Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Kételkedek, hogy ezek a pápa szavai, vagy a tanácsadók és háttéremberek mondták meg neki,
és az is homályos nekem, hogy egyház mennyire érthet az AI-hoz.

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"...ami torzítja a valóságot, hamis nézőpontokat hirdet...."

Hmmm.... a konkurencia sokszor fáj ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) joey04


joey04
titán

szerintem meg a romlott egyház veszélyeitől tartson

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) bence1024 válasza joey04 (#3) üzenetére


bence1024
tag

+1000
Én a pápától tartok igazán!

(#5) flexxx2 válasza joey04 (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

ja, a saját házukat kéne rendbe tenni, mielőtt "papolnak" itt

Dr. Romano na ez fel se tűnt, igaz

[ Szerkesztve ]

(#6) Angie™


Angie™
addikt

Én arra leszek kiváncsi, hogy mikor jönnek az első hírek, hogy az "unokázós csalók" Ai által genertált unoka hangjával verték át a nagyszülőket..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) Avicularia válasza Angie™ (#6) üzenetére


Avicularia
veterán

Tessék [link]
Igaz ez nem unokázós csalás, de AI generált hang.

(#8) kilua válasza Angie™ (#6) üzenetére


kilua
senior tag

[link]

Hongkongban volt ilyen ügy, sokkal nagyobb fogás volt.

[ Szerkesztve ]

(#9) ViZion


ViZion
félisten

nem tudom, h más hogy van vele... én örülnék, ha az AI lenne a nyomorult emberiség legnagyobb problémája...

Pápa meg inkább a fordított ördögűzésekkel foglalkozzon... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Édes ez a pápabácsi. Valaki szóljon neki,hogy a mesterséges intelligencia soha nem fog gyermekeket szexuálisan zaklatni. Szemben a felszentelt egyházi méltóságokkal :) Maradjon csak az,ami. Egy elképzelt mítoszt fanatizáló tömeg arcának. A tudományt bízza azokra,akik a jövőbe néznek,nem a múltban élnek. ;)

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Vö. Philip K. Dick: Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?, Mercer.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) peppa válasza ViZion (#9) üzenetére


peppa
tag

Az 50. G7 Summit résztvevők: [link]

Értem én ezt a pápa ellenességet, de számomra a résztvevők semennyivel nem hitelsebbek semmilyen szinten. Nem értenek az AI-hoz, saját érdekek mentén járnak el, a legkevésbé sem állítható, hogy a saját házuk táján rendbe lennének a dolgaik.

Szerintem ez nem egy AI technológiai vita lesz, hanem szemlélet egyeztetés, amibe szerintem kifejezetten hasznos eltérő nézőpontokat bevinni, szimpátiától függetlenül.

(#13) Medocsabi válasza peppa (#12) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem pápaellenesség. Vallás, de még inkább fanatizmus ellenesség. A szentatya ettől még lehet jó fej,én speciel szívesen ultiznék vele fröccsözgetve :)

(#14) Angie™ válasza kilua (#8) üzenetére


Angie™
addikt

Akkor ez már gyakorlatilag megvolt :) Remek :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) Dilikutya válasza flexxx2 (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

de alapvetően olyan kognitív szennyezést említett, ami torzítja a valóságot, hamis nézőpontokat hirdet és ideológiai visszhangbuborékba zárja az embereket

Ez így konkrétan az intézményesített vallás, egyház definíciója is lehetne. Nem hogy nem számolt le a múltjával, sőt szembe se nézett vele egyik egyház sem, de egyenesen abban élnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) Petya XT válasza peppa (#12) üzenetére


Petya XT
aktív tag

..az a probléma sokak számára, hogy a szentatya sokkal világibb, mint az elődjei voltak. Sokszor kifejti az álláspontját, legyen az világpolitikai, gazdasági, egyetemes emberi jogok és most akár a világot formálni tudó AI-al kapcsolatban.
Ez sokakaban visszatetszést kelt, pedig nem kellene. Akik meg az egyház bűnös dolgaival kontráznak, megértem maximálisan, de ...ez a pápa tett a legtöbbet az undorító állapotok felszámolására. Azért ez egy minimum pirospont.

