Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) Latency válasza atilla100 (#57900) üzenetére


Latency
senior tag

Amikor én 2012-ben kötöttem az előfizetésem a telefonos kisasszony is azt mondta elsőre, hogy sajnos itt nem szolgáltatnak. Ekkor mondtam neki, hogy az előző lakónak is UPC volt bekötve. Ez után kért egy kis türelmet, hogy megkérdezze a kollégáját. Amikor visszajött, hirtelen mégis lett szolgáltatás.
Sőt, mint a bekötésnél kiderült itt van a UPC-s doboz az ajtóm mellett. :DDD

(#57902) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Kb 1 év és 3 hónappal a hűség lejárta előtt ha minden igaz sikerült csomagot módosítanom.
Ami eddig volt:
Gold TV + 120 Mbps + alap telefon + HD csomag = 7125 Ft

Múlt héten felmentem a UPC honlapjára, beírtam a címem és az alábbi ajánlatokat láttam:

Mix Príma 500 :)

Ma visszahívást kértem az UPC-től, elmondtam nekik mit szeretnék, először nem találták sehol sem az ajánlatot...

Aztán kis huzavona után sikerült megkötni az ajánlatot.
Tehát 6999 Ft + 1000 Ft a HD csomag.

Jövőhét elején érkezik a Connect Box, és a beüzemeléstől él a csomag az új csomag. Egy apró kérdés, a szerződést már meg kellett volna kapnom? Mert az még sajnos nem érkezett meg email-ben...

(#57903) Gubek-Einste válasza golfvariant (#57902) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem sokkal a telefonos ügyintézés után pár órán belül meg kellett volna jönnie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57904) golfvariant válasza Gubek-Einste (#57903) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Annyira nem aggódom, legutóbb sem küldték meg csak miután többször kértem tőlük telefonon :)

(#57905) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

UPC internetet szeretnék beköttetni, de az oldalukon csak azt látom, hogy 12 és 24 hónap hűséggel lehet. Kérdésem: van rá lehetőség, hogy hűségidő nélkül legyen netem náluk? (Nem tudjuk, meddig maradnánk az adott lakásban, aztán ha költöznénk, a DIGI internetszolgáltatását vennénk igénybe. Sajnos ezen a környéken viszont még nincs DIGI.)

Előre is köszi a segítséget.

(#57906) Gubek-Einste válasza Vesporigo (#57905) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd fel őket és megmondják mennyi lenne hűség nélkül, nem lesz olcsó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57907) csabi63 válasza atilla100 (#57900) üzenetére


csabi63
senior tag

Bonyolítod a dolgokat, ahelyett, hogy felhívnád a 1221-et. Házszám vagy lakásajtó pontossággal megmondják, hogy elérhető-e ott a szolgáltatás. Ez a kóborlás és jelvadászás viccnek is rossz. Más jelet úgyse nagyon találsz, mert a város 98%-a UPC terület.

A Greencom-ról annyit tudok, hogy 2-3 utcában szolgáltat a Derkovits lakótelepen. Ezen kívül még egy apró foltjuk van valahol a város másik részén. A legtöbb ember a városban azt sem tudja, hogy léteznek. Ha néha szóba kerül valahol, az általában panaszkodás a lassú net miatt. A max hivatalosan 80, de sokszor csak a garantált 40. Körülöttük meg mindenhol UPC.

(#57908) szabogabor10


szabogabor10
veterán

XI. kerület, kábel tv halott. Ahogy nézem másnál is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57909) Szállító76


Szállító76
tag

Debrecen belvárosában van valakinek net és telefonon nálam már egy órája halott.
A 1221-et sem sikerül elérnem. Biztos még alszanak.

