Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) Parci válasza hyperspace (#16396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk erősen túlreagálta hont szvsz, a hálózatkutató az egész elméleti hátterére adott elméleti választ tudja csak sulykolni, aztán úgy is a hatalmasok döntenek. az meg nem baj, ha ők tudják, hogy ez nem egy "liberális hoax az eltávolításunkra", hanem komoly dolog.

viszont ellenvéleménynek valid.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16402) Ringman válasza t72killer (#16398) üzenetére


Ringman
nagyúr

látszik, hogy
- kis közösségben is fontos a követés, komolyan is veszik
- ha a közösség a közelmúltban találkozott egy másik járvánnyal (itt a 2001-es outbreak of salmon anaemia virus), akkor más a hozzáállás is - lásd még d-korea és tajvan felkészültsége

(#16403) Memmaao


Memmaao
addikt

Egy kis helyzetjelentés: Jelentősen megcsappant a betegforgalmunk. Átlag napi 100-150 beteget láttunk el idáig, jelenleg ennek a töredéke érkezik be hozzánk. De a helyzet hasonló az ország legtöbb SBO-ján. Kérdés, hogy hova tűntek a rendszerből a stoke-os, infarktusos betegek? Mert ők is kevesebben jönnek. Pedig ezekben a kórképekben azért otthon eltöltött napok alatt súlyos tünetek alakulnak ki. Egyszerűen kevesebb az esetszám, országosan. De ugyan ez a helyzet a németeknél is! Ott is eltűntek a rendszerből ezek az esetek! Jó kérdés, hogy mi lehet az oka. Viszont covidos eset is alig van! Konkrétan jelenleg nálunk nincs jelenleg intenzív ellátásra szoruló eset. Egy megyeszékhellyel arrébb dettó! Pedig az covid járványkórház! Üres az ITO. Ma szerelik fel az új központi monitor rendszerünket, az illetékes kolléga Pestről ugyan ezt nyilatkozta, a legtöbb intenzíven ott sincs teltház. Az Olaszok későn reagáltak, náluk már több száz halott volt, amikor el lett rendelve a karantén. Nálunk időben reagálta le ezt a kormány, de abból ítélve, ami most megy napok óta a boltokban, kérdés, hogy tényleg a maradj otthon van a hátterében, mert most boldog boldogtalan boltba jár, és azért két héttel ezelőtt is voltak bőven az utcán, vagy tényleg a BCG-re is számíthatunk, mint korai aspecifikus CD4 T sejtes immunválasz. Jó kérdés! De itt a frontvonalban gyanúsan nagy a csend. Nyugat Európában, azokban az országokban, ahol nincs BCG oltás, egy hónap alatt már napi 500-1000 nagyságrendű volt a napi halálozási ráta. Lehet, hogy többet kéne tesztelnünk, de nem esik be továbbra sem napi több száz kritikus beteg a kórházakba.

My name is Bond, James... Dean.

(#16405) NavySeal válasza Memmaao (#16403) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszi szépen a helyzetjelentést!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#16406) KRoy19 válasza Kékes525 (#16331) üzenetére


KRoy19
őstag

"Már a kiinduló hipotézised hibás. Mennyi 10 dkg zsír kalóriaértéke? [Sertészsír - Kalória és tápérték adatok] 1kg zsír pedig 10x annyi, a táblázat alapján 8970. 1200-at tévedtél."

Látom sikerült megfogni a lényeget. Abban tévedtem, hogy a 7700 kalória deficit az 1 kiló fogyáshoz szükséges (nem csak csírból, mivel az izom vesztés ilyenkor elkerülhetetlen).

A 2000 kalóriás súly megtartó példát is is csak a számolás matt írtam, de akkor maradjunk a te példádnál.

alap anyagcsere 2000kcal (24órára vetítve)
legyen 3000kcal a szükséglet aktív életmód mellett (aktív életmód könnyű fizikai munka és heti pár óra edzés szintén 24-órára vetítve)

Az a kép amit először köldtél azt írja, hogy 6 óra 47 perc alatt amiből 4 és fél órát sétáltál (most tekintsünk el attól, hogy azt írja, hogy 59 perce vagy ébren, tehát alvás közben gyalogoltál) 5200 kalóriát égettél el. Ez azt jelenti, hogy van még 17 óra hátra a napból amire csak a számolás kedvéért alap anyagcserével számolva el kell égess még legalább 1400 kalóriát.
Akkor ott tartunk, hogy arra a napra 6600 kalóriát kéne, hogy egyél ahoz, hogy meg tudd tartani a súlyodat.
Ha ez a szám neked nem egy bődületes nagy baromság, akkor nincs miről beszélgetni.

