Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109451) BalanceR


BalanceR
addikt

Nincs már olyan oldal, ahol a magyarországi napi új esetek/ új kórházban kezeltek/ aznapi elhalálozottak , aznapi beoltottak száma naponta frissülne?
A govon csak össz adat frissül...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109452) lacos001 válasza BalanceR (#109451) üzenetére


lacos001
senior tag

Ha lenne az mérvadó?....Sehol sem...
Engedd el...az van amit a főmédia lead országtól függetlenül.
Attól nem lehet eltérni, nem szabad mást mondani/irni senki részéről. Punktum... ;)

(#109453) BalanceR válasza lacos001 (#109452) üzenetére


BalanceR
addikt

Közben megtaláltam...
Egyedi scrape szenzort gyártok, ami a webről szívja az adatokat, és csinál statot / Dashboardot, illetve a lakásautomatizáció a reggeli árfolyamok, hírek, naptárbejegyzések után felolvassa... :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109454) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Tenyleg nem ertem ,hogyan beszelhet itt barki is majd 4. hullamrol.
Ettermek ,szallodak, fesztivalok,szorakozohelyek honapok ota fullon. Kulfoldre oda vissza ezrek utaznak.
Osszel ha a Suliba mennek a gyerekek ezt ami most megy nyaron nem fogja uberelni, de megis mar kesz tenykent lehet kezelni

(#109455) BalanceR válasza Gsx-rr (#109454) üzenetére


BalanceR
addikt

Azért, mert a delta lényegesen virulensebb, gyorsabban terjed, kevesebb kontakt is elég az átadásához. Az itthon népszerű célországokban is most kezd felfutni a delta, azért volt itthon is alacsony a deltás eset, mert ahonnan visszajöttek, ott sem volt sok , de ahogy telik az idő, egyre többen fogják behozni + az is gerjeszti 4. hullámot, ami a tavaly őszi hullám oka is volt:
Egyszerre nagy mennyiségben térnek vissza az emberek külföldről, sokszorosára nő a kontakszám, zsúfoltakká válnak a plázák, boltok, tömegközlekedési eszközök, visszatér mindenki az irodákba, munkahelyekre.
Igen eddig is mentek külföldre a népek, voltak fesztiválok...
De a mennyiség, és a visszatérést követő viselkedés nagyon nem mindegy.
Most egy átlagos munkahelyen turnusokban mennek szabira emberek, van ütem, fluktuáció. Ha valaki esetleg kint összeszedi, szabi után bent csak azoknak tudja átadni akik nincsenek szabin, de ahogy ők visszajönnek, mások mennek, Így legalább a harmadára csökken a munkahelyi gócok kialakulása. A fiatal aki megy fesztiválozni, és esetleg benyeli a buli közben, utána max a pár haverjának tudja továbbadni. Suli nincs, ha a gyerek kapja el, nyaraláskor, táborban... Csak néhány közeli pajtásának adhatja tovább.
Szeptember elején viszont mindez megszűnik, szabiról szinte mindenki megy melózni, és mivel mindenki más is bent van, több embernek tudják tovább adni. Gyerekek nem csak a 7-8 barátjuknak, hanem 20-30 osztátytársuknak + akikkel az udvaron folyosón... találkoznak, azok meg a szüleiknek, buszon bárkinek. A tömegközlekedés ismét zsúfolttá válik, minimum 2X annyi ember lesz egy járaton, mint a nyáron volt.
Ez a sok jelentéktelennek tűnő apróság összeszorzódik, és elindul az ív felfelé. Erre jön még rá a hűvösebb, vírusnak kedvező idő. Kevesebb napfény kevesebb D-vitamin, nyitott ablak helyett belső levegő keringetés...
Ez olyan hihetetlenül hangzik, vagy logikátlan? Mutass rá, hol.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109456) t72killer válasza Gsx-rr (#109454) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#109457) Asbee válasza BalanceR (#109455) üzenetére


Asbee
veterán

A delta már régesrég ittvan. Több mint egy hónapja mennek a bulik, rendezvények , strandok tele, kocsmák, szórakozóhelyek tele, fürdők strandok tele. Ha sokkal virulensebb, gyorsabb a lefolyása, miért nincs semmi nyoma? Felesleges a külföldi nyaralókra fogni, onnan is sokan hazajöttek már. Itt inkább arról lehet szó, rengetegen átestek úgy hogy nem is tudnak róla+ az oltások.