(#17) peppa válasza Dilikutya (#15) üzenetére


peppa
tag

Nincs emmilyen egyházi kötődésem, de szerintem az egyház egy szervezet, ami konkrét emberek vislet dolgaihoz köthető, a vallás pedig nem. Bárki lehet vallásos, úgy hogy semmi köze sincs semmilyen egyházhoz. A fanatizmust, szektásodást az emberek hozzák létre, nem maga a vallás, bár biztos van olyan is ami ezt maga erősíti. Van olyan felekezet, akik nem szektásodnak, nyitottak és jó velük beszélgetni és vannak akik beszűkültek és elutasítóak mindennel ami eltér a véleményüktől.

Csak azt akartam kiemelni, hogy nem maga a vallás alakítja ezt a buborékot, hanem bizonyos emberek. Amíg valakinek nincs tapasztalata pl.: istenekkel, meg angyalokkal, addig nem állíthatja tényként, hogy léteznek és azt sem, hogy ez valóság torzítás. Ugyanez nem igaz a lapos földre és az összes ilyen agymenésre, amiről van tapasztalatunk és biztosan tudjuk, hogy nem igaz.

(#18) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szerintem a Pápa is rá fog jönni az előnyeire: például a gyóntatófülkében ezentúl elég lesz egy mikrofonnak gyónni, a madzag végén az AI pedig a fb, insta, tiktok, stb profilok összevetésével ki fogja tudni róni a kellő számú és típusú imát. ;]
Persze a logfájlt megkapja a személyzet is, csak hogy képben legyen a gyóntatószéken kívüli kommunikáció esetén is.
Ezáltal a "személyzetnek" több ideje lesz azon teendők ellátására, amiket ki-ki elvár tőlük. Ahogy elnézem a topikot, ezek leginkább a kiskorúak megrontására, hívek fanatizálására fókuszálnak, de mindegy is, nem vagyok vallásos. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#19) Dilikutya válasza peppa (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Intézményesített vallás. Igazából minden vallás ilyen, aminek lefektetett alapjai vannak, miben higgy. Amire te gondolsz, az a hit. a régi természeti vallásokon kívül mindegyik egy bűnszövetkezet, amiben kitalálják, hogy ott egy öreg faszi az égben, akinek neked könyörögni kell. A természeti hitekben van ráció, hisz egyrészt, főleg régen, voltak akkor megmagyarázhatatlan, ma már persze ismert dolgai, és ugyanúgy tudsz jót kapni (víz, meleg, élelem), mint rosszat (vihar, villámlás, árvíz), bele lehet magyarázni, hogy ezt azért kaptad, amazt meg azért. A keresztény, iszlám hitek teljesen kitalált dolgok.
Aztán persze van az egyház, amikor a mesebeli felhőn ülő faszi nevében egyesek hatalmat is kapnak, ez az egyik legkárosabb dolog az emberi történelemben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) flexxx2 válasza Dilikutya (#19) üzenetére


flexxx2
őstag

azért van az egyházaknak jó oldaluk is, általában alsóbb szinteken, mikor egy közösséget alkotnak, ahol egymás segítik az emberek

a gond azzal van, hogy rossz emberek kerülnek itt is hatalmi pozíciókba (már egy sima
pap is hatalommal rendelkezik egy kis elmaradott faluban),
sokszor az egyház még védi is ezeket az embereket, hogy milyen okokból az mindegy is a végeredmény szempontjából

(#21) Razzul válasza Dilikutya (#19) üzenetére


Razzul
senior tag

Érdekes látni egyesek mennyire tévesen értelmezik, félreértik az egyház, a vallás, a keresztény hitelvek és a személyes hit témáit. Sokan sokszor keverik még ezeket a koncepciókat is. Továbbá érdekes látni, hogy egyes emberek még Ferenc pápa kapcsán is, egy AI-ról szóló cikk alapján is milyen ellenségesek tudnak lenni, aki sokkal modernebb és progresszívebb mint az elődei, ahogy azt előttem már említették.

Ha te tényleg azt gondolod, hogy a keresztények tényleg abban hisznek, hogy van egy öreg faszi az égben, akinek neked könyörögni kell akkor kérlek tájékozódj és gondold újra a témát mégegyszer egy kicsit (vagy sokkal) nyitottabban.

