Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) inf3rno válasza natë (#16243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem voltak komplikációk, műtét, stb. akkor nagy valószínűséggel nem vagy veszélyeztetett. Biztosat csak kardiológus tudna mondani miután megnézte a papírjaidat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16252) Nimda válasza Ricardo (#16240) üzenetére


Nimda
addikt

Pár éve volt egy súlyos pajzsmirigy-gyulladásom (vírusos). Emlékszem, az 1 hónapig tartó folyamatos, de ingadozó láz, igencsak kikészített (sajnos erre nincs gyógyszer a lázcsillapításon kívül, ami semmit nem ért). A pulzusom 120 körüli volt egészen addig, míg nem szedtem béta-blokkolót. Ennek hatására lement 50 körülire és igencsak jól éreztem magam. Energikusabb voltam, mert kevesebbet erőlködött a szív és több oxigént szállított. Mikor "végre" meggyógyultam, sajnos abba kellett hagynom a szedését, mert ugye ezt szigorú előírások alapján kellett alkalmazni és nem akartam rászokni. A háziorvosom szerint pedig nyugodtan szedhettem volna tovább, mert amúgy sem túl alacsony a pulzusom, átlag 60-80bpm.

(#16253) Rive válasza Parci (#16230) üzenetére


Rive
veterán

Yep, föntebb én is linkeltem más forrásból. Érdekesen rímel az olaszokra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16254) inf3rno válasza vzsryl (#16211) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha rendszeresen sportolsz, és rendesen mérted pl reggel ébredés után még az ágyban vagy bizonyos kütyük tudják alvás közben is, akkor rendben van. Nekem 41 volt eddig az alja, de a rendszer nálam újabban az, hogy 3 hónap sport, aztán sérülés, majd 6 hónap kihagyás, attól meg feljebb kúszott néhány év alatt. Ülve mérve nap közben alacsonynak tűnik, ha nem vagy élsportoló vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16255) keIdor


keIdor
titán

Ischgl "története": [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16256) csƵ válasza Nimda (#16252) üzenetére


csƵ
őstag

A 60-80 full tökéletes pulzus.

(#16257) rsf válasza proci985 (#16164) üzenetére


rsf
senior tag

Megnéztem már több mint egy hónapja, de nem az indexen, hanem itt: [link]
Olaszoknál 2008 óta folyamatosan nő a halálozások száma.
A spanyoloknál meg 2013 óta.
Szomorú, de ez az egész világra jellemző.
Egy indexes cikkben írták, hogy Japánban az idős társadalom miatt évente kb. 100ezer idős ember hal meg tüdő gyulladásban.
És valamiért nem értem, hogy eddig miért nem voltak ilyen intézkedések.
Biztos bennem van a hiba.
Elnézést.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#16258) KRoy19 válasza Kékes525 (#16205) üzenetére


KRoy19
őstag

Azt az elégetett kalóriát nyugodtan eloszthatod 3-al és akkor kb. megkapod a valósat.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16259) bajnokpityu válasza Kékes525 (#16205) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezt mi mérte?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16260) csƵ


csƵ
őstag

(#16261) Cyrin válasza medica (#16250) üzenetére


Cyrin
addikt

(#16262) attiati


attiati
veterán

Bill Gates szerint

- oltás jövő ősz (2021) körül lehet csak
- addig nem lesznek nagy sportesemények, rendezvények szervezve
- visszatérhet az élet, de korlátozottan, folyamatos ellenőrzéssel (és valószínűleg állandó téma lesz a covid)

saját vélemény:
A gazdaság miatt előbb kell újraindítani az életet, mint az indokolt lenne. Úgyhogy a nagy rendezvények elhalasztása vajmi keveset segít majd.

Szabadságérzet,
üres zsebek
emberélet hármasból most az emberélet áll nyerésre, mint szempont. De erősödni fognak a hangok az első kettőből is, ahogy haladunk előre az időben.

