Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16551) Narxis


Narxis
nagyúr

Müller Cecília olyan szabadon idézte Wass Albertet, hogy igazából nem is tőle idézett [link]

Én nem nézem ezeket az operatív törzsi tájékoztatókat azóta, hogy hipós vízben való tojás főzést ajánlottak de tényleg mi lesz legközelebb? Életvezetési tanácsok Ceci nénitől? Arról miért nem beszél ez a némber, hogy mi lesz a járóbeteg ellátással?

Hosszú távon már az okozhat bajt, ha a koronavírus miatt leáll a betegellátás [link]

Thanos was right.

(#16552) attiati válasza hyperspace (#16396) üzenetére


attiati
veterán

lehet, hogy nem következetes a Barabási
de ennek a Hontnak is elmentek otthonról, az is tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#16553) bucihost válasza Lauda (#16536) üzenetére


bucihost
senior tag

Hát nem tudom... Ettől függetlenül a totalcaron ott a rendőr alezredes nyilatkozata, hogy az autós forgalmat nem érinti a korlátozás. Szóval furi. Már csak azért is, mert aki sport tevékenységet végez az mehet a szabadba erdőbe Stb futni, csak ne találkozzon senkivel, de akinek Pl van 150 km-re egy vidéki háza a semmi közepén, az nem mehet le oda? :F

(#16554) Lauda válasza bucihost (#16553) üzenetére


Lauda
félisten

Természetesen lemehet, semmi sem tiltja. Az, hogy rokonhoz mész aztán, vagy a vidéki házadba, az a te felelősséged. Ezt a rendőrség nem is fogja tudni ellenőrizni.

(#16555) ubyegon2 válasza Veron (#16543) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mit szeretnél ezzel bizonyítani?

Semmit.

Az, hogy eddig nem volt tömeges fertőződés, nem jelenti, hogy a húsvét sem hozhat.

Legfeljebb arra utaltam, hogy eddig is ugyanezen feltételes módok hangzottak el. Én sem zártam ki semmit, viszont ami eddig történt, az tény.

Hová korlátozzanak, imént leírták, hogy a mostani korlátok szerint sem lehet utazgatni, ennek ellenére egy másik hsz-ban egy fórumtárs is azt fejtegeti, hová kéne menni, ahol nincsenek sokan. :((( Ugyanaz ez is, mint a vásárlás, jaj hová kéne kirándulni, ahová a sok barom nem megy?

Most aztán tényleg nem díszséta kéne a városok főterén, hanem az összes biztonsági erőt ki az utakra és aki autózik, annak kemény bünti! Nehéz lesz azt mondani, hogy dolgozni vagy vásárolni megyünk. Amúgy már a maszkhelyzet is olyan, hogy elrendelhetnék, csak abban lehet kimenni közterületre.

[ Szerkesztve ]

(#16556) Ringman válasza Lauda (#16554) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem tudná, erre van a lakcímkártya.
az sem életszerű, ha valaki 100+ km-t megy szabadidős tevékenységet végezni.
rokonhoz meg nem szabadna menni húsvétkor, mert nem közös háztartásban élő (vagy rosszul tudok valamit?)

(#16557) attiati válasza kekedi (#16547) üzenetére


attiati
veterán

Bármilyen erdőbe be lehet menni, ha szabadságérzetre vágyik valaki, vagy friss levegőre.

(#16558) orc88 válasza Depression (#16542) üzenetére


orc88
őstag

Egyéni szociális probléma a nyelvtudás hiánya. ;)

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#16559) DS39 válasza Narxis (#16551) üzenetére


DS39
nagyúr

Olyan jó lenne, ha egyszer tudna adni egy egyenes választ adott kérdésre.

(#16560) pjen válasza Alex91 (#16541) üzenetére


pjen
félisten

Neked nicsenek gyerekeid?Ennyire nem szabad rettegni.

(#16561) Polllen válasza Ringman (#16556) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor, ha kötelezel mindenkit, hogy jelentse be magát oda, ahol tartósan tartózkodik. Sok szerencsét hozzá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16562) Lauda válasza Ringman (#16556) üzenetére


Lauda
félisten

Szabadidős céllal oda mész ahova akarsz. Az ország másik felére is mehetsz.

