Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) kabelmania27 válasza rappit4 (#57850) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg elérhető-e a bridge mód, ha nem akkor a 1221-en csak internethiba menüpontban kérd vissza az ipv4-et.

(#57852) donmackó válasza rappit4 (#57850) üzenetére


donmackó
őstag

fut a kliens miközben nézed a portcheck-et? Anélkül nem lesz ami válaszol a teszternek.

Release the cable hounds!

(#57853) Flashcash válasza Chal (#57815) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam is előfordult az elmúlt pár napban többször is szakadás illetve olyan eset, hogy a modem nem tudott szinkronizálni a UPC hálózatra akár 30-40 percig. (szintén XIII. ker)
Nem jelszint probléma és korábban több mint 1 hónapos uptime volt ugyanazzal az IP-vel.

(#57854) rappit4 válasza kabelmania27 (#57851) üzenetére


rappit4
őstag

Ezt a bridge módot hol találom? Tegnap kb 40perc várakozás és két "kollega" kapcsolása után a fent leírt problémára a modem újraindítását tudták javasolni, itt inkább azt mondtam, hogy megpróbálom és leraktam a telefon. :DDD

(#57852) donmackó
Igen igen fut a kliens.

(#57855) Intruder2k5 válasza rappit4 (#57854) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendszer -> Switch mód menüben.

[ Szerkesztve ]

(#57856) rappit4 válasza Intruder2k5 (#57855) üzenetére


rappit4
őstag

Most a windows valami diagnosztikát futtatott és elveszett a fix ip címem. A router beállításait az előző gateway-en, de az újon sem tudom elérni.

(#57857) Intruder2k5 válasza rappit4 (#57856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Publikus IP címet kaptál, ilyenkor nincsenek router funkciók, az eszköz csak modemként működik. Legfeljebb 3 eszközzel csatlakozhatsz egyszerre, ha ennél többet használsz, akkor saját routert kell beiktatnod. Nem követtem a problémád, tehát nem tudom ez így megfelelő-e neked, csak a switch módos kérdésre válaszoltam.

Az eszközt elérni ilyenkor a 192.168.100.1 címen tudod.

(#57858) rappit4 válasza Intruder2k5 (#57857) üzenetére


rappit4
őstag

Á értem, a gond az, hogy routerként is funkcionál az eszköz.

(#57859) Intruder2k5 válasza rappit4 (#57858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez a gond most megszűnt létezni, mert már nem funkcionál routerként.

(#57860) rappit4 válasza Intruder2k5 (#57859) üzenetére


rappit4
őstag

Szép is ez a magyar nyelv. :))

(#57861) Intruder2k5 válasza rappit4 (#57860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, értem, tehát akkor a gond az, hogy routerként is kellene funkcionálnia az eszköznek. Akkor állítsd vissza a router módot! :)

Visszaolvastam, az eredeti problémád a port forward volt, ha jól láttam. Az eddigiek alapján viszont annak működnie kellett volna a beszúrt kép szerinti beállításokkal, amennyiben a megadott LAN IP cím stimmelt. Nem okozhatja a problémát a gépen futó szoftveres tűzfal?

Próbáld meg azt letiltani a teszt erejéig!

[ Szerkesztve ]

(#57862) kabelmania27 válasza rappit4 (#57854) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd át a gépet karbantartó programmal wise registrycleaner spyboot 1.6.2 hátha valami fogja azt a portot.

(#57863) rappit4 válasza Intruder2k5 (#57861) üzenetére


rappit4
őstag

Sajna a tűzfal kikapcsolása sem segített. :(
(#57862) kabelmania27:
Most futtatom a keresést, hátha talál valamit.

(#57864) rappit4


rappit4
őstag

Az az érdekes, hogy a publikus ip alapján nyitva van a port. :F

(#57865) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki azt, hogy járna-e valami kedvezmény, ha egy vidéki UPC TV elöfizetés mellé ugyanarra az előfizetésre egy budapesti internetet is hozzádnánk? Mindkettő az én nevemen lenne.
(Olcsóbb lehetne-e a budapesti net) Egyáltalán megoldható? Holnap kötnék valami netet de jó lenne ha nem potyára mennék el az üzletbe.

