Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) kezo0 válasza Intruder2k5 (#58450) üzenetére


kezo0
addikt

A Cisco műszaki tesztjénél szerintem alapbeállítás, hogy az első futásnál mindig restartoljon a box. :)
Nálam annál a résznél szokta csinálni, amikor a videotárat tesztelné. És másodikra már nálam is hibátlanul le szokott futni az egész teszt. Ez ilyen. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#58452) Intruder2k5 válasza kezo0 (#58451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott, pontosan.

(#58453) kezo0


kezo0
addikt

Ez meg egy mai kommentváltás a fb-on.
Megnézem én azt a szoftvert, ami ezt megoldja egy egytuneres boxon... De persze válaszoljuk csak azt az ügyfélnek, hogy nincs infónk, az mégis jobban fest, mint ha azt írnánk neki, hogy SOHA. ;]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#58454) ArthurShelby válasza kezo0 (#58449) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"A Samsung tévés szöveg valóban röhejes mentési kísérlet."
Én inkább kicsit reklámnak érzem, hogy vegyél samsung tv-t, mert azon van yt (vagy nem tudom miért csak egy márkát/lehetőséget kellett megemlíteni, inkább ne említettek volna semmit).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58455) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#58448) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintetek, ha ilyen extra kéréses a kábelezés, akkor kell/illik borravalót adni?
(tudom, hogy trehány banda, egy sz*r alvállakozó cég, de akkor is)

Nálam falon belül megy a koax, és mikor bekötötték a upc-t tettek fel néhány csatlakozót, illetve a faltól megy 1-1 kábel a tv-hez és a modemhez (kb 1-1 m). Viszont úgy éreztem, hogy az én esetem extrémebb, és emiatt borravalót kéne adni. Közben meg ez a munkájuk, és trehány banda (elsőre nem jöttek ki, másodjára is jókora késéssel). Sokat filóztam, de végül nem adtam (ha adtam volna, akkor 2ezret).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58456) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#58455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez mindenkinek az egyéni döntése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58457) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!

A fehér CB modemmódjának ez az üzenete: " A Modem üzemmód kikapcsolja a kábelmodem WiFi funkcióját, így saját vezeték nélküli routert csatlakoztathat az eszközhöz." pontosan mit jelent?
Ekkor a másik router csatlakozáshoz kell-e jelszó, ill. a cb router funkciója lan-on is megszűnik?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#58458) kezo0 válasza ArthurShelby (#58454) üzenetére


kezo0
addikt

Azért a Samsungot említik, mert ilyen márkájú tévéket lehet közvetlenül a UPC-től vásárolni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#58459) kabelmania27 válasza Gyurka6 (#58457) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Az első három vezetékesen csatlakoztatott eszközön lesz net, másik routernél csak a vezetéknélküli kapcsolatnál kell jelszó, amit a saját routeredben tudsz beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#58460) qnadam válasza ArthurShelby (#58455) üzenetére


qnadam
veterán

én akkor adnék, ha elégedett lennék velük. időben jöttek, szépen dolgoztak stb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58461) Gyurka6 válasza kabelmania27 (#58459) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszi!
(Mind a három publikus, mint régebben?)

Gyurka

(#58462) BaLee válasza ArthurShelby (#58455) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem is fogadhat el pénzt a szerelő, a papíron amit kapsz fel van tüntetve. Persze lehet csak én vagyok naiv és simán elfogadná. Anno mikor nálam bekötötték teljesen normális volt az ürge, húzott kábelt ahova kellett, de a végén úgy adta vissza az értékelő papírt, hogy "ott kellene aláírni" és már minden be volt rajta jelölve, hogy maximálisan elégedett voltam a szereléssel. :P

Ami mondjuk így is volt, bár utólag kiderült, hogy a Connect Boxot nem is abba a csatlakozóba kellett volna dugni az osztón ahova ő tette. :)

(#58463) kabelmania27 válasza Gyurka6 (#58461) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, max három ipcímet lehet modem üzemmódban párhuzamosan használni.

