Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS ROG Ally

Hozzászólások

(#1) GamrGarfield


GamrGarfield
csendes tag

Sziasztok!

Úgy láttam, hogy eggyel inkább nagyobb igény lenne a ROG Allynak szánt topikra. Mivel Magyarországon is lesz hivatalosan árulva valószínűleg jól fog jönni egy hely ahol kilehet a gépel kapcsolatban mindent beszélni.

Röviden a gépről:

A ROG Ally egy hordozható PC, amely az AMD egyedi Z1 chipét használja. A chip erősebb, mint a Valve Steam Deck-é, és RDNA3-as Compute Unitot tartalmaz. Tárhely 256/512 GB-el választható. A képernyő 16:9, 1080p felbontású, 120Hz-es frissítési rátával rendelkezik. VRR-t is támogat a kijelző. A készülék USB-C csatlakozóval rendelkezik, és támogatja az Asus ROG XG külső grafikus egységet is. Illetve a gép alapból Windows 11-et futtat, és várhatóan 2023 nyarán jelenik meg. Tárhely elméletileg 256/512GB-ban lesz majd választható.

Árakat még nem tudunk, de elméletileg a szivárgások alapján az erősebb Z1 Extreme chipet használógép $699 illetve az alap Z1 chipet kínáló variáns $600 lesz.

Biztos infókat árról, illetve akkumulátorról május 11-én lévő nyitórendezvényen tudjuk majd meg.

Hivatalos oldala a terméknek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2) imre687


imre687
tag

Egy dolog biztos. Ha jó árban lesz el adom a gamer laptopom miatta :D

üdv:imre

(#3) Smau


Smau
csendes tag

Alig várom, hogy holnap bejelentsék, meglássam, hogy itthon 400k és csak fél év múlva lehet majd kapni. Surely nem ez fog történni ugye? 🙂

(#4) Smau


Smau
csendes tag

UK-ban 16.-tól van preorder 699£ a Z1E

(#5) consono válasza imre687 (#2) üzenetére


consono
nagyúr

Én is hasonlón töröm a fejem... Már a Deck is majdnem behúzott.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6) consono


consono
nagyúr

308eFt és már lehet preorderelni és 4-5 hét a szállítás jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#7) rumkola válasza consono (#6) üzenetére


rumkola
veterán

:R

(#8) sirarcheer válasza consono (#6) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Most már 4-6 hetet ír. Kiváncsi leszek, lesz itt is hosszú várakozási idő.

PSN: sirarcheer

(#9) consono válasza sirarcheer (#8) üzenetére


consono
nagyúr

Annyi, mint a Decknél volt biztosan nem lesz, mert:
- a Steam Deck már lefölözte a piacot
- ez készen van már a preorderkor is
- nem ez az első, széles körben, értelmes áron elérhető ilyen kütyü :)

Meg hát az ASUS tus gyártani, nem az első gép, amit kiadnak a kezükből... Persze meglepődhetünk attól még :)
Én arra leszek kíváncsi, megjelenik e majd a Z1 Extreme GPU-ja a Steam toplistákban (mint a Deck AMD AMD Custom GPU 0405-je), akkor lehet majd látni, hogy mennyire megy a piacon a gép.

"In God we trust. All others must bring data"

(#10) nexus6


nexus6
aktív tag

én is nézegetem a készüléket, mert nagyon tetszik és a jövőben többet kell majd utaznom, pont jó lenne multimédia tartalomra meg kis gammára.... találtam egy másik fórumot, ahol megy a diskurzus a készülékről...
[link]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#11) rumkola válasza nexus6 (#10) üzenetére


rumkola
veterán

Holnap hozza a gls.

(#12) Smau


Smau
csendes tag

Mivel én desktop replacementként is használnám elvette egy kicsit a kedvem a tény, hogy csak az official brickel tudja a full power módot, third party dockokat nem eszi meg hiába 100w stb. Aliról lehet akciósan venni 7840HS mini pc-t 32gb ram 1tb ssd vel és vám után ugyan annyi mint az ally kb, mozgatja a fantáziám...

