Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74187) Cifu válasza Intruder2k5 (#74186) üzenetére


Cifu
nagyúr

NAT-ol a UPC, amikor IPv6-on vagy, akkor az IPv4 címed NAT-olva van, most kerestem én is rá Kali válasza után.

A lényeg, hogy a UPC IPv6 rendszerre áll(t) át, és az IPv4 e felett van jelenleg megvalósítva egy tunnel-ben. Amikor valakinek gondja volt/van az IPv6-al, akkor épp ez a NAT-olás a probléma, mert IPv6 beállítás esetében privát IPv4-et kapsz (pl. 192.168.0.10), és ezen keresztül kommunikálsz. Míg amikor hivatalosan IPv4-re állítanak át (valójában IPv4 over IPv6), akkor egy publikus ("valós") IPv4 címet küld ezen a tunnelen keresztül.

Tehát IPv6 esetében ha te mondjuk meghívod a Prohardver.hu-t, a te routered megkéri a UPC rezidens routerét, hogy kérje le a Prohardver.hu oldalt, és ez a rezidens router fogja a valódi lekérést megcsinálni, majd továbbítani feléd. Úgy, mintha egy router módban futó HGW mögötti routerről érnéd el az internetet.

Lehetne nyugodtan IPv6 és publikus IPv4 is egymás felett, csak az IPv4 címekkel így kufárkodik ezek szerint a UPC. Az IPv6 esetében NAT-olt IPv4-et kapsz, ami kívülről ugye nem látszik (nem tudod elérni IPv4-en a gépedet).

Legalábbis ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.