Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) SUPREME7 válasza tamas1985 (#34200) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha kínából jön akkor az még nem biztos, hogy elveszett, csak valahol elakadt. Ritkán, de előfordul, hogy 2 vagy extrém esetben 3 hónap is lehet mire előkerül. Bár ezek tényleg ritkán fordulnak elő.

(#34202) Stanley-B. válasza tamas1985 (#34200) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Az, hogy claimet megnyered.

(#34203) tamas1985 válasza Stanley-B. (#34202) üzenetére


tamas1985
aktív tag

OK, ilyesmire számítottam én is. Meglátjuk mozdul e valamerre a napokban, aztán ha nem akkor felveszem a kapcsolatot velük.

(#34204) radi8tor válasza tamas1985 (#34200) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne vegyél rá mérget, hogy megnyered.
PayPal csak attól véd meg téged, hogy az eladó ne verjen át.
Ha feladta a csomagot és ezt igazolja is, akkor nem fognak fizetni postán elveszett csomag után. (saját tapasztalat)

⭐ Stella

(#34205) Stanley-B. válasza tamas1985 (#34203) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem is vesztett már el postás csomagot (konkrétan kirabolták a postást, köztük az én csomagom is), és a így is megnyertem a claimet, a PayPal azt nézi, hogy megérkezett e a csomag, önmagában a feladás kevés.

(#34206) radi8tor válasza Stanley-B. (#34205) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes mert nekem nem ezt írták. Akkor engem átvert PayPal? :W

⭐ Stella

(#34207) Stanley-B. válasza radi8tor (#34206) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem tudom, de ha nem érkezett meg a csomag és ez a tracking numberrel is látható, akkor a PayPal a vevő mellett szokott dönteni. Nekem ezen kívül kétszer volt olyan, hogy elveszett szállítás közben a csomag, és ezt a tracking is tükrözte, ezeknél is nyertem.
(sőt 250 USD felett, ha az eladó nem tud prezentálni signature confirmationt, akkor még az sem elég, hogy a tracking azt mutatja, hogy átvették a csomagot)

(#34208) tamas1985 válasza Stanley-B. (#34205) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Még ezzel kapcsolatban, a postán vajon tudnak részletesebb infót lekérdezni?

(#34209) SUPREME7 válasza tamas1985 (#34208) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerintem csak akkor ha országon belül van, akkor pontosan meg tudják mondani, hogy éppen hol van. De ha még a tengerentúlon elakadt, akkor szinte biztos, hogy nem.

(#34210) radi8tor válasza Stanley-B. (#34207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az én cuccomnál csak USA-n belül élt a tracking (valamit tesco gazdaságos megoldás volt), és csak annyit láttak hogy feladta, majd elhagyta az országot.
Mivel feladta ezért nem adták vissza a pénzemet, mert postán elveszett cuccok után nem véd PayPal csak az olyan eladóktól, akik nem postázzák.

⭐ Stella

(#34211) Stanley-B. válasza radi8tor (#34210) üzenetére


Stanley-B.
őstag

na ez így nem okés, ennek nem így kell lennie, ha az eladó nem tud prezentálni olyan tracking numbert, ami mutatja a státuszában, hogy megérkezett hozzád, akkor claim nyerés kb garantált.

Külföldi fórumok tele vannak azzal, hogy eladók mennyit szívnak azzal, hogy bizonyos USPS postázási módokkal a tracking csak USAn belül mutatja a státuszt, majd miután elhagyta az országon, se kép se hang a csomagról és sok vevő visszaél ezzel és azt mondják, hogy nem kapták meg, a PayPal meg mindig refundol nekik, ezzel megkárosítva az eladókat.
Tényleg rengetegen panaszkodnak erre külföldi fórumokon.

(#34208) tamas1985: ahogy supreme7 írta, amíg nincs az országban ők sem tudnak többet.

[ Szerkesztve ]

(#34212) tamas1985 válasza Stanley-B. (#34211) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Sejtettem, a 45 nap a fizetéstől vagy a feladástól számít(ezt mindig elfelejtem)?

(#34213) Stanley-B. válasza tamas1985 (#34212) üzenetére


Stanley-B.
őstag

fizetés.

(#34214) bul07 válasza radi8tor (#34210) üzenetére


bul07
nagyúr

USA-ben minden csomag nyomonkövethető az ország határain belűl, de ahogy elhagyja az országot vége is a nyomonkövetésnek
Ezért nem volt több bejegyzés a számhoz

(én így tudom)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34215) Stanley-B. válasza bul07 (#34214) üzenetére


Stanley-B.
őstag

EMS-nél és prioritynél végig van tracking.

(#34216) radi8tor válasza Stanley-B. (#34215) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, de ez nem EMS volt.
Ez van, az eladó meggyőzőbb volt, PayPal azzal zárta a témát, hogy fellebbezésnek helye nincs, ezért nem is feszegettem a témát náluk.

