Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Rendeltem Kínából egy kis fotós állványt augusztus 28-án és még nem érkezett meg.
Ma kaptam egy levelet:
"15 days have passed since your item was shipped. In normal, it will take
around 15-25 business days arrive to you via air mail. Sometimes it will
be a little delayed as customs issue. hope you can understand and please
be patient to wait for it. many thanks.

When you receive it in satisfied, we sincerely hope that you can leave us
Positive Feedback with DSR of all 5 stars,it's the greatest motivation to
our business and service.
If you’re in any way dissatisfied with your purchase or haven’t received
it in 25 days , please don’t hesitate to contact us. We will do my best to
service you. Many thanks.

please kindly contact us before you open a case or leave a negative/ neutral
feedback for us. We will try our best to help you."

Pontosan nem értem,hogy mit akar az illető, még legyek türelemes,mert van,hogy 25 munkanap a szállítás?

Alias: Júzer error

(#34802) Agostino


Agostino
addikt

üdv

szerintetek ilyenkor hogyan mennek tovább a dolgok

ugye mint fent írtam, rendeltem egy tonert ami nem volt jó. nyitottam egy case-t 12-én. aszerint a feladónak szeptember 18-ig válaszolnia kell. ez megtörtént, 14-én volt az utolsó levélváltásunk, amikor arra kért, e-mailben csatoljam a kettő tonert egymás mellett, hogy valóban eltérnek-e méretben. azóta semmi visszajelzés részükről. ilyenkor meddig vár az ebay vagy mi a teendő? esetleg 45 napig elvannak mint a befőtt?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34803) Buster17 válasza Winner_hun (#34800) üzenetére


Buster17
addikt

33 értékelésből 2 amit ő eladott és ebből az egyik 12e ft értékű... necces.

PP-el nem szeretnék fizetni, mert nem. Kártyámon van pénz.

Bár az lenne a legjobb, hogy az osztrák PP-hez hozzá van rendelve az osztrák kártyám, de az olyan sz@r, hogy csak feltöltögetni lehet arról ezért a magyar kártyámat rendelem inkább hozzá amivel vásárolni is tudok, mert a PP közvetlen a bankártyáról terheli nem a PP egyenleget míg az osztráknál ez nem lehet :(((

Osztrák PP-hez adjam hozzá a magyar kártyám vagy csináljak új magyar PP-reget és ott adjam hozzá a magyar kártyát?

(#34804) hidroponi válasza -HajTömeg- (#34801) üzenetére


hidroponi
aktív tag

nem akar semmit, illetve ha majd megerkezik akar 5 csillagot azert kuldte ezt a levelet, mert ha nem levelezik veled, akkor a kommunikacioert nem tudsz neki csillagokat adni.

(#34805) -HajTömeg- válasza hidroponi (#34804) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Áhá... Augusztus 28-i rendelés esetén mikor kezdjek el aggódni? Meddig kéne megérkeznie?

Alias: Júzer error

(#34806) CaNNa3IS válasza -HajTömeg- (#34805) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

25 nap után ha nem érkezik meg illetve nem vagy elégedett vele akkor jelezd neki első körben.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#34807) kaliber válasza -HajTömeg- (#34805) üzenetére


kaliber
aktív tag

Majd a 40. nap környékén. Én Aug.8.-i rendelésért most kezdtem el "aggódni" contact seller>>>other-re küldött érdeklődő e-mail formájában.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#34808) z123456789


z123456789
addikt

Elöször is ebben esetleg valaki tud itt segíteni?

Másodszor.Mi az oka annak hogy leadtam egy rendelést ebay.com-on.Egy német eladó.
Ezt szeretném megvenni.
Már leadtam a rendelést kb 1 hónapja.De se nem jön, se nem tudom kifizetni.Pedig azt írja in stock.
Van egy ilyen lehetöség, de ha rábökök a gombra, nem történik semmi.
Már írtam az eladónak is németül, hogy hogyan tudom kifizetni, mert egy leírásban az is szerepelt, hogy ne nyomjunk egyböl rá a paypal-os fizetésre, hanem vegyük fel a kapcsolatot, hogy hogyan lehet fizetni.Semmi nesz. :F
Elökapartam egy régi ebay service-es mail címet, írtam arra is, de onnan sem kaptam még semmit.
Ha rámegyek a probléma megoldásra akkor ugye csupa olyan lehetöség jön ki ami nem az én esetem
pay now

Èn bénázok valamit vagy mi a fene van?

