Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) Lauda


Lauda
félisten

Na a dohányboltok is zárnak 15 órakor, csak az élelmiszerbolt és a patika maradt.

#16802) cybermanus Jesszus, mi van itt ma? :W

[ Szerkesztve ]

(#16802) #22743424 válasza Lauda (#16801) üzenetére


#22743424
törölt tag

+ Az élelmiszert, az illatszert, a drogériai terméket, a háztartási tisztítószert, a vegyi árut és a higiéniai
papírterméket árusító üzlet, továbbá a gyógyszertár, a gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzlet és az üzemanyag-
töltőállomás

(#16803) ubyegon2 válasza FіkuszKukіsz (#16800) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor viszont valóban sokan elindultak valamerre, mert mostanában napközben is nagyon szellős volt a Kerepesi kereszteződés, szerdán napközben többször is simán átmentem rajta, tegnap csak hajnalban, de ez irreleváns.

Inkább nem is szóltam, még mielőtt szimplán ostobá-nak titulál valami kedves fórumtárs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16804) pilóta válasza Lauda (#16793) üzenetére


pilóta
nagyúr

De azt a képet simán lehet, hogy két éve nyáron készítették. Lehet, hogy tényleg tegnap. Viszont egészen biztosan nem este 9-kor, amikor posztolták. Ez biztos, meg a real time autópálya webkamera kép. Erősen arra billen a mérleg nyelve, hogy egy hangulatkeltő fake posztot osztottál meg.
Amúgy mi volt vele a célod? Mit reméltél tőle, hogy berakod ide? Hátha többen/jobban fognak aggódni? Vagy mi? Nem értem mire volt jó. Azt meg végképp nem, hogy miért véded a védhetetlent tovább. Engedd el, kiraktál egy rossz posztot, hiba volt, legközelebb nézz utána, mit raksz fel. Ennyi...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16805) djgeg


djgeg
őstag

(#16806) Narxis


Narxis
nagyúr

Jeltelen tömegsírba temetik a halottakat New York-ban – videó [link]

Thanos was right.

(#16807) Lauda válasza pilóta (#16804) üzenetére


Lauda
félisten

Elkezdtél találgatni és arra billentetted a mérleg nyelvét, hogy fake. Konkrét infód nincs.

(#16806) Narxis Brutál. :( Valahogy ez a látvány összeegyeztethetetlen a fejemben a mai modern és fejlett világgal. :(

(#16808) Reggie0 Nekem mindegy amúgy, de ezen is azt látni, hogy rohadt nagy a forgalom.

Mellesleg egy poszt akkor igaz, ha igazoltak, hogy igaz. Amig nem, addig a poszt tartalma pont ugyan olyan feltetelezest, mint a ra adott igazolatlan cafolat.

És kinek kellene igazolni, hogy igaz? Mert jelenleg csak ti erőltetitek, hogy nem igaz és ezt semmivel nem tudjátok megtámasztani. Én meg nem állítom egyik oldalt sem.

[ Szerkesztve ]

(#16808) Reggie0 válasza Lauda (#16807) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencsere az idokepnek van odanezo kameraja es egyertelmuen kamu: [link]

Amugy mar eleve a poszt stilusabol es a korulmenyekbol, is lehet erezni, hogy kamu. Mellesleg egy poszt akkor igaz, ha igazoltak, hogy igaz. Amig nem, addig a poszt tartalma pont ugyan olyan feltetelezes, mint a ra adott igazolatlan cafolat. De az mindenkeppen a te feleloseged, hogy bizonyithatatlanul probalsz hangulatkelto irasokat propagalni.

[ Szerkesztve ]

(#16809) Elektrosokk válasza Polllen (#16766) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Talán elcsípni lehetett volna korábban, bár ha tényleg olyan problémák is voltak mint a rüh akkor ott a vezetés rendesen tojt a dolgokra.

