Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129601) Pyttawrx válasza gozso (#129599) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt vágom. Én jobb szeretem az ftp csatikat. :D

(#129602) gregory91 válasza heloman (#129506) üzenetére


gregory91
senior tag

Multiméterrrel kielemzed.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#129603) Pyttawrx válasza gregory91 (#129602) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

engedd el, már túl vagyunk rajta. Így is hosszú volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#129604) gregory91 válasza Pyttawrx (#129603) üzenetére


gregory91
senior tag

Ezért tettem offba.Elemezni roppant egyszerű,és gyorsan ellenőrizhető,ezálltal csökkenve a további kifüstölések esélyét.És még rövid is voltam. ;]

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#129605) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Van a hasznaltauto.hu hianyosan jon be az oldal. Feher alapon csak par szoveg. Hasznalhatatlan. Tobbi lap bejon gond nrlkul. Mi lehet a hiba? Neztem masik bongeszobe is ugyanaz. Google chrome es opera!

Battletag: hojszi#2983

(#129606) batyuska100 válasza Intel fan11 (#129605) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia!

Milyen rendszer?
Nekem miután megszűnt a Win7 támogatása, onnantól a Chrome elég sok oldalt nem volt képes betölteni. A Firefox behozott mindent.

(#129607) Intel fan11 válasza batyuska100 (#129606) üzenetére


Intel fan11
őstag

Win7 igen! Goggle chrome es opera csinalja! Azt kifelejtettem, hogy frissen telepitettem es a win update frissiteseket nem toltotte be! Ertem hogy nincs mar uj frissites de gondolom a regiek megvannak! Firefoxot probaljam meg?

Battletag: hojszi#2983

(#129608) batyuska100 válasza Intel fan11 (#129607) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem Firefoxxal ment.

(#129609) Marci112233 válasza SpaceJam (#129595) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ akkor maradok még egy 2x4-es kitnél.

Viszont SSD téren már gondolkodtam én is hogy fejleszteni kéne azt is, és ha már adott az M.2 slot akkor azt is vennék. Na de most két Samsung közt variálok.970EVO és 970EVO Plus.
Na most megéri a plusz költséget a 970EVO Plus vagy simán elég a sima EVO is? Na meg mivel tudom, hogy melegedhet elve vennék hozzá hűtőbordát, de nem tudom ez elég vagy ez jobb lenne?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#129610) Intel fan11 válasza batyuska100 (#129608) üzenetére


Intel fan11
őstag

Sikerult. Firefoxxal megy. Koszonom szepen. Viszont a windos updaterol nem szed le semmit! A regi frissitesek is megszuntek a webhelyen?

Battletag: hojszi#2983

(#129611) Marci112233 válasza Marci112233 (#129609) üzenetére


Marci112233
őstag

A fenébe!

Maradt volna egy kérdésem ami csak akkor ugrott be amikor már szerkeszteni nem tudom az elősző írásom.

Röviden: az aláírásban szereplő gép minden indításnál rosszalkodik, és nem akar rendesen indulni. Megkezdi a töltést, de van hogy a gigabyte logónál, van hogy Windows alatt forgó kis pontoknál, de elég sokszor megakad. Van hogy elindul van hogy csak többszöri reset után, de ekkor is mindig úgy hogy mintha valami lekapcsolna egy kis időre, és az egértől is elveszi az áramot. Majd gondol egyet és mintha az egyik HDD felpörögne, és ebben a pillanatban az egér is ismét kap áramot és indul a rendszer is. Viszont tegnap este nekiugrottam volna a 20H2 Windows frissítésnek, és persze hogy hibára futott. Utánanéztem hibakód után, és írták hogy le kell kötni a merevlemezeket. Na most ezt nemrég megettem és lehúztam mind három HDD áramkábelét, szóval kiiktattam a gépből. Így csak az SSD és a két optikai meghajtó maradt neki. Így sem indult el hanem ismét eljátszotta hogy 1 reset kellett neki, és ismét lekapcsolt valamit majd egy idő után elindította azt és csak akkor indult el a gép. Ugye merevlemezek nem lehetnek ludasak mert azok ki vannak kötve. Okozhat ilyen jelenséget az optikai meghajtó is vagy nem? vagy a Tápom okozná ezt a jelenséget? Utóbbit nem hinném mert az ugyan kb 4 éves, de nem az olcsó gagyi darab.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#129612) batyuska100 válasza Intel fan11 (#129610) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ezt nem tudom. Tavaly június környékén váltottam, nálam akkor kezdett szarakodni a Chrome. Én a Win7et alapból úgy használtam, hogy az svchost.exe vagy mi (fosexének hívtam :D ) le volt tiltva mert ette a ramot. Nem igazán frissített a Windows.

