Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) Hieronymus válasza vzsryl (#16195) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...Nem értem, hogy a textilipar..."

Mert nincs.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16202) omfgk válasza Ricardo (#16196) üzenetére


omfgk
addikt

Combination of missing a lot of cases, and it’s health system being overwhelmed and insufficient capacity to help everyone.

Nem tudjuk a valós százalékot, mert nem tudjuk összesen hány beteg és még hány tünetmentes van.

(#16203) KRoy19 válasza Kékes525 (#16190) üzenetére


KRoy19
őstag

"Már 5200 kcal-nál járok a mai nap."

Mármint úgy érted, hogy ma 5200 kcal-t égettél? Mert az erősen kétlem. :)

(#16204) vzsryl válasza Hieronymus (#16201) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem tudom hol élsz, de errefelé van, főleg cipőipar, viszont őket is be lehetne vetni, mert ott is van alapanyag hozzá, meg gépek és munkaerő is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16205) Kékes525 válasza KRoy19 (#16203) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen úgy. Miért hazudnék? 37 a szívem nyugalmi pulzusa (edzett vagyok még idős koromban is a fiatalkori kenuzástól).

Milyen adatot kérsz még?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16206) Top cat válasza KRoy19 (#16203) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy oda égetett 1,5 Kg Bacont is. :D

(#16207) NavySeal válasza Kékes525 (#16205) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ezt hogy sikerül? Kertes ház? Bár a héten olvastam, hogy Angliában vki az erkélyen futotta le a Maratont...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#16208) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Beleástam magam a Diamond Princess adataiba, és teljesen helytelen az itteni adatokkal számolni: [link] Sokkal több az idős a fertőzöttek között, mint egy átlagos populációban, és valószínűleg a súlyos esetek is jóval többen vannak a fertőzöttek között, mert mielőtt elkezdtek tesztelni, azelőtt egy csomó idejük volt felgyógyulni az enyhébb eseteknek. Ezen kívül a tesztelést az időseken kezdték, és úgy haladtak a fiatalabbak felé, ami megint csak több időt adott a fiataloknak a felgyógyulásra. Amennyire én tudom RT-PCR-t használtak, és gondolom torokváladékból mert az egyszerűbb, mint a vérvétel, úgyhogy a felgyógyultak nagy valószínűséggel negatív tesztet adtak. További probléma, hogy a kedvenc oldalunk szerint van még 82 aktív eset és 10 súlyos. Ez nekem arra utal, hogy ezekről az emberekről már nem fog beérkezni adat, mert eltelt 1 hónap mióta elengedték őket a hajóról, és annyi idő alatt lemegy egy hosszú lappangási idejű és hosszú kórházi ellátást igénylő eset. Aztán lehet, hogy majd mégis befut valamikor és frissítik. Mindenesetre 11/619 = 1.77% csak annyit jelent, hogy annál biztosan kevesebb a tényleges halálozási ráta bármelyik országra. Megpróbálok valami becslést adni a tényleges halálozásra, de sok az ismeretlen, szóval elég bizonytalan lesz, és ezen felül is lehet, hogy meghaladja a matekos tudásomat, hogy a fenti eltéréseket mind kompenzáljam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16209) weiss válasza Kékes525 (#16205) üzenetére


weiss
addikt

Nagyon ráérsz :D

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16210) Kékes525 válasza NavySeal (#16207) üzenetére


Kékes525
félisten

Panel. 10m előszoba + egybenyitott szobák. Közben zenét, podcastot, youtube beszélgetéseket hallgatok. És néha prohardverezek.

