Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) Narxis válasza Sir Pocok (#17181) üzenetére


Narxis
nagyúr

Majd vesz egy gyümölcsszedő gépet.

Thanos was right.

(#17202) natë válasza radi8tor (#17186) üzenetére


natë
nagyúr

20%-ot vesznek le, van stornó biztosításom.

(#17203) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Aki írt:

Főleg május vége - június, július neki a főszezon.

A határzárás miatt nem tudnak átjönni hozzánk. Ilyenkor szokta elkezdeni a szervezést. (szállásfoglalás, stb.)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#17204) Jablocskov


Jablocskov
tag

Járvány kezelés magyar módra, újabb gyöngyszem:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=pp6TOHJ-93E&feature=emb_logo

(#17205) omfgk válasza Jablocskov (#17204) üzenetére


omfgk
addikt

Mindig van lejjebb...

(#17206) attiati válasza pjen (#17190) üzenetére


attiati
veterán

nem csak szedni kell a gyümölcsöt :)

A gyümölcsökre is leselkedik a maga vírusa.
Permetezni, metszeni, stb.

(#17207) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

29éves nővér, egyedül, otthon :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17208) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Kaptam egy ilyen kérdést, de mivel én sem tudok rá választ, itt kérnék segítséget:

Honnan célszerű kétrétegű textil arcmaszkot ill. egyszerhasnzálatos gumikesztyűt rendelni?

üdv, adika4444

(#17209) radi8tor válasza t72killer (#17207) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felelősségteljes állampolgár! Béke poraira.

adika4444: onnan ahol van raktáron. Ezek az egyik legkelendőbb termékek manapság, sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17210) #95561216 válasza Parci (#17087) üzenetére


#95561216
törölt tag

Szeptemberre kész lehet egy vakcina.

(#17211) VinoRosso válasza Jablocskov (#17172) üzenetére


VinoRosso
veterán

Tök mindegy, hogy mi alapján készült, ez egy előrejelzés. Akár csinálhatják ex has is.

Ez olyan mint az időjárás jelentés. Ha valaki ma azt mondja, hogy a jövő héten minden nap nagyjából 10 mm csapadék esik, aztán a jövő héten minden mérőállomás 10 mm közeli csapadékot jelez naponta akkor az előrejelzésnek hiszek és nem annak aki azt mondja, hogy valójában 160 mm csapadék esett naponta csak senki se látta a hiányzó 150 mm-t. És nem érdekel, hogy az előrejelzést egy meteorológus számolta vagy egy javasasszony nézte ki a kristálygömbjéből, mert a napnál világosabb, hogy melyik működik és melyik a kamilla.

(#17212) pjen válasza attiati (#17206) üzenetére


pjen
félisten

Kifejezetten szedésről volt szó.Ha nagy gyümölcsösei vannak permetezni gondolom géppel fog.Metszeni már kellett,most már csak a szőlő maradhatott.

(#17213) Parci válasza #95561216 (#17210) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az biztos, hogy az egész világ pörög most rajta, szóval... legyen úgy. maga a vakcina amúgy tudtommal gyorsan megvan, de a teljes engedélyezés a teszteléssel sok idő. és azért annak is van kockázata, ha azt rövidítik le (lásd beta szoftverek....)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17214) attiati válasza Jablocskov (#17204) üzenetére


attiati
veterán

érveléstechnika = 0

elmondja a szakértői felvetést... majd az egészet agyonvágja azzal, hogy Ceci országos tiszti főmindenség máshogy látja :D

ki mondta, hogy mindenkit teszteljenek... az elégséges mennyiséget kellene elvégezni legalább

[ Szerkesztve ]

(#17215) t72killer válasza radi8tor (#17209) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És elég gány egészségügy...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17216) Digitalis válasza Jablocskov (#17204) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szekunder szégyen🙄

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17217) attiati válasza pjen (#17212) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem nem szedésről van szó, csak laikusok között így terjed az információ szájról szájra és pongyola lesz a fogalmazás a végére. Áprilisban semmit nem lehet szedni.
És valószínűleg előre aggódik az ismerőse majd május, júniusra.