Elöre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34809) Winner_hun válasza Buster17 (#34803) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha van magyar lakcímed akkor magyart csinálj és ahhoz add hozzá. Jobb a későbbi bonyodalmakat elkerülni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34810) randras válasza Buster17 (#34803) üzenetére


randras
veterán

Én kihagynám.

(#34811) z123456789 válasza Buster17 (#34803) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem is van mindkettö.
Magyarhoz magyar kártya van rendelve, az visa, arról egyböl le tudja szívni, az osztrák profilomat, meg mindig az osztrák számláról töltöm fel utalással.
Ha €-ban vásárolsz az jobb, mert nekem a magyar kártyáról a Ft-ot mindig +10 Ft-tal többért váltja át €-ra. :F
Ha meg erös az € a fonttal és a dollárral szemben akkor meg azért érdemes az osztrák PP profillal vásárolni.
Èn is vegyesen csinálom.

(#34812) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ha van egy licites hirdetésem, és valaki licitál rá, de még nem járt le az idő, le tudom zárni a licitet az aktuális ajánlattal?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34813) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

Éppen küzdök egy eladóval, mert rossz (nem kompatibilis) terméket küldött.
most ezt irta:
How about we refund you the full money with our sincere apology?

Mit irt pontosan? (nem vagyok túl jó angolban :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#34814) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Regisztráltam az Ebay-en.

namármost ott ugye paypal fizetéssel lehet vásárolni.

A paypal rendszerben van olyan hogy egyenleg feltöltése. Ha én ott OTP számlámról utalok az ott szereplő számlaszámra, majd a megjegyzés rovatba beírom az ott szereplő Transfer ID azonosítót, akkor szépen át is utalja az összeget?
És az nem gond hogy magyar HUF ben utalom a pénzt?

Ha ezután (miután megkérkezett a számlára) vásárolok az bay-en és rámegyek a HUF pénznemre simán kifizetem és kész is? Mennyi idő eltelte után kezdjek aggódni ha nem érkezne meg a csomagom? meddig tudom visszatéríteni a pénzem az ebay-től?

aki kicsit benne van a dolgokban, ránézne erre az eladóra?
90e ft értékben.

[ Szerkesztve ]

(#34815) TaaT válasza Josi (#34813) üzenetére


TaaT
veterán

A legutóbbi eset óta [link] félve használom a google fordítót [link] :B

Give them hell Ukraine!

(#34816) Agostino válasza Josi (#34813) üzenetére


Agostino
addikt

Mit szólna hozzá, ha őszinte bocsánatkérésünk mellett visszaküldenénk a teljes összeget?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34817) Josi válasza TaaT (#34815) üzenetére


Josi
aktív tag

Valamennyire értem, és én is használom a fordítót, de inkább kérdezek a hozzáértőktől. :)

Egyébként ez irták:

Thanks for your reply.

We're sorry for your problem,we will reflect this to our supplier, hope they could improve that in future.
How about we refund you the full money with our sincere apology?

Waiting for your reply.

Best regards

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#34818) Josi válasza Agostino (#34816) üzenetére


Josi
aktív tag

Köszi.
Azt hiszem elfogadom az ajánlatukat. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#34819) Agostino válasza Josi (#34817) üzenetére


Agostino
addikt

"Köszönjük válaszát!

Sajnálattal értesültünk problémájáról, továbbítjuk az információt a (be)szállítónknak, bízván abban, hogy jobban odafigyelnek majd erre a jövőben.

Válaszára várva,

Üdvözlettel,

34818 - nincs mit

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34820) z123456789 válasza fulton (#34814) üzenetére


z123456789
addikt

Itt is jó lesz legközelebb a PP-s kédés. ;)
Igen átutalják.
Elvileg a paypal fiókod magyar (ha úgy regisztráltad) tehát HUF lesz az alapbeállítás.
Ezt vásárlásnál konvertálni fogja fontba/dollárba/euróba.Èn nem szoktam feltölteni a magyar számlám, hanem egy visa dombornyomott van hozzárendelve, és onnan szívja egyböl a HUF-ot, elég borsos (+10Ft-os) váltással.Abban az esetben ha nem e-bay-röl hanem valami más oldalról vásárolok.

Ebay esetében csak annyit húz be amennyit ott kiír neked átváltva.Èrdekes, mert ezt is paypalon kersztül csinálja, még sincs plusz váltási díj.Ez egy kicsit ködös nekem, de még senki nem tudott nekem erre válaszolni.

Az aggódás megkezdése változó.Attól függ honnan jön.Angliából egy kisebb küldemény nekem meg szokott pár nap alatt jönni.De volt már amcsi rendelésem ami 4 nap alatt itt volt a kifizetéstöl számítva. :D
Ha HongKongból jön ott azért várni kell...De ott is lepödtem már meg.Ez nagyon relatív.