[ Szerkesztve ]

(#57910) blakey válasza szabogabor10 (#57908) üzenetére


blakey
titán

Reggel 6-kor sem volt, 1221-en az automata jelezte, hogy 11. ker., Budaörs és Debrecen területeken fennakadás van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57911) ArthurShelby válasza blakey (#57910) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam 11.ker ok

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57912) blakey válasza ArthurShelby (#57911) üzenetére


blakey
titán

Értem, de nem volt az 0:20 és 6:00 között, most nem tudom mi van, de 7 körül már volt valami.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57913) zamo


zamo
csendes tag

tegnapi UPC
Rendeltem egy 3. mediaboxot két hete.
Az ügyfélszolgálatos először postával akarta kiküldeni, majd rájött, hogy a beüzemelés miatt - videótár - csak technikus hozhatja ki. (érdekes módon ez az első alkalommal nem volt gond) Mondtam is az ügyfelesnek, hogy nekem az nem kell, mert erre nem használjuk, de nem is nagyon tudnánk, nagy a távolság a modem és a szolgálati hely között, kábellel áthidalhatatlan, de azt mondta, hogy nem lesz gond :D
Lett :D :D
Tegnap, amikor a technikus felhívott, hogy jön, rákérdeztem erre, de nem tudott semmit. Tájékoztattam, majd zavart lett :D és közölte, hogy fel kell hívnia a főnökét. Ezek után hosszasan beszélgettem az ügyfélszolgálattal, de nem jutottunk kompromisszumra :D
A upc álláspontja, hogy a mediaboxot csak teljes beüzemeléssel adja át, az enyém, hogy a nem könnyen üzembe helyezett hálózatot ne szedjék szét (a router vmiért kényes a lanok használatára, hajlamos a teljes összeomlásra)
Itt tartunk most, hiába fizetnék egy 3. mediaboxért és hiába nem kell a videótár ők csak így hajlandóak beüzemelni :D

(#57914) pjen válasza zamo (#57913) üzenetére


pjen
félisten

Tedd közelebb a Tv-a beüzemelés idejére,a szerelő összeköti koaxal+ utp vel.Mikor elmegy kühúzod az utp kábelt,Tv-t vissza teszed a helyére.Alá a box bele a koax és nézed.Végig is húzhatja az utp-t a szőnyegen a box-ig.Ha elmegy kihúzod.

(#57915) zamo válasza pjen (#57914) üzenetére


zamo
csendes tag

alighanem ez lesz
csak tegnap erre nem voltam felkészülve :D
a rugalmatlanságuk pedig meglepett

(#57916) Chriss745


Chriss745
tag

Sziasztok!

Másnak is van olyan baja a Horizon box-al, hogy a 7 napos visszanézésben véletlenszerűen a kép megáll, hang megy tovább, trutyi, majd egy 10-15 mp múlva újra összeszinkronizál a kettő? Nem hálózati probléma van, mert ha visszatekerem, vagy 3 nap múlva nézem, akkor ugyanott szétesik újra és újra. Érdekes módon böngészőben ugyanaz a felvétel, ugyanabban a pillanatban nem esik szét, tehát a felvétel elmételieg jó (hacsak a box-os és horizon go-s adások nem külön vannak tárolva, de ekkora marhaságot csak nem csinál még a UPC sem).

Nyitottam ticketet, bácsika kijött, és méregette a TV jelszintet, mondtam neki, hogy csókolom, de a 7 napos visszanéző etherneten jön, elég feltűnő, hogy kihúzzuk a koax kábelt amit nézeget, és még mindig megy az adás, sanszos hogy nem a koaxal lesz a gond, mert nem ott jön a jel, és laptop-ot rádugva a box ethernetjére 510-et mérek speedtestel, és a ping is beton stabil. A végén elismerte, hogy nem tud vele mit csinálni, cseréli a boxot, hátha. Természetesen nem oldotta meg a problémát, és holnap jönnek megint, de szerintem 100%, hogy nem csak nálam van ez a gond, a box úgy szar ahogy van, csak nem ismerik be.

Ha valaki szintén belefutott ebbe, légyszi megírná, csak hogy tudjak holnap mire hivatkozni, hogy nehogy nálam akarjanak már újrakábelezni.

Köszi!

(#57917) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

lenne 1 kérdésem, amire az ügyfélszolgálaton, nem válaszolnak, és csak expertebb felhasználók tudják:

van 1 GOLD előfizetésem media carddal, a media cardot a kártyaolvasó modullal 1ütt szeretném átvinni 1 másik kerültbe, másik TV-be, ahol szintén ugyanolyan csomagú UPC előfizetés van.

