Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) Malibutomi válasza SUPREME7 (#34945) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A feladás nem úgy müködik ahogy gondolod. Mikor leütöd a cuccot az eladó elektronikusan beregeli, hogy küld csomagot neked, lesz is egy tracking általában, ami elöször nem mutat semmit, aztán, ha már tényleg úton, akkor hogy fel lett véve a cucc.
De a legtöbb eladó nem csak ebayen árul szóval lehet hogy közben kifogy az áru.

(#34952) randras válasza Malibutomi (#34951) üzenetére


randras
veterán

Meg a legtöbb nem valós készletről árul, hanem dropshipper.

(#34953) mikk2000 válasza webkettes (#34950) üzenetére


mikk2000
őstag

Ideiglenesen, ha még egyszer előjönne, akkor [link]

(#34954) pigsty


pigsty
aktív tag

Jó estét!

Mit jelent az, hogy a rendelésemnél az van, hogy: Shipping status: Unconfirmed

Rendelés leadása (16.) után 19-én nappal utalta át Paypal a pénzt, legalábbis Paypal és lóTP direkt egyenlegnél is megvan a tranzakció, a cím ugyan az a rendelésnél, mint PayPalnál megadva.
Várjak még, nincs semmi baj? Amúgy egy fotótöltő volt rendelve, top rated, százezres eladásszámú eladótól. Kb USAban van az eladó.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#34955) randras válasza pigsty (#34954) üzenetére


randras
veterán

Ezt PayPal-on írja?

(#34956) pigsty válasza randras (#34955) üzenetére


pigsty
aktív tag

nem, jött ebaytől visszajelzés, link my ebayre, Order Details, ott van.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#34957) hidroponi válasza pigsty (#34954) üzenetére


hidroponi
aktív tag

azt jelenti szerintem, hogy az elado meg nem csinalt semmit a rendeleseddel.

egyebkent nem shipping address-nal olvasod az unconfirmed-et?

[ Szerkesztve ]

(#34958) pigsty válasza hidroponi (#34957) üzenetére


pigsty
aktív tag


lehet akár 1 hét is az átfutási idő a rendelés feldolgozására? Na akkor várok még.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#34959) randras válasza pigsty (#34958) üzenetére


randras
veterán

Ez csak azt jelenti, hogy feladat, tracking nélkül.

(#34960) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Ebay-es eladásaimat, vételeimet is figyelni a NAV, úgy mint a vaterát?

(#34961) randras válasza RAiN91 (#34960) üzenetére


randras
veterán

Mire tippelsz? ;]

(#34962) RAiN91 válasza randras (#34961) üzenetére


RAiN91
őstag

Nem tudom, azért kérdezem :)

(#34963) Josi válasza randras (#34961) üzenetére


Josi
aktív tag

Szerintem nem. :)
Ők nem Magyarországon vannak :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#34964) radi8tor válasza RAiN91 (#34960) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal azt nyilatkozta korábban, hogy bármilyen megkeresésnek eleget tesznek, ha megkeresik őket hivatalosan.
Egyébként nem eBay-t és Vaterát figyelik, hanem a folyószámládat. ;)

⭐ Stella

(#34965) hidroponi válasza Josi (#34963) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha akarnak akkor figyelhetnek, de nem adok tippet, hogyan. ;]

(#34966) bul07


bul07
nagyúr

Új módi van kialakulóba?
Írtam egy eladónak hogy nem jött meg egy dolog
Hamar válaszolt és refundolt is (4$) és egyúttal küldött egy ilyet is :
Please agree in order to cancel your recent purchase.

xiong535 recently opened a case to cancel a transaction for an item you recently purchased: EU Wall Charger Adapter + Data Sync Cable For Samsung GALAXY ACE S5830 I9070.
Reason for request to cancel the transaction: The seller did not provide a specific reason.
Click the 'Respond now' button to accept or decline this cancellation.
If you don't take action by 29-Sep-2013, the seller will be able to cancel the purchase without your consent.

Gondolom töröltei a eladást hogy az ebay járulékot visszakapja.
Lehet nekem ebből bajom?
Úgy értve nem veszi ezt a ebay csalásnak , és eladó mellet engem nem e fog szankcionálni?

