Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:29:16

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Gerybut


Gerybut
tag

Huh, ez nagyon rendben van :Y Azanyámot! :C

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#2) batai15


batai15
félisten

Tetszetős telefon. Ha kamerába és szoftveres supportba össze szedik magukat akkor ígéretes lesz a motorola jövője.

(#3) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én örülök neki, hogy tör fel a Motorola, mint a talajvíz és nem is rossz telefonokkal. A lekerekített kijelzőért kár. Viszont örömteli, hogy egyre többen kezdenek felhagyni ezekkel az alibi szenzorokkal. Végre nem a 8+2+2mp-es kombót kell nézni. Kettővel is meg lehet azt oldani jobb minőségben, mint azokkal a vackokkal.

(#4) vottokar


vottokar
senior tag

Az első mobilom egy motorola volt, és mivel elromlott az eddig használt, lehet hogy a következő is az lesz. Szimpatikus egy készülék. (Mondjuk sajnos ennyit nem "tudok" rászánni, úgyhogy valami más...)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#5) viragdani01 válasza vottokar (#4) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Bog most dolgozik a Motorola Moto G72 teszten, illetve az elkövetkező hetekben jön hozzánk még egy vagy két olcsóbb G-szériás Moto is az idei felhozatalból. ;)

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#6) Luck Dragon

Egyre szimpatikusabb a Moto . Ezzel a készülékkel jobban megerősítik ezt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) vottokar válasza viragdani01 (#5) üzenetére


vottokar
senior tag

"Az finom lesz!" :B

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz. Egyedül a kamera az, ami nem kategória szintű. Nappal az A34 szintjét sem éri el, este viszont igen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) hardver1985


hardver1985
tag

Nem rossz :R

Megbízhatóságom: 222 pozitív...

(#10) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ha a kameraszoftvert rendbe raknák és a frissítések időben jönnének jó is lenne, de pont ez a 2 terület, amivel évek óta gondban vannak. :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#11) atosan


atosan
addikt

Köszi a tesztet!
Azt nem tudni miért tűnt el a Telekom kínálatából? Néhány napot volt fenn, igaz, nem elérhető státuszban.

Maine coon

(#12) Doki42


Doki42
őstag

Tetszik. A teszt is….
Kamera gyenge ahogy többen is írtátok.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#13) elmepocok


elmepocok
tag

Igen tetszetős a készülék, főleg a zöld hátlapos verzió.
Őszre lesz ez igazán jó vétel, amikor beesik kicsit az ára.

(#14) Bazsi84 válasza ghiottone (#10) üzenetére


Bazsi84
tag

Gcam-el nem lesz ezzel semmi baj,tudod.A frissités meg sok esetben tul van ertekelve.Szolgaltatotol nem lesz ez rossz,foleg ha majd bekuszik 300-350 euro-ra

(#15) ghiottone válasza Bazsi84 (#14) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Edge 30 Fusion után nem reménykednék. 1 hónap alatt sem volt rá normális portom és az ultraszélesen az se segített.
Frissítés sajna akkor nincs túl értékelve, ha lassan jön és még akkor is rengeteg hibától hemzseg.
Szolgáltató - ahogy atosan is írja Telekomnál volt, majd eltünt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#16) Songoman


Songoman
aktív tag

Októberben tudom lecserélni a Redmi 9T-met. Eddig az Edge 30 Fusion volt a nyertes, de lehet hogy addigra ennek az ara is hasonlo lesz. Akkor viszont ez lesz.

(#17) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Tisztelt MobilArena Portál!

Nem lehetne valahogyan elintézni, hogy a leívelt előlapos telefonokat ne VirágDani úr kapja meg tesztelésre?

Vagy ha Ő írja tesztet és mindig leírja a tesztben, hogy nem szereti az ívelt előlapos telefonokat, akkor nem lehetne az ívelt előlapos telefonokat megkérdezni, hogy ők szeretik-e VirágDanit?

Ezek a tesztek így nem ütik meg a polkorrektség szükséges szintjét, egyoldalú tájékoztatást tartalmaznak, mindenképpen elvárom, hogy a másik oldal is kifejthesse az álláspontját.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#18) Lami66 válasza ghiottone (#10) üzenetére


Lami66
őstag

Ha a kamerát felturbóznák és a frissítéseket évekig tolnák, akkor eltűnne az árelőnye.

