Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) envagyok


envagyok
veterán

Kicsit átgondolva a dolgokat, lehet a gazdaságnak, és mindenkinek az lenne a legjobb, ha csak a veszélyeztetett, 60 év feletti része a társadalomnak védekezne aktívan (karantén, kijárás).

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#17402) pjen válasza stickermajom (#17399) üzenetére


pjen
félisten

Egy csomó ember esetleg nem engedheti meg magának azokat az árakat.Ahhoz, hogy honap végéig kitawértson például a nyugdíj több üzletet is végig kell járni.

(#17403) pilóta válasza pjen (#17400) üzenetére


pilóta
nagyúr

Oké, de az állam igazából nem azt szeretné, hogy maradj otthon, ez csak a lebutított egy szavas üzenet, hogy könnyű legyen megérteni. Az "állam" azt szeretné, hogy ne menj tömegbe, ne keveredj más emberekkel. Ebből a szempontból mindegy, hogy be vagy zárkózva és magzatpózban rettegsz a kanapén, vagy kocogsz az erdőben.
Valójában szerintem most azt "szeretné", hogy picit azért gyorsabban terjedjen, mert ha ennyire lapos marad a görbe, akkor nagyon sokáig el fog még tartani. A kórházak és az intenzív ágyak teljesen kihasználatlanok, ha sokáig így marad, egy nagyságrenddel több halott lesz a koronavírus miatt a nem koronavírusosok között az elmaradt gyógykezelések miatt, mint a koronavírus miatt a koronavírusosok között, a gazdasági károkról nem is beszélve...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17404) Rolly válasza pjen (#17379) üzenetére


Rolly
veterán

Mi lenne ha nem a problémát keresnéd mindig?
- 2-3 hétről beszélünk amíg otthon kell maradnia a családnak
- ha hivatalos munkája van akkor van táppénz...
- de 2 hét szabadság alatt se szoktak emberek éhen halni...
- feltehetően van rokon aki tud segíteni esetleg a bevásárlásban
- semmi sincs akkor önkormányzat feladata ellátni
- hitel moratórium van szóval a hitel törlesztés összege már áprilisban a pénztárcájában maradt...

(#17405) t72killer válasza pilóta (#17403) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az állam alibit keres, hogy ráfoghassa az emberekre a görbe kicsúcsosodását+sok halottat, miközben örül a gyorsabb lefutásnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17406) pilóta válasza t72killer (#17405) üzenetére


pilóta
nagyúr

Oké, de eddig nyoma sincs a kicsúcsosodásnak és a sok halottnak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17407) Ezekiell válasza pjen (#17396) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, ezeket hívják most nélkülözhetetlen dolgozóknak, akik nem tudnak otthon maradni. Miattuk IS kellene mindenki másnak a seggén maradni otthon, de ez a concept úgy látszik túl bonyolult sokaknak. Aztán meg majd amikor bedurvul a járvány/tényleg összedől a gazdaság, lehet rinyálni - csak nem fogják fel, hogy miattuk is történt mindez.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17408) Rolly válasza pjen (#17396) üzenetére


Rolly
veterán

Alap maszkot lehet csinálni 3-5 réteg anyagból... Annyit ér mint a sima orvosi maszk...

(#17409) t72killer válasza pilóta (#17406) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Türelmetlen vagy :P. Lombardiában is volt olyan nap, amikor 10-14en haltak meg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17410) Kékes525 válasza pjen (#17400) üzenetére


Kékes525
félisten

" Akkor úgy kellene kezdeni, hogy az állam teremtse meg az otthon maradás feltételeit."

Előbb még te mondtad, hogy ez nem politikai topik. Most már az lett?

"Nem csak szajkózni, hogy msradjatok otthon."

Ha nincsenek rendben az idegeid, akkor pihenj.

