Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) Ringman válasza t72killer (#16700) üzenetére


Ringman
nagyúr

a megyében a hivatalos adatok szerint 11 (tizenegy) fertőzött van.

(#16702) t72killer válasza Ringman (#16701) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekszt rémhíreket terjeszt a törzs, hogy kiüríti a környék legnagyob kórházát, tudomisén hányszáz ember életét instant kockáztatva...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16703) ollie válasza Hieronymus (#16569) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A tesztnek akkor van értelme, ha van már gyógyszer és védőoltás.

Kár, hogy nem igaz.

***

(#16704) Lauda válasza Vladi (#16699) üzenetére


Lauda
félisten

Amit itt írt a fórumozó ((#16403) Memmaao) , abból is gondolom, hogy a járvány nem indokolja ezt a műsort. Az oori-t mióta kipucolták, meg egy csomó másik kórházat. Hetek óta, egy hónapja "üresek". Covid-es betegek meg sehol (szerencsére). Addig mi a rossebbnek ürítik ki őket, amíg nincs rájuk szükség? Erre amit itt linkeltek is öt napot kaptak. Ezt megtehették volna akkor is, ha már máshol fogy a hely. Kb üresen kong egy csomó kórház az országban. A járóbeteg ellátás halott. Szerintem itt más zajlik.

(#16705) t72killer válasza Lauda (#16704) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Inkompetens, berezelt menedzsmentre tippelek, nem feltétlen direkt rossz szándékra. Attól rettegnek, hogy az elsmucigoskodott tesztek miatt hirtelen berobban többezer súlyos eset egyik napról a másikra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16706) #22743424


#22743424
törölt tag

Koronavírus: nyolc nap alatt mintegy 36 ezer ágyat kell kiüríteniük a kórházaknak [link]

(#16707) ubyegon2 válasza #22743424 (#16693) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van hát, MIL lap volt anno, valami rózsaszín kiskönyvecske. Csakhogy erre aztán nagyon nem lehetne rávezetni tartozásként a cég által fizetendő közterheket. Ezért mondom, hogy egy cégnek előre kiadni jövő idejű szabadságot, elég bátor dolog. Főleg ebben a helyzetben. A kifizetett szabadság az persze OK, de különben ez a MIL-lap nem adósság nyilvántartásra van kitalálva.TB jogosultságok elszámolásra van inkább. (de lehet ebben is tévedek)

(#16692) Narxis

A Kereskedelmi és Iparkamara elnöke volt az az értelmes, aki szakácsból péket képezne online.

[ Szerkesztve ]

(#16708) Peti78 válasza Lauda (#16698) üzenetére


Peti78
őstag

Ez az egész a kezdetektől fogva nem a "járványról" szól. A villanódoboz erejéről és az önálló gondolkodás hiányáról.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16709) #22743424 válasza ubyegon2 (#16707) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az nem a MIL lap. Na mindegy majd eszembe jut. :) vagy kapok egyet ha felmondanak :D

[ Szerkesztve ]

(#16710) Depression válasza vzsryl (#16652) üzenetére


Depression
veterán

Én, ahány helyen dolgoztam, fogalmam sincs, hogy ahány, helyen alá kellett írnom, hogy, mit írtam alá. Akár a lakásomról is lemondhattam a 78-dik oldalon.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16711) ubyegon2 válasza #22743424 (#16709) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad lehet, valami halványan rémlik most már, de nekem tutira nem fog eszembe jutni. :N

(#16712) #22743424 válasza ubyegon2 (#16711) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az egy olyan papír amire rá van vezetve az esetleges tartozásod valamelyik pénzintézet felé, a volt munkáltató felé, esetleges gyerektartást ,NAV stb :) Persze ha nincs akkor csak annyi van ráírva hogy nincs tartozásod. Mind egy

[ Szerkesztve ]

(#16713) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Az előtt vagy az után kezdték kiűríteni az ágyakat hogy az EU bejelentette az 590 milliárd euróból korlátlanul lehívható támogatást orvosi kiadásokra? ;]

[ Szerkesztve ]

/s

(#16714) omfgk


omfgk
addikt

Hundreds of people are dying in care homes from confirmed or suspected coronavirus without yet being officially counted, the Guardian has learned.
More than 120 residents of the UK’s largest charitable provider of care homes are thought to have died from the virus in the last three weeks, while another network of care homes is reported to have recorded 88 deaths.

