Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) t72killer válasza Ezekiell (#17897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a bő egész hetes lappangás, sőt az ennek tetejébe jövő elsumákolt tesztelések miatt dunsztunk sincs, hogy ennek ideje lenne-e vagy sem. Tippre igencsak ideje lenne és nem utólag kéne majd sajnálkozni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17902) #22743424 válasza #22743424 (#17899) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szóval olyan nagyon nagy akarat sem volt az önkormányzat részéről.Sajna

(#17903) Ringman válasza t72killer (#17901) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ a hordozók ~50%-a tünetmentes!

(#17904) #95561216 válasza radi8tor (#17894) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kösz, ez eddig megvolt, hogy fényelnyelés alapján tudja mérni. Közben találtam olyat, ami közelebb visz:

"Under many circumstances, that is the reading you get from pulse oximeters. However, if the patient has a large amount of non-functional hemoglobin, the reading is not accurate. Non-functional hemo-globin is defined as hemoglobin which is incapable of carrying oxygen, but does include carboxyhemoglobin (HbCO) and methemoglobin (METHb). Functional hemoglobin is defined as hemoglobin capable of carrying oxygen. It includes oxygenated hemoglobin (HbO2) and deoxygenated hemoglobin (Hb)"

Vagyis ezt a mérést már az képes elrontani, ha CO kapcsolódik hozzá, vagy a vas ionizációs foka megváltozik, akkor a vas teljes hiánya is képes rá.

(#17905) radi8tor válasza #95561216 (#17904) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem tudom, de én kórházakban is ilyen ujjra csíptethető változatot szoktam látni...

⭐ Stella

(#17906) pjen


pjen
félisten

És ki bírálná el,hogy alapos indokkal vagy e úton.Mindíg hivatkozat rá,hogy élesztőért megy Rákoscsabáról a Buszeszhez.Vagy alkoholt akar venni,esetleg maszkot,bármit.

(#17907) t72killer válasza Ringman (#17903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így bizony, ezért kéne mindenkinek egy darabig a s.ggén maradni ha nem muszáj kimozdulni.

#17905: szuper az avatar:DD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17908) #95561216 válasza radi8tor (#17905) üzenetére


#95561216
törölt tag

Persze, kórházakban elég ritkán kap már bent fekvő beteg szén-monoxid mérgezést, és ha a SARS-CoV2 tényleg támadja a hemoglobint, az egy nem várt fejlemény.

(#17909) Kékes525 válasza #95561216 (#17893) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ami kérdéses számomra, hogy a vastól megfosztott és helyére vírusfehérjét felvett valami hemoglobinnak számít-e a mérés számára? "

Szerintem nem, mert vas nélkül jelentősen megváltozik a vas nélküli porfirin váz abszorpciós spektruma. Másrészt teljesen alkalmatlan az oxigén szállításra.

"normális tartományba eső saturáció mellett felléphet-e már a toxikus hatás?"

A toxikus hatásként a szaturáció csökkenést és a tüdő közvetlen károsodását írták le. Kevés tüdő károsodásnak és kevés hemoglobin szétesésnek nem szükségszerű következménye a szaturáció csökkenés, maradhat még normál tartományban. Ez utóbbi miatt a válaszom igen. Persze ha az egész elmélet igaz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17910) dr.bubo


dr.bubo
őstag

[ITT] országonként látható a kritikus esetek száma is. Mo-n 58 (Nem hivatalos).

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#17911) t72killer válasza dr.bubo (#17910) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már a worldometers.info-t kopizzák 1:1ben, nem illene normális forrásmegjelölést megadni?

+tudtam, hogy Kína gyarmatosítja az egész világot, de az eddig nem volt meg, hogy Angola+Benin kínai tartomány lenne :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17912) Ringman


Ringman
nagyúr

californiában sem értesültek arról, hogy felesleges teszteni:
COVID-19 Antibody Testing Study Begins In California | MSNBC

(#17913) Kékes525 válasza Ringman (#17912) üzenetére


Kékes525
félisten

Ugyanezt mondja: [Falus Ferenc, volt tisztifőorvos a Klubrádióban (2020.04.11.)]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17914) Narxis


Narxis
nagyúr

Egy kis vidámabb hír bár nem tudja az ember, hogy sírjon vagy nevessen...már ha igaz.

