Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Kedves a posta :) Jött tegnap hongkongi csomagom, ~2000ft-os nem túl sérülékeny cucc, postai fóliába, mellékelt papírral, hogy hozzájuk sérülten érkezett és a további sérülés elkerülésére csomagolták be, de annak tartalmáért, esetleges tartalomhiányért vagy sérülésért nem vállalnak felelősséget. Buborékos boríték egyébként, és nem egyszerű kiszakadás, hanem szabályos vágás, mint amit szándékosan tapétakéssel felvágtak, még a bubis fóliát is átvágta :) Szerintem valaki belekukkantott.

(#34902) szilard28


szilard28
aktív tag

általam adott értékelést hol tudom megváltoztatni?

kösz

(#34903) Agostino


Agostino
addikt

34900 - Hello! I recieved the toy I ordered from your shop, but sadly the antennna wasn't included. Can you ship me a spare one? The manual says, it should be included. - Nem a legtökéletesebb megoldás de érteni fogja.

34901 - talán csak a vámon nyitották fel. a posta amit akar ellop, nem vesződik nyitogatással. illetve ha kinyitották, többet te azt nem látod : )

34902 - sehol. vagy az ebaynek írsz, hogy helyzet van, vagy az eladót kéred fel módosításra

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34904) koliz1 válasza Agostino (#34899) üzenetére


koliz1
tag

Ezt nem értem

(#34905) andatti válasza Agostino (#34903) üzenetére


andatti
senior tag

köszi, akkor ezt fogom neki írni, remélem tényleg küld egy antennát... :)

(#34906) koliz1 válasza koliz1 (#34904) üzenetére


koliz1
tag

Ezt ha valaki értelmezné nekem

https://www.paypal.com/uk/webapps/mpp/security/ebay-payments-learn-more

(#34907) Agostino válasza koliz1 (#34904) üzenetére


Agostino
addikt

amennyire utána tudtam nézni a dolognak volt eset, amikor az ebay arról tájékoztatta az eladót, hogy random lett kiválasztva és visszatartva a pénz. igazából amennyire le tudtam szűrni legcélszerűbb a paypalt megkeresni és velük egyeztetni de ezt innen eu-ból nem tudom hogyan lehet kivitelezni. annyi megoldást és annyi választ találtam, hogy nehéz kiszűrni mi lehet a jó. aztán persze lehet, hogy jön mindjárt egy szakember és részletes felvilágosítást ad, én ennyire jutottam : )

34906 - pontosan melyik részét? én erre gyanakszom de nem tudom milyen gyakran adsz el cuccokat ebayen: Why are my funds being held? -> első pont: 90 days have passed since the first successful eBay sale

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34908) Huroq válasza Agostino (#34897) üzenetére


Huroq
senior tag

Üdv!

Természetesen nem zártam a case-t. :)
A megegyezés pedig úgy szólt, hogy ő most visszaadja a pénzt, de ha ez után megérkezne a csomag, akkor veszek tőle még egyet, tehát visszafizetem amit ő visszaküldött.
A megállapodásunk előtt még fel tudtam terjeszteni, de az utolsó üzenetem óta nincs ott ez a lehetőség, amit nem nagyon értek miért. :/

A válaszodat köszönöm.

(#34909) Agostino válasza Huroq (#34908) üzenetére


Agostino
addikt

my ebay - summary - megkeresed a vonatkozó terméket aminek az utolsó sorára kattintva elvileg láthatod a case állapotát. előjön a your case details - ott nekem van egy olyan (nekem is van éppen egy nyitott case-em), hogy "you can also," alatta pedig a lehetőségek "escalate this case to eBay Customer Support for a final decision if you are not satisfied."

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34910) koliz1 válasza Agostino (#34907) üzenetére


koliz1
tag

Hát hetente biztos de eddig 3 jeleztek vissza ajánlva adom fel nem spórolok rajta

(#34911) Huroq válasza Agostino (#34909) üzenetére


Huroq
senior tag

Igen. Nekem is ott volt eddig ez az üzenet, de már sajnos nincs.
Csak ennyi:

"You can also:
Add a message to the seller, or close this case if you are satisfied.
The case will automatically be closed on Oct 15, 2013.
"

Jelenleg azt írja várjak az eladó válaszára, amit nem nagyon értek miért, hisz ha sosem válaszol, akkor mi lesz? Még arra tudok gondolni, hogy lehet 3 munkanap múlva újra rá tudok nyomni, bár ez is hülyeség hisz miért ne tudnék most.
Fel kellett volna terjesztenem amikor lehetett. Asszem többet nem várok senkire.

