Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) pjen válasza t72killer (#17149) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nem is tudom eddig miről beszéltél.Lezárás,karantén és egyebek.Elengedjük a járványt,lesz X millió halott és a bolygó gond nélkül regenerálódhat.Ez is egy alternatíva.Aki megmarad valószínű immunis lesz .

(#17152) viharhozo válasza pjen (#17151) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem otvenszer leirtak mar, h nem alternativa, mert ezzel nem lehet valasztast nyerni. Tehat sehol nem engedik majd szabadon fertozni a virust. Akkor se, ha ossztarsadalmilag adott esetben ez lenne a jobb megoldas.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17154) Kékes525 válasza Parci (#17106) üzenetére


Kékes525
félisten

"a vírus miatt bezárkózni kell, a gazdaság miatt kinyitni, a kettő együtt nem megy"

:N Van harmadik út fentebb leírtam, megismétlem.

1. El kell laposítani a görbét kijárási tilalommal. Max 1 hónap.

2. Utána fokozatosan lehet engedni rajta, hogy a gazdaság beinduljon, illetve ne zuhanjon annyira össze.

3. Elejétől fogva tesztelni, tesztelni és tesztelni kell. Elsősorban azokat, akik a vírus terjesztésében gócok lehetnek: a teljes egészségügy és nemcsak a koronavírusosokat ápolok között. Posta, postások, hivatalok, aki ügyfeleket fogadnak, gyógyszertárak, bolti eladók, pénztárosok, stb., stb. Ezenkívül a felismert fertőzöttek kontaktjait tesztelve, azokat házi karanténba kényszeríteni, természetesen ellenőrizve a karantén betartását. Így már a második hullámnál, az előbbieket betartva, megnyitható lenne a gazdaság, csökkenthető a kijárási tilalom korlátozásra, illetve az is fokozatosan csökkenthető. A nagymértékű tesztelés a nyájimmunitás elérésekkor abbahagyható.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17155) attiati válasza t72killer (#17000) üzenetére


attiati
veterán

A kormányok kaptak egy mentőövet a jegybankoktól.
Bemondták a korlátlan pénznyomatást.

És naná, hogy nyúltak a mentőövért. Akkor is, ha valós megoldást nem hoz. Megy a próbálgatás. De az elejétől fogva ez van. Igazából minden intézkedés le van maradva a vírus mögött.

Az elejétől el lehetett volna rendelni az utcára lépési tilalmat és mindenkit lelőnek, aki megszegi. De ezt a hirtelen váltást semelyik döntéshozó nem vállalja be.
El is kell magyarázni az embereknek. Ugyanolyan anarchia lenne a hirtelen és szigorú korlátozásból.

(#17156) attiati válasza Parci (#17011) üzenetére


attiati
veterán

azt mondod, hogy pár hónap múltán - a karanténból előbújva - az sem fog kiderülni, hogy valaki koronás volt e?

(#17157) vzsryl válasza viharhozo (#17152) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értelemszerűen fejlett civilizációban nem az össztársadalmi érdeket kell nézni, hanem azt, hogy minél több embert meg lehessen védeni, még akkor is, ha a következménye rosszabb lesz attól, mint amit a valódi fenyegetés okozna.
Vicces hasonlat, de Thanos is gonosznak lett beállítva. :)
Nem Spártában élünk i.e., hogy a gyengéket hagyjuk meghalni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17158) Vladi válasza t72killer (#17141) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyikse.

A világháborúk minden civilizációt megszüntettek. Egy másik következett utánuk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17159) Ricardo válasza Parci (#17128) üzenetére


Ricardo
félisten

" minél hamarabb látja ezt be mindenki, annál inkább lehet arról beszélgetni, hogy akkor hogyan tovább ebben a faramuci helyzetben."

Így van. Lehet duzzogni, hogy ez így nem jó, vagy el lehet gondolkodni azon, hogyan tovább. Ez egy lehetőség arra, hogy jobb irányt vegyenek a dolgok. Az a tengernyi pénz ami az újraindításra megy, mehet az átalakításra is. Most kaptunk (az egész emberiség) egy figyelmeztetést, hogy rossz úton haladunk. Tanulnunk kell belőle.