Babkonzerv vezetett szakításhoz a karantén alatt [link]

Thanos was right.

(#17915) Kékes525 válasza Narxis (#17914) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Ez váló ok! ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17916) Hieronymus válasza Kékes525 (#17687) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK!
Teljesen felesleges, de válaszolok.

1. felkészülés (a védekező eszközök nagy fokú hiánya)

Ezt úgy írod, mintha a többi (európai) időben beszerzett volna mindent és csak Magyarország maradt volna le.
A valóság ezzel szemben az, hogy Magyarország előtt nem járt európai ország a felkészülésben.
Lehet ezt a mantrát tolni, csak nem változtat a dolgokon.

2. Kevés a lélegeztető gép (most messze nem telítődött tudom, de még lehet, ők is arra készülnek, másrészt ezt nem lehetett előre tudni.

Így van. Ha nem a nagyobb tartalékra készülnének, az lenne az igazi tragédia. Amúgy egy önellentmondás húzódik végig a mondatodon. Kevés, másrészt nem lehet előre tudni.
Az azért feltételezhető, hogy nem most tartanak kiárusítást lélegeztetőgépekből a gyártók.

3. Mintegy 30 ezer ember hazaküldése. Miért küldtek ennyi embert haza, ha a statisztika ezt nem igazolja?

Miért nem igazolja?
Azt gondolod vagy érvekkel alátámasztott a megállapítás.
Szerintem kevés embert küldtek haza, Ennél nagyobb mozgáskorlátozásra lenne szükség.

Bajorország kiváló példa.
Ha megnézed ezt az okdalt, akkor látod a kiinduló fertőzöttségi térképet. Alul az aktuálist. A kettő között a napi fertőzöttségi adatokat. (Az utolsó pár nap még változhat.)

A kettő térkép között csak Tirschenreuth megye változatlan. Már tudtak a járványról, de 1200-1400 ember összejött sörözni egy tavaszi sörfesztiválon. Az "erős sör" szorgalmas fogyasztását gondolták ultimátum megoldásnak a vírus ellen. :(( [link]
Münchenben és környékén viszont sikerült mederben tartani a vírus terjedését, sokkal nagyobb népsűrűség mellett. Sokkal jobban betartották a korlátozásokat. Törölték az aktuális sörözést.

4. a tesztelés nagy fokú hiánya.

Ez van. A németek többet tesztelnek, csak nem nem eléggé hatékony a tesztelés.
Most folyik egy vita egy telefonos app bevezetéséről. Egy névtelen rendszerben a felhasználó utólag értesítést kap, ha egy később diagnosztizált fertőzöttel került egy légtérbe korábban. Segítséget nyújthat a tesztelés hatékonyságának emelésére. Kevesebb teszteléssel, több fertőzött korai kiszűrése lehetséges.
A teszt nem gyógymód és nem prevenció. Jó esetben azt tudja megmondni, ha valaki fertőzött vagy sem. Azt is csak többszöri nekifutásra.

5. A kórházak semmilyen adatot sem hozhatnak nyilvánosságra, csak az operatív törzs.

Más országokban sincs ez másként, csak más a törzs neve.

6. A polgármesterek nem tudják, hogy a városukban, falujukban mennyi a beteg, mert nem közlik velük.

Engem is érdekelne a lakhelyem fertőzöttsége. De nem kideríthető az adat. Tekintettel arra, hogy kórház nincs a településen közölni sem tudná. Vélhetően nálunk sem adhat statisztikát kórház.Illetve több korházban is lehetnek betegek.

7. Az önkormányzatoktól most vontak el egy csomó pénzt így a járványra és annak hatására nincs elég pénzük. Még Budapestnek sincs.

Ez esetben állami feladat a pandémiával kapcsolatos védekezés és annak finanszírozása. Nem lehetséges minden önkormányzatban akkora kapacitást létesíteni, ami képes ellátni a várható fertőzött számot. Ezzel optimalizálatlanul felhasználni a szűkös erőforrásokat.

A ma esélyes gyógymód a vérplazma transzfúzió. Antitest átadás.Kína és Korea után a németek is elkezték tesztelni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17917) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Gődény elemzéseivel finoman: [link]

(én nem tudtam eddig hogy ez egy gazember)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17918) CptAdamica válasza Motion_Blur (#17917) üzenetére


CptAdamica
veterán

Pont most nézem, linkelni is akartam. :D Végre rászállt a partizán is megint Dr. Görényre! Úgy mennek utána az emberek, mint a birka...

