Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyu70


gyu70
tag

Szep,meg jo, de maradok a 12/512 s22u mellett. Ugy erzem errol valo valtas kevesbe indokolt meg.

(#2) jololo89


jololo89
tag

Szép és jó, én megvettem :K

(#3) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

El kellene engedni a pontozást, mert ezeknek a 80%-a nem állja meg a helyét, főleg a kiemeltek. Virtuálisan +1 pont a vastag pontokra és akkor rendben is lesz.

Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 9 pont
Hangminőség 8 pont
Adat kommunikáció 10 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 7 pont

Elég nagy gond van, ha az S22 Ultra 9 pontos sebességet kapott, mert ahhoz képest az S23 Ultra 11 pontos. A többit már nem is igazán említem, mert csak felbosszant.

[ Szerkesztve ]

(#4) Gardaai


Gardaai
senior tag

Ha az ára nem gond, én mindenképpen váltanék.
Már ha igaz az, hogy az iOS szintű gördülékenység hardveres mintsem szoftveres..
Ez persze személyes preferencia.. Csak emiatt "utáltam" az összes androidos telefonom mióta egyszer belekósoltam az iOS-be.
Viszont nem tudtam váltani, mert a funkciók hiányoztak. Majd 1 Samsung, 1 iPhone lett a vége.
Ha ezt megoldották, akkor végre egy telefon mind felett lesz nekem. :DD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#5) NiGrR


NiGrR
csendes tag

Ahogy latom marad az i13pro :DDD

NiGrR

(#6) Bog válasza ForRedGlory (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Köszönjük az észrevételt, véleményünk a témában eltérő.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) csubííí válasza NiGrR (#5) üzenetére


csubííí
senior tag

Nekem meg a note 10+ :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Kasya


Kasya
nagyúr

A sok SD-Exy sírás itt a forumon csak kifizetodo volt es a Samsung végre hallgatott ránk. :P
Szívesen!

;]

(#9) TreXesZ válasza Bog (#6) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

Pedig ez fura, főleg hogy a tegnapi 23/23plusz teszt végén egy csomó értékben azok 10et kaptak, az ultra 9et, ez azért így érdekes... :F

[ Szerkesztve ]

(#10) ForRedGlory válasza Bog (#6) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt látom, de objektívan kellene ezek nézni vagy legalább következetes. Minden nagyobb teszt oldal szerint az S23 Ultra több ponton is jobb, mint pl az S22 Ultra. Erre fel ti 81 pontot adtatok az S22 Ultrára (ami ráadásul még Exynos volt) és 79 pontot az S23 Ultrára, aminek nulla racionális oka van. Arról nem is beszélve, hogy a sima S23 és S23+ is jobb értékeket kapott. Szóval értem én, hogy máshogy látjátok, de ha nem megy a konzekvens pontozás, akkor el kell engedni, mert így semmi értelme.

Mégis mivel kevesebb az S23 Ultra kialakítása, hogy csak 9 pontot kapott, holott tök ugyanaz, mint az S22 Ultra kialakítása, ami 10 pontos lett? A kijelző is biztosan rosszabb az S23 Ultrában, mint az S22 Ultrában? A sebessége is sokkal jobb, mint az S22 Ultra, mégis sikerült ugyanannyi pontot adni. Fotózásnál meg egyenesen jobbnak láttátok az S22 Ultrát (lol). A hangminőség sem rosszabb egy kicsit sem, sőt, de nálatok itt is rosszabb az S23 Ultra.

Egyedül kb az üzemidőt sikerült eltalálni (S23 Ulta 9 pont, S22 Ultra 7.5 pont). Mondjuk az S23 Ultra iPhone 14 Pro Max üzemidő környékén teljesít, ami meg 10 pontos lett, szóval...

Mielőtt még jön valaki, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítok a pontoknak: nem, nem érdekelnek a pontok, csak amikor már zavarja az igazságérzetem, akkor leírom. Ja még valami, iPhone 14 PM-em van, mielőtt valaki Samsung hívőnek gondol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) hito


hito
nagyúr

Nagyon, de nagyon erős lett most ez a Samsungtól szerintem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12) thomas92 válasza TreXesZ (#9) üzenetére


thomas92
aktív tag

Miközben ár-érték arányban azok 6-ot kaptak a sok 10-es mellett, ez meg 7-et a 9-esek mellett. Jelen esetben én sem tartom teljes mértékben konzisztensnek a pontokat.