[ Szerkesztve ]

(#13) GamrGarfield


GamrGarfield
csendes tag

Engem is értesített már a GLS.
Kicsit most a The Verge tesztje ijesztett meg a gépről mivel a hosszabb akkumulátor idő miatt levitték a legújabb frissítéssel a teljesítményét a gépnek. Ennek ellenére kíváncsi vagyok, hogy hosszú távon mit tudnak kihozni belőle.

(#14) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Majd írjatok ha megkaptátok, hogy milyen a gép az elvárásaitokhoz képest.
Én főleg desktop gépnek szeretném, ezért jó lenne ha nem csak az asus töltővel működne a turbó módot.

PSN: sirarcheer

(#15) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Kint páran már írtak értékelést. Négy értékelés alapján 4.3 áll a saturn oldalán.
Egy háromcsillagos értékelés van csak:

The device did not meet my expectations at all.
Games didn't run smoothly, despite the lowest graphics settings and a connected power cable.
The operation itself is very difficult because there is no mouse and keyboard.
The device gets hot pretty quickly and the ventilation gets louder accordingly.
I don't understand the positive reviews at all...
Device was returned.
It's a shame because I was really looking forward to it...

PSN: sirarcheer

(#16) Smau


Smau
csendes tag

Ezt hozzá tenném mint érdekesség. Amúgy valamelyik Anker hub-al működik a 30w mód azt láttam.

(#17) Smau


Smau
csendes tag

Most hirtelen miert emeletek meg az arat 315k ra? Az oke, hogy notebook.hu-n annyiba kerul mert reseller, de mar a hivatalos Asus storeban is ahol mellesleg tovabbra is 4-6 hetet kell ra varni 🤨. Valaki amugy hasznalja mar? Redditet elnezve nekem minden kedvem elment tole, hogy a jovoben megvasaroljam, minden heten ujabb hiba kerul elo

(#18) feherzaj45


feherzaj45
csendes tag

Nekem a Telekomtól van 300.000Ft volt. Minden játék fut rajta alapból 4GB GPU-val az új vagy újjabb játékok max 25-33 FPS de ha átállítod assigned 8GB GPU-ra akkor a 60 FPS is simán elérhető. Ezzel a beállítással szinte nincs ventilátor "hang" és nem zaj. Performance beállítással 15W. Armoury crate: Settings>Operating Mode>GPU settings> a legördülő menüből 8GB utána az ally újraindul. Eddig még nem volt akadás vagy összeomlás :DD . Nagyon jól működik. Egy ALZA POWER C-HUB-bot használok ez 100W-ig tölt és ez működik is , mert elég válogatós az Ally drága nagyon márkással nem tölt viszont volt usb. Az alzáé rögtön ment 3usb 3.0, 4K HDMI és nem melegszik alumínium háza van Most várom az ASUS Station 2 GPU RACK-ot. Az 512GB SSD-ét cseréltem egy Micron 2400 2TB SSD-re. Ez mindenre is elég :) . Sajnos csak 2230-as , a 2280 belerakható de csak barkács móddal mivel a ventilátor alatt van hely de a hőszenzor tartóját le kell törni és máris van hely ;] . Ez garancia vesztéssel jár.

(#19) feherzaj45


feherzaj45
csendes tag

Pótlék!

(#20) VincentVG


VincentVG
aktív tag

egy ilyesmi PB-al szerintetek kb "hanyszor toltheto" ujra nullarol?

SuperTank Pro 26800mAh 100WPD Portable Power Bank

ha jol tudom ez a max amit meg repulore felengednek.

(#21) imre687 válasza VincentVG (#20) üzenetére


imre687
tag

Ha valaki szeretné el cserélni a Rog Ally-t egy gamer laptopra én szívesen állok elébe :R

üdv:imre

(#22) VincentVG


VincentVG
aktív tag

nem mondom h oriasi az elet itt ebben a forumban, de hatha:

menubol ( "balrol be" ) fix FPS allitas nektek mennyire hasznalhato?
nalam full random, de inkabb ignoraljak a game-ek...