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/09/covid-19-hundreds-of-uk-care-home-deaths-not-added-to-official-toll

A francia számokhoz hasonlóan majd itt is várható egy nagyobb ugrás valamikor.
Szintén a különböző otthonok statisztikái miatt.

Boris még mindig kórházban.
Ő se így tervezte ezt az évet... Brexit... A vírus nélkül se lett volna elég idejük, mindenkivel megegyezni, így meg aztán esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#16715) tom570


tom570
aktív tag

Véletlen M1-re kapcsoltam és a szomorú, idősek otthona esettel foglalkoztak. Amilyen gyűlöletkeltően az önkormányzatra és Karácsonyra mutogatnak azt tanítani kellene valami ner iskolában, bár valszeg ott tanulták. Ez ám a közszolgálat, gratulálok!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#16716) Hieronymus válasza ollie (#16703) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kár, hogy nem másoltad hozzá az idézethez, a következő néhány mondatomat is. :((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16717) koko52 válasza tom570 (#16715) üzenetére


koko52
veterán

A kép mótvá, de itt a segítség a hibakereséshez:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16718) Rage47 válasza tom570 (#16715) üzenetére


Rage47
veterán

ki akarják készíteni nyilván, mindent rátolnak, még azt is, amit nem lehet

(#16719) envagyok


envagyok
veterán

Berobbant a járvány itthon.
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#16720) pjen válasza ubyegon2 (#16707) üzenetére


pjen
félisten

Ő az aki azt nyilatkozta:annyian vesztették el az állásukat, hogy azzalnem lehet mit kezdeni?Van a hirstarton egy cikk,az a címe:Ha nincs munka semmi sincs.Itt már meg is bukott a bezártság,hiszen nem dolgozhat mindenki otthonról.Akkor miért is szajkózzák,maradj otthon?Biztos jobb a statisztika.Nem a virusba halt meg.Éhenhalt.

[ Szerkesztve ]

(#16721) Alex91 válasza envagyok (#16719) üzenetére


Alex91
félisten

Nem most, csak most teszteltek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16722) Redneck válasza koko52 (#16717) üzenetére


Redneck
veterán

Barátnőm ott dolgozik. Verik le a csempéket, mert rohamtempóban megy a felújítás, a lift csak a mentőknek engedélyezett, de a poroltóra és a védőfelszerelésre nem tudok mit írni, jogos.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16723) Kékes525 válasza #95561216 (#16638) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, de miért nem gondolják tovább? Erre gondolok: [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16724) natë válasza envagyok (#16719) üzenetére


natë
nagyúr

Inkább csak az öregek otthona tolta meg az eredményt.

(#16725) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ha már az elején, az első csoportos megbetegedések idején lezárást vagy az alkotmányos alapjogok korlátozását javasoltam volna, az emberek azt gondolták volna, őrült vagyok”. [link]

És lehet tízezerrel kevesebb halottnál tartanának+már lehetne is lazítani. A "vegyüklazán" hangok persze sose lesznek felelősségre vonva.

#16724: mindenhol azok tolják meg. Hány idősotthon is van az országban?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16726) natë válasza t72killer (#16725) üzenetére


natë
nagyúr

Konkrétan a hírekben szereplőre utaltam, ahol 500 fertőzött is lehet...

(#16727) envagyok


envagyok
veterán

Az optimistáknak: [link]
A vezér is elég borúlátó.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#16729) DS39 válasza envagyok (#16719) üzenetére


DS39
nagyúr

A 100+ Pesti úti nyugdíjas dobja meg a számot.

(#16730) Digitalis válasza pjen (#16677) üzenetére


Digitalis
senior tag

De azért tegyük hozzá, hogy tisztelet a kivételnek. Dolgoztam már igen jóravaló embernek is aki pl. a táppénzes papíromat is összetépte, abszolút megértő és emberséges volt, ritka, de ilyen is van. Olyannoknak is dolgoztam, akik kihasználtak másokat, kapcsolati tőkéből visszaéltek, retorziókból élték ki magukat, és olyannal is aki az étkezési utalványt felvette, de nem osztotta ki az embereknek, mondván minek a proliknak...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#16731) Jofi81


Jofi81
őstag

Van olyan oldal, ahol nem csak az esetek, hanem az elvégzett tesztek számát is látni lehet? Apósom meg van róla győződve, hogy milyen nagyon jó nálunk a helyzet a környező országokhoz képest. Mondtam neki, hogy persze, mert nem tesztelünk. Szerinte az egészségeseket felesleges tesztelni, meg különben is megmondták, hogy ha felmerül a gyanú, csak telefonálni kell és már jön is a mentő tesztelni.