(#129613) Csupingo válasza Marci112233 (#129609) üzenetére


Csupingo
veterán

Ár/teljesítményben ez se rossz és nem olyan melegedős fajta.

Talán okozhatja táphiba is, vagy elmozdult sata kábelek. Ha mindig is ilyen volt, akkor talán az alaplapi biost is lehetne frissíteni. Nincs húzva a proci, vagy a memória?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129614) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,

érdekes problémám van. Újratelepítettem a Windows-t (Win10 20H2, eredeti MS Tool féle telepítőről), ami megoldott egy csomó problémát (előtte Win7->10 frissítés volt), de hozott egyet magával.

A monitor kikapcsolása nekem 5 perc után esedékes, de gép soha nem megy alvóba tétlenség miatt.

A probléma, hogy megnyitott böngésző (stabil Chrome, legfrisebb) lapok ilyenkor konkrétan lefagynak. Ha zene vagy videó megy, az megy tovább, de amint újra interakció történik, látom ugyan a megnyitott lapot, de szó szerint le van fagyva. Nem a Chrome fagy le, új lapot tudok nyitni (azzal semmi baj), az aktuális tabon is tudok másik lapot hívni könyvjelzősávból, de itt minden esetben kb. 5-8 másodperc telik el, amíg életre kel a lap, és visszakapom a kontrollt, vagy megnyílik a közben kiválasztott új lap.

Más alkalmazásnak nincs ilyen nyűgje, ahogy a régi rendszer alatt sem volt kedvenc böngészőmnek problémája. Más nem változott, ugyanazok az addonok mennek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#129615) I02S3F válasza Intel fan11 (#129610) üzenetére


I02S3F
őstag

Win7 topicban le van írva!

(#129616) Marci112233 válasza Csupingo (#129613) üzenetére


Marci112233
őstag

Lehet jó az is, de mivel a mostani 840EBVO ami van lehet több mint 10 éve van meg és 42,3TB írt adatmennyiségél is működik igaz 61% kondíción de így is maradnék a Samsungnál.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#129617) Marci112233 válasza Csupingo (#129613) üzenetére


Marci112233
őstag

Nincs húzva semmi. Sata kábelek fixen a helyükön az volt az első amit néztem, de csak kettőn nincs rögíztő pöcök a másik 4-en van de azokat is átnéztem. Az alaplapi BIOS-t azt hiszem pont hiba előjövetel után tetem meg, igaz csak F21 van fent ami 2017 harmadik havi de a legújabb is csak 2018 harmadik havi lenne, így nem hinném, hogy pont az a hiba. Viszont nemrég lekötöttem a két optikai meghajtót, és akárhányszor állítom le vagy indítom újra rendszert mindig pillanatok alatt elindul, tehát valamelyik optikai meghajtó lesz a bűnös.