Nem azt mondom, hogy neked ez az app nem lehet hasznos összehasonlítani a napokat, csak azt mondom, hogy nagyon távol áll a valóságtól.

[ Szerkesztve ]

(#16407) pilóta válasza Memmaao (#16403) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, én is ezt néztem, hogy most pont hogy kevesebb a meló. Amúgy jár a taps meg minden egyéb napokon is, de most épp hogy kevesebb a terhelés, mint máskor, mégis most jutott eszébe mindenkinek megbecsülni az egészségügyi dolgozókat?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16409) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Cili néni minden nap picit kesereg, aztán megköszöni az EÜ dolgozók kemény munkáját munkáját, majd jön a "mai napra is vannak jó hírek". Aztán életvezetési tanácsok.

Most erre mi szükség van, de komolyan?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16410) KRoy19 válasza Kékes525 (#16329) üzenetére


KRoy19
őstag

"3. a 3-al való osztás az enyhén szólva is nevetséges. 1700 körüli értéket kapok. Ez pedig lehetetlen. Az alapanyagcsere is több."

Az alapanyagcsere 24 órára vonatkozik. A 1700 kalória meg egy 7 órás intervallumra amiből 4,5 órátgyalogoltál, szóval kb reeális.

Az 500 kalóriás meló meg 10 év tapasztalat. Annyival kell több táplálékot kell bevigyek amikor melózom 8 órát, ahoz képest mint amikor itthon ülök az azonos eredmény eléréséhez, ha elhiszed, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#16411) FattyDove válasza Motion_Blur (#16409) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez van akkor, ha talpnyalok kerulnek bizonyos poziciokra

(#16412) t72killer válasza Memmaao (#16403) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tartok tőle, hogy sok páciens rábeszélte magát, hogy az ő tünetei nem is annyira súlyosak és inkább otthon maradt/vagy a rendszer rázta le őket:(

#16406: srácok, nem lehetne a kalóriatémát a Fogyjunk le topikba átvinni, kicsit sok ez már:B

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16413) snecy20 válasza Motion_Blur (#16409) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom, de hetek óta pontosan ugyanazokat mondja el, lényegében szóról szóra.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16414) snecy20 válasza t72killer (#16412) üzenetére


snecy20
veterán

Esélyes. Nem hiszem, hogy az Európában híresen rossz egészségügyi állapotban lévő magyar társadalom egycsapásra ilyen jó immunitással rendelkezne.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16415) #95561216 válasza pilóta (#16356) üzenetére


#95561216
törölt tag

Olaszoknál puszi-puszi van, amcsiknál meg #metoo. De arról is volt tanulmány, hogy a pm2.5 szennyezés segíti a terjedést és az esetek súlyosságát is növeli. Az meg Lombardiában van dögivel.

(#16416) adika4444


adika4444
addikt

Ma megtudtuk, hogy a húsvét előttre megszülető érettségiről döntés nincs, de javaslatok vannak :(

Azért a másfél méteres érettségiző táv kicsit erős, mert az érettségi előtt és után esélytelen, hogy ne tömörüljenek. Na meg adott esetben 3--4 óra egy zárt térben szintén nem veszélytelen, másfél méter ide vagy oda.

Kíváncsi leszek, jövőhéten milyen döntés fog születni!

üdv, adika4444

(#16417) Kékes525 válasza KRoy19 (#16406) üzenetére


Kékes525
félisten

" Abban tévedtem, hogy a 7700 kalória deficit az 1 kiló fogyáshoz szükséges

Ha csak abban, nagyon sokban tévedtél, mindegyiket pontosan leírtam.

"(nem csak csírból, mivel az izom vesztés ilyenkor elkerülhetetlen)."

Mozgástól izomvesztés csak akkor van, ha nem táplálkozol megfelelően. Ha megfelelő a táplálkozol (minden létfontosságú anyagot a megfelelő minőségben és mennyiségben magadhoz veszel, akkor pont az ellenkezője igaz. Hát ez se sikerült...

