. Addig meg hasznalod a telod vezetekes toltojevel, ha jol neztem hogy pont olyan kell:)

(#34859) z123456789 válasza axioma (#34858) üzenetére


z123456789
addikt

Okés.Köszi! :)

(#34860) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Volt egy rendelésem hongkongból, 15-45 napos átfutással. ma megjött (12 napja jött a mail hogy feladta) :C :C

[ Szerkesztve ]

(#34861) JoolsNOS válasza XP NINJA (#34860) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem is volt, hogy 10 nap alatt megvolt mo-ra. Egyszer viszont több mit 50 (ez mát angliába). Már keresztet vetettem rá.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34862) üszök válasza Agostino (#34852) üzenetére


üszök
őstag

Van itthon egy ilyenem. én senkinek nem ajánlanám. :N 4 óra alatt nem bírta fel tölteni a telefonomat. :W

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#34863) Josi válasza üszök (#34862) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem rossz ez, csak nem mindenhez.
Meg kell nézni mennyivel tud tölteni.
(az idézett eszköz 500mAh)
Ilyenből 1A vagy 2A változat kellene inkább.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#34864) radi8tor válasza Josi (#34863) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ez MP3 lejátszóhoz jó, de telefont vagy tabletet nem töltenék vele.

⭐ Stella

(#34865) Agostino válasza üszök (#34862) üzenetére


Agostino
addikt

nekem egy bluetooth hangátlövőt tölt, arra tökéletes... :K

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34866) üszök válasza Agostino (#34865) üzenetére


üszök
őstag

Tartaléknak vettem,de nem jött be. A headset-hez talán jó lesz.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#34867) Agostino válasza üszök (#34866) üzenetére


Agostino
addikt

azt szerintem simán megbírja majd

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34868) TaaT válasza Josi (#34863) üzenetére


TaaT
veterán

"az idézett eszköz 500mAh"

Lehet csak annyi van ráírva, mert a Huawei töltőm 580mAh-s, és elég rendesen fel tudja tölteni az Y300-as aksiját. :)

Give them hell Ukraine!

(#34869) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata:

Szeretnék Canadába küldeni 5 doboz vitamint (900 szem),
különösebb gond nélkül feladhatom ezt postán ?

nem ám valami drognak nézik és jön az FBI :) :Y

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#34870) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Az ebay.com meg az ebay.hu két külön rendszer? Utóbbinál sokkal részletesebb pl. a regisztráció.

A másik, hogy azon tételeket, aminél az van hogy "Shipping:Does not ship to Hungary", az ebay nem dobja ki keresésnél. (pedig a tárgy létezik, mert google-on keresztüli keresésnél megtalálható)

Most ez a két dolog hogy van? Nem lehet azt beállítani hogy mindent találatot mutasson?

Thx

free your mind

(#34871) somnia válasza Jazz (#34870) üzenetére


somnia
őstag

A .hu.-n csak a fix árasok vannak meg azok amelyeket ide is szállítanak.

(#34872) tamas1985 válasza DeniBoy (#34869) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ha ez gyógyszer, arra engedély fog kelleni, pláne ha ott nincs forgalomba, ha csak vitamin akkor elvileg mehet bár azt nm tudom hogy mért éri meg kiküldened de ez már a te dolgod :))

(#34873) Avicularia válasza DeniBoy (#34869) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem Magyarországról küldtek ide Svédbe revalid kapszulát, ami hajhullás ellen van. Borítékban küldte rokon, 9 levélnyi kapszula. A svéd vám felbontotta a csomagot, és még az egyik kapszulát ki is vették és megvizsgálták, de utána megkaptam vámos ragasztószalaggal lezárva az egészet.

(#34874) DeniBoy válasza Avicularia (#34873) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Köszi! Mindenki :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#34875) Jazz válasza somnia (#34871) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor hova érdemes regisztrálni. .com-ra? Majd azzal az accal belehet lépni a .hu-ra? Vagy hogy van ez.

Az említett tételt .com-on sem lehetett direktbe megtalálni, csak google-n keresztül. Szóval mindentől függetlenül csekkolja az IP-t, és nem jeleníti meg az ide nem szállíthatót?

free your mind

(#34876) tamas1985 válasza Jazz (#34875) üzenetére


tamas1985
aktív tag

.hu-s valamit el kéne már felejtetni, semmire sem való, mire gondolsz hogy ide nem szállítható, Ip-t szerintem nem szűr ilyen tér, az eladó beállítja hogy hova postáz és hova nem.