(#34912) Winner_hun válasza szilard28 (#34902) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az eladót kell kérni hogy küldjön egy értékelési felülvizsgálatot ahol meg tudod változtatni a visszajelzésed.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34913) mikk2000


mikk2000
őstag

Ezen az oldalon [link] hol is tudom beadni a nyomkövetési számot hogy rá tudjak keresni?

(#34914) Alexios


Alexios
veterán

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a global shipping programról? Elvileg múlthét kedden postázta az eladó a cuccot, ami biztos így is van, bár egyelőre még nem jött semmi, és a tracinkgre is ennyit mutat: [link]
Ez normális? Tudom, hogy a tracking infó pár napot késhet, de azért csak kéne már valamit mutatnia nem?

(#34915) tamas1985 válasza mikk2000 (#34913) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nekem egyáltalán nem tölti be a posta a nyomkövetést jelenleg, inkább használd ezt.

adam014:
Normális egy hét is szokott lenni mire megjelenik pláne ha még ténylegesen nem vitte be a postára csak kért előre egy nyomkövetési számot.

[ Szerkesztve ]

(#34916) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Mi az az összeghatár ami felett nem kell vámot fizetni?
Az eladóval ezt rá kell íratnom a csomagra?

(#34917) Agostino válasza Alexios (#34914) üzenetére


Agostino
addikt

biztosan jól adta meg a számot és nem írt el valamit? ez így egyelőre valóban nagyon üres : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34918) somnia válasza mikk2000 (#34913) üzenetére


somnia
őstag

Ott van, hogy kísérőokirat-szám.

(#34919) mikk2000 válasza somnia (#34918) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem semmi ilyesmi nem látszik, rákeresésre sem. Képen meg tudod mutatni hogy nálad ez tényleg látszik?

(#34920) Alexios válasza Agostino (#34917) üzenetére


Alexios
veterán

hát én honnan tudom azt kideríteni, hogy jól adta meg? :D

(#34921) Agostino válasza Alexios (#34920) üzenetére


Agostino
addikt

hát gondolom hogy írsz neki, elkéred még egyszer és ha egymás mellé téve eltérést mutatnak, akkor bingó! : ))))) ha a ugyan az, akkor jelzed, hogy szar került a palacsintába : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#34922) gaborsan


gaborsan
csendes tag

Sziasztok.
Meghirdettem egy nagyobb értékű cuccot, és egy olyan ember ütötte le akinek nem tudom elküldeni a csomag mérete miatt, és egyék okok miatt (Oroszország) úgy volt beállítva hogy miután leüti akkor mondom meg szállítási költséget. Leütötte és miután körbe kérdeztem a szállító cégeket meg írtam neki hogy sajnos nem tudom elküldeni. Ő még nem válaszolt, de ebayen megjelenet egy közel 40 ezer forintos követelés az ebayes lezárult aukció végett. Pénz forgalom nem történt köztem és a vevő között, értékelés sem. Valahogy meg tudom értetni az ebayel hogy törölje azt a közel 40e-es követelését? Köszi. Mint itthon a veterán is van ilyen mód ha nem jött létre a tranzakció.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#34923) prannk


prannk
őstag

Nagoldból Dojcsból egy snowboardot mennyiért hoznák le a legolcsóbban? Mert 30 eurot ír. De hát láttam olyat aki 15-20 ért elküldi..

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#34924) hidroponi válasza prannk (#34923) üzenetére


hidroponi
aktív tag

akkor azoktol kell venni.

(#34925) tamas1985 válasza gaborsan (#34922) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Megkérdezhetem mi az amit nem tudsz elküldeni?

(#34926) prannk válasza hidroponi (#34924) üzenetére


prannk
őstag

de ott meg a termék drágább :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#34927) somnia válasza prannk (#34923) üzenetére


somnia
őstag

Akkor vedd attól!

de ott meg a termék drágább :D

hub+

[ Szerkesztve ]

(#34928) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Bocs, de nem vagyok állandó olvasó, így már lehet, hogy volt róla szó és kidühöngtétek magatokat emiatt, DE:

ebay.co.uk oldalon mióta új dizájn van, az óta hiába van location-nek Hungary megadva (és vagyok bejelentkezve), mégis United Kingdomnak a postaköltségét hozza a keresési listában!

Magyarul egy csomó terméknél a listában ott van pölö, hogy free a posta, majd ha rákattintasz a terméklinkre, a termékoldalon már ott vírít, hogy X font, aztán a postage-ra mész és látod, hogy Hungary-ba X font a postázás. A listában United Kingdom location-al számol! Ez bizony bug!