"Akkor ott tartunk, hogy arra a napra 6600 kalóriát kéne, "

Ez is teljesen pontos jóslat. Megint "csak" 1000-et tévedtél... :D

5200 után már nem voltam aktív.

Ha válaszolsz, akkor legalább 1 dolgot írjál le pontosan. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16418) Rage47 válasza Lauda (#16383) üzenetére


Rage47
veterán

Ja de most én adjak neki maszkot mikor nekem is alig van? :S Futárcégek felkészülhetnének igazán.

(#16420) koko52 válasza Kékes525 (#16417) üzenetére


koko52
veterán

Aerob mozgás alacsony pulzussal (séta) ->zsír égetés
Erőteljes mozgás magas pulzussal (futás, erőemelés) ->izom égetés kevés zsír égetéssel

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16421) skroy


skroy
senior tag

Sikerült ellaposítani a görbét... Ezt hallani folyamatosan. Ezt mi alapján mondják? A betegek számát senki nem tudja. Az igazoltan fertőzöttek száma már rég nem vehető komolyan, 10-15x nagyobb szám is lehet, ezt megmondta Cili néni, Gulyás, és még a karton Castro is. :F

(#16422) #22743424


#22743424
törölt tag

Ez a Dr. M Z totál úgy néz ki mint a Star-Trek-ben az OSH (Orvosi Segéd Hologram) :)

[ Szerkesztve ]

(#16423) #95561216 válasza Memmaao (#16403) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez nem tudom eljutott-e már hozzátok, mondanál róla véleményt?

(#16424) t72killer válasza #95561216 (#16415) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pm2.5 esélyes. A jóval gyengébb EÜ-vel rendelkező Szardíniát pl miért nem irtotta ki a vírus? Ott értelemszerűen jobb a levegő.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16425) ollie válasza skroy (#16421) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak magukat dicsérik, hogy milyen faszán kezelik a helyzetet, amúgy meg nem. Kíváncsi vagyok mit fognak mondani, ha majd betelnek az intenzív osztályok, és életveszélyes betegeket nem tudnak kórházba szállítani.

[ Szerkesztve ]

***

(#16426) rsf válasza Kékes525 (#16380) üzenetére


rsf
senior tag

Ez igaz.
De ha tünet mentesek akkor szórják a vírust ezerrel. Minden terméket megfognak ugyanazzal a kesztyűvel.
Tehát a kisvárosokban hamarosan gócpontok lesznek majd a Lidl és társaik vonzáskörzetében.
Mikorra várható ez? ;)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#16427) snecy20 válasza skroy (#16421) üzenetére


snecy20
veterán

Görbe ellaposítása = A gazdaság válságának elnyújtása.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16428) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Spanyolország: 683 áldozat egy nap, nagyjából stagnál.

#16427: Görbe elszállni hagyása: x millió ember/fogyasztó, köztük y százezer dolgozó, gdp-termelő halála. Nem csak koronások, összedőlt eü esetén egy rakás egyéb ellátásra szorulónak (baleset...) is csókolom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16429) dr.bubo válasza t72killer (#16412) üzenetére


dr.bubo
őstag

Oké, hogy néhányan nem mennek el dokihoz, otthon "kikúrálják" magukat. De azért, ha súlyosabb állapotúak lennének csak bemennének egy kórházba? A kórházak meg üresen konganak (egyenlőre :F ), nincsenek földön fekvő betegek, mint olaszban, spanyolban.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#16430) aprokaroka87 válasza skroy (#16421) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert ezt akarja mindenki hallani....

