Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) pilóta válasza inf3rno (#16850) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyilván, de nem valószínű, hogy tél közepén készült a kép...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16852) DarkByte válasza pjen (#16834) üzenetére


DarkByte
addikt

Azért nekem is vannak barátaim, megoldjuk online amennyire lehet. Nem a világvége, és nem is börtönbe vagyunk zárva. Eleve ha akarnám kimehetnék, én döntöttem úgy, hogy betartom amit kértek tőlem amennyire tudom. Sajnos mindenkinél ez nem reális.

Igen, természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem dolgozhat mindenki otthonról. Mélységes tiszteletem mindenkié, aki a kórházakban, futár cégeknél, konyhákon, boltokban, gyárakban, rendőrségen, katonaságnál, stb. szolgálatot teljesít, hogy minden zsírozottan mehessen. De náluk nem is feltétlenül téma az, amire reagáltam, vagyis hogy még jóformán egy hónapja se tart az otthon lét, de már megy a hiszti, hogy kezdünk megkattanni.

Ezek az emberek mit csinálnának magukkal, ha ne adja az ég bekerülnek egy hónapra a kórházba és ágyhoz lennének láncolva, ami úgy kb. sokkal rosszabb mint otthon szabadon mozogni és azt csinálni amit akarsz? Én mondjuk sorkatona már nem voltam, de az alapján amit elmeséltek, ott se lehetett csak úgy szabadon azt csinálni amit akartál, és az sem 3 hét volt, valahogy mégsem őrültek bele az emberek.
Tényleg műhiszti számomra.

#16846: apám oldali nagyszüleim be is vannak rezelve ennyire, hogy már pár hete ki se mozdulnak otthonról. Ha vesznek nekik a szülők bármit is, azt is csak ablakon át átveszik és ennyi volt, majd telefonon megbeszéljük. Egyedül az anyum oldali mamám az, aki nem hajlandó összeköltözni az apám oldali szülőkkel, hogy izolációban lehessenek, mert össze van nőve anyummal. De azért minden alkalommal elmondja mennyire fél. Félhet is, infarktus és két szívműtét után. Ott se lehet értelmes dolgot mondani. :(
Félek is nagyon ettől az évtől, nagyon szerencsés vagyok hogy ennyi ideig együtt élhetek nagyszüleimmel, nem lesz ez sajnos így örökre. :(

[ Szerkesztve ]

(#16853) #95561216


#95561216
törölt tag

Uj-zelandon nem olvastak, hogy nem lehet megallitani a virust. [link]

(#16854) pjen válasza DarkByte (#16852) üzenetére


pjen
félisten

Én voltam katona 24 hónap,de oda nem vitted a munkád,nem voltak gyerekeid,Mellesleg abba is bele hülyültek páran.Nem véletlen volt a KK ban nyilt és zárt elme osztály is.Még a gyesbe,gyedbe is bele kattannak emberek,pedig oda megy ahová akar.

(#16855) #95561216


#95561216
törölt tag

New Yorkban a lélegeztetőre tett betegek 80%-a meghal, egyes orvosok szerint többet árt, mint használ. [link]

(#16856) Ringman


Ringman
nagyúr

arról továbbra sincs hír, hogy mi az a kétezres minta, amire a sote rektora hivatkozik, illetve ha készült ilyen teszt,akkor miért titkolják az eredményt?

[Dr. Merkely Béla:] (20.04.04.)
Hozzátette, hogy becslések szerint Budapesten és környékén egy kétezres minta alapján, 5 százalék lehet az átfertőzöttség. A nemzetközi adatok szerint, aki megfertőződött, az néhány évre védettséget kap a koronavírus ellen.

(#16857) t72killer válasza #95561216 (#16855) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

azt nem mondták a nyújorkinak, hogy hozzáértő ápoló is kell, nem úgy működik, mint egy mikró, h beteszem a hideg buggyantott tojáslevest és kiveszem melegen?

#16853: ennyi, nincs emögött semmi mágikus. Gazdaszervezetben él tovább, ott is csak akkor, ha biztosítjuk a folyamatos terjedést. Józan ésszel a terjedés útja <1hónap alatt elvágható. Persze ha folyton azon hisztizünk, hogy csődbe megy a gazdaság, és a kukipeti cipőüzemének is működni kell folyamatosan + vigyük a gyereket óvodába, akkor nem 1, hanem 12hónap lesz.