(#13) Gardaai válasza ForRedGlory (#3) üzenetére


Gardaai
senior tag

Akkor nem vagyok egyedül ezzel. :))
Agyon lett fényezve az előd modellhez képest, mégis hasonló pontokat hoz.
Szerintem nagyobb skála kéne vagy nem tudom..
A tavalyi modell egy S21U-hoz nem ért fel az én véleményem szerint, nem hogy egy lapon említsük az S23U-val.

A memória kérdés is, hogy lehetőleg 12 GB-os verziót vásároljon az ember, mert 8-9 GB-ot használ a rendszer? Még szerencse, hogy annyit használ.. ennek így kell működnie.

iPhone Xs Max átlag szabadon felhasználható memória 120 MB. :DDD Ezt hívják profi memóriakezelésnek.
Ide kéne elérni, úgy látszik jó úton halad a Samsung is. S21U-m heavy appokkal, játékokkal is "csak" 7-8 GB-os eszik a 12 GB-ból. Miért nem használja a többit? :U

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#14) thomas92 válasza ForRedGlory (#10) üzenetére


thomas92
aktív tag

Szerintem nem csak a tavalyi modellhez nézik a pontokat, hanem a jelenlegi konkurenciához. Az S22U megjelenésekor nem volt iPhone 14 Pro Max 2000+ nites fényerővel, így az S23U nem a tavalyi S22U-nál rosszabb, hanem a piacon elérhető csúcshoz képest, miközben idén a Samsung nem változtatott ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#15) LosBlancosRM válasza ForRedGlory (#3) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ilyenen felhúzod magad? :DD Próbáld ki, hogy magadnak veszed a telefont, nem azért, hogy mások istenítsék, ezáltal kapj "elismerést".

A telefon pofás lett, de ennyiért az elvárható minimumot hozza. Talán. Remélem jövőre eltűnik a szemölcs.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#16) Tin


Tin
veterán

Na erre vártam :D

(#17) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

A főkamera 12.5-re binnelt képeitől valahogy többet vártam... durva zajszűrés majd élesítés, eltűnő részletek. Mennyivel lehetne jobbat kihozni belőle a 200 megapixeles raw képet utólag leméretezve?

(#18) FіkuszKukіsz válasza Gardaai (#13) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A memóriakezelésért az op.rendszer felel. Ez esetben a Google-nál kell reklamálni. Egyébként ott ahol csak 120 MB marad minden csak nem jó. Egy robosztusabb app megnyitásánál ki kell lőnie valamit, hogy futni tudjon. Nem jó ha a memória 10% -nál kevesebb áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#19) TreXesZ válasza thomas92 (#14) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

De akkor is fent áll hogy a kis tesók jobb pontokat kapnak, pedig a plus majdnem egy árban is van az ultrával, de jobb pontokon áll... :F

(#20) MaCS_70 válasza ForRedGlory (#3) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez baromi szubjektív.

Engem speciel a készített fényképek minősége háromszoros súlyozással érdekel, a sebesség meg alig.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21) thomas92 válasza TreXesZ (#19) üzenetére


thomas92
aktív tag

12-es kommentemben én is írtam, hogy nem teljesen értem jelenleg a sima S23/+ és Ultra egymáshot viszonyított pontjait, de a 14-es kommentben csak az S22U és S23U pontjaira kerestem a választ.

Mondjuk engem nem érdekelnek ilyen tekintetben a pontok, mert szerintem nehezen értelmezhetők egyébként is. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Magához a cikkhez:

"A telefon hátlapján keresztül energiát leadni is tud, ez 5 wattban maximalizál"

Nem "maximál"-t akartál írni? A "maximalizál" ebben a mondatban csak nagyon erőltetetten értelmezhető.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) DrDoktor válasza ForRedGlory (#3) üzenetére


DrDoktor
tag

+ 1 vicsorgok tőle nem jó.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#24) Ádám16


Ádám16
addikt

Szép, jó (tökéletes), de egyszerűen megszokhatatlan, kényelmetlen ez a méret már számomra.
Amióta a 13 minit használom, egy sima S22 is kezelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#25) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Köszönöm a tesztet.
Csatlakozom a topikhoz :)

(#26) wong kok wah válasza gyu70 (#1) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Szerintem megéri váltani. Nekem az S22u -val azért volt bajom.. :(

(#27) -Maci-


-Maci-
őstag

Jó kis teszt, sokan vártuk. :C
Köszönjük szépen. :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#28) MrOomen válasza HThomas (#17) üzenetére