Megyen!

(#17919) Alex91


Alex91
félisten

[link] , hazankban juliusban tetozhet a jarvany...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17920) bigdady válasza Alex91 (#17919) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha így haladunk decemberben fog tetőzni

(#17921) Motion_Blur válasza bigdady (#17920) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sőt, még tetőzni se fog... olyan lapos görbénk lesz mint egyik országban se! :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17922) Digitalis válasza Hieronymus (#17916) üzenetére


Digitalis
senior tag

Tesztelés nem gyógymód vagy prevenció, mint ahogyan a lázmérő sem akadályozza meg a lázat..

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17923) Corleone33 válasza #22743424 (#17902) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ha legalább a vírusra hivatkoznának, fejcsóválással ugyan, de megérteném. Meg ki az az elmebeteg aki a hegyen nekiáll bográcsozni? (ha jól rémlik ez volt az állítólagos tűzeset oka)

A vicces az (és ezt mondom úgy hogy elmúlt napokban szinte folyamatosan túráztunk környéki hegyeken) hogy itten az emberek sokkal jobban betartják a távolsági szabályokat mint sok helyen máshol (persze vannak kivételek de nagy általánosságban), habár a kocsiforgalom itt se változott nagyon sűrűség terén.

Mi mindenesetre igyekszünk hogy a lehető legkevésbé legyünk a probléma része

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#17924) perempe válasza Kékes525 (#17853) üzenetére


perempe
addikt

Barabási Albert-László: Az ideális az lenne, ha állandóan 7-8 százalék között lenne a fertőzöttek száma
remélem, hogy nem ő a tanácsadó. ha már kitalálta, akkor vele kéne kezdeni a nyájimmunitást...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#17925) koxx válasza Alex91 (#17919) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek, hogyan tudják majd ennyi ideig az embereket a 4 fal között tartani... nekem már most tele a tököm vele.

(#17926) Ricardo válasza Alex91 (#17919) üzenetére


Ricardo
félisten

Most tartunk 1458-nál. a Cikkben 814000 -ről beszél tetőzéskor. Az nagyon durva időszakot vetít előre :U

"A hivatalosan elérhető adatokból dolgozik, és ezek szerint a jelenlegi korlátozó intézkedések mellett július 11-én, 814 ezer fertőzöttel tetőzhet a járvány Magyarországon."

(#17927) radi8tor válasza koxx (#17925) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagy vezír is azt mondta pár hete hogy örülne neki ha augusztusban vége lenne ennek az egésznek.

⭐ Stella

(#17928) DS39 válasza koxx (#17925) üzenetére


DS39
nagyúr

Szintúgy. Max egy hónap azt kiborul a bili mindenkinél, aki eddig otthon volt, de a többség jelenleg is az utcákon bandázik.

Valószínűleg erre alapozva lesz ilyen mértékű a növekedés. Bár a 814 ezer azért úgy is rohadt soknak tűnik, ha mindenki szarik az egészre.

(#17929) bopeti98 válasza koxx (#17925) üzenetére


bopeti98
őstag

Röviden: szerintem sehogy.
És nem feltétlen az emberek felelőtlensége miatt, hanem egyszerűen nem erre vagyunk társadalmilag berendezkedve.

[ Szerkesztve ]

(#17930) Corleone33 válasza koxx (#17925) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Őszintén? Ebben a formában sehogy

A mostani "szabályozásokkal" legalábbis aligha, ameddig a kiskapukeresés a fő gondolatmenet a fejekben és nem az, hogy ez olyan szükséges rossz, amin jobb hamarabb túlesni.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#17931) Parci válasza radi8tor (#17927) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

örülne, de nem lesz. vége az oltással lesz (mármint miután azt mindenki megkapta).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17932) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

már a who is az influenzázókat cukkolja! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17933) Corleone33 válasza Parci (#17932) üzenetére


Corleone33
aktív tag

"Jó tudni" hogy a WHO ennyire ráér ilyenekre

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#17934) t72killer válasza koxx (#17925) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kell 4 fal között lenned, csak ha kimész, kerülni kell a csoportosulást.

