Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129351) Schiano válasza Schiano (#129307) üzenetére


Schiano
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, tippeket, sajnos végül egyik sem jött be, nem sikerült egyik megoldással sem hozzáférni az adatokhoz, szóval maradt a telepítés.

(#129352) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Használ itt valaki mobilhoz kapott USB-C-s headsettet USB-C-s csatlakozóval rendelkező számítógéppel/laptoppal? Nem sikerül maradéktalanul összehoznom egy Samsungos AKG-t egy Dell Latitude 7490-nel. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#129353) Cs1csó válasza BlackDevil (#129350) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, itt tedd fel inkább a kérdésed: Milyen routert?

Azt írd mellé, hogy: mennyit szánnál rá, mennyi és milyen eszközök lógnának rajta, szeretnél e komolyabban torrentezni (pl. folyamatosan 100-200 vagy több torrentet futtatni stb.)

Nem vagyok nagytudásu de nekem az olcsóbb jobban tetszik. :DDD

(#129354) tetemete


tetemete
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem, hogy ha az itthoni webszerveren futó weblapomat port nyitással szeretném távolról elérni, és "eldugom" egy sokadik almappába, mondjuk az ip:987/a/b/d/e/vmi.HTM, akkor ha nem célzottan keresik rátalálnak -e a gonoszok?
VPN nem járható.

Köszi!

(#129355) MasterMark válasza tetemete (#129354) üzenetére


MasterMark
titán

Miért, titkos vagy mi? Ha az akkor állíts be authentikációt, ha nem az akkor meg tedd ki csak simán. Ez mire lenne jó?

Tedd inkább reverse proxy mögé, annak több értelme van.

Switch Tax

(#129356) tetemete válasza MasterMark (#129355) üzenetére


tetemete
csendes tag

Otthon automatika webes felülete. A reverse proxy-ról fogalmam sincs mi, és a wikipédia sem segített sokat.

(#129357) sh4d0w válasza tetemete (#129356) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig elég jó a leírása: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Reverse_proxy

https://www.coreinfinity.tech

(#129358) tylerddd válasza tylerddd (#129352) üzenetére


tylerddd
veterán

A megoldás a következő volt: a fülhallgatót csatlakoztatva jobb klikk a hangerőn és a Térbeli hang-nál a Windows Sonic fejhallgatóhoz opciót kellett választani.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#129359) tetemete válasza sh4d0w (#129357) üzenetére


tetemete
csendes tag

Köszönöm, én a magyar fordított proxy wiki lapot láttam.
Attól tartok ez nekem bonyolult.
A kérdésem továbbra is ua. Megtalálják, vagy sem?

(#129360) MasterMark válasza tylerddd (#129358) üzenetére


MasterMark
titán

És ez mit oldott meg? :F Egyáltalán mi volt a probléma, mert az se sikerült leírnod.

Switch Tax

(#129361) MasterMark válasza tetemete (#129359) üzenetére


MasterMark
titán

Megtalálják.

Switch Tax

(#129362) tylerddd válasza MasterMark (#129360) üzenetére


tylerddd
veterán

Úgy gondoltam bele se megyek, ha nem találok ilyen embert.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#129363) zolee001 válasza tetemete (#129359) üzenetére


zolee001
őstag

Webservert külön particio,ntfs jogok a minimumra,authentikácio a maximumra

(#129364) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Szerintetek a Google a találati oldalak alján mi alapján írja ki a feltételezett lakhelyemet?
Az ip címem 31.46.x.x. A Google azt írta ki ez alapján a lakhelyemnek, hogy Tököl. A Whatismyip.com meg Zalaszentgrótot írt ugyanakkor. (Egyik se talált, de Tököltől nem vagyok messze.)

[ Szerkesztve ]

(#129365) MasterMark válasza Zsoxx (#129364) üzenetére


MasterMark
titán

Oda van írva mellé, hogy az Internetcím alapján vagy ha GPS-t engeded neki akkor az alapján.

IP cím alapján pedig így: [link] (Ezért nem is pontos.)

Switch Tax

(#129366) Zsoxx válasza MasterMark (#129365) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az internetcím az az IP-cím, nem? Asztali PC, nincs GPS.