MrOomen
tag

Jó lehetőség hogy meg lehet nézni készült képeket, de az igazi ha ki is próbálod :) Nem is értek egyet mindennel kamera teszteknél, de hát nem is kell, mindenkinek mások a preferenciái, másként látunk (és használunk) dolgokat.
Annyi plusz támpontunk van, hogy eddigi években mindig kellett várni megjelenéskor 1 vagy 2 frissítést, hogy rendbe szedjenek pár hibát. Most sokkal jobb lett a kezdeti szoftver, és ha még erre elkezdik a frissítéseket... :))
Évek óta azon kevés friss telefonok egyike az S23 széria (márkától függetlenül), aminél nincs Béta érzetem az indulásakor. :R

(#29) Gardaai válasza FіkuszKukіsz (#18) üzenetére


Gardaai
senior tag

Is.
Mivel a Google, Qualcomm, Samsung ennyire összedolgozik, a kódban lennie kell összhangnak.
Olyan nincs, hogy nem tudják úgy megírni a One UI-t, hogy több RAM-ot egyen, ezáltal jobb a teljesítmény. Ha így lenne, akkor mégis hogy működne a RAM Plusz opció?
Mobilokra nem fejlesztek sokat, de van egy kis belelátásom.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#30) Ádám16


Ádám16
addikt

+1 gondolat.
Talán MKBHD évértékelőjében volt arról szó, hogy ha a "kiveszem a dobozból, és csak használni akarom problémamentesen" telefont keressük, az Apple a nyerő.
Az S22U megjelenésekor bőven voltak gondok, ahogy olvastam a topikját.

Itt eddig mit tudunk ezekről? Flottul működik a One UI, és a többi szoftveres dolog is rendben van out of the box?

(#31) *RLaci*


*RLaci*
addikt

.

(#32) Maxxy10 válasza Ádám16 (#30) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen. Én az elmúlt napokban elég sokat nyomkodtam a telefont de nem nagyon tudtam bele kötni. Rég tetszett ennyire egy telefon mint ez :K

(#33) TreXesZ válasza Ádám16 (#30) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

Igen, eddig minden rendben, semmi zavaró tényező nincs

(#34) bajaki válasza Maxxy10 (#32) üzenetére


bajaki
őstag

Az ilyen vélemények miatt rendeltem meg végül én is. Ma érkezik, remélem nem fogok csalódni. :)

(#35) DarkChild


DarkChild
senior tag

Mrwhoistheboss szerint kamerában veri az iPhone 14 Pro Max-et.
Itt egy elég alapos összehasonlítás: https://www.youtube.com/watch?v=qdjASN3mHIE

Akksi időt tekintve 10 perccel marad el az iPhone csúcsmodelltől. Video: https://www.youtube.com/watch?v=oGGe18n24uE

(#36) Kasya válasza Ádám16 (#30) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen.
Csak a beallitasokban lehet elveszni, ha mindent szemelyre akarsz szabni.

(#37) icecave válasza DarkChild (#35) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem kár már nagyon ezeket a csúcs cuccokat hasonlítgatni. Egyik ebben jobb, másik abban (mozgó tárgyat fényképezni továbbra is nehezebb S23-al pl), de nagy általánosságban nincs akkora különbség. Csak mi fórumozók vagyunk ilyen "pixelb*zik", de akikkel együtt fogjuk nézni ezeket a fotókat, fel se fog tűnni nekik semmi belőle.
Nem tudom elképzelni azt a szitut, hogy pl. családi összejövetelen nézzük a képeket, majd a nagymama, vagy az unoka megszólal, hogy "hát a fehéregyenúly jól el van b*szva ezen a képen, ez a másik meg ISO800, pfff.....".

(#38) FіkuszKukіsz válasza Gardaai (#29) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jó de mit is kéne a RAM-ban tárolnia folyamatosan, hogy telepakolja neked? Ha nem nyitsz meg nagy memória igényű appokat akkor miért is kéne megtelítenie? Én nem fejlesztő vagyok hanem üzemeltető. Nálunk ha egy virtuális gépnél 10% alatt van a memória telítettség, akkor már vörös riasztás van és ahol lehet automatice megnövelődik.
Most néztem. Alapjáraton semmi nincs megnyitva, az op. rendszer lefoglal 4 GB-t a 8-ból. (S23+). Marad 4 meg a virtuális RAM, hogy futtass appokat, nagyméretű táblázatokat, képeket nyiss meg stb. Ha telepakolod az op. rendszerhez szükséges dolgokkal, akkor előbb-utóbb valamit ki kell lőnie ahhoz, hogy meg tudj nyitni egy robosztusabb appot. Ez lehetséges, hogy teljesítmény csökkenéshez és talán még a felhasználói élmény csökkenéshez is vezethet.