(#16732) radi8tor válasza t72killer (#16728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elhiszed egy szavát is ennek a cikknek?

Jofi81: 29 948 Mintavétel
akkreditált laboratóriumban vizsgált minták száma [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16733) Paxker315


Paxker315
addikt

szerdán reggel eszembe jutott valami, amire mindenképp' kíváncsi leszek hosszú távon. Rám jellemzően kb. tucatnyi ismerősnek küldtem el szöveget (roppant idegesítő), és úgy gondolom, érdemes lehet vele foglalkozni. Bár remélhetőleg itthon nem fajul el annyira a helyzet. :N

De erre majd ~ 1-1.5 év múlva fog fény derülni. Nem tudom, ki hogy látja, de bárki véleményét szívesen látom a témáról. PTSD, "túlélők bűntudata", idegösszeroppanás, kiábrándulás, EÜ elhagyása kulcsok.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#16734) Rive válasza t72killer (#16728) üzenetére


Rive
veterán

Aki azt a cikket írta, az nem tudja, mit beszél :( Szimpla 'gazdaságos' temetkezés/elhelyezés van ott, semmi hamvasztás/égetés. A képen látszik, ahogy húzzák vissza a földet a már betelt részre.

Eredeti

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16735) Jofi81 válasza radi8tor (#16732) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, közben látom, hogy a worldometersen ez is kereshető.

(#16736) pilóta válasza Paxker315 (#16733) üzenetére


pilóta
nagyúr

Két dolog van ezzel kapcsolatban szerintem.
1: Videókat a New-Yorki meg más helyzetről csak olyat fogsz látni, ahol háborús helyzet van. Egyszerűen azért, mert ahol nincs, arról nem készül videó. Pont, mint valamelyik nap a rádióban, ahol felhívtak egy nőt, aki Milánóban él, hogy beszámoljon, milyen az élet a karanténban. Kérdezi a bemondó izgatottan, hogy sok fertőzött van a környéken? Mire a nő: én még nem láttam egyet sem. És logikusan így is kell lennie, hiszen még Milánóban is ezerből egy van, aki fertőzött, szóval azért nem könnyű találkozni velük. Szóval ha csak a háborús helyzetet bemutató videók alapján tájékozódsz, akkor minimum nem a teljes képet látod. Pont mint nálunk. Ha csak a híreket olvasod, akkor azt gondolnád, hogy iszonyatos leterheltség van a magyar kórházakban, de az orvos, aki ott dolgozik meg írja, hogy épp láblógatás van mindenütt, mert még a szokásos forgalom sincs, meg a statisztikák is azt mutatják, hogy nincs, akkor érdemes elgondolkodni.
2: Az egészségügyisek kapják el legkisebb arányban a fertőzéseket (nem konkrétan a koronavírust, hanem bármilyet). Egyszerűen azért, mert értik, hogy miről van szó és nem rettegnek tőle. A félelem nagyon durván tönkrevágja az immunrendszert. Másrészt akik ott vannak, azért teszik ezt, mert segíteni akarnak másokon, láttak már durva dolgokat. Vannak köztük nem, akik csak a lóvé miatt vannak ott (orvosbárók stb.), akik viszont lehet, hogy besokallnak, ha csak úgy dolgozni kell, a hálapénz meg nem jön, de abból kevés van és azokért nem kár, ha elhúznak...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16737) Jablocskov válasza envagyok (#16727) üzenetére


Jablocskov
tag

Akik azt gondolták, hogy itt nem fog felfutni a járvány, azok szimplán ostobák. A kezdeti intézkedések, a kisebb népsűrűség és talán a jó idő is lelassították valamelyest. A vezérre vonatkozóan meg mindenki nézze meg "Az ötödik elem" film ide vonatkozó részét. A dakota harcos szokás szerint megint fordítva ül a lovon. A józan ész szerint járvány idején legelső sorban a terjedést kell minden eszközzel megakadályozni, a gazdasági károk enyhítése csak ezután jöhet. Ha nem így történik, akkor sokkal súlyosabb gazdasági visszaeséssel kell számolni. A kormány értékes időt vesztegetett el azzal, hogy érdemi járványügyi intézkedések helyett politikai machinációkkal foglalkozott. Ennek a következményeit, csak ezután fogjuk érezni.

