Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) radi8tor válasza Ezekiell (#17299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Praktikerben is sokan voltak csütörtökön. Itt a jó idő, menni kell a telekre barkácsolni. Nincs ezzel semmi baj szerintem. A kis üzletekben sokkal jobban terjed a vírus mint ezekben a hodály épületekben.

⭐ Stella

(#17302) Lauda válasza Ezekiell (#17299) üzenetére


Lauda
félisten

Ez már tényleg egy vicc. Csak addig nem veszik komolyan az emberek, míg valakijük gépre nem kerül/meg nem hal.

(#17303) Narxis válasza Ezekiell (#17299) üzenetére


Narxis
nagyúr

Oda küldtem volna a rendőröket, hogy na akkor most szépen mindenki haza.

Thanos was right.

(#17304) t72killer válasza radi8tor (#17301) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naív kérdés, nem lehet ezeket a cuccokat Mo.-gon rendelni?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17305) radi8tor válasza t72killer (#17304) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok esetben én sem élek a házhoz szállítással, mert:
-ki tudja mikorra dolgozzák fel a rendelést
-1-2 cucc vásárlása esetén túl drága a szállítás (nem éri meg 1000-et csak kiadni a szállításért)
-nagy/nehéz cuccok nem szállíthatóak
-romlandó (virág, stb) nem szállítható könnyen

Persze ha én meglátnék egy ilyen sort nem állnék be, hanem visszamennék 3 órával később.

⭐ Stella

(#17306) viharhozo válasza FattyDove (#17246) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem tehet igy, mert akkora onkoltsege lenne, amit nem fizetne meg senki. A spanyol/olasz/gorog megaultetvenyeken rabszolgak meg illegalis bevandorlok vegzik a munkat, veluk nem konnyu versenykepesnek lenni. Nyilvan kerdes, h naluk hogy alakul majd a szezon.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17307) t72killer válasza radi8tor (#17305) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk virágot én se rendelnék, az tuti:R. Cserjefélét viszont ha jól rémlik, a szüleim rendeltek réges-régen - ha már a telekre menésről van szó, egész jól megmaradtak:R. Igen, én se szívesen rendelnék, ha a szállítási ktg a teljes számla harmada+2hónap múlva hozzák...

#17306: az illegális bevándorló is hiánycikk lesz járvány idején.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17308) Csatravi válasza Kuter (#17291) üzenetére


Csatravi
senior tag

Don-kanyar 2 ?

(#17309) Ezekiell válasza radi8tor (#17301) üzenetére


Ezekiell
veterán

A nagy hodály épületek légkondicionáltak, amit a vírus szeret (legalábbis a SARS esetében így volt, covid19-ről még nincsenek ilyen irányban tények, de azért elég jó eséllyel feltételezhető). Óvatosabban írnék ilyeneket a helyedben le.

A telken barkácsolás pedig biztosan halaszthatatlan nemzetgazdaságilag kiemelt dolog, nem mintha egy globális járvány közepén lennénk, ahol kb annyit kell tenned, hogy otthon maradsz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17310) t72killer válasza 8th (#17281) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Részvétem:R Igen, az eü-dolgozónak max akkor jár a taps, ha egyébként civilben nem szervez házibulit, mászik rá a lisztespultnál a másikra, vagy ld Rovó, nem megy Tirolba beerpongolni síelni a góc bedurranása után.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17311) bigdady válasza Ringman (#17264) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R :Y

(#17312) keIdor


keIdor
titán

Nem is tudtam, hogy a második nagy pestis járvány is Hupej tartományból, pont Vuhanból indult: [link] :Y
Kemény számokat produkált az a járvány, érdemes megnézni a videót.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17313) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#17314) S e t h válasza forceberg (#17295) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ki ellenőrizné? A bolt biztonsági őre? Ő szabná ki a bírságot? Vagy a pénztárosok?

Kékes525 :R

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17315) t72killer válasza keIdor (#17312) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyebár érdemi egészségügy nélkül egy alap baktérium is képes kiirtani az emberiség felét...

#17309: ezeket a légpiszkítókat be kéne tiltani... Vagy alapelvárás valami hatékony baci-vírusölő alkalmatosság beléjük.

