Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109601) Qtya123 válasza BalanceR (#109596) üzenetére


Qtya123
őstag

Huhúú báttya! Nem sok értelme volt, hogy idecsattogtattad ezt a regényt.
Elég szépen félreértetted a dolgot és jól felpörögtél. :N

Ember, milyen konteóról, meg gonosz TV-ről beszéltem én, azt mondd már meg...
Igen, erre van igényük az embereknek. Írtam is, hogy kenyeret és cirkuszt nem? :U

Még azt is írtam, hogy sokan átnyargaltak facebookra és ott is a retek hülyeségeket nézik, ott viszont szabad választás van.

Amúgy igen, erre van sajnos igény, de azért az egyáltalán nem konteós dolog, hogy a média hatással van az emberekre, lehet vele a véleményüket formálni, a nézeteiket mozgatni. Csak, hogy egy példát mondjak: Az, hogy az ukrán határ melletti kis 300 fős faluban a kollégám nagymamája retteg a mingránsoktól (nyilván mindegyik Ukrajna felé veszi az irányt! :D ), az a rettegés az öregben nem azért van, mert "erre van igénye", hanem mert egyetlen hírforrása a TV, ahol 0-24 ez megy...

Hol kerestem ellenséget, meg milyen bűnbakot. A bűnbak maga az ember, aki ilyen hülye, hogy ezeket nézi, ahelyett, hogy mondjuk pénzügyi ismereteket bővítene (ezt is írtam).

Az viszont nem konteó, hanem tény, hogy szándékosan nincs egy normális pénzügyi oktatás sem általános, sem középiskolában. Ennek eredménye, hogy még sok értelmes és komoly tudást igénylő munkát végző ember is olyan vakon van-e téren, hogy még egy nyamvadt állampapírról sem tudja, hogy mi az. ETF és hasonlókba bele se menjünk. Vajon miért nincs erre vonatkozó oktatás? Ja, hogy akkor esetleg fele ennyi ember dőlt volna be a devizahitelekkel és hasonlók?

Kicsit gondolkozz, mielőtt nekiállsz izomból belelátni mindent a másik irományába........

[ Szerkesztve ]

(#109602) BalanceR válasza Angelina87 (#109598) üzenetére


BalanceR
addikt

Az energiát az 5G adja.... :DDD
És megint csak a tudatlanság, kürültekintés hiánya okozza a televízió démonizálását.
"Nem látom át, nem értem, hogy működik, szóval biztosan valami gonosz erő mozgatja!" =
Fogalmam sincs, hogy nézettségi mutatókat mennyire hajmeresztően pontosan tudják elemezni, és a tartalmat ehhez igazítják: a legnézettebb, legtöbb embert érdeklő műsorokat, híreket tolják.
"kutatás is van végezve, hogy az év mennyi szakaszában kell piros lámpás félelemben tartani az embereket ahhoz, hogy irányíthatóak legyenek"
Nocsak, :DDD hol, ki, mikor? Linket gondolom nem tudsz adni, mert azt is jól eltitkolják (ők, a tudjukik...)
Ránk rakták a covidot? (nyilván szintén Ők :D ) Véletlenül sem az van, hogy jön egy új, eddig ismeretlen helyzet, (ami egyébként a társadalom felelőtlenségéből / a korszellem vívmányainak köszönhetően jelentkezik: túlnépesedés>zsúfolt városok>határok megyszűnése> felelőtlen utazgatás= olyan fertőzések válhatnak pandémiává amik a 20-30 évvel ezelőtti viszonyokban hamar elhaltak volna) amit sokan nem tudnak kezelni, az alkalmazkodóképesség hiánya pedig frusztrációt okoz, és bűnbakkeresésre ösztönöz. Nyilván ezt csakis valamilyen gonosz hatalom irányítja. (annó mindenért a rossz szellemek voltak a hibásak, aztán az "égiek" aztán az ördög, aztán a gonosz gazdagok =háttérhatalom)
"Egyszer egy reggel arra ébredsz, h nulla szabadságod lesz"
A szabadság fogalma is egyre inkább torzul, és nem a háttérhatalom torzítja, hanem a társadalom. A nagy liberalizmus mindenkinek jogot ad hülyének lenni, és nagyon sokan visszaélnek vele. Kötelessége meg senkinek nincs. Minenkinek minden alanyi jogon jár, de tenni nem kell érte semmit.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109603) Angelina87 válasza BalanceR (#109602) üzenetére


Angelina87
tag

Megint írtál egy regényt, pedig én nem vártam választ :U
Minden jót kívánok Neked!