Stat crux dum volvitur orbis

(#22) bambano


bambano
titán

Megértem, hogy aggódik, mert ha szaladni kell a romlott ai miatt, akkor műtött térddel az problémás lehet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

olyan kognitív szennyezést említett, ami torzítja a valóságot, hamis nézőpontokat hirdet és ideológiai visszhangbuborékba zárja az embereket
Szóval közvetlen konkurencia? :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

A pápa pedig a jelenlegi legnagyobb power, aki még nyomást tud gyakorolni mint humanista. Ha nem elég jó, lehet számolgatni ki maradt.

Kérek egy számot a jútútú

(#25) Medocsabi válasza Tasunkó (#24) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem az AI a probléma. Az ember az. Az AI maximum a görbe tükör lesz/lehet, amibe nem akarunk belenézni.

(#26) Rowon


Rowon
veterán

Érdekes, a pedó egyházi vezetőktől nem tart? Még a szentté avatott János Pál is tudott róluk és nem tett ellenük semmit. Akkor hogy is van ez?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27) syberia válasza Medocsabi (#10) üzenetére


syberia
veterán

Egy elképzelt mítoszt fanatizáló tömeg. Igen, tényleg így van. 🤡

https://howbad.info/

(#28) Dr. Romano válasza syberia (#27) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csak a mesekönyv(ek) követői messze többen.... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29) syberia válasza Dr. Romano (#28) üzenetére


syberia
veterán

Mindkettő a félelemből építkezik, és az ember függőségre való hajlandóságából. Ha biztonságérzetet kap a saját gondolatainak feladásáért cserébe, akkor a józanság helyét a hit veszi át az arra fogékony elmében.

https://howbad.info/

(#30) Tasunkó válasza syberia (#29) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Mi van, ha vallás mindig van? Konkrét vallás nélkül, csak nem látjuk a hit keretrendszerét. Korunkban a kapitalizmus lehet egy világvallás, tehát a sok eladott termék magas haszonnal, a jó forrása a közhiedelemben. Aki ezt kétségbe vonja az komcsi, ami megfelel a pogánynak. Erős vallás az utazás is, tehát aki utazik a különböző, erre berendezett pontjaira a világnak, az világlátott és boldog ember, mint a zarándok, benzinszentek stb.. Utólag lehet megállapítani, hogy mi volt az aktuális vallás, ami lehet a klasszikus vallásokhoz képest kiforratlan és céltalan.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#31) peppa válasza syberia (#29) üzenetére


peppa
tag

Azt gondolom, hogy az állításaid azon alapulnak, hogy a Mesékben / Vallási könyvekben leírtak nem egyeztethetőek össze azzal, amit a kinti világban józanul tapasztalunk. A gyerek is előbb utóbb azt tapasztalja meg, hogy a mese nem történhet meg így a világban, pont, mint mi a felnőttként a bibliával. Egy gyereknek épp abban a korban amikor ez bekövetkezik, a külső fizikai világot kell felfedeznie és azzal bizony nem fog egyezni a mese.

Régóta foglalkoztat a téma, 10+ év megfigyelései vannak benne.

Ez a viszonyulás addig a pontig állja meg a helyét, amíg valaki a külső, objektív, fizikai világra vonatkoztatja a meséket és valllási írásokat, tényleges aranyesőre és vizenjárás csodájára gondol.
Ez egy világnézeti, fogalmi csapda, méghozzá a materialzmus csapdája, mert mindent oda képzelünk már el, az anyagba és azanyagban ható erőkrbe, energiákbe, egyéb fizikai folyamataiba. Ezen kívül egyre nehezebbé válik bármit is elképzelni.
Felnőtteknél a józan tábort taszítja a megmagyarázhatatlan csoda, a hívő tábor pedig a csoda nélkül (ha mondjuk cölöpökön járt volna) lehet, hogy nem is tudna hinni a jelentőségében.

