Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) Winner_hun válasza GeryPc (#34249) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet változtattak, nekem több eladó írta már hogyha vissza van vonva akkor nem kell fizetni mert nem jött létre az üzlet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34252) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok

A leírások alapján csináltam paypal számlát, összekapcsoltam ebay -el,minden tuti.
A bankkártyás módot választottam és jól értem,hogy most kapnom kell majd egy 400- os levonást a számlámról és amellett lesz egy 4 jegyű kód,amivel végleg hitelesíteni tudom a számlám?
Ez majd az OTP számlámon fog megjelenni a 400-as levonás mellett?
Tegnap csináltam végig a teljes PP számlanyitást,ma még nem jelent meg a számlámon a levonás.

Alias: Júzer error

(#34253) radi8tor válasza -HajTömeg- (#34252) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem fog megjelenni a számládon (havi számlakivonaton). Fel kell hívni telefonon a bankot és megkérni őket, hogy olvassák fel neked a tranzakció részleteit.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34254) tamas1985 válasza -HajTömeg- (#34252) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen jól érted, ez olyan 3-4 nap is lesz mire megjelenik.

(#34255) tamas1985 válasza Tua (#34250) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Annak a nyomkövetésén látszott hogy visszafordították csak mert nekem az egyik csomagnál hetek óta csak annyi van hogy elküldve, lehet én is így jártam.

(#34256) -HajTömeg- válasza tamas1985 (#34254) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R radi8tor1 nek is.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#34257) tamas1985 válasza radi8tor (#34253) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ez biztos hogy nem így van kb 2 hónapja csináltam és látszott netbankon keresztűl

(#34258) radi8tor válasza tamas1985 (#34257) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy bankja válogatja. :R

supreme7: nekem addig volt SMS értesítésem, ameddig nem volt egy sűrű hónap után 1000Ft-os SMS-számla a bankkivonat végén. Amióta nem ingyenes, hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#34259) SUPREME7 válasza -HajTömeg- (#34252) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nincs SMS értesítőd a bankszámládhoz? (Azért manapság már a minimum, legalább a visszaélések minél előbbi észrevétele miatt, főleg ha neten is használod ... ) Mert akkor az SMS-ben is látszik a kód.

[ Szerkesztve ]

(#34260) Tua válasza tamas1985 (#34255) üzenetére


Tua
tag

A rendszerben az a tracking number se írt semmit...Azt se hogy visszafordították

(#34261) thomasa válasza Tua (#34260) üzenetére


thomasa
senior tag

Szoktak olyat, hogy a feladó szelvényen már előre generált sorszám van, azt beírja neked, de feladni csak 1 hét mulva fogja, mikor összegyűlt neki egy adag küldemény.

(#34262) randras


randras
veterán

Olyankor mi van, ha leütött termék eltűnik a megvett termékek listájáról, és napok múlva sem jön vissza?

Értékeléseknél, rákeresve látszik. Egyik már fizetve is lett.

(#34263) Oracle


Oracle
senior tag

Pls help, holnap lesz a 45. nap. Nem akarom elbukni a pénzem. :((( [link]

[ Szerkesztve ]

(#34264) Winner_hun válasza Oracle (#34263) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor várj az eBay-es döntésre, ezek szerint nagyjából ugyanaz az egész. Én mindig PayPal-en indítom a vitát ha nem sikerül megegyezni előtte az eladóval.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34265) Oracle válasza Winner_hun (#34264) üzenetére


Oracle
senior tag

6 napja nem válaszol, szerintem nem is fog, és szeptember 21-én automatikusan zárul a vita. Nem lehet csak az ebaynek írni, hogy csináljanak valamit? Vagy mi történik ha ebayen lezárom, és paypolon indítom?

[ Szerkesztve ]

(#34266) hidroponi válasza Oracle (#34265) üzenetére


hidroponi
aktív tag

de miert akarsz paypalon inditani, ha mar az ebayen elinditottad a case-t?

(#34267) Oracle válasza hidroponi (#34266) üzenetére


Oracle
senior tag

Mert nem történik semmi. Amikor válaszolt az eladó, azt írták várjak a csomagra, de már 6 hete nem érkezik meg és nem is fog. Aztán írtam még egy üzenetet és arra már semmi reakció 6. napja.

(#34268) randras válasza Oracle (#34267) üzenetére


randras
veterán

Várni kell.

(#34269) veze válasza Oracle (#34267) üzenetére


veze
őstag

Ha már nyitottal Case, várnod kell egy hetet utana lehet escalation,
ezt neked kell elinditani, amikor letelt a 7 nap ( és addig nem döntöttek csak vártak hogy lesz az eladó és közted kommunikacio vagy megegyezés) szóval utana ez az opció is megjelenik majd , ha megnézed a megnyitott Case-t és ott rákattintva elindithatod. Utana már 1-2 napon belül döntenek, és ha az eladó még csak nem is válaszolt Neked, akkor nem sok kétségem van afelől kinek a javara fognak dönteni..
Ha nem teszed meg ezt, akkor azt hiszik minden OK lett köztetek és egy honapig se teszed meg akkor automatiklusan bezárjak, mintha jol végzödött volna.