" A világon vendég vagyok."

(#109604) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szeressétek egymást ne háborúzzatok. ;)

⭐ Stella

(#109605) BalanceR válasza Qtya123 (#109601) üzenetére


BalanceR
addikt

Elsősorban nem ellened ment a hozzászólás, de hoztad fel, hogy mennyi szörnyűség van a tévében, ami "félelemben tartja az embereket", és már indult a hozzászólás alatt a kommentlavina, hogy a tévék a felelősek eztért, ezt megelőzedő, preventív jelleggel írtam, hogy ne démonizáljuk a tv-t, mert csak igényt teljesít.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109606) radi8tor válasza BalanceR (#109605) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csak igényt teljesít, hanem véleményt is formál.

⭐ Stella

(#109607) Ricardo válasza radi8tor (#109604) üzenetére


Ricardo
félisten

(#109609) pjen válasza Ricardo (#109583) üzenetére


pjen
félisten

Ennél jobban már nem is roppanhat, szinte nincs is.30 ezres várólista, a sógornőm este elesett, három kórházat megjárt mentővel mire reggelre gipszbe tették a kezét, rosszul.Konkrétan megmondják, hogy nincs eszköz és orvos.

[ Szerkesztve ]

(#109610) radi8tor válasza #46372352 (#109608) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Műsorigazgatónak/hirdetőknek az igényeit teljesíti.

⭐ Stella

(#109611) radi8tor válasza Ricardo (#109607) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hangzatos szalagcímek.

Pre-covid miért nem mondták ezt minden évben a rákra vagy a szívbetegségre?

Number of deaths for leading causes of death:
Heart disease: 659,041
Cancer: 599,601
Accidents (unintentional injuries): 173,040
Chronic lower respiratory diseases: 156,979
Stroke (cerebrovascular diseases): 150,005
Alzheimer’s disease: 121,499
Diabetes: 87,647
Nephritis, nephrotic syndrome, and nephrosis: 51,565
Influenza and Pneumonia: 49,783
Intentional self-harm (suicide): 47,511

[link]

Hint: azért mert azt drágább csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#109612) emvy válasza radi8tor (#109611) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert nem egyik évről a másikra jelent meg mondjuk 600000 szívbeteg.

while (!sleep) sheep++;

(#109613) pjen válasza emvy (#109612) üzenetére


pjen
félisten

Valóban nem, folyamatosan több van.

(#109614) emvy válasza pjen (#109613) üzenetére


emvy
nagyúr

Valamiben muszaj meghalni :) a 'haborus helyzet' a hirtelen megnovekedett, nem szokvanyos halalozasra utal. Ha ugyanannyi ember halt volna meg 2020-ban, mint 2019-ben, csak szivbetegseg helyett Covid-ban, akkor az nem lett volna ekkora problema. A gond az addicionalis halalozas.

while (!sleep) sheep++;

(#109615) csƵ válasza Cs1csó (#109592) üzenetére


csƵ
őstag

Azt hiszem tavaly vagy tavalyelőtt Szenteste csinálta meg az RTL Híradó, hogy 6-7 meghalt, felrobbant, megölték hírt rakott be egymás után.

(#109616) tom_tol válasza lafaty80 (#109597) üzenetére


tom_tol
addikt

Ha azon múlik hogy vége legyen a cirkusznak, vigyen engem is.

(#109617) radi8tor válasza tom_tol (#109616) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na de nálatok van cirkusz? Mert ha nincs akkor Alt+F4 és éld az életed. :D

⭐ Stella

(#109618) tom_tol válasza radi8tor (#109617) üzenetére


tom_tol
addikt

Kezdődik. Kormány meg akarja hosszabbítani a rendkívüli felhatalmazást januárig. Nem gondolnám hogy csak játszásiból.
Fiam megy/menne egyetemre Göteborgba. Azt ígértek októberré visszaáll a normális menetrend. Nézem a félévi sémáját, heti egy campus négy nap distans, ba@ák meg. Ha odaköltöztetem egy hónap alatt zombi-robot keverék lesz. Családban mindenki beolttatta magát(rajtam kívül) hogy utazhassanak, tanulhassanak, stb. Kisebbik januártól menne spanyolokhoz tanulni. Minden jel arra mutat hogy ugyanúgy szívatni fogják őket mint tavaly és már nem is remélem hogy nem igy lesz.