(#34967) randras
Akkor jó
Volt már pár refundom de ez az első ilyenem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34967) randras válasza bul07 (#34966) üzenetére


randras
veterán

Ez ezer éve van :D Nem, nem lehet.

(#34968) kmisi99


kmisi99
addikt

Ilyen akksi töltőt mennyire biztonságos venni?
[link]

Ahogy láttam 500 an is vettek tőle és sok pozitív értékelés van róla.

[ Szerkesztve ]

(#34969) somnia válasza kmisi99 (#34968) üzenetére


somnia
őstag

Bocsi, de 500 forinté milyen biztonságra gondolsz? :F

(#34970) kmisi99 válasza somnia (#34969) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak ne égjen le a ház. :DDD Csak tegyen meg annyit, hogy tölsön fel havonta 3-4 akksit többre nem kell.

(#34971) bul07 válasza kmisi99 (#34968) üzenetére


bul07
nagyúr

Ehhez kell ilyen is [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34972) kmisi99 válasza bul07 (#34971) üzenetére


kmisi99
addikt

Tudom de több is van itthon. Ezért gondoltam ki. Csak rákérdezek azért, hogy hulladék kategória e vagy még használható.

[ Szerkesztve ]

(#34973) randras válasza kmisi99 (#34968) üzenetére


randras
veterán

Ilyenem van, csak más van rányomva, tökéletes. Mégcsak nem is melegedik.

(#34974) kmisi99 válasza randras (#34973) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a választ akkor be is rendelek. :R

Még egy kérdés
Az ilyen noname gagyi aksik mennyire gagyik? [link]

Semmi nagy teljesítményű felhasználásra nem kell ilyen biciklilámpába órába ilyesmikbe kellene ha egy 5-800mAh megvan és kibír 1 évet ~10-20 feltöltést az már jó.

[ Szerkesztve ]

(#34975) andatti


andatti
senior tag

sos kéne egy gyors válasz...
Írt az eladó az other-ben írt kérdésemre-kérésemre. amiben kifogásoltam, hogy a távirányítós autóhoz nem adott antennát, pedig benne van a használati utasításban... A tanácsotok alapján ez ment el:

Hello!
I recieved the toy I ordered from your shop, but sadly the antennna wasn't included. Can you ship me a spare one? The manual says, it should be included.
Thx!

és ezt válaszolta:

Dear friend,
Thanks for you mail,we are so sorry for the inconvenience .We might have made a mistake when we packed it ,please understand .For your problem,how about we resend a new item to you for our sincere apology ,how do you think?
Looking forward to your early reply.
Best regards

és az a kérdésem, hogy mit válaszoljak neki erre, mert nem világos, hogy csak az antennát akarja újra küldeni, vagy az egész cuccot? Hisz nekem az antenna nem volt benne és nem is kívánok fizetni...

(#34976) randras válasza kmisi99 (#34974) üzenetére


randras
veterán

Abból is ezt használom, azok is jók. Kék BTY-ből szoktam 3000-est rendelni.

(#34977) bul07 válasza kmisi99 (#34974) üzenetére


bul07
nagyúr

Én rendeltem már pár fajta AA aksit de még olyat ami sokáig bírja nem találtam , egyszerűen hamar merülnek
Még a Lidl-ből vásárolt AA aksik is sokkal jobb minőségűek, sokkal nehezebbek a Magyarországon vásároltak több bennük az anyag, én a súlyukat nézem
Kapucsengő jó példa, magyar AA aksi egy töltéssel bírja 1.5 - 2 hónapig, a kínai 1hónap után lemerül, de lámpába is sokkal kevesebb ideig bírta
3000mAh meg vicc ez 3800mAh-s és ez se valós szerintem

Méret különbségre kép(persze ezen se a valós van mert súlyra majd egyformák)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#34978) kmisi99


kmisi99
addikt

Kösz a válaszokat be is rendeltem 4 db ot próbaképp aztán meglátom mit tudnak.

Egyébként kb egy hónapja vettem egy usb hubot ami egy rakás szar volt kezdetektől 1,4dollár volt nem igazán működik vagy csak úgy ahogy. Hagyjam inkább a fenébe vagy írjak az eladónak, hogy szar?