Lényeg a lényeg a mondandóban, hogy nincs mezőgazdasági munkás.
A természet meg nem vár arra, hogy majd 3 hét múlva a kirúgott szellemi munkások jobb híján elvállalnak mezőgazdasági munkát is.
Addigra kimaradt egy fázis a gyümölcstermesztési folyamatból és nem lesz termés.

Tőke híján Magyarországon nincs átgépesítve a termelés, így munkaerő igényes.

[ Szerkesztve ]

(#17218) Parci válasza Kékes525 (#17154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U :U :U

(tényleg nem értem, hogy mit lehet ezen ennyit izélni. egyébként az egyiknek full zárás kell, a másiknak full nyitás, a kettő együtt nem megy. a "harmadik út", az ebből is és abból is, pontosan ezt fogja csinálni mindenki, és így egyszerre szenvedünk ettől és attól is, csak nem toljuk fullba a kretént)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17219) Parci válasza viharhozo (#17147) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak akkor lesz meg ilyen gyorsan, ha már engedélyezett anyagból készül, ellenkező esetben ugyanúgy sok idő. a gyógyszer is nagyon fontos, mert segít legyőzni, de azért az olyan, mint a tamiflu: attól még infjulenziás leszel, csak nem annyira.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17220) ProEvoFan válasza Ricardo (#17159) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Most kaptunk (az egész emberiség) egy figyelmeztetést, hogy rossz úton haladunk. Tanulnunk kell belőle."
Elmondom neked, de szerintem nem árulok el nagy titkot.
Nem fog itt senki tanulni semmiből semmit!Az ember(iség) végképpen nem.
Sajnos...

(#17221) omfgk válasza ProEvoFan (#17220) üzenetére


omfgk
addikt

Van az a mondás ,hogy az okos más kárán, a hülye meg a sajátján...

De helyesen inkább : Az okos a saját kárán talán, a hülye még sajátján se.

(#17222) Parci válasza ProEvoFan (#17220) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, roppant naiv elképzelés.. :U sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17223) adika4444 válasza radi8tor (#17209) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, erre én is rájöttem ;]
A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy van-e olyan hely ahonnan rendeljek, vagy olyan, ahonnan semmiképp mert van vele tapasztalat.

üdv, adika4444

(#17224) pjen válasza attiati (#17217) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem szedésről,egy nagy gyümölcsöst biztos nem permeteznek kézzel.Azt elhiszem,hogy előre aggódik.Azért termés lesz,max lesz egy csomó szedd magad akció.

(#17225) inf3rno válasza vzsryl (#17184) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Látom megint elkanyarodtunk a koronavírustól a liberális önfeladás, harmadik világ importálása, meg hasonló magas röptű eszmék felé. :C Ha már ez a téma, szerintem meg el kéne felejteni az ilyen eszement ideológiákat, mert úgy általában mindig ezekből lettek a sokmillió fős népirtások. Aztán máris szebb lenne a világ.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17226) Kékes525 válasza #95561216 (#17210) üzenetére


Kékes525
félisten

A szakma szabályai szerint ez lehetetlen. Ha pedig enyhítenek rajta, akkor Isten óvja az embereket akiknek beadják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17227) pjen válasza inf3rno (#17225) üzenetére


pjen
félisten

Tudsz még bármit is írni ami konkrétan a vírusról szól.Ami fontos az az egészségre(mentálisra is) és a gazdaságra hatása.Egy világ járványba minden bele tartozik,hiszen mindenre hatással van.

(#17228) inf3rno válasza pjen (#17227) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, akkor beszélhetünk a receptekről is ennyi erővel, ma pl egész jól sikerült a kenyerem, de még mindig nem az igazi a gép beállítása. Körülbelül ennyire volt off az a hozzászólás. De igazából nem csodálkozom, nyomatni kell mindenhova, hátha elhiszi valaki... Ja bocs, végülis ez is on, mert hát a nagy maradjotthonban sokan nekiálltak maguknak kenyeret sütni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17229) Kékes525 válasza Parci (#17218) üzenetére


Kékes525
félisten

Leírtam, nem cáfoltad, csak minősítetted. :U Van harmadik út. Másrészt Dél-Koreában is valami hasonlót csináltak.