Valaki, aki kapcsolatban van velük és jó az angolja, értelmesen el tudja magyarázni, megírhatná nekik, hogy javítsák, mert ez így baromira használhatatlan konkrétan! Ugyanis én (és még gondolom, nagyon sokan) a termék ára+postaköltség szerinti listázási sorrendet állítok be, hiszen így áll össze a valódi ár, ez a legértelmesebb beállítási mód, a többi kakit sem ér. Így viszont teljességgel hasznavehetetlen, mert hiába listázza nekem be a UK szállítási árak szerint (legtöbbször free a kisebb termékeknél), nem érek vele semmit, mert nem látom a valódi, Hun postaköltséget, egyenként rá kell a termékekre kattintgatni, hogy lássam, ez így piszkosul nem használható.

Nem bírom elhinni, hogy csak én vettem észre és csak én idegeskedek emiatt... :O

Ha megteszi valaki, hogy értesíti őket erről, előre is ezer köszönet érte!

(#34929) randras válasza sellerbuyer (#34928) üzenetére


randras
veterán

Nálam jó.

prannk: Akkor gyanús hogy 15-20 euróért.

[ Szerkesztve ]

(#34930) mikk2000 válasza sellerbuyer (#34928) üzenetére


mikk2000
őstag

Adhattál volna példa linket is, mert én amit néztem, azoknál jó.

(#34931) sellerbuyer válasza mikk2000 (#34930) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Azért nem adtam példa linket, mert nálam mindenütt, az összes termékkel ezt csinálja, feltételeztem, hogy másoknál is.

Tessék, teljesen találomra egyre ráböktem:

(#34932) mikk2000 válasza sellerbuyer (#34931) üzenetére


mikk2000
őstag

Nálam jó...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34933) sellerbuyer válasza mikk2000 (#34932) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Akkor most mi a helyzet vajon? :F

(#34934) mikk2000 válasza sellerbuyer (#34933) üzenetére


mikk2000
őstag

Első körben nézd meg egy másik böngészővel (vagy portable változattal) ha másikkal jó akkor takarítás...

(#34935) sellerbuyer válasza mikk2000 (#34934) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hm.... Na most Google Chrome-al sehol sem jó, sem itthon, sem a munkahelyemen.

Firefox Mozilla-val jó.

Google Chrome-ban a sütiket, böngészési előzményeket többször kellett már törölnöm a PH miatt ugye, előtte és utána is rossz volt. Ergo nagy eséllyel, nem a sütik okozzák a bajt a Chrome-nál...

Hát szomorú lesz, ha csak Mozillával tudom használni az ebay-t az új felület miatt... :O

Mindegy, köszi a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

(#34936) sellerbuyer válasza mikk2000 (#34934) üzenetére


sellerbuyer
őstag

De az az elképesztő egyébként, hogy maga az ő rendszerük, a saját szerverükön is a listázásban megjelenített hibás (ill. UK-es) árakkal számol, amikor a listázási sorrendet állítom. Tehát ez nem egyszerű megjelenítési probléma.

Ergo nem a böngészőben, nem nálam lesz a gond, hanem az új motorjuk egyszerűen nem működik együtt megfelelően a Chrome-al. Erre tippelek.

Van, akinek Chrome-al jó?

[ Szerkesztve ]

(#34937) randras válasza sellerbuyer (#34936) üzenetére


randras
veterán

Mindennel jó.

(#34938) mikk2000 válasza sellerbuyer (#34936) üzenetére


mikk2000
őstag

Nálam chrome-al is jó. Esetleg valami kiegészítő okozza a gondot? Azért annyira nem kell megijedni ha a chorme-hoz vonzódsz, mert uninstallálod, letörölsz mindent ami vele kapcsolatos mindenhonnan (!) majd megint felrakod, akkor valószínű jó lesz.

(#34939) sellerbuyer válasza mikk2000 (#34938) üzenetére


sellerbuyer
őstag

De figyi, nem csak megjelenítési probléma ez. Ahogy írtam, a rendszerük rendesen azzal számol, amit kiír a listában. Tehát nem csak arról van szó, hogy rosszul jelenik meg, hanem arról, hogy ezt kezeli az ebay rendszere. Nem tudom, elég érthető-e, de amikor rendezem mondjuk termék ár plusz posta szerint növekvőbe, akkor azt ugye neki ki kell számolnia, hogy összeadja a postát és a termék árát. Na most ő kiszámolja rendesen azzal, amit kiír. Ezért gondoltam, hogy a böngészőnek max. annyi köze van a dologhoz, hogy a rendszerük nem műxik megfelelően egy böngészővel együtt. Másképp hogyan történhetne, hogy a rendszerük a kiírt helytelen adattal számol? :F

Na mindegy, nem firtatom tovább a dolgot, mert végül is megoldódott ezzel a böngésző váltással, de azért minimum több, mint fura. :U

(#34940) htc07


htc07
addikt

A Make Offer még mindig rossz mindenkinél, vagy csak nálam? :F

Chrome és IE is ugyanezt produkálja :(

[link]

(#34941) randras válasza htc07 (#34940) üzenetére


randras
veterán

Igen.