Romanes eunt domus

(#39) kkdesign válasza Ádám16 (#30) üzenetére


kkdesign
senior tag

Volt pár telefonon, de ez nálam is totálisan rendben van. Android fronton ennyire smooth kifejlett oprendszerű telefont még nem fogtam a kezembe (és ez az első day1-ként vásárolt telefonom, amelyre a gyárból kilépve még 0! rendszerfrissítés érkezett, és SEMMI bajom nicns vele, de totál semmi, sehol.) :)egyszerűen csak tök zsírkirály :)

(#40) bigdigit


bigdigit
addikt

Már nekem is a futárnál így becsatlakozom. Egy dolgot már most eldöntöttem. Ha tényleg minden olyan jó az alap szoftverrel én ezentúl biztos nem frissítek míg be nem bizonyosodik valamit megint el nem szúrtak.

(#41) e.vid válasza ForRedGlory (#10) üzenetére


e.vid
senior tag

+1.
Érezhetően gyorsabb, simább az elődnél. A kialakításnak is jót tett, hogy kevésbé van lekerekítve.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#42) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az Expert Raw asztro módja a 7-10 perces expókkal az S23 Ultra sajátja, vagy minden telefonon elérhető, amit támogat a szoftver?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) AndrewTdi válasza csubííí (#7) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Én arról váltottam. Amikor a hivatalos bemutató másnapján elhoztam a boltból a telefont, nem is annyira izgatott fel, mert baromi jó telefonnak éreztem a Note10+-t. Persze volt néhány apróbb bajom vele (pl a 120hz képfrissítés hiánya, a pl FHD 60fps videózáskor meglévő megdöccenés és be be laggolás, stb), de úgy voltam vele, hogy ezekkel együtt lehet élni (bár nekem az elejétől fogva ezeket csinálta, és egy akkori csúcskészülékhez képest néha felment a pumpa ezek miatt, de évek alatt megszoktam) 3-4 órán keresztül ki sem bontottam a S23U-t, valahogy nem izgatott annyira a N10+ mellett. Majd amikor este felé elcsendesedett körülöttem mindenki, kibontottam. B@szki de jól néz ki. Még az este folyamán átköltöztem bele, nyomkodtam egy keveset, majd elmentem aludni. Viszont másnap elkezdtem babrálni, használni. 1-2 nap után mondtam én is azt, hogy most már érzem ás látom a különbséget. Az, hogy megéri e ezen az áron, abba nem megyek bele, mert mindenki tudja mennyit keres, mire van szüksége, mire költ, stb.
Viszont ha most vissza kéne állnom a N10+-ra... Na az ezek után megviselne...

[ Szerkesztve ]

(#44) viragdani01


viragdani01
HÁZIGAZDA

Átbeszéltük szerkesztőségileg. A kialakítás és a sebesség pontjain emeltem +1-et. A kijelzőben nem adunk 10 pontot, mert a Samsung tud ennél jobb panelt gyártani (az iPhone 14 Pro modellekbe), a 9 pont szemlélteti, hogy ez egy remek kijelző, de a tavalyi, technológiailag pedig van jobb házon belül is. Hangban a 3,5 mm-es jack és a rendes front facing sztereó hangszórók hiánya miatt (ami pl. Sony 1 IV-ben vagy a ROG Phone 6-ban megvan, tehát technikailag ez is megoldható) marad a 8 pont.

#22 MaCS_70: Köszönöm, igen, javítottam. :R

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#45) leslien


leslien
nagyúr


megmondtam vagy megmondtam...Snapdragon... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#46) Luck Dragon

Szuper készülék lett, nagyon tetszik. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) HThomas válasza MrOomen (#28) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

S10+-t használok most, és mint telefon még teljesen jó nekem... viszont elgondolkodtam azon, hogy a kamera miatt váltanék, és akkor nyilván az Ultra jön csak szóba. De valahogy nincs meg az a hűha faktor az S23U képeit nézegetve. A dilemma az, hogy az Ultra árából vehetek pl egy Sony RX100-at, ami meg köröket ver a telefonra minőségben, cserébe persze plusz egy eszköz, amit cipelhetek magammal.

(#48) xhege


xhege
addikt

Piszok jó lett ez mint telefon. A kameráját csiszolgathatnák még Samsungéknál és tökéletes lenne. :)

(#49) gyuri81 válasza HThomas (#47) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Ez egy telefon továbbra is ( + zseb pc), nem fényképezőgép :B
Attól függ mire akarod használsz majd a képeket amiket készítesz vele.

(#50) MrOomen válasza Ádám16 (#30) üzenetére


MrOomen
tag

igen!
Ebben elég kritikus vagyok, pont fentebbi kommentemben írtam hogy végre nincs Béta érzetem a megjelenéskor :)
apróságok biztos vannak, nem mondom hogy nem, de teljesen rendben van mindhárom modell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.