(#17160) Motion_Blur válasza radi8tor (#17145) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Környező országokat megnéztem + Belgium.

Az első szám szinte mindenhol -80% körül van, nálunk ez csak -54 és ez tippre április 5 óta csak rosszabb lett nálunk...

Mobility trends for places like restaurants,
cafes, shopping centers, theme parks,
museums, libraries, and movie theaters.

mod: olaszoknál -95%, kemény

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17161) t72killer válasza pjen (#17151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bolygó akkor regenerálódik, ha nem repkedünk, füstölünk, nem tapossuk le az utolsó m2 területet. Ez semmit sem változik, ha "csak" 10%-ot gyilkolsz le gyorsan és utána instant 200%-on hajtasz mindent. Ha bezárod a 100%-ot másfél évre, az másfél év szünet. Bezárás = az embergyárak se tudják leadni a feleslegüket, illetve nem kapnak már olyan bőséges kajasegélyeket a "fejlett" világból = hamarabb érik el a népesedési görbéik telítettségi szintjét. (azaz a víz és élelemhiány intézi a túlnépesedési problémákat).

#17158: tökéletes, erre van szükségünk. A jelenlegi habzsolás-letaposás-mókuskerék trió helyett legfőbb ideje, hogy az emberiség új, élhetőbb és VALÓSÁGOSAN fenntartható korszakba lépjen. Ideális lenne, de sajnos nem fog megtörténni, ez a járvány túl kicsi sokk ehhez. Ahhoz IQ-alapon kéne dolgoznia a vírusnak, 100as szint alatt 100% mortalitással...

#17156: Bizony. Egymástól független kínai és D-koreai vizsgálatok is azt mutatták, hogy elég hamar lehetséges repeta, és ha még a mutációs sebességet is hozzávesszük...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17162) vzsryl válasza t72killer (#17161) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezt a habzsolás dolgot nem értem. Akiknek eddig lehetőségük volt habzsolni, azok nagyrészt ezután is fognak, mert őket nem fogja olyan rosszul érinteni ez a helyzet, mint azokat, akik eddig se tudtak habzsolni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17163) proci985 válasza Jablocskov (#17150) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17164) VinoRosso válasza Jablocskov (#17150) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az olasz vagy a spanyol grafot érdemes szemügyre venni abból a szempontból, hogy milyen kicsi az eltérés a számított és az empirikus adatok között. Abból látszik, hogy mekkora lódítás 16x annyi fertőzöttről beszélni.

(#17165) Top cat válasza t72killer (#17161) üzenetére


Top cat
őstag

" Ahhoz IQ-alapon kéne dolgoznia a vírusnak, 100as szint alatt 100% mortalitással "

Akkor beállna az iránymutató kövek 1-es pontja. :DDD

(#17166) t72killer válasza vzsryl (#17162) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fix társadalmi struktúrában gondolkodsz. Hol vannak a Romanovok, az ex-náci vagy épp ex-sztálinista elit? De ahogy írtam, a jelenlegi játékműhold-lövöldözős elit elmozdításához ez a mostani cirkusz semmi. És igen, a viselkedésük se fog jottányit sem változni: French police turn back private jet of holidaymakers from UK

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17167) natë


natë
nagyúr

Van 2 befizetett utam. Szeretném visszakérni a pénzt, de az utazási irodák kupont javasolnak, amit majd jövőre felhasználhatok (értem én).
Attól tartok, hogy jövő nyár is ugrik, mivel babát is várunk, plusz addig jöhet egy csomag, amivel védve az irodákat, nem kapja meg az ügyfél a befizetett pénzt.
Mit érdemes tenni?