Más: Belgium kezd elszállni, közel 500 haláleset egyetlen nap.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16858) pilóta válasza Ringman (#16856) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az eléggé irreális. Ez alapján van ma már 100000+ fertőzött Pesten. Ha ennek 10%-a beteg, akkor 10000 betegnek kellene lenni, ehhez képest 580 van most kitéve...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16859) snecy20 válasza t72killer (#16857) üzenetére


snecy20
veterán

Magyarán felesleges lesz mindenhol úgy ráfeszülni a lélegeztetőgépek mennyiségére, mert nem hatásos a dolog.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16860) t72killer válasza pilóta (#16858) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az időtengelyt is add hozzá. Aki ma reggel fertőződött, az még akkor se mutat semmiféle tünetet, ha 3hét múlva már a halálozási statisztikában fog szerepelni.

#16859: ezt írtam volna:F? Nem, azt, hogy próbálják ki esetleg úgy, hogy hozzáértő orvos is van. Pl az olaszoknál írták, h nagyon sokat számít, mennyit forgatják a beteget, stb - de ne nekem kelljen már okosabbnak lennem az orvosoknál... A németeknél miért nem hal meg 10ből 8 lélegeztetett beteg?
Nem kell eü-snek lennem, de felfogtam, hogyha x% alá kerül az oxigénszaturáció, akkor a beteget lélegeztetni kell, különben órák kérdése és kampec. Viszont ennyire rossz túlélési arányt még tudtommal sehonnan se jelentettek a súlyos esetek közül.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16861) pilóta válasza t72killer (#16860) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hová adjam hozzá? Ha 5% fertőzött volt 4-én tesztek alapján (felteszem inkább pár nappal korábban, nem hiszem, hogy aznapi adatokat mondott volna a prof), akkor ma biztosan jóval több. De ha nem nőtt a számuk, akkor is nagyon soknak kellett volna lenni 4-én is, de nem volt és ma sincs.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16862) snecy20 válasza t72killer (#16860) üzenetére


snecy20
veterán

Nem ezt írtad, de tett említést erről nemrégiben egy magyar orvos is, hogy hiába a lélegeztetőgép, ha a testen belül az oxigénszállítás mértéke drámaian lecsökken a vírus hatásaként. Sokakat a lélegeztetőgép sem ment ment.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16863) t72killer válasza pilóta (#16861) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, le vagyok maradva. 100e fertőzött nem tudom, hogy jött ki neki az akkoriban mért 291-es hivatalos Bp-i számból:F?

#16862: igen, előkerült, h nem csak a tüdő, hanem a vörösvérsejtek is problémásak. Sőt, ezzel kapcsolatban a vércsoport is téma. De 80% még így is meredek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16864) pilóta válasza t72killer (#16863) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amúgy lehet, hogy igaza van, és akkor az nagyon-nagyon jó hír. Az azt jelentené, hogy sokkal több a tünetmentes, így aztán a halálozási arány is jóval alacsonyabb. Jóval közelebb az influenza 0,1%-os arányához, mint eddig gondolták, és sokkal közelebb vagyunk a nyájimmunitáshoz is.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16865) Ringman válasza pilóta (#16858) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom mennyire reális, sajnos magáról a szúrópróbaszerű tesztről sincs több infó hivatalosan.

(#16866) pilóta válasza Ringman (#16865) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jó lenne kideríteni valahogy.
Ha igaz, akkor meg vagyunk menekülve.
Gondold végig. Mondjuk frissek voltak az adatok és 3-án készült. A 2000 tesztet legalább 4-5 napba telt végig csinálni, utána még kielemezni, az adatokat kiértékelni stb., tehát az valójában március végi adatokat tükröz. Ha akkor volt már százezer fertőzött pesten, akkor most minimum van 150000, és ebből 580 a beteg, 50 körüli a halott. A brutál jó arány lenne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16867) emvy válasza pilóta (#16866) üzenetére


emvy
nagyúr

Pontosan. Ha 5% az atfertozottseg, akkor kb. minden rendben.

while (!sleep) sheep++;

(#16868) inf3rno válasza #95561216 (#16855) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is olvastam valamit, hogy rossz a protokol, amit lélegeztetőgépnél használnak, mert nem ilyen típusú betegségre van kitalálva.

Buliban hasznos! =]

(#16869) inf3rno válasza pilóta (#16864) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem 0.5-1% között lehet valahol az alapján, amit a diamond princess-es adatok mondanak, de ezt csak ránézésre mondom, nem volt időm még átszámolni korfára, és belevenni a nagy valószínűséggel a tesztek előtt meggyógyultakat. Ma disztrókat próbálgatok meg hálózatot tesztelek, majd talán holnap vagy még inkább holnap után.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16870) t72killer válasza pilóta (#16864) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valahol a kettő között van az igazság. A D-Koreai és az Izlandi számokon el lehet indulni visszafelé. Értelemszerűen a tesztelni b.szó országok (olasz, spanyol, magyar, svájci, svéd, uk) "adatai" felejtősek. A halálozási ráta egyébként szintén egy elég országföggő dolog: a németek lehet 100 ugyanolyan állapotú betegből 70et mentenek meg, olaszok 40et, magyarok 50et, csak közben a kórházkiürítés miatt meghal 30.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16871) Jablocskov válasza #95561216 (#16855) üzenetére


Jablocskov
tag

Valószínűleg már akkor menthetetlenek, amikor gépre kerülnek. Az invazív lélegeztetés okozta megterhelés még tovább rontja a helyzetet.