Amúgy meg nagyon konstruktív választ adtál. Ha neked tetszik a jelenlegi állapot akkor élvezd, vagy javasolj jobbat. Károgni könnyű.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17411) pilóta válasza t72killer (#17409) üzenetére


pilóta
nagyúr

A Lombardiai lefolyást tekintve, nálunk is már jóval 1000 halott felett kellene járnunk, közben meg nem is. Ez lehet amiatt, hogy Lombardiában sem volt annyi, csak bárkit beleszámoltak, ha a teszt kimutatta, még akkor is, ha a villamos ütötte el, vagy nálunk védettebbek az emberek, kisebb a légszennyezés, vagy csak időben elkezdték a korlátozásokat, vagy mindez egyben. Szerintem az utóbbi...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17412) inf3rno válasza pjen (#17402) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha mindent egyszerre rendel egész hónapra és rádob 1-2 ezrest szerintem az nem a világ vége. Nyilván nem egyesével kell csinálni.

Buliban hasznos! =]

(#17413) emvy válasza radi8tor (#17393) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak mielőtt bárki túl komolyan venné ezt: semmi valós életbeli adat nem utal arra, hogy a >2 m-re közlekedő vagy sportoló emberek közötti fertőzés létező vektor lenne. Ez egy darab szimuláció, peer review nélkül.

while (!sleep) sheep++;

(#17414) emvy válasza pjen (#17396) üzenetére


emvy
nagyúr

Továbbra sincs arra utaló jel, hogy jelentős kockázata lenne a csomagoláson keresztüli fertőzésnek. Alapanyagokon keresztül meg végképp nem.

Srácok, nem 0-ra kell csökkenteni a fertőzés esélyét, hanem elegendően kicsire. Értem, hogy a topik egymás paráztatására való elsősorban :)

while (!sleep) sheep++;

(#17415) stickermajom válasza pjen (#17402) üzenetére


stickermajom
addikt

Tényleg nagy gáz van a gazdaságban, ha a tegnapi tömegjeleneteket ezek az emberek okozták.

(#17416) Ezekiell válasza emvy (#17414) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, azért ez nem egészen igaz, ezek szerint igenis van kockázata:

https://www.msn.com/en-us/health/medical/charlotte-woman-hasnt-left-her-house-in-three-weeks-but-tested-positive-for-covid-19/ar-BB12sjy4?ocid=st

Mivel autoimmun beteg a nő, ezért hihető, hogy tényleg nem mozdult ki/nem találkozott senkivel 3 hétig (hiszen ő nagyon veszélyeztetett, és tudja is magáról)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17417) Polllen válasza Ajándékok (#17367) üzenetére


Polllen
nagyúr

Aham, tehát utólag okosok tudunk lenni. A módszer lényege, amihez most hozzászóltál, hogy a betegek számát azon a szinten tartod, amit éppen el tud látni az EÜ tartalékkal. Ha csökken a beteg szám, olyan enyhítést teszel, amivel megint a limithez közelíted a betegszámot, optimalizálod a folyamatot.
Ezt jelenleg nem tudjuk megbecsülni, tehát aki ezt mégis előre megmondja, az nagyon okos.
Innen indultunk.
Amúgy én a kezdetek óta azt mondom, hogy sokat kellene tesztelni és a betegeket izolálni. Amelyik ország ezt tette, nem szórakozott a fenti módszerrel. Igyekezett csírájában elfolytani, mert kb ez a biztonságos megoldás.
Valaki kérdezte miből fog élni a család, amíg elzárják őket. Táppénzből, mint minden más betegség esetén.
Ha Mo-t nézzük, most azt sem tudjuk, hogy hol tartunk a járvánnyal kapcsolatban. Azt tudjuk hivatalosan, hogy az ország egész területen vannak már betegek, meg hogy ezer valamennyien vannak hivatalosan.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17418) Depression válasza stickermajom (#17399) üzenetére


Depression
veterán

Persze, csak gondolj bele, ha hírtelen csak 10x annyian rendelnénk, akkor nem 160 címe lenne egy napra, hanem 1600. Eleve a 160 is nonszensz, az 12 órás műszakban is 4,5 percenként egy cím. Vezetéssel, csengetéssel, lépcsőzéssel, átadással esteleg fizetéssel együtt.
Vagy mi lenne az elképzelés? Vesznek még 9x annyi autó, és felvesznek rengeteg embert?