(#16209) weiss

Nyugdíjas vagyok, készülök a nagy összecsapásra. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16211) vzsryl válasza Kékes525 (#16205) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"37 a szívem nyugalmi pulzusa"

Az nem túl kevés? :F Tudomásom szerint kb dupla ennyi kéne legyen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16212) Ringman


Ringman
nagyúr

lehet volt már:
A Mentőszolgálat is átállt a gyorstesztre, pedig szakemberek szerint megbízhatatlan
A vér ellenanyag-szintjét mérő új módszer a megkérdezett mikrobiológusok és virológusok szerint sem megbízható a fertőzés kimutatására, egy hete – mindenfajta hírverés nélkül – mégis ezzel kezdte szűrni a fertőzésgyanús betegeket az OMSZ. Az új gyorsteszt nem kis veszélye, hogy sok esetben tévesen ad negatív eredményt, a fertőzöttek így egészségesnek gondolhatják magukat, és tovább fertőzhetnek. A Nemzeti Népegészségügyi Központ egyelőre nem árulja el, hogy miért szakítottak az orr- és garatváladékból történt eddigi, megbízhatónak tartott mintavétellel.

(#16213) NavySeal válasza Kékes525 (#16210) üzenetére


NavySeal
senior tag

Respect! Én valszeg valami törzsizmos és/vagy HIIT tréninget csinálnék, ha panelben laknék. Szerencsére falu végén lakom és ki tudok menni a határba futni, meg van online karate :D

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#16214) vzsryl válasza Ringman (#16212) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ma válaszolt rá Cecinéni, miszerint mindkét tesztet elvégzik a "gyanús embereken", nem csak a gyorstesztet.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16215) Kékes525 válasza vzsryl (#16211) üzenetére


Kékes525
félisten

Az edzettségem és a kardiológusom szerint nem. A versenyúszóknak 25 körül van. Ja és jól érzem magam, nem szédülök, nem fulladok, bírom a nagy és hosszú terhelést is. Amikor kell felpörög, amint fentebb is látható, utána gyorsan és hatékonyan pihen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16216) windlord válasza csƵ (#16147) üzenetére


windlord
őstag

Mert az en nyakamba is lihegtek?
Pandemia ide vagy oda, de eddig se szerettem az ilyet...

(#16217) windlord válasza Alex91 (#16149) üzenetére


windlord
őstag

Ott. De nem ugy mint a publikum 90%.
Valami nem lihegtem a masik tarkojara.

(#16218) koxx válasza Kékes525 (#16205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

30ezer lepes az szted 5200 elegetett kcal :F egy rohadt kemeny 30perces kettlebell edzesen tudtam cca 600 kcalt elegetni.

(#16219) csƵ válasza vzsryl (#16211) üzenetére


csƵ
őstag

Annyi baromságot összehordott már, hogy borzalom.

(#16220) Kékes525 válasza koxx (#16218) üzenetére


Kékes525
félisten

Alacsony a nyugalmi szívritmusom és a gyors és hosszú járás (4 óra!) miatt felpörög a szívem és az zabálja a kalóriát. Ez hatékonyabb, mint a fél óra futás. Próbáld ki. Gyorsan kell gyalogolni, nem sétálni. Ettől az edzéstől most heti 1.5 kg fogyok. Pár éve így fogytam 60-at, aztán elengedtem magam és felhíztam 122-re. Most ismét fogyok.

"30ezer lepes az szted 5200 elegetett kcal :F "

A fogyásom bizonyítja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16221) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

(#16222) Kékes525 válasza Sir Pocok (#16221) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor vérátömlesztés használhat, különösen felgyógyultak vérével, mert ott IgG antitest is van a koronavírus ellen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16223) Lauda válasza vzsryl (#16211) üzenetére


Lauda
félisten

Egyik rokonomnak nyugalmi állapotban 40/perc a pulzusa. Annyi, hogy kosarazott korábban és gyúrni is szokott, de egyiket sem profi szinten. Egy edzett/egészséges szívnek és érrendszernek ez nem kimondottan extra dolog.

[ Szerkesztve ]

(#16224) Sir Pocok válasza Kékes525 (#16222) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen Ő is ezt mondja, de hasonlóan ez se nem oldaná meg az egészségügy összeomlását a tömeges fertőzések esetén.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#16225) csƵ válasza Lauda (#16223) üzenetére


csƵ
őstag

Hát, 50 alatt már azért rohadtul nem normális.

(#16226) emvy válasza csƵ (#16225) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért pont 50? Apám nyugalmi pulzusa olyan 45, nem tudom, ez miért gond.

while (!sleep) sheep++;

(#16227) Lauda válasza csƵ (#16225) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted maximum.

