Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129951) sh4d0w válasza kornyiktamas (#129947) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Átkerültél másik csomagba, vagy a routereden van limit.

https://www.coreinfinity.tech

(#129952) Pyttawrx válasza kornyiktamas (#129947) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kérdezd meg a szomszédot, ha lehet. Mert lehet van a szolgáltatónál hiba, és javítják. Nézd meg nincs-e a kábel kicsúszva, a bejövő kàbelt.
indítsd újra a modemet... stb

(#129953) mezis válasza Pyttawrx (#129952) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam egy koax hollander lazult meg. Valamelyik szomszédom hívta a szolgáltatót, mert én a 120/10-es internetemen semmi problémát nem észleltem.

mezis

(#129954) w.miki


w.miki
veterán

Ismerősöm Asus x54c Win10 laptopjára szerintetek milyen reklámblokkolót tegyek a Chrome-ra? ABP, uBlock valamelyik, esetleg más?
Lehet valahogy gyorsítani a rajta lévő Win10-en? Cortana, Dropbox ilyesmik kikapcsolása?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#129955) Pyttawrx válasza w.miki (#129954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ublock, abp már nem biztonságos

(#129956) Cs1csó válasza w.miki (#129954) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ubock Origin, de ha lassú esetleg tegyen próbát már Chromium alapú böngszővel pl. Opera, Vivaldi, vagy a már gyárilag települt Edge.
Esetleg Firefox.
Ha az Ublock Origin nem válik be akkor esetleg AdGuard böngészőkiegészítő is jó választás.

Nálam az Ublock Origin a nyerő, még úgy is, hogy 1-2 AdGuard-os szűrőt is bekapcsolok (nagyon jók az AdGuard szűrői de magát a kiegészítőt annyira nem szeretem)
- AdGuard Annoyances (a felugró zavaró stb. dolgok ellen még a "fogadd el a sütit" kérések ellen is jó)
- AdGuard Base (ezt csak akkor érdemes ha úgy érzi nem szűr eléggé az Ublock alap beállításokon és már az AdGuard Annoyances is be lett kapcsolva de még így sem az igazi.

A jövőbeni esetleges hibákra: ha van valami anomália nem szűr rendesen stb. akkor két dolgot érdemes megcsinálni:
1. lefuttatni az AdwCleaner-t hátha van valami huncutság a böngészőben
2. úratelepíteni az Ublock Origin-t (lehet benne van valami hiba)

(#129957) enginev3.0 válasza Aryes (#129950) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt nem tudom hogy videókat akar nézni táv asztallal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#129958) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mivel csak táp vásárlós topikot találtam és más milyet nem táppal kapcsolatban én meg nem venni akarok,hanem ez van nekem egy ideje de nem használom.Ez a tápegység nagyon bóvli kategória?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129959) Cs1csó válasza Pityu. (#129958) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

Pentium 4 mellé ajánlják, úgyhogy akár a világ legjobb tápja is lehetett vagy ......20 éve.

(#129960) Doky586 válasza Pityu. (#129958) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj hogy 18 év elteltével kiszáradhattak benne a kondik, és vannak ma már olyan csatlakozó igények (pl sata táp) amik akkoriban még nem léteztek. :D

(#129961) Pityu. válasza Doky586 (#129960) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Létezik átalakító is és nincs baja mert a múltkor beüzemeltem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129962) Cs1csó válasza Pityu. (#129961) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt nem is az a lényeg, hogy milyen minőséget képvisel ez a tápegység, hanem, hogy nagyon régi, inkább ez a gond. Modern - drága - hardver alá nem tenném.

(#129963) Pityu. válasza Cs1csó (#129962) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem is modern drága hardver alá gondoltam

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129964) Cs1csó válasza Pityu. (#129963) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Ha van egy 10-15 éves konfig ami még megy az alá akár még okés is lehet.

(#129965) Gyurka6 válasza Pityu. (#129961) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nálam a régi "Vargáné" táp túlélt jóval fiatalabb pfc-s tápot (az egyik vitte az alaplapot is), egy 2012-es táp van a "próbapadon" (codegen 400w). Működik, a zöld vezeték leszakadt, ezért állhatott meg néha...