Eddig a bevásárlással sem volt gond, csak ünnepek előtt, aztán hírtelen mindenki úgy rákapott, hogy se liszt, se olaj nem volt a boltban, és még mindig tolonganak az emberek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17419) radi8tor válasza Depression (#17418) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A több autó sem megoldás, mert annyi csomagot nem tudnak majd átszortírozni a depókban.

⭐ Stella

(#17420) Kékes525 válasza emvy (#17414) üzenetére


Kékes525
félisten

"Srácok, nem 0-ra kell csökkenteni a fertőzés esélyét, hanem elegendően kicsire. "

+1 Annál is inkább mert nullára csökkenteni csak elméletileg lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17421) Depression válasza pilóta (#17411) üzenetére


Depression
veterán

Ezzel most azt mondod, hogy Lombardiában ferdítettek, mert akinél kimutatták a vírust, azt olyan halottnak tekintik, közben az igazság pedig itthon van, ahol teszt híján nem abban halt meg valaki? :F

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17422) ooloo


ooloo
őstag

Minden rosszban van valami jó .... Budapest légszennyezettsége a harmadára csökkent . Úgy 9 hónap múlva ugrásszerűen megnövekszik amikor a gólya benéz az ablakon .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#17423) pilóta válasza Depression (#17421) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem azt mondom, hogy ferdítettek, csak hogy mindenkit annak számoltak, akiben kimutatta a teszt, függetlenül a halál valódi okától. Ez nem ferdítés, náluk ez a protokoll. Erre elég sok jel mutat, a többi ország adatait nézve gyakorlatilag lehetetlen számok vannak az Olaszoknál, és mivel másutt is ugyanaz a vírus van (pl. németeknél), nem valószínű, hogy ennyire nagyon más a halálozási arány ott, mint mindenütt máshol.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17424) vzsryl válasza Depression (#17418) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sokat mérgelődtem már a vásárló tömegeken, de ha jobban belegondolok, akkor ez csak járvány szempontjából probléma. Gazdaságilag az a jó, hogy még van kereslet. Ha már az autóipar és a felvásárló piac közelít a nullához, de a többi piac valamilyen szinten tud működni, akkor van rá egy aprócska esély, hogy a gazdaság nem zuhan le életveszélyes szintre.
Még abban reménykedem, hogy kis hazánkban nem lesz olyan össznépi bank utálat, mint a ~2008-2013-ig tartó időszakban, mert akkor nagyon ráfaragunk.

(Nem az élelmiszeres pánikvásárlókra gondolok itt első sorban, hanem a “szabálysértőkre”.)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17425) S e t h válasza pjen (#17400) üzenetére


S e t h
nagyúr

Így van, egy hajléktalan mit kezdjen ezzel az információval?#meaculpa#

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17426) radi8tor válasza vzsryl (#17424) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is ezt mondtam, nincs abban semmi rossz ha libasorban 2 méterre egymástól (esetleg maszkban) várakoznak az emberek a bejutásra. Bent is betartják remélhetőleg a dolgot.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17427) freeknight válasza pilóta (#17423) üzenetére


freeknight
őstag

Lehetetlen számok vannak az olaszoknál. Oké. Ezt mondd már el a franciáknak/spanyoloknak/belgáknak/amerikaiknak/briteknek is, hozzák az olasz számokat már ők is. Efölött mindig átsiklotok, de egy normál influenzajárványnál nem látsz teli intezívosztályokat, nincsenek tömegsírok meg hullaszállító kamionok. Vagy ezekben az országokban hirtelen minden beteg/öreg úgy döntött, hogy most 2020 tavaszán egyszerre fognak meghalni, természetesen attól teljesen függetlenül, hogy elkapták a koronavírust?

(#17428) stickermajom válasza Depression (#17418) üzenetére


stickermajom
addikt

M6 mellett a Di-Fernél halmokban állnak a vadi új dobozosok, gondolom nem véletlenül. Emellett naponta rengeteg ember veszti el a munkáját, van honnan pótolni a munkaerőt. A korlátozott szortírozó kapacitás miatt 1 munkanaposról akár válthatnak 2 munkanapos szállítási határidőre. Nem kell mindenkinek rendelnie, de csökkenthető lenne a tömeg.

(#17429) bigrock válasza emvy (#17414) üzenetére


bigrock
addikt

Az utolsó mondatoddal 100%-ban egyet értek.