[ Szerkesztve ]

(#57866) Uthenger válasza Peetey91 (#57865) üzenetére


Uthenger
aktív tag

nem,
nem érdekes ha van 20 előfizetés a neveden.
A kedvezmény az adott címre szól.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#57867) Gubek-Einste válasza rappit4 (#57864) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem meglepő mivel nincsen semmilyen eszköz ami belső hálózatot csinálna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57868) Peetey91 válasza Uthenger (#57866) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi a választ! :R

(#57869) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
Létezik az hogy a csodabox HDMI-in nem ad ki digitális hangot, vagy csak az enyém sz@r ? :W

(#57870) cigam válasza AtaWrc (#57869) üzenetére


cigam
félisten

Egy többszörösen bővített mondatban is megkérdeznéd? Ebben leírod melyik Pi, millyen soft-al, mire kötve. Továbbá friss telepítés, vagy már egy bejáratott rendszerről tűnt el a hang? A rendszerhangok szólnak? Egyik videónak sincs hangja?
Szóval aki nem tudja hogy mit és hogyan használsz, annak is legyen ötlete, mert így a sötétben tapogatózunk.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57871) AtaWrc válasza cigam (#57870) üzenetére


AtaWrc
tag

Horizon Box, HDMI kábel, sima tv adás, sem tv-én, sem erősítőn nincs DD hang, csak pcm hang jön ki.

Kb 2 hónapja üzemel, viszont hogy mikortól nincs DD hang az egy jó kérdés, most volt időm foglalkozni vele.

A kérdésem lényege meg az volt, hogy tud a box egyáltalán DD. hangot HDMI-in, mert a box leírásban nem tér ki erre.
Ha erre megkapom a választ, onnét boldogulok.

(#57872) cigam válasza AtaWrc (#57871) üzenetére


cigam
félisten

Bocsi, túl sokat voltam a Raspberry topikban, és hírtelen összekevertem. :B
A Horizon Box per pillanat nem adja ki a DD5.1 hangot HDMI-n.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57873) AtaWrc válasza cigam (#57872) üzenetére


AtaWrc
tag

Nekem, még sztereó DD. hangot sem ad ki.
Ezek szerint a boxal van a gond, majd kérek telefonon frissítést, hátha segít.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#57874) donmackó válasza rappit4 (#57864) üzenetére


donmackó
őstag

Feltűnt hogy nagyot hibáztál. Ezen a képen látszik hogy a helyi IP-det írtad be, pedig a publikusat kell (ott a your external adress-nél lévőt). Így nehezen fog menni. Kattints az üres mező alatti "use current ip"-re. És teszteld újra. :D

Eredeti hsz-ed->[link]

És a lényeges kép:

És egy jó tanács, legközelebb ne tedd ki a publikus IP-det (inkább takarj ki belőle pár számot).

Release the cable hounds!

(#57875) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. Most rendhagyó módon nem a nettel van a gond. A HorizonGo-n keresztül nézném a Spílertv-t ( MotoGP ) . Ha nem vagyok bejelentkezve, akkor az élő adások listában ott a SpílerTV, illetve a SpílerTV HD. Ha bejelentkezek, akkor már csak a sima, tehát nem a HD marad. Arra gondoltam, hogy tableten valamiért nem megy a HD., na de minden más, ami elérhető HD-ban is, azt lejátsza gond nélkül. Nálam van valami gebasz, avagy ez ilyen?! iPad-en, illetve asztali pc-n ( Win10 ) próbáltam. TV sajnos nincs a közelben ( ami UPC-s ), mivel nem otthon vagyok. Köszönöm. :)

(#57876) Chal válasza o.gaby (#57833) üzenetére


Chal
addikt

Na, engem ma hívott az üfsz, mondtam nekik hogy péntek este már jó volt, aztán sajnos elutaztam, szóval passz. Illetve említettem neki, hogy több fórumon is panaszkodnak ugyanerre a problémára az ügyfelek, az egyik helyen gyűjtjük a ticket ID-ket is, szóval abba az utcába ne menjünk be hogy nálam van a probléma :) Ennek hatására elismerte, hogy a 13. ker.-ben valóban gond volt az egyik fejegységgel (jelentsen ez bármit is). Végül abban maradtunk, hogy zárja le, ha megint szar lesz, úgyis újranyitom.

Egyébként ma este is teljesen jónak tűnik, szóval reméljük ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#57877) 4Grider válasza Cr00py (#57875) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jó, hogy neked csak ennyi gondod van a Horizon Go-val.
Nálam az alap az, hogy maximum 20-25 percen belül jön a hibaüzenet az alábbiak közül:
- Pufferelés... (A végtelenségig.)
- A videót nem lehet lejátszani.
- A lejátszás szerzői jogi okból blokkolva.
- Stb...
Nagyjából így élvezhetetlen. Akármilyen netet (mobil és UPC vezetékes), akármilyen oprendszert (nálam Win10 és Android van) használva.

