Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17751) radi8tor válasza Ezekiell (#17750) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne legyél már ilyen naiv, hogy egy karbantartó puszta kézzel szedi a szemetet. :W

t72killer: futó <> strandon fetrengő

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17752) PitLee válasza #22743424 (#17738) üzenetére


PitLee
őstag

Lehet, mint a fociban a "hatósági házi karantén-os piros papírt" kellene osztogatni azoknak akik nem férnek a bőrükbe.

(#17753) pjen válasza t72killer (#17749) üzenetére


pjen
félisten

Amit kihirdetnek,hogy büntetendő,azért lehet büntetni,azzal nincs is gond.Viszont ha kimehetsz például a zöldbe futni akkor oda is kell jutni valahogy.

17750 :Nem tudom Te merre laksz,de felénk a járvány előtt se szedte puszta kézzel senki a szemetet.Van szöges bot,seprű-lapát,gumi kesztyű.Ez legalábbis felénk mindíg volt a közmunkáokon.

[ Szerkesztve ]

(#17754) t72killer válasza Ezekiell (#17750) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A strandoló szemetét mint környezettudatos emberke én is sokszor elviszem a max 5m-re álló kukáig (lévén nem akarom, hogy a gyerek fogja meg). A járvány eleje óta egy gramm utcai szeméttől nem szabadítottam meg a környezetet :(

#17753: igen, ki kell hirdetni :(.

#17751: ok, hámozzuk tovább a kisérleti egeret: fetreng, elmegy, 1 órával később te/a gyereked fetreng ugyanott. Jobb? Az UV segít, de jellemzően árnyékba szeretnek tömörülni a strandolók.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17755) Ezekiell válasza radi8tor (#17751) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne legyél már ilyen naív, hogy leszarsz minden veszélyforrást. De ezek nszerint nem erőltetted meg magad nagyon, akkor mondjuk itt a másik: a 2 éves fiam megfogdossa az eldobott poharat, amiből a fertőzött kretén ivott. És ha most azzal jössz, hogy "hát a szülő mért nem vigyáz a gyerekre", akkor 1) nincs gyereked 2) totál fogalmatlan vagy a kisgyerekekről. :W

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17756) Lauda válasza Ezekiell (#17750) üzenetére


Lauda
félisten

Azért kell őket megbünteti,

. Ha a szép szó nem használ a szabályok betartatására, akkor jöjjön a büntetés.

A bökkenő, hogy nincs szabály, amit megszegtek volna.

(#17749) t72killer Ha ezt kifejteném, akkor politika lenne.

(#17757) emvy válasza Ezekiell (#17755) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor 2 eves gyerekkel ne menj ki. Nyilvan mas vonatkozik a kisgyerekesekre, mint az egyedul setalo felnottekre.

while (!sleep) sheep++;

(#17758) PitLee válasza radi8tor (#17747) üzenetére


PitLee
őstag

Az a bizonyos "ÉN" . . .
üres a strand csak ÉN mennék le mi lehet a gond,
csak ÉN sétálnék a parton, miért baj az . . . . .
ha mindenki csak így gondolkodik akkor, mint a heringek lenétek a strandon és parton.

(#17759) radi8tor válasza Ezekiell (#17755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kisgyerekkel ne menj ilyen helyre. Ennyi.

Amúgy meg higgadj le attól lehiggadsz! :R

PitLee: nem lehet folyton másokra mutogatni, az nem túl felnőttes viselkedés. Én nem szálltam ki az autóból 1 hónapja amikor azt terveztük felmegyünk a Dobogókőre. Miért? Azért mert már a parkolóban látszott hogy sokan vannak. Esztergomban álltunk meg kicsit sétálni, mert ott egy lélek nem volt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17760) Ezekiell válasza emvy (#17757) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem, nem vonatkozik más. Marhára nem. És nem megyek ki kisgyerekkel nyilván a jelenlegi helyzetben strandra. De más se menjen, pláne ha be van zárva a strand. Ugyanazok a szabályok.

A legtöbbet azzal tudunk tenni, ha otthonmaradunk. Ez láthatólag magas sokaknak.

radi8tor: én ne menjek kisgyerekkel, de Jóska mehet strandra, leszarva minden tiltást, orvosi kérést és járványügyi védekezést/javaslatot. Értem. Az ilyen önzőség marha gáz.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17761) Vladi válasza pjen (#17748) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én szkeptikus vagyok, hogy ilyenek lesznek, történnek. Ha mégis, akkro hogy a fenébe jutottak el idáig? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17762) radi8tor válasza Ezekiell (#17760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mehet a strandra, de mehet a városligetbe is. Csuda egy világban élünk.