Szerintem csak olyan valaki segíthet ennek feloldásában, akinek saját tapasztalata van ezekről a nem fizikai dolgokról, nem pedig gondolatai. Amit mondani fog erről, az jó eséllyel nehezen lesz értelmezhető kitartás, a korábban tapasztaltaktól átmenetileg elvonatkozatni képes, tiszta gondolkodás és jószándék nélkül.
Sok ilyen ember és írás létezik, pl.. Goethe, akinek ma nagyon nehéz megérteni a természetmegfigyeléseit, vagy éppen a színtanát, amire a legbüszkébb volt.

(#32) Hieronymus válasza peppa (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

#17"Nincs emmilyen egyházi kötődésem. ..."
Nekem sincs.

"Ez egy világnézeti, fogalmi csapda, méghozzá a materialzmus csapdája..."
Szerintem meg a vallás csapdája.

Bemondásra mindent el lehet hinni. Rá lehet hangolódni a legnagyobb marhaságokra. Sőt!
A legnagyobbakra lehet a legkönnyebben ráhangolódni. Például a fényevés, szinte minden vallás kapcsán előkerül.

A témanyitó írás címe.: "A pápa egyre jobban tart a romlott AI veszélyeitől"
Én úgy gondolom és sokan mások is úgy gondolják, hogy nem egy még nem létező dologgal kellene foglalkoznia a pápának, ha a már meglévő és megoldatlan problémák irányában kellene pozitív hatást gyakorolnia.
Vélhetően pedofília és gyerek zaklatás illetve bántalmazás nem bír akkora jelentőséggel, mint a még nem létező mesterséges intelligencia. Lehet aggódni, esetleg megromlik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) Razzul válasza Hieronymus (#32) üzenetére


Razzul
senior tag

Ez első ránézésre így tűnhet, de valójában a teista világfelfogás sok szempontból racionálisabb, mint a materialista. De ez igazából már mindegy, mert érvelési szempontból a pedofilozgatással ebben a topikban már megtörtént a kútmérgezés...

Stat crux dum volvitur orbis

(#34) doooo válasza Razzul (#33) üzenetére


doooo
veterán

"de valójában a teista világfelfogás sok szempontból racionálisabb, mint a materialista"

:DDD :DDD :DDD

(#35) Razzul válasza doooo (#34) üzenetére


Razzul
senior tag

És helyben is vagyunk... :))

Stat crux dum volvitur orbis

(#36) cami][us válasza Razzul (#33) üzenetére


cami][us
senior tag

a teista világfelfogás sok szempontból racionálisabb

Például?

(#37) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

"...A pápa idén már többször figyelmeztetett a „romlott” AI veszélyeiről..."

Csorikam, a szerencsetlen...

https://www.coreinfinity.tech

(#38) Hieronymus válasza Razzul (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ez első ránézésre így tűnhet, de valójában a teista világfelfogás sok szempontból racionálisabb, mint a materialista."

Hát persze, már gondoltam már. :DD
Nyilván az egyházak szempontjából racionálisabb. Ezt nem vonom kétségbe.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) Razzul válasza cami][us (#36) üzenetére


Razzul
senior tag

Röviden:

- a kozmológiai Istenérv modern verziói (+First Cause Argument) jobb választ ad az esetlegesnek mondható univerzumunk létezésére mint a materializmus.
- Az objektív moralitás elve és létezésének kérdései.
- A teleológiai kérdések, elsődlegesen a finomhangolt univerzum kérdése a moralitás megválaszolatlan problémái.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#40) Razzul válasza Hieronymus (#38) üzenetére


Razzul
senior tag

Elnézést kérek, de én inkább Platónnak és Arisztotelésznek hiszek, mint egy lekezelő PH-s kommentelőnek. Mondd, ők is már az egyház agymosottai vagy megvezetett hívei voltak?