[ Szerkesztve ]

(#129367) MasterMark válasza Zsoxx (#129366) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#129368) Zsoxx válasza MasterMark (#129367) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Akkor mi az eltérés oka, ha mindkettő IP alapján írja a lakhelyemet?

(#129369) MasterMark válasza Zsoxx (#129368) üzenetére


MasterMark
titán

Linkeltem már az előbb is: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#129370) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok!
Ez a ram csak Dell gépekben menne?

(#129371) MasterMark válasza batyuska100 (#129370) üzenetére


MasterMark
titán

Nem.

Switch Tax

(#129372) batyuska100 válasza MasterMark (#129371) üzenetére


batyuska100
senior tag

Akkor a Dell certified matrica csak azért van rajta mert Dell gépekkel biztos hogy kompatibilis?

(#129373) Cs1csó válasza batyuska100 (#129372) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#129374) batyuska100 válasza Cs1csó (#129373) üzenetére


batyuska100
senior tag

És MasterMark
Köszi a válaszokat! :R

(#129376) MasterMark válasza heloman (#129375) üzenetére


MasterMark
titán

Amikor megakad akkor az egér még mozog? Akadás közben kirakja a forgó jelet?

Switch Tax

(#129379) Csupingo válasza heloman (#129378) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. egy zenelejátszóval, ahol állítható a ballansz. Akár winamp-pal is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129380) MasterMark válasza heloman (#129378) üzenetére


MasterMark
titán

Youtube: channel test.

Switch Tax

(#129381) Cs1csó válasza heloman (#129378) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg YouTube sztereo teszt
van többféle is.

(#129382) csadi0011 válasza heloman (#129378) üzenetére


csadi0011
őstag

Vezérlőpult -> Hang -> Lejátszási eszközön jobb klikk -> Teszt.
Először a bal sávon, aztán a jobb sávon ad ki hangot.
De a gépházban is ott van a hangeszközöknél.
Vagy erre gondoltál hangtesztelő alatt?

[ Szerkesztve ]

(#129383) norbmeator


norbmeator
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel.
Vettem új alaplap+memória+proci kombót a gépembe és újra szeretném rakni. Még anno frissítettem a gépem 8.1-ről 10-re és utánaolvastam, hogy az op rendszer csak ugyanazon hardveren használható és újratelepíthető. Így akkor nem tudnám újratelepíteni Windows 10 Media Creation Tool-lal pendrive segítségével? Vagy sikerülhet, csak nem lesz aktiválva a Win10?
Bocsi a bugyuta kérdésért.

Válaszokat előre is Köszi!

(#129385) Zsoxx válasza norbmeator (#129383) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#129386) Pyttawrx válasza norbmeator (#129383) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csináld nygodtan, és ha elakadsz, akkor win10 topik.
milyen volt licensz.. stb, majd ott ezeket pintosírsd.

(#129388) Csupingo válasza heloman (#129387) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy hibásan került fel. Voltak gondok vga driverekkel is, amikkel akadozott a youtube. Esetleg azokból is kipróbálhatsz más változatokat.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129390) I02S3F válasza heloman (#129389) üzenetére


I02S3F
őstag

Itt tudod ebbéli élményedet kifejteni :)

(#129391) Senquist


Senquist
tag

Sziasztok!

Sajnos nem értek a számítógépekhez, ezért szeretném a segítségeteket kérni.
A múlt héten online játék közben újraindult a gépem, azthittem a proci túl melegedett.
Erre ez ma is megtörtént egy youtube videó nézés közben, így rájöttem hogy nem lehet a melegedés oka.
A telefonommal csináltam gyorsan egy képet, remélem ezt látva tudtok nekem segíteni, hogy mi a baj, vagy mit csináljak.

Előre is köszönöm!

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#129392) Wittmann107


Wittmann107
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS VivoBook X540M, Windows 10-et szeretnék telepíteni rá pendriveról. Jelenleg nincs rajta semmi.
Rufus segítésgével el is készítem a telepítőt, NTFS fájlrendszerben, a pendrive is NTFS fájlrendszerben van formázva, GPT módban, Secure boot és fast boot kikapcsolva a biosban.
A telepítés azonban nem indul el. Bekapcsolom a laptopot, nyomok egy Esc-et, látom a telepíteni kívánt partíciót és néhány sor lefutása után megáll az alábbi hibával:
(FAIL) Start failure: (17) No mapping

Van valakinek ötlete, mit csinálok rosszul, mit kellene tennem, hogy telepíteni tudjam a win 10-et?