[ Szerkesztve ]

(#16264) #22743424 válasza attiati (#16262) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jobb lenne ha a Windows operációs rendszerrel foglalkozna, hogy ne úgy adjanak ki frissítéseket, hogy egy javítas másik két problémát okoz!

(#16265) Memmaao válasza natë (#16243) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem gondolnám! Az, hogy a 17 éves korodban lezajlott pericarditisnek van e bármi szövődménye, kéne egy szív MR vizsgálat, hogy van e jegesedés. Egy szív UH is elég sok infóval szolgálna, de abból ítélve, hogy bírod a terhelést, szerintem semmi ok az aggodalomra.

My name is Bond, James... Dean.

(#16266) Parci válasza rsf (#16257) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez - ha jól számolom - legalább a harmadik összeesküvés-elméleted a mai napon

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16267) Parci válasza #22743424 (#16264) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

helló, nem ő a te embered a témában és egyébként sem a win xp fut már...... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16268) Parci válasza csƵ (#16260) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez mi a szent sz.r? megfejtésben van, hogy ez egész cucc nincs is vagy mi? nem bírtam végignézni :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16269) keIdor válasza attiati (#16262) üzenetére


keIdor
titán

Akkor az olimpia meg az EB is inkább 2022-ben lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16270) #22743424 válasza Parci (#16267) üzenetére


#22743424
törölt tag

Rég voltál a win10 topikban úgy látom. :)
[link] ez csak egy lehetne még sorolni. Mint tanácsadó azért most is messzire elér a keze. :R

[ Szerkesztve ]

(#16272) Vladi válasza keIdor (#16269) üzenetére


Vladi
nagyúr

akkor már vébéebé lesz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16274) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

inkább ezt olvassa el mindenki (illetve az előadás lett volna az igazi...):
https://wmn.hu/ugy/52602-barabasi-albert-laszlo-a-jarvany-kezelese-csak-egy-dolog-de-kozben-a-tarsadalom-egy-nagy-szazalekat-kisemmizzuk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16275) natë válasza Memmaao (#16265) üzenetére


natë
nagyúr

Tökéletes a szivem.:) Évente vizsgáltatom.
Néha van 1-2 melléütés front idején, de együtt tudok élni vele.

(#16276) Parci válasza Dyingsoul (#16273) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor jól sejtem, hogy az az egész lényege, hogy van 2-3 beteg egész new yorkban és kamu az egész? mert ha igen, akkor itt most nálam páran átléptek egy határt :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16277) vzsryl válasza keIdor (#16269) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor VB lesz. Ha azt is eltolják, akkor nagyobb pusztítást fogok végezni, mint a koronavírus.

(#16271) Dyingsoul: Olaszban a Gucci tolja.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16278) #22743424


#22743424
törölt tag

Vótmá? Németországban hamarosan újraindulhat az autógyártás [link]

(#16280) Alex91 válasza Parci (#16274) üzenetére


Alex91
félisten

Teljesen logikus. Szoval mindenki a nyajimmunitasra fog hajtani, mert nincs mas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16281) proci985 válasza Kékes525 (#16205) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en azt hittem a sajat 50emmel alacsony vagyok :DDD

30ezer lepesre egyebkent kb stimmel az 5000+ kaloria. fugg attol is mondjuk mivel mered, de a normalisabb aktivitasmerok kb pontosak.

ahogy nezem en marciusban olyan napi atlag 3300 korul voltam gyakorlatilag otthoni karantenban (vasarolni jartam ki).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16282) #95561216


#95561216
törölt tag

Tanulmány a mikrorészecskés légszennyezettség - "csalódízelek" - és a magasabb kockázat kapcsolatáról.