⭐ Stella

(#17763) #22743424 válasza pjen (#17748) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az autohasználat sem arra való , hogy elmenjen bivajfranctudja hova, ha nem arra , hogy lehetőleg kerülje a tömegközlekedést a mindennapokban. Majd ez fog jönni legközelebb, hogy érthető legyen mindenki számára mint itt például.
A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN NEM ÉRDEMES NAGYKOVÁCSIBA LÁTOGATNI
Kérünk mindenkit, a húsvéti hosszú hétvégén ne látogasson Nagykovácsiba! A rendőrség, a polgárőrség és a közterület-felügyelet segítségével fogjuk betartatni a kijárási korlátozás előírásait. Egyéni szabadidős sporttevékenységet csak a lakóhely közelében lehet folytatni, a más településről autóval érkezőket Nagykovácsi határában visszafordítjuk.

[ Szerkesztve ]

(#17764) Ezekiell válasza radi8tor (#17762) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elég csuda valóban, ha még a cikket se olvasod el:
"Kenéz István Balatonlelle polgármestere és Mészáros Miklós Balatonboglár polgármestere elrendelték a település tulajdonában lévő parkolók és strandok zárását, hogy ne menjenek oda vendégek"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17765) radi8tor válasza Ezekiell (#17764) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És lezárták a strandokat? A polgárőrök képein csak a parkoló lezárását látom.

⭐ Stella

(#17766) #95561216 válasza Top cat (#17695) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem a szamokat kell nezni, hanem a hullahegyek hianyat. Maroedig - mint itt sokan megallapitottak - a meleg sem ved, hisz ott is vannak betegek..

(#17767) pjen válasza #22743424 (#17763) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy az fog jönni,de még nem jött.Egyébként se tudom milyen jogon fordítana vissza,ha átutazni akarok a falun megállás nélkül.Egyébként kár ezt ragozni.0 órától oka fogyottá válik az egész.

(#17768) Lauda válasza #22743424 (#17763) üzenetére


Lauda
félisten

Az autohasználat sem arra való , hogy elmenjen bivajfranctudja hova, ha nem arra , hogy lehetőleg kerülje a tömegközlekedést a mindennapokban.

Lehet te így gondolod, azonban erre vonatkozólag semmiféle hatósági korlátozás nincsen. Tehát oda megy autóval mondjuk levegőzni, ahova csak kedve tartja.

(#17769) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Nem változtattak annyit a szabadidős tevékenység végzésén,hogy csak a lakóhely 1000-1500 méteres környezetében végezhető? Valahol mintha ezt olvastam volna.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#17770) Ezekiell válasza radi8tor (#17765) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát ha nincs kordon, fizikai akadály, akkor a polgármester rendelete smafu, és figyelmen kívül hagyható? Így gondolod?

De amúgy olvasd el a polgárőrök facebook posztját, ami linkelve van, és megkapod a kérdésedre a választ.

bohoc71: csak néhány településen, országosan nem.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17771) emvy válasza Ezekiell (#17760) üzenetére


emvy
nagyúr

De miert? Marmint kinek rossz az, ha valaki tavolsagot tartva kimegy egyedul setalni? Mert azt meg tudom mondani, hogy kinek jo: az illeto mentalis es fizikai egeszsegenek.

Nem megyek boltba, nem megyek kozossegbe, stb., de elmegyek az erdobe futni, ahol senkivel sem kerulok kozeli kapcsolatba. Mi a gond ezzel?

Nem lehet, hogy az a bajod, hogy mas kevesbe erzi magat szarul? (En a ket eves gyereket is kiviszem, csak olyan helyre, ahol konkretan senki nincs (erdo).)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17772) ServerWorks válasza Depression (#17736) üzenetére


ServerWorks
tag

Milyen tesztet szeretnél? :W egyébként aki egy kórházban vegetál mindenféle perspektíva nélkül már egy éve is akár, annak mi a jobb? Na de ez már etikai kérdés, meg inkább filozófiai :U

(#17773) Ezekiell válasza emvy (#17771) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az senkinek, de itt nem is arról volt szó. Nyugodtan ki lehet menni sétálni, távolságot tartva. Sőt, ajánlott is. Strandolgatni lezárt strandon nem lehet családostól. Csak úgy strandolgatni családostól amúgy se lehet (hiszen nem egyéni sporttevékenység), de ezt egyeseknek nehéz felfogni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17774) ProEvoFan válasza emvy (#17771) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Addig semmi, amíg sokan nem gondolják úgy, ahogy te, mert akkor sokan fognak szembe jönni.