(#17430) Polllen válasza stickermajom (#17399) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is nagyon sok minden tudok a netről rendelni, romlandó élelmiszert viszont nem. A helyi boltok ezt nem tudják megoldani.

Van olyan jóbarátom Székesfehérváron, aki a járvány előtt rendszeresen tescobol rendelt. A járvány óta teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor tudják kivinni, néha el kell mennie bevásárolni.

Uh van ahol működik és van ahol nem.

Pl téma volt, hogy az emberek mit csinálnak barkácsboltban. Van olyan munka a kertben, amit most kell megcsinalni. Később nem lehet. A nagyok házhozszállítása annyira túl van terhelve, hogy sokszor a megrendelést nem fogadják be.
pl szerettem volna IKEA-ból, OBI-bol, Praktikerből rendelni pár dolgot.
IKEA: a megadott címre most nincs szállítási kapacitás, próbáljam meg később (1 hete ez megy)
OBI, Praktiker: online nem elérhető a termék, menjek be, úgy tűnik van, aki bemegy. Én inkább a helyi barkácsboltba mentem be, ahol közölték: ilyet nem tartunk, nem is lesz.

Nem létszükséglet nekem, így elengedtem, majd keresek rájuk valami webshopot.

Ezt csak azért írtam, hogy lássátok, hogy nem minden megy egyszerűen. Azért örülök, hogy van akinek legalább megy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17431) radi8tor válasza freeknight (#17427) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ferdítesz.
Kamionok azért vannak, mert a temetkezési vállalkozók nem vállalják a temetést járvány idején.
Influenzajárvány idején nem mutatnak intenzívosztályokat, mert már nem érdekli a kutyát sem az influenza ami minden évben visszajön.
Tömegsír azért van, mert a megadott időn belül nem jelentkezett senki az elhunytért, ez máskor is így megy csak éppen nincs a temetésen dolgozókon vegyvédelmi ruha.

Van járvány, ami hozzáadódik az influenzás betegek számához, emiatt nem mindenkit tudnak ellátni időben. És igen, erősebb ez a vírus az influenzánál, de az egészséges emberekre nem veszélyesebb, mint az influenza.
Nézzél KSH statisztikát az elmúlt évekről mennyien haltak meg nálunk influenzában. Meg fogsz lepődni a számokon! (de már itt is volt szó róla a topikban)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17432) pilóta válasza freeknight (#17427) üzenetére


pilóta
nagyúr

Most sincsenek tömegsírok (amit láttál, és ezek szerint nem néztél utána, arról kiderült, hogy eddig is volt).
Ami fölött legtöbben átsiklanak, hogy ezek a számok, még ha valósak is, akkor sem pluszban jönnek rá a "normál" halálozásokra, hanem nagy része egyébként is volna. Magyarországon minden évben meghal nagyságrendileg 130 ezer ember, ebből kb. 110 ezer 65 év fölötti. Ezek túlnyomó többsége kórházban hal meg. Olaszországban ez a szám 650 ezer körül van. Ha megnézzük majd év végén, hogy a több éves átlaghoz képest mennyivel lett több idén, akkor fogjuk nagyságrendileg tudni, hogy mennyi áldozatot szedett kizárólag a koronavírus. Ami a nagy baj, hogy ez viszonylag rövid időbe sűrűsödött bele most, ezt a nehéz kezelni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17433) pjen válasza Polllen (#17417) üzenetére


pjen
félisten

Tudod hány ember dolgozik feketén,vagy 2-4-6 órára bejelentve,esetleg minimál bérrel.Mennyi táppénzt kap?

(#17434) Polllen válasza radi8tor (#17431) üzenetére


Polllen
nagyúr

Te is.

A jelenlegi becslések szerint ez a betegség veszélyesebb, mint az influenza. Azért nem mutatnak intenzívet influenza járvány idején, mert lassabban terjed és kevesebb beteg kerül be egyszerre.