#16853
Az ottani kormány szereptévesztésben van, valamiért úgy gondolják, hogy a fő feladatuk az állampolgárok életének a megmentése.

(#16872) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

lélegeztető téma mellé,

Nem tudom linkelték-e már itt, egyik londoni kórház orvosa légzési technika ajánlása azoknak akik már elkapták, elvileg ezzel csökkenthető a tudőgyulladásos szövődmény [link]

tldr
egyenesen felülve 5x mély levegő 5 sec lenntart, majd nagy levegővétel után 1 erős köhögés (másokat figyelembe véve pzs stb) hogy kijöjjön ami tud
ezt 2x

majd hason fekve 10 percig szokásosnál kicsit nagyobb levegővétel.
gyakran ismételve.

/s

(#16873) Jablocskov válasza t72killer (#16860) üzenetére


Jablocskov
tag

A németeknél többek között, azért nem halnak meg annyian, mert aki igazolt fertőzött az folyamatos orvosi kontroll alatt van. Már az elején megpróbálják kiszűrni azokat akiknek az állapota súlyosbodhat, és valószínűleg elkezdik a kezelésüket. Így sokkal kevesebben kerülnek nagyon súlyos állapotba. Nem hagyják otthon magára beteget mondván, hogy úgysincs erre gyógyszer, küzdjön ahogy tud, és ha már végképp nem kap levegőt, majd akkor szóljon.

(#16874) pilóta válasza t72killer (#16870) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezért lenne jó megtudni, hogy milyen minta volt ez a 2000 fős. Mert ha reprezentatív, akkor az nagyon jó.
Nem kell a teljes lakosságot letesztelni, egy 2000 fős reprezentatív minta tizedszázalékon belül pontos tud lenni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16875) szekra válasza wjbhbdux (#16872) üzenetére


szekra
őstag

Ez nekem elég kamu szagú mint anno a levegő benntartás vagy a forró italok...

(#16876) t72killer válasza pilóta (#16874) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, Bp-et valóban le lehetne fedni egy értelmes 2000db-os mintával.

#16873: noigen, jóreggelt mindenkinek:R

#16875: ha elég forró, akkor működik:)) Ólom, olaj és nyoma sincs a vírusoknak:R...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16877) radi8tor válasza szekra (#16875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk a kommentek alapján asztmásoknak is segít.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16878) Kékes525 válasza wjbhbdux (#16872) üzenetére


Kékes525
félisten

A váladék kijövetelének megsegítésére a hátat kell "püfölni" domborított tenyérrel. Nekem ezt csinálták Deszken. Egyáltalán nem fájt, viszont a hangja olyan volt, mint amikor verik az embert. A szaturáció értékének növelésére pedig "gyertya fújó" légzés gyakorlat volt. Lényeg lassan kell kifújni a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16879) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mindeközben Parndorfban:

⭐ Stella

(#16880) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy 33éves über-sofőr sztorija: rokonsága szerint nem volt más betegsége... Persze nem John Smith-nek hívták és nem volt magasrangú állami tisztviselő sem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16881) Micsurin válasza radi8tor (#16879) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Vajon 65 év alattiak voltak? Esetleg krónikus betegek? F*é nem tudnak olvasni, #stayathome:DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16882) radi8tor válasza t72killer (#16880) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát hogyismondjam... maszk nélkül Uberezni járvány idején...
Béke poraira.

⭐ Stella

(#16883) Kékes525 válasza t72killer (#16880) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezeket csak a boncolás tudja megmondani. Egyes anyagcsere zavarok, egyes szív ingerületvezetési problémák pedig csak célzott vizsgálatokkal deríthetők ki. Ezek lehetnek rejtett problémák, amik a hétköznapi életben nem jönnek elő, de betegség hatására felerősödhetnek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16884) #22743424 válasza radi8tor (#16879) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szarvasok jelentek meg Londonban [link]

(#16885) radi8tor válasza #22743424 (#16884) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja azt láttam, tiszta Románia csak ott medvék vannak.