[ Szerkesztve ]

(#17168) pjen válasza t72killer (#17161) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem repkednénk,füstölnénk,nem taposnánk le mindent,a bolygó lakosságának fele éhen halna.Amit Te írsz az ÍQ ról és a mortalitásról egy barom már megpróbálta,ilyen ötletekkel szerintem egy horror filmben kéne próbálkoznod,nem egy alapjaiban civilizált fórumban. :W :W :W Minden esetre én nagyon nem szeretnék egy olyan világban élni amit felvázoltál. :(( :((

(#17169) llax válasza viharhozo (#17142) üzenetére


llax
senior tag

Nem áll, de vannak kisebb fennakadások, aminek később lesz következménye. Nem akkora a probléma, amiből komolyabb áruhiány lesz, de az árakra kicsi változásoknak is komoly hatása lehet. Több terménynél egy enyhe túlkínálat helyetti enyhe hiány instant 1,5-3x árat jelent. Ha valamiből hiány volt az utóbbi 15-20 évben, többségét olcsó importból pótolni tudták, ami most kérdéses...

Vannak munkafázisok, amik magas szinten vannak gépesítve, vannak termények, amik előállításához alig kell ember, de az érintett ágazatok egészéről ez továbbra sem mondható el. Viszonylag közel vagyok hozzá (egyik "perifériáján" szolgáltatunk - sok kapcsolattal), maga is látom, hogy a környékünkön sem megy 100%-on a dolog.

(#17170) t72killer válasza pjen (#17168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig az erőforrások végesek. Ha tetszik, ha nem, a habzsidőzsinek vége lesz előbb-utóbb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17171) FattyDove válasza t72killer (#17170) üzenetére


FattyDove
őstag

Azt ugye tudod, hogy te is a habzsidőzsi része vagy? Úgy gyenge 5-6 milliárd embernél élsz klasszisokkal jobban.

2.2 milliárd ember nem fér hozzá biztonságos ivóvízhez
2 milliárd embernek nincs budija
3 milliárd ember nem tud kezet mosni rendesen
4.2 milliárd nem fér hozzá normális korházi kezeléshez

Szóval abbahagyhatnád a habzsidőzsit

[ Szerkesztve ]

(#17172) Jablocskov válasza VinoRosso (#17164) üzenetére


Jablocskov
tag

A görbék a hivatalos adatok alapján készülnek. Ezek megbízhatósága országonként erősen változó. Hogy valójában, hány fertőzött van csak találgatni lehet. Reprezentatív tesztelésekkel lehetne pontos becslést készíteni. Az újabb információk alapján, ez kevesebb lehet mint amennyire korábban becsülték.

(#17173) keIdor válasza t72killer (#17161) üzenetére


keIdor
titán

Az a baj, hogy túl sokan vagyunk, sok az a lassan 8 milliárd ember. Nem bírja el a bolygó.
Az rendben van és tudom is, hogy abból 1.5-2 milliárd az, aki valóban habzsol és a többi inkább nélkülözik, azt a 2 milliárd habzsolót sem bírja el, viszont túl sok területet veszünk el a többi fajtól, ezért meg mind a 8 milliárd ember felelős. Amit írtam is egy-két hete, hogy nem törvényszerű az, hogy valaki Vuhanban denevérpörit készített, az is lehet az egész mögött, hogy egy bizonyos denevérfaj is már az emberekkel egy területen él, mert nincs hova menjen, ezt egy népes Kínában simán el tudom képzelni, de sok más helyen is. A környezeti ártalmak miatt az a denevér is könnyen megbetegedhetett, rossz levegő, tájékozódási nehézségeket is el tudok képzelni a millió másik zajforrás összezavarta, nem jutott elég táplálékhoz, legyengült.
Elkapta a legyengült denevért egy macska, vagy macska méretű állat és azt dolgozta fel az ember a piacon. Kutyát, macskát esznek ott elvileg. Ez így is kerülhetett az emberre, de mindez csak elmélet, soha nem fog kiderülni.