(#19) janeszgol válasza Donki Hóte (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ívelt előlapos telefonok a legszebbek. Annál szebbet szerintem nem lehet csinálni.
De használhatatlanok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszönöm a tesztet :R
Tetszetős kis jószág, de a duál sim hiánya miatt részemről felejtős.
Ez van :D

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#21) Draun01 válasza lujo10 (#20) üzenetére


Draun01
tag

Van ott dual sim: Nano Sim + eSim az pont 2 SIM :D

Pixel 6a

(#22) vottokar válasza Draun01 (#21) üzenetére


vottokar
senior tag

Csak van akinek szükséges a két fizikai kártyahely megléte. (pl. nekem is.)
1. céges korlátlan beszélgetés + valamennyi Giga net céges használatra, meg beszélgetésre (engedélyezett magáncélú használattal)
2. Ezeréves saját előfizetés le feltöltő kártyásítva. (Hogy meglegyen az elmúlt huszonix év összes kapcsolata, itt ott megadott (bank, biztosító, és minden ilyesmi) telefonszáma. Mivel fizikailag nemigen használom, de magán ügyekben mindig ezt adom meg. (Ki tudja mikor mit is hozhat a jövő)
1 a.: A cégesnél bármit is elintézni a lehetetlenséggel egyenlő. Örülünk, hogy a telefon előfizetést megtarthattuk. (Multi által "felvásárolt" kis vidéki cég vagyunk "Mi mind egy csónakban evezünk, de amúgy még a saját területeteken sem kérdezzük ki a véleményeteket, mert mi a központból mindent jobban tudunk hozzáállással).
2 a.: Gondolom feltöltőkártyát nem lehet esim-esíteni. (Bár bevallom nem néztem még utána) Csak ahogy shoppingoltalják össznépien a prepaid kártyatulajdonosokat, így gondolom. De ne legyen igazam...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#23) Lami66


Lami66
őstag

Örülök, hogy a Motorola ismét jó telefonokkal van a piacon. Ennek az Edge 40-nek hasonló a problémája mint a Samsung A53 és A54-nek: a korábbi modell jobb. A Samsungnál az A52s vág alá a két utódnak. Az Edge 40-net a tavalyi Edge 30 Fusion űbereli, amely olcsóbban ad többet. Abban erősebb Snapdragon proci van és tudja a Ready for asztali módot akár vezeték nélkül is. Sőt alig 15 ezerrel többért ott a Fusion 12/256-os verzója is.

(#24) janeszgol válasza Lami66 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Kamerában melyik a jobb? A54 vs A52s? Szerintem ott az A54 jobb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) ghiottone válasza Lami66 (#23) üzenetére


ghiottone
nagyúr

De vezeték nélküli Ready for itt is van Miracast szabványon keresztül. Én azon lepődtem meg, hogy a vezetékest is tudja usb 2.0 mellett.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#26) elmepocok válasza Lami66 (#23) üzenetére


elmepocok
tag

Erre 4 év security updatet és 3 főverziót ír a cikk, a tavalyi edgekre a pro kivételével pedig 3 év security/2 főverziót ígért a cég. A szokatlan hátlap mondjuk szerintem önmagában akkora jóság, hogy én biztos ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#27) klaya86


klaya86
senior tag

Köszi a tesztet! Szerintem korrekt cucc lett. 200ert azt hiszem bőven elegendő tudást kap az ember. Talán a kamerán lehetne csiszolni valamit. De mégsem érzem azt, hogy instant buy lenne. Én még mindig egy S21 fe-t vennék e helyett. Mindenesetre végre egy értelmes telefon viszonylag korrekt áron. Nem lenne rossz,ha a Motorola is újra komolyabban ringbe szállna.

(#28) Lami66 válasza ghiottone (#25) üzenetére


Lami66
őstag

Már nem tudom hol olvastam, hogy ennek nincs asztali módja. Csodálkoztam is, hogy a tavalyiban benne van, ebbe miért nem tették bele. Aztán láttam, hogy az usb csak 2-es, azt gondoltam, hogy az miatt. Végülis a tesztben is írják (még nem olvastam el, amikor írtam), hogy van ready for és elfogadhatóan működik. Akkor annyira nem is vészes a tavalyi Fusionhoz képest. Nekem továbbra is a 40 pro az egyik kiszemelt.