Így ezen kérdésem már lehet tárgytalan is, viszont most a 20H2 Win frissítéssel bajlódok. tegnap kétszer futottam neki mindkétszer ugyan azon hibakód. Még tegnap este utánanéztem és írták, hogy a gépben lévő HDD-ket le kell kötni. na mondom oké majd ma nekiesek. le is kötöttem mint írtam, így csak az SSD marad mint háttértár, amin a rendszer is van, de most meg adja ki az update a 20H2 frissítést és azt írja ki hogy a rendszer naprakész. :W

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#129618) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Laptopom (HP Omen 15-ce00xx) napok óta kékhalálozik. Windows-ban a driver frissítések ki vannak kapcsolva , mivel a Sound Blaster driver-ét ha frissíti, sajnos el is k*rja és nagyon körülményesen lehet helyreállítani.

Eddig a gép tökéletesen futott, hétfőn kezde el ezzel a hiba kóddal a kék halálozást:
whea uncorrectable error

Majd tegnap ezzel a két hibával állt le a rendszer:

system service exception
kernel data inpage error

Hardveres tesztek lefutottak hiba nélkül. Beépített HP-s is, illetve volt egy pár 3rd party app is ( memory86, cpux..stb). Egyik sem hozzott hibát.

Azt vettem észre, hogy akkor dobja el magát a rendszer, mikor üresjárat van. Nincs megnyitva semmi, csak otthagyom. Egyelőre nem tudom mi a gond (hardveres, szoftveres), hol keressem. Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek tipp, hogy mit nézhetek meg? :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#129619) SpaceJam válasza Samus (#129614) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Akkor ne használj alvást! A képernyő kikapcsolás is elegendő, hogy kicsit kíméld a gépet, vagy pedig ki lehet kapcsolni, ha nem használod. Amúgy rendesen, UEFI + GPT alapú telepítés történt?

iceQ!: SSD van benne? Ha nem, akkor az az első lépés. A második pedig egy normális Windows telepítése az SSD-re a gyári helyett (említetted a "beépített" HP eszközöket, így gyanítom, hogy az eredeti fos van még fent).

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#129621) iceQ! válasza SpaceJam (#129619) üzenetére


iceQ!
addikt

nvmE meghajtós. Gyári HP Win10 van rajta, igen. 2019-ben volt egy szervíz, akkor újrahúzták, azzal megy. Eddig semmi gond sem volt vele, egyiknapról a másikra döglött be.

Én is erre gondoltam egybő,, hogy reinstall, de gondoltam feldobok egykérdést előtte, hátha lesz olyan aki már találkozott ilyen hibával.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#129622) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Ha Google Playen keresztül vásárolok, akkor a vásárlásról kapok e-mailben nyugtát. Ha Huawei Appgallery-n keresztül vásárolok, akkor nem. Van rá beállítás?

(Azt tudom, hogy az AppGallery-ben látom a vásárlásokat és 48 órán belül számla is kérhető, de nekem ez nem kell, csak egy mezei e-mail kellene, mint Google Play esetében.)

Köszi: sinick

(#129623) Samus válasza SpaceJam (#129619) üzenetére


Samus
addikt

Mint írtam: A monitor kikapcsolása nekem 5 perc után esedékes, de gép soha nem megy alvóba tétlenség miatt.

A telepítés rendesen UEFI+GPT volt, lehúztam a HDD-t is a telepítés idejére, biztos, ami biztos.

Annyival kiegészíteném, hogy csak a YouTube és Facebook alatt vettem eddig észre, például PH!-s lapoknál nem jelentkezett.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#129624) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.
Alaplapi m.2 foglalatba ( M.2 PCIe Gen3 x4 és SATA) lehet dugni wifi m.2 kártyát?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#129625) SpaceJam válasza Samus (#129623) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Jah, olvasnom tudnom kéne. Érdekes probléma akkor. :)

iceQ!: Erre így tényleg nem sok mindent lehet mondani. Én biztosan azzal kezdenék, hogy feldobnék egy hivatalos, Media Creation Tool-lal készített 20H2-t, tiszta, normális szoftverekkel. Forrás az utóbbira, ha nem alakult volna ki még a saját toolkit-ed.