Stat crux dum volvitur orbis

(#41) Rowon válasza Razzul (#39) üzenetére


Rowon
veterán

Fú paszmek, ezt kávé helyett olvasni... az első mondatig jutottam csak... Én az ilyen mellébeszélést nem veszem be.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42) Medocsabi válasza Rowon (#41) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem kell "bevenni". Ezen a fórumon mindenki a saját véleményét írja le a témában,ezzel lehet egyet érteni,vagy lehet vitatkozni. Amit te ide írtál,az szimpla lehülyézés kb,minden saját vélemény vagy érv nélkül. Pedig teljesen világos,és érthető amit írt,még akkor is,ha te nem érted,vagy nem értesz egyet vele.
:)

(#43) Razzul válasza Rowon (#41) üzenetére


Razzul
senior tag

Ahogy gondolod, de ez nem mellébeszélés hanem tudományos tények és kérdések. Az első két felvetésemről Platón és Arisztotelész is írt, ők pedig nem igazán beszéltek félre, és sajnos/szerencsére keresztények se voltak. :)

Stat crux dum volvitur orbis

(#44) cami][us válasza Razzul (#39) üzenetére


cami][us
senior tag

A 1. és a 3. pusztán spekuláció és egy rendszer kialakulásához nem feltétlen szükséges valami metafizikai "dolog".
A 2. maximum körkörös érvelésként használható isten(ek) létezésének bizonyítására. Irreleváns és a történelem alapján teljesen hamis, vagy ha valamikor igaz volt (ha már Platón), akkor ma már nem állja meg a helyét.

(#45) Rowon válasza Razzul (#43) üzenetére


Rowon
veterán

tudományos tények

Hol a bizonyítás!? A FILOZÓFIA EGY ÁLTUDOMÁNY, SEMMI KÖZE A VALÓDI TUDOMÁNYOKHOZ! PONT!

Nem unod még? Pont ez a lényeg, hogy ebbe a tudományosnak tűnő maszlagba öltöztetitek a nagy semmit. A valódi tudomány a matematika, a fizika, stb. minden, ami számokban és realitásban kifejezhető, az összes többi egyszerű humbug.

Nyugodtan próbálkozz csak itt hülyíteni az embereket, én nem fogom hagyni!

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#46) Rowon válasza Medocsabi (#42) üzenetére


Rowon
veterán

Ezen a fórumon mindenki a saját véleményét írja le a témában

Így van és akinek véleménye van, az fogadja is el azt, ha mások kinevetik azért, mert éppen sületlenségeket ír.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#47) bambano válasza Razzul (#40) üzenetére


bambano
titán

Ja, Platónék is lőtték fel sorban az űrtávcsöveket...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) doooo válasza Razzul (#35) üzenetére


doooo
veterán

Igen, amikor ilyen abszurd dolgokat írsz, amik konkrétan paradoxonok (szimplán csak a vallásosság természetéből fakadóan), akkor ez van. Erre nem lehet mást írni. :N Ez a tény, nem az, amit te leírtál; hisz az egész pontosan lehetetlen, hogy úgy legyen.

(#49) Hieronymus válasza Razzul (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szabad világban élünk. Annak hiszel akinek akarsz.

Amúgy érvelési hiba a válaszod. Mások hitelességével és megbecsültségével támasztod alá a mondanivalódat.
Nem idézel tőlük, csak hivatkozol rájuk. Idézni nem is lehetne, más korban, más vallásban éltek.

Platon filozófus. Társadalom és államelmélettel foglakozott, Jó író volt.
Az a baj, hogy bőven a kereszténység előtt élt. Szóval nem lehet vele a keresztény értékeket alátámasztani.

Arisztotelész kifejezetten ártott a fizika, pontosabban a mechanika, fejlődésének. A kísérletei eredményét rendszeresen félre értette. Azt gondolta, hogy a mozgás megtartásához folyamatos erő szükséges. Nem ismerte fel a közegellenállás szerepét. A lövedék útját, egy hosszabb egyenesvonalú mozgás után bekövetkező, hirtelen eséssel képzelte el.
Kopernikusz, Kepler és Galilei munkássága tették helyre a hibás elméleteket. De így is többszáz évre fagyasztotta be a tudomány fejlődését. A munkásságának többi részét is felülírta az idő.

Mind a két embert tiszteli az utókor. De ez nem jelenti azt, hogy a munkásságuk eredményét feltétel nélkül fogadjuk el.

Te megteheted, a te dolgod. Ebbe senki sem szólhat bele.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) bambano válasza Hieronymus (#49) üzenetére


bambano
titán

mi katona korunkban tiszteltük őket... kérdeztem a rajparancsnokot, hogy hol van a helyem, mondta, hogy a platón...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.