(#23) GamrGarfield válasza VincentVG (#20) üzenetére


GamrGarfield
csendes tag

Nem tudom, hogy még mennyire aktuális a kérdés, de azért válaszolok. A gép 40Wh, 4-cellás aksija miatt kb. szerintem olyan 2-2.5 alkalom teljes feltöltés megoldható vele. Persze az is számít, hogy töltés közben használod-e.

[ Szerkesztve ]

(#24) VincentVG válasza GamrGarfield (#23) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi, en is vegul kb ennyire kalkulaltam ( bar meg nem ruhaztam be egyik PBra sem )
talaltam "jo arban" 65W 20mAh-s - at - amibol 2db "kijonne" kb atlag 27mAh-s arban,
igy azert eleg jol fel lehetne tornazni a jatekidot egy hosszu uton.
( azert az mar kb osszesen 6 ora turbo-n)

ott annyi a para h ugy latom van legitarsasag ( ha repules a kerdes masnal is ) ahol megnezik es 2x20mAh-t mint 40mAh nem engednek fel. akkor pedig gondolom kuka ott helyben az egyik vagy orias alkudozas masik utassal h legyen nala. :) az ilyesmit ugyis imadjak az atengedo kapuknal.

( gondolom azonnali szigoritott vizsgalat egy felreeso szobaban :)))

(#25) Vpeter74


Vpeter74
csendes tag

Sziasztok.
Akinek van Ally.. volt már olyan ,h nem működött a két gyors gomb ( bal oldalon az armoury crate ,,illetve a jobb oldalon ami a beállításokat előhozza) ?
Tegnap 2 szer is le kellett törölnöm a frissítéseket hozzá és újra telepíteni mert csak a program menüből indult el..de ott is folyamatosan scanelt és meg sem jelentek az előző beállítások.
Nem tudom mitől volt..normális működés után a következő bekapcsoláskor így indult el.
Az újra telepítés után szerencsére működik és azóta nincs semmi..de furcsa mert 2 hete nyúzom és semmi gond nem volt vele!

(#26) VincentVG válasza Vpeter74 (#25) üzenetére


VincentVG
aktív tag

talan egyszer volt hasonlo, ( nem 100 h mind2 gombbal ) de eddig az osszes fagyast ( 3-4 volt kb 3 het alatt - napi hasznalat mellett ) megoldotta egy sima restart.

(#27) Vpeter74 válasza VincentVG (#26) üzenetére


Vpeter74
csendes tag

Értem. Hát remélem nekem sem lesz többször mert eddig nagyon stabil volt.
Arról van valami infó ,h a külső VGA kártyát.( xg mobile).azt nem lehet már többet itthon kapni? Nem azért ,h azonnal bele akarnék ruházni csak kíváncsi voltam ,h mennyiért lenne..de egy üzletben sem lehet kapni.
Sem régebbi típust sem újat.

(#28) VincentVG válasza Vpeter74 (#27) üzenetére


VincentVG
aktív tag

jo kerdes. xg mobile reszet nem kovettem. de maga a forgalmazasa is eleg furcsa, en hetekig vartam h valahol hatha ki tudom probalni, aztan amikor venni akartam epp az sem volt tiszta h az asus oldalrol erdemes e megrendelnem ( 4-6 hetet irt, ami mglepett ). igy vegul itt a kollega tippjevel emagos akcios vasarlas lett. most a tok vasarlas is ilyen bena h keresgelem hol van, rendeljem, atvegyem. lehet h csak en voltam naiv es valszeg annyira niche termek, h nem eri meg nalunk a forgalmazasaba/marketingbe nagyobb energiat belerakni. ( egy jo egy eves eladott darabszamra nagyon kivancsi leszek ). en amugy szeretem minden hibajaval egyutt, pontosan azt kaptam amit vartam - ( 30+ youtube teszt vegignezese utan - :) )

