Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) Memmaao válasza t72killer (#16146) üzenetére


Memmaao
addikt

Ennek már sajnos megvannak az áldozatai. Az alapellátás eddig is romokban volt, 65+ a háziorvosi gárda jelentős része. Teljes egészében kivonult az ellátásból. Nem csak covid gyanú esetén, semmilyen esetben nem mennek ki beteghez, nem fogadnak beteget. Tisztelet a kivételnek. Az invaziv szakmák úgy rettegnek a vírustól, mint a tűztől. Pedig a HIV+, HCV-s betegeket is el kellett eddig is látni. Ahelyett, hogy a szakma szabályai szerint akit kell, megműtenek akut esetben, most mindenki csúszik. Pedig mikroporozus köpeny, dupla kesztyű, arcplexi, ffp3 maszk van. Amúgy is inkább az anesztezia van veszélyben. Műtét után még perform, betegnél teszt, elkülönítés, csókolom.

My name is Bond, James... Dean.

(#16152) vzsryl válasza Narxis (#16148) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kb. mindegy, mert a légkondi úgyis megoldja a fertőzést.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16153) rsf válasza Ricardo (#16145) üzenetére


rsf
senior tag

Na ez a fő kérdés, hogy miért? Sosem fogjuk megtudni.
Majd jövőre kielemezzük az országok halálozási adatait és ha kiugró értékek lesznek akkor volt értelme hogy komolyan vették, de ha nem akkor meg más volt a cél.
De azért ezt lehet fordítva is értelmezni.. :)
Ez a szép benne.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#16154) Kékes525 válasza Memmaao (#16151) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem csak covid gyanú esetén, semmilyen esetben nem mennek ki beteghez, nem fogadnak beteget"

Ha jól tudom megszüntették az közalkalmazotti jogviszonyukat [Méltatlan helyzetbe kerül sok 65 évesnél idősebb orvos], a helyet, hogy felkérték volna őket telefonos ügyeletre, esetleg videóval diagnosztizálhatnának is.

"Több évtizedes közszolgálat után, néhány napos határidővel a közfinanszírozott intézményből elbocsátották őket."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16155) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#16144) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt még linkeltem volna imént, ha nem megy ki a fejemből. Szóval kevesekben ugyan, de időnként felmerül a kérdés.

(#16156) cappa72

Nem véletlen, hogy azt randomizálta oda a rendszer. ;)

Van annál rosszabb is....

[ Szerkesztve ]

(#16156) cappa72


cappa72
nagyúr

Poén: rákattintottam véletlenül egyik fórumtárs nevére, és a biztonsági kód második szava covid volt ;] . Sajna screenshot-ot nem lőttem, én b.rom.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#16157) t72killer válasza Memmaao (#16151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként egy vakbélműtétet végző sebésznek nem egészen értem, miért veszélyesebb egy c19-es beteget pl vakbéllel operálni, mint egy negatívat. Betegre húznak egy maszkot/akár egyenesen maszkkal lélegeztetik, ő meg nekiáll a kovácsmunkának lent:F?

Mondjuk nem értek a lovakhoz:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16158) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Megszereztük a kormány tervét a rövidített munkaidő támogatási módjára

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16159) Memmaao válasza t72killer (#16157) üzenetére


Memmaao
addikt

Mire bemegy a sebész, a beteg altatva, intubalva van, és a feje a steril zónán kívül. Igen. Nem rizikósabb.

My name is Bond, James... Dean.

(#16160) perempe válasza Memmaao (#15939) üzenetére


perempe
addikt

bizonyos állásokban nincs (hála)pénz itthon: édesanyám pl. közel 40 éve csinál gyermekkörzetet, aminek a finanszírozása kb. 2/3-a annak, amit a bértábla alapján járna.

ezzel szemben ott a német egészségügy, ahová kiment egy kollégája, aki mesélte, hogy az ápolók Balira vagy Sri Lankára mennek nyaralni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#16161) Rolly válasza Narxis (#16101) üzenetére


Rolly
veterán

ma lidlben én is szívesen arcon köhögtem volna egy kedves hölgyet aki a 2 méter helyett 50 centrire állt a seggemben...