Más: UK 917, ez már a harmadik 900 feletti nap :(

Micsoda felfedezés: ha nem kukkolnak, akkor megy...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17316) Alex91


Alex91
félisten

[link] , az oregek koronapartykra jarnak...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17317) FattyDove válasza Micsurin (#17289) üzenetére


FattyDove
őstag

Akkor majd megtanulnak mosogatni

(#17318) #95561216


#95561216
törölt tag

(#17319) t72killer válasza #95561216 (#17318) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyi propaganda része. Noigen, el is hiszem, hogy Február óta totál eltűnt volna egy 1.5milliárdos, egymás hegyén-hátán lakó országból a vírus, főleg azután, hogy elvileg "görbétnyújtottak"...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17320) pjen válasza t72killer (#17315) üzenetére


pjen
félisten

Akkor még nem is tudták,hogy létezik baci. :)

(#17321) t72killer válasza pjen (#17320) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hiába van előtted a komplett wikipédia és a baci teljes géntérképe, ha adott forgatókönyv mellett nem lesz orvos, aki felírjon neked egy 5$-os doboz Amoxicillint.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17322) pjen válasza t72killer (#17321) üzenetére


pjen
félisten

Ez igy van és a pestis akár két nap alatt elvihet.Emberek milliói élnek úgy.

(#17323) Micsurin válasza t72killer (#17304) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem, aránylag sok dologra a Praktiker élből kivágja rendelés nem megoldható (kiszállítással) ergo legjobb esetben is max a pultba kérheted ki ott meg csak rosszabb lesz mert nem 5-8 kasszánál oszlik el a tömeg hanem 1-2 ügyf.szolg kasszánál állnak a méteres sorok. Járvány helyzet nélkül is ilyen. (Obi + Praktikerrel is rendszeresen ezt tapasztaljuk faterral.)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17324) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Március 8-án a Liga által irányított tartományi vezetés úgy döntött, hogy a gyenge tüneteket mutató fertőzötteket idősotthonokban helyezik el. Ez végzetes hiba volt, aminek következményeként számtalan idős ember vált a járvány álozatává." Feldenkirchen idézi egy 400 férőhelyes otthon igazgatóját, aki szerint mindenki tartotta a száját, mert a tiltakozás egyet jelntett volna az intézmény finanszírozásának megvonásával.link

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17325) Lauda válasza csƵ (#15398) üzenetére


Lauda
félisten

Reakció a gödény videójára + egy friss kínai elemzés a covid-19-ről. [link]

Ha ezek igazak, akkor úgy néz ki, a gödény ismét csak a szokásos gusztustalanságot folytatta. Ezen kívül ha valós, amire rájöttek a kínaiak, akkor ez a vírus jóval nagyobb problémát jelent, mint eddig gondolták.

[ Szerkesztve ]

(#17326) t72killer válasza Lauda (#17325) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én már 15éve nem nézek barátok közt:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17327) radi8tor válasza Lauda (#17325) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Wikipedia-s oldalakkal cáfol. Profi. :C

⭐ Stella

(#17328) stickermajom válasza radi8tor (#17305) üzenetére


stickermajom
addikt

"nagy/nehéz cuccok nem szállíthatóak"

65kg műtrágyát és fűmagot rendeltem, GLS 2900Ft-ért hozta házhoz. Egyeztetni is lehet az adott webshoppal a szállítás várható idejéről, illetve gondolom az autó is fogyaszt valamennyit a Bauhausba meg vissza, így innen nézve az ezres szállítás is kifogás.txt szagú.
A virágot aláírom, arra meg én sem találtam megoldást.

(#17329) Lauda válasza radi8tor (#17327) üzenetére


Lauda
félisten

Ahol ugye ott a referencia.

(#17331) radi8tor válasza stickermajom (#17328) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem válogattam sokat, csak betettem egy 10 kg-os brikettet a kosárba. 5000 Ft postaköltség. Tudom, akkor ne Praktikerben vásároljak. Ezzel csak azt akarom mondani hogy 1 példa nem példa.

⭐ Stella

(#17332) Hieronymus válasza t72killer (#17315) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ugyebár érdemi egészségügy nélkül egy alap baktérium is képes kiirtani az emberiség felét..."