múlt héten olvastam egy tanulmányt ahol megvizsgáltak olyan kórtermeket ahol koronás betegeket kezeltek, és a szoba minden szegletében jelen volt a vírus, ablakpárkány stb...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#16810) pilóta válasza Lauda (#16807) üzenetére


pilóta
nagyúr

Neked akkor van konkrét infód, hogy nem fake? Nyilván, hiszen egyébként nagy felelőtlenség lett volna részedről posztolni...
Van két tény (tehát nem találgattam, hanem tényszerűen megállapítható), hogy a kép nem akkor készült, amikor posztolták, valamint van egy élőkép az autópályakezelőtől.
Ezzel szemben van egy bizonytalan állítás egy vadidegentől, hogy az akkor készült, amikor mondja.
Ha nem a te posztodról lenne szó, akkor merre billentenéd a mérleg nyelvét?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16811) Lauda válasza pilóta (#16810) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem nincs rá szükségem, hogy bizonyítsak bármit is, hisz nem az én posztom. Ha linkelsz egy cikket, neked kell bizonygatni, hogy az ott leírtak igazak-e? Szerintem nem.

Van két tény (tehát nem találgattam, hanem tényszerűen megállapítható), hogy a kép nem akkor készült, amikor posztolták, valamint van egy élőkép az autópályakezelőtől.

Ezeket a tényeket megmutatod nekünk?

[ Szerkesztve ]

(#16812) vzsryl válasza Narxis (#16806) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Te már tudod, hogy közel sem olyan veszélyes ez a vírus, hogy jelöletlen sírba temessenek téged, tehát szerintem ne rugózz tovább a rossz híreken. Örülj, hogy simán megúsztad.
Egyértelmű, hogy a világ egyik központjában (NY), ahol hatalmas a népsűrűség, ott az ellátó rendszer nem bírja a tömeges megbetegedést kezelni, ezért sajnos a gyengébb immunrendszerrel rendelkező emberek hullanak.Ez sajnos ilyen helyzetben így normális.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16813) fant0mi válasza #22743424 (#16802) üzenetére


fant0mi
addikt

Tehat akkor korlatlan nyitvatartassal mukodhetnek:
- a benzinkutak
- valamint a "delelotti oregek nyitvatartasaval" mukodo uzletek (elelmiszer, patika, gyogyaszati, drogeria).
Jol ertelmezem?

(#16814) pilóta válasza Lauda (#16811) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az elsőt magad is kitalálhatod, vagyis ha tényleg este kilenckor készült, akkor az valamikor július környékén lehet csak igaz, de most meg mintha április lenne, este 9-kor sötét van. De ha valamiért várt vele pár órát, akkor is csak az ő szava van, egy ismeretlené, akinek az egész szövege alapján csak a hangulatkeltés a célja. A másikat meg ott linkelték ketten is, élő webkamera van...
Nem bizonyítanod kell egy linkelt cikk igazságát, hanem ha nyilvánvalóan cinkes, akkor nem kell megosztanod. Ezt érted?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16815) Narxis válasza vzsryl (#16812) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyrészt aki meggyógyult az sincs 100%-os biztonságban másrészt ezt a hírt azért linkeltem mert megdöbbentő. Ha nem látja az ember akkor nem hiszi el. Nagyon felkészületlen az emberiség a járványra és ez csak akkor tudatosul az emberben ha megtörténik a baj.

Thanos was right.

(#16816) Lauda válasza pilóta (#16814) üzenetére


Lauda
félisten

Nem írták, hogy este kilenckor készült, csak hogy aznap. A webkamera tegnapi felvételén pedig tisztán látszik milyen nagy a forgalom. Egyébként pedig azt miből gondolod, hogy az a kép ugyanott készült, amit látni a webkamerán? Attól, hogy ott nem látni torlódást, máshol még feltorlódhat a forgalom. Az a helyzet, hogy erőlködtök itt, de nem nagyon sikerül cáfolgatni azt a posztját az illetőnek.

Semmi cinkes nincs abban a posztban, csak ti akarjátok annak beállítani.

Én elengedtem a kérdést, nincs ezen mit tovább beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#16817) Reggie0 válasza pilóta (#16814) üzenetére


Reggie0
félisten

A kep kozepen kicsit jobbra vonul a palya. Egyik kepkockan sincs olyan tomott sor, mint az fb-s foton. Tegnap reggel 11-ig vissza lehet tekerni.
https://www.idokep.hu/webkamera/by1

Amugy az FB-s kep jobb oldalan kozeptajt belog valamilyen szovegbuborek/ablak. Valahonnan kivagta azt a kepet, nem fotozta...