Ez így fog tudni működni v a media card és CI modul helyhez kötött?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Z

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#57918) blakey válasza zotosz (#57917) üzenetére


blakey
titán

Ha költözöl akkor semmi akadálya, ha ki szeretnéd próbálni akkor ha az adott helyen minden ugyanaz működhet a dolog, de hogy meddig azt nem tudom. A modult bármikor, bármilyen tv-be áthelyezhető, maximum nem kompatibilis vele a tv és akkor 1221 viszont ebben az esetben nem fogják aktiválni, mert nem arra a címre van bejegyezve a médiakártya.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57919) 4Grider válasza zotosz (#57917) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én szoktam két külön település között mozgatni a médiakártyát, de a két település azonos hálózatkódú, így nem csoda, hogy működik a mozgatás. A hálózatkódokat ezen az oldalon megtalálod.

(#57920) boneyard válasza Chriss745 (#57916) üzenetére


boneyard
tag

Ugyanez van nálam is, elég idegesítő, mert másodpercek kimaradnak a képből és baromi sűrűn. Én mobil applikáción teszteltem és ott nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#57921) AtaWrc válasza Chriss745 (#57916) üzenetére


AtaWrc
tag

Nálam is előfordul, és teljesen kiszámíthatatlan módon
:Y

(#57922) golfvariant válasza golfvariant (#57902) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Kicsit késve, de megérkezett a szerződés :) Ezekszerint tényleg lesz Gold TV+500Mbit+Alap telefon és HD csomag 7999 Ft :)

(#57923) gduck válasza Chriss745 (#57916) üzenetére


gduck
addikt

Ez a hiba csak kisbaltával orvosolható! Az a box egy rakás szar!

(#57924) ArthurShelby válasza gduck (#57923) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jó lesz oda a nagybalta is :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57925) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

megkeresett ma az upc.

zuglóban lakunk, jelenleg határozatlan idejű szerződésünk van az upc-vel egy analóg bronze-ra és egy 30-as netre, ezért fizetünk 5,8k-t havonta. digi nincs a területen most.

ma kiajánlottak két megoldást:

a) analóg bronze + 120-as net, 4,7k-ért, tehát bő egy ezressel olcsóbban vagy
b) digital bronze + horizon médiabox + 120-as net, 5,8k-ért, több csatorna, azonos áron

elkezdett bennem kattogni a vekker, hogy az upc már évek óta nem csinált ilyet, 3 vagy 4 éve nem hajlandóak semmit akciózni, bár évente felhívnak, de nevetséges ajánlatokkal. most viszont erősen belehúztak, ezek előnyösnek tűnnek. beugrott, hogy lehet azért, mert jönni tervez a digi a területre, és így akarják előre "befoglalni" az ügyfeleket előlük.

mennyire van ebben ráció mennyire szokott ilyennel kommandózni az upc? mennyire lehet ebből a fentiekre következtetni? ha jön a digi, nem írnék alá két évet most.

(#57926) Motion_Blur válasza golfvariant (#57922) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szia!

Grat, ez valamilyen titkos csomag? :D aktív csomagok között nincs ilyen. 2 hónap múlva jár le a hűségem. Egy ilyen pakkra szívesen újrakötném.

Hova írtad be a UPC oldalára a címed, hogy ilyen ajánlat jött ki?

Ez az ár társasházi kedvezményes vagy sima?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57927) ArthurShelby válasza Motion_Blur (#57926) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ilyen ajánlatokat telefonon szoktak kapni. Általában, ha volt már 2 év hűséged a upc-nél már olcsósít, de ha a területen jelen van más szolgáltató is jó minőségben az is lejjebb nyomja az árat.
Ilyenkor úgy kell velük alkudozni, mintha a piacon lennél. Viszont ezek az alapok kellenek (2év, versenytárs minőségi szolgáltatása)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57928) ArthurShelby válasza DeFranco (#57925) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Elvileg pont emiatt titkolják egymás előtt a gyártók, hogy merre fejlesztenek.
Nem lehet, hogy pl a telekom jelen van ott jó minőségben (vagy valaki más)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57929) WAINKILLER


WAINKILLER
csendes tag

Sziasztok !

Valaki ha tud segítsen már legyen szíves UPC Connect Box-hoz keresek részletes és teljes körű telepítési útmutatót haladóknak minden létező beállításra kitérően magyar nyelven.