Oda nem, csak rászorulón segédkezhetsz.

(#16563) Ringman válasza Polllen (#16561) üzenetére


Ringman
nagyúr

jelenleg is kötelező, csak nincs betartva.
[link]
[link] - 26. §

(#16564) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Népszava: Az ország összes kórházi ágyának több mint felét kiürítik

Tudatosan engednek ezek szerint a gyeplőn.

Egyebek mellett arra voltunk kíváncsiak: mi indokolja ezt a lépést, ha most csak alig 100 koronavírusos beteg van kórházban? Hol kell, hol lehet elhelyezni a most ezeken az ágyakon fekvő betegeket?

[ Szerkesztve ]

(#16565) radi8tor válasza Ringman (#16563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem csak az egyénen múlik, hanem pl a főbérlőn vagy lakás tulajdonoson.

⭐ Stella

(#16566) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Puzsér a járvány következményeiről beszél

Szokás szerint ismét 10/10

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16567) Rolly válasza pjen (#16517) üzenetére


Rolly
veterán

az életnek tovább kell mennie, csak azzal amit most csinálunk a legrosszabb gazdasági szcenárió felé robogunk ahol így a legkésőbb lehet a light normális életet visszaállítani... miközben máshol sok teszteléssel megfogják a vírust, vagy nagy beteg és halott számmal "elengedik" addig mi túlságosan elhúzzuk...

Mert két lehetőség van:
- gyorsan végig darálni sok halottal (nem támogatom és eddig végérvényesen senki nem merte bevállalni)
- gyorsan nagy szigorral megfogni a vírust és kordában tartani... (ehhez meg sok teszt kellene)... Ezt nálunk már két héttel ezelőtt el lehetett volna kezdeni mert kevés beteg volt sok teszteléssel és túlzott kontakt kutatással (környező mindenkit tesztelni - ha mást nem mobil cella infó alapján) el lehetett volna kalapálni

(#16568) Ringman válasza radi8tor (#16565) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem kell a lakástulajdonos hozzájárulása.

A Belügyminisztérium tájékoztatása szerint tévhit, hogy az állandó lakcímhez elengedhetetlen a főbérlő aláírása. Elég a bérleti szerződés. Ezt megerősítette a kormányhivatal is. Az Utcajogász viszont figyelmeztet, hogy csak olyan bérleti szerződést fogadnak el az okmányirodában, amelyet aláírt két tanú, vagy ügyvéd ellenjegyezte, vagy közjegyző előtt készült.

(#16569) Hieronymus válasza ollie (#16468) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"ÉS miért csak 28 ezer mintavételezés volt, ah mindenkit tesztelnek?"

Egy hete teszteltek bennünket. Pontosabban azokat akik a munkahelyükön voltak.
A kolléganőm hétfőn sugárzó arccal közölte, negatív lett a tesztje.
Megkérdeztem minek örül ennyire. Ha csütörtökön negatív tesztet teljesített, az hétfőn már semmit sem jelent.

A tesztnek akkor van értelme, ha van már gyógyszer és védőoltás.
A negatív eredmény a védőoltáshoz vezet, a pozitív a hatékony gyógykezeléshez.

A fertőzött betegek esetében a fertőzés és a gyógyulás megerősítésére jó a teszt.

Lehet mantrázni a több tesztet, csak a nincs mögötte hatékonyság.
Kórházakban és nyugdíjasotthonokban fontos a rendszeres teszt.
A fertőzöttek környezetét elég karanténba tenni. Teszt nélkül is kiderül a tünetes fertőzöttség.
A tünetmentesek el vannak zárva amíg fertőzhetnek, karanténban vannak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16570) kekedi válasza attiati (#16557) üzenetére


kekedi
senior tag

Szvsz én pont nem vágynék árnyékos helyre így tavasz kezdetén, akkor már inkább teszek egy kört az utcánkban a napsütés alatt.