(#58464) Uthenger válasza ArthurShelby (#58454) üzenetére


Uthenger
aktív tag

valóban nem kellett volna említeni semmit, max megmagyarázni ezzel a linkkel:

https://support.google.com/youtube/answer/7379403?hl=hu&ref_topic=1732965

Megszűnik a tévékészülékekhez való YouTube Flash-alkalmazás elérhetősége
A régebbi tévékészülék-típusokon elérhető YouTube Flash-alkalmazás 2017. június 30-ától többé nem lesz elérhető. Ha tévékészülékedet 2012-ben vagy korábban gyártották, akkor valószínű, hogy azon a YouTube alkalmazás ezen korábbi verziója található, amely például így néz ki.

2012-ben a YouTube az eszközpartnereivel együtt elkezdte a YouTube tévére alkalmazás HTML5-verziójának forgalmazását. Ebben az alkalmazásban számos olyan új funkció és más fejlesztés található, amelyek a régebbi Flash-alkalmazásban nem állnak rendelkezésre. Ezért úgy gondoljuk, most van a megfelelő idő arra, hogy kivonjuk a forgalomból e korábbi alkalmazást, mert ahogy folyamatosan új funkciókat (témalapok, továbbfejlesztett keresés, megtekintésre ajánlott, ajánlott, hatékonyabb váltási vezérlők stb.) vezetünk be a YouTube tévén alkalmazásban, úgy a Flash-alkalmazást használó régi eszközök ezekhez nem jutnak hozzá.

Hogyan nézheted továbbra is a YouTube-ot?
Ha az említett változás a te eszközödet is érinti, akkor az alábbi módszerek valamelyikét követve nézheted továbbra is a YouTube-ot:

Használd továbbra is a meglévő tévékészülékedet
Ha tévékészüléked HDMI-bemenetéhez átjátszóegységet (sticket vagy boxot) csatlakoztatsz, akkor a meglévő tévéd képernyőjén továbbra is meg fog jelenni a YouTube tévén alkalmazás. Erre például a Chromecast és az Android TV nyújt alacsony költséggel lehetőséget.

Válts újabb okostévére vagy játékkonzolra
A legtöbb 2013-ban vagy később gyártott okostévén már a YouTube tévére alkalmazás legújabb verziója található.
A YouTube ezenkívül a PlayStation 3 és 4, az Xbox 360, az Xbox One és a Wii U játékkonzolon is telepíthető.
Tekintsd meg azon eszközök listáját, amelyek segítségével elérheted a YouTube-ot.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#58465) Gyurka6 válasza kabelmania27 (#58463) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm!

Gyurka

(#58466) powers


powers
tag

Sziasztok,
Fiber Power 120,
Digital Bronze,
telefon nonstop S csomagra 4390ft csekkes fizetéssel 2 évre jó ajánlatnak számít most? lejárt hűség után,eddig kb 6000ft volt net nélkül,net most se kellett volna,de hát így volt olcsóbb csomagban...

(#58467) gduck válasza Uthenger (#58464) üzenetére


gduck
addikt

Áhhh. UPC 2014-ben vezette be, azt hogy mit használ persze nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#58468) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

UPC digitális TV-hez (3 db TV lesz a csillagpontban 3-as TV elosztóval [link]) a villanyszerelő behúzná a kábeleket a szobákba, a riasztóval, UTP-vel együtt a most vásárolt ház felújításakor, de még az UPC szolgáltatás megrendelés előtt. (3 hóna lesz a felújítás, addig nem akarok fizetni, ha úgysem használom.)
[Ez] a kábel jó lesz nekem? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#58469) kabelmania27 válasza Lesliegold (#58468) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Igen, jó lesz ez a kábel, mert Tri-shield feliratú.

(#58470) canniball válasza powers (#58466) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ugyanerre 6519Ft-ot fizetek; szóval igen, szvsz jó ajánlat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58471) powers válasza canniball (#58470) üzenetére


powers
tag

Köszi,akkor maradok ennél.Ezt az ajánlatot arra kaptam,hogy mondtam a telefonban hogy a telenortól 3600ft lenne tv+ telefon,és netre nincs szükségem.

(#58472) JohnnyX válasza powers (#58466) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Hali!

Ez az ajanlat nem csak 3 honapig el, utana meg tobb lesz?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#58473) powers válasza JohnnyX (#58472) üzenetére


powers
tag

Hát az csúnya lenne :D tudom hogy az oldalon így van a trió m hirdetve,de nem, jött már email ,24 hónap.