(#109458) BalanceR válasza Asbee (#109457) üzenetére


BalanceR
addikt

Nyilván az említett esetek is előfordultak, szinte kizárt, hogy ne legyen a jelenlegi napi esetek többszöröse szeptember után, és ha lesz, azt már hullám.
Az én sem gondolom, hogy akkora lesz, mint a harmadik volt, köszönhető az átoltottságnak, de biztos hogy jobban le lesz terhelve az EÜ.
Az, meg hogy a külföldről hozzák be tömegesen, tény, magától nem alakul ki, ha nincs bent.
Ha lenne normális stat, hogy pontosan melyek voltak a leginkább kedvel nyaralóhelyek, biztos vagyok benne, hogy 90%ban olyanok lennének a toppon, ahol Magyarországhoz hasonlóan nem volt nagy delta átfertőzöttség.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109459) t72killer válasza Asbee (#109457) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

UK-ben is hónapok kellettek neki, míg rendesen beindult és ők is kocsmáztak-buliztak, sulik teltházzal üzemeltek Angliában júli 23(!!!)ig.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#109460) Gsx-rr válasza Asbee (#109457) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar majdnem 3 honapja!
Most nyaron sokkal tobb ember kerul a nyaralasok miatt kontaktba, ami rovid ido a 3 honap alatt utana ugyanugy dolgozik mindenki.
Plazak bevasarlokozpontok ugyanugy tele vannak.
Nekem gyenge magyarazat,hogy majd 4 honapig semmi utana mikor vege a nyarnak meg egybol rohamos emelkedes lesz.

(#109461) Gsx-rr válasza t72killer (#109459) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ott soha nem volt ekkora szabadsag,fesztivalok, sportesemenyek stb(eleg a foci vb-t megnezni)
Nalaunk valami csoda tortent vagy ebbol latszik mekkora kamu az amit kozolnek.
Fogadok ra itt 1 honap mulva se lesz meg semmi a vadaszati kiallitas miatt, tehat 5 honap alatt se fut fel a virus,de majd utana fog ?!

(#109462) , válasza Gsx-rr (#109461) üzenetére


,
addikt

Járvány csak akkor lehet, ha azt a nagyvezír is jóváhagyja. Rá pedig még a vírusok is hallgatnak, szóval nincs ebben semmi rendkívüli.

(#109463) zolivissza válasza BalanceR (#109458) üzenetére


zolivissza
aktív tag

tény, magától nem alakul ki,

akkor nincs is, mert ember ilyet nem csinálna
:)

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#109464) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Mindenki hazudik, minden adat szar... de itt a PH-topikban tudjuk a tutit.
Jóvan'. :)

(#109465) BalanceR válasza zolivissza (#109463) üzenetére


BalanceR
addikt

Mármint nem alakul ki a delta variáns magától utazás nélkül egy zárt országban. :DDD
Ami az eredeti vírust illeti, sanszos a mesterséges eredet / laborszökevény opció, de ezt valószínűleg sohasem fogjuk megtudni, és nem is igazán számít már...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109466) pjen válasza daneel_hu (#109464) üzenetére


pjen
félisten

Ez pró és kontra is így van.Valamilyen szinten mindenkinek igaza van.

(#109467) BalanceR


BalanceR
addikt

Küszöbön a Pfizer vakcina teljes körű jóváhagyása.
Ideje volt.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109468) daneel_hu válasza pjen (#109466) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az elérhető információmennyiségből mindenki kihámozza a neki megfelelőt / tetszőt majd ideírja mint egyetemes igazságot. ;]

(#109469) t72killer válasza Gsx-rr (#109461) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem mind1, hogy 10M ember minden nap kocsmázik, másik 10M minden nap iskolába jár, vs 2-300 ezer lelátózik? Egyébként pl taxisokon, boltosokon se látok maszkot elég gyakran/nem láttam május-júniusban sem.

A különbség csupán az induló adag nagysága és időzítése.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#109470) Asbee válasza t72killer (#109459) üzenetére


Asbee
veterán

Tehát akkor mégsem annyira brutálisan fertőz a delta, csak felkellett fújni.

(#109471) Asbee válasza Gsx-rr (#109461) üzenetére


Asbee
veterán

Ez a dolog ami nekem is fura és mindig is az volt. Menetrendszerűen szinte napra pontosan indulnak a hullámok nálunk mindig.