(#34979) randras válasza kmisi99 (#34978) üzenetére


randras
veterán

Szerintem tud róla, hogy szar ;]

(#34980) Winner_hun válasza kmisi99 (#34978) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem működik akkor írj neki persze. De pozitív visszajelzést még véletlenül se adj. Ha segítőkész és visszaküldi az árát akkor semleges, ha küld újat és az jó akkor mehet a pozitív. Ha nem juttok megegyezésre akkor negatív.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34981) kmisi99 válasza Winner_hun (#34980) üzenetére


kmisi99
addikt

Értem. Csak korábban írogatták azt, hogy ilyen filléres tárgyaknál nem érdemes refoundokat kéregetni mert kitilthatnak, hogy azt hihetik, hogy ingyen cuccokra pályázok.

(#34982) Balázs1986 válasza bul07 (#34977) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nekem van 4db UltraFire 18650 3.7v 3000mAh li-ion, nincs velük eddig semmi gond, kb. fél éve mennek (egyszerre 2db-ot használok sorba kötve).
Most úton van 8db 14500-as (ez AA méret, de szintén 3.7V li-ion), ezek viszont noname-ek, majd kiderül, hogy mit tudnak. 4db lehet, hogy eladó is lesz belőle, aukción nyertem 8-at áron alul, de ennyi nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#34983) hidroponi válasza bul07 (#34977) üzenetére


hidroponi
aktív tag

almat hasonlitasz kortevel.

a lila egy 3.7V-os Li-on aksi, amirol fentebb szo van az meg 1,2V-os NiMh aksi, a kepen jobb oldalon meg ha jol latom egy sima nem toltheto elem lathato.

(#34984) Winner_hun válasza hidroponi (#34983) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jobb oldalon egy Logitech Mx518-as egér van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34985) RockHaRD


RockHaRD
addikt

október 3.-án autómatikusan lezárul a case-em, egy termékkel kapcsolatban (tárcsafék -_- ), viszont úgy jött ki a lépés, hogy csak kb holnap-holnapután tudom visszapostázni, tehát kb akkorra érkezik meg, mire bezárul a case autómatikusan, ezért eszkaláltam az ügyet az ebay felé, mert azt nem szeretném, hogy visszaküldöm a cuccot, de pénzt meg nem kapok vissza. Megírtam, hogy lefényképeztem a doboz tartalmát, majd a becsomagolt dobozt, és az utánvétes papírt is le fogom, és feltöltöm az ebay-nek, hogy lássák, hogy tényleg visszaküldtem. Jól tettem, vagy mást illik ilyenkor csinálni?

(#34986) Winner_hun válasza RockHaRD (#34985) üzenetére


Winner_hun
félisten

Utánvéttel külföldre? Az eladó kérte így?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34987) hidroponi válasza Winner_hun (#34986) üzenetére


hidroponi
aktív tag

mivan? megmaradt egy csomo soder es cement?

(#34988) andatti válasza andatti (#34975) üzenetére


andatti
senior tag

34975 erre valaki? :U :B :F

(#34989) Winner_hun válasza andatti (#34988) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kell fizetni, írd meg hogy köszönöd, várod a csomagot. Ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34990) andatti válasza Winner_hun (#34989) üzenetére


andatti
senior tag

köszi! el is küldtem, ők úgy is most kelnek fel nem soká... bár szerintem ünnep van még nekik... De remélem nov. 8-ig ideér az antenna... :) ;)

(#34991) RockHaRD válasza Winner_hun (#34986) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem utánvéttel, hülye vagyok. Ajánlva :B

Most írt az ebay, hogy mi a pontos teendő. Hogyan kell feladnom, hogy legyen tracking number?

(#34992) somnia válasza RockHaRD (#34991) üzenetére


somnia
őstag

Simán ajánlva.
Másként nem is tudod.

(#34993) havri1


havri1
félisten

Helló!

Kollégámnak kellene a GPS-be egy 2/4 GB-os SD kártya...(nem micro, vagy micro+adapter)
Akkora hatalmasa választék, hogy nem tudok, még csak kb se elindulni.
Én egyszer vettem egy Sandisk 32GB-osat, azzal mai napig semmi gond, és egy Transcend-et, az is működik.
Mit ajánlanátok?