(Az előbbiből kihagytam a megfelelő számú és minőségű védő eszközöket, de az gondolom triviális.)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17230) inf3rno válasza attiati (#17217) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez azért így erős, hogy nem lesz termés. Pontosan mi maradt ki belőle? Metszés?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17231) Parci válasza Kékes525 (#17229) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szeretném ezt tovább habosítani. volt egy beírás, miszerint LOL, hogy másfél évig itten tánc lesz, erre reagáltam, hogy muszáj neki. pont.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17232) #72630400 válasza attiati (#17217) üzenetére


#72630400
törölt tag

Biztos. :K Májusban indul(na) a földieper szedés.

[ Szerkesztve ]

(#17233) inf3rno válasza #72630400 (#17232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az akkor nem nagyon lesz. Nekünk nő a telken, remélem nem akkor lesz valami kijárási tilalom, amikor beérik, aztán ott rohad.

Buliban hasznos! =]

(#17234) attiati válasza omfgk (#17221) üzenetére


attiati
veterán

Egyénekről írsz.
De egy hajóban ülsz mindenki mással.
Nem tudod függetleníteni magad másoktól.

Ezt próbáltam korábban írni, hogy a fejlett világ ugyanúgy megszívja a feltörekvő nélkül (ha mondjuk Indiában tömegmészárlást végez a vírus. Kiragadott példa a millió közül).

Globalizált világban élünk.
Semminek sem lokális a hatása.
Egy világjárvány következményeinek meg pláne nem !

(#17235) attiati válasza inf3rno (#17230) üzenetére


attiati
veterán

Például a metszés akár igen.
Töredéke termést hoz anélkül.
De mondom, egy gyümölcsösben hetekre lebontva megvan a menetrend.
Kezdve sokkal korábban, mint a többség gondolná.
Egyikre épül a másik.

És nem a kert végéről beszélek.
Hanem a gyümölcsösről, ahol a terméshozam maximalizálás megy és arra van kiépítve az ellátás.

[ Szerkesztve ]

(#17236) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Na, most voltam bevásárolni. Előre megtervezett, útközben részben újratervezett útvonalon.

Ahogy számítottam is rá, a népszerű üzletek parkolóinál még a füvön is álltak az autók (még az OBI-nál is :F ). Élelmiszer kellett és néhány drogériában kapható termék. A kaja 90%-át egy kisboltban meg tudtam venni, de kenyérért egy CBA-ba kellett átmennem. Drogériából először az Euro Family-re gondoltam, de benéztem az ablakán és rajzás volt bent, tehát inkább megvettem mindent egy Rossmann-ban.
Ahol vásároltam, sehol sem volt 10 vásárlónál több, sőt csak a CBA-ban volt 5-nél több (ha jól láttam 7-8).

Tehát még ilyen ünnepek közötti armageddonban is simán be lehet úgy vásárolni, hogy elkerüld a tömeget. Autóra szükség van ehhez, de sajnos ez ilyen.

(#17225) inf3rno: Egyik oldalra se szeretnék beállni, mert ahhoz kevés vagyok, hogy eldöntsem melyik a helyes. De abban egyetérthetünk, hogy bármilyen eszmét is próbál meg bevezetni az emberiség, azt mindig részrehajlóan teszi, tehát a vége mindennek a népirtás/válság/stb... lesz. Ha az emberek tudnának önzetlenül viselkedni - természetéből fakadóan képtelenek, és nem is lehet elvárni tőlük - akkor szvsz. működhetne néhány jól hangzó elgondolás. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17237) ProEvoFan válasza attiati (#17234) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Pontosan.
Elég megnézni a mostani helyzetet. Kínai függőségben "szenved" a világ.

(#17238) Micsurin válasza Parci (#17231) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csipegethetjük egymást de akkor jelzem nem én járok át házigazdaként sírni és dühöngeni egy sort a motoros topikba... :DD :DD :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17239) Digitalis válasza attiati (#17234) üzenetére


Digitalis
senior tag

Írhatta volna akár ezt is.

" Éhínség nem azért van a Földön, mert képtelenek lennénk jóllakatni a szegényeket, hanem azért, mert képtelenek vagyunk jóllakatni a gazdagokat.."