(#58474) JohnnyX válasza powers (#58473) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ezt a variaciot ki kell probalnom akkor.
Most 59xx valamennyi telefon+tv alapcsomag+ 30-as net...
Gusztustalan ez a szanaszetszort kihamozhatatlan nem egyertelmu ajalatok ide oda itt kevesebb ott tobb.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#58475) powers válasza JohnnyX (#58474) üzenetére


powers
tag

Az ügyfeles még vissza is kérdezett,hogy mennyi lenne a telekomnál? mondtam hogy 3600.ez után kért egy kis időt,visszajött egy 4890 ft os ajánlattal,de ezt is sokalltam,akkor mondta hogy még egy kis türelmet,beszél valamilyen főnökkel egy esetleges jobb ajánlatról,és az után hangzott el ez a 4390ft-os.Elméletileg még ebből is lejöhetne havi 500 ha díjnettel lenne fizetve,de anyám lakik ott,ő nem netezik.

(#58476) fokukac válasza canniball (#58470) üzenetére


fokukac
nagyúr

A honlapjuk szerint ez most havi 8500 Ft kétéves szerződéssel... (az első hónapban féláron, szóvalbaz effektív díj c. 7900)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58477) canniball válasza fokukac (#58476) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ez nekem is már ügyfélmegtartó ajánlat volt. Természetesen két évvel.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58478) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van valami info arról, hogyan tudok Wake on LAN-t beállítani a UPC mindent egybe fehér dobozánál? Jól sejtem, hogy nem támogatja ezt a feature-t, és vennem kell egy router-t, ha ilyet akarok?

Buliban hasznos! =]

(#58479) Uthenger válasza inf3rno (#58478) üzenetére


Uthenger
aktív tag

jól sejted :)

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#58480) Gyurka6 válasza inf3rno (#58478) üzenetére


Gyurka6
őstag

Fölösleges a másik, ez mindig ébren van...

Gyurka

(#58481) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Cisco epc3925
Bridge módban használom. (Router módban meg se próbálom 3 percenkét megszakad rajta a net 5 percre)

Az a gondom, hogy sehogy nem tudom elérni hogy csatlakozzon a wifihez, próbáltam különböző beállításokkal, de nem csatlakozik.
Ha esetleg valamit a wifi eszközön kell állítani, hogy csatlakozzon hozzá, akkor azt a segítséget is elfogadom.

Üdv.

(#58482) kabelmania27 válasza Benhill (#58481) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha saját routert használsz akkor a router gondok vagy a vezetéknélküli topikban segítséget fogsz kapni.
Bride módban általában a hgw-k router és wifi része lekapcsol.
Ha vezetékesen van probléma nézd meg rendben vannak-e a modemértékek.
Pár dolog le van írva az összefoglalóban.

(#58483) inf3rno válasza Uthenger (#58479) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor nézelődök, mi jöhet szóba a témában. Igazából wake on demand kéne wake on lan alapokon, de elég bonyolult megvalósítani. A router tuti lesz 30k, kellene tudnom saját scriptet futtatni rajta, hogy meg tudjam csinálni, az olyanok meg nem olcsók, amik meg alapból támogatják az ilyesmit.

Buliban hasznos! =]

(#58484) Intruder2k5 válasza inf3rno (#58483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért már jóval 30k alatt is kaphatsz korszerű és CFW-vel shell script futtatására alkalmas routert, de ha esetleg megfelelne úgy is, hogy nem ez végzi a NAT-olást, csak bekötöd a LAN-ba, hogy el tudja látni a "wake on demand" feladatokat, az már egy használt 3-4 ezer forintos cuccal is megoldható. Minden az igényektől függ, a Milyen routert topikban kaphatsz segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#58485) inf3rno válasza Intruder2k5 (#58484) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Én is arra jutottam, hogy valami fizikai sleep proxy-val egyszerűbb lenne megoldani a dolgot, mint a router-en. Páran használnak raspberry-t erre a célra. Utánaolvasok jobban.