(#34270) Oracle válasza veze (#34269) üzenetére


Oracle
senior tag

Így már tiszta. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#34271) axioma válasza Oracle (#34265) üzenetére


axioma
veterán

Most dispute-ban vagy, vagy mar eszkalaltad? Mert az automatikus lezaras akkor van, ha nem emeled magasabb szintre, ha mar atadod az ebay-nek, akkor nem. Szoval told tovabb; erre a hatarido amugy nem az eredeti 45 nap, hanem az altalad irt elevulesi hatarido (nyitas utan x nap), a 45-tol most mar fuggetlen vagy, csak ne zard be amig meg nem oldodik es ne hagyd lejarni.

Szerk bocs kozben eltereltek a figyelmem, nem neztem hogy mar valaszoltak...

[ Szerkesztve ]

(#34272) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, adott egy termék, ami vhogy nem olyan volt, ahogy az eladó leirta, megjött, az eladóval megegyeztünk, hogy refund. A kérdésem az, hogy ilyenkor mi az ügymenet, visszaküld és refund, vagy refund és visszaküld, én az utóbbit preferálnám a 99 pozitivommal az eladó 4-ével szemben.

vagy jelezzem az ebay felé, de gondolom akkor is előbb kéne visszaküldenem a cuccot.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#34273) Winner_hun válasza LÁZ (#34272) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy csinlád ahogy megállapodtál az eladóval. Ha még sehogy akkor vele beszéld meg...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34274) Oracle


Oracle
senior tag

Na... válaszolt ""I want ebay to look into this as I don't believe this transaction to be genuine, you've left neg feed back which is very damaging and to be honest for a new comer to ebay im shocked you've done it""

Segítsetek mégis mit írjak? Nem is nekem válaszol hanem folyton az ebaynek sír, attól hogy ez az első vásárlásom nem vagyok csaló, és valóban nem jött meg az áru. :W

(#34275) htc07 válasza Oracle (#34274) üzenetére


htc07
addikt

:C szabad tudni ki az eladó?

egyébként ha más nem, írd le neki hogy nem jött meg a csomag és várod a refundot, ahányszor csak kell. ha leírod egymás után ötször, akkor talán felfogja.. :D ha nem, akkor majd az ebay dönt. legalábbis én így tennék az ilyen értetlen eladóval szemben.

[ Szerkesztve ]

(#34276) radi8tor válasza Oracle (#34274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már adtál neki negatívot is és case-t is nyitottál?

A negatív az még átírható semlesesre, ha visszakapod a pénzed.

Ha jól értem már case van róla. Ott ha nem tudsz megegyezni az eladóval (nagyon úgy tűnik), akkor eszkalálni kell az ügyet claim-é.

Ekkor átveszi eBay az ügyet és dönt valaki javára.

⭐ Stella

(#34277) LÁZ válasza Winner_hun (#34273) üzenetére


LÁZ
addikt

az eladóval holtponton vagyok, mert én akkor küldeném vissza ha megkapom a refundot(hivatkozva az ebayes múltamra), ő meg akkor küldi, ha visszaküldöm...mondjuk ha visszaküldöm, és nem történik semmi, még mindig jelezhetem az ebay felé, hogy bibi van..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#34278) radi8tor válasza LÁZ (#34277) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak case nyitás után küldd vissza a cuccot anélkül, hogy visszaadná a pénzed. Szerintem csak így garantálható, hogy valóban vissza kapod a pénzt.

⭐ Stella

(#34279) LÁZ válasza radi8tor (#34278) üzenetére


LÁZ
addikt

erre gondoltam én is, illetve lesz egy unpaid ügyem is, most jár le a határidőm, még ráirok 1x az emberre, aztán report, mert éppen 5en vitték volna a cipőt, aki leütötte, az meg bszik fizetni.....kiváltképp bosszantó. :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#34280) randras válasza randras (#34262) üzenetére


randras
veterán

:F

(#34281) Oracle válasza radi8tor (#34276) üzenetére


Oracle
senior tag

Így van. Nem válaszol majd egy hétig az ügyben, mégis mit várt hogy meg dicsérem? :(( Remélem az ebay nem elfogult a régi felhasználókkal szemben, egyszer mindenki elkezdte valahol... :U és a kis k****g azt írta hogy ez az első eset, hogy nem érkezett meg az áru, meglehet nézni a negatív visszajelzéseit volt már jó pár ilyen. :(((

(#34282) Oracle válasza htc07 (#34275) üzenetére


Oracle
senior tag

bocsi kicsúsztam a szerkesztésből.

Róla van szó [link]

(#34283) tamas1985 válasza Oracle (#34282) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Kukacot is árul, mekkora lenne ha rendelnél és valahol meg felbontanák a csomagot :))

(#34284) default.


default.
őstag

Srácok, egy vevő megkérdezte, mennyibe kerülne neki az általam árult áru szállítása Braziliába:

- USPS FIrst Class International Mail;
- USPS Priority International Mail.