(elég globális)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17240) attiati válasza ProEvoFan (#17237) üzenetére


attiati
veterán

Is.

És ennél sokkal kevésbé kézenfekvőbb dolgok
Senki sem tud elbújni a hullámok elől.

A fenti gyümölcsös eset tökéletes példa lesz arra, hogy a társadalom különböző rétegei hogyan függnek egymástól és hogyan épül egymásra.
Ugyanígy az országok, korosztályok, fehérek-feketék.

Digitalis: igen, nem is kérdés, hogy ki használja a Föld erőforrásait és ki kit zsákmányol ki.

[ Szerkesztve ]

(#17241) llax válasza inf3rno (#17230) üzenetére


llax
senior tag

A probléma sokkal összetettebb, nem csak a gyümölcsösöket érinti. Van, amit későn metszenek, van, amit kapálnak, máshoz palántát kellene nevelni stb. Pl. a vadgazdálkodás tartaléklángon megy = jelentős vadkár várható.
Nem arról van szó, hogy állna minden. Csak vannak itt-ott fennakadások, aminek a következményei majd főleg az év második felében jelentkeznek, elsősorban az árakon...

A mezőgazdaság és a koronavírus kapcsolata.
Hatása az erdőgazdálkodásra , vadgazdálkodásra.

(#17242) inf3rno válasza Digitalis (#17239) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez tetszik :-)

Buliban hasznos! =]

(#17243) inf3rno válasza llax (#17241) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, én is arra számítok, hogy minden megdrágul. Minket kevésbé érint, mert azért vannak fák, kert, stb. A fagy viszont nem tett jót a termésnek.

Buliban hasznos! =]

(#17244) Hieronymus válasza kk75 (#17036) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A demagógia felső foka az írás.
Amikor nagyságrenddel kevesebb ember élt a Földön, akkor is voltak járványok.
Az nyilvánvaló, hogy ha nem élne ember a Földön, meg sem lehetne fertőződni. De ebből nem következik az, hogy a vírusok esetében megállna az evolúciós folyamat.
Lássuk be nincs annyira erős hatásunk, hogy kizálrlag miattunk jöjjön létre egy új vírus.

Ha 5 milliárd ember rituális öngyilkosságot követ el holnap, akkor maradnak a járványok. Legfeljebb az influenza vírusok mutációja lassul be, de az sem fog megszűnni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17245) attiati


attiati
veterán

India beszámoló:

"Előfordulhat szerinted, hogy a kijárási tilalom és a komoly hatósági szabályok ellenére elterjed a vírus Indiában? Meg fog tudni birkózni az egészségügyi rendszer vele vagy komoly krízist, netán teljes egészségügyi, társadalmi összeomlást hozna egy ilyen forgatókönyv?

Két dolog jutott erről eszembe. Az egyik az, hogy itt annyi mindennel kell az embereknek napi szinten megküzdeniük, hogy sokkal jobban hozzá vannak szokva a kiszámíthatatlan, kontrollálhatatlan helyzethez és nagyon türelmesek.

Szerintem otthon és Indiában is a legnagyobb probléma az átfogó tesztelés hiánya, ami teljesen ellene megy a WHO javaslatainak. Egy itteni orvos ismerősöm azt mondta, hogy körülbelül 40 tesztjük van az All Indian Institute of Medical Science-ben, ami egy hatalmas kórház és klinikai központ.

Akár otthon, itt is van egy szuper kórház, de nincs pénz maszkra, kesztyűre, tesztre, emberre. A személyzet elképesztően leterhelt.

Biztos vagyok benne, hogyha itt elszabadul a vírus, nem fognak tudni vele mit kezdeni. 1,3 milliárd ember él az országban. Elképzelni is lehetetlen. Például van, hogy öt órába telik autóval átmenni Delhin. És akkor még csak az agglomerációs körzetben vagyunk.
Az is biztos, hogy itt sokaknak nincs honnan hova összeomlani, mert már eleve a létminimum alatt élnek. Én Rishikesh összes nyomornegyedében jártam már és tavaly megfordultam Delhiben is.