PL?

New SANDISK 4GB 4G TF Class 4 microSD micro SD SDHC microSDHC Memory Flash Card

Original New SANDISK SDSDB-004G-B35 SDHC CLASS 4 4GB 4G SD SD-HC C4 MEMORY CARD

Transcend SDHC 4GB SD HC Class 4 Flash Memory Card (New)

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#34994) faresz5 válasza havri1 (#34993) üzenetére


faresz5
senior tag

extremeprocessor -t kerüld, elkurvúlt, majdnem buktam 45dollárt miatta. Nem adta fel a terméket, és paypalon adott egy kamu trakinget, amit az ország másik felébe mutatott. Szerencsére a paypal megnézte a szállítási címet, de 2 hónapot ült a pénzemen. Nézd meg az értékeléseit.

courtesytrading az jó, nála nézz körül, esetleg sinctrading (ugyanaz az eladó.) eredeti termékeket árulnak.

(#34995) havri1 válasza faresz5 (#34994) üzenetére


havri1
félisten

BIG THX!

havri

(#34996) andatti


andatti
senior tag

Iránymutatást kérnék...
A múlt héten majdnem megjártuk egy kézbesítéssel, mert az egyik szomszédnak lett úgy leadva, hogy nekünk nem hagyott értesítőt, és a szomszéd is csak átvette, nem kellett aláírnia semmit, azaz semmi nyoma nem maradt... (pedig szabály szerint kellett volna). Kész csoda, hogy ez a szomszéd épp rendes...
A postán meg azt mondták, hogy külföldről jövő csomag esetén nem lehet se sms, se email értesítést kérni. Így meg lutri, hogy hiába van rá szabály épp kinek adja oda a sofőr a csomagot...
Olvastam másnak is volt ebből problémája, ráadásul nyomkövetős cuccnál...
Alternatív megoldásként mondták, hogy postán maradóra kérjük a külföldről jövő csomagot, de akkor nem kapunk értesítést róla, nekünk kell bemenni érdeklődni, hogy megjött-e már, de csak személyesen lehet és érkezéstől számítva 30 napig őrzik meg, mielőtt visszaküldenék... Viszont így nincs az, amit olvastam, hogy 1 nap után visszaküldték a rendelt cuccot, van rá 30 nap!
1. Kérte már így valaki közületek?
2. Mivel paypal-ebay regnél a rendes cím szerepel, van-e lehetőség ezt megadni, hogy postán maradó legyen a rendelt cucc?
3. Milyen angol szöveggel lehet ezt jelezni, mennyi az esély, hogy valóban úgy is lesz.
4. Kiss István és egyéb, gyakori névvel megáldott embereknek nem túl jó, mert személyi felmutatásával bárki átveheti, hisz csak a név és a posta címe szerepel majd a csomagon, + "POSTÁN MARADÓ" szöveg?
5. Fentiek ismeretében ajánljátok, vagy inkább lebeszélnétek erről a módszerről? (csalóknak és csomag átvételt letagadó lúzereknek biztos nem ajánlott...)
Megítélésem szerint eléggé tarthatatlan, ahogy ezek a kézbesítések olykor lezajlanak, és hiába vannak a szabályok, sok postás le*ja... Ha pedig nincs nyomkövetés egy ilyen szomszédnak adom történet elég és oda a várva-várt csomag... (ezen kívül is előfordulhat...)

[ Szerkesztve ]

(#34997) tamas1985 válasza andatti (#34996) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nyomkövetésnél nincs ilyen gond hiszen látod hogy átvették, max átballagsz a szomszédhoz és megkérdezed, a postán maradásra szerintem ilyen rendelésnél nincs mód, legalábbis nem láttam hogy bárki is felajánlotta volna hogy így postázza, ha mégis lenne ilyen akkor viszont mindenképpen értesítenie kell a postának, az mekkora hülyeség lenne hogy naponta bemész és megkérdezed hogy jött e csomagod.
Nekem azt javasolták hogy akinek megéri az postafiókot béreljen, bár van olyan eladó ha jól tudom aki meg olyanra nem hajlandó postázni.
ui: nálunk lakcímkártyát is kérnek, az meg elég valószínűtlen hogy ugyanazon a címen két Kis István legyen és még le is akarja nyúlni a postán a csomagodat

