Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9627) Bocsek válasza DJTJ (#9618) üzenetére


Bocsek
aktív tag

h2testw a legjobb!

Hamis memóriakártyákról és pendrive-okról megosztom veletek a tapasztalatom:
Én csak abban az esetben indítottam claim-et, ha közben az eladó törölte magát az ebay-ről. A többi esetben megpróbáltam megegyezni az eladóval, illetve kicsit fenyegető hangnemű leveleket írtam. Claim-mel , negatív feedback-kel és a fakeflash oldalakra küldött jelentéssel "fenyegettem" őket, az eladók nagy része (főleg a frissen regisztráltak, illetve a kevés feedback-kel bírók) a teljes összeget szó nélkül visszafizették, még sírtak is hogy pozitív feedbacket hagyjak. A régebbi árusok mind azt kérték hogy küldd vissza, és akkor visszafizetik a teljes árát. Ezt azért nem tettem egyetlen esetben sem, mert annyiba került volna visszaküldeni ajánlottan (hogy tudd bizonyítani hogy tényleg feladtad) mint amennyiért a memóriakártyákat/pendriveokat vettem. Ezesetben részleges visszafizetésben (partial refund) sikerült megegyeznem az eladókkal. Persze ekkor is kellett alkudozni. Így volt pár ingyen kártyám, valamint pár nagyon olcsó. ;]
Azért nem nyitottam claim-et (illetve még amikor rutintalan voltam, persze azzal kezdtem én is), mert ha azért nyitsz claim-et mert az eladó nem azt küldte amit vártál, akkor az lesz az első lépés, hogy a paypal szépen megkér téged hogy küldd vissza az eladónak. És ha nem ajánlottan teszed, vagyis nincs ragszámod, akkor cseszheted, hiába adtad fel. Hongkongba meg nem olcsó visszaküldeni semmit, főleg ajánlottan. Éppen ezért nem szerettem claim-et nyitni, mert ott alapból "hátrányból" indulsz, valamint nem te diktálsz, hanem a paypal. Az eladó pedig addig mossa a kezét míg a claim-be be nem írod a ragszámot. És épp ezért vigyázni kell, mert ha a claim ideje lejár, és nem történt semmi, akkor soha többé nem látod vissza a pénzed.
Én is 16GB-osnak árult termékekbe futottam bele, melyek 2GB-osak voltak eredetileg, jobb esetben 4GB. Az a rossz ezekben hogy felírni fel tudsz rájuk 16GB-ot, de visszaolvasni már nem. Ha valaki nem teszteli le ezeket a h2testw progival, és mondjuk kipróbálás nélkül elviszi a nyaralásra, vagy céges dolgokat másol a pendrivera, akkor nagyot nézhet mikor vissza akarja nézni a képeket, vagy a bizalmas infókat visszaolvasni.

Az ilyen memkártyák/pendriveok használhatóvá tétele:
1.) h2testw-vel Write+verify és All available space beállításokkal le kell ellenőrizni
2.) kiírja hogy hány MB-ot tudott visszaolvasni, ezt a számot megjegyezzük
3.) kell egy linuxos! rendszer
- ha nincs akkor töltsd le például az ubuntu-t innen: http://ubuntu.hu/letoltes
- kiírod egy újraírható lemezre (vagy írhatóra, ahogy jólesik)
- no para, nem kell installálni, anélkül lehet cd-ről indítani hogy fel kellene telepíteni
(aki eltántorodik a linux szó hallatán, annak megjegyezném hogy az ubuntu grafikus felületét az is tudja kezelni, aki xp-ben elboldogul egy kicsit is)
4.) keressünk egy partícionáló progit, mondjuk a GParted-et, ez teljesen úgy néz ki mint a beépített windows-os partícionáló
5.) töröljünk minden partíciót
6.) hozzunk létre egy elsődleges partíciót akkora mérettel amit a 2. pontban feljegyeztünk
7.) még itt, linux alatt formázzuk le ezt a partyciót fat32-re
8.) vissza windows-ba, és futtassuk le a h2testw-t az 1. pontban leírtak szerint
És voilá! Van egy használható, igaz nem 16GB-os memkártyánk, pendrive-unk!
Eddig nem járt nálam olyan fake pendrive/memkari amit ezzel a módszerrel ne tudtam volna használhatóvá tenni!

(ez csak 1 példa volt, természetesen más linux disztribúciókkal és más linuxos partícionálókkal is megoldható, a lényeg hogy ne windows alól próbáljuk megpartícionálni)

Én egyébként már annyira paranoiás vagyok a memóriakártyákkal és pendriveokkal kapcsolatban, hogy még amit itthon biztos forrásból, boltból veszek márkásat, arra is lefuttatom a h2testw-t. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.