Előre is köszönöm

(#57930) DeFranco válasza ArthurShelby (#57928) üzenetére


DeFranco
nagyúr

telekom már régóta itt van, de nem sok vizet zavar, nem nagyon késztette őket ajánlatadásra az elmúlt 3 évben

nézegettem én is őket amikor az upc emelt egy komolyabb összeget az előfizetési díjon de nem jöttem volna ki olcsóbban velük sem.

a digi azért érdekel egyedül, mert van náluk 3-4 csatorna amit kifejezetten nagyon szeretnék nézni és az upc-nél nincs vagy komolyabb felára van (német mainstream csatornák). mivel egyébként egyáltalán nem nézünk tévét, az összes többi indifferens, a netből meg egyszerűen elég a 30 Mb, nem mozgat meg, hogy megemelik 120-ra

így a dilemma a "zárcsökkenés" elfogadása és lekötni magam két évre, így bukva a digit ha lesz egyáltalán vagy lehet hasztalan de kivárni a digire. mondjuk jele nincs a digi bővítésének, csak én logikáztam ki, hogy ha ennyire aktívak lettek hirtelen az ügyfélmegtartásban akkor lehet várhatóak.

(#57931) adika4444 válasza DeFranco (#57930) üzenetére


adika4444
addikt

Keresd fel a DIGI üfsz-t, hátha mondanak valamit, vagy nézz szét a környéken a DIGI utcakeresővel. Ha hozzád közeli utcák látszanak, vagy bővül néhány nap alatt a lista akkor lehet érkeznek.

üdv, adika4444

(#57932) golfvariant válasza Motion_Blur (#57926) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Csomagoknál meg tudod adni a pontos címedet a személyre szabott ajánlatokért:

6999-re jött volna ki nekem HD csomagok nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#57933) canniball válasza golfvariant (#57932) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott nekem ugyanazokat a Trio csomagokat dobja mintha be sem írtam volna a címem, Mix Príma sehol...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57934) DeFranco válasza adika4444 (#57931) üzenetére


DeFranco
nagyúr

körülnéztem, hírük nincs a környéken, csak az m3 keleti oldalán és az örs környékén vannak jelen.

ez innen már nagyon off, ezért köszönöm a tanácsokat, ezek mentén fogom elfogadni az upc ajánlatát akkor és marad a jelenlegi csomag olcsóbban. nincs értelme feljebb váltani, sem a digire várni.

(#57935) golfvariant válasza canniball (#57933) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Azóra már nekem sem működik :D Pedig beírtam a szomszéd és bátyám címét is...
A #57902 hsz-ben látszik milyen ajánlatokat hozzott be még hétfőn..

(#57936) cigam válasza Chriss745 (#57916) üzenetére


cigam
félisten

Pár hete nálam is akadozik a visszajátszás. Tegnap megvolt a dzsudzsu varázslat: Box kikapcs, áramtalanítás. A modemet távolról újraindította, majd újból feszültség alá helyezni a boxot. A végén megkérdezte "megjavult?".
Nem, nem javult meg, mert időszakos gond. Erre le akarja zárni a hibajegyet, hogy ha megint előjön jelentsen be megint. :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57937) zotosz válasza 4Grider (#57919) üzenetére


zotosz
tag

Szia,

köszi a választ, kipróbáltam működik. Igaz nálam is mind2 budapesti kerültben megyezik a hálózati kód.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#57938) Klown válasza golfvariant (#57935) üzenetére


Klown
aktív tag

Nálam (Budapest XVI.) ezt dobja:

Kár, hogy nem érhető el a szolgáltatás. Bár a T-től kaptam Speciális I.-et sok-sok utánajárás után, amivel ki vagyok békülve.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#57939) csabi63 válasza DeFranco (#57930) üzenetére


csabi63
senior tag

Ha egyáltalán nem nézel tévét, miért akarsz a pár darab német SD csatorna miatt két plusz csomagot fizetni? Ott vannak a neten ingyen is. Nem Sky Deutschland, hogy tejelni kelljen értük.