⭐ Stella

(#16886) bigrock válasza snecy20 (#16862) üzenetére


bigrock
addikt

Sajnos, szóról-szóra ugyanezt hallottam egy mellkassebész ismerősömtől, (70-80%) csak nem akartam beírni, hogy ne gerjedjenek az indulatok... :((

[ Szerkesztve ]

(#16887) ooloo


ooloo
őstag

Puzsér Nem 100-as de mond valamit . Ha igazat beszél , akkor nemhogy nyakig vagyunk a szarban , hanem 100méter mélyen a szar alatt . Ne legyen igaza ! :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#16888) snecy20 válasza ooloo (#16887) üzenetére


snecy20
veterán

Nagyon felületes a hozzáértése ebben a témában (is).

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16889) t72killer válasza Kékes525 (#16883) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem mondom, hogy nem lehet sokkal veszélyesebb a betegség bizonyos egyéb problémák mellett, de azért egy 30+xéves ledöntéséhez elég sok kell. Az olaszoknál ebben a korosztályban ezrelék szintű a halálos áldozatok száma, ami kis túlzással a HIV-es és daganatos betegekből megvan.

Mindeközben egy túlsúlyos, alkoholista 55éves pikpakk kisétál az intenzívről...

#16885: medvére veszélyes a koronavírus:DDD?

#16887: ezt a bohócot megint reaktiválták az ellenzéki polgármesterek lejáratására indult kampány keretében:F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16890) Ringman válasza pilóta (#16874) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van, 5%-os fertőzöttség esetén elég alacsony a kritikus esetek száma.
sajnos semmi más infót nem találtam róla, az sem lepne meg, ha más, nem publikus mérések is készültek volna.

(#16891) natë


natë
nagyúr

Vótmá? link

(#16892) Kékes525 válasza t72killer (#16889) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel nagyon kis számba vannak ilyenek, statisztikailag könnyen elképzelhető egy rejtett betegség. Illetve az is, hogy a vírusok elleni védekezési rendszere rossz. Eddig nem találkozott komolyabb vírussal.

"Mindeközben egy túlsúlyos, alkoholista 55éves pikpakk kisétál az intenzívről..."

Az alkohol megöli a vírust. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16893) ooloo válasza snecy20 (#16888) üzenetére


ooloo
őstag

Csak annyira , mint itt a fórumon bárkinek . Nagyon nehéz úgy hiteles véleményt formálni , hogy nincs betekintésed a valós statisztikákba . Egyébként is .. a legtöbb ember a világhálóról tájékozódik , ami hemzseg a dezinformációtól . Ember legyen a talpán aki hellyel-közzel össze tudja rakni , hogy mi történik valójában . A hellyel-közzel az olyan 20-30%-os igazságtartalom kb.

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#16894) Micsurin válasza natë (#16891) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Túl logikus levezetés amit te ezért itt kapni fogsz azt nem fogod megköszönni. :DDD

New Oxford study suggests millions of people may have already built up coronavirus immunity Azért ez mindenképpen érdekes és elgondolkodtató ha igaz... :U :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16895) #95561216 válasza t72killer (#16880) üzenetére


#95561216
törölt tag

Orvosok közt is a bevándorlók halnak, a Times "ki halt meg ma" válogatásában elvétve van őshonos brit, és nem csak politika korrektség. Vagy a BCG, vagy olyan genetikai eltérés, ami fogékonyabbá teszi őket. Ugyan ez franciáknál, amerikában is megfigyelhető.

(#16896) ooloo válasza natë (#16891) üzenetére


ooloo
őstag

"hol vannak az egyes országokban a kormányok politikai ellenfeleinek tudományos szakértői?"

Eljutottunk odáig , hogy igazi ellenzék nincs ....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#16897) FіkuszKukіsz válasza natë (#16891) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Megnéztem ennek a "szakértőnek" az életútját. Aszongya 1993. Homeopátia, Klinikai gyógyböjt, jógaterápia nemzetközi szaktanfolyamok és konferenciák szervezője. Köszönöm. Innentől azt sem hiszem el neki amit kérdez.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#16898) this is life válasza ooloo (#16896) üzenetére


this is life
Ármester

Hiába lenne az egyes országok ellenzékeinek tudományos szakértői , megfelelő adat információ hiányában csak pingzvinezni tudnának . Egyenlőre a publikus és a nem publikus adatokkal információkkal a kormányok rendelkeznek .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16899) Alex91


Alex91
félisten

[link] , most akkor mi van :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16900) Micsurin válasza FіkuszKukіsz (#16897) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem kell neki elhinni csak kinyitni a szemed és megnyitni a betett linkeket nem szakvéleményt adott, pusztán saját véleményt amiket aránylag normálisan alátámasztott ha a topik fele csak ennyire tudna az igaza mellett érvelni már értelmes lenne a diskurzusok java.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.