Gyurka

(#129966) sziszi-fuszi válasza Pityu. (#129963) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez a táp célba dobáshoz jó lenne, csak rosszul tud repülni! Hardver közelébe sem engedném! Illetve igen, ha olyan kísérlet a cél, hogy mikor száll fel füst az adott tápból, vagy a hozzá kapcsolt alkatrészekből. Mint tudjuk minden elektromos eszköz képes füsttel is működni, csak az a hátránya, hogy mindezt rendkívül rövid ideig teszik!

Mi alá kell írás?

(#129967) pjen válasza sziszi-fuszi (#129966) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos, én hasonlóról üzemeltetek egy autós hűtő ládát, kiváló. :DDD

(#129968) toushiro18


toushiro18
csendes tag

Sziasztok!

Itthoni modem dns átállításában kérnék segítséget.
Típusa sagemcom fast 3686 v2. Amire szerteném váltani az alap telekomosat az a 1.1.1.1 cloudflare dns.
Gyanítom a Dinamikus DNS szolgáltatás használata menüpontnál lehet

https://imgur.com/qPuVyJC

https://imgur.com/MY3ssml

ahogy láthatjátok cloudflare nincs a listában. IP címet nem enged megadni jelenleg. Ebben kérnék segítséget.

Előre is köszönöm a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#129969) w.miki válasza Pyttawrx (#129955) üzenetére


w.miki
veterán

Feltettem, Revoval letöröltem a virusirtokat.
Most ha meg akarom nyitni a gépházat, azt irja, hogy msedge.exe missing :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#129970) Pityu. válasza Cs1csó (#129964) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Van itthon régi gép

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129971) Pityu. válasza sziszi-fuszi (#129966) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Dugtam rá gépre tesztnek,nem füstölt semmi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129972) sziszi-fuszi válasza Pityu. (#129971) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Még! :O Én tuti nem merném otthagyni egy füstjelző készülék nélkül! Illetve de! Ha mellé állítasz két indiánt, legalább tudnának beszélgetni és vitatkozni a füstjelekről, meg arról hogy mit is jelentenek.

Mi alá kell írás?

(#129973) Pityu. válasza Gyurka6 (#129965) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Van egy két másmilyen tápom is próbára pl

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129974) mezis válasza Pityu. (#129973) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyisd ki, fújd ki a port és ha látsz púpús elkót, akkor az a tápegység legfeljebbfelújítás után használható.

mezis

(#129975) Pityu. válasza mezis (#129974) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs baja a kondiknak,kitakarítottam belülről még a múltkor.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129976) Doky586 válasza mezis (#129974) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már nem púpos, hanem kinyílt mint egy rózsa, akkor is.. ;]

(#129977) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Kiadtak nemrég egy frissítést a skype-ra, ami megnehezíti a használatot win7-et használók számára. Az esetemben a probléma az, hogy frissítés után nem ad képet a webkamera, akármit állítok. Gondolom ezzel az volt a célja a microsoftnak, hogy az emberek win10-re frissítsenek. Nos, én mindenképp maradnék a Win7-nél! Eddig se volt bajom vele, ezek után se fog, ugyanis NEM megyek olyan oldalra, ahol vírus van! :D A win10-ről pedig nem mondanék véleményt, mert akkor örökre kizárnának innen!

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezzel az új skype-pal lehet-e valamit kezdeni, hogy legyen kamera kép és jól működjön minden, vagy a régi verzió telepítése után valahogy le lehet tiltani a frissítést? Az utóbbit próbáltam a neten található megoldások egy részével, de remélem lesz itt valaki, aki tuti valaki tuti jó megoldást az említett problémámra :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#129978) w.miki válasza Satyricon (#129977) üzenetére


w.miki
veterán

Ez nem túl jó hír, én is Win7-en vagyok, és rendszeresen használom a Skype-ot.
Akkor felteszek egy régebbi verziót skype-8-67-0-96.exe.
Frissítés elkerülése véget pedig a C:\Users\wermiki\AppData\Roaming\Microsoft\Skype for Desktop\ könyvtárba csinálok egy skype-setup.exe könyvtárat, esetleg egy 0 bájtos írásvédett file-t.
Ha valakinek van jobb ötlete engem is érdekel, mert a régi verziót bármikor letilthatja a cég. :(
Mondjuk win7 win10-nek mutatása (átverése) a skype-nak .