A Domestos és a Bifidus Essensis felhasználó felét.
Ha izomtömeget növelő vitamin izét ajánlanak és azt mondjál hozzá, hogy nem kell mozognod hozzá. Sőt jobb is, ha nem mozogsz, mert csak meghúzódhat az a duzzadó izom, akkor röhögni fogsz az ajánlaton.

Az immunrendszerünket szándékosan nem használjuk. Közel steril körülmények között élünk. A legkisebb mellé gyorsan írja fel az orvos az antibiotikumot. Az immunrendszer üresjáratban van éveken keresztül.

Néhány napja valamelyik német csatornán volt egy COVID riport. A nyilatkozó roma nagymama azt mondta, őket nem érinti a járvány. Isten szereti őket és nem engedi, hogy bajuk legyen.
Valószínűleg igaza van, csak nem úgy ahogyan gondolja. Sokkal természetközelibb életet élnek még. Sokkal többet dolgozik az immunrendszerük, ezért hatékonyabb. Nem erősebb, mert nem kezdi felemészteni az emberi testet allergiás túlműködéssel.

(#17316) Alex91: "....az oregek koronapartykra jarnak...?"

Csak össze vannak zárva. Ha valaki beviszi a vírust az végig fog menni az összes bentlakón.
A kiszolgáló személyzet akaratlanul is eljuttatja mindenkihez.
Az iskolák, óvodák, ...ezért vannak zárva. (Elméletileg.) Egy gyerek viszi be az osztályba a vírust, majd egy osztály viszi haza.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17333) sb95


sb95
csendes tag

Sok ország husvét után enyhít a szigorításokon. Nem túl korai ez?

Ausztria: húsvét után újra kinyithatnak a kisboltok, kertészeti üzletek. Hó végétől a fodrászatok, plázák is.

Csehország: Újra kinyithat számos olyan bolt, amit eddig zárva tartattak, mert nem létszükség.

Dánia: Jövőhéttől mennek vissza a gyerekek az iskolákba, óvodákba.

Norvégia: 9 nap múlva szintén nyitnak az óvodák.

Sőt, még az olasz-spanyol helyzet is enyhűlni fog, igaz ezt csak az RTL híradó mondta. Az olaszoknál pl. újanyitnak a könyvesboltok, írószerboltok, a spanyolok meg újra nyitnak sok gyárat, újraindul a termelés.

(#17334) stickermajom válasza radi8tor (#17331) üzenetére


stickermajom
addikt

Aki kizárólag az OBI-Praktiker-Bauhaus háromszögben tud gondolkodni, annak marad az 5000Ft-os szállítás, vagy a sorban állás. :U

(#17335) Ezekiell válasza radi8tor (#17331) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak szándék és akarat kérdése, hogy az ember ne menjen boltba. Mindent meg tudsz venni házhozszállítással, csak akarni kell. Akár virágot is (kerteszetek szállítanak házhoz, akár úgy is h valogathass)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17336) forceberg válasza stickermajom (#17334) üzenetére


forceberg
veterán

Nincs ebben semmi különös, mintha nem élő szövet emberek hoznák ezeket az idióta döntéseket...
Rövidített nyitvatartás és 9-12-ig a lakosság jó része nem mehet be. Ha boltba lehet menni, de máshová nem, akkor mindenki el fog menni boltba, hogy legalább annyira is kimozduljon. Ez már épp elég, hogy tömegnyomort generáljon.
Ami nekem tetszett, hogy csütörtökön a teszkóban tényleg csak egy ajtó volt nyitva és számolták az embereket.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17337) radi8tor válasza forceberg (#17336) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Drogerie markt-ban úgy csinálják, hogy annyi bevásárlókosár van az üzletben amennyi légköbméter alapján bent tartózkodhatnak. Kötelező a kocsihasználat, aminek a fogantyúját használat után bespriccelik valamivel. :D

⭐ Stella

(#17338) lacos001


lacos001
senior tag

Történt vmi különös-fontos a mai napon, amiért érdemes 350+ hozzászólást vissza olvassak?
Költöztünk ma, most àlltam meg reggel fél 7 óta...

(#17339) pjen válasza lacos001 (#17338) üzenetére


pjen
félisten

Nem.

(#17340) Lauda válasza sb95 (#17333) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ennek főként az az oka, hogy a gazdaság megmozduljon kicsit.

Igen, látom, hogy van ahol az iskola/óvoda (is ?) indul.