Az USPS egyáltalán szállít itthonról ? megnéztem a honlapjukat, de nem értem az egészet. Azt be sem lehet állítani, hogy honnan szállítanám, csak azt, hogy hová...

kérlek segítsetek !

(#34285) somnia válasza default. (#34284) üzenetére


somnia
őstag

Szerintem a Magyar Postával elsőbbségiként feladva sem tart tovább, mint bármely más ország postájával.

(#34286) Tua válasza Tua (#34260) üzenetére


Tua
tag

Megkaptam a 3. tracking numberemet is miután rákérdeztem, hogy mi van..

"Sorry for the inconvenience, your first package was returned back by customs, we resent it again with tracking number RB204063182CN on 27th Aug."

Pár nappal ezelőtt szintén azt mondták, hogy újraküldték 22-én...

Szerintem várok jövőhét közepéig, ha akkor se fog működni ez a tracking number se, akkor kénytelen leszek valamit csinálni.

(#34287) tamas1985 válasza Tua (#34286) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Az eladót tudnád linkelni?

(#34288) a000


a000
őstag

Sziasztok!
Ha rendelek kínából egy multi-tool-t, amin ugye mindenféle szerszám van, köztük kés is, az nem okoz gondot ha esetleg kiszedik a vámon?
[link]

(#34289) Tua válasza tamas1985 (#34287) üzenetére


Tua
tag

Konkrétan az ebay-es eladót nem tudom megadni, mivel ebayen találtam meg őket és végül a honlapjukon rendeltem meg a cuccot (www.ownta.com), nem ez az első vásárlásom náluk, de eddig nem volt velük ilyen problémám. Paypalen fizettem, nem tudom hogy érdemes lenne-e visszakövetelni a pénzem vagy várjak még. Augusztus 7-én fizettem, azóta csak a kamu jön.

(#34290) tamas1985 válasza Tua (#34289) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Időben hol tartasz?

a000: Mért okozna?

[ Módosította: radi8tor ]

(#34292) Tua válasza tamas1985 (#34290) üzenetére


Tua
tag

Ez a 22. nap, de ugye tracking információk továbbra sincsenek.

(#34293) Doze


Doze
aktív tag

Sziasztok

Rendeltem 2 szoknyát :U az ebayen, augusztus 15.-én. Mivel 2 szoknya 2 különböző színben (és ugyan arra címre jön ) erre most jött egy ilyen levél:

hello dear
i am really sorry to disturb you
i just want to tell you that
your items have been sent already
but since you bought some items in my store
one pacakge is not ok
and i have some different warehouses in different cities
the items are also in the different warehouses
so they have been sent separately in different packages
hope you can understand
maybe you will receive some items firstly and other items late
but you do not need to add any shiping charge for me
just kimdly to wait
i will be in charge of any issue
welcome to my shop again
thank you

most nem tom mi van, erős a gyanúm hogy csak most adták fel..

[ Szerkesztve ]

(#34294) radi8tor válasza Doze (#34293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínűleg.

⭐ Stella

(#34295) kaliber válasza a000 (#34288) üzenetére


kaliber
aktív tag

Szerintem nem lesz vele gond max vámot fizetsz rá ha nincs szerencséd, én ilyen bankkártya kést rendeltem az év elején simán át is jött, a ferihegyi reptéren a becsekkolásnál buktam meg vele, el felejtettem ki venni a pénztárcámból otthon :W

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#34296) bul07 válasza kaliber (#34295) üzenetére


bul07
nagyúr

Te kis gépeltérítő ;] :P
Amúgy mikkor hazaérkeztél nem lehet visszakövetelni?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34297) -HajTömeg- válasza kaliber (#34295) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Remélem nem haragszol meg,ha azt írom okos vagy ;]
EL-AL -nál szerintem egy ilyenért még ki is küldenek valami sivatagi edzőtáborba :)

Alias: Júzer error

(#34298) htc07 válasza kaliber (#34295) üzenetére


htc07
addikt

Ú ilyet én is akartam régebben.. :D

Minőségre milyen? Ha nem ilyen gagyi műanyagból van meg a pengéje sem szar akkor már veszem is meg :)

(#34299) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

nekem olyan kérdésem lenne, hogy rendelt-e már valaki laptopot az ebayről?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34300) kaliber válasza bul07 (#34296) üzenetére


kaliber
aktív tag

Gondolhatod: a pénztárcát háromszor küldték át röntgenen valami éles tárgy van benne (pedig tele volt apróval) akkor kattant be, hogy benne felejtettem ezt a kést közöltem a hölggyel hívták a biztonsági szolgálatot mindenki minket nézett (most elkapták az al-kaida egyik tagját) bizonygattam, hogy 8centi pengehossz alatt nem számít fegyvernek szerencsére meg hogy ennyi erővel kisolló is lehetne ez meghatotta őket és a "kés" elkobzása után engedték hogy felszáljunk a gépre, így utólag én is nevetek a hülyeségemen, de akkor nem volt olyan vicces.

htc07 :

Hát nem valami jó minőség amit én vettem dealextreme-n, de fele ennyibe került lehet, hogy ez jobb csak röntgen kapuknál ne felejtsd benne a pénztárcádba :N

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.