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#129979) mezis válasza Satyricon (#129977) üzenetére


mezis
nagyúr

w.miki is: Jobb addig átállni a Win10-re, amíg (talán még) aktiválható Win7 kulccsal. Amióta az MS megvette a Skype-ot, már nem PP kapcsolattal működik, hanem az MS szerverei is kellenek hozzá.
Vagyis kb addig lesz működő képes, amíg van aki finanszírozza a szervereket.
Win10: két maggal, 4GB RAM-al már elviselhetően működik.

mezis

(#129980) w.miki válasza mezis (#129979) üzenetére


w.miki
veterán

majd átállok, ha kész lesz ;] ;]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#129981) mezis válasza w.miki (#129980) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy szoftver sosincs kész. Hidd el nekem, évtizedeken keresztül magam is fejlesztgettem szoftvert! :K :D

mezis

(#129982) w.miki válasza mezis (#129981) üzenetére


w.miki
veterán

Hol lehet a Win7-et Win10-re frissíteni legálisan?
Ha majd nem megy már a régi Skype, muszáj lesz átállnom.
Előre félek, hogy fogja széttúrni az 5 éve belakott rendszert.
Aztán majd lementeni mindent újratelepíteni, visszatenni, beállítani... rámegy 2-3 nap...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#129983) Pyttawrx válasza w.miki (#129982) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Már nem lehet legálisan, de technikailag még működik.
[link] itt a frissítést válaszd. :)

(#129984) King Unique válasza w.miki (#129982) üzenetére


King Unique
titán

How to Upgrade to Windows 10 from Windows 7 for Free
How to Clean Install Windows 10

Opció a közvetlen W7 —► W10 upgrade, valamint a W10 tiszta telepítése is a W7 termékkulcsát megadva az aktiválásnál. Ami mint említették, technikailag továbbra is működhet, de a korábbi határidő lejárta után alkalmazva már nem feltétlen lesz jogtiszta az így szerzett licenc.

(#129985) gyakori


gyakori
friss újonc

Sziasztok, nem tudom hogy jó helyre írok-e, gondolom nem. (sosem használtam ezt)
A helyzet hogy kibannoltak gyakori kérdésről ipre, hogy kéne megváltoztatnom az ip címem?

(#129986) pjen válasza gyakori (#129985) üzenetére


pjen
félisten

Nem az ip cim a lényeg.Ugyanarról a címről egy 42 tagú család minden tagja fórumozhat.Különböző néven.

(#129987) mezis válasza w.miki (#129982) üzenetére


mezis
nagyúr

"... lementeni mindent "
Nincs biztonsági másolatod? :Y

mezis

(#129988) Pyttawrx válasza w.miki (#129982) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tényleg sokadjára mondom. ne kezdj bele. H amár azt elkövetted, hogy nincs mentésed, mi lesz még itt? Ilyenkor én úgy szoktam az ügyfeleknek, ha nincs mnetésük, azonnal mentek egy image-t macriummal, az imagae-t egy ssd-re és azzal szórakozok, ha valami nem sikerülne azonna van 2 mentésem is, illetve 1 meg az eredeti adathordozó érintetlenül. :)
Ok tudom nem lehet kéznél mindig háttértár, de ha ilyenre készülsz, akkor előbb ments valahogy

(#129989) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Tudnátok mondani egy biztonságos oldalt, ahonnan nyugodtan letölthetem a DirectX 8.1-et? (Illetve egyéb régi verziókat) Vettem pár ősrégi játékot, valamelyik a TnL-t is hiányolja. A régi DX-szel ez megoldódna vagy ahhoz más is kell?