(#16738) perempe válasza natë (#16724) üzenetére


perempe
addikt

remélem, hogy nálunk nem mindenki egyből az intenzívre kerül a házi karanténból.

sajnálja valaki az iráni diákokat rajtam kívül? nem azt mondom, hogy helyesen cselekedtek.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#16739) Jablocskov válasza perempe (#16738) üzenetére


Jablocskov
tag

Ebből a hét pontból mi kb. egyet se teljesítünk. Ezért mondom én, hogy teljesen elhibázott a kormány járványkezelési elgondolása.

(#16740) Lauda válasza t72killer (#16705) üzenetére


Lauda
félisten

Csak nehogy ezt a járványgörbét majd addig és annyira laposítsák, hogy a járványnak tényleg alig lesz "áldozata" (elhunyt, rokkant), a kieső betegellátás miatt az elhunytak, rokkantak száma meg többszörösére ugrik. Eleve a kieső járóbeteg ellátás is brutális károkat okoz és akkor mi van a kórházból hazazavart betegekkel? :(

[ Szerkesztve ]

(#16741) Parci válasza Lauda (#16740) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg fura, hogy a kórházak nincsenek tele covid-osokkal, pedig fut már egy ideje az egész, ugyanakkor piktorunk horror számokat mond és arra való felkészülést ír elő. 7-8000 lélegeztető személyzettel :F, pikk-pakk 30 ezer ágy?

persze a hivatalos hírek szerint naponta jön vagy 4 millió maszk az országba... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16742) Digitalis válasza Lauda (#16740) üzenetére


Digitalis
senior tag

Az már egy másik statisztika lesz. Ha lesz.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#16743) radi8tor válasza Parci (#16741) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem bizniszelni akarnak vele, ha mégsem úgy futna fel a járvány ahogyan várható. Látod már adtak a déli szomszédunknak maszkokat.

Digitalis: dehogy lesz... meg az otthon 4 fal között becsavarodott embereket sem számolják majd.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16744) Ringman válasza Parci (#16741) üzenetére


Ringman
nagyúr

eü-ben honvédelem irányítja a készletgazdálkodást, nem tartom kizártnak, hogy a tek, a honatyák ("133 bátor ember") és környezetük, valamint a rendvédelmi szervek előbb kapnak ellátmányt, mint az eü-dolgozók.

szerk:
az eü-dolgozók 20% meg fog fertőződni vajon minek köszönhető?
van stat a fertőzöttebb országokból erről?

[ Szerkesztve ]

(#16745) inf3rno válasza Parci (#16741) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, viszont mióta van ez a járvány, az feltűnt, hogy a szokásosnál 2-3x gyakrabban jár szirénázva a mentő. Innen most vittek valakit kórházba tüdőgyulladással (16 éves), és van vagy 10 a faluban, akinél házi karantént rendeltek el.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16746) Redneck válasza radi8tor (#16743) üzenetére


Redneck
veterán

A legtöbb ITO-n jócskán ráférne egy kis upgrade a gépparkra. Ha végre kapunk új respirátorokat és az intenzív terápiához szükséges eszközöket, felőlem nyerészkedhetnek kicsit, bármennyire is undorodom az ilyesmitől. Persze azért ne nagyon... :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16747) Jablocskov válasza Lauda (#16740) üzenetére


Jablocskov
tag

Ettől nem kell tartani. :(
Ebben a mai adatok még nincsenek is benne.

[ Szerkesztve ]

(#16748) inf3rno válasza Jablocskov (#16747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát engem nem győz meg a görbe. Van benne egy hullám, de utána megint úgy tűnik elindult az exponenciális felé. Szerintem jó ha tizedét tudjuk az eseteknek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16749) #95561216 válasza Kékes525 (#16723) üzenetére


#95561216
törölt tag

Először bele akartam venni ezt is, de amikor linket vadásztam annyira nem jött semmi új hír róla 3-4 napja, hogy inkább hagytam.

(#16750) Jablocskov válasza inf3rno (#16748) üzenetére


Jablocskov
tag

Nekem sem tűnik laposodónak. :(
Vegyük hozzá azt is, hogy ez a "megbízható" hivatalos adatok alapján készült.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.