[ Szerkesztve ]

(#16818) #22743424 válasza fant0mi (#16813) üzenetére


#22743424
törölt tag

Volt egy lista eddig is, hogy milyen üzlet lehetett nyitva 15- óra után. Ebből a listából kivették a dohányboltokat.

[ Szerkesztve ]

(#16819) pilóta válasza Lauda (#16816) üzenetére


pilóta
nagyúr

Abban a posztban minden cinkes (például, hogy szemből is ugyanakkora a forgalom...) Ha nem látod, akkor bármit elhiszel bárkinek kontroll nélkül. Ne tedd.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16820) pilóta válasza Reggie0 (#16817) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ennyi. Kamu, hangulatkeltés volt csak a cél...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16821) #22743424 válasza #22743424 (#16818) üzenetére


#22743424
törölt tag

Egész pontosan 15 óra után az ott foglalkoztatottakon kívül nem tartózkodhat más személy.

(#16822) ooloo válasza Polllen (#16774) üzenetére


ooloo
őstag

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#16823) #95561216 válasza Jablocskov (#16799) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ehh, nem kell elmagyarázni a függvényillesztést. Ha az alig tesztelt magyar adatokkal 2 hete jóslás lett volna, akkor a mostani is ugyan annyira az.

(#16824) wjbhbdux válasza Lauda (#16816) üzenetére


wjbhbdux
veterán

megnéztem az ember profilját, és elkaptam a koronavírust. látom már a facebookra is kiterjedt az állami agymosás és tízezrek követik. :(((

/s

(#16825) #22743424 válasza Elektrosokk (#16809) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na igen de ez nagy valószínűséggel az elöző fenntartó alatt is így volt. Remekül tükrözi egy ilyen idősek otthona azokat a problémákat amikre eddig senki nem figyelt oda az elmúlt években, évtizedekben csak úgy mint az eü rendszerben.Tisztelet a kivételnek! :)

(#16826) perempe


perempe
addikt

megnéztem egy BFZ-s karanténkoncertet, egyedül a zongorista Báll Dávidon volt maszk (16:30-tól). a fúvósoknál mondjuk problémás lett volna a viselése.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#16827) Vladi


Vladi
nagyúr

Látom egyre inkább a járvány utóhatásairól szól a téma.

Mai tapasztalat: Nyíregyházi eco konzervgyár magának veszi a palántákat, azt kiadja bértelmelőken, majd abból lesz a koznerv. Most nincs import palánta, (szerintem ukrán és román) úgyhogy a környéken minden palántát felvásároltak 3 nap alatt. Az asszony alig tudott pár tő paradicsomot és paprikát szererzni a "havertól".

Leglaább ez a pénz is itthon marad. Mivel az import kiesik, főleg a kínai és a környékbeli, pár kiscégnek akár jól is jöhet ez a helyzet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16828) pilóta válasza Vladi (#16827) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez jó, viszont fordítva is működik sajna, az export ugyanígy kiesik.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16829) llax válasza Vladi (#16827) üzenetére


llax
senior tag

A műhelyem ablakának belső párkánya végig van pakolva palántás tálcákkal :) Négyféle paprika, kétféle paradicsom, uborka, karalábé stb. A kertben a korai dolgok nagy része már elvetve.
Most a szokásosnál kicsit több és többféle dolog lesz a kertben (elég nagy a kert, mindig csak részlegesen van kihasználva). Általános hiányra nem, de kisebb zavarokra, magasabb árakra készülünk.

Én eddig olyanba futottam bele, amikor eddig 24/48 órán belül szállító mezőgazdasági webshop 1-2 hét átfutást ígér. A 2 hét már letelt, áru még nincs. A helyi gazdabolt sem tudott eddig mindenféle vetőmagot beszerezni, kissé hiányos a készlet.
A mezőgazdaságban ilyen apró megakadásoknak is fájó következményei lehetnek. Akkor is, ha ez csak néhány helyen jelentkezik az országban, akkor is, ha a termelőknek csak egyes köreit érinti. Itt nincs olyan, hogy "majd lesz", mert nem kell sok késés, hogy abból idén már semmi se (vagy jóval kevesebb) legyen.