(#16571) pjen válasza Rolly (#16567) üzenetére


pjen
félisten

És bová tetted volna a fertőzötteket,és a.család tavokat.Mondjuk30K embert első kőrben.

(#16572) attiati válasza Motion_Blur (#16566) üzenetére


attiati
veterán

én nem bírom nézni :D

Ha a vírus nem akkora veszély, akkor a rá adott válasz sem lesz a végletekig húzva, így nem értem mit dramatizál.
Jahogy mégiscsak maga a vírus a gond?

A médiára való panaszkodása: nincsenek kész tények, amit a múltról megírhatna a média, hanem a jelen folyamatosan változik, bizonytalan. Így érzelmekkel jobban telített = számára klikkvadász. Ez az ember egy életkritikus.

[ Szerkesztve ]

(#16573) Elektrosokk válasza Narxis (#16551) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem az abban főzést ajánlották hanem a fertőtlenítést, ami egyébként HACCP élelmiszerbiztonsági előírás.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16574) Rolly válasza ollie (#16530) üzenetére


Rolly
veterán

igen sajnos várható a lazuló fegyelem miatt két hét múlva 10000 körüli aktív eset... ami meg már túl sok az ellátónak ... és mindez főként a kevés tesztelésnek, kontakt kutatásnak és a gyenge állami intézkedéseknek köszönhető.

Gyenge állami intézkedés alatt nem azt értem, hogy teljes kijárási tilalom kellene, hanem azt, hogy következetesen be kellene tartatni akár büntetések árán is a kijárási korlátozást...

(#16575) Rolly válasza Narxis (#16551) üzenetére


Rolly
veterán

Magánba menjen aki tud :( ... bár ott is 50-60%-os visszaesés van

(#16576) bigdady


bigdady
nagyúr

Nincs ez túltolva? Nem az lenne a lényeg hogy amíg bírja az egységügy menjen a gazdaság? Kiskunhalason van asszem 3 beteg abból is most ment haza 1... Az idősek miatt meg leáll minden, őket kéne otthon tartani és ne erintekzzennek velük a 65 alattiak 2 hét egy hónapig amíg lecseng. Ez miért nem jó megoldás? Állnak a kórházak mindenki vár, legalábbis Kecskeméten tök üres és a normál beteget is elhajtják. Fura.

[ Szerkesztve ]

(#16577) Rolly válasza pjen (#16571) üzenetére


Rolly
veterán

kollégiumokba, üres önkormányzati lakásokba karanténba, de ha valaki fertőzött akkor gondolom lakik valahol tehát az lett volna a karantén helyszín... szóval bőven volt hely... hova fogjuk rakni a ferzőzötteket amikor 10.000 aktív beteg lesz közben várhatóan ennek 15-20-szorosa lesz a valódi és ők fertőznek? Hol jobb megfogni? 30-100 fertőzöttnél... most 1000-nél vagy 10.000-nél? minél több beteg lesz annál inkább az elengedjük és így jártunk lesz a vége...

Egy esélyünk az immunrendszer tavaszi / nyári erősödése...

(#16578) Motion_Blur válasza bigdady (#16576) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A média által keltett hisztéria miatt áll le minden, illetve az abból következő társadalmi igény miatt, amit a félelemérzet szül. A politika pedig csak kiszolgálja ezt az igényt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16579) Polllen válasza Ringman (#16563) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát kötelezned kellene mindenkit... várj, nem innen indultunk? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16580) #95561216


#95561216
törölt tag

A CHO közben kijátszotta a rasszista kártyát Tajvan ellen..

(#16581) Narxis


Narxis
nagyúr

Szeged most tényleg bezár [link]

Na így kellene.

Thanos was right.

(#16582) Micsurin válasza Narxis (#16581) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aztán vakaróznánk mikor anyu apu elveszti az állását gyerek nem fejezi be az oskolát, anyu strokeban meghal 60 évesen apuka meg pár évvel rá alkoholizmus következtében. De ja tök jó ötlet mindent bezárni. :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16583) attiati


attiati
veterán

Megjött a márciusi google maps mozgolódási összesítőm.
Elég karcsú :D

(#16584) Ringman válasza Polllen (#16579) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes gondolatmenet, akkor a sebességkorlátozás sem jelent semmit, csak ha mérnek és büntetnek :)

(#16585) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Franciaország: +1341!