(#16283) proci985 válasza csƵ (#16260) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hoax, szerinted miert van letiltva a kommenteles? ugyanitt: az 5G okozza a koronavirust.

komolyan, muszaj ilyen baromsagokat linkelni, vagy tenyleg az kell, hogy par embert kivagjunk a topikbol, mert egy 5masodperces google kereses is tul sok mielott posztolnak az orultsegeket?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16284) t72killer válasza Parci (#16274) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

„Folyamatosan épül ki a nyájimmunitás mindenhol, sokkal nagyobb mértékben, mint ahogy ezt bevalljuk” - vs:

- a SARS-CoV2 RNS vírus, korább linkelt cikkek szerint (sorry, most nem ásom elő) 3év alatt mutálódik annyit, hogy semmit sem fog érni semmiféle immunitás (betegséggel vagy oltással szerzett)
- eszerint az SCMP cikk szerint lehet még 3év se kell ahhoz, hogy újrafertőzhető legyen valaki, aki átesett rajta, uis a specifikus antitestek nem tűnnek túl maradandónak a szervezetben.

#16283: a hoaxolók vannak nagy tévedésben: a koronavírus okozza az 5G-t ;], nem fordítva - és ez lehet nagyobb baj lesz, mint a vírus...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16285) KRoy19 válasza proci985 (#16281) üzenetére


KRoy19
őstag

"30ezer lepesre egyebkent kb stimmel az 5000+ kaloria"

Nem nem stimmel.

Ezek az appok bődületes baromságokat írnak elégetett karóriának.

Linkeltem fentebb egy cikket egy maratoni futó testsúlytól és egyéb dolgoktől függően éget el 2200-3600 kalóriát egy egész maraton lefutásával.
Senki nem éget el 25 km tempós gyaloglással 5200 kalóriát.

[ Szerkesztve ]

(#16286) Parci válasza t72killer (#16284) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezeket majd meglátjuk, egyelőre feltételezés -- és nem változtat azon, hogy vakcina másfél év, addig pedig marad a nyájimmunitás, semmi más

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16287) Ádám16 válasza #22743424 (#16278) üzenetére


Ádám16
addikt

Féltik a gazdaságukat. A kérdésem csupán egy: termelnek=adnak munkát. Ha a bodri kutya nem fog venni Golf 8-at, meg úgy konkrétan semmit (mert nem fog), akkor ennek az egésznek mi értelme?
Még a németek se fognak most autókat venni százezrével, nemhogy exportra. Vicc az egész. Védjék a gazdaságot a németek, de pont nem az autóiparban kéne most gondolkodni úgy, hogy rengeteg embert veszelyeztetnek ezzel.

(#16288) proci985 válasza KRoy19 (#16285) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az appok egesz napos kaloriaegetest irnak amibe a nyugalmi allapot is benne van.

a sajat polarom futasra kb azt irja amit te is. 5000 kaloria egy nap alatt sok, de ossze lehet hozni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16289) t72killer válasza Parci (#16286) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, elég ritka még a betegséget 2x elkapó páciens. Bár amekkora fejetlenség van, és amilyen nehéz teszthez jutni a legtöbb országban, szvsz nem sok esély van ezeket megtalálni. D-Koreában meg már 1x sem fogsz találkozni a kórokozóval, nemhogy 2x.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16290) Ezekiell válasza Dyingsoul (#16279) üzenetére


Ezekiell
veterán

Aki ilyenek készít és terjeszt, az egyenértékű az antivaxxerekkel meg a laposföldesekkel. Debil az összes. B variáció: valami érdeke fűzödik az álinformációk terjesztéséhez, akkor pedig csak egy aljas érdekember.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#16291) Pörp válasza t72killer (#16284) üzenetére


Pörp
senior tag

Addig a 3 évig majd jó lesz a BCG oltás +maláriagyógyszer +HIV gyógyszer +D-vitamin +sport +vérátömlesztés +csakhatráakánikula +igazítanak az oltáson +mutálódással hátha gyengül +találnak a tüskére antifehérjét ami eltömíti. Hát már nem igaz hogy nincs ennek a vírusnak egy gyenge pontja. :)

[ Szerkesztve ]