(#34942) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!

Van itt olyan aki Ebayen árul? Tudna segíteni?

Igazából csak az érdekelne hogy, hogyan tudom kivédeni akik ész nélkül igénylik vissza a pénzt minden termékre. Beleértve a teljesen hibátlan terméket is.

[ Szerkesztve ]

(#34943) mikk2000 válasza atleticofan (#34942) üzenetére


mikk2000
őstag

Én meg az ellenkezőjét szeretném,normálisabb eladókat. Lassan több refundom lesz mint sima fizetés. Dehát tehetek én róla hogy

- nem annyit küld
- nem azt küldi
- nem tudja a termék ami a leírásában szerepel
- eleve sérült amit küld (mivel a csomagolás sértetlen)
- szállítás során sérült (csomagoláson látszik, dehát a kis buborékos izébe törékeny dolgot csak úgy...)

És várok rá 2-4 hetet, kösz. Tehát ha újra megrendelem, megint 2-4 hét. Még mikor elkezdtem ebayozni és PC-s kártya kellett viszonylag hamar, két helyről rendeltem meg, abból kiindulva hogy csak az egyik lesz használható, úgy is lett. De ha mindkettő jó és használható, még úgy is árban jobban jártam mintha itthon veszem meg, arról nem beszélve hogy olyat ami nekem kellett itthon nem is láttam csak kisebb tudásút.

Persze ésszel csinálom, legutóbb rendeltem egy infrás hőmérőt, a leírásában az van hogy lézer célzóval, ami hülyeség, mert láttam erről a termékről youtube videót és nem tud ilyet (nincs is hely rá rajta hogy legyen). Megírtam az eladónak hogy rossz a termék neve és leírása. Erre jött egy halom hülyeséggel hogy drága barátom imádlak meg így meg úgy...szerintem nem fogta fel amit írtam, de ennél pl. pozitívat adtam mert azt kaptam amire számítottam.

Meg azt hiszik hogy attól hogy mindegyik női névvel írja alá majd térdre borulok? Jó hogy nem már küld mindegyik magáról erotikus fotót is csatolva panasz esetén, vagy egyéb szoláltatásokat is felajánl...

(#34944) randras válasza mikk2000 (#34943) üzenetére


randras
veterán

Ez ilyen ;] Nem kell hinni nekik.

(#34945) SUPREME7 válasza mikk2000 (#34943) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem eddig kevésszer volt gondom eladóval, de most ferdeszemű barátom sikeresen felbosszantott. Rendeltem egy baró gatyát majdnem 7,5K-ért, kifizettem, eladó másnap bejelölte, hogy feladta és még tracking numbert is írt hozzá. Ez 3 napja volt, erre most ír, hogy bocsesz de kifogyott abból a méretből, kérek-e másik méretet, vagy kérem-e vissza a pénzt?! Szerintem amint visszaér a pénz megtámogatom az értékelését egy negatívval a fake tracking number miatt és, hogy 3 napig tartott neki kitalálni, hogy nincs raktáron méret. Ezért (is) nem szabad készpénznek venni, hogy be lett jelölve a feladás.

(#34946) webkettes


webkettes
újonc

megmondaná valaki hogy néha miért feketednek el a kék színű ikonok az oldalon?

(#34947) randras válasza webkettes (#34946) üzenetére


randras
veterán

:visited?

(#34948) CaNNa3IS válasza webkettes (#34946) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

good night feature ? :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#34949) mikk2000 válasza webkettes (#34946) üzenetére


mikk2000
őstag

Kérdés milyen ikonokra gondolsz, a Purchase history-ban jobb oldalt nekem alapból fekete. Ugyanazt ajánlom neked is mint fentebb, másik böngészővel is nézd meg. Firefoxnál el tudom képzelni hogy összekavarja a színeket, ez ismert hibája, de javítható.

(#34950) webkettes


webkettes
újonc

a firefox hibája volt,újraindítás után jó lett,köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.