(#16228) #95561216 válasza vzsryl (#16195) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Nem értem, hogy a textilipar miért nem áll rá kb full kapacitással erre... Tök felesleges mást gyártani ott jelenleg, úgysincs túl nagy piaca jelenleg..."

Az a textilipar, amelyik 10-20 éve megszűnt, mert inkább a fele annyiba kerülő kínait vette mindenki? Na az nem gyárt semmit, ellenben lehet hajbókolni meg belgrádi vasutat túlárazni milliárdokkal.

(#16229) Parci válasza rsf (#16135) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrva nagy megfejtésben vagy!! (nem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16231) Kékes525 válasza Sir Pocok (#16224) üzenetére


Kékes525
félisten

A legsúlyosabbakon segíthet, másrészt a vörösvértestekből kiszabadult vasat kellene valahogy közömbösíteni, mert ez oxidatív stresszet okoz és csökkenti a tüdő védekezőképességét, ez viszont már mindenkinél kezelhető, ha valamilyen gyógyszerrel megoldható. Ha igaz az a cikk, amit referál, akkor nagyon lényeges előrehaladás a betegség gyógyításában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16232) vzsryl válasza #95561216 (#16228) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ahelyett, hogy politizálsz, olvasd el a #16204-est.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16233) Kékes525 válasza emvy (#16226) üzenetére


Kékes525
félisten

Önmagában egyáltalán nem gond az alacsony nyugalmi pulzus, sőt. Persze csak akkor, ha nem jár tünettel (szédülés, fulladás, terhelés nem bírása). A hosszú élet egyik kritériuma az élettani paraméterek közül, sok más mellett.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16234) t72killer válasza Sir Pocok (#16221) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van erről valami cikk? Bocsánat, de tele van a tököm a yútúbbal/videós világmegváltókkal :B.

Nekem kicsit meredeknek tűnik az elmélet, ráadásul vörösvértestből azért szokott lenni némi tartalék, több, mint tüdőszövetből.

Más: "A koronavírus okozta világjárványra adott európai válasz késlekedése miatt beadta lemondását Mauro Ferrari, az Európai Kutatási Tanács elnöke"
Hátigen. Ischgl és Lombardia nélkül (ezeket IDŐBEN hermetikusan lezárva+helyben beavatkozva) úgy 60ezer halottal lenne kevesebb és a gazdaság is kifele mászna egy enyhébb hupliból. Denem, még csak meg se próbáltunk határozottan fellépni, hátha a lazáskodás mellett csak úgy eloldalog a vírus.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16235) #22743424


#22743424
törölt tag

Kórházi használatra alkalmatlan az a kétmillió arcmaszk, amit a finnek Kínától vettek [link]
Otthoni használatra még elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#16236) Paxker315 válasza csƵ (#16225) üzenetére


Paxker315
addikt

de az.

nekem volt pár hónap, amikor 31-33 közt volt a nyugalmi, gond nélkül fel...-tam 190-ig, ha kettlebellt fogtam. Utána évekig 40-42 körül volt, az volt számomra a sweet-spot.

Szerintem 50 feletti nyugalmi az abnormis :D Bár a 30körülinél már tud bizonytalankodni az ember, főleg, ha 80/50-es vérnyomással együtt van (nekem úgy volt.. "kicsit" sokat ásítoztam :) )

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#16238) csƵ válasza emvy (#16226) üzenetére


csƵ
őstag

Bradycardiának hívják az <50bpm-et.

Paxker315: A 33-as pulzus 80/50 vérnyomással nem egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#16239) Ringman válasza #22743424 (#16235) üzenetére


Ringman
nagyúr

így néz ki egy felelős ország protokollja:

Sanna Marin miniszterelnök szerdán emiatt méltatlankodott is a közösségi médiában, álláspontja szerint ugyanis sok helyen nem volt legalább három hónapra elegendő védőfelszerelés, holott a finneknél ezt külön járványügyi terv írja elő.