(#34877) Jazz válasza tamas1985 (#34876) üzenetére


Jazz
veterán

Szóval akkor .hu az valami más? Tehát .com-ot érdemes használni/arra be regisztrálni?
Arra gondolok amit 34870-ben írtam. Van egy tétel (google-on keresztül lehetett rátalálni, amin belül az van shippingnél, hogy ""Shipping: Does not ship to Hungary". (mivel az eladó kikötötte hogy csak usa-n belül postáz, de ez most lényegtelen)
Ezt a tételt nem lehet megtalálni .hu-on kersztül (annak keresőjéből), sem a .com keresőjéből.
Ergo, ez olyan, mintha automatikusan kiszűri ezeket a találatokat az ebay. Ez így van? Csekkolja az IP-t, és ami eleve nem szállítható hazánkba, akkor nem is jeleníti meg a találatok között? (ami nagyon nem jó. hisz ennek ellenére te még lebeszélheted az eladóval, hogy ugyan már, ne csak usa-ba postázza, előre utalod a költséget stb., akár fizetsz többet. vagy megrendelnéd mert megtudod oldani hogy egy ismerős címére kéred a szállítást...stb. De ezektől a találati tételektől eleve elesünk akkor?)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#34878) andatti


andatti
senior tag

No, jelentkezem újra...
Megjott végre a 20-án rendelt ajándék, és az első rádió távirányítású kütyü is... viszont az utóbbi csomagjában nem volt benne a távirányítóhoz való antenna... A használati útmutatóban pedig benne van:

3. Insert the antenna into the hole the controller, and tighten it.

Most írok other-ben neki, hogy el tudja-e küldeni, vagy mit javasol...
Ezt gondoltam, guglival...:

Hello!
Thanks this is toys. But the antenna was not in it ...
And that is not good ... Can you send a dish antenna? Can we help you? Big thx!

Illetve javaslatot kérnék, h mit írjak neki. Nem akartam nagyon keménykedni, ezért gondoltam, hogy other-ben írok neki...

Mondjuk antenna nélkül is működik, de egy gyerek nem hiszem, hogy 30 cm-en belül kívánná mindig tartani a távirányítóját...
+1
szeptember 4-én lett rendelve, hétfőn jött meg... de csak nov. 8-án lesz ajándékba odaadva... mivel ez elektromos, nem tudom, mit csináljunk, hogy a rejtett hibák előjöjjönek, nehogy az legyen, hogy odaadjuk és 2 hét után kuka... (bár a gyerek gondolom ettől még nagyon tudna örülni neki...)

[ Szerkesztve ]

(#34879) andatti válasza Jazz (#34877) üzenetére


andatti
senior tag

" Csekkolja az IP-t, és ami eleve nem szállítható hazánkba, akkor nem is jeleníti meg a találatok között?"

Én már néztem... Szóval, ha ebay-en belül keresek valamit, akkor simán megjeleníti, de mivel nem releváns találat, csak az összes találat után, így ha neked van több ezer találatod, akkor csak az után fog szerepelni a sorban. Ettől még csekkolja az IP-t, de írja, hogy nem szállít Mo-ra... és emiatt asszem vásárolni sem enged, bár elvielg a címet át lehetne írni... De majd javítanak a többiek engem is... :B :K

(#34880) tamas1985 válasza Jazz (#34877) üzenetére


tamas1985
aktív tag

A .hu gyakorlatilag egy fordítás, a keresője is gyengén működik, az hogy nem találod a comon sok minden miatt lehet, de elvileg megjelenik minden találat csak a végén a találati listának, küld el a termék linkjét és megnézem én is

(#34881) Jazz válasza tamas1985 (#34880) üzenetére


Jazz
veterán

Pl.: [link]
.com-on, vagy akárhol beütöd a keresőbe a nevét, és nulla a találat. :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#34882) andatti válasza Jazz (#34881) üzenetére


andatti
senior tag

görgess le, 300-1500$-ra állítottam a keresőt...
így viszont a laptopokat teszi előre...

[ Szerkesztve ]

(#34883) Jazz válasza andatti (#34882) üzenetére


Jazz
veterán

Nincs ott a tétel. Két oldalon jelennek meg találatok és nincs közötte.

free your mind

(#34884) Jazz válasza andatti (#34882) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt az infót találtam az ebay kezdőknek leírásban.: "Ha ide nem szállítanak, akkor csak azok a találatok fognak megjelenni, amiket kishazánkban is postáznak."