(#16162) FattyDove válasza csƵ (#16150) üzenetére


FattyDove
őstag

Ha tartod a tavolsagot, akkor 4 napig koplalni fogsz? Foleg, hogy szombaton is nyitva van minden?

(#16163) t72killer válasza Memmaao (#16159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(+ugye ha nem Dr. Vlad Tepes operál, akkor az illető véréből sem fog inni...:R)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16164) proci985 válasza rsf (#16135) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mi is emlekszunk, egyebkent latom a "koronavirus gazdasagi fegyver" hoaxnak van egy uj vallfaja is, amit talan nem kene porgetned. nezd meg mi van olaszoknal, mi van spanyoloknal, mi van New Yorkban, mi volt Vuhanban.

fejezd be a flamet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16165) Rolly válasza koxkids (#16123) üzenetére


Rolly
veterán

már 1-1,5 hónapja heti bevásárlást tartok... nem értem mivel kell többet vásárolni most... Bár voltak hülyék is... előttem "kis" család anya két 20-25 év közötti fiával jött vásárolni péksüteményt maguknak...

(#16166) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Indulhat a második csúcs: "Dániában a jövő héten újranyitják az óvodákat és az általános iskolák alsós osztályait"

Azt meg tudja nekem valaki magyarázni, hogy JÁRVÁNYÜGYI szempontból, ami elvileg most mindent felülír, mi indokolja azt, hogy az egymást nyaló-faló 4-6éveseket összeeresztjük, közben a 15-18évesek maradhatnak otthon, végülis "mégiscsak az iskolákban terjed a járvány" címszóval:F? Szánalmas...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16167) kecsawi válasza vzsryl (#16152) üzenetére


kecsawi
senior tag

Feltéve ha nincs benne plazmaszűrő...

(#16168) Reggie0 válasza Rolly (#16165) üzenetére


Reggie0
félisten

Virus van, tobbet kell zabalni, mert a koplalast gyengiti az immunrendszert :DD

(#16169) Kékes525 válasza t72killer (#16166) üzenetére


Kékes525
félisten

"JÁRVÁNYÜGYI szempontból, ami elvileg most mindent felülír, mi indokolja azt, ..."

Semmi. Azonban gazdasági okok igen. Gazdaságilag a "húzd meg - ereszd meg" taktika jobb, persze ez több beteget és több halálos áldozatot jelent.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16170) kecsawi válasza Rolly (#16161) üzenetére


kecsawi
senior tag

Megoldás: a sorban segged mögé a kosár, előtted tudod a távolságot tartani, de vigyázz, oldalról támadhatnak!

(#16171) Alex91 válasza t72killer (#16166) üzenetére


Alex91
félisten

Mert a nagyira nem lehet hagyni, es a szülőnek menni kellene dolgozni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16173) t72killer válasza Alex91 (#16171) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ezeszkerint azért nem fog menni a kedves szülő dolgozni, mert elkapja az olasznátha. Zseniális.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16174) Alex91 válasza t72killer (#16173) üzenetére


Alex91
félisten

Nézd, van aki meg tudja oldani akar hónapokon keresztül is, hogy nem megy be dolgozni. Van akinek mondjuk mar nem kell, mert nincs munkája... De van, aki kimeríti a szabadságát, meg mar táppénzre se irjak ki, mert ugye nem beteg... Majd, ha elkapja, akkor majd megy táppénzre...
Ja, es a nyajimmunitashoz is el kellene kapni pár embernek...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16175) Narxis


Narxis
nagyúr

Kijárási tilalom mától Japánban [link]

A japán kormány se szociálisan érzékeny...

Thanos was right.