(#29) Lami66 válasza janeszgol (#24) üzenetére


Lami66
őstag

Lehet, hogy kamerában jobb, de az Exynos minden előnyt zárójelbe tesz az A54-ben.

(#30) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Nagyon korrekt telefon, és az árazással sem szálltak el!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#31) Legendd


Legendd
senior tag

Én pont most csinálom a videót erről a telefonról. Külsőleg tényleg telitalálat, de felhoznám konkurensnek még a Nothing Phone 1-t is, illetve a hátlap azért zsebben nagyon de nagyon szöszölődik. Amúgy tényleg korrekt cucc.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#32) Juhaszatti válasza janeszgol (#19) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"De használhatatlanok."

Azért ez így túlzás szerintem. Több mint 5 évig használtam ilyen telefonokat, és az elején valóban megszokást igényelt, de aztán nem okozott semmi problémát a mindennapi használat során. Sem a véletlen érintéseket, sem a sérülékenységet tekintve.

(#33) spect80 válasza janeszgol (#19) üzenetére


spect80
senior tag

+1. falra mászok tőle, hogy ez a marhaság szivárog le a középkategóriába is ahelyett hogy kihalna. Bárcsak a sík képernyőt másolnák az iphoneról

(#34) Donki Hóte válasza janeszgol (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az, hogy az ívelt kijelzős telefonok használhatatlanok, az csak annyira igaz, mint az, hogy a hajók eltűnnek a Bermuda háromszögben ;]

Az elmúlt években jobbára ívelt kijelzős telefonom volt, van (S7 Edge, S9Plus, S21Ultra), de semmi bajom sem volt a használatukkal.

Üveg kijelzővédőt nem lehet rájuk rakni, ezt az egyetlen hátrányt tudom felhozni, de fantom érintést, vagy az ívelt oldal zavaró elszíneződését vagy 5 éve nem láttam. Amilyen esésnél pedig az ívelt oldalú kijelző eltörik, ott a lapos kijelzők 75%-a is eltörik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#35) vacs válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


vacs
veterán

"Üveg kijelzővédőt nem lehet rájuk rakni'

Sokunknak pont ez a probléma, az elmúlt években engem pl 4-5 alkalommal mentett meg a kijelző cserétől a tempered glass! :P

(^)(>.<)(^)

(#36) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elég korrekt masina lett.

Sajna fel tudom sorolni a saját "igényeimet", de az ívelt kijelző, az infra hiánya miatt nálam kiesik, pedig tényleg tetszik a kamera minősége is.

A 3,5-es jack-et nem említem, csak kell rendelni úgy 5-10 adaptert, mert úgyis elhagynám. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Docci


Docci
senior tag

Remek telefon lett. Remélem az Edge 40 Fusion Snapdragon 7+ Gen 2-vel jön ősszel csiszolt kamerás teljesítménnyel és akkor tényleg minden adott lesz egy jó telefonhoz, mert a konkurencia is nagyon erős. Lásd. S21 FE vagy Xiaomi 12.
2022 után szerintem most 2023-ban kezdenek a gyártók jobb telefonokat letenni az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Erőt s erényt!

(#38) nicu71


nicu71
addikt

Gratulálok,a teszthez,nagyon korrekt,a telefon pedig egyszerűen remek.Egyedul az FM rádió,meg a jackdugasz hiánya negatívum.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#39) #77167872 válasza janeszgol (#19) üzenetére


#77167872
törölt tag

Gondolom hosszabb ideig használtál ívelt kijelzős készüléket és a tapasztalatod írod le! Továbbá remélem, hogy a készülék használhatatlanságáról kifejted nekik a véleményed!
Legalább írnád oda, hogy "szerinted" vagy "számodra" de persze csak akkor ha már használtál ilyet!

(#40) janeszgol válasza #77167872 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmi közöd hozzá.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) Bandetad66 válasza janeszgol (#19) üzenetére


Bandetad66
csendes tag

Ugyan miért "használhatatlanok"🫣🤣🤷🤭🤣fejtsd már ki nekem PLS!🙏😎🤷 Nekem Pl. S7 edge óta csak az volt..soha,semmilyen hátrányt,vagy hibát nem okozott... egyszerűen érthetetlen számomra,sok embernek mi a búbánat baja van vele?! 🤷😃😃😃

(#42) ANDROID??? válasza Bandetad66 (#41) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az üvegfólia. Fólia macera..
Mivel kerekítettet nem vádároltam még soha, nem tudom milyen használat közben, így más hátrányt majd aki szerint használhatatlan elmondja, mert kíváncsi vagyok én is.