Drasztikusan le kéne csökkenteni a populációt 2100-ra, nyílván nem gyilkolászásra gondolok, van humánusabb megoldás is. Egyszerűen ne csináljanak az emberek gyereket. Egy-kettő még oké annak, aki ragaszkodik családhoz. Pont annak adnék adókedvezményeket, akik ezt a részét el tudják/akarják engedni. Nyílván nem fogják sokan, ez érthető is valahol.
El kéne engedjük az ilyen elavult nézeteket, mint a nemzetek és el kéne kezdeni emberiségben gondolkozni, nem nemzetben. Huszadik századi gondolkodást lecserélni huszon-egyedik századira, mert a globalizmus most megköveteli. Nem tartanám akkora tragédiának azt, ha 2100-ra Magyarországon is csak, teszem azt 6-7 millió "őslakos" volna. Én pont azok közé tartozom, akik ezt a nézetet vallják. Demográfia és nyugdíj? Az én véleményem szerint nem rossz a bevándorlás, ha az be tud illeszkedni. Annyi éhes gyerekszáj van most is a harmadik világban, hogy ezeknek ha enni adnánk és lehetőséget felemelkedni, akkor meglenne a korrekt munkaerő is 20-30 év múlva. Az a lényeg, hogy ne csináljanak egy-két gyereknél többet, de az volna a legjobb, ha sokan nullát. Cserébe adókedvezmény. Élhetőbb világ volna és nem kéne számolgatni a többi kihalt fajt, mindenkinek maradna hely.
Aztán majd ha a technológia adott, akkor lehet barátkozni a gondolattal, hogy kolonizáljuk a Naprendszert, de ez még több száz év, ha egyáltalán ejutunk oda.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17174) pjen válasza t72killer (#17170) üzenetére


pjen
félisten

Akkor itt a lehetőség,szabadjára engedjük a vírust és hulljon a férges.Nem biztos,hogy a 100 fölötti ÍQ val rendelkezők lennének a legéletképesebbek.

(#17175) #12901120 válasza viharhozo (#17152) üzenetére


#12901120
törölt tag

Mert amúgy rohadt jó lesz megnyerni a választást egy nagy világválság idején. :)
Amúgy igen, a vírust hagyni kéne fertőzni, a veszélyeztetettek számára meg karantén.
Részemről ennyi, a többi csak fecsegés. :B

(#17176) vzsryl válasza keIdor (#17173) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"El kéne engedjük az ilyen elavult nézeteket, mint a nemzetek és el kéne kezdeni emberiségben gondolkozni, nem nemzetben."

Ezt pont rosszkor írod, mivel a nemzetek jelentősége minden eddiginél erősebb lett jelenleg. Kb. senki sem számíthat másra, csak saját magára hangulat lett urát. Persze egy-két látszat gesztus volt néhány állam részéről, de azok abszolút nem számottevőek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17178) pjen válasza #12901120 (#17175) üzenetére


pjen
félisten

Nincs annyi karantén.

(#17179) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Havernak volt egy felvetése, bár a nemzetközi jogban nem vagyok járatos.

Ő szerinte az államok azért nem engedik el a gyeplőt, mert ha ezt megtennék és lemenne a járvány akkor könnyen előfordulhatna, hogy a felelős államvezetőket nemzetközi bírósság elé citálnák az elhalálozások miatt magánszemélyek egy jelentős csoportja. (Amit nem tartok elképzelhetetlenek, mert kb. egy hete New Yorki ügyvéd pedzegette, hogy pert indítana a Trump adminisztráció ellen.)

Nem tudom, hátha itt okosabb valaki.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#17180) keIdor válasza vzsryl (#17176) üzenetére


keIdor
titán

Attól még a lakosság széthúz, egymásra sem számíthatunk. Nemzeten belül sincs összetartozás, ilyen téren eddig se szerepelt a magyar lakosság valami jól. Tökéletes példa a boltkifosztás.
"Mindenki" inkább felhalmoz és nem foglalkozik azzal, hogy másnak meg nem jut. Senkinek ne legyenek illúziói, ha jönne élelmiszerhiány, senki nem fog osztozkodni a másikkal azért, mert egy nemzethez tartozunk. Jön a pánik, majd elindul a felhalmozás, aztán ha nem jut többeknek, akkor nem jut, pont úgy hagyjuk az árok szélén, mint eddig. Ez igaz lesz egyébként mindenhol, nem csak ebben az országban.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17181) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Mezőgazdaság:

Az egyik ügyfelem, akinek nagy gyümölcsösei vannak Dél-Pest megyében tiszta ideig amiatt, hogy nem tudja kivel leszedetni a gyümölcsöt, mert a román, ukrán és szerb vendégmunkások leléptek országból. Magyarok meg egyelőre nem jönnek, meg tapasztalata szerint nem is annyira hatékonyak, mint azok, akik évek óta csinálják.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#17182) pjen válasza Sir Pocok (#17179) üzenetére


pjen
félisten

Hol a garancia,hogy pont a felelős vezetők élnék túl?+le is lehet mondani.Vagy jönne a diktatúra és a nem lojális ügyvédeket lelőnék.