(#17775) Reggie0 válasza Ezekiell (#17760) üzenetére


Reggie0
félisten

A szabalyok ugyan azok, te is kimehetnel a gyerekeddel sportolni a strandra-vizbe. Csakhogy a 2 eves gyereked veszelybe sodorja magat, mert meg nem kepes ebbol felfogni semmit. Tehat neked kell okosabbnak lenned es nem kimenni. De ettol meg ne dogoljon meg a szomszed tehene is...

Amugy jogazni lehet csaladostul, az meg mar egyeni sporttevekenyseg.

[ Szerkesztve ]

(#17776) #95561216 válasza Vladi (#17741) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kellene importalni nehany botos indiai rendort, sokakra raferne.

(#17777) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenki nyugodjon le!
https://www.euromomo.eu/
Európai halálozás statisztikák

⭐ Stella

(#17778) pjen válasza #95561216 (#17776) üzenetére


pjen
félisten

Indiában van egy rendelet amit a botos rendőrök igyekeznek betartatni.De itt nincs ilyen rendelet tehát a rendőrök törvénytelenül járnának el.Szerintem amúgy is reménytelen,ahogy India sok részén élnek(sundarbans például)oda nem is megy a rendőr.Lehet a vírus sem.

(#17779) #22743424 válasza Lauda (#17768) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem csak én gondolom így, csak utaltak rá nem is egyszer, hogy az ingyenes parkolás az ország területén nem azt jelenti, hogy most mindenki oda megy ahova akar és olyan kifogásokra hivatkozva mint a szabadidős tevékenységek vagy a szabad vallás gyakorlás most mindenki egyszerre utazhat az országban össze vissza. De valóban rendeletileg jelenleg nincs korlátozva, mert az emberekre van bízva, hogy ne éljenek ezzel vissza . :)

(#17780) Ezekiell válasza radi8tor (#17777) üzenetére


Ezekiell
veterán

ennek két értelmezése van:
- nincs itt semmi baj, minek ez a nagy felhajtás (a tiéd)
- azért nincs nagy baj, mert ez a nagy felhajtás van (az enyém)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17781) Top cat válasza #95561216 (#17766) üzenetére


Top cat
őstag

A hullák számát sem tudjuk.

Szudán Kb 42 000 000 lakos 19 fertőzött 2 halott.
Szomália Kb 15 000 000 lakos 25 fertőzött 2 halott.
Etiópia Kb 110 000 000 lakos 74 fertőzött 3 halott.

Na persze. :D

(#17782) pjen válasza #22743424 (#17779) üzenetére


pjen
félisten

Az ingyenes parkolást nem kéne ide keverni,az egész másról szól.Az a pár ember aki még jár melózni tudjon kocsival menni,ne kerüljön többe az egész napos parkolás mint amennyit keres.

(#17783) Ezekiell válasza pjen (#17782) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez lenne az alapelv, és helyes is - amennyiben mindenki felfogja és betartja ezt. Láthatóan nem ez történik, mert így az is megy, akinek nem kellene mert "ingyen van" (tömegközlekedés telítettsége nem csökkent, járműforgalom viszont +20% Pesten).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17784) #22743424 válasza pjen (#17782) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jó akkor azt vedd ki belőle ha akarod. De a többi akkor is ok.

(#17785) pjen válasza Ezekiell (#17780) üzenetére


pjen
félisten

Senki nem mondta, hogy nincs nagy baj,viszont mindenki azt mondja,az eddig meghozott intézkedések elegendőek.Az nem baj ha Te ovatosabb vagy,de az sem büntetendő ha valaki csak betartja a törvényt.

(#17786) Narxis válasza pjen (#17737) üzenetére


Narxis
nagyúr

Te az a fickó vagy aki balhézott a buszsofőrrel mikor behozták az első ajtós le és felszállás tiltását...

Thanos was right.

(#17787) Reggie0 válasza Narxis (#17786) üzenetére


Reggie0
félisten

Azzal valik olyanna, hogy betartja a szabalyokat? Hat van itt baj a fejekben...

(#17788) pjen válasza Narxis (#17786) üzenetére


pjen
félisten

A buszvezetőkkel mért balhéztam volna?Ök hozták a rendeletet?Éppúgy elszenvedték mint Te meg én.Egyébként se tudom, hogy jön ez ide.Én igyekszem betartani a törvényeket,rendeleteket,még ha nem is mindíg értek velük egyet.Viszont ha nincs szabály nincs mit betartani.Mégegyszer mondom,ha valaki óvatos csak becsülni lehet,de bárkit megbüntetni,ha nem követ el semmit,hát az csípi a szemem.

(#17789) Ezekiell válasza pjen (#17785) üzenetére


Ezekiell
veterán

Így van, akkor tartsa is be, és ne próbálja megkerülni meg "megoldani okosba" ahogy a strandolgatni akarók próbálták pl. Ne csak a betűjét tartsuk be, hanem a szellemét is, mindannyian, és akkor rendben is leszünk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17790) t72killer válasza Top cat (#17781) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott előbb éhenhal a beteg, minthogy a tüdőgyuszi vinné el. B verzió: az őshonos mikroorganizmusok koronavírust esznek reggelire.