(#16830) t72killer válasza radi8tor (#16732) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#16734: Nem nyomoztam le, az atv nem kifejezetten számít tudtommal álhíroldalnak. :R

#16733: "aki nincs erre kiképezve, az valszleg 1-1.5 napon belül idegileg összeomlik" - hogymi? Csodálom hogy élik túl az emberek a hétvégét... Mi semmilyen frontkiképzést nem kaptunk és a legutóbbi normális humán kontaktusunk 4 hete volt. Jegesmedve-génjeink lennének?

#16736: Noigen. Lombardia 10M ember. Még ha a jelentett esetek 50x-ese is is a valós fertőzöttszám, ez akkoris csak kb 1M és nem Milánó az epicentrum. "Látni" egyébként is azt lehet, ha kijön a mentő, az meg ugye kevesebb a valós esetszámnál is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16831) DarkByte válasza t72killer (#16830) üzenetére


DarkByte
addikt

Március 13. óta nem hagytam el a társasházat. Jelentem élek, és nem őrültem meg. Eddig mindent meg tudtam oldani rendelgetéssel, és kis türelemmel. Jóformán fel sem tűnt, hogy eltelt ennyi idő, mert érzésre több munkám volt a HO-val mint ha bent lennék. De most 20.-áig nincs munka, itthon pihenek.

Pillanatok alatt el fog menni ez is, van egy csomó pótolható film, sorozat, játék. A marha sok iratomat csoportosítani akarnám már egy ideje, megvettem hozzá a gyűjtőket vagy fél éve, de sose jutok oda. Majd most. stb-stb. Csak felfogás kérdése, hogy az ember azon hergeli magát, hogy "nem mehetek ki" vagy "hmm, tök jó hogy most van időm olyasmikre amelyekre amúgy sose szánok". Mondjuk én sosem szenvedtem attól, hogy nem tudom lekötni magam.

Oké, ahol gyerekek vannak az más szituáció. Ők nem értik, és eszméletlen mennyiségű levezetetlen energiájuk van. Talán most az egyszer jó, hogy nincs még senkim (amúgy 34 évesen aggasztó, de eléggé introvertált és antiszociális vagyok, ez tény).

Szerencsére itt van társasházi udvar, bár ott is jó kérdés mennyire jó, hogy vegyülnek a családok. Én elengedtem ezt a dolgot, végső soron úgy is a saját egészséged számít és mindenki felnőtt ember, vállalja a felelősséget a döntéseiért.

Egyedül a szülőket féltem, ők meg valahogy képtelenek felfogni, hogy nem kellene majd minden nap mászkálni ide-oda. Most is nagyszülőkhöz visznek tojást, mert hogy azt most akarják megfőzni. Tényleg ez a legfontosabb most, főleg hogy a klasszikus húsvét most elmarad. :( Az a baj, már ott is telítődtem annyira, hogy nem akarom szajkózni tovább, meg csak még jobban paráznak akkor és már nem tudom melyik a jobb. Illetve látom, hogy az a generáció teljesen a rutin és megszokásaik rabjai és ezen semmi sem fog változtatni.

De nem nehéz hülyének éreznie magát az embernek kinézve az ablakon tegnap, és látva mennyien vannak az utcán, hogy nem-e kifordítva gondolkodik. De én továbbra se akarom elkapni idő előtt, és ez a legjobb módja a késleltetésnek.

[ Szerkesztve ]

(#16832) t72killer válasza DarkByte (#16831) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk van gyerek, mégse henteltük fel egymást, sőt, sokkal jobb, mintha reggeltől estig be lennénk parancsolva a mókuskerékbe. Még a kis haverjaival is "találkozik" zoom-on. Fel-alá szaladgál a lakásban, illetve mázlisták vagyunk, rögtön mellettünk kezdődik az erdő, oda reggelente ki tudunk menni 1 órát sétálni. Józan ész kellene és el se terjedt volna az egész sz.r.

Nagyonnyüzsi ismerősök, akik szintén kb 4hete kezdték a bezárkózást, múlt héten panaszkodtak kicsit, de komoly baj úgy néz ki náluk sincs. SzVSz 2-3hónapnál rövidebb idő alatti "kikészülés" = nettó hiszti.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16833) inf3rno válasza Polllen (#16774) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én csak azt nem értem ezeken meg miért 2004 november van. Vagy rosszul van az idő beállítva rajtuk? Amúgy a BP vs vidék örök téma.