(#16292) Alex91 válasza Parci (#16286) üzenetére


Alex91
félisten

Az elozo SARS-hoz sincs vakcina... Szoval lehet, hogy csak el kell kapni, nem lesz mas megoldas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16293) proci985 válasza rsf (#16257) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azert nem voltak ilyen intezkedesek, mert egy normal influenza nem ennyire fertozo, nem bujik el ennyire jol es foleg nem 5% koruli a kritikus megbetegedesek aranya (a jelenlegi tippek szerint) aminek a fele kezeles nelkul adott esetben gyors lefolyassal meghal. es foleg nem terdel be az egeszsegugyi ellatorendszer. szoval nem, NEM influenza, de ezt mar ezerszer leirtuk, ha meg nem bizol bennunk, vagy nem bizol az akarmelyik helyben (legyen az az index amit tenyleg nem ertem minek rangattal ide, vagy az akarmi), akkor ott a Lancet.

koszonom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16294) KRoy19 válasza KRoy19 (#16285) üzenetére


KRoy19
őstag

Ahoz, hogy heti 1 kg-ot fogyjon az ember zsírból (senki nem fogy csak és kizárólsg zsírt, de a számolás kedvéért most tegyük fel) 7700 kalória deficit kell ami azt jelenti, hogy napi 1100 kalória deficittel érhető el egy ilyen ütemű fogyás.

Tegyük fel, hogy 2000 kalória az adott ember szükséglete naponta amivel tudja tartani a súlyát. Ha elégetne napi 5200 kalóriát az azt jelenti, hogy 6100 kalóriányi táplálék elfogyasztása után is símán fogyna 1 kilót hetente.

Csak, hogy kontextusba helyezzem ezt a 6100 kalóriát: 2kg csirkemell, 1,5kg főtt rizs és 0,5kg csokoládé naponta.

Egyébként heti 1-1,5 kg fogyás eléggé egészségtelen. KB heti 0,5kg az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#16295) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, van itt esetleg olyan, aki sajat maga, vagy kozeli ismeros hozzatartozo pozitiv tesztet produkalt, es csak nagyon enyhe tunetekkel? Mik voltak a gyakran felsorolt tunetek enyhe variacioi?
Azert kerdezem, mert egy osszetett nehez helyzetben vagyok.
vasarlast megoldjak nekem, az no para.
Igazabol e heten belul 2x voltam boltban, maszkban kesztyuben, szabalyosan hordva es leveve oket. Tisztalkodasra ugyelek.
Lakotarsam ismerose kb masfel-ket hete beteg volt, de csak annyi informaciom van h szarul volt. Tojt bele mindenbe igazabol, es a kis naiv lakotarsam meg ide engedte az alberletbe, tobbszor osszefutott vele, meg 2x en is itthon voltam. Lakotarsam 0 tunetet produkal,
nalam az a helyzet hogy szaraz majd hurutos kohoges, de csak olyan enyhen mintha bulidohanyos lennek, de nem vagyok, nem kohogoroham, csak kb orankent ingerlo 10 masodperces kohiccselés. Torokfajasom is volt a napokban, de az is enyhe, meg fejfajas is, de az sem olyan vadul. Faradtsagerzet az utobbi 5 napban 5bol 3x volt jellemzo, ma le kellett dolnom fel orara, mert ugy ereztem kidőlök ha nem magamtol fekszem le.
Ezek a tunetek enyhen, indokoltak arra h mindenkepp haziorvosnak szoljak es szolni, hogy lehetseges, hogy elkaptam? Mivel a sulik bezarasa ota kevesebb mint heti 1x voltam kinn boltba, meg nem voltam olyan szituba, hogy csettintenék, hogy megfáztam, es hopp ez a baj, igy gyanakszom, hogy elérhetett engem is azon srac altal(mivel felelotlen viselkedese volt).
amiert fent irtwm az osszetett helyzetem az az hogy penzugyileg nagyon nem birhato helyzet lenne, ha nem tudok hazamenni innen jovo hetvegen. Viszont otthon meg veszelyeztetett csaladtagom van, akitol jelenleg igy el vagyok valasztva...
Szerintetek mi lenne a helyes irany a helyemben?