Ez szomorú. A másik, hogy a regisztráció miért olyan mindenre kiterjedő a .hu-n, csak a születési anyakönyvi kivonatodat nem kérik el, míg a .com-on csak pár adatot kérnek. Most akkor hogy van ez? Nem egy és ugyan az a két oldal, és a .hu csak egy fordítás?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#34885) Avicularia válasza Jazz (#34884) üzenetére


Avicularia
veterán

A svéd ebay-re ami a tradera nevet viseli nem is tudsz belépni ebay-es accounttal és mikor regelsz rá akkor meg kell adnod az itteni személyi számodat, amivel mindenhol azonosítják az embert. Tehát ha nem itt élsz nem is tudsz regisztrálni.

(#34886) somnia válasza Jazz (#34884) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem túlbonyolítod.
Regisztrálj a .com.-on, oszt jónapot!

(#34887) Jazz válasza Avicularia (#34885) üzenetére


Jazz
veterán

"svéd" ebay, ilyen is van, nagyszerű. Akkor ennyit a nagy globális egységes ebay-ről. Azt hittem van a .com, látod a világot, a világ látja te cuccod, és kész.
Erre kiderül hogy "régiós" ebay-ek vannak, meg eleve nem látsz cuccokat ebay-ek...stb. Még olyan kapcsoló sincs, amit belehetne állítani hogy ne csak a possible to hungary shippinget mutassa hanem mindet, ha már globálisan keres....:(

(#34886) somnia:
Hát szerintem nagyon nem mindegy. .com reigsztráció .hu regisztráció Mivel úgy néz ki, hogy össze-vissza van minden szabályozva, és nem az aminek látszik, ki tudja hogy mit jelent a .com vagy .hu, mitől esel el az utóbbinál, vagy előbbinél....

free your mind

(#34888) andatti válasza Jazz (#34884) üzenetére


andatti
senior tag

1. nekem folyamatosan jelennek meg keresésnél olyant találatok is, amelyekben oda van írva, hogy nem szállít Mo-ra.
2. Láttam a te termékednek az eladóját... Próbáltad már, hogy megnézed, hogy még miket árul? Hátha van neki olyan, ami neked kell...
3. Megnéztem a konkrét linkedet. Azon egy olyan termék van, ami az eladó szerint "incomplett", azaz nem egy teljes értékű laptop. A kategóriája: For parts or not working
azaz hiányos, vagy nem is működik... Ha belemegyek a részletekbe, akkor nincs aksija és nincs hozzá adapter... tele van karcolásokkal és kopásokkal, szóval nem egy új készülék, inkább réginek mondanám... - Így felmerül a kérdés, hogy melyik alkatrészéért akarod megvenni? Olyannyira, hogy licitálnál is rá, ha szállítana Mo-ra...

Mindebből én azt szűrtem le, hogy ő egy magánszemély, aki a *ból akar pénzt csinálni magának. Hiába írta le az összetevőket, az még nem azt jelenti, hogy más cégnek, vagy magánszemélynek is van pont ez a típusa, hogy ebay-en árulja... Ráadásul új modellként, holott ez nem új.
Amit belinkeltem, az is ugyan az a típus volt.

Tehát neked kell egy ilyen laptop:
Precision M6400
Intel Core2 Duo
2.53GHz, 8GB Ram
320GB Hard Drive, Has DVD+/-RW
L62576-645
Oprendszer nincs
aksi nincs
töltő nincs

Amit én belinkeltem első találat:
Precision M6400
Intel Core2 quad
2.53GHz, 8GB Ram
320GB Hard Drive, Has DVD+/-RW
win 7 oprendszerrel, aksival, töltővel.
750$

Szóval csak annyi a különbség, hogy a régi, rossz laptop típus, amit te szeretnél, az 2 magos, ez meg 4 magos...
Vagy alatta 8 Gb helyett 2 Gb-al 430 $... Ebből kikövetkeztethető, hogy kb. amit szeretnél az olyan 600$-ba kerülne, csak most épp nincs az ebay-en, aki árulja.

Nem hiszem, hogy fogsz találni még egy eladót, aki pont olyat fog árulni, mint amilyen az a rossz laptop... kérdés, hogy miért ragaszkodsz a rossz laptop paramétereihez...

34887

Én a ,com-os regisztrációmmal mindegyikbe be tudok lépni. (a svédet még nem próbáltam, de elég volt egy reg és látom az egész világot... beállíthatom, hogy mely földrészen keressen, ha nem az egész világ érdekel... és még egyszer mondom-írom, látszik az is, amelyik nem szállít Mo-ra....