(#57878) pjen válasza Cr00py (#57875) üzenetére


pjen
félisten

Igaz nem jelzi a képernyőn,hogy HD,de 2xjön egymás mellett és mindkettő nézhető.Gondolom az egyik HD akar lenni.Én rendszeresen nézem a Go t,win 10 alatt.Amióta van az alkalmazás szinte gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#57879) Cr00py válasza pjen (#57878) üzenetére


Cr00py
senior tag

Erre gondoltam pontosan. [Kijelentkezve] látszik mind2. a sima, és a HD is, viszont [Bejelentkezve] már csak a sima marad, a HD-t nem is találja. Csak a Spílernél vettem észre egyenlőre. Asztalin ( Win10) , és ios-es alkalmazásban is ugyanez a helyzet. Végülis megnéztem így is, igaz a kép elég gyatra volt.. HD ikon sem volt a Spílertv logo mellett. Az előző futamot a műsorvisszanézőn néztem meg, még multhéten, mert nem tudtam nézni élőben, akkor már ott volt a HD, a kép is rendben volt, tehát csak az élő adás nem megy HD-ban ha be vagyok jelentkezve. Kijelentkezve viszont nem tudom elindítani, szóval ez így sakk-matt. :D

[ Szerkesztve ]

(#57880) Cr00py válasza 4Grider (#57877) üzenetére


Cr00py
senior tag

Elég ritkán használom, leginkább az általam kedvelt sportműsorokat nézem, ha épp nem vagyok tv közelben, illetve visszanézem ha valamiről lemaradtam volna.

(#57881) o.gaby válasza Cr00py (#57879) üzenetére


o.gaby
tag

Nálam is ott van a HD és működik is. Add le hibára és rendbe fogják tenni a jogosultságodat.

(#57882) o.gaby válasza Chal (#57876) üzenetére


o.gaby
tag

A sebesség nálam is rendben van, bár néha hirtelen megakad. De vmi még nem tökéletes mert ma 3x indult újra a CB, és a jel tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#57883) rappit4 válasza donmackó (#57874) üzenetére


rappit4
őstag

Na ezt nem tudtam, hogy ez a heli ip-t nem tudja tesztelni. Akkor a helyi IP-n a port nyitottságát hogy tudom ellenőrizni?
Ok, legkozelebb kitakarom.

(#57884) Intruder2k5 válasza rappit4 (#57883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

LAN<->LAN irányokban egyik router sem korlátozza a forgalmat, és nincs szükség forwardra, az csak WAN->LAN vonatkozásban kell. Amit szerettél volna az jól működik, ne bonyolítsd tovább. Helyi IP-re nem tudsz, és nem is kell forwardot ellenőrizni.

(#57885) csabi63 válasza Cr00py (#57879) üzenetére


csabi63
senior tag

Ugyanez történt velem talán két hete. Ha bejelentkeztem, eltűnt xy csatorna. Felhívtam őket, 2 ügyintéző nem bírt vele. Végül átkapcsoltak egy technikushoz. Hosszas szerencsétlenkedés után közölte, hogy nem tudja megcsinálni. Hibás a rendszer, és csak egy megoldás van. Törli a My UPC regisztrációmat, várjak 20 percet, majd regisztráljak be mint egy új ügyfél. Teljes siker.

(#57886) tomp válasza AtaWrc (#57873) üzenetére


tomp
félisten

Igen a boxal van valami. Az, hogy hulladék. Nem segít ezen semmi. Amióta megjelent a Horizon box azóta nincs Dolby hangsáv hdmi-n. Tudod ez a jövő...

(#57887) tescodr


tescodr
tag

Kész kifogytam az ötletekből.A connect box meg mindig ledobálja a telefonom wifiről.Valakinek valami ötlet?

(#57888) blakey válasza tescodr (#57887) üzenetére


blakey
titán

Nem szereti ehymást a két készülékben lévő chip, van ilyen, nekem is volt csak épp vezetékes kapcsolat esetén, megoldás egy router (ami lehet, hogy ugyanazt eredményezi de próba nélkül nem tudhatod) vagy másik telefon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57889) Cr00py válasza csabi63 (#57885) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ennek akkor majd utánajárok, köszönöm. :) :R

(#57890) rappit4 válasza Intruder2k5 (#57884) üzenetére


rappit4
őstag

Értem értem, akkor csak simán nem seedel a teacker. :(

(#57891) AtaWrc válasza tomp (#57886) üzenetére


AtaWrc
tag

A mai világban létezik hogy sztereó hangzást sem tud? Ez már tényleg égés lenne.
Azt tudom hogy az 5.1 csak álom :W

(#57892) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!