(#16296) #22743424 válasza Ádám16 (#16287) üzenetére


#22743424
törölt tag

Itt az eredeti cikk [link] Elsősorban a kínai és Dél-Koreai piacra akarnak most gyártani. Ott hamarosan újraindul az élet vagy legalábbis ebben biznak

[ Szerkesztve ]

(#16298) adalbert1 válasza attiati (#16262) üzenetére


adalbert1
veterán

Az még kb. másfél év - addig szerintem az emberek egy jó részének lehet, hogy mentális problémái is lesznek, ha be lesznek zárva folyamatosan egy lakásba. Ok, tegyük fel, hogy ki lehetne menni, de biztos ki akarok menni, ha nem muszáj?

Én személy szerint a jelenlegi életformámat úgy tippelem, hogy még 2-3 hónapig tudom tartani, utána, ha még úgy tűnik, hogy sokáig fennmaradna ez a berendezkedés, akkor lehet, hogy csináltatnék magánúton tesztet az egész családnak, és leköltöznénk inkább vidékre anyámhoz a kertes házba, hosszabb távon az sokkal élhetőbb lenne, mint most a lakásban egy 2,5 éves gyerekkel (oké, néha lemegyünk a ház elé a kertbe, óvatosan, hogy elkerüljük a szomszédokat, de azért ez nem ugyanaz, mint hogy mondjuk a gyereket a nap bármelyik szakaszában kivihetem a saját kertünkbe).

A Parci által lentebb linkelt cikkben is van egy érdekes gondolat:
"Ennek a járványnak óriási ára lesz;
a fertőzésben elhunytak aránya elhanyagolható lesz azokéhoz képest, akik a gazdasági és társadalmi hatások miatt nem fogják túlélni ezt a krízist”

Tegyük fel ha újra is indul valamennyire a világ még mielőtt lenne védőoltás (vagy bármi más megelőzés/gyors gyógymód), szerintem az általános bizonytalanság/bizalmatlanság miatt biztos lennének olyan szektorok, amik nem térnének vissza a vírust megelőző állapothoz: pl. turizmus - az ott állástalanná váló tömegekkel mit lehetne vajon kezdeni? Átképezni őket? Alapjövedelmet adni? Mert oké, rövidtávon működhetnek a kormányzati fizetésátvállaló és/vagy segélyező programok, de ezek fognak menni másfél évig? Vagy esetleg még tovább?

(#16299) Alex91 válasza kkdesign (#16295) üzenetére


Alex91
félisten

Megoldjak ezt neked holnap, nem fogsz tudni sehova se menni... (Remelem.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16300) proci985 válasza Dyingsoul (#16297) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mekkorat fogsz rohogni ha kozlom, hogy egy ora Dirt Rally VRben a vintage Fanatec Porsche kormanyommal (meg a 20Wos motorjaval) az ilyen ~500 kaloria? :DDD egyebkent igen, nekialltam VRezni par hete, mert rossz volt az ido futni, HIITbol meg csak olyat talaltam amitol ket napig izomlazam volt, szoval mindennap inkabb nem eroltettem. viszont rallyzni a gorog nyarban mindig orom, foleg mikozben kint mar megint havazik marcius vegen.

kaloria polar vantage Vvel merve, de ha kell akkor a polar H10 strappal is ra tudok merni (az nem maszik el menet kozben). dirt rally vr eleg extrem pelda, de konkretan a 18 fokos szobaban be van allitva a venti huteni, mert egyebkent 10 perc utan mar izzadok es nem a headset miatt. beat saber egyebkent rosszabb volt.

rosszul szamolod, a fogyashoz 4000 kaloria kene, az 5100 pl egy polar vagy egy garmin appal az egesz nap, beleertve az ejszakat is. ami meg mindig sok persze, nekem 5000+ kaloria egy nap alatt csak setabol pl Szigeten jott ossze. namost ha valaki tenyleg egesz nap setal akkor ez osszejohet.

abban igazad van, hogy par app nagyon pontatlan, de otthon senki nem fog egy H10el jarkalni.

btw, izomlazam van a kormanytol ugy, hogy normal esetben napi 1-2 orakat edzek atlagban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.