Mondjuk talán inkább ez a típus, mint az előd edge 30, vagy egy realme gt 2.

(#43) tomboy0013 válasza ANDROID??? (#42) üzenetére


tomboy0013
veterán

Fóliát is simán lehet rárakni, nem igazán értem mi olyan bonyolult egy sima kijelzőhöz képest. Van normális minőségű fólia is, meg az Aliexpress-es olcsó kategóriában is ugyanúgy találni jót. Semmivel sem bonyolultabb művelet. Nekem most is felment elsőre hiba nélkül az ali-s fólia lekerekített kijelzőre úgy ahogy eddig az összes eddigi sík kijelzős telefonra is. Üvegfóliánál meg a sík kijelzőnél folyton felváltak az olcsó fóliák, vettem pár száz forintért Ali-ról hozzá való olajat és simán kikorrigáltam vele a hetek után felváló fóliát is. Ezt ugyanúgy lehet a lekerekítettnél is. 0 különbség. Filléres fóliát ugyanúgy tudsz rá tökéletesen felrakni mint a sík kijelzősre.
Egyébként azt se értem mitől használhatatlan (tudom ezt nem te írtad, csak hozzáteszem). Igazából fel sem tűnik hogy le van kerekítve a kijelzőm napi használat szempontjából, ugyanígy működik, ugyanúgy érzékel. Itt is nulla különbség van, annyi hogy jobban néz ki a kerekített kijelző.

(#44) spect80 válasza Bandetad66 (#41) üzenetére


spect80
senior tag

Nem használhatatlan, csak nincs gyakorlati haszna inkább nyűg. Nem tudom egy kézzel használni tenyér érintés miatt, a tok fólia miatt gesztusoknál mindig a fólia szélét kaparom. Tok nem védi jól, vagy olyan tok kell amitől még ormótlanabb lesz a telefon. Meg szerintem nem is néz ki jól

(#45) tomboy0013 válasza spect80 (#44) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nekem P7Pro-n gyári tok van, nem ormótlan tőle, és még tenyér érintése hiba se volt egyszer sem, pedig elég sokszor egy kézzel használom és oldalt üveg alá ér a tok. Nem jól fogod ;]

[ Szerkesztve ]

(#46) spect80 válasza tomboy0013 (#45) üzenetére


spect80
senior tag

Nyilván velem van a hiba. De azért látod ugye, hogy akinek bejön az ívelt és érvelni is próbál mellette az is csak azt bizonygatja, hogy miért nem rosszabb mint a sík kijelző. Gyakorlati haszna, funkciója nincs. Utoljára a BB privben láttam minimális hasznát a töltés jelzéssel, de azóta az ív is kisebb már minden telefonon. Az hogy szép meg engedjük el, mert teljesen szubjektív. Engem bosszant hogy csúcskategóriás Android telefont gyakorlatilag nem lehet kapni sík kijelzővel, mert sokkal fontosabbnak tartom a praktikumot az ilyen bazári mutatványoknál

(#47) tomboy0013 válasza spect80 (#46) üzenetére


tomboy0013
veterán

Véleményem szerint ez is csak hiszti, semmit nem tapasztalok abból amiket itt ellenérvként eddig bárki felhozott. Nincs se kósza tenyérrel nyomkodás, se fólia felhelyezési probléma és még a tok se teszi bumszlibbá mint a sima kijelzős társait (ezt mondjuk nem is értettem). Pedig nem érzem hogy különleges képességeim lennének. Na mindegy aki akar sírjon emiatt, ettől függetlenül ez egy igen jó teló papíron.

(#48) ANDROID??? válasza tomboy0013 (#47) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tehát pl ha azt nézzük, hogy Realme GT2 vs Moto Edge 40 akkor 0:1?

(#49) Mercel válasza Donki Hóte (#17) üzenetére


Mercel
senior tag

Könyörgöm mond, hogy vicceskedtél és nem komolyba nyomtad :DD

Marcel

(#50) Mercel


Mercel
senior tag

Egész jó cuccznak tűnik, viszont a jack és az értesítő led nekem nagyon hiányoznak belőle.
És az infra hiányát sem értem, de mondjuk az már tényleg "extra"

Marcel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.