(#16176) t72killer válasza Alex91 (#16174) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi megoldottuk idén egész évre+ha időközben kirúgnának mind2-nket a home-office-os melóból, van tartalék egy következő évre. De ha kötelező érvénnyel berángatják a gyereket a suliba, akkor lőttek az eddigi erőfeszítéseknek. Legalább a lehetőség legyen majd meg, hogy ne legyen KÖTELEZŐ bevinni a gyereket, ha az embernek nincs kedve tüdőgyuszihoz. +ők is nyernek rajta (járványügyileg mindenképp), hogy x db gyerekkel kevesebb zsúfolódik a folyosón/osztályban/stb.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16177) vzsryl


vzsryl
nagyúr

UK kezd tetőzni, 938 RIP.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16178) Rive


Rive
veterán

USA dettó :F

Comorbidity and stuff

A magyarországi helyzet (hiánya) egyre furcsább.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16179) Ricardo válasza vzsryl (#16177) üzenetére


Ricardo
félisten

Anglia volt az egyik olyan ország, ahol az elején lazán vették, hiszen ez csak egy nátha, majd a nyájimmunitás megoldja.

(#16180) omfgk válasza vzsryl (#16177) üzenetére


omfgk
addikt

Miből gondolod ,hogy tetőzik?

A kórházakba most már csak a súlyosabb esetek kerülnek. Kevés a teszt is. Ezért lehet az új napi eset szám annyi mint az előző napokban.

Az intézkedések óta közel sem telt annyi idő.

Április 3-áig 173 ezer tesztet végeztek el.

Sunak is speaking now.
232,708 people in the UK have now been tested. 60,734 were positive, an increase of 5,492 cases since yesterday.
19, 438 people have been admitted to hospital, 7,097 of whom have now died, an increase of 938 fatalities since yesterday.

https://www.theguardian.com/world/live/2020/apr/08/uk-coronavirus-london--enough-intensive-care-beds-says-sadiq-khan-live-news-boris-johnson

Tehát 4 nap alatt 60.000 teszt. 67 millió lakosra ez kb annyi mint a magyar számok.

[ Szerkesztve ]

(#16181) t72killer válasza vzsryl (#16177) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Honnan tudjuk, hogy ez a teteje:F? Ez egyelőre több, mint bármilyen korábbi szám, a tetőhöz az kell, hogy 4-5napig ne növekedjen a halálesetek száma (ha már a fertőzöttek számáról úgysincs érdemi tesztelési infó).

Ők is a végleteking nyitva tartották az iskolákat, most isszák a levét.

#16179: végülis az ebola is megoldható nyájimmunitással, csak gyomor kell hozzá és elég ásó.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16182) Corleone33 válasza Alex91 (#16174) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Engemet szerencsére doki kiírt tàppénzre de nem tudom meddig tudom majd ezt így "megoldani".

Max kövinek meg megyek fiz.nélküli szabadságra oszt szevasz, ki van zárva hogy járvány idején bemenjek városba a munkahelyemre (tömegközlekedéssel, mert nem élek olyan nagylábon hogy kocsim legyen). Az a pluszpénz meg nem éri meg nekem azt, hogy egy oroszrulettezzek egy jó kis intenzív osztályos üdüléssel/maradandó szervkárosodással

Hülye helyzet, de nekem is egy életem van csak, amit féltek :( Nem beszélve arról hogy édesanyámat se szeretném megfertőzni.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#16183) vzsryl válasza omfgk (#16180) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem tudom, hanem tippelek ugyanúgy, mint mindenki más minden más számmal kapcsolatban. Egyébként a spanyol meg az olasz számokból indulok ki. Ott is ezen a környéken volt a tető, és az igaz, hogy az angolok az elején elengedték, de ez igaz a latinokra is, pl. Velencei karnevál, El Clásico...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16184) Ricardo válasza vzsryl (#16183) üzenetére


Ricardo
félisten

A velencei karnevált lefújták.

(#16185) UHHH válasza Ricardo (#16184) üzenetére


UHHH
senior tag

Elindult, tartott pár napig, utána fújták le! Ismerős ott volt a nyitásnál.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#16186) vzsryl válasza Ricardo (#16184) üzenetére


vzsryl
nagyúr

3 nap után.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16187) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez a 3 nap kimaradt. Valamiért abban voltam hogy el sem kezdték.

(#16188) Hieronymus válasza Kékes525 (#16112) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Érdemes lehetne beoltatnia az embernek magát?"