(#17183) keIdor válasza Sir Pocok (#17181) üzenetére


keIdor
titán

Adjon ki hírdetést, most biztos lesz, aki leszedi neki. Megugrott a munkanélküliség, a pénz meg magától nem jön.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17184) vzsryl válasza FattyDove (#17177) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha neked ez azt jelenti, hogy a nemzetek számíthatnak egymásra, akkor nincs miről beszélnünk. Az én nézetemben nem összeegyeztethetőek, de természetesen elfogadom, ha valaki másképp gondolja. :)
Ez a nemzeti felfogás számomra mindig is fura volt, mert minden embert egyenlőnek érzek (nem vagyok marxista), de ahogy a történelem is igazolni látszik, sajnos én vagyok a helikopter, és nincs igazam. A jelenlegi tudásommal elképzelni sem tudom, hogy miképpen lehetne olyan világot élni, mint amit keldorpapa88 fórumtárs vizionált. Vagy nincs megérve rá az emberiség, vagy nem is lesz soha, mert képtelenség.

(#17180) keldorpapa88: Ez a boltfosztás mindenhol így történt, nem csak kis hazánkra volt jellemző. Semmivel sem vagyunk jobbak vagy rosszabbak másoknál. :N

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17185) FattyDove válasza vzsryl (#17184) üzenetére


FattyDove
őstag

Az USA mint ország, mond neked valamit?

(#17186) radi8tor válasza natë (#17167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kupon is valami, kérdezd meg hogy átruházható-e és akkor max eladod.
Szerintem nem kötelesek visszaadni a pénzt, mert járványügyi vészhelyzet alatt nem él a vis maior. :(

⭐ Stella

(#17187) pjen válasza t72killer (#17166) üzenetére


pjen
félisten

Úgy érzem a nácik talán nincsenek is olyan messze.

(#17188) Vladi válasza keIdor (#17173) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Egyszerűen ne csináljanak az emberek gyereket. Egy-kettő még oké annak, aki ragaszkodik családhoz. Pont annak adnék adókedvezményeket, akik ezt a részét el tudják/akarják engedni."

Vigyázz, mert az ilyen gondolatoknál nagyon gyorsan kapsz náci jelzőt. :DDD

Egyébként nekem is van hasonló ötletem. A teljes képhez hozzátartozik, hogy míg a fejlett világ radikálisan fogy és társadalmi válságba sodorja magát, addig a világ elmaradottabb része nagyon szaporodik és ... társadalmi válságba sodorja magát.

2100-ra ha így marad igen a magyarság 6-7 milliós lesz. Ez oké akkor, ha a bolygó minden országára igaz ez.

(#17180) keldorpapa88:

A helyzet az, hogy egy ilyen válság egyesekből a legrosszabbat, míg másokból a legjobbat hozzák ki. Az is gyakori, hogy az emberek még jobban számíthatnak egymásra, mint békeidőben. ERre is vannak példák.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17189) keIdor válasza vzsryl (#17184) üzenetére


keIdor
titán

Nincs megérve rá, ebben egyetértek. Csak az a helyzet, hogy a természetet nem érdekli az a sok mesterséges vonal, amit az ember kitalált és a bőrszín meg a beszélt nyelv, kultúra sem.
Vagy fenntartunk egy élhető életszínvonalat úgy, hogy a természettől sem veszünk el többet, vagy a túlnépesedéssel "felfaljuk" az élővilágot teljesen, csak annak súlyos következményei lesznek és már most is vannak. Ennek a SARS-CoV-2 vírusnak sem lenne ennyire könnyű dolga terjedni, ha nem volna ekkora népsűrűség.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17190) pjen válasza Sir Pocok (#17181) üzenetére


pjen
félisten

Melyik az a gyümölcs amit most kell szedni?Reméljük mire aktuális lesz a dolog valami változik.