(#29) Vpeter74 válasza VincentVG (#28) üzenetére


Vpeter74
csendes tag

Hát kb én is így vagyok ezzel. Nagyon sok tesztet megnéztem,,volt azokban minden..rengeteg jó és nagyon sok rossz vélemény. Én azt gondolom ,h ha úgy állnak hozzá az ASUS részéről mint ahogy a DECK estében (mondom úgy ,h nekem sosem volt Deck:) ) hogy folyamatosan jöttek rá a frissítések és a játékokat optimalizálták . Akkor sokkal jobb lesz ennél is.
Én tokot nem az ASUS hivatalos márkát vettem amit hirdetnek , hanem egy neve nincs márkát. Olvastam ,h a hivatalos ASUS tok szépe és jó, vízálló..stb,, Viszont nem kemény tok és ugyan úgy elnyomódhatnak a gombok és az analóg karok ha benne van. Talán az Emag -on írták véleménynek de nem biztos.
Amit vettem az tökéletes , elfér benne minden. Vízálló, keménytok. Plussz vettem szilikon tokot a gépre ,ami sztem a legjobb megoldás még. Nem koszolódik, tökéletesen illeszkedik,, nyugodtan le lehet tenni az asztalra, nagyon jó kézben,,nem csúszik, pontosan van minden kivágás ,h a ventilátorok is tudjanak működni rendesen.

(#30) VincentVG válasza Vpeter74 (#29) üzenetére


VincentVG
aktív tag

En is azt varom h az ASUS nem engedi el a kezet es hosszu tavra terveznek. minden hibaja ellenere a tapasztalat az h folyamatosan szivesen veszem elo, napi 2 orat min. mindig hasznalva van :) es ez a legfontosabb.

Valahogy nem lattam ezt az elozo kommentedet, ugyhogy mar nem tudom megkerdezni melyik tokot vetted :) es tegnap megrendeltem a gyarit... meglatjuk.

Amivel meg kuzdok es nem jottem ra, az a gombkiosztas at"setup"olasa bizonyos jatekokra. olyan mintha nem engedne barmelyik gombot barhova, es nem is irja "felul" a config ot adott jatekon. na mind1. tudok vele egyuttelni csak bosszanto. majd meg lehet raturok neten vagy csak szimplan bug(os meg es hatha javitjak..)

(#31) Vpeter74 válasza VincentVG (#30) üzenetére


Vpeter74
csendes tag

(#32) Vpeter74


Vpeter74
csendes tag

Ezt a táskát vettem. Nekem nagyon bejött. Tökéletesen illeszkedik benne. Kemény tok.
Alatta elfér a töltő.

(#33) robi222 válasza Vpeter74 (#32) üzenetére


robi222
senior tag

Légyszi egy linket adnál hozzá? Köszönöm!

(#34) robi222 válasza feherzaj45 (#18) üzenetére


robi222
senior tag

Ha ssd cserélsz akkor mindent újra kell telepíteni? És ha igen akkor hogyan? Honnan lehet leszedni a programokat?

Hol tudod át állítani assigned 8GB GPU-ra? Ez alapban benne van, vagy mókolni kell? Hétfön jön meg ezért már maxon akarom indítani a játékokat.

[ Szerkesztve ]

(#35) VincentVG válasza Vpeter74 (#31) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi, jonak tunik. nekem kozben megjott a gyari. ( 24 oran belul, szval well done asus hungary)
alapvetoen tetszik, a design bejott fotorol is, nekem kb a merevitese is eleg lesz, nyilvan nem full kemeny ez igaz.
ami nem oke - vagy csak bantja a szememet az az h van egy tepozar resz ami pont a screen -re csukodik ra. eleg puhanak tunik, de azert.... hm.. gondolom teszteltek es nem karcolodik. nagyon remelem.... :)

(#36) roenick válasza robi222 (#33) üzenetére


roenick
csendes tag

Jó fogáson vettem,de nagyon korrekt eladó. A szilikon tok is szuper.
https://www.jofogas.hu/bekes/Asus_ROG_Ally_kiegeszitok___kemeny_es_puha_tok__uvegfolia__dokkolo_140028226.htm

(#37) robi222


robi222
senior tag

Légyszi mondjátok el nekem, hogyan tudom a pc-met hozzá csatlakoztatni. Ha rádugom a gépemre akkor csak azt írja ki, hogy töltés. De nem látok átállítási lehetőséget mint egy androidnál, hogy fájl átvitel.

(#38) robi222 válasza robi222 (#37) üzenetére


robi222
senior tag

Rájöttem, hogy a vinyot olvassa de ha egy pc-re kötöm akkor nem látják egymást. Ilyenkor mit kellene át állítani?