Feltétlenül. Most sokan fel fognak háborodni azon amit írok.
Ha hiszel benne, a placebo 20%-al megemeli a fertőzés elkerülést és a gyógyulás esélyét, ha mégis megkapod.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16189) Rolly válasza kecsawi (#16170) üzenetére


Rolly
veterán

nem volt szabad kosár így csak a legfontosabb pár dolgot vettem ami elfogyott és kézben tartottam :)

(#16190) Kékes525 válasza Hieronymus (#16188) üzenetére


Kékes525
félisten

"placebo "

Placebo hatással már telítve vagyok. :D Rendszeresen szedek D vitamint (2200NE) és naponta 25 km gyalogolok. Otthon az előszobában. Már 5200 kcal-nál járok a mai nap.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16191) vzsryl válasza Hieronymus (#16188) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"placebo 20%-al megemeli"

Ezt ugyan nem lehet számszerűsíteni, de szvsz. sokkal nagyobb mértékben. A pszichikai erőnlét a legfontosabb ebben az időszakban, meg amúgy is...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16192) Ringman válasza Rive (#16178) üzenetére


Ringman
nagyúr

new york csak az első hullám, tartok tőle hogy egy csomó államon át fog menni, remélhetőleg nem egyszerre berobbanva. (következő vsz new orleans lesz)

olaszoknál már látszik a mortality lag

(#16193) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A mai hírek szerint napokon belül megoldódik Bajorországban a maszk probléma.
Napi több százezer szájmaszk gyártása a BMW célja.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16194) Rickeffe válasza Ringman (#15815) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

"Lélegeztető gépből 14 490-et rendelt"
Ez egyébként hivatalos adat?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#16195) vzsryl válasza Ringman (#16192) üzenetére


vzsryl
nagyúr

NY-ban hatalmas a népsűrűség, ráadásul a 4 alfa világváros egyike, tehát ilyen szintű gócpontra nem nagyon lehet számítani az USA-n belül.

(#16193) Hieronymus: Nem értem, hogy a textilipar miért nem áll rá kb full kapacitással erre... Tök felesleges mást gyártani ott jelenleg, úgysincs túl nagy piaca jelenleg...

(#16196) Ricardo: A pozitívra tesztelt emberek 12%-a, szóval nem kell csíkot húzni az alsógatyába. Olaszországban matematikailag csak az jöhet ki, hogy bőven millió felett van a fertőzöttek száma.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16196) Ricardo válasza Ringman (#16192) üzenetére


Ricardo
félisten

Olaszoknál 12% ???

(#16197) t72killer válasza Ringman (#16192) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"olaszoknál már látszik a mortality lag"

Nem tudom, mi értelme van "fertőzöttek számáról" beszélni egy olyan országban, ahol konkrétan tünettel jelentkező betegektől tagadják meg a tesztet. Tudom, nem csak Olaszo. ilyen hanem kb egész €urópa, de a pozitív tesztek számából ilyen helyeken én egyelőre semmiféle következtetést nem vonnék le. Ha virítanak egy random 100e fős tesztet utcán összefogdosva a tesztalanyokat + a mérést megismétlik minden héten, akkor az már egy hihető alap.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16198) Ringman válasza Rickeffe (#16194) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát a pártsajtóban jelent meg (megyei lapok azok - kesma), mandiner.hu is az mti-re hivatkozik.

közbeszerzési értesítőt és közlönyt emiatt nem néztem át.

[ Szerkesztve ]

(#16199) t72killer válasza Ringman (#16198) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Loptam az SCMP cikket, amit "komoly" topikba linkeltél:R Lehet hogy lőttek a hőn áhított nyájimmunitásnak:Y?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16200) ServerWorks válasza Narxis (#16108) üzenetére


ServerWorks
tag

Akkor ha megerősödsz nem kell majd tartanod semmitől, hiszen az immunrendszered és a véredben keringés sok-sok Ab megvéd a vírustól. Vigyázz el ne kapjon egy fertőzött vámpír, hogy a vérplazmáddal gyógyítsa magát ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.