A koronavírus terjedése sokkal gyorsabb: míg az influenza esetén egy ember átlagosan 1,3 személyt fertőz meg, ez a szám koronavírus esetén 2 körül mozog. Az influenza esetén a megbetegedettek nagyjából 1%-a kerül kórházba, és kevesebb, mint 0,1%-a hal bele.
Az új koronavírus esetében sokkal több a kórházi ellátást igénylő beteg, és a jelenlegi becslések szerint 1,2-4,5 százalék a halálozás a megbetegedettek körében. Vagyis a koronavírus sokkal veszélyesebb az influenzánál! [link]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17435) radi8tor válasza Polllen (#17434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17436) Polllen válasza pjen (#17433) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van róla sejtésem, de aki fertőz, nem mehet akkor se közösségbe.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17437) pjen válasza inf3rno (#17412) üzenetére


pjen
félisten

Kenyeret,almát,stb nem rendelhetsz havonta egyszer.Nem élhetsz hónapokig lisztes cukron.Viszont az már esetleg nagyon nem mindegy, hogy az önkormányzati bevásárló mit és mennyiért vesz.

(#17438) llax válasza inf3rno (#17383) üzenetére


llax
senior tag

Nem lenne ezzel semmi baj, sőt, kimondottan jó elfoglaltság lenne ilyen helyzetben, ha sokaknak nem a barkácsáruházakon át vezetne az út a telekre.

Ha kimész levágni a gazt, attól még a korlátozások céljai maximálisan betarthatók lennének... Ez a #maradjotthon téma elsősorban azokra vonatkozik, akik az ajtón kilépve csak és kizárólag közösségi helyeken tudnak tartózkodni, csak tömegközlekedéssel tudnak mozogni stb. Amíg a másokkal érintkezést tudod kerülni, addig azt csinálsz, amit akarsz (legtöbb tevékenység ilyen módon az eddigi rendeleteknek is megfelel).

(#17439) Polllen válasza radi8tor (#17435) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez nem válasz arra a ferdítésedre, hogy influenza idején nem mutatják az intenzíveket, pedig az ugyanilyen. Nem, nem ilyen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17440) radi8tor válasza Polllen (#17439) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt majd az orvos megválaszolja ha megválaszolja. Nekem nem az a szabadidős elfoglaltságom, hogy a médiát sasoljam minden nap. :R
De ha leosztod a kb 12000 influenzában elhunyt beteget a járvány 4 hónapjára, akkor elég magas számot kapsz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17441) Polllen válasza radi8tor (#17440) üzenetére


Polllen
nagyúr

Influenzajárvány idején nem mutatnak intenzívosztályokat, mert már nem érdekli a kutyát sem az influenza ami minden évben visszajön.

De ha nem követed, akkor honnan tudod, hogy nem mutatják? Ha valamiben nem vagy tájékozott miért állítasz bármit is?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17442) Asbee válasza Polllen (#17434) üzenetére


Asbee
veterán

Ebben a téli szezonban, influenza időszakban eleve leterheltebb az egészségügy, és covidtól függetlenül több a haláleset. Minden járvány eleinte gyorsabb és durvább, amíg még vannak vele kapcsolatban kérdőjelek, nincs vakcina, ellenszer. Ha ugyanennyire figyelnék, vezetnék , influenzában , tüdőgyulladásban hányan halnak meg egy évben, életkort is nézve, ott is lenne azért meglepetés. Nem azt mondom, hogy ez egy semmi influenzaszerű járvány, de megnézném, ha nem lenne ennyire figyelve a vírus útja, nem ez menne a médiában egész nap, hány ember hisztériázna ugyanúgy. (nem rád értem)

(#17443) radi8tor válasza Polllen (#17441) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én csak kötekedést látok részedről. Gratulálok :C
Olvasgass kicsit: [link]

⭐ Stella

(#17445) Polllen válasza Asbee (#17442) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sokan, sajnos ez nem kérdés.
Hozzáteszem, hogy pl. egy egyszerű szájmaszkkal az influenza járvány is enyhébb lefolyású lenne, több ember élné túl és kisebb lenne a gazdasági kár. Szóval a moss kezet, meg viselj maszkot máskor is lehetne alkalmazni.
Megfelelő tájékoztatással egyébként elkerülhető a pánik egy része. És szerintem ebben a topikban lehetőség van arra, hogy a helyén kezeljük a dolgot és a pánikolókat lenyugtassuk, a félváról vevőknek pedig felnyissuk a szemét, hogy hahó, ezek most a tények.
A média hatását nem lehet ellensúlyozni, de ez nem jelenti azt, hogy hagyni kell az egészet.