Az eladónak jó értékelései vannak, és angol.Ennek ellenére én nem vennék töle, mert nincs plecsnije.De kisebb az esélye hogy átvágós, mint a rengeteg HongKongi csóka.Kaptam már 64GB-s micro SD-t ami csak 8GB. :)

De nem kell aggódni, mert elvileg az eBay, és a PayPal is biztosít téged.

Szerk.:Most nézem van plecsnije. Elnéztem Akkor vennék töle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34821) hidroponi válasza z123456789 (#34808) üzenetére


hidroponi
aktív tag

masodszor: meg nem fizetted ki. paypallal kellene fizetned. nem lehet, hogy le van tiltva a felugro ablak?
egyebkent nyomja egybol a paypal fizetesre, mert ha mar kiirta, hogy elfogadja, akkor hasznlad csak.

(#34822) #24889344


#24889344
törölt tag

Heló!
Postázással a címmel kapcsolatban van kérdésem.

Adress line - cím
City -város
State / Province / Region - ide nem tudom mit írjak (ki kell kitölteni, enélkül nem tudom befejezni a vásárlást)
Postal code - irányítószám
Country - ország

(#34823) Winner_hun válasza #24889344 (#34822) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megye

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34824) batai15


batai15
félisten

Én lassan több mint egy hónapja várom a nexus tokomat.. ihatok rá hideg vizet már?

(#34825) Winner_hun válasza batai15 (#34824) üzenetére


Winner_hun
félisten

40 napig nyugi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34826) #24889344 válasza Winner_hun (#34823) üzenetére


#24889344
törölt tag

Köszönöm, akkor ne csak a várost, hanem például úgy, hogy Veszprém megye írjam oda?

[ Szerkesztve ]

(#34827) tamas1985 válasza #24889344 (#34826) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen, egyébként nálunk nem kötelező, lényegtelen.

(#34828) Winner_hun válasza tamas1985 (#34827) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van hogy fizetésnél kötelező, anélkül nem lehet továbblépni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34829) TaaT válasza #24889344 (#34826) üzenetére


TaaT
veterán

Azt hogy "megye" ne írd oda :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#34830) Winner_hun válasza TaaT (#34829) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nyugodtan oda lehet írni, semmi baj nem lesz belőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34831) TaaT válasza Winner_hun (#34830) üzenetére


TaaT
veterán

Most nézem hogy ebay-nél nekem nincs is megye megadva, csak a paypal-nál van :)

Give them hell Ukraine!

(#34832) TCSZ


TCSZ
senior tag

Jó estét Mindenkinek! Útánvétellel nem lehet rendelni az ebay-ről?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#34833) randras


randras
veterán

Ami az eBay-es pendrive vásárlást illeti: rendeltem egy Transcend-et onnan, ahonnan az előző Kingstont is. Szintén eredeti csomagolásban, nagyon gyorsan megérkezett, a csomagolásra írt 70/18 mb/s-ből 74/17 mb/s-et teljesített. :C

TCSZ: Nem találkoztam még ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#34834) Huroq válasza randras (#34833) üzenetére


Huroq
senior tag

Üdv.

Tőle rendelted? :) courtesytrading

Szerk.: Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#34835) randras válasza Huroq (#34834) üzenetére


randras
veterán

Igen.

(#34836) üszök válasza Huroq (#34834) üzenetére


üszök
őstag

Sorry.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#34837) axioma válasza #24889344 (#34826) üzenetére


axioma
veterán

En felreertheto esetben inkabb a varost gondolnam duplazni. Mar csak azert, mert azzal nem lehet tevedni, mig mondjuk Veszprem megyeben megteveszto masik varos eseten, pont mert itthon nem irjuk ra normal esetben. Jo, persze iranyitoszam, de ha lehet segitek nekik, hogy ne ertsek felre, ne huzodjon a postazas.

(#34838) utgyuru válasza hidroponi (#34793) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Üzenetben érdeklődtem mennyi lenne a posta, ott 1 eurót írt. Ha most ezek után vásárolok tőle, hivatkozhatok erre?

(#34839) bul07


bul07
nagyúr

Még egyszer megemlítem hogy senkit ne érjen váratlanul mert mintha egyre többen lenének jelen az ebay-es topikban

Idézet az első hozzászólásból
Ősz Ünnep (Mid-Autumn Festival) 2013.
szeptember 19 - 21.
Nemzeti Ünnep (National Day) 2013. október 1 -
7.