(#57940) canniball válasza golfvariant (#57935) üzenetére


canniball
nagyúr

Hétfőn mikor írtál ránéztem, nekem akkor sem adott ilyeneket. Úgy látszik már a netes ajánlatoknál is meglátszik ki hol lakik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57941) DeFranco válasza csabi63 (#57939) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mert azokat nézném, és mert a neten gyakorlatilag nincsenek fent, legalább is én nem tudok róla, hogy hol lehetne őket nézni akár livestream jelleggel is. van valami de tudtommal erősen korlátozott, meg ha tényleg használni szeretnénk, akkor minimum egy erős médiabox kellene ami tartósan megbírja a livestreamet. plusz egy tv mert a mostani crt-re értelemszerűen nem kötsz médiaboxot.

alsó hangon lenne egy 100-as a projekt nem sok extrával, akkor már inkább az előfizetésváltás.

vagy parabola és a tévét meg lemondom, de ez meg másért necc. az lenne a legjobb egyébként a rendelkezésre álló műsorok szempontjából, ami szemét kábelen jön arra nekem nincs szükségem.

szerk: most nézem, kihoztak valamit 7pass jelleggel pont a pro7-nél, az szimpatikus, de akkor is kellene egy közepes gép alá, hogy vigye, eléggé fából vaskarika megoldásnak tűnik. rég óta gondolkozok már ezen, hogy lenne optimális megoldásra jutni még mindig a digi lenne a legkényelmesebb (vagy az upc ha hozna abból a pár csatornából ami kell legalább négyet)

(#57942) DeFranco válasza Klown (#57938) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezeket a kedvezményes ajánlatokat hogy és hol lehet kinyerni?

nekem csak ilyet dob be, ha megadom a címem (vagy a szomszédét): [kép]

igen, megadtam a címet ott ahol kérte, úgy dobott erre az oldalra

(#57943) canniball válasza Klown (#57938) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam meg elérhető a szolgáltatás csak nincsenek ilyen ajánlatok. [sírós-nevetős smiley] Pedig a másodikat bevállalnám.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57944) Klown válasza DeFranco (#57942) üzenetére


Klown
aktív tag

Pl.: 1165 Budapest, Zsélyi Aladár utca 21.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#57945) canniball válasza DeFranco (#57942) üzenetére


canniball
nagyúr

Pont úgy lehet őket kinyerni, hogy beírod a címet. Aztán ha jó helyen laksz kapsz ilyen ajánlatokat, ha nem akkor nem. Ahogy említettem én is pont ezt kaptam mint te. Pedig próbáltam úgy is hogy beléptem hátha az a probléma, de nem jött össze, belépve is ugyanezeket kaptam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57946) DeFranco válasza Klown (#57944) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem, köszi :R

@canniball: világos. fura. mert privátban meg megkerestek ajánlattal. de akkor ez lesz az alkualap. kunc.

(#57947) AtaWrc


AtaWrc
tag

Horizon box DD hangzás, és a végeredmény:

Hiba bejelentés, ott kapcsolnak össze-vissza, semmi konkrét, technikus kollégának én magyarázom el, a DD, és pcm hangzás közti különbséget.
Le lett jelentve hibára, küldenek szerelőt.
A szerelő a megadott időpontban felhív, hogy tényleg csak ez a baj ?
Zanzásitva elmondta hogy a csodabox nem tudja a DD. hangot MÉG, viszont a következő szoftver fejlesztéskor, vagy valamikor belekerül ez is.
Mivel céges telefonról beszélt elég burkoltan fejezte ki magát, de kb ő is azt mondta, hogy egy kalap lócitrom az egész.
Ü.f, szolgálatot felhívtam ezek után, hogy hogy is van ez, és erre ajánlottak a másik két boxra is HD csomagot, ingyen.
Hál istennek azok még békebeli Pace boxok.

[ Szerkesztve ]

(#57948) canniball válasza DeFranco (#57946) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy vettem le, hogy vannak az általános akciós ajánlatok ezek láthatók a neten; és vannak azok amelyeket "személyesen" adnak. Ha kaptál utóbbit akkor (ha megfelel) én a helyedben élnék vele. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57949) DeFranco válasza canniball (#57948) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha visszaolvasol, látod hogy azon rugózok vajon nem-e a digi közelítése miatt adtak ajánlatot, mert eddig nem nagyon erőltették meg magukat az elmúlt pár évben. de a digi meg itt off ezért nem rugózok tovább rajta.

(#57950) dobolan válasza cigam (#57936) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem dettó ugyanez. Sablon válasz, ugyan így hibajegyre.
Nem hiszem, hogy érdemben bárkivel foglalkoznának. Ez a hardver ilyen... (csak ezt nem mondják ki)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.