[ Szerkesztve ]

(#34998) andatti válasza tamas1985 (#34997) üzenetére


andatti
senior tag

Tudom, hogy nyomkövetésnél nincs ilyen, de az én cuccaim most nyomkövetés nélkül jönnek és (összértékben kiadtam rá 25 rugót... ) se aláírni nem kell, se semmi, így ha a postás nem tartja be a szabályt, mint ahogy nem is szokták sokszor, akkor mehetek a fenébe... Akkor inkább postán maradóra kérem.
Hiszen, a postás nem hagy értesítőt, a szomszéd átveszi, elfelejti, nem szól, utál, hallgat, megörül és használja... Én meg várok... Reklamálni meg felesleges...
Mondjuk ki kéne próbálni, hogy ha nem adom meg azt, hogy posta, csak a nevem, meg a posta címét, akkor vajon megkapom-e a csomagot... és akkor az eladó sem tudja, hogy postára kértem... Ma is nyitva volt a kapu, szaladgálunk ki-be, melósokkal tele az utca, mert szerelnek, a lakásban síri csönd, 2 helyen is szól(na) a csengő, (bent-kint) erre egyszer csak ott az értesítő... ami kész csoda... bár rejtély, hogy miért nem csöngetett, vagy mikor volt itt, ha mindketten itthon voltunk. (vagy az utcán, vagy a lakásban-udvaron...)

Szóval felénk eléggé lutri, hogy a nem nyomkövetéses cuccot megkapjuk, vagy sem és nem kérhetek nyomkövetést apró, pár ezer Ft-os cuccokra... Ez a postán maradó jelzés pedig jó lenne... bár aki a munkahelyére tudja kérni az azért talán egy fokkal jobb, mert céggel már kevésbé húznak ujjat...
De itt a fórumon is volt olyan, hogy volt nyomkövetés, valaki át is vette, aláhamisította az illető aláírását, ő meg futhatott a pénze és rendelt termék után, nem tudta bizonyítani az igazát... bukta az egészet...

"akkor viszont mindenképpen értesítenie kell a postának, az mekkora hülyeség lenne hogy naponta bemész és megkérdezed hogy jött e csomagod."

Ma kérdeztem meg a postát és mondták, hogy külföldi csomag esetében nincs ilyen szolgáltatás... :Y 30 napig megőrzik, nekem kell személyesen érdeklődnöm... (rajtam múlik milyen gyakran megyek...)

A postafiók bérlés drága 3 hónapra 6-7 ezer forint és valóban sok cég nem is szállít olyan címre...

A lakcímkártya semmit nem ér, mert pl. a postán maradó avonos csomagnál is csak a név van rajta, a cím pedig a posta címe, így nem tudnak lakcím alapján azonosítani...

[ Szerkesztve ]

(#34999) htc07 válasza andatti (#34998) üzenetére


htc07
addikt

Sokszor előfordul, hogy a postás nem akar sokat cipelni, ezért nem is hordja magánál a csomagot, csak az értesítőt, akkor pedig valószínű hogy nem fog becsengetni, ha nincs is nála a csomag. :)

Nekem a nyomkövetős csomagot, ha nem tudja ideadni a postás, akkor személyi+lakcím kombóval tudom átvenni aznap 5 órától a főpostán (Debrecen). Igaz, nekünk szokta hurcolni a csomagokat, félig abból él hogy idehordja nekem Kínát. :D Értékesebb csomagnál szoktam rá nyomkövetést kérni, 2 dollár körül szokott lenni, és akkor lehet verni az asztalt a postán ha valami nem stimmel.

Az avon meg, az a cég hibája ha semmilyen azonosító nincs a csomagon.

[ Szerkesztve ]

(#35000) tamas1985 válasza andatti (#34998) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Sejtettem hogy ilyent nem lehet.
A 30 nap csak arra vonatkozik ha nem tudja átadni neked a csomagot, és akkor elvileg kell hagyni értesítőt hogy külföldről csomagod érkezett(ez attól független hogy nyomkövetős e)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.