Próbáltam közvetlenül a microsoft oldaláról elkészíteni MediaCreationToolal, de az meg sem jelent bekapcsolás után Esc megnyomására.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#129393) Csupingo válasza Wittmann107 (#129392) üzenetére


Csupingo
veterán

Ebben a videoban a csm-et is bekapcsolják. Itt van win 10 telepítési útmutató.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129394) inf3rno válasza Senquist (#129391) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A videokártya illesztő aknára futott. [link] Nehéz megmondani mi okozza, lehet, hogy a lemez rossz, vagy hibás a SATA kábel, lehet, hogy valamelyik driver sérült.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#129395) Senquist válasza inf3rno (#129394) üzenetére


Senquist
tag

Megpróbálok egy Drive frissítést hátha az segít, mert maga a videó kártya csak 2 éves, de ha nem javít rajta akkor újra rakom a hdd-t

Köszönöm a gyors segítséget!

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#129396) inf3rno válasza Senquist (#129395) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ellenőrizd a HDD-t HDSentinellel meg a Windows cuccával is nézd meg a scandiskkel vagy minek hívják, hogy rendben van e. A memóriát is érdemes memtest86-al megnézni. A kábeleket átmozgatni, hogy nem e lazák, ilyesmi. A kábel hiba sokszor ott van a smart adatokban, amit a HDSentinel kiír, azt hiszem kommunikációs hiba néven fut, és ha az a szám nagyon magas, akkor valszeg a kábel a rossz vagy esetleg a HDD.

Buliban hasznos! =]

(#129397) Wittmann107 válasza Csupingo (#129393) üzenetére


Wittmann107
csendes tag

Szia! Köszönöm a videót, korábban már én is megnéztem, de ott Legacy bios szerepel, nekem csak UEFI van, és ott nincs csm beállítási lehetőség, se be, se kikapcsolni nem tudom.
A másik linkelt módszert kipróbáltam, de ezzel sem indul el a telepítés. Látom a boot menüben a pendriveot, de ha nyomok rá egy entert, csak villan egyet a képernyő.

(#129398) King Unique válasza Wittmann107 (#129392) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, + bővebben a téma topikjában, hogyan is kellene pendrive-ról Windows 10-et telepíteni.
Ahol ha ilyen hibaüzenet van és nem támogatja a laptop UEFI FW az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót, akkor a Rufus UEFI-NTFS megoldása helyett MCT-vel kellene kreálni telepítési adathordozót és úgy újrapróbálni FAT32 alapon, POST után F12/egyéb billentyűvel előhívható menüben a megfelelő boot eszközt kiválasztani a telepítésnél, + UEFI-s telepítésnél alapesetben nyilván maradhat bekapcsolva a Secure Boot is, stb., világosan le vannak írva ezek is a linkelt válaszokban. + Ha a 20H2 verzióval nem megy, akkor esetleg 1909/2004-es verziót is ki lehetne próbálni, ami letölthető az MWOIDT és TechBench forrásokból. + Lehet akár DVD-ről is telepíteni (ha van ODD a laptopban), vagy akár USB-s meghajtó és DVD nélkül is, stb.
Ha esetben semmi nem működik, akkor valószínűleg vagy valamit nem megfelelően csinálsz, vagy valamilyen hardverhiba van, ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#129399) Csupingo válasza Wittmann107 (#129397) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg még próbáld ki régebbi windows-sal is. A 2004-gyel, vagy a 1909-cel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129400) Senquist válasza inf3rno (#129396) üzenetére


Senquist
tag

A Hd sentinellel megnéztem, a HDD 100%-os a kondíciója is.
A smartnál is minden OKén van, a Sata csatlakozók amúgy sárga színűek és ilyen biztonsági csat van rajtuk szóval elméletben nem tud kilazulni, de holnap megnézem.

A Drive Easyvel épp frissítem a videó kártya illesztőjét, de kirakott még 19 hibát ami többnyire PCI megnevezésű, de csak 2db -t találtam a videó kártya nevével, az egyik audió a másik meg a software.

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.