(#109619) kwzatz válasza pjen (#109609) üzenetére


kwzatz
őstag

Szerintem erre az a legjobb megoldás, hogy kötelezővé tesszük az egészségügyi dolgozók számára az oltást, még lelép néhány %-uk (a második intézkedés lenne egy éven belül, ami ezt eredményezi, márciusban 3,7%, azaz kb. 4000 ember hagyta ott a munkát, impresszív egy világjárvány idején, amikor azt gondolná az ember, hogy inkább az ösztönzés lenne a cél), aztán nézzük, ahogy elindul a dominó és viszi majd a megmaradtakat is szépen lassan, fokozatosan a túlterheltség miatt. Nem beszélve a többi remek intézkedésről - bár ez sem csak Magyarország persze -, ami szintén az emberek általános egészségügyi helyzetének romlásához vezet. A végén feltesszük a kezünket, hogy durva ez a Covid, és hát az emberek hibája amúgy is. Zseniális.

(#109620) BalanceR válasza kwzatz (#109619) üzenetére


BalanceR
addikt

Óriási tömegek hagyták ott az egészségügyet a kötelező védőoltás miatt...
:D
Ja , nem.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109621) kwzatz válasza BalanceR (#109620) üzenetére


kwzatz
őstag

Szeptember 1. a határidő. Ráadásul akkor is csak felszólítást kapnak először és 15 napjuk van a dolgozóknak mentesítő szakvélemény bemutatására, illetve az oltás felvételére. Miért lépne ki bárki önmagától idő előtt? Ez azért nem igényel különösebb logikát, azt gondolná az ember, hogy a topic önjelölt okostóniját azért legalább ez nem fogja meg. :D
Felhívnám a figyelmedet arra is, hogy akár csak 1% is újabb 1000 embert jelent, akiknek a munkája aztán eloszlik a többiek között, pótolni pedig értelemszerűen "meglehetősen" nehéz ugyebár, gondolom ezt nem kell kifejtenem. Aki azt hiszi, hogy senki nem fog kilépni, az meg fog lepődni.
Olvastam a fentebbi hsz-eid is... Még mindig vérciki, amit itt produkálsz nap mint nap. :D

(#109622) DS39 válasza BalanceR (#109620) üzenetére


DS39
nagyúr

Az egészségügyben dolgozókat kötelezni kell az oltásra?
Saját érdekükben már rég meg kellett volna tegyék.

(#109623) S e t h válasza DS39 (#109622) üzenetére


S e t h
nagyúr

A körülmény hogy vki egészségügyben dolgozik nem predesztinálja őt arra, hogy használja is azt, ami a fejében van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#109624) BalanceR válasza DS39 (#109622) üzenetére


BalanceR
addikt

#109623 S e t h:

Na igen, jellemzően az egészségügyi dolgozók közül azok utasítják el a vakvinációt, akik kb segédmunkásként dolgoznak benne, illetve pár nyugdíjasként alkalmazott "egészéletében" segédnővér mamik, 50 évvel ezelőtti alapképzéssel, akik a facebookról összeszedték a halálos vakcina konteót.
Pár száz főben lehet mérni őket, csodálkoznék ha 1000 fő bármikor is összejönne, és őszintén szólva nem is fog hiányozni a "szaktudásuk".