⭐ Stella

(#34217) bul07 válasza Stanley-B. (#34215) üzenetére


bul07
nagyúr

A hozzászólásomban a minden szó a lényeg tehát normál nem emelt küldési formánál is van nyomonkövetési szám csak a határnál megál a bejegyzések sora

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34218) mikk2000


mikk2000
őstag

Hát izé, van olyan ebay funkció hogy az eladókhoz megjegyzést lehet írni "add note".

A gond az, hogy ezek a megjegyzések ahogy megfigyeltem némelyike eltűnik. Így aztán sokat nem ér.

A másik, hogy ha nem tűnögetnének el a megjegyzések, akkor mondjuk ha keresek egy termékre, a terméklistában az eladónál kiírhatná rögtön hogy van-e rá megjegyzésem, s mi az, arról nem beszélve hogy megemlíthetné azt is, hányszor adtam neki és milyen pontot stb...

(#34219) Oracle válasza Winner_hun (#34132) üzenetére


Oracle
senior tag

A negatívra se reagál az eladó már két napja...

(#34220) Winner_hun válasza Oracle (#34219) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal-en ha elindítottad a vitát és nem reagál akkor eszkaláld a vitát és várj a PayPal-re.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34221) randras


randras
veterán

Hosszú idő után az első privát célú AliExpress rendelés egy 2$-os szar volt... és még ezzel is át akartak baszni. :W

Kerüljétek. Néhány hete egy PH!-s srácnak rendeltem, "kicsit" nagyobb összegben, akkor is lehúztak volna. :(

(#34222) tjb007 válasza randras (#34221) üzenetére


tjb007
nagyúr

"ezzel is át akartak baszni."

Hogyan ? Mivel ? Miként ?
Be is linkelheted akár a terméket/eladót.

(#34223) randras válasza tjb007 (#34222) üzenetére


randras
veterán

Kaptam egy trackinget, elég gyorsan. SG Post-al küldtek egy kulcstartót. :U

Gondoltam király... persze mikor láttam hogy Kazincbarcikán átvették múlt héten kicsit meglepődtem - Budapestiként - és egyből rájöttem mi történt.

(#34224) andatti


andatti
senior tag

Ez igaz lehet? Vagy csak hiéna? /Kevés eladása volt, a cucc meg túl jónak tűnik... bár vámon lehet megfognák... esetleg tud valaki megbízható shopot? akár ebayes eladók között? /más témában már futottam bele.../

(#34225) randras válasza andatti (#34224) üzenetére


randras
veterán

Miért ne lenne igaz, licites. :U

(#34226) SUPREME7 válasza andatti (#34224) üzenetére


SUPREME7
őstag

Még 5 nap van hátra ... és csak a szállítás és az áfa/vám már több mint 35K+ :D

(#34227) andatti válasza SUPREME7 (#34226) üzenetére


andatti
senior tag

köszi. ezek a h licites cuccok mindig +tévesztenek... grrrr sehogy nem tudom őket kizárni a keresésből... amúgy nagyon kéne valami olcsó, jó vas, más topicot már "telesírtam" esetleg külf. vásárlásra ötlet?

(#34228) tjb007 válasza randras (#34223) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mennyi értékelése volt az eladónak ?
Eddig még én is kaptam mindenhez trackinget, és mindegyik az én kezemben landolt.
Mondjuk most lehet lesz egy rendelés amiből semmi sem lesz, az eladó még mindig nem adta fel. Ha két nap múlva sem fogja akkor automatikusan törlődik a rendelésem és kapom is vissza a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#34229) tonyrulez válasza andatti (#34227) üzenetére


tonyrulez
őstag

Dehogynem tudod szűrni.

4 8 15 16 23 42

(#34230) Josi válasza andatti (#34227) üzenetére


Josi
aktív tag

Rákeresel valamire, és bal oldalt bepipálod a Buy It Now cimkét.
Csak az azonnal megvehetőket fogod utána látni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#34231) randras válasza tjb007 (#34228) üzenetére


randras
veterán

700 körül.

(#34232) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Taiwanból jön EMS-sel a csomagom, elküldte levélben a tracking numbert az eladó. (Ugyebár a csere termékről van szó) Tudja valaki esetleg, hogy milyen linken tudnám megnézni?

(#34233) AssAssynn válasza RockHaRD (#34232) üzenetére


AssAssynn
őstag

http://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#34234) RockHaRD válasza AssAssynn (#34233) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem nyert :/ Ugyanolyan formátum a szám, mint amit ebay-en kitöltött az eladó, és ott csak rányomok, és ebay-en belül kiírja az adatokat. De most hiába kerestem google-be china post, vagy taiwan post oldalt, egyiknek a tracking részlege sem írja ki, hogy hol áll a csomag.