Buliban hasznos! =]

(#58486) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Üdv! Előfizettem neten 2 év hűséggel a Trio XL csomagra, ma volt itt a szerelő és egyből azzal kezdte hogy az egész házat újra kell kábelezni. Előtte 120 megabites netem volt, Digitális kábel tv gold csomaggal. Miért kell mindent újra kábelezni? Az UPC Connect box miatt? Erről miért nem tájékoztatott a kedves UPC amikor rendeltem a Myupc-n keresztül. A szerelő elment semmi nem lett aláírva, kicserélve stb. De most nézem a Myupc profilomnál hogy már Fiber Power 500-as net van, 2 év hűségre állítva, a vezetékes telefon szintén (3 hónapig akciósan féláron), a kábel tv viszont hűség nélkül teljes áron. Totális káosz.

:W :W :W :U

(#58487) kabelmania27 válasza =Mentor= (#58486) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Hívd fel a 1221-et munkaidőben és kérd vissza a régi csomagot.
Általában box miatt kell kábelezni, mert nem tartalmaz kábelmodemet, ezért szükséges az utpkábel a modem és a box között.
Koax kábeleket akkor kell cserélni ha rossz minőségűek, azaz nem 3x-an árnyékoltak.

[ Szerkesztve ]

(#58488) Intruder2k5 válasza =Mentor= (#58486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogy pontosan miért kell újrakábelezni ezt tőle kellett volna megkérdezni, de annyi biztos, hogy ha online rendelted a csomagot, akkor van 14 napos elállási időd, mialatt mindenféle indoklás nélkül visszaléphetsz a szerződéstől.

(#58489) BaLee válasza Intruder2k5 (#58488) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha telefonon vagy boltban rendelted akkor is van 14 napos elállás...

[ Szerkesztve ]

(#58490) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Van egy tányéros UPC előfizetèsem. Medium csomag azt hiszem, mennyi lenne hozzá a hbo pack?

(#58491) kabelmania27 válasza castiels (#58490) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha jól nézem 1490Ft
Kérdésedre ITT választ fogsz kapni.

(#58492) #54715584


#54715584
törölt tag

Kérdés: ha plusz csatornákat kapok és a 72 óra aktiválás belenyúlik a hétvégébe (szombat este), akkor melyik a reálisabb nap az aktiválásra: péntek vagy hétfő?

(#58493) Intruder2k5 válasza BaLee (#58489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Telefonon igen, biztosan van, ügyfélszolgálati ponton már nem tudom, mert ez a 14 napos elállási jog a távollévő felek között létrejött szerződések miatt van, ezért érvényes a netes vásárlásokra is, és ami személyes megjelenéskor üzletben már nem áll fenn. De lehet távközlési szolgáltatások esetén van valami kivétel, ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#58494) BaLee válasza Intruder2k5 (#58493) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Személyesen is van, kötöttem már ügyfélszolgálati irodában Trio M csomagot és mondta az ügyintéző, hogy nem kell semmit aláírni, készen is vagyunk, a szolgáltatás él, amennyiben 14 napon belül nem állok el akkor már él a 2 év hűség is.

(#58495) #54715584 válasza Intruder2k5 (#58493) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pár hónapja személyesen módosítottam, akkor is élt a 14 napos elállási jog.

szerk: közben megelőztek, nem frissítettem az oldalt. :)

[ Szerkesztve ]

(#58496) Vangelis válasza BaLee (#58494) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én is személyesen voltam bent és el is álltam pár nap múlva.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#58497) Cr00py válasza Vangelis (#58496) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ezt már kicsit unom.. [Speedtest] 240-es. " elvileg " .. vagy nincs internet, vagy 3-5000-ms a ping.. Így dolgozni sem tudok. Komolyan mondom, akárhányszor felhívom őket, náluk minden oké , a user a balf*sz.. megkérdezte ma tőlem a kishölgy, hogy be van-e dugva a konnektorba a modem, vagy a router, vagy a t*köm tudja már mi ez a sz*r ( Ubee ) .. 3 perc alatt elmagyaráztam neki, hogy perpill van internet, tehát igen..be van dugva.. de mostanában a szolgáltatás minősége a gond..( + 3-4 perc értetlenkedés ) majd utánanéz, és visszahív. Ez volt ~6 órája.

Én nem fogok tovább idegeskedni ezen, összepakolom az összes sz*rt és felmondom