(#17191) Asbee válasza Sir Pocok (#17181) üzenetére


Asbee
veterán

Hova léptek le? Hozzánk kb, 40 ukránt vettek fel a héten, akiket kirúgtak máshonnan és nem mehettek haza... Igaz nem mezőgazdaság

(#17192) radi8tor válasza Asbee (#17191) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Határzár miatt leléptek időben, különben itt rekedtek volna vagy amúgy se tudtak volna visszajönni dolgozni.

⭐ Stella

(#17193) Motion_Blur válasza keIdor (#17183) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem inkább elmennek munkanélkülire az emberek, minthogy közel ugyanannyi pénzért gyümölcsöt szedjenek. Főleg az aki turizmus-vendéglátásban dolgozik, és várhatóan pár hónap után folytatni is tudja azt amit kényszerűségből abba kellett hagynia.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17194) Asbee válasza radi8tor (#17192) üzenetére


Asbee
veterán

Sokan ragadtak itt, erre céloztam. Hozzánk tömegével hozták őket buszokkal akik közül "válogattak". Persze gondolom ők is válogatnak, hova mennek dolgozni. Már amíg van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#17195) radi8tor válasza Asbee (#17194) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem tudom, mert az országok beengedik az állampolgáraikat magukhoz, nem?

Motion_Blur: Pont ezért mondom hogy az alapjövedelem semmit nem oldana meg. Méginkább nem akarnának dolgozni tőle az emberek. Gyümölcsösben mondjuk lehetne szedd-magad téma, persze a járvány miatt nem sok termelő vállalná ezt be, hogy összekrákogják a gyümölcseiket a fákon, földön...

⭐ Stella

(#17196) keIdor válasza Motion_Blur (#17193) üzenetére


keIdor
titán

A fejlett világ legszűkmarkúbb ellátása vár a sok százezer magyar munkanélkülire
3 hónapig jár segély, utána már csak valami 22 ezer forint.
Én ha odajutnék biztosan nem utasítanám vissza, időhúzásnak pont jó bármilyen munka.
Igaza van Parcinak, ez 2021 végéig eltarthat, vagy ki tudja meddig...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17197) t72killer válasza FattyDove (#17171) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A budi és víznélküliek habzsidőzsije a gyerekcsinálás, ahogy keldor kolléga is írta.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17198) Angelina87 válasza natë (#17167) üzenetére


Angelina87
tag

Helló!
Most kihirdették a turizmusban, amit írsz, ez a mentsük meg a turizmust alapelve,hogy toljuk el a nyaralást, de mivel ilyen nagy járvány van, próbálj meg elsősorban ragaszkodni a pénz visszakéréséhez, ne fogadd el a kupont. Mert az is előfordulhat, hogy utazási irodák, szállodák tömegesen fognak csődbe menni év végéig..
Úgyhogy minél hamarabb a pénz visszafizetéshez ragaszkodni, mert a kupont hiába kapod meg majd, nem biztos hogy el is fogod tudni adni, vagy közben a társaság ha bedől, nem lesz hol fölhasználni. :(
Hétfőn utána fogok nézni, h mi a mostani teljes hivatalos álláspnt ez ügyben, nálunk az most, h szépen mkinek visszaadjuk a pénzt, aki kéri és nem akar új időpontot foglalni.
Hát ennek a következménye tudjuk sajnos, hogy körülbelül mi lesz, de ez már egy másik történet.

Ui: Ne hagyd magad :)

" A világon vendég vagyok."

(#17199) Ringman válasza Sir Pocok (#17181) üzenetére


Ringman
nagyúr

Magyarok meg egyelőre nem jönnek

= alacsonyra van belőve a kínált bér

(#17200) Asbee válasza radi8tor (#17195) üzenetére


Asbee
veterán

Szerbek nem és ukránoknál is van valami korlátozás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.