Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 09:33:23

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A CPU hűtőkkel foglalkozó topic második felvonása!

Előzmény:
Milyen cpu hűtőt vegyek? - Archívum I. [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Mondhatnám, hogy első, de asszem megkímélem ilyen hülyeségekkel a topicot, na meg amúgy is Race az első :DDD

(#3) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

#4989 Hoffer!

:W Télleg elnéztem az értékelést, megzavart ez a sok silent... :U , de a tényen nem változtat, hogy nagyobb fordulatszámon prudukálja azokat az eredményeket, mint a Nyinnya alacsonyabbon. A ''legjobb'' kifejezés indította be a kis fogaskerekeket nálam. Nem azt mondom, hogy a Nyinnya a legjobb, de nem is a Silent Knight.

Azért megnézném, hogyan cserélsz ventit az ASUS-ban, amennyiben besz@rna. ;]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4) ambrus14


ambrus14
tag

senki nem tud segíteni ababn h milyen hütöt vegyek a z S478-as, p4-es intel prescott 3ghz-semre? :F ...Nézegettem a hütöket de nem tudtam dönteni...
Amiken gondolkodtam:
Gigabyte G-power pro
Asus silentknight
Asus silent square pro
glacialtech turbine 4500
ezeken gondolkodtam, de nem tudtam eldöteni potnosan melyik legyen :F vagy akár elfogadok más ötleteket is csak elég jó legyen ahoz h hidegen tartsa a 3,8környékén járó prescottom :C
És sz sem hátrány ha halk, mert a mostani gyári elég hangos föleg 4000 fordulat könyékén :B
Elöre is köszi! :U



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#5) Sleed válasza ambrus14 (#4) üzenetére


Sleed
aktív tag

ezek közül a silentknightre szavaznék... :U

(#6) Bagira01


Bagira01
veterán

CM Hyper TX-nél van jobb hűtő am2-re 5k körül?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#7) dany27


dany27
őstag

milyen lga 775-ös cpu hűtőt tudnátóok ajánlani egy intel pentium d930hoz max 8E lehet és jó is legyen meg jól is nézzen ki mert plexi oldalú házba megy!!

előre is köszi! én Zalman CNPS7500-AlCu LED erre a zalmanra gondoltam! mást mit tudtok még ajánlani ??


(#8) Bagira01


Bagira01
veterán

Egy ilyen zsír nagyban befolyásolja a hűtést?[link]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#9) Sdi válasza Bagira01 (#6) üzenetére


Sdi
addikt

Nincs.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10) Sdi válasza Bagira01 (#8) üzenetére


Sdi
addikt

Esetleg pár fokot jelenthet mínuszban / ha valóban jó minőségű /.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#11) Bagira01 válasza Sdi (#10) üzenetére


Bagira01
veterán

Tesztet még nem láttam róla de ha zalman csak jó:)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#12) Sdi válasza Bagira01 (#11) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor valóban jó lehet, de túl nagy különségeket ne várj.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#13) ambrus14


ambrus14
tag

még mindíg keresem a választ ara h milyen hütöt ajánlotok az s478-as, prescott 3ghz-semre!
Az említitteken kívül még a Scythe Ninja-n is gondolkodtam...de teljesen tanácstalan vaok :F ...anyi jó hütö van de nem tudom eldönteni h milyet vegyek ami halk és higen tartja a procim :F

Lécci segítsetek :U

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#14) Sdi válasza ambrus14 (#13) üzenetére


Sdi
addikt

Ha van rá pénzed, a Ninjánál jobbat nem nagyon találsz.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#15) Bagira01 válasza ambrus14 (#13) üzenetére


Bagira01
veterán

Asus Silent Square sem rossz.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#16) BioNiCMaN válasza ambrus14 (#13) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Mennyit szántál rá? :U

Ezt csak úgy mellékesen:
Asus Silent Square: [link]
Scythe Ninja: [link]

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#17) BaKeSZ87 válasza Bagira01 (#8) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

:DD Most erősen le van axiózva :D

MOD: Most nézem, 1év garral adják :Y

[Szerkesztve]

(#18) yakuza.tora válasza ambrus14 (#13) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ninját vagy Infinity-t ajánlanék!
Egyébként a Tt Sonic Tower sem rossz! (főleg, ha belefutsz egy olcsó vételbe)

Alléz Olympique de Marseille!