Ami ott van, az leírhatatlan. Ha ott egy tényleges járvány tör ki, szerintem lezárják az egészet és mindenkit hagynak meghalni."

FattyDove: de igen, ez lesz a természetes piaci reakció. Árak fel. Kevesebb gyümölcs, drágábban, aki tudja, megfizeti.

[ Szerkesztve ]

(#17246) FattyDove válasza attiati (#17235) üzenetére


FattyDove
őstag

Hát de akkor nem az lenne a megoldás, hogy import ukránok helyett, akik minimálbérre vannak bejelentve 4 órában normális bért és bejelentett munkaidőt kínáljon az, akiről szó van? Ha így tenne, lenne munkás. Ha nem így tesz, akkor meg így járt.

(#17247) Kékes525 válasza attiati (#17245) üzenetére


Kékes525
félisten

Az igazi kérdés az, hogy miért nem gyorsabban erősödik a járvány. A lakosság számához és a zsúfoltsághoz képest a járvány számai elég alacsonyak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17248) azbest


azbest
félisten

Hallottatok arról, hogy civil kezdeményezéssel gyártanak arcpajzsokat?

"3D nyomtatás a koronavírus ellen! - Önkéntes csoport"

„Próbálja csak meg letépni róluk valaki!” [népszava]
Nagy a kereslet a civilek által előállított arcpajzs iránt. Pedig hivatalosan nincs engedélyezve, ezért elvileg nem is lenne szabad használni a kórházakban.

Az előállítási költség darabonként mintegy 400 forint. A civilek saját maguk dobták össze a pénzt. Se munka-, se anyagköltséget, egyetlen fillért sem kérnek az arcpajzsokért. „Semmiféle anyagi érdekünk nem fűződik a gyártáshoz, mi csak öljük bele a pénzt. Nem üzleti vállalkozás vagyunk, karitatív tevékenységet végzünk” – hangsúlyozta Kőrösi. A számlájukon azonban már csupán néhány százezer forint van: „kimerültünk anyagilag, pedig megvan az eljárás, amivel pár stancgépen elláthatnánk Magyarország teljes pajzsigényét. Viszont, ha egy gép, egy nap alatt elő tud állítani 5000 arcpajzsot, akkor azt etetni 2 millió forint. Ami nem tétel egy-egy ember védőfelszereléséért, de itt mi ezen a szinten ezt nem tudjuk finanszírozni.”

A közösségi oldalakon gyorsan terjedt a maszkot készítő civilek híre, írt róluk a 444.hu, több tévéstáb is bejelentkezett. Kőrösi Gábor reméli, hogy a sajtó közreműködésének köszönhetően anyagi gondjaik is mérséklődnek, és elindulhat a feladat nagyságágához mért termelés.

„Főként alapanyag-felajánlásokat szeretnénk, elsősorban nem pénzre van szükségünk, hanem felhasználható fóliára nagy tételben. Bármire nyitottak vagyunk: aki nagy tétel vásárlásával segítene, az ne nekünk utaljon, hanem vegye meg nekünk az alapanyagot.” (Részletek a „3D nyomtatás a koronavírus ellen!” nevű Facebook-csoport oldalán.)

Több százan gyártják a maszkokat [tények]

Egyébként arcpajzsokat gyártanak. Jó maszkot nem lehet így készíteni a sokféle próbálkozás ellenére, mert önmagában a 3d nyomtatott műanyag nem zár elég jól.

[ Szerkesztve ]

(#17249) inf3rno válasza attiati (#17245) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kemény. Én sem attól tartok igazán, amit nyugaton művel, hanem amit a szegényebb országokban fog. Hosszú távon ott lesznek folyamatosan gócok, és szerintem elkerülhetetlen, hogy évről évre visszatérjen ugyanúgy, mint az influenza.

Buliban hasznos! =]

(#17250) Ringman


Ringman
nagyúr

Mostantól a munkáltatók akár kétéves munkaidőkeretet is elrendelhetnek, akár egyoldalúan is, ehhez nem kell a kollektív szerződéseket módosítani - ez derül ki egy olyan kiegészítésből, ami pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben és aminek a szükségességét a Gazdaságvédelmi Akciótervvel magyarázza a kormány.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.