(#109472) lacafaca


lacafaca
őstag

a nemzet patkolókovácsa kinyilatkoztat (bt)vidi :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109473) lacafaca


lacafaca
őstag

ezek démonbabok voltak :DDD ...konklúzió: faszság, ahogy előre gondoltam [link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109474) Z.É.T. válasza lacafaca (#109473) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Egy zártosztálynyi retard csalódott most benned, eladtad a kísérletet a rócsildoknak! ;]

(#109475) lacafaca válasza Z.É.T. (#109474) üzenetére


lacafaca
őstag

azért van nálam is egy határvonal, amit én sem lépek át...na ez bőven amögött volt...de soha nem mondom semmire, hogy faszság, amíg meg nem tapasztalom saját magam, mert (talán te is emlékszel erre) mindent tudni akarok...nem ülök föl semmiféle szóbeszédnek, csak a saját megtapasztalásomra adok, nem kell semmiféle iránymutató...csakis a saját fejem után ;] (ennek ellenére még mindig létezek, szóval ez már marad is így :D )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109476) Qtya123 válasza lacafaca (#109473) üzenetére


Qtya123
őstag

Hú de meglepő! :) Azért legalább történ egy nem elfogult kísérlet is. Hiszen eddig a topiklakók azzal voltak vádolva e téren, hogy csak leugatjuk, de nincs kipróbálva.

Atesz gondolom megmagyarázná valami olyasmivel, hogy biztos azért nem sikerült, mert nem hittél benne. :U

[ Szerkesztve ]

(#109477) Asbee válasza Qtya123 (#109476) üzenetére


Asbee
veterán

Ez így van, nem hitt benne titkon, + a rajzok bezavartak.

(#109478) lacafaca válasza Qtya123 (#109476) üzenetére


lacafaca
őstag

na ezt nem lehet rámakasztani...a legnagyobb negatívuma a személyiségemnek, hogy mindent elhiszek, csak sokszor cáfol meg az élet :D ha tudnátok, ezzel a szarral kapcsolatban is milyen agymenésen mentem át tavaly kora tavasszal, aztán elkezdtem a legózást ;] (persze lehet azt hazudni, hogy az első hírek beérkezésekor nem ugrott be mindenkinél a sportszelet, csak oktondiság...aztán sokan a mai napig is gyártják azt, mit sem törődve a nyilvánvaló tényekkel)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109479) BalanceR válasza lacafaca (#109473) üzenetére


BalanceR
addikt

:DDD
Lehet, hogy inkább olyannak kellett volna végezni ezt a "tudományos kísérletet (LOL)", aki ért is a növénytermesztéshez, ő nem a bablevesből kivett szemeket csíráztatná... ;]
Nem lehet, hogy rövidlátóak voltak? Legközelebb temess melléjük olvasószemüveget is, hátha az volt a baj... De lehet, hogy csak diszlexiás babokat fogtál ki, vagy az 5G sugárzás tette tönkre a csírákat?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109480) Z.É.T. válasza lacafaca (#109478) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem a többség hasonlóan működik :)

Talán elsikkadt, de írtam, mi is megcsináltuk ezt - és tucatnyi másik - "kísérletet" a 90-es években, az agykontroll tanfolyam után. (feleségem egyik inspirálója volt egy korábban közismert gyerekpszichológus ilyen irányú érdeklődésének)

A hit ereje egyébként tényleg elképesztő, csak a köréépített vallásokkal/egyházakkal van hatalmas gond legtöbbször, legyen az bármelyik, akár politikai, vagy ál-tudomány alapú... Mondom, belefolyva ebbe a világba eléggé szkeptikus, vagy inkább óvatos lettem a "nagy megfejtőkkel" szemben, de ez nem fórum-mélységben fejtegethető téma.

Amit magamon és másokon is megtapasztaltam már ezerszer: az információk alapján az ember hajlamos a leginkább rokonszenves, vagy a számára leginkább hihető következtetést levonni és ez számtalanszor totálisan téves.

Na, én is befejzetem itt a babÁzást :DDD

(#109481) lacafaca válasza Z.É.T. (#109480) üzenetére


lacafaca
őstag

múltkor baszogattál az ivi miatt..erre mit találok? [link] tesség bocsánatot kérni :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109482) Z.É.T. válasza lacafaca (#109481) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ebben semmi új nincs, ismeretes volt kábé minden.
Olvasd el, mit írtam, az alapján szerintem nincs miért tessegnem :N
Én a kezdetektől drukkolok minden terápiás lehetőségnek, az ivernek is, semmilyen ellenszenvem nincs. A vallási fanatikusokkal van, itt is.

Iver, MÚKODJ!