(#19) ambrus14


ambrus14
tag

Igen..ahogy nézegetten a ninja tökéletes lesz csak sehol nem találok jó áron egyet :F valami boltot ajánlotok vagy valakinek esetleg eladó sorba kerütl egy esetleg? :))

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#20) Bagira01 válasza ambrus14 (#19) üzenetére


Bagira01
veterán

A ninja-k 10k fölött vannak(12-13k) Sztem inkább 8,2K-ért silent square

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#21) BioNiCMaN válasza Bagira01 (#20) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Csak szólok, hogy pl. Bandit-nál [link] 10k alatt van, egészen pontosan 9766HUF.

Sztem 1500 HUF-fot megér a különbség.

Tts-nél [link] pedig sztem raktáron van 10980HUF-ért.

Némmá' Schenkernél [link] meg 8200 pénz a Nyinnya! :C

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#22) Bagira01 válasza BioNiCMaN (#21) üzenetére


Bagira01
veterán

Úgy már tényleg egyértelmű :R . Gyorsan én is szerválok tőle egy hyper tx-et.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#23) yakuza.tora válasza Bagira01 (#22) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na az is szép darab! :C :C :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#24) RexpecT válasza Bagira01 (#8) üzenetére


RexpecT
addikt

Még anno a Magyar PC Magazinban volt egy teszt a pasztákkal (volt vagy 6-7 fajta) és a leggagyibb(valami általános ''Mari néni mindehova kenheted'') meg az akkori Zalman kozott volt vagy 2 fok eltérés szoval az meg nem számottevő(bár lehet hogy megéri).

(#25) ambrus14


ambrus14
tag

asszem még ma megrendelem a ninjam...8,2k-ért a hülyének is megéri :)) ...olcsobb mint az asus silent square :DD

[Szerkesztve]

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#26) BioNiCMaN válasza ambrus14 (#25) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hajrá! :C Én még 13.5-ért vettem tts-től. Igaz fél éve. :B

Méret ügyileg elfér? :F

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#27) ANT válasza BioNiCMaN (#26) üzenetére


ANT
őstag

Már egy ideje elég népszerű darab, nem csoda, hogy megy lefelé az ára! :C

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#28) ambrus14


ambrus14
tag

gondolom p4p800-ra csak rámegy :P ...a házon meg megoldhatok az egyéb helyproblémák :))

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#29) Calibos válasza Bagira01 (#8) üzenetére


Calibos
addikt

Igen, a minőségi nagyon is...
Nekem van Kb. 1 éves tesztem pasztákról. Én Zalmanért nem adnék ki pénzt, inkább akkor Artic Silver 5,- míg ez pár éve a legjobban hűtő-pasztának számított a világon, napjainkban a 4-5 helyre szorult vissza!
Pill. ez a Number1 Coollaboratory Liquid csak rézhűtőkhöz ajánlott és amit nem írnak hogy hosszabb használat után elég nehéz eltávolítani a Cpu-ról.

( amit belinkeltél Zalmant, azt Vga hűtőcserénél érdemes használni, tudod Vga hűtőcserénél elvész a garancia).

(#30) Zé_Mester válasza ambrus14 (#28) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Sztem nem lesz gondod a felhelyezéssel.
Nekem is hasonló kialakítású lapom van (ABIT IC7), és problémamentesen felmegy rá.
És rohadt jól hűt :D

(#31) hektor24


hektor24
aktív tag

Üdv!
Abit AB9 alaplapot Intel Core 2 Duo E6320 1,86GHz-es procival szeretnék venni. A későbbiekben tervezem a proci húzását. Zalman CNPS9500 AT procihűtő megfelelő lesz az alaplapra és a húzáshoz?
Előre is köszi a segítséget!!!!! :R