15 órája posztolta ki. Szerintem tegnap délután lehetett. Gondolom mindenki nekiindult hosszú hétvégére.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16834) pjen válasza DarkByte (#16831) üzenetére


pjen
félisten

Ha bevallottan anti szociális Vagy akkor miről beszélünk.Az ember társas lény.Egyébként meg nem melózhat mindenki otthon.Én például 3-4 öt méter hosszú gépet kezelek.Az egyiken nagy valószínűséggel nemsokára életmentő alkatrész fog készülni.

(#16835) Ringman válasza t72killer (#16830) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem félreérted, 1-1.5 napon a kórházi dolgozók egy része omlik össze a kórházi állapotok miatt

(#16836) Ringman


Ringman
nagyúr

tegnapi hír, hogy a gyulai kórházat kiürítik, ott van az egyetlen onkológia békés megyében, ezt így hogy?

(#16837) radi8tor válasza DarkByte (#16831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem segítesz szüleidnek vásárolni, stb hogy ne ők mászkáljanak?

pjen: respect!:R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16838) t72killer válasza Ringman (#16835) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, az más, nekem nem vt egyértelmű a hsz:R. Azért maradunk itthon+nem hisztizünk minden sz.rért, hogy nekik legyen lélegzetvételnyi idejük...

#16836: nekem se világos, miért a környék legjobb kórházát kell szétverni:F Több rokonom is megjárta már és nem hallottam olyan híreket tőlük, mint ami Pesten és egyéb helyeken gyakori.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16839) Angelina87 válasza radi8tor (#16837) üzenetére


Angelina87
tag

Hali :) Én ugyanezt a cipőt hordom,.... én se tudok vásárolni a szülőknek, mióta bejelentették a 9-12 idősávot, ők azzal vannak, na akkor nekik lehet menni és sajnos nem csak tőlük hallom..
És mennek is… szinte minden nap lassan, nem tudok őket visszatartani, már nagyon sokat veszekedtem is velük ez sem használ.
Szóval … lehet adni tanácsot, de hát :( ilyen szülőkkel boldogulni nehéz. :(

" A világon vendég vagyok."

(#16840) Vladi válasza llax (#16829) üzenetére


Vladi
nagyúr

igen, sajna a meggyfa nem fogja megvárni a vakcinát.

Én is megyek, mert lassan kész a fólia, ültetni kell befele. :DD

(#16831) DarkByte:

S mivel ütöd el az időt? Nézegetsz kertesház hirdetéseket? :DDD

(#16835) Ringman:

Eddig 25 év alatt nem omlottak össze? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16841) wjbhbdux válasza Narxis (#16806) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a lényegi rész a cikkből:
"Korábban egyébként itt temették el jeltelen tömegsírba azokat, akik hozzátartozók nélkül haltak meg, vagy akiknek a rokonaik nem tudtak megfizetni a temetést."

tehát ezek a hajléktalanok, akikből több mint 60 ezer van a városban.

Ezt 1869 óta használják temetőnek, nem egy újdonság.

van 2006-os adat hogy 1411 temetés volt ott akkor egy évben [link].

[ Szerkesztve ]

/s

(#16842) pilóta válasza inf3rno (#16833) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha megnézed az árnyékot, akkor az irányából és a méretéből látszik, hogy reggel 8 és 9 között készült a kép. Csütörtök reggel? Még ha mainak hazudta volna, akkor azt mondom, hogy elméletileg lehetne bármi valóságalapja, ilyen sokan elindultak húsvétolni (nem), de tegnap reggel egészen bizonyosan nem indultak tömegek a Balaton felé, még egészen biztosabb, hogy onnan visszafelé nem jöttek ugyanannyian ugyanakkor. Ez egy normál hétköznapi kép előző évről.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16843) Polllen válasza inf3rno (#16833) üzenetére


Polllen
nagyúr

200410 -> 2020.04.10.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16844) Peti78 válasza envagyok (#16727) üzenetére


Peti78
őstag

Borúlátó a francokat! Kell neki a rendeleti kormányzás, repes az örömtől.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#16845) DarkByte válasza radi8tor (#16837) üzenetére


DarkByte
addikt

Mert nem egy városban élünk. Sajnos nekem a munka miatt muszáj itt lennem. Náluk sajnos a HO-hoz teljesen rosszak a feltételek, se rendes internet, nincs egy külön ház rész ahová el tudnék vonulni egész nap dolgozni, zaj (mamám TV függő), nem igazán értik hogy bár otthon vagyok én most dolgozom, stb. Próbáltam már párszor, működésképtelen. Kénytelen vagyok itt maradni.