Amúgy statisztikát én is linkeltem itt:
#16905

Az statisztikai alapon kényelmes álláspont, hogy nem haltak meg többen, mint a legdurvább influenzajárvány idején. De hol van az intenzíven kezeltek számának összehasonlítása? És az influenza idején nem volt kijárási korlátozás, most meg az van és mégis ennyien haltak meg.
Azért linkeltembe az a leírást, mert ott szakemberek mondják, hogy ez veszélyesebb, számokkal. Aztán majd ha lecseng, remélhetőleg lesznek pontosabb számok és látjuk, hogy mennyivel veszélyesebb.

radi8tor
Feltettem egy logikus kérdést. Szerintem mindketten menjünk olvasgatni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17446) perempe válasza #95561216 (#17318) üzenetére


perempe
addikt

az utolsó előtti bekezdést érdemes elolvasni. pár hete volt hír, hogy itthonról is kaptak három fertőzöttet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#17447) vzsryl válasza Polllen (#17445) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Zanzásítva:
1. Az új koronavírus terjedési sebessége sokkal magasabb az influenzáénál.
2. Az új koronavírus a gyengébb immunrendszerrel rendelkező embereknél súlyosabb tüneteket produkálhat, de természetesen nem minden esetben.
3. Az új koronavírusra még nincs védőoltás.

Ez a 3 dolog teszi veszélyesebbé az influenzánál. És most leírom, hogy mi az a dolog, amitől veszélyesebb mindennél, még akár egy világháborúnál is:
4. A médiának nagyon tetszik, mert egy "új" fenyegetés, amit jól el lehet adni.

Az emberek (főleg nagy tömegben) nagyon fogékonyak két dologra: pánik és újdonság. Sajnos ez a kettő együtt a legpusztítóbb "vírus" jelenleg a Földön.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17448) einstein válasza radi8tor (#17435) üzenetére


einstein
senior tag

Azért nem terjed jobban, mint az influenza, mert aki teheti otthon ül, illetve általában sokkal jobban vigyáznak az emberek. Az influenzával meg kutya se törődik.

És mutassatok már influenzában ennyi meghalt 30-40 évest (de mondhatnám 50-60 éveseket is).

A jelenlegi állapotok pont azért hasonlíthatók össze az influenzával, mert foglalkozunk vele, nem is keveset. De hihetetlen, 1 év múlva a hozzád hasonló az emberek már azt fogják mondani, hogy tök felesleges volt az összes intézkedés, hisz ez is csak egy influenza volt... Mit egy év, már most is ez van.....

(#17449) pilóta válasza einstein (#17448) üzenetére


pilóta
nagyúr

És mutassatok már influenzában ennyi meghalt 30-40 évest

Ez rossz példa, mert koronavírusban a 30-40 évesek sem halnak (0,2% a halálozás, bármilyen más betegségben, balesetben is van ennyi, vagy több).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17450) radi8tor válasza einstein (#17448) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
"...több tényezős a betegség lefutása, szövődménye, és az hogy kinél milyen tünetek, vagy szövődmények jelentkeznek! Van genetikai, korcsoport szerinti, alapbetegség szerinti, vagy káros szenvedély, földrész, eü rendszer és még millió egy tényező. De nincs fordított helyzet! Nem a COVID és nem az influenza öl meg, hanem komplexen az egész betegség lefolyása, társ betegségekkel, szövődményekkel. És senki nem tudja megjósolni, az egyik 36 éves miért tünetmentes, míg a másik septikus lesz. Mert millió tényező befolyásolja"

Továbbá aki most 30-40 éves COVID miatt halt meg, az kijárási korlátozás nélkül lehet az utakon halna meg. Nagyon összetett ez a dolog, de még mindig nagyobb szerintem a gazdasági és pszichés kár amit okoz ez a vírus. Ezt nem két hónap lesz visszaállítani, hanem lehet hogy 2 év.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.