(#16240) Ricardo válasza csƵ (#16238) üzenetére


Ricardo
félisten

[link]

"Üléskor, fekvő állapotban, pihenés közben – amennyiben nem vagyunk betegek – a normál pulzusszám 60 és 100 között van. Azonban az ennél alacsonyabb pulzusszám sem jelez feltétlenül rendellenességet. Alacsony pulzusszámot okozhatnak különböző gyógyszerek is, mint például a béta-blokkolók. Azoknak is alacsonyabb lehet a pulzusszáma, akik gyakori fizikai aktivitást végeznek, vagy az átlagosnál többet sportolnak, mivel jellemzően a szívizmuk jobb állapotban van, és nem szükséges nagyobb energiát kifejteniük annak érdekében, hogy a pulzusuk állandó ütemet tartson. A mérsékelt fizikai aktivitás általában nem billenti ki a pulzust a nyugalmi állapotból. A fitt és jó egészségi állapotban lévők pulzusszáma akár 40 is lehet, míg a kevésbé aktívak pulzusszáma általában 60 és 100 között mozog, mivel az ő esetükben a szívnek nagyobb erőt kell kifejtenie annak érdekében, hogy megfelelő mennyiségű vérrel lássa el a szerveket, és ez könnyen megemelheti a pulzusszámot."

(#16241) Sir Pocok válasza t72killer (#16234) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A csávót érdemes nézni, mert egyetemen tanít. (Jah és lebuktatta Dr. Gödényt...... )

A laikus által írt cikk
A kínai tanulmány a SARS Cov2 hemoglobinra kifejtett hatásáról.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#16242) Parci válasza Csatravi (#16237) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mármint micsoda? ha tényleg betartatták a karantént, akkor onnak kb. csak nem fertőző emberek jöhetnek ki.

viszont vegyük észre, hogy még ők sem nyitották ki például a sulikat! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16243) natë


natë
nagyúr

17 éves koromban volt pericarditisem, most 42 vagyok. Veszélyeztetettnek számítok vajon?
98kg vagyok, kb 20% testzsírral, heti 250km-t tekerek bringán, a pandémia előtt heti 3 edzéssel teremben.

(#16244) Paxker315 válasza csƵ (#16238) üzenetére


Paxker315
addikt

Elég önkényes értékek vannak ezeknél :) Normális sportoló fiatal egyénnél a 35-45 nagyon nem ritka.

Hekk, nekem a vércukrom sem volt még 3.5 mmól per liter fölött. A koleszterolom meg akkor is az egekben van, ha a trigliceridem 0.4 körül van. Szisztolés vérnyomás is évekig 105 körül tanyázott. Sok múlik az egyénen. Szerintem amíg nincs blackout, preszinkope, addig lőtéri kutyát érdekli, hogy 35-körüli a HR. Inkább legyen csiga a szív, kevesebb melója van úgy

szerk: tudom, hogy nem normális a 33BPM& 80/50. DE én tudtam, miért van, tudtam, hogy én ...-tam el, és azt is, hogy egy deka szervi bajom nem volt, csak félrebecsültem pár apróságot :)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#16245) emvy válasza csƵ (#16238) üzenetére


emvy
nagyúr

Hatvansok evesen, heti 30-50k futas mellett allitolag normalis.

while (!sleep) sheep++;

(#16246) Csatravi válasza Parci (#16242) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az a durva, hogy elleptek megint mindent mint a sáskák. Megrohamozták a turistahelyeket mintha muszáj lenne. Tömegek vannak a nagy falon meg a nagyobb látványos helyeken.

(#16247) csƵ válasza natë (#16243) üzenetére


csƵ
őstag

Itt nincsenek orvosok. HÍvd fel a házidokidat.

(#16248) t72killer válasza Sir Pocok (#16241) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, szuper, a cikk nekem jó lesz :B:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16249) natë válasza csƵ (#16247) üzenetére


natë
nagyúr

Pedig sok az önjelölt. Nyilván cinikus post-nak szántam a hsz-em.

(#16250) medica válasza Csatravi (#16246) üzenetére


medica
senior tag

most köll rájuk atomot dobni :D

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.