[ Szerkesztve ]

(#34889) Jazz válasza andatti (#34888) üzenetére


Jazz
veterán

Teljes félreértés. Az csak egy példa volt ahogy írtam. Csak egy minta. Hogy az a termék a keresőben nem található meg, holott létezik, és miért van ez. Írhattam volna 25 másik példát is, ahol az szerepel hogy "Shipping: Does not ship to Hungary", és az a jelenség amit már írtam, hogy csak google-ből lehet rátalálni, ebay-ről nem. Tehát az elv a kérdés, hogy miért van ez, mi okozza, és mi a megoldása.

free your mind

(#34890) koliz1


koliz1
tag

Ezt miért irja ki nekem a PAY PAL eladtam valamit és pending status ban van a pénz 28 ig

While you establish a successful eBay sales history, you may not have access to your money for up to 21 days. You may get it sooner, but it may take longer if your buyer reports a problem with the sale.

(#34891) Agostino válasza koliz1 (#34890) üzenetére


Agostino
addikt

igazából a saját kérdésed meg is válaszoltad, le vagyon írva:

"Sikeres üzletet kötött az eBay-en, azonban 21 napig nem férhet hozzá a pénzéhez. Ennél hamarabb is megkaphatja, ugyanakkor tovább is tarthat abban az esetben, ha a vevő problémát jelez az eladással kapcsolatosan."

tl,dr.: jegelik a pénzed amíg nem oké a vevő részéről minden

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34892) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Nyitottam még pénteken egy caset. 3 nap alatt nem tudtunk megegyezni ezért gondoltam másnap escalálom.
Nap végén jött egy üzenet, hogy visszafizeti az összeget,de meg kell ígérnem, hogy ha megjön a csomag vásárolok tőle még egyet. Természetesen benne voltam, de azóta megint nem válaszol a csávó és már nincs Escalate felirat sem.
Ebben az esetben, hogy tudom escalálni?

Előre is köszönöm.

Üdv.
Erik

(#34893) tamas1985 válasza Jazz (#34889) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Annak alapból nincs értelme szerintem hogy a googlevel keresel az ebayen, az hogy ezek mért nem látszanak keresésnél nem tudom, de biztos hogy nem szűrnek ilyen formában ip alapján hogy meg sem jelenik a találatok között pl ez sem postáz hozzánk még ott a találatok között, regisztrálni a comra érdemes ezzel be tudsz lépni de, és uk re is más helyi dolgokkal meg szerintem nem biztos hogy érdemes foglalkoznod ha csak nem ott laksz

(#34894) Jazz válasza tamas1985 (#34893) üzenetére


Jazz
veterán

Ez csak "may not". Erre rálehet keresni, meg is találom.
Amit én linkeltem, azokra a típusokra viszont nem. És még mindig nem tudom hogy miért és hogy lehet megszüntetni a problémát.
Nézd meg az általam linkelt példát, hogy te megtudod e találni ebay-ről. Kíváncsi vagyok.

"Annak alapból nincs értelme szerintem hogy a googlevel keresel az ebayen"
Én lennék a legboldogabb ha nem kéne ehhez folyamodnom, és ebay-en tudnék keresni az ebay ÖSSZES terméke közül.

"más helyi dolgokkal meg szerintem nem biztos hogy érdemes foglalkoznod ha csak nem ott laksz"
34877

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#34895) tamas1985 válasza Jazz (#34894) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Én sem találtam, mondjuk az gyorsan kideríthető hogy ő tiltja e ki a keresésből ha rákérdezel nála.

(#34896) koliz1 válasza Agostino (#34891) üzenetére


koliz1
tag

Jó de ez valami új faszság ? eddig nem írt ki ilyeneket

(#34897) Agostino válasza Huroq (#34892) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

tehát: nyitottál egy case-t, úgymond megegyeztetek majd zártad a caset? ha igen akkor azt már nem fogod felterjeszteni ebay felé, mert az ő szemszögükből megegyeztetek. egyébként rossz üzletet kötöttél. mi az, hogy csak akkor fizet, ha te megint veszel tőle egyet? ha neked van igazad, mindenképpen visszakaptad volna a pénzed, semmiféle feltételhez nem lett volna kötve...

34896 - ha ez az első eladásod akkor érthető, hogy óvatosak

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34898) koliz1 válasza Agostino (#34897) üzenetére


koliz1
tag

Hát igazából túl vagyok a 10 darabon

(#34899) Agostino válasza koliz1 (#34898) üzenetére


Agostino
addikt

akkor viszont az, hogy b lehetőség és random szerencsés lettél

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34900) andatti válasza andatti (#34878) üzenetére


andatti
senior tag

Senki? akkor jó az, amit angolul írtam és oda, ahova szeretném? (other-be)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.