(#34235) randras válasza RockHaRD (#34232) üzenetére


randras
veterán

(#34236) veze válasza RockHaRD (#34232) üzenetére


veze
őstag

én ilyen formatumu tracking number-t szoktam kapni mint ez pl
RB741987812CN
és ezt a magyar posta oldalán is nyomon lehet követni és nem is szokott elveszni egy sem
ez pl most épp uton van és még idöben van. aztan ha a clországba érkezett az is ott lesz, majd ha vám elé állítják az is ott lesz, aztan az is hogy a vámon átment, és küldik tovább, az is, amikor aláírtam hogy átvettem stb...

[ Szerkesztve ]

(#34237) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget. Most kaptam emailt ebaytől, hogy van két nem fizetett tételem ("unpaid item process"). Két-három héttel ezelőtt valóban szerettem volna megvásárolni a levélben szereplő terméket, de volt egy kis probléma. Mikor a fizetés részhez értem nem sikerült paypalbe bejelentkeznem, többszöri próbálkozás után is hibát írt ki az ebay oldala, nem irányított át a paypal felületére. Azóta már megoldottam a vásárlást más forrásból, mivel ebay-en keresztül több napig próbálkozva sem sikerült a fizetés részhez elérnem. Ilyenkor mi a teendő? Mi lehet a legrosszabb történés, ami egy ilyen esetben érhet?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#34238) andatti válasza Josi (#34230) üzenetére


andatti
senior tag

köszi. akkor biztos megtréfált és én voltam figyelmetlen, mert akkor is volt bid, csak biztos azokat azonnal is meg lehetett venni. ami megtévesztett...

(#34239) mikk2000 válasza andatti (#34224) üzenetére


mikk2000
őstag

Már most dupla annyiba kerül, a szállítás és a vám miatt. Ami nem tetszik az ID history, 2011-ben négy néven tevékenykedett, egymás után.

(#34240) thomasa válasza mikk2000 (#34239) üzenetére


thomasa
senior tag

Az ID history mindíg megmarad? Nem csak 30 napig?
És tényleg, jobb oldalt.....

[ Szerkesztve ]

(#34241) mikk2000 válasza thomasa (#34240) üzenetére


mikk2000
őstag

Szerintem pont az a lényege, hogy megmarad... igazából az lenne jó, ha meg lehetne nézni az előző ID-k értékelését, mert erre lehetőséget nem láttam. Igazából az ID history-ban már szerepelhetne rögtön a név mellett az értékelés/eladások száma, nem hiszem hogy az ebay szervereit megizzasztaná pár plusz byte eltárolása.

(#34242) Stanley-B. válasza BigBlackDog (#34237) üzenetére


Stanley-B.
őstag

az a legrosszabb, hogy pár ilyen után kibannolnak az oldalról.
2 után még nem, ha előtte nem volt még ilyesmi, de ezután ne nagyon legyen már több.

(#34243) Slownz válasza BigBlackDog (#34237) üzenetére


Slownz
senior tag

faterom bénázott így még az elején :D őt speciel 3 hétre eltiltották a vásárlástól.

(#34244) Oracle válasza Winner_hun (#34220) üzenetére


Oracle
senior tag

Nem tudom paypalon indítani mert ezt az üzenetet kapom: We're sorry there's a problem with your purchase. You already opened a case regarding this item. Please go to the eBay Resolution Center to review the program details for information on what to do next. Most akkor hogyan tovább?

(#34245) apaszka válasza BigBlackDog (#34237) üzenetére


apaszka
veterán

Vedd fel az ebayel a kapcsolatot .

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#34246) GeryPc


GeryPc
senior tag

helo

Az eladótól már von le pénzt azért is az ebay ha vki tévesen leütött vmit és törli a megrendelést?
Fizetés nem történt.

köszi
G.

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#34247) Winner_hun válasza GeryPc (#34246) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha vissza van vonva a tranzakció (eladó küld neked hozzá dolgot amit el kell fogadni) akkor nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34248) Tua


Tua
tag

Sziasztok, normális dolog, hogy a China Post registered airmaillel küldött csomagomat 22-én adták fel (állítólag) és még semmi sincs se a posta, se a kínai tracking weblapon?

[ Szerkesztve ]

(#34249) GeryPc válasza Winner_hun (#34247) üzenetére


GeryPc
senior tag

ilyenkor küldenek "rekvesztet" amit elfogadok igen.
csak azt hittem ez vmi új pénzlehúzás mint ahogy vaterán is kitalálnak mindig vmit.

akkor mit kamuzik ez a g*ci most már elküldöm vhova

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#34250) Tua válasza Tua (#34248) üzenetére


Tua
tag

Mondjuk eleve furcsa, mert eredetileg állítólag 16-án már feladták a csomagot, utána külön megkérdeztem hogy mi van, mert az a TN se működött amit adtak és akkor mondták csak, hogy az ottani vámhatóságok visszautasította a csomagot és újraküldték 22-én, egy másik TN-el.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.