(#109483) BalanceR válasza lacafaca (#109481) üzenetére


BalanceR
addikt

"Ha a vizsgálatok pozitív eredménnyel zárulnak, az ivermectint a fertőzés korai szakaszában, enyhébb Covid-panaszok esetén fogja majd ajánlani az orvos, ugyanúgy, mint most a favipiravirt. A cél a vírus szaporodásának lassítása, a kórházak terhelésének csökkentése."
De ezt eddig is tudtuk, viszont egyesek (nem Te) úgy tolták, mintha olyan csodaszer lenne , 100% os hatékonysággal, minden esetben, ami kb alkalmas lenne a vakcináció leváltására, de maximum az enyhe esetekben van értelme, hatása, ilyen szerek meg eddig is voltak használatban. Az adagolás viszont fontos, mert könnyű túladagolni, szóval ha a szomszéd állatorvossal intéztél magadnak, ne kapkodd be csak úgy.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109484) lacafaca válasza BalanceR (#109483) üzenetére


lacafaca
őstag

nem hiszek a pirulákban (a vitaminpirulákban sem), nem is élek velük, számomra csak egy út van, a naturális...de ez köztudott :)

zét jó, értettem akkor is, csak szórom a tüskét...tudod :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109485) BalanceR válasza lacafaca (#109484) üzenetére


BalanceR
addikt

Még egy pár év, és ráfanyarodsz a Pfizer kis kék pirulájára ;] :D
Vagy kikötözöd paradicsomkaróval naturalista módon... :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109486) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

(#109487) lacafaca válasza BalanceR (#109485) üzenetére


lacafaca
őstag

ez a naturalizmus egyik csodája (no és a kisgatya mentességé ;] ), azt a 100. szülinapi bulin sem kell majd karózni :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109488) BalanceR válasza Z.É.T. (#109486) üzenetére


BalanceR
addikt

Na ha mostantól valaki f@$zságot hoz a topicba, ezen szépen berajzolom, hogy jutott ide... :C

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109489) lacafaca


lacafaca
őstag

mint alább látható, a vakcinálás teszi a dógát a világ laborjában:DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109490) emvy válasza lacafaca (#109489) üzenetére


emvy
nagyúr

mindekozben: laca osszeveti az izraeli adatkozlest a palesztinnal :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#109491) Ricardo válasza emvy (#109490) üzenetére


Ricardo
félisten

És nagyon boldog. :U

Soha nem foom megérteni miért örül valaki más ember "nyomorának" :(((

(#109492) lacafaca válasza emvy (#109490) üzenetére


lacafaca
őstag

nem magamtól vagyok ilyen pro nyugi...háborog a világ, háborognak az oltott zsidók, max ti nem akartok tudni róla...de mit kellene idetenni, hogy ne legyek alusipkával ábrázolva? :) ...nekem 8 amit ti nyomtok, amúgy sem más ez, mint a fostenger ami dől mindenhonnan, de ha csak egy tagot tudok innen megmenteni ettől az ármánytól, már nem fölöslegesen voltam itt hosszú hónapok óta ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109493) emvy válasza lacafaca (#109492) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemnem, tenyleg profin csinalod :D hajra elore tovabb!

while (!sleep) sheep++;

(#109494) S e t h válasza lacafaca (#109492) üzenetére


S e t h
nagyúr

A környezetedben nincs elég idióta akit megtéríthetsz? Miért online erőlködsz?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#109495) BalanceR válasza S e t h (#109494) üzenetére


BalanceR
addikt

A piacon szerintem már mindenkit megtérített, (ott nem lehetett nehéz dolga...) Itt meg viszket , mert egy év alatt nem sikerült senkit sem meggyőznie az "ő világának igazságról" , viszont annál több emberben váltott ki nevetést...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109496) lacafaca válasza S e t h (#109494) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy erőlködök...csak tényközlök...aztán akinek van annyi sütnivalója, hogy fölfogja, az levonja a megfelelő konzekvenciát...akinek nincs, az meg csinálja a fesztivált nap napután :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109497) emvy válasza lacafaca (#109496) üzenetére


emvy
nagyúr

> dehogy erőlködök

mindekozben: 5000 hsz a topicban

"en igy szallok le, testverem!"

while (!sleep) sheep++;

(#109498) Asbee válasza lacafaca (#109496) üzenetére


Asbee
veterán

Általad tényeknek hitt dolgokat közölsz.

(#109499) lacafaca válasza Asbee (#109498) üzenetére


lacafaca
őstag

amik idővel hogy hogynem beigazolódnak :)

de hamár belebegtettem a mikroszkópos vérmintákat hadd menjen az is [btvidi] ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#109500) Z.É.T. válasza lacafaca (#109496) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezt csináltad:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.