(#16431) vandor01 válasza Kékes525 (#16328) üzenetére


vandor01
őstag

hat igen aki tudja csinalja aki nem tudja az tanitja :) DE

ez egy teoria amit ez a csavo valahol valamerre olvasott es felhivja ra a figyelmet mivel tobb koze van neki hozza mint nekem a sok infot es info forrast legalabb tudja szelektalni..... es erthetoen ertelmessen a hulyeknek is elmagyarazza hogy a leirtak sac/kb mit jelenthetnek o neki sem az a terulete de amit logikosnak tunik es igazkozelinek tart azzal ki mer allni es elmagyarazni a kinaiak fejtegetését persze o is megkerdojelezi a valosagtartalmat... az ido meg az okosok az igazi szagertok eldontik.... tesztek mennek majd fuggetlenul a vilag kulonbozo laborjaiban aztan majd vagy megerositik vagy lehuzzak a klotyon :)
En el tudom azzal intezni hogy egy ez info fentatrasokkal kezelem es figyelemmel kovetem mi lesz belolle? Azt is megertem vannak akkik ebbol nagy feneket szeretnek keriteni megkerdojeleznek mindent azonnal fikaznak meg osszecsoditik az osszes szakertot a fel haveri korbol..... nem vagyunk egyformak van aki igy van aki ugy dolgozza fel a kulso impulzusokat :) inkabb olvasok ilyent azt osztom meg a cimborakkal es ezen gondolkozzanak mint a nagycsocso baywatch -os sorozatot nezzek reggeltol restig :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#16432) ollie válasza snecy20 (#16427) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdés mi rosszabb, sok halott vagy gazdasági válság?

***

(#16433) KRoy19 válasza Kékes525 (#16417) üzenetére


KRoy19
őstag

"Mozgástól izomvesztés csak akkor van, ha nem táplálkozol megfelelően. Ha megfelelő a táplálkozol (minden létfontosságú anyagot a megfelelő minőségben és mennyiségben magadhoz veszel, akkor pont az ellenkezője igaz. Hát ez se sikerült..."

Ha kalória deficit van akkor elkerülhetetlen némi izomvesztés, de erre ennél többet nem áldoznék, mert úgyis hülyeségeket beszélek, de javaslom olvasgass a témában.

Bekarikáztam neked a lényeget és bár ezt már leírtam egyszer leírom mégegyszer hátha most átmegy.
6 óra 47-perc aktív időre ír az app 5211 elégetett kalóriát amit 274 perc sétával töltöttél.(ismét tekintsünk el attól, hogy azt mutatja, hogy az éjszaka közepén vagy aktív, rossz beállítás eredménye).
Tehát még hibáddzik 17 óra a napból, hogy megtudjuk mennyit égettél aznap és azt mondod 5600 lett a vége, ami azt jelenti, hogy 17 óra alatt égettél kevesebb mint 400 kalóriát (segítek alapanyagcsere 17 órára számolva kb. 1300 kalória)
Tisztán látszik, hogy ismét én vagyok a hülye valóban.

Mellesleg az álltalad linkelt kalória számláló.

Pirossal, hogy mekkora különbség van kalória égetésben 8 óra könnyű fizikai munka és 8 óra TV nézés között.(közel 500)
Neked pedig kékkel, hogy mennyi kalóriát éget 4,5 óra erőltetett gyaloglás és 2,5 óra ülés.(Közel 1700)

[ Szerkesztve ]

(#16435) dr.bubo


dr.bubo
őstag

[Orbán meglátogatott egy intenzív osztályt] 14 másodpercnél látható egyik dokinak, miért nincs maszkja? Oda kellet Orbánnak adnia? ;]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#16436) Csatravi válasza #95561216 (#16415) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nálunk meg elözönlötték a boltokat, piacokat és belesz@rnak abba hogy ki hány éves. Korán reggel az öregek a piacon bandákba tömörülve húzogatják a taligáikat és letojnak minden kívánalmat és rendelkezést. Hegyén-hátán mindenki !

(#16437) t72killer válasza Csatravi (#16436) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem büntetés kéne, hanem szimpla igazoltatás, név-cím rögzítéssel és egy megjegyzés, hogy akit felírtak, annak és háztartásbelijeinek max 1 doboz C-vitamin lesz az ellátás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16438) Peti78 válasza snecy20 (#16427) üzenetére


Peti78
őstag

Görbe ellaposítása = a gazdaság válságának elnyújtása=a rendeleti kormányzás elnyújtása.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16439) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Több mint százan megfertőződtek és öten meghaltak egy budapesti idősotthonban

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16440) Kékes525 válasza KRoy19 (#16433) üzenetére


Kékes525
félisten

"ismét tekintsünk el attól, hogy azt mutatja, hogy az éjszaka közepén vagy aktív, rossz beállítás eredménye"

Az alvásidőt tökéletesen mutatja. Rossz alvó vagyok. Felszoktam kelni éjszaka és/vagy sokat forgolódok. Ilyenről nem hallottál? :D Miért kérdőjelezed meg azokat, amiket, ha te lennél a világ legnagyobb szakértője is, nem tudhatod, mert az nagyon függ az adott személytől? Megint nevetségesen próbálsz érvelni.