(#39) Vpeter74 válasza robi222 (#38) üzenetére


Vpeter74
csendes tag

Én még ezzel nem próbáltam ,de a többi eszközöm (laptop,Synology,asztali PC) látják egymást WIFI-n keresztül.Bár csak fájl és nyomtató megosztást állítottam be és akkor is csak a megosztott mappákat látják,,de gondolom van más megoldás is.

(#40) Vpeter74


Vpeter74
csendes tag

Volt már valakinek ,h egy játéknál szürke lesz a képernyő ha elindul?
Ez a játék konkrétan a The Surge 2 . Steam es,,indul normálisan menüben minden jó..aztán ha indul a játék szürke lesz a kép. A tárgyleírások látszódnak, meg alul a státusz csíkok,kamera mozog meg a karakter is zene minden normális..olyan mintha egy szürke függöny lenne a kijelző előtt ami megszűri a képet.
a menübe simán vissza lehet menni..minden normális, a játékba vissza lépve ugyan az.
Már próbáltam rengeteg grafikai beállítást ,de nem jövök rá ,h ez mitől van..
Ki kell valamit kapcsolni a vagy driver probléma lehet?
Goggle ben írta külföldön valaki ezt a problémát de nem kapott igazán választ,, régi driver vissza telepítést javasoltak ,de meg próbáltam és nem jött be.
Valakinek van tippje ,h mi lehet a gond?

(#41) robi222 válasza Vpeter74 (#39) üzenetére


robi222
senior tag

Az a baj , hogy több 100G átvitele wifivel lassú lehet.

(#42) VincentVG válasza Vpeter74 (#40) üzenetére


VincentVG
aktív tag

nem volt ilyesmi nalam, de nem lepne meg ha a vegtelen windows vs game vs driver-bol adodna h biztos lesz par verzio ahol nem fut atombiztosan mint egy sony psp-n anno.

olyan van h ( dave the diver ) hibernate allapotbol visszalepve azt irja h "nem valaszol" a progi, de ha kepernyoben "ranyomok" - visszajon es megy rendesen.

engem az (is) bosszant h pl sign in-nel ( windows belepes ) minden egyes alkalommal kell hasznalnoma a touch screen-t, nem tudom elerni h pl egy X gombbal lokjem tovabb. vagy csak en benazok nem tudom, de volt mar h tovabbment.

(#43) Vpeter74 válasza VincentVG (#42) üzenetére


Vpeter74
csendes tag

Nem is sikerült semmilyen beállítással elindítani normálisan , írtam a support-nak ,de a szokásos semmit válaszolták ,h" sajnos nem próbálták ezen az eszközön,,bár a hardver megfelelő , de nem tudnak semmilyen beállítást javasolni, próbáljam én ,de nem garantálják ,h hiba mentesen futni fog"
Úgyhogy írtam is a Steam nek ,h térítsék vissza a pénzt mert nem lehet használni és vissza is kaptam.. :R

Nem hiszem ,h sokan vannak akik a The Surge 1-2 vel akarnak Ally-n játszani ,de ha van ilyen a fórumban akkor ne vegye meg mert nem fog indulni.

Én a belépésnél az ujjlenyomat olvasót sem mertem beállítani , pedig elvileg van benne..mert sokszor jártam már úgy ,h telefon,laptop is kínlódott..nem akart be engedni ..stb.
Megnézem amit mondtál mert jó lenne ha tényleg simán tovább menne egy gomb nyomással

(#44) VincentVG válasza Vpeter74 (#43) üzenetére


VincentVG
aktív tag

"Én a belépésnél az ujjlenyomat olvasót sem mertem beállítani , pedig elvileg van benne..mert sokszor jártam már úgy ,h telefon,laptop is kínlódott..nem akart be engedni ..stb.
Megnézem amit mondtál mert jó lenne ha tényleg simán tovább menne egy gomb nyomással"

ujjlenyomat cuc nekem eddig hibatlanul ment mindig, apple termekekbol jovok ott eddig sosem volt gond, szval biztam benne egybol.

kozben rajottem h a gomb "benyomas" mellett csak ugy megy ha visszaallitom desktop vagy auto-ra, es akkor ha behuzom a nyilat jobbrol ugy oke a klikk.
csak ugye van par jatek ami nem szereti ha auto-n marad es nem latja a gombokat rendesen.