(#16586) t72killer válasza Hieronymus (#16569) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Normális esetben ugye a pozitív instant elhúzza a csíkot karanténba és nem fertőzi tovább a népet. Többek között ez a haszna.

#16580: Az a szervezet egy közröhej, úgy tűnik már a látszatot se próbálják fenntartani, hogy ne kínai propagandaeszköz lennének.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16587) Redneck


Redneck
veterán

Lehet hogy egyes SBO-k üresek, de az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetbe, 100+ beteget vittek át mentővel, részben öregek otthonából. Videón láttuk, barátnőm hétfőn megy oda dolgozni. Szabadnapos lenne, az csak a másodállása, de azt mondta segíteni akar. :(((

Lehet én is megyek, holnap eldöntöm.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16588) forceberg válasza Ringman (#16584) üzenetére


forceberg
veterán

Ez így igaz, a 0-áso mindig bajban vagyok, hogy a végig 60-as táblánál csak kb. 76-tal megyek!
Választhatok néha, hogy vagy megyek még gyorsabban, vagy elkezdenek megelőzni a kamionok.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#16589) Kékes525 válasza Motion_Blur (#16566) üzenetére


Kékes525
félisten

Több dolog volt, amivel nem értettem egyet, egyet azért kiemelnék.

"Csak az idősek maradjanak otthon és a fiatalok tegyék a dolgukat és a vírus 1 - 1.5 hónap alatt átfog menni rajtunk és védetté válik a társadalom."

Én tudom, hogy a számtan nem erőssége a bölcsészeknek, na de ennyire? A 65 évnél fiatalabbak hány százaléka lenne beteg? Hány százaléka lenne annyira beteg, hogy kórházba kell őt vinni? Hány százalékuk kerülne lélegeztető gépre? Hány százaléka halna meg? Sokkal több, mint az, ha ellaposítjuk a görbét és a betegszám az egészségügy számára kezelhetővé válik. Kereszténynek vallja magát Puzsér. Akkor mondja meg valaki nekem, hogy hogyan fér meg egy keresztény emberben az, hogy nem érdekli, hogy sokkal több ember szenvedne és sokkal többen is halnának meg, ha a járvány szabadon lenne engedve? Ez egy keresztényt gondolkodás??? :( 1/10 az ilyen gondolkodás miatt. Megjegyzem sokszor egyet szoktam vele érteni, de néha nagyon elszalad vele a ló.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16590) pilóta válasza Narxis (#16581) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem zár be semmi. Gyakorlatilag inkább kinyit. Merthogy más amúgy sem lenne nyitva húsvétkor, munkaszünet van, tavaly még a teszkó is zárva volt péntek-vasárnap-hétfő. Szerintem most is így lesz. Az éttermek meg a szórakozó helyek voltak nyitva, de azok most nem lesznek, tiltás nélkül sem. Szóval ez annyit jelent, hogy Botka bejelentette, ami amúgy is adott...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16591) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem logikus egyébként, hogy nem szigorítottak, hiszen nem tört ki nálunk igazán a járvány (vagy ha ki is tört, nem terheli úgy a kórházakat). az elméleti ideális eset az volna, ha az intenzívek épp fullon lennének, mindenkit el tudnának látni. ha panganak az intenzívek, akkor jobban ki lehet engedni a gyeplőt. ne feledjétek, hogy oltás sokáig nem lesz, szóval a cél csak annyi és nem más, hogy átzavarják a lakosságon a vírust úgy, hogy minél kevesebben haljanak meg (és minél kevésbé ártsanak a gazdaságnak).

magyarán, itt a topikból is "mindenki" el fogja kapni, ez remélem világos. a cél az, hogy ha elkapod és kell az intenzív, legyen.

full kinyitni meg nyilván azért nem lehet, mert akkor hamar kifingik a korányi........