(#32) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Üdv!
Abit IC-7G, Prescott 3 Ghz, alapjáraton Zalmann hűtővel kb. 48 C, ha terhelni kezdem kúszik szépen 52-re és már a gép is belassul. Normális ez ? :F Hűtőcsere esedékes?
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#33) BioNiCMaN válasza hektor24 (#31) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem köpködni akarom a Zalmant, de lassan már csak a nevét fizetjük... :U
[link]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#34) FuckeR19 válasza BioNiCMaN (#33) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nekem 9500ledes Zalmanom van, és naon meg vagyok elégedve vele. Igaz hangja lehetne kevesebb is de sztem jó vétel volt.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#35) memorix válasza BioNiCMaN (#33) üzenetére


memorix
aktív tag

Ez a teszt ne mérvadó és nem használható fel egy komplex döntésre. A linkelt teszt arról szól, hogy egy adott fordulat mellett 1-2 fok különbbségek vannak egy jól fütő P4-s
CPU-l. A fenti kérdésben szereplő C2D processzor fele körüli hőt termel mint a tesztelt P4 -é. Valamint nem teljes fordulaton történt a teszt így ez semmire sem használható... :R

Ha teles fordulaton és a legkisebben, 4x rámérve tesztelt volna a cikk iró, valamint a zajt is mérte volna ábrákon akkor sokkal közelebb lenne a valósághoz...és 1-2 fok különbbség nem mérvadó...lehet itt mérési hiba is...

(#36) tothbe válasza BioNiCMaN (#33) üzenetére


tothbe
addikt

azért nem minden zalman-nál csak a név van.
Asszony barebone-jába most vettem egy cnps8000-et és nagyon elégedett vagyok, iszonyat halk és nem is néz ki rosszul. 6,5cm-es magasságban pedig nem nagyon tudsz ennél jobbat ajánlani. ;)

By(e) Tothbe

(#37) BioNiCMaN válasza FuckeR19 (#34) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

& #35 memorix!

Sejtettem, hogy a Zalman tulajoknak nem fog tetszeni amit írok. ;]

Én is voltam Zalman tulaj, most is egy Zalmi hűti a Gigabyte VGA-mat gyárilag, és az a leghangosabb a gépemben... :W

''Nekem 9500ledes Zalmanom van, és naon meg vagyok elégedve vele. Igaz hangja lehetne kevesebb is de sztem jó vétel volt.''

Ez a hsz különösen tetszett... Tehát lehetne halkabb, de nagyon meg vagy vele elégedve... :U De azért nem tökéletes, akkor, ugye? :F

Az én véleményem az, hogy ezek az új (9x00 széria) Zalmik szépek és hangosak, legalábbis ha tényleg használni akarjuk őket arra, amire tervezték őket, ami ugye a hűtés. Arról nem is beszélve, hogy elcsépelt a dizájn is. Mindegyik ugyanúgy néz ki.Ez szigorúan az én véleményem! :R

#36 tothbe! A 8000-es előtt le a kalappal, komolyan, ahhoz képest, hogy mekkora, nagyon jó! Ja és pozitívum, hogy ez nem ''egyen'' Zalmi, igazán egyedi! :R Nézegettem én is, de aztán kasza lett belőle (pl. azért, mert nem sokkal volt olcsóbb, mint a Ninja (2-3k)). :B Ez alig fér el a házamban, de kurv@ jó! :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#38) tothbe válasza BioNiCMaN (#37) üzenetére


tothbe
addikt

Ne aggódj, én sem vagyok Zalman párti. ;]
De a 8ezres tényleg nagyon eltalált darab. Igaz ugyan, hogy a kényszerüség miatt lett ez a gépbe, mert a méretek nem hagytak nagyon válogatni, de sose legyen nehezebb és rosszabb választásom. :DDD

Amúgy ha tehetem, én az AC-t, a HyperTx-et és természetesen a Scythe-ot preferrálom. :R

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#39) BioNiCMaN válasza tothbe (#38) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Igazán nem aggódtam. :DDD

Van egy AC 8cm-s ventim, egy kanyi hangja sincs és nagyon okosak azok a kis gumi izék, amik az egészet összefogják. 64 Pro-val is szemezgettem még az Opteronos korszakomban, csak aztán úgy döntöttem, hogy univerzális hűtőt veszek, így lett a kaszás nyinnya. :D Ami alól rövidesen ki is került a ''kis'' Opti. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#40) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali

procihűtőt vennék és nem tudom melyik kéne:
ac freezer 64 pro vagy thermaltake blue orb 2? a blue orb első sorban a világítás miatt jön szóba:)
vagy van más hasonlóan hatékony világítós venti, mint a freezer pro?