("nehogy mar" kepernyot kelljen nyomkodnom, - ezert nem jatszottam sosem telon. :) )

majd valamikor en is osszekotom monitorral, billentyuzettel, mert szeretnek par emulatort kiprobalni. ( potolni pl nintendos cimeket, etc )

de annyi minden jott a game pass-el h nincs ra idom.. :)

(#45) Vpeter74


Vpeter74
csendes tag

Én is veszek minden képen egy dokkolót. Jó az ha van :)
Nekem ami egy full szuper dolog az az ,h a PS5 ről tudok rá streamelni :R
Tudom ,h sok embernek ez baromság..de nekem nagyon bejött. AAA kategóriásjátékok
úgysem futnak rajta rendesen 1-2 kivétellel , a 35-40 FPS max és amit néztem..minden hol LOW beállításra van véve a grafika. Jó..tudom..egy iyen kis kijelzőn nem feltűnő ha nem annyira részletes. Viszont a PS5 bírja és ha normális a net,,simán lehet játszani a ház bármely pontján.
Nekem ez nagyon adja..bekapcsolom a PS-t..elindítom az ALLY-n a progit.
Kapcsolódnak..a PS kontroller ki is kapcsol, illetve a tv-t is lekapcsolhatom ..és annyi.
Mondom ez Net függő..de nálam jó a sávszélesség és a falak sem durvák..az emeleten is tudok játszani az ágyból :D :D . Ráadásul elég a Silent mód mert a PS végzi a munkát..itt csak NET kell. Bekapcsoltam a System monitort és minimum 60 FPS volt amit pórbáltam.
Tudom ,h sokan röhögnek ezen..de én tökre bírom.

(#46) VincentVG válasza Vpeter74 (#45) üzenetére


VincentVG
aktív tag

tied a gep, arra hasznalod amire szeretned :) es ha ha kell, ott a power.

nekem a GTA5 antialiasing nelkul fullHD-ben akkora elmeny volt, h ott dontottem el h tuti megtartom. ( meg ha 80-90%ban en is inkabb indie cimekre fogom hasznalni. baaar pl FIFA is elegge porgeti ha 60fps-t akarok )

(#47) Vpeter74 válasza VincentVG (#46) üzenetére


Vpeter74
csendes tag

Te a GPU memória állítást próbáltad? Láttam róla videó-t ,de igazából nem értem ,h mi lényeg mert FPS növekedést nem láttam. Próbáltam én is de nem vettem észre különbséget. Nem igazán vágom ezt a hardver dolgot. Ha ezt állítom akkor mi változna ha 4GB al is elindul?

(#48) VincentVG válasza Vpeter74 (#47) üzenetére


VincentVG
aktív tag

a VRAM allitgatasra gondolsz? 1x kiprobaltam en is amikor ment ez a tema a youtube on, de azzal a 2 jatekkal amivel eppen jatszottam semmit nem vettem eszre szval szepen visszaallitottam. :)

majd amivel meg kiserletezgetni akarok az custom teljesitmeny kb 18-19W kornyekere, ez asszem performance es turbo koze esik, es van ahol pont az lenne a sweet spot..

(#49) Vpeter74 válasza VincentVG (#48) üzenetére


Vpeter74
csendes tag

Igen..ezt akarom én is kipróbálni. Vannak ezzel kapcsolatban videó-k a youtube-on.

(#50) VincentVG válasza Vpeter74 (#49) üzenetére


VincentVG
aktív tag

Igen nekem is onnan jon a legtobb info + reddit. Ha esetleg talalsz jo angol nyelvu Ally forumot, szolj majd pls. itt a prohardveren nem igazan lett nagy elet ezugyben, ( azt leszamitva amikor a bejelento cikk alatt, meg latatlanban fikazni kellett :)) - de teny, ez egy retegtermek. es nem olcso.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS ROG Ally
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.