Egyébként meg ebola, tífusz, malária stb mellet a helyieknek sem feltétlen tűnik fel, azokra is csak akkor kapnak orvosi segítséget, ha valami kampány van, vagy egy segélyszervezet autója véletlen épp az ő falujuknál robbant le.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17791) Reggie0 válasza Ezekiell (#17789) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem megoldas okosba. A szelleme az, hogy idegenekkel ne erintkezzunk, mert az lehetove teszi a fertozes terjedeset. Ha a strandon vagy elkulonulve az semmiben sem mas, mint ha az erdoben futva vagy elkulonulve.

[ Szerkesztve ]

(#17792) pjen válasza Ezekiell (#17789) üzenetére


pjen
félisten

Hidd el szereném, hogy igazad legyen"és akkor rendben is leszünk".Nézd meg a németeket,egy igazán fegyelmezett nép.Szerintem még a szellemnek a szellemét is betartják,mégse állnak valami jól,már kezdenek is lázadozni.Az életnek valahogy mennie kell,tovább.

(#17793) Ringman


Ringman
nagyúr

Mintegy 100 orvos és ápoló tüntetett Cserháti Péter, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) főigazgatójának tegnapi felmentése miatt ma délben Budakeszin, az intézmény főépülete előtt.
A spontán tüntetést az intézmény dolgozói szervezték, reggel óta próbáltak mindenkit elérni, többen csak ezért jöttek be a kórházba. Az eseményen részt vett Cserháti Péter is, azt mondta, hogy megrázta az ügy, és megköszönte a kiállást.
[link]

(#17794) ollie válasza pjen (#17737) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elsősorban rossz példát mutattak. Eleve rossz hozzáállás az, hogy "rám nem vonatkoznak a szabályok, csak másokra". Ha 1-2 család lemehet fürdeni, akkor a többi miért nem? Én tuti nagyon megbüntettetem volna őket.

***

(#17795) Ezekiell válasza Reggie0 (#17791) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ha mindenki így gondolkodik, akkor tele lesz a strand, és nesze neked elkülönülés. És még egyszer: strandolás != egyéni sportolás, szóval tiltott.

pjen: egyetértek, folytatni kell az életet, de ésszel. Az nem fog működni, ha mindenki maga dönti el, mit és hogyan akar, és leszar másokat. Senkinek se jó az önfejűség ilyenkor. Azt is tudom, hogy mindig is lesznek, akik le se szarják a többi embert, de affelé kellene terelni magunkat és a többieket, hogy ne ilyenek legyünk, és tartsuk be a szabályozásokat. Nem ellenünk vannak, hanem értünk, még ha nehéz is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17796) , válasza pjen (#17782) üzenetére


,
addikt

"Az a pár ember aki még jár melózni"

Van az országnak olyan része, ahol tényleg ez lenne a helyzet? Én akiket ismerek (család, haverok, rokonság, közelebbi-távolabbi ismerősök, stb.) mindenki ugyanúgy jár dolgozni, mint eddig. Asszonyék munkahelyén még embereket is vesznek föl pluszban, mert annyi megrendelésük van.

(#17797) pjen válasza ollie (#17794) üzenetére


pjen
félisten

Aki a tiltás ellenére lement fűrdeni azt én is.De aki csak leautózott és mikor közölték hogy tilos a strandra és a parkolóba menni vagy vissza fordult,vagy például elment a saját nyaralójába azt miért is?Esetleg ha már lement sétálgatott a faluban.

(#17798) t72killer válasza Ezekiell (#17795) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a baj egyébként, hogy az erdők is elég gyorsan "megtelnek". Mi 7végén már ki se dugjuk az orrunkat, hétközben pedig reggel megyünk és próbáljuk a futók által kedvelt utakat kerülni. A 70éves kutyasétáltató valszleg 10edannyi kórokozót lehel ki, mint egy fújtató-szuszogó futó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17799) pjen válasza , (#17796) üzenetére


pjen
félisten

Szerencséjük van.Sajnos nekem vannak pincér,szakács,kis bolti eladó ismerőseim,akiknek már elfogyott a meló hely.Ezekhez jön még a kisegítő személyzet kidobók,mosogatól,takarítók,zenészek,énekesek.De sajnos Ozdon se fognak megszakadni a melósok a röhögéstől.

(#17800) ooloo válasza pjen (#17778) üzenetére


ooloo
őstag

Indiában hiába vezetnek be kijárási tilalmat ..

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.