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#41) spyduck válasza sanyixXx (#40) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én zalman párti vagyok és inkább ajánlom a zalman cnps7700cu-led hűtőt! Megkapod már olyan 5-6k-ért!
Mondjuk blue orb 2-t most láttam 4,5k-ért hírdetik!

[Szerkesztve]

(#42) subaruwrc


subaruwrc
félisten

sziasztok.schyte infinity vagy zalman cnps 9500 led? a zalman 9500at az csak inteles de azon van led? tud valaki infinityt olcsón? :R :R :R :R :R :R

(#43) BioNiCMaN válasza subaruwrc (#42) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Infinity egy ledes 12cm-s ventivel. :D ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#44) subaruwrc válasza BioNiCMaN (#43) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ez a kreatívitás :C :C :C probléma megoldva.... félig. már csak egy infinity kéne 10k körül.......

(#45) FuckeR19 válasza BioNiCMaN (#37) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Hát nem létezik hibátlan hűtő (sok :) ) VGA-m is Zalmi hűti, vf700. Jó is, és csöndes is :DDD De izlések és pofonok.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#46) yakuza.tora válasza subaruwrc (#44) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nézz körbe schenker88 -nál vagy Z0ty bazárjában! Annyiért biztos lesz. A helyedben én alkudoznék is! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#47) Daert


Daert
őstag

Hali!
A hozzáértőktől kérdezném,melyik hűtőt éri meg jobban megvenni? :F
Asus v60 vs. Scythe Mine vs. Asus Arctic Square :C

Elsősorban a hűtési teljesítményük érdekelne.
Előre is köszi!! :R

[Szerkesztve]

(#48) BioNiCMaN válasza Daert (#47) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha csak ezek közül lehet választani, akkor ez szerintem fogas kérdés. :U Mert:

a V60 nem multi (nem tudom ez nálad mennyire számít), 4 HP de alu témás az egész (2300rpm, 36.5CFM, 630g)

az Arctic Square multi, 4 HP, de dettó alu téma az egész (2300rpm, 36.5CFM, 666g ;] )

a Mine ''csak'' 3 HP-s de egy full rezesbanda jáccik benne. (1,500rpm, 42.69CFM, 560g)

Légszállításra mint az kitűnik a Mine a legjobb (a három közül), köszönhetően a nagyobb ventinek és valszeg halkabb is, mint az ''kérdéses'' Asus-ok, lévén alacsonyabb fordulaton pörög. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mennyit számít a HP és a talp anyaga, illetve a HP-k száma. Részemről így első ránézésre ennyit tudtam elmondani. :B

Ja és mindehhez hozzáteszem, hogy nem vagyok hozzáértő, csak osztom az eszet és amit leírtam az szigorúan csak az én véleményem. ;)

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#49) werest


werest
csendes tag

Sziasztok!

A P4es 3.4ghz (650) sock. 775 processzorom gyári hűtéssel terhelés nélküli állapotban 55 fokos. Ez elvileg bőven lejjebb vihető és kellene is mert terheléssel könnyedén felugrik 80 fokra. Tudnátok ajánlani 5-7 e forintért minőségi hűtőt odaírva hogy körülbelül mekkora hőmérséklet csökkenést tudna kiváltani? Köszönöm előre is.

(#50) stultus78


stultus78
tag

Hali mindenkinek.
Sikerült beszereznem 1 intel core duo 2 e6600-ast,és nem tom milyen léghütőt szerezzek hozzá.
Zalmant, asust, ninját néztem ki.
mit gondoltok?
üdv Zsooti
:F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.