Szombathelyre költözöm, ahol van UPC szolgáltatás. Ahova költözök ott is említették a már ott lakók, hogy UPC van nekik bekötve. Azonban a sima UPC-t facebookon felkeresve nem tudtak segíteni, azaz azt írták nem elérhető ott a szolgáltatásuk, lehet hogy UPC Direct van beköttetve annak akitől érdeklődtem a társasházban. Tegnap előtt voltam ott és megnéztem a telefon (Galaxy A5 2016) milyen csatlakozási pontokat talál.

Ezeket a WIFI-ket találta a telefon. Na most ez a sok UPC WIFI és a Wi-Free az a rendes UPC szolgáltatás lenne? És ezt a WI-FREEt csak UPC-sek vehetik igénybe? Ebben tudnátok segíteni? Mennyire valós a weboldalon található előválasztó, amivel meg tudom nézni hol van net szolgáltatásuk? Szinte szemben lévő társasházban a www.telnet.hu szerint van UPC is.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#57893) tomp válasza AtaWrc (#57891) üzenetére


tomp
félisten

Hát nekem tavaly azzal magyarázták az 1tuneres csodát, hogy nincs igény 2tunerre. Gondolom ezt is ezzel magyaráznák. Nincs igény hdmi-n a dolby hangsávra...
Az egy másik dolog, hogy jelen helyzetben akkor meg kellene említenk az oldalon vagy a kezelési leírásban, hogy a dolby digital csak bizonyos kapcsolatnál működik. Kizárólag optikai kimeneten megy. De az meg olyan gyenge jelet ad ki, hogy amikor összekötöttem a hangprojektorral alig szólt. Max hangerőn suttogás...
Optikai elosztóval pedig nem is ment el a hangprojektorig a jel. Ezt azzal magyarázták, hogy ilyen kicsi eszköznél ez természetes. Nem nem az. Egy kis Chromecast Audio 2méter optikai kábellel és elosztóval is túl tudja terhelni a hangprojektort az erős jellel. Erről ennyit.
Sajnos ez a "jövő". Sötét jövő.

(#57894) Clever0 válasza tomp (#57893) üzenetére


Clever0
senior tag

Azért az nem úgy van, hogy a halványabb fényű optikai kimenet halkabban szól.

(#57895) tomp válasza Clever0 (#57894) üzenetére


tomp
félisten

Tudom. De egy optikai elosztó/választó után már miért nem volt a kábelen jel? Ilyet még soha nem láttam.

(#57896) kabelmania27 válasza atilla100 (#57892) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Előfordulhat, hogy az adott ingatlanban nem elérhető a vezetékes szolgáltatás.
1221 megrendelés gomb után vagy a helyi irodában tudnak segíteni.
Összefoglalóban pár dolog le van írva.
Wi-freet csak UPC előfizető tudja igénybe venni, egy eszközhöz egyszerre max három előfizető tud csatlakozni.

(#57897) Clever0 válasza tomp (#57895) üzenetére


Clever0
senior tag

Ezt írtad: "De az meg olyan gyenge jelet ad ki, hogy amikor összekötöttem a hangprojektorral alig szólt. Max hangerőn suttogás"
Az természetesen lehetséges, hogy egy gyenge optikai jelet felezve már nem lehet dekódolni, de, hogy a végeredmény halk legyen, az nem valószínű, a hangerő nem fényerőtől függ.

(#57898) tomp válasza Clever0 (#57897) üzenetére


tomp
félisten

Kicsit összevissza írok most. :DDD
Optikán közvezlenül összekötve alig szólt. Osztóval már jel sem volt.
Azért egy ilyen boxra azt mondani, hogy jövő...

(#57899) BaLee válasza atilla100 (#57892) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha beírod az UPC keresőbe a pontos címet, az kiírja, hogy lehet-e net ott vagy nem.

A másik elterjed szolgáltató az a greencom.

(#57900) atilla100 válasza BaLee (#57899) üzenetére


atilla100
tag

Greencom-ot is kérdeztem ők is azt mondták, hogy ott nem szolgáltatnak. UPC-t próbálom kideríteni, mert többen is javasolták, hogy az van a környéken, de maga az UPC meg nem ezt mondja :D Szerdán megyek vissza, akkor majd kérdezősködöm. No meg a telefon is sok UPC csatlakozási pontot talált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.