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109626) kwzatz válasza BalanceR (#109624) üzenetére


kwzatz
őstag

Uh... van gond a fejekben. Te jó ég... Borzasztó ez a fajta lenéző hozzáállás. Tavaly még az egészségügyi dolgozók voltak a "hősök", most meg konteós segédmunkások. Szánalmas vagy. Igen, személyeskedés.
És ahogy írtam... lesz meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#109627) BalanceR válasza kwzatz (#109626) üzenetére


BalanceR
addikt

Ma is hősök senki állította az ellenkezőjét, a hősök között nem lehetnek konteós segédmunkások?
Pócs Alfrés, az 5G Billgés chipjével szerinted normális? pedig orvos ... volt valaha
Fórizs Eszter szerinted százas, a trumpista Q-anon mérgező-mágneses vakina tébolyával? Szintén orvos... Volt.
Tamasi Józsi? Szintén ledoktorált valaha, most meg háttérhatalmat, ufókat, nanorobootokat, biochipet lát mindenbe.
Gödényt, aki terjesztette, hogy féreg van a maszkokban, már meg sem említem.
Ezek mik, ha nem konteósok?
Az oltást elutasító EÜ alkalmazottak 80-90%-ban ilyen, vagy még mélyebb szinten van.
De ha olyan sok van, aki észérvvel , nem konteóval ellenzi a kötelező oltást, miért nem keresel egyet és hozod ide?
Rengetegen vannak, több ezren , értelmes diplomás, vagy szakképesített EÜ alkalmazottak, biztos tudsz írni egy megfeleő FB csoportba, hogy legalább egyetlen egyet szeretnék látni élőben, vagy írásban itt a fórumon...
Várom a meglepit :DD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109628) kwzatz válasza BalanceR (#109627) üzenetére


kwzatz
őstag

Az ember, akinek mindenről a konteók jutnak eszébe, még akkor is, ha amúgy szó sincs konteóról, csak szimpla statisztikai következtetésről azzal kapcsolatban, hogy hányan lépnek ki az egészségügyből. FB-csoportok, mindenki konteós, 5G, trumpista, Q-anon stb. gyakorlatilag akármi a téma, egyből jönnek ugyanazok a propagandaszavak, az aktuális témával kapcsolatban abszolút irreleváns dolgok, szalmabáb-érvelés. De tessék, itt a meglepi:
A kötelező oltás több ezer dolgozó felmondását hozhatja az egészségügyben
Reméljük, hogy te jobban látod a helyzetet, mint a Független Egészségügyi Szakszervezet vezetője.
És akkor még azt nem említettük, hogy Kásler bácsi meglengette már a booster kötelezőségét is számukra, aztán meglátjuk, az növeli-e picit a kilépők számát. Aztán jön a túlterheltség miatt kilépők száma.
Szerintem adja magát, hogy lesznek kilépők, teljesen mindegy, hogy mi az okuk rá és igazuk van benne vagy sem - legyen az "konteó", vallási meggyőződés, egyszerű bizalmatlanság az oltással kapcsolatban, valószínűsíthető természetes immunitás az elmúlt másfél év viszonylatában; esetleg úgy ítéli meg valaki, hogy 23 évesen veszélyesebb rá az oltás a hosszú távú statisztikai adatok hiánya miatt, mint maga a vírus, stb - de hát itt már minden konteó és mindenki konteós, mindegy mi a téma, az árnyalt gondolkodás, mint olyan, van akinek nem létezik.
Na mindegy, megint több időt szántam rád, mint kellene.

(#109629) Gsx-rr válasza BalanceR (#109627) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csak 1 kerdes?!
Ha valaki nem akarja beoltatni magat az miert konteos?

(#109630) BalanceR válasza kwzatz (#109628) üzenetére


BalanceR
addikt

Jólvanakkor.
Továbbra is várom a meglepetést.
Oké, hogy a clikbait cikk armageddont predesztinál ,de érdekes módon semmi látszatja nincs...
Több ezer EÜ dolgozó tüntetett nem is olyan rég a bérezés egyenlőtlensége miatt, rengetegen nyilatkoztak az ügyben, az valós probléma, és látható is.
Ha akkora ellenállás lenne a kötelező vakcina ellen is, mint a cikk írja, már a Kossuth téren, vagy a Hősökön lennének, vagy tele lenne a nyilatkozataikkal a sajtó, tárgyalást kezdeményeznének, vitát indítanának...
Ehhez képest egy-két antivaxx csoportban feltünik 3-4 segédápoló, oszt csókolom...
Hol van most az a több ezer ember, aki inkább kilép, mintsem oltat?
Majd szerpt. 15-én kiugranak a bokorból, hogy "Meglepetééééés"?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109631) DS39 válasza kwzatz (#109628) üzenetére


DS39
nagyúr

A kérdés az a felvetett problémával kapcsolatban, hogy milyen pozícióban dolgoznak az egészségügyben, kikből áll a több ezer?
ha ők nővérek, orvosok, az nagy szégyen rájuk nézve, ha eddig nem oltatták be magukat. ők napi szinten betegekkel foglalkoznak, "belülről jövő" kötelességük lett volna ezt megtenni.
ha ezek könyvelők, informatikusok, épületgépészek, karbantartók, festők, akik valamely EÜ intézményben dolgoznak, akkor az ő felmondásuk nagyon nem rendíti meg a napi betegellátást, és ezekre a pozíciókra elég hamar lehet találni új embert.

[ Szerkesztve ]

(#109632) kwzatz válasza FrezeR (#109625) üzenetére


kwzatz
őstag

Ez remek cikk, köszi, érdemes elolvasni mindenkinek, néhányan talán kicsit árnyaltabban tekintenének erre a témára és mindenre, ami vele jár a "hörögve konteózás" helyett. Ha Schiffer András így leírja, akkor jól értem, hogy a Pfizer szerződései, amik kikerültek pár hete a netre, legitnek tekinthetők. Azt is ajánlom mindenkinek - különös tekintettel ismét a "hörögve konteózókra" -, igazi nyalánkság. Ezekkel pedig maximálisan egyetértek, amit a végén ír (meg persze szinte a teljes cikkel):

"Ha a világ gyorsan, de jogállami keretek között akar túljutni a COVID-krízisen, az államoknak – a nemzetközi jog segítségével – vissza kell szorítaniuk a gyógyszercégek mohóságát. Első lépésben, meg kell akadályozniuk, hogy az óriásvállalatok megalázó kötelezettségvállalásokra kényszerítsék a legkiszolgáltatottabb országokat. Második lépésben, az egyes államoknak és az Európai Uniónak nyilvánosságra kell hozniuk valamennyi vakcinaszerződést. Harmadik lépésben, semmisnek kell nyilvánítani minden olyan szerződéses kikötést, amely megtiltja a szerződésből való kiszállást abban az esetben is, ha időközben hatékonyabb ellenszer kerül kifejlesztésre. Negyedik lépésben, a vakcinapolitikát vissza kell szuszakolni a nemzeti joghatóság alá. Ötödik lépésben pedig az államoknak világossá kell tenniük: a gyártók nem zárhatják ki érvényesen a termékfelelősséget. A vakcinaszabadalmak feloldása természetesen üdvözlendő lépés. Egy világjárvány esetén azonban a demokratikus államoknak arra is rá kell tudniuk szorítani a gyógyszercégeket, hogy extraprofit nélkül bocsássák az emberiség rendelkezésére az oltóanyagokat. Legalábbis akkor, ha olyan világot szeretnénk, ahol a profit nem előzi az embert."

Úgy néz ki, hogy Schiffer András is "alufóliasapkás, gonosz gyógyszercégező konteós", mint én, mert gyakorlatilag szó szerint ugyanazt mondja. :D

[ Szerkesztve ]

(#109633) BalanceR válasza Gsx-rr (#109629) üzenetére


BalanceR
addikt

Csak egy válasz:
Hol írtam én azt, hogy mindenki, aki az Eü dolgozók közül elutasítja az oltást konteós, azt írtam, nagyon nagy százalékban az. A maradék 10-20 százalékk benyelt valami álhírt, téves, vagy kiforgatott félinformációt...
Nem kell messzire menni, hogy lássuk, felnőtt emberek élnek bele a világba úgy, hogy feliratozzák a vizet, mert az átrezgeti, és úgy egészséges lesz...
A maradék pedig szimplán nem kapott megfelelő felvilágosítást, tájékoztatást, vagy egyszerűen felelőtlen.
Vannak akiknek egészségügyi okuk van, de azok felmentést kapnak.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109634) Cs1csó válasza BalanceR (#109633) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1

Erről a komoly topikban Soulfly842 által megosztott kép jut az eszembe:

Pár szóban: retteg az oltástól, hogy mi lesz tőle, de nyakra-főre nyomja a cigit, kólát, energiaitalt, zsíros kaját, rendszertelenül eszik, keveset alszik, nem iszik elég vizet (SIMA VIZET) nem mozog eleget, túl sokat ül, stb.

Jobban belegondolva, tényleg csoda, hogy idáig elélt egyáltalán és lehet a vakcina beadása utána pánikba halna bele.

(#109635) kwzatz válasza BalanceR (#109633) üzenetére


kwzatz
őstag

A 109625-ösben lévő cikkről és a benne foglaltakról mi a véleményed? Kíváncsi vagyok, hogy dolgozza fel egy arcpelenka-hívő, covid-rettegő, oltásfetisiszta a benne foglaltakat. (ha már ennyire nagy előszeretettel dobálózunk itt az antivaxxer, oltásellenes, alufóliasapkás minősítésekkel, akkor gondolom illik megnevezni a spektrum másik oldalán lévőket is lassacskán, amibe te, mint azt a kommentjeidből látom, büszkén tartozol :D )

Cs1csó: Ez azért ironikus, mert ahogy olvastam, a komoly topicban saját bevallása szerint, nem titkoltan elhízott hipochonder az emberek jelentős része. Mármint szó szerint leírták. Kicsit öngólnak érzem ott. Ezért is érzem viccesnek, amikor pl. nekem, aki életében nem szívott egyetlen cigit, nem alkoholizál, rendszeresen sportol, egészségesen táplálkozik, gyorséttermi kaját kb. 3-szor evett az elmúlt 10 évben, az energiaitalt rühelli, üdítőt elképesztő ritkán iszik, valaki meg akarja mondani az egészségről a tutit. :D

[ Szerkesztve ]

(#109636) Cs1csó válasza kwzatz (#109635) üzenetére


Cs1csó
félisten

Senkinek a profiljára nincs ráírva, hogy mennyire sportos, vagy mennyire egészségesen él, ez csak egy vicces példa az emberi lélek abszurditására.
A legrosszabb, hogy mindig a "vajon milyen bajom lesz a vakcinától a beadás után vagy 5 év múlva"
A fő agyalás forrása, de az, hogy a vírus akármelyik variációja milyen károkat okozna az ő szervezetébe arra nem tér ki vagy abban bízik hogy "legyőzi" ez a hit kb. ugyanígy élhetne a vakcina irányába is. :U

(#109637) Gsx-rr válasza BalanceR (#109633) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En elhiszem van virus, es hogy van aki rosszul jon ki belole.
De en szinte szerencsesen ugyanugy tudtam elni az eletem es nem erzem ugy,hogy szuksegem lenne az oltasra, egyaltalan ugy gondolom,nincs ilyen jellegu vedelemre szuksegem.
Felelotlen vagyok?

(#109638) Cs1csó válasza Gsx-rr (#109637) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem igen, továbbra is azt vallom, kisebb kockázatot rejt egy modern - pl. mRNS alapú - vakcina beadása mint várni oltatlanul valamelyik variánst.

Nekem kb. 4 hónapra ment ez az ízlelés+szaglás kombóm és igazán most sem 100%-os.

(#109639) tom_tol válasza Gsx-rr (#109637) üzenetére


tom_tol
addikt

Felelőtlen és konteós, alusipkás, oltástagadó, soroljam tovább?

(#109640) kwzatz válasza Cs1csó (#109636) üzenetére


kwzatz
őstag

Persze, nincs a profiljukra írva, viszont kommentben szó szerint írták, legalább 3-4 ember. Meg is fordíthatjuk egyébként a kérdést: Az nem abszurd, hogy magától értetődően adat be egy olyan vakcinát, - illetve néz hülyének mindenki mást, aki nem tesz így, legyen az akármilyen egészséges életmódot folytató egyén, vagy olyan, aki már átesett a betegségen, esetleg a kettő kombinációja - ami egy újonnan bevezetett eljáráson alapul és aminek a hosszú távú hatásait - időutazás hiányában - még nem láttuk; ahelyett, hogy változtatna az étrendjén, sportolna, letenné az alkoholt/cigit stb., ami nemcsak a Coviddal szemben növelné az esélyét, hanem alapvetően meghosszabbíthatná az életét? Igen tudom, az melós.

Sőt, még az előzőekhez:
Azt még ironikusabbnak - de mondhatnám azt is, hogy kifejezetten pofátlannak - érzem, amikor egy ilyen, saját bevallása szerint kórosan elhízott delikvens ecseteli, hogy ő megfizettetné a kórházi ápolást azokkal, akik nem oltatják be magukat és Coviddal kórházba kerülnek. Valahogy elképesztő ezernyi szempontból ez az eltorzult, illogikus, szűklátókörű gondolkodás.
Hogy nem merül fel benne, hogy valószínűleg ő az, aki élete során jobban terheli az egészségügyet - mégsem jutna senkinek az eszébe, hogy azt követelje, hogy a kórosan elhízottak fizessék a számlát -, hogy mindenki fizeti a járulékot, hogy vannak etikai szempontok, vagy hogy az alkoholistákat, dohányosokat, drogosokat - pedig ez jobbára mind választott kockázati tényező - is ellátják.
Messzire lehet menni azzal, hogy mindenki fizet, aki nem kifejezetten önhibáján kívül, egészséges életmód mellett kerül kórházba.
Félelmetes kezd kicsit lenni, hogy ezt egyáltalán le kell írni.

[ Szerkesztve ]

(#109641) zolivissza válasza Cs1csó (#109638) üzenetére


zolivissza
aktív tag

Ha már beoltva kaptad volna el, tuti, hogy nem ment volna el?

amor fati

(#109642) DS39 válasza Gsx-rr (#109637) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem igen.
Mert ezzel hozzájárulsz ahhoz, hogy a kormány ősszel ismét korlátozásokat vezessen be, és ezzel sok oltott ember életét, adott esetben munka lehetőségét is korlátozzák.

Ha azt akarjuk, hogy ez minél hamarabb véget érjen, 80-90%-os oltottságot kell elérni.

(#109643) Ricardo


Ricardo
félisten

Horvátországban és Szlovéniában is csúcsott döntött az új fertőzöttek száma

"Davor Vagic, egy másik zágrábi klinika igazgatója a sajtónak úgy nyilatkozott: a tíz lélegeztetőgépen lévő betegből kilenc nincs beoltva."

[ Szerkesztve ]

(#109644) RubbishBin válasza Ricardo (#109643) üzenetére


RubbishBin
senior tag

🤣

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#109645) S e t h válasza Ricardo (#109643) üzenetére


S e t h
nagyúr

Fordított arány lett volna meglepetés.
Darwin-díjasok orosz rulettje.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#109646) BalanceR válasza Gsx-rr (#109637) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem vagy EÜ dolgozó, aki naponta kontaktál utcáról bettévett, háttérinfó nélküli emberekkel, majd legyengült szervezettel ágyban fekö, állapota miatt nem oltott beteggel, szóval rád más szemmel nézek, mint egy EÜ dolgozóra, de szerintem az álláspontod felelőtlen és önző.
Én, én, én, nekem, nekem, enyém!
Társadalomban élünk, nem remeteként a hegyen, a társadalomnak vannak írott , íratlan és elvárt szabályai. Az oltás felvétele az utóbbi kategória.
Nem az egyén jóléte az elsődleges, hanem a közösség stabilitása, biztonsága. Nem lehet egyénenként tekinteni rá, csak közösségként, szóval örülök, hogy Neked kiváló az immunrendszered (bár voltak már olyanok, akik szintén ezt hitték, de mégis kórházi fetrengés, lett a vége, mivel erre nincs egzakt mérőszám), és ezért Neked nincs szükséged extra védelemre, de a társadalomban másokra akikkel együtt élsz, akikkel együtt alkotsz közösséget, nem húzhatod rá a saját kondíciód, állapotod.
A távolságtartás, maszk, és a vakcináció (valóban nem 100%os védelem, de alacsonyabb vírustermelés, rövidebb fertőzési ciklus tény) nem csak arról szól, hogy téged véd, hanem, hogy te védesz másokat, olyanokat is mint te, és olyanokat is, akik gyenge immunrendszerrel, egészségtelenül élnek/ idősek / törékenyek... Ha a társadalom meghoz egy szabályt, az mindenkire kell hogy vonatkozzon, nincs kivétel akár írott, akár íratlan, akár csak elvárt.
A "nekem nem kell oltás, mert nem szoktam beteg lenni" kb olyan, mintha azt mondanád, hogy " nekem nem kell csendben lennem a könyvtárban, engem nem zavar olvasás közben a zaj" ..
Ha nem oltatsz (minden jogod megvan hozzá) , csak azért mert neked nem sziimpatikus , de egyébként nincs semmi egyéb ésszeű okod , vagy érved ellene, az szerintem önzőség, és felelőtlenség. Nem írott szabály, csak egy "gentlemen's agreement", szóval büntetés nélkül megteheted, mint a buszon felbaszni a lábad a székre, vagy befingani a liftben, vagy tolakodni a sorban, mert te sietsz.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109647) BalanceR válasza Ricardo (#109643) üzenetére


BalanceR
addikt

Azért Origo.hu-t olvasni olyan, mintha egy kifordított médiaforrás.hu-t olvasna az ember... :DDD
Bár tények vannak benne, de kiforgatva, megcsavrva, orbánporral meghintve, gusztustalanul tálalva.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#109648) Cs1csó válasza zolivissza (#109641) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megismételnéd a kérdést, köszi!

(#109649) zolivissza válasza Cs1csó (#109648) üzenetére


zolivissza
aktív tag

A szaglás, ízlelésre gondoltam. Elmehet-e, ha oltások után vagy?

amor fati

(#109650) kwzatz válasza BalanceR (#109646) üzenetére


kwzatz
őstag

A logikád mentén (már ha lehet ezt annak nevezni ugye), csak néhány:
Felelőtlenség elhízni, mert statisztikailag kimutatható módon nagyobb terhet raksz az egészségügyre és lehet, hogy az ellátásod egy másik ember életét fogja veszélyeztetni a túlterheltség miatt.
Felelőtlenség dohányozni, mert statisztikailag kimutatható módon nagyobb terhet raksz az egészségügyre - amellett, hogy esetleg közvetlenül is károsítod a környezetedben élőket a dohányzással -, és lehet, hogy az ellátásod egy másik ember életét fogja veszélyeztetni a túlterheltség miatt.

"Nem az egyén jóléte az elsődleges, hanem a közösség stabilitása, biztonsága."
A fizetésed egy részét, amit luxuscikkekre, utazásra vagy bármire költesz, ami nem létfontosságú, azt igazán odaadhatnád valakinek, aki jobban rászorul, amit aztán élelmiszerre, gyógyszerre fordíthatna, esetleg átutalhatnád egy alapítványnak. Megteheted persze, hogy görögországi nyaralásra, vagy OLED tévére költöd, minden jogod megvan ezekhez, de önzőség, hiszen nem a te jóléted az elsődleges, hanem a közösség stabilitása, ami rendkívüli mértékben növekedhetne, ha mindenki felajánlaná a fizetésének azt a részét, amit nem létfontosságú dolgokra költ.
Lehet, hogy te úgy érzed, hogy megérdemled a görögországi nyaralást, amiért egész évben güriztél, de a társadalom, akikkel együtt élsz, akikkel együtt alkotsz közösséget, sokkal alapvetőbb dolgokban szenved hiányt, ne legyél önző.

Szóval ha már ilyen fenenagy jótékony lelkek vagyunk - két mondat között, ahol éppen rosszat kívánsz egy oltatlannak vagy lenézel valakit éppen - akkor toljuk fullba a kommunistát már. :D

"Társadalomban élünk, nem remeteként a hegyen, a társadalomnak vannak írott , íratlan és elvárt szabályai. Az oltás felvétele az utóbbi kategória."
Hát egyrészt ugye egyelőre 42% szerint kurvára nem az, másrészt az 58%-ból is elég sokan köpködtek, amiért így vagy úgy rákényszerítve érezték magukat, szóval ez a kijelentés is erősen vitatható.

Elolvastad már Schiffer András fenti írását? A javadat szolgálná, nem is kicsit, hátha kitekintené picit a burkodból. :D

Amennyiben kenyéren és vízen élsz, miközben a fizetésedből megmaradt összeg 90%-át rászorulónak/alapítványnak adod, akkor tárgytalan, amit írtam és köszönöm mindenki nevében.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.