Ez azt jelenti hogy nagyon nagy csúszások is lehetnek az ezután leadott rendeléssekben
A közelebbi kicsi ünnep még nem zavar be nagyon de a hó végi már igen
Példa simán előfordulhat hogy szeptember 24-én (jövőhét kedd) megvásárol/megrendelt dolog csak Október 10-e után kezdik ell postára adni

Én leálltam a vásárlással, tavaly szeptember végi rendelésem töbsége meg se jött vagy sokat késet, az egyik csomagom Decemberben érkezett meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34840) llaszlo válasza detroitrw (#34787) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem tudom mi ez a nagy case nyitogatási őrület. Én mindig meg tudtam egyezni az eladóval, hogy vissza adja a pénzem. Már egy jó ideje nem nyitottam case-t. Legkésőbb a 40. napon írok nekik, hogy nincs meg a cucc, aztán pár nappal később meg kapom a refund-ot.
Sajnos az áruk sem jöttek meg azóta sem. Egy biztos ami megjött azt air maillel adták fel és kb 2 hét volt. A hajós cuccokkal van a gond.

Azt viszont jó lenne tudni, hogy mivel küldik, mert tuti nem rendelnék hajós szállítással semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#34841) randras válasza llaszlo (#34840) üzenetére


randras
veterán

Elsüllyedtek ;]

(#34842) bul07 válasza llaszlo (#34840) üzenetére


bul07
nagyúr

Most nekem is nyitnomkellet egyet
40-ik napon írtam az eladónak válasz rá 43-napon jött hogy újrapostáza én válaszoltam rá hogy nem kérem hannem full refundot kérek
45 napon nyitottam ügyt nem tudtam tovább várni
Ez 7 napja volt azóta egy levelet küldött amibe megint újra akarta küldeni, várok még pár napot és az ebay-re bízom
Ez van

Van még egy telefon töltő ami nemes egyszerüséggel elfüstölt második használatnál , még jó hogy a telefont nem vitte magával

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34843) llaszlo válasza bul07 (#34842) üzenetére


llaszlo
veterán

Ilyenkor érthető. Nekem is újra akarta küldeni az egyik. De ma vissza kaptam a pénzt. Még reménykedem benne, hogy megjön a cucc, mert volt már amikor az 55. napon érkezett meg.

(#34844) hidroponi válasza utgyuru (#34838) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a termeklapon valtozott vmi?
ha nem, akkor en nem vasarolnek tole.

(#34845) z123456789 válasza hidroponi (#34821) üzenetére


z123456789
addikt

Ja tudom hogy még nem fizettem ki.Azért is írtam.
De egyszerüen nem tudom kfizetni.
El tudnád mondani szájbarágósan (akár PM-ben is) hogy lépésröl lépésre hogy csinálnád?
Èn meg ha kell minden lépés után küldök print screen-t.Nem hiszem el ténylg hogy mi a szar lehet? :F

(#34846) z123456789 válasza hidroponi (#34821) üzenetére


z123456789
addikt

Jó hát most meg azt írja hogy elfogyott.Menj anyádba!
Vettem már pér dolgot innen is, meg máshonnan is, sehol sem volt gond.
Ez örök talány marad.
Kösz azért!

Viszont most itt van a listámban, mint feladot csomag.Hogyan tudom eltakarítani a p****ba innen?
sh

(#34847) Agostino válasza z123456789 (#34846) üzenetére


Agostino
addikt

ha jól értelmezem a képet akkor végül megrendelted és most fizetésre vár. anno egyszer jártam így, akkor megegyeztem az eladóval, hogy sorry, téves volt, mi legyen? abban maradtunk kifizetem, ő meg visszautalja nekem, megcsillagozzuk egymást hogy milyen jó fejek vagyunk aztán mindenki megy a maga dolgára. szóval szerintem egyezkedni kell.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34848) z123456789 válasza Agostino (#34847) üzenetére


z123456789
addikt

Nem tudok kapcsolatot teremteni vele.Nem válaszol.
Nekem kellene, de eleinte nem tudtam kifizetni, most meg azt írja hogy elfogyott.
De már rohadtul kezdem unni.

(#34849) Agostino válasza z123456789 (#34848) üzenetére


Agostino
addikt

hát... legrosszabb esetben kifizeted, nem jön, nyitsz egy case-t, customer support. de vannak itt nagyon ebay-agyak is, majd megcáfolnak vagy alátámasztanak

34850 - oh az más. weird...

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34850) z123456789 válasza Agostino (#34849) üzenetére


z123456789
addikt

De nem tudom kifizetni! :D :D
Ez a bajom!Most írtam neki megint.Kíváncsi vagyok.... Azért köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.