[ Szerkesztve ]

(#17341) emvy válasza lacos001 (#17338) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem. A szokásos megy, azért van ennyi hsz, mert csomóan a saját félelmeiket itt akarják kiírni magukból, persze ez nem egy jó módszer (mondjuk egyáltalán nem elítélendő).

while (!sleep) sheep++;

(#17342) Jablocskov válasza radi8tor (#17337) üzenetére


Jablocskov
tag

Csak halkan jegyzem meg, hogy ezeket az igen sok gondolkodást igénylő ötleteket (értsd bárki akinek van egy csepp esze ki tudná találni őket) nem az operatív törzsnek kellett volna már hetekkel ezelőtt kitalálni, és kötelezővé tenni minden olyan kereskedelmi egységben ami nyitva akar tartani a járvány idején. Ez egy valódi járványügyi járványügyi intézkedés lett volna. A multikra sem különadókat kellene kivetni, hanem kötelezni őket, hogy aktívan vegyék ki a részüket a védekezésből.

[ Szerkesztve ]

(#17343) sb95 válasza Lauda (#17340) üzenetére


sb95
csendes tag

Igen, de ha már "káoszba taszítottuk így is a gazdaságot", akkor most már nem kéne elkapkodni szerintem. Mert visszarobban és még tovább tart majd.

(#17344) #95561216 válasza t72killer (#17324) üzenetére


#95561216
törölt tag

Gusztustalan, hogy rácuppannak százezer halottra a politikai haszonért (igen, a pohos is). Sorolhatnám a balpopulisták hibáit is, csak akkor jó eséllyel ki lennék innét dobva.

(#17345) #95561216 válasza sb95 (#17343) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az egész arról szól, hogy a reprodukciós rátát egy alatt kell tartani, akkor nem fog nőni a fertőzöttek száma. Ehhez márciusban lezártak mindent, és megnézték, hogy hova jutnak. Gondolom az enyhítő helyek úgy számolnak, hogy egy alá kerültek. Ehhez vegyük hozzá, hogy azóta több maszk lett, és nyakunkon a nyár. Lehet enyhítéssel kísérletezni, ha megszalad, majd újra szigorítanak.

Úgy kell elképzelni, hogy minden intézkedés levesz pár tizedet a reprodukciós rátával. Kinyitod a fodrászokat, nő 0,15-el, de kötelező maszkot viselni, ez meg csökkenti 0,2-vel. Most jön a húzd meg, ereszd el játék, hogy kiderüljön, meddig lehet elmenni.

(#17346) forceberg válasza radi8tor (#17337) üzenetére


forceberg
veterán

Ez egy egész jó megoldás.

Ha ez lenne mindenhol, hamar elterjednének a (Jó)melléfogáson az ilyen hirdetések:
"teszkós/ósanos bevásárlókocsi eladó, mint az eredeti, még a kereke is szorul" :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17347) Depression válasza lacos001 (#17338) üzenetére


Depression
veterán

De, sajnos történt: [link]
Tényleg őszinte részvétem.
Én is be vagyok sz@rva rendesen, mert a páromat 29-én műtik, halaszthatatlan. És hiába tartok be mindent, de tényleg mindent, amit csak lehet, hogy ne kapjuk el, ha a kórházak is terjesztik a gyengék felé, mindenféle teszt nélkül.
Az a napi 1000 teszt, amit végeznek, vajon hány politikus, és sleppje napi mintavételét tartalmazza?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17348) vzsryl válasza radi8tor (#17337) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ahol ma voltam CBA, abban is így volt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17349) Ringman válasza Depression (#17347) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az a napi 1000 teszt, amit végeznek, vajon hány politikus, és sleppje napi mintavételét tartalmazza?

ezt a kérdést azt hiszem többször feltették az újságírók az operatív törzsnek, de választ nem kaptak. (vajon miért)

[link]
görgess le ide: Az új koronavírus-tesztek számának napi alakulása Magyarországon

(#17350) Ezekiell válasza #95561216 (#17345) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ha ezeket a számokat (mi mennyivel csökkenti/növeli a rátát) tudnánk, akkor marha egyszerű lenne a képlet. Pont az a nehéz, h nem tudjuk, ezért nem lehet csak úgy "visszatérni a normálisba", vagy még szigorítani.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.