Abban is tutira biztos vagyok, ha bevásárolnék nekik előre 2-3 hétre, akkor is lenne valami két nap múlva, ami miatt elmennek vásárolni. Mert találtak egy süti receptet, vagy mert eszükbe jutott hogy más is elfogyott. Meg türelmem velük veszekedni, hogy most akkor igen is, egy helyről veszünk mindent és nem járunk végig négy boltot a városban, mert az egyik helyen 20 Ft-al olcsóbb a tej, vagy mert ez a fajta tej nekik finomabb, mint a másik. Ezt szerintem még a legnagyobb vészben se fogják elengedni. :( Például itt Szegeden rendeltem házhoz egy nagy bevásárlást, mutattam anyámnak, megnézte az árakat és ez volt az első hogy ez nagyon drága. Nem ment át, hogy most nekem az fontosabb volt, hogy nem kellett emberek közé menni és mégis van mindenem.

De igen, ez is egy hülye helyzet, hogy én megtehetem, hogy nem megyek el itthonról, apám viszont nem, és náluk vannak veszélyeztetettebb korosztálybeliek.

Arra számítok viszont, hogy azzal hogy én nem betegszem le és marad munkám (egyelőre stabilnak tűnik), távolabbról hasznosabb leszek, ha neki el kell mennie kényszer fizetetlen szabira és ki kell őket segíteni anyagilag.

#16840: játék, sorozat, filmekből millió plusz egyel el vagyok mardva. Múlt héten jött Kindle-öm, pár könyv is pótlásra vár, teraszra lassan ki lehet majd ülni napozni és olvasgatni.

Van egy MIDI billentyűm amin tanulni akarok kicsit játszani, zenét szerkeszteni.
Múlt nyár óta van 3D nyomtatóm, még nem jutottam oda hogy saját dolgokat tervezzek, pedig már ahhoz is lassan minden van otthon, elektronikai projektjeimnek próbálhatnék házikót produkálni.

Iratokat írtam rendbe lehetne tenni, van egy egész szekrénnyi, lehet rendelek egy scanner-t és bescan-elem, mert már azt is ezer éve meg akartam csinálni hogy lehessen full text keresni.
Lomtalanítás is ráférne pár szekrényre.
Virágokat rendbe lehetne szedni, átrakni nagyobb cserépbe.

Backend fejlesztő vagyok, már egy ideje szemezek azzal hogy tanulok kicsit frontend-es dolgokat, vue.js-t, Electron-t. Van is egy kinézett célpont, Money Manager Ex-et át akarnám írni totálisan webre, mert nagyon fos a desktop/mobil app sync-je, de mégsem lehetetlen feladat lenne egymagamnak mondjuk 2 hónap távlatában.

Folytassam? :D

[ Szerkesztve ]

(#16846) Vladi válasza DarkByte (#16845) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Mert találtak egy süti receptet, vagy mert eszükbe jutott hogy más is elfogyott"

nah ehhez képest félrokkant anyám nagyon is fegyelmezett. Heti 1 vásárlást intézek neki én, kaját hordanak ki neki. De szépen otthon van, sehová se megy. facebookon tolnak ilyen Mozdulj Nyíregyháza öregeknek tornát heti 3x, azt csinálja, meg takarít, meg Bibliát olvas és jól bírja. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16847) inf3rno válasza pilóta (#16842) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért a reggel 8-9-et nem jelenteném ki, de tény, hogy dél vagy délkelet felől süt a nap, tehát jó eséllyel valamikor délelőtt készült. A szembe jövő forgalom is kizárja.

Buliban hasznos! =]

(#16848) inf3rno válasza Polllen (#16843) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Nem jöttem volna rá, már eléggé le vagyok fáradva. Amúgy, ha igaz, akkor visszafele elkaphatjuk, ha vége a hosszú hétvégének...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16849) pilóta válasza inf3rno (#16847) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát pedig nagyon alacsonyan kell lennie a napnak, hogy akkora árnyéka legyen az autónak. Inkább még korábbi...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16850) inf3rno válasza pilóta (#16849) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez függhet az évszaktól is.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.