[ Szerkesztve ]

(#129990) I02S3F válasza Satyricon (#129977) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Hadonló probléma miatt a Skype online változatát használom és jó!

Pyttawrx - "Ok tudom nem lehet kéznél mindig háttértár, de ha ilyenre készülsz, akkor előbb ments valahogy" - Én például az androidos telómra mentem a legfontosabb fájlokat. A semminél jobb.

Szerk. : C. s. Ubuntu + wine nem megoldás? Vannak esetek, amikor jobb, mint a winnel szórakozni. De ez nem biztos, hogy kulcsra kész megoldás lesz!

[ Szerkesztve ]

(#129991) Pyttawrx válasza I02S3F (#129990) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

jól látod igen, mindegy, hogy mi de ami fontos az 2-3 helyen legyen meg :C

(#129992) Bendzsey


Bendzsey
friss újonc

Üdv! Egyik napról a másikra a gépem teljesen random elkezd stutterelni, vele a hang is és az egér is, meg minden. Újraindítás után néha jó, néha nem.. kb két éve van meg ez a konfigom és semmi probléma nem volt vele soha. Ram diagnosztikát lefuttattam és semmi hibát nem ír.. ssd 70%-os azon idítottam egy diagot, de azt írja tökéletes és nem talál hibát.. videokártya probléma nem lehet, annak nem ezek lennének a jelei. Valamiért mégis az ssd-t gyanítom hogy ezt okozza. Cpu probléma lenne esetleg? Gépet újratettem, kiszedtem mindent, újrapasztáztam mindent, kitakaritottam az egész gépet. Windowsot is újratettem már kétszer, de ezek után se változott semmi... teljesen tanácstalan vagyok... bárki bármilyen ötlet ? B450m ds3h lap, ryzen 5 2600, 3200 as ddr4 predator ramok(2x8), rtx 2070. Kingston a400 ssd. Sima winyo nincs a gépben, évek óta nem használok. :( Nyugtassatok meg, hogy csak “dobd ki a p*csaba azt a kingston ssd-t es minden jó lesz” :O

[ Szerkesztve ]

(#129993) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy a jó régi, pl. 2007-es Word-ben volt/van-e olyan beillesztési lehetőség, mint az újabbakban, hogy csak a szöveget illeszti be és a forrásformátumot (pl. aláhúzás, félkövér, színek stb.) nem hozza át?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#129994) I02S3F válasza tylerddd (#129993) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem kell lennie. Ha nincs, akkor illeszd be a szöveget notepad-ba.

(#129995) pjen válasza tylerddd (#129993) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, ha mint egyszerű szöveg mented el akkor a formázások eltűnnek.Aztán beilleszted.Ez csak egy 5let.

(#129996) w.miki válasza w.miki (#129954) üzenetére


w.miki
veterán

Ezen a gépen a touchpad megy, az egeret lehet mozgatni, de a kattintást sokszor nem érzékeli a beépített touchpad. USB-s egérrel jó.
Ez lehet Win10 beállítási probléma, vagy elromlott a laptop kattintója?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#129997) I02S3F válasza w.miki (#129996) üzenetére


I02S3F
őstag

Tap-to-click et használsz, vagy a touchpad gombját? Előbbinek állítható az érzékenysége. Hány éves a lapos? Lehet elöregedett.

(#129998) Pyttawrx válasza w.miki (#129996) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hogy usb-s egérrel jó, ez nem releváns infó. :)
jobb vagy bal kattot nem érzékeli? Pl live linux alatt érzékeli? Ha ott sem akkor vélhetően hardver hiba lesz ;)

(#129999) I02S3F válasza Pyttawrx (#129998) üzenetére


I02S3F
őstag

Ja-ja! Ha csak az egyik gomb rossz, akkor még a gomb szerepét a beállításokban fel tudja cserélni.

(#130000) Pyttawrx válasza I02S3F (#129999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akár, de ehhez egy touch bontottan is kijön 3-5k-ból szállítva kb

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.