"6 óra 47-perc aktív időre ír az app 5211 elégetett kalóriát amit 274 perc sétával töltöttél."

Nem, az 5211-et égész napra írja, illetve az addig eltelt időig, ha még nincs vége a napnak. Nem érted az alkalmazást.

Eddig olvastam, részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16441) #22743424 válasza t72killer (#16439) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez elég szomorú :(( Most is megy az egymásra mutogatás. Szeszil néni elrendelte az összes idősek otthona tesztelését.

(#16442) Csatravi válasza pilóta (#16407) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mennyivel izgalmasabb volt a Net adóért tízezreknek tüntetni mint anno az eü dolgozókért az utcára menni. Az emberek úgy vannak vele, hogy addig míg nem beteg addig letojja.
Ha meg baja lesz akkor jön a sírás-rívás hogy micsoda ellátás ez. Erre szoktam mondai, hogy - Tetszettek volna előbb gondolkodni ! Remélem, hogy most ráeszmélnek arra, hogy annál nagyobb kincs nincs mint egy olyan eü ami az életüket mentheti meg !
Hiú ábránd ? Valószínű az lesz. Az emberiség soha nem tanult a hibáiból !

(#16443) t72killer válasza #22743424 (#16441) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nna, a teszt már előrelépés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16444) Kékes525 válasza Memmaao (#16403) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nem lehet, hogy a mentők valami oknál fogva kevesebbet mozognak? Például hívják őket, de nem veszik fel, mert foglalt a vonal, vagy valami másért.
Az még magyarázható hogy esetleg kevesebb a koronavírusos beteg (intézkedések, BCG), de az tényleg furcsa, hogy más, súlyos betegek is kevesebben vannak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16445) NavySeal válasza Kékes525 (#16444) üzenetére


NavySeal
senior tag

Még az is lehet, hogy az ország azon felén - legalább is a koronavírus térkép szerint - jóval kevesebb az igazolt megbetegedések száma így lehet a lappangó, vagy még nem igazolt esetek is kevesebben vannak ott.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#16446) Lauda válasza Motion_Blur (#16409) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem milliók beveszik ezt a maszlagot nap mint nap.

(#16447) medica válasza ollie (#16432) üzenetére


medica
senior tag

attól függ ki a halott

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#16448) mpireb válasza Kékes525 (#16440) üzenetére


mpireb
csendes tag

Belekötsz részletekbe, miközben nevetséges számokat írsz. Teljesen mindegy, hogy 5600 vagy 6600 kcal, abszurd állítás, hogy Te ennyit elégetsz. Ennyi energiát profi kerékpárosok használnak el egy olyan napon, mikor 200 km-es Tour de France szakaszt nyomnak le 40 km/h átlaggal.

(#16449) emvy válasza mpireb (#16448) üzenetére


emvy
nagyúr

+1, teljesen rossz szamokrol beszel

while (!sleep) sheep++;

(#16450) Atlantis válasza Csatravi (#16442) üzenetére


Atlantis
veterán

Egy olyan EÜ-rendszer fenntartása, amelyik egy ilyen járványt helyén tudott volna kezelni, "normál" időkben irtózatos összegeket vinne el. Nem hiszem, hogy szívesen fizetnéd a jelenlegi járulékod többszörösét havonta, mert akkor meg azért menne a hőbörgés, hogy "tízévente vagyok beteg, minek fizessek én ennyit ezeknek, azér' hogy nyuggereket gyógyítgassanak?".

Nincs a világon olyan EÜ-rendszer, amelyik ezt kezelni tudná, ha tényleg rászabadulna teljes esetszámmal...éppen ezért lett volna fontos a széles körű tesztelés, hogy ne is kelljen tesztelni a rendszer határait...most marad a kapkodás, meg a reménykedés, hogy a sz@r valahogy visszakerüljön a lóba...és nem csak itthon.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.