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16592) Elektrosokk válasza #95561216 (#16580) üzenetére


Elektrosokk
addikt

kemény...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16593) Rive válasza Parci (#16591) üzenetére


Rive
veterán

...a cél az...

Nincs igazán kijelentve, de cél az (is), hogy a tanulópénzt valaki más fizesse: tehát mire itt is durvulnak a dolgok addigra máshol kidolgozzák a módszereket és meglegyenek az ellenőrzötten hatékony gyógyszerek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16594) Kékes525 válasza Parci (#16591) üzenetére


Kékes525
félisten

" hiszen nem tört ki nálunk igazán a járvány (vagy ha ki is tört, nem terheli úgy a kórházakat). "

Akkor ez miért van? [Koronavírus: nyolc nap alatt mintegy 36 ezer ágyat kell kiüríteniük a kórházaknak]

"A fekvőbetegeket fogadó összes hazai gyógyító intézményben a közfinanszírozott ágyak minimum 60 százalékát alkalmassá kell tenni az új koronavírussal fertőzöttek ellátására – derül ki a lapunk birtokába került miniszteri levélből. Ez a gyakorlatban azt jelenti: az összes mintegy 60 ezer ágy közül 36 ezret kell felszabadítani."

Valami itt nagyon nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16595) Micsurin válasza Kékes525 (#16594) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mert te sem borotválkozás után kened be magad habbal. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16596) freeknight válasza Parci (#16591) üzenetére


freeknight
őstag

Minimum húsvétra kellett volna szigorítani. Semmi szükség arra, hogy összevissza fertőzzék egymást az emberek a locsolkodás során. Ennyi erővel teljesen felesleges volt gyomron lőni a gazdaságot, ha tudnak kirándulgatni csoportosan az emberek meg összezsúfolódva vásárolgatni a lidl-ben és locsolkodni, akkor dolgozni is tudtak volna.

Itt ismét az volt, hogy már megint politizáltak a járványkezelés helyett, ők nem szigorítanak, majd a karigeri elviszi a balhét, ha be meri vállalni.

(#16597) t72killer válasza Kékes525 (#16594) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kérdés az, hogy mikor telnek meg ezek az ágyak. Ami nem egészen stimmel, mi van ezzel a 36ezer emberrel? A magyar eü-re eddig sem az volt a jellemző, hogy extra nyaralást biztosítson érdeklődő állampolgárok részére...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16598) Parci válasza Kékes525 (#16594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert készülnek a rohamra, a külföldi tapasztalatok alapján, ami szerintem helyes. viszont egyelőre nincs roham. nem kell ebbe többet belelátni, egyszerűen egyelőre ez van. lehet, hogy valami miatt tényleg mázlija lesz a szittya népnek (bcg, turul, mittomén) és ugyanúgy fertőzött, de kifexi otthon. passz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16599) Kékes525 válasza Micsurin (#16595) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#16598) Parci

Felkészülés? Amikor ilyen kevés a betegszám? Úgy hogy hazaküldök mintegy 30000 beteget? Akkor azok közül fognak meghalni. Azok halála is pontosan olyan tragédia, mint a járvány áldozataié.

Ebből a betegszámból matematikailag nem következik ennyi fertőzött. Megismétlem. Itt valami nem stimmel. Nyugaton ahol bekövetkezett a krakk, ott azért a számokból lehetett látni. Itt viszont a számok nem mutatják.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16600) Parci válasza freeknight (#16596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a karigerizés egy másik vonal, azt hagyjuk is (számomra a járvány túlmutat a napi cicaharcon). a gazdaságot meg muszáj volt gyomron lőni, mert aki nem csinálta, az raklappal vitte a hullákat. még jó, hogy nem álltak hozzá máshogy. ha viszont menet közben az látszik, hogy kezelhető az ügy, picit engednek (vagy nem szigorítanak tovább).

srácok, másfél évig kb. mindenhol ez a tánc megy majd. és majd a következő járványnál is, egyszerűen azért, mert ezt így kell csinálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.