Továbbá tesztelném a memóriákat. Ha ezek után is jelentkeznének a problémák, akkor ott vagy egy saját, speciális szoftver vagy driver okozza a problémát, esetleg valami hardware probléma.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#129626) iceQ! válasza SpaceJam (#129625) üzenetére


iceQ!
addikt

Memória teszt lefutott már, 2 softverrel is. Egyszer 15 óra másodjára kb 10 órát ment, nem volt hiba.

Annyit észrevettem, hogy ha nem dugom töltőre, akkor nem fagy le a gép. 2 töltője van, mindkettőnél jelentkezik a hiba. :F Azt gyanítom, hogy lehet alaplapos lesz, de egy Win10 reinstall-t megejtek.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#129627) SpaceJam válasza iceQ! (#129626) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Olyannal már találkoztam, hogy pl. a nemhivatalos töltő miatt visszafogta a gép a teljesítményt, nehogy "kárt okozzon". Ilyennel viszont még nem. :)

neszetools.hu ● pc360.hu

(#129628) mezis válasza iceQ! (#129626) üzenetére


mezis
nagyúr

Védő földelésed rendben?

mezis

(#129629) iceQ! válasza mezis (#129628) üzenetére


iceQ!
addikt

Esetleg kaphatok róla egy képet, hogy mit nézzek? :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#129630) mezis válasza iceQ! (#129629) üzenetére


mezis
nagyúr

A kérdésed alapján azt tanácsolom, hogy inkább hívj villanyszerelőt egy felülvizsgálatra.

Ha probléma van a védő földeléssel, akkor egyes háztartási készülékek "csipkedni" szoktak, egy fázis ceruza meg jelezhet.

mezis

(#129638) mezis válasza heloman (#129637) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha letöltöd, akkor is akad?

mezis

(#129639) inf3rno válasza heloman (#129637) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz. Nekem a youtube elég sokszor szétesik ilyen szempontból mostanában. Nézd meg, hogy böngésző függő e.

Buliban hasznos! =]

(#129642) iceQ! válasza mezis (#129630) üzenetére


iceQ!
addikt

Tehát akkor az alaplapon lévő töltés csatlakozó lehet a ludas? Mert ha igen akkor az még garis lehet. Esetleg ezt multimeterrel ki lehet mérni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#129643) mezis válasza iceQ! (#129642) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hiszem.
Mi újság a védő földeléseddel? :F

mezis

(#129644) Pyttawrx válasza mezis (#129643) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, teszteld linux alatt is esetleg.

(#129645) pjen válasza mezis (#129643) üzenetére


pjen
félisten

Ki kéne próbálni egy normál földeléssel, de földelés nélkül se szabadna ezt csinálnia, ha minden hibátlan.A panelházak legalább felében nincs,föld ahol a PC -t álltalában használják mégis müködnek. :)

(#129646) Marci112233


Marci112233
őstag

Korábban kérdeztem memória ügyben, ami végül annyiba maradt hogy elég a 2x4 is bővítés céljából. Na most ugye a jelenlegi az 2133MHz, CL14 és 1,2V Na most ha beteszek egy ugyanúgy 1,2V-os de 2666 vagy 3000MHz-es CL15 vagy CL16-os memóriát akkor az új kit vissza fog állni a meglévő értékre és nem lesz gond? Az az 2133MHz, CL14-re?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#129647) Csupingo válasza Marci112233 (#129646) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, ha auto-n vannak a memória beállítások, akkor a lassabbhoz szokott mindent állítani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129649) Pyttawrx válasza heloman (#129648) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A driver frissítéseket így:
[link] persze ilyenkor ha rádugsz valamit pl nyomtató, telefon stb, de manuálisan fel tudod tenni, vagy vissza tudod kapcsolni.
a win frissítés pedig:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.