Elfogytak a sorozatok:F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17935) bopeti98 válasza Parci (#17931) üzenetére


bopeti98
őstag

Ettől függetlenül szerintem senki sem fog másfél évig a lakásba bezárva élni.
Főleg azok nem, akik elvesztették a munkájukat, de ez már nem ide tartozik.

(#17936) koxx válasza t72killer (#17934) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Napi 1 óra séta a gyerekkel, heti 2x spar/lidl plusz home office. 1-2 résznyi sorozatot tudunk megnézni, de a 35 fokos nyári melegben ki a franc akar a tv előtt gubbasztani :F

(#17937) Parci válasza t72killer (#17934) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, ha nekem még egy perccel tovább kell full összezárva élnem a gyerekeimmel (0-24-ben, isiovi nélkül), én komolyan leugrom a támfalról, amit az elmúlt hónapokban építettem. :(

szóval, ez van, gondoljatok arra, hogy a világháború sem két hónap volt. komolyan. (mármint komolyan gondoljatok erre)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17938) koxx válasza Parci (#17937) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na ez a távoktatós dolog még egy plusz szívás a hómofiszolás mellé. Gondolom max ősszel nyithatnak újra a sulik/ovik.

(#17939) dr.bubo válasza Alex91 (#17919) üzenetére


dr.bubo
őstag

Most kéne letesztelni a lakosság minden tagját, lehet kiderülne, hogy már meg is van a 800 ezer fertözött. :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#17940) t72killer válasza koxx (#17936) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a nyár necces:(. Nálunk is hasonló a képlet, nyárra próbálok noname-ebbnél noname-ebb túrázóhelyeket feltérképezni, de nehéz lesz, ha igazi kijárási lesz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17941) Parci válasza koxx (#17938) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ősz is necces, ha levonul addig az első hullám, az majd beindítja a másodikat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17942) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Negatív lett Boris Johnson koronavírustesztje

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17943) keIdor válasza koxx (#17925) üzenetére


keIdor
titán

Én birom, májusig fix, hogy nem is dolgozunk és 03.18-án már meg is álltunk.
Úgy fogom fel, hogy van ennivaló, nincs háború, van film, sorozat, ráérek nyelvet tanulni (harmadik) és ezer órám van játszani is. Lehetne sokkal, de sokkal rosszabb. Amire most azt mondta az ember, hogy "úgysincs rá időm", arra most hirtelen rengeteg lett, úgyhogy aki neki akart állni tanulni, sportolni stb. most nincs kifogás, van rá idő.

Elfoglalom magam. Kicsit megvisel már engem is, de amíg az ember tényleg elüti az időt és úgy fogja fel, hogy ettől milliárdszor lehetne nagyobb szopás az egész, már nem is annyira vészes. Szerk.: Azt gyorsan még hozzáteszem, hogy nincs gyerek, nyílván nekem emiatt könnyebb.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17944) Rolly válasza bopeti98 (#17935) üzenetére


Rolly
veterán

3-4 évig dolgoztam home officeban (40 nm-es lakásban szerencsére gyerek nélkül) napi 1x mentem ki vagy ebédelni vagy párom elé a metróhoz... Nem volt túl jó de legalább tudtam napi 10 órákat dolgozni :), mert nem kellett tömegközlekedni... November óta újra home office van szerencsére már kertes házban - bár itt a szomszéd gyerekek csinálnak ki mert ikerház

(#17945) #22743424 válasza vzsryl (#17942) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na, akkor ez egy pozitív hír :DDD

(#17946) t72killer válasza #22743424 (#17945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A briteknek nem biztos, tovább tolja a marhaságait, a brexittel az élen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17947) DS39 válasza keIdor (#17943) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát ja, időd van, csak pénzt nem kapsz addig.

Aki meg otthonról dolgozik, ugyanígy nincs ideje, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#17948) keIdor válasza DS39 (#17947) üzenetére


keIdor
titán

De, 90%.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17949) attiati


attiati
veterán

történt kihagyhatatlan fejlemény az elmúlt 3 napban?

Olyan érzésem van, hogy az emberek egy része kezd megpottyanni lelkileg. (Akik az elejétől fogva szigorúan veszik a karantént). Lehet, hogy korai volt? Ez tényleg hosszú lesz. És igazából még csak a hozzászoktatás megy.
A másik része pedig még nem kezdte el komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

(#17950) DS39 válasza keIdor (#17948) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát úgy valóban ki lehet bírni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.