Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 23:02:43

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) slug


slug
senior tag

Azert nyitottam, hogy egysegesitve legyen az osszes PPPoE ugyfel.
Elozo tema [link]
Szoval minden modemes ide irjon ha lehet, legyen barhol is az orszagban.

(#2) SzatocsDEB válasza slug (#1) üzenetére


SzatocsDEB
csendes tag

1 év és a modemes területek úgyis megszűnnek, vagyis remélhetőleg megszűnnek.
De azért üdvözlöm ezt az új topic-ot

(#3) Loretto válasza slug (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Pécsről mit lehet tudni? Sajna kirendeltségig még nem tudtam eljutni, bár nem is tudom tudnának-e érdemben választ adni.

Soirée...

(#4) slug válasza Loretto (#3) üzenetére


slug
senior tag

Fel kell oket hivni, ott gondolom meg tudjak mondani mikortol tudnak es hol szolgaltatni.

(#5) Loretto válasza slug (#4) üzenetére


Loretto
veterán

Kiépítés megvolt, volt valami plakátféle is a netről a lépcsőházban, de vagy levették, vagy meglovasították.

Soirée...

(#6) lakisoft válasza SzatocsDEB (#2) üzenetére


lakisoft
veterán

Honna tudjátok hogy megszűnik a modemes terület?

(#7) lakisoft


lakisoft
veterán

A DIGI (dmcc) internet, debrecen tovább él a lokál szekcióban :
[link]

üdv, lakisoft

(#8) slug válasza lakisoft (#7) üzenetére


slug
senior tag

ami persze felesleges mert a ket ceg osszefugg es mar nincs dmcc

(#9) lakisoft válasza slug (#8) üzenetére


lakisoft
veterán

nem vitázok tovább!

[Szerkesztve]

(#10) YouCanCANON válasza slug (#1) üzenetére


YouCanCANON
tag

mi van topicnyitási lázban égsz? akkor csinálj saját weblapot... miért kellett bezáratni egy jol müködő fórumot, ami a debrecenieknek szolt? persze ez a moderátor kompetenciáját is megkérdőjelezi :U :W

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#11) Calogero


Calogero
addikt

Szerintem elég lett volna DIGI (dmcc) internet topicot átnevezni Digi-re.

(#12) xabolcs válasza YouCanCANON (#10) üzenetére


xabolcs
őstag

hmm .... :U
a pesti elofizetoket meg talan, de a debreceni kollegakat aligha erdekli,
h az emktvnek frissult a LAN szolgaltatasi terulete :P [link]

a topic osszevonasos otlet sztem is jo,
csak egy kicsit nehez megvalositani, h mindenkinek tetszen


[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Előbb utóbb el fognak indulni az új Miskolc, Pécs, Székesfehérvári LAN területek is. Azért nem lenne szerencsés ha mindnek külön topicja lenne, csak azért mert más városban vannak. Szerintem a főváros és a vidéki városok szétválasztásának sincs túl sok értelme.

(#14) FNZ válasza xabolcs (#12) üzenetére


FNZ
őstag

én sem értem, hogy miért volt jó az új topic létrehozása
:F :F :F

(#15) egoistus válasza shabbarulez (#13) üzenetére


egoistus
tag

Sziasztok a régi topikot naponta olvastam de most nem tudom hol fogok további infohoz jutni. Ha debrecennek nem lehet külön topikja akkor valami probléma van :F , minek van akkor mondjuk ati radeon 9800 topik miért nem csak ati oszt kész :Y Én debreceni egyenlőre még MODEMES vagyok vagy nyissak én is topikot, mikor volt egy jol müködő csak valami ...... lezáratta. A szétválasztásnak azért vam értelme mert nem kell napi sok hsz-bol kiválogatni a hirmorzsákat ha engem nem érdekel a V. ker. viszont érdekel a görgey utca meg atöbbi debreceni, vagy pl az ügyfélszolgálattal kapcsolatos dolgok nem ugyanazok mint Miskolcon szvsz adjátok vissza a topikot oszt kész :(((

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#16) shabbarulez válasza egoistus (#15) üzenetére


shabbarulez
őstag

Természetesen azt lehet csinálni amit akarsz, senki nem kényszerít, én is csak azt írtam le ami szerintem logikus. Technológia szerint csoportosítva LAN és kábelnet, és mégegy a digi.tv-nek szerintem bőven elég a Digi-nek mint cég. Persze lehet csinálni minden városnak külön topicot, de nem értem minek. Gondolj bele a Tíonlánynak is jellemzően két topicja van a fórumokon egy ADSL és egy kábelnet, pedig nekik vagy 30x annyi ügyfelük van mint Diginek. Mégsincs városok szerinti bontás. Mondjuk elég érdekes lenne akkor lenne vagy 1600 ADSL város topic meg vagy száz Tíkábeles. Sőt ilyen alapon minden ISP-nek lehetne külön városonkénti ADSL topicja a vége meg az lenne hogy lenne 50 ezer ADSL topic, tök feleslegesen mert 4-5 topic bőven elég erre a témára.

(#17) Lala6


Lala6
őstag

Miez a sok topic? Visszajövök és nem találok semmit, tessék visszacsinálni mindent. Kitalálta ki ezt a hülye szétbontogatóssat?

(#18) SzatocsDEB


SzatocsDEB
csendes tag

Én sem igazán értem miért ne lett volna elég átnevezni az előző topicot, de mint folytatást üdvözöltem ezt, viszont ha csak PPPoE területre vonatkozna ez a topic, akkor most a ''modemesek'' el vannak felejve, míg PPPoE területhez nem tartoznak?
szerintem továbbra is írjon mindenki (modemsek is) nyugodtan ide, és a hír az hír marad, a segítség pedig segítség, Amiben tudunk (legalább annyian mint eddig) segítünk egymásnak tanácsokkal, információkkal.

Üdv.

[Szerkesztve]

(#19) slug válasza SzatocsDEB (#18) üzenetére


slug
senior tag

Van kabelmodemes topik is

(#20) SzatocsDEB válasza slug (#19) üzenetére


SzatocsDEB
csendes tag

slug nem értem miért kellett szétszedni, kábelmodem és PPPoE terülteket, mivel sok tekintetben ugyanaz, ráadásul a kábelmodemes terült átalakítás alatt van.
Ez most valami Topicnyitási láz nálad?

(#21) slug


slug
senior tag

Nem, csak szeretnenk latni az ugyfeleket csoportositva, attol fuggoen, hogy pppoe vagy kabelmodemes (amugy lakisoft is a cegnel dolgozik, ot is lehet basztatni)

(#22) SzatocsDEB válasza slug (#21) üzenetére


SzatocsDEB
csendes tag

Ok így érthető. A ''cégnél dolgozik''-on azt érted hogy a Digi-nél?

(#23) slug válasza SzatocsDEB (#22) üzenetére


slug
senior tag

igen

(#24) slug


slug
senior tag

bovitve lett a bix: [link]

(#25) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Na úgy látom már az új topicot is bezáratták, amit lakisoft intézett. Nem akarok ezzel kapcsolatban vitatkozni, de én sem igazán értem, minek kellett a régi topicot bezáratni, ráadásul egy pesti személy kérésére, akinek nem sok köze van a dolgokhoz. A dmcc debreceni volt, eredetileg annak a cégnek a topicja volt és a debreceni közösséget gyűjtötte össze, attól függetlenül, hogy a digi most már terjeszkedik más városokban is, az a topic nyugodtan maradhatott volna, mert ott legalább családias hangulat volt. Értem én, hogy így már elég egy összevont topic is, meg hogy ennyi erővel minden városnak lehetne topicja, de itt nem erről van szó, az a topic a debrecenieket tartotta össze, nyugodtan megfért volna emellett, így aztán én sem igazán értem, mire volt ez az egész jó, főleg azt nem értem, hogy miért pont egy olyan ember záratja be, aki nem igazán volt aktív tagja ennek a közösségnek, dehát már mindegy....

(#26) slug válasza BoSSanCS (#25) üzenetére


slug
senior tag

ez nem arrol szol, hogy pesti vagy nem pesti, debreceni vagy nem debreceni.
leirtam mar, hogy miert lett igy. #21 hsz.

[Szerkesztve]

(#27) BoSSanCS válasza slug (#26) üzenetére


BoSSanCS
tag

Én meg leírtam, hogy ez miért nem arról szól, amit te írtál :DDD A régi topic a dmcc topicja volt meg a debrecenieké, tök értelmetlen volt bezáratni, ott legalább már összegyűlt a debreceni társaság, most meg lesz ez a maszlag topic az összes embernek. Mintha nem fért volna el 3 digi topic egymás mellett, nc.

[Szerkesztve]

(#28) slug válasza BoSSanCS (#27) üzenetére


slug
senior tag

ok

(#29) BoSSanCS válasza slug (#28) üzenetére


BoSSanCS
tag

De mindegy, ez mostmár így marad úgy látszik, érjük be azzal, ami van.

(#30) egoistus válasza BoSSanCS (#27) üzenetére


egoistus
tag

Maximálisan egyetértek BoSSanCS kollégával. Még ha lett volna neked is egy topikod párhuzamosan ami müködik akor azt még meg is érteném hogy összevonod a 2 de igy :F Szerintem nem nagyon vagy senki szive csücske. De hogy a digiről is irjunk valamit: feltünően régen nem tapasztaltam kihagyást vagy csak jokor vagyok gép elöt :DD ( debrecen modemes ter görgey u) ezt is mindig biggyesztgethetem utána :O

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#31) slug válasza egoistus (#30) üzenetére


slug
senior tag

oke, akkor most felakasztom magam

(#32) BoSSanCS válasza slug (#31) üzenetére


BoSSanCS
tag

De készíts róla videot :DDD Leállást amúgy az elmúlt pár napban én sem tapasztaltam, multkorában volt, hogy éjjel fél1 körül, vagy később elment, de aztán reggelre visszajött, gondolom állítgattak valamit.

(#33) birno


birno
addikt

Erről esetleg tud valaki valamit?
[link]
Gyanús...

(#34) SzatocsDEB válasza birno (#33) üzenetére


SzatocsDEB
csendes tag

Gyanús? Ilyen netem van itthon :D és mostanában nagyon megvagyok vele elégedve.
Hogy oszlassan a kételyed, itt egy mérés a www.speedtest.com oldalon mérve.

[kép]

Üdv.

[Szerkesztve]

(#35) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Robog a Digi-úthenger [link]

(#36) BoSSanCS válasza shabbarulez (#35) üzenetére


BoSSanCS
tag

És hol van Debrecen? :DDD Nem létezünk?

(#37) birno válasza SzatocsDEB (#34) üzenetére


birno
addikt

Na ne már!!! :Y
És ez teljesen stabil?
Nincsenek kimaradások, lassulások a szolgáltatásban?

(#38) shabbarulez válasza birno (#33) üzenetére


shabbarulez
őstag

Legalább fél éves ez az oldal. Mit kellene róla tudni?

(#39) birno válasza shabbarulez (#38) üzenetére


birno
addikt

Én még most találkoztam vele így nekem új.
meg egyszer egy LAN-os szolgáltatóval(W-Mobil) már szívtam s nem szeertnék mégegyszer.

(#40) BoSSanCS válasza birno (#39) üzenetére


BoSSanCS
tag

Ez idáig bevált, bár most még fejlesztgetik, de a sebesség meg a technológia elég kecsegtető és egyre több helyen elérhető.

(#41) shabbarulez válasza birno (#39) üzenetére


shabbarulez
őstag

A házon belüli UTP LAN kábelezés még nem minden, az a lényeg hogy ez a LAN hogy kapcsolódik a szolgáltató gerinchálózatához és az gerinchálózat milyen. A w-mobil esetén ahogy nézem az oldalukat ez a ''gerinchálózat'' sima wifi, így idézőjelben mert a wifit sok mindenre lehet használni de gerinchálózati összeköttetésnek nem igazán való. Arra jó hogy lakáson belül a szobában a wifi router és a laptop között megoldja az összeköttetést, de nem arra való hogy háztömbök között több tucat előfizető gerinckapcsolódását adja. Oda optikai kábel való, a Digi hálózatánál pedig így épül a hálózat, legalábbis az elmúlt egy év alatt írt beszámolók alapján úgy tűnik. Egy szabad frenvenciás wifi, instabil, időjárás függő, kis kapacitású nem gerinckapcsolatra készült. Az optikai kábel nagysebességű, stabil, megbízható adatátvitelt képes nyújtani a két technológia között ég és föld a különbség. Viszont az optikai megoldások drágák ezért nem éri meg akárhol alkalmazni. Csak nagyvárosok sűrűn lakott, tömbházas, lakótelepi részein éri meg így kábelezni, mert ott kis költséggel nagyon sok előfizetőt lehet viszonylag 1xűen elérni. Másfelé nem is érdemes az elterjedésével számolni a költségek miatt.

(#42) Chieftec válasza shabbarulez (#35) üzenetére


Chieftec
őstag

Veszpremben csak TV lesz vagy net is?

(#43) shabbarulez válasza Chieftec (#42) üzenetére


shabbarulez
őstag

Passz. Ha már kábeleztek az épületben ahol lax és a villanyóra szekrényednél találsz coax és UTP kábelt is akkor mindkettő. De ahol már kábeleztek úgyis kiraknak valami reklám papírt, az alapján is látszik mit kínálnak. Azokon a vidéki területeken ahol eddig írtak a kábelezésről mindkettő szerepelt, így gondolom Veszprémben sem lesz ez másképp.

(#44) Zoleeca


Zoleeca
csendes tag

Hozzánk (Debrecen, Erzsébet u. 2) alá már kb 3 hónapja behúzták nagy csinadrattával a kábelt...azóta viszont légyzömmögést se hallani...a kábelek meg lógnak az ajtók felett...

GA-B150M-D3H | i5-6500 @ 3.20 Ghz | 2x8GB Kingston DDR4@2133 Mhz | Gigabyte RX470 4GB DDR5 | 240GB Kingston SSD, 3TB WD RED SATA3

(#45) birno válasza shabbarulez (#41) üzenetére


birno
addikt

Akkor lehet bepróbálkozom vele 1 hónapra a UPC mellé, aztán meglátjuk melyik a stabilabb.
Már csak a hűségidőnek, meg az esetleges felmondási szankcióknak kell utánanézni.

(#46) AMD_ok válasza birno (#45) üzenetére


AMD_ok
őstag

Itt Debrecenben, de biztos máshol is, nincs kötelező hűségnyilatkozat, nincs bekötési díj. Akkor mondod fel, amikor akarod. :C

(#47) birno válasza AMD_ok (#46) üzenetére


birno
addikt

Na ez már a túl szép, hogy igaz legyen kategória. :D

(#48) dbius válasza AMD_ok (#46) üzenetére


dbius
veterán

DFI topicban válaszoltam chipset modding kapcsán - de csak tegnap este, mert hétvégén nem voltam itthon -

(#49) AMD_ok válasza birno (#47) üzenetére


AMD_ok
őstag

Pedig, igy hidd el, azért írok ide, mivel én is az előfizetőjük vagyok, már 3. éve tv-vel, és 1 éve internettel és tv-vel (+ most indul a telefon is náluk, nincs havidíj, és kapsz ingyen perceket, ha tv vgay internet előfizetésed már van)

[link]
[link]

dbius:.nagyon köszönöm!!! :R

[Szerkesztve]

(#50) birno válasza AMD_ok (#49) üzenetére


birno
addikt

Akkor erre holnap befizetek! :D
Most a UPC-nél van hűségidőm, de tök jó, mert ha lemondom akkor a listaár-kedvezményes ár*eltelt hónapot kell fizetni s egy hete vagyok előfizető vagyis 1-2 ezer forintből megúsznám.

S valóban te is úgy tapasztalod, hogy teljesen stabil a net?
Nincs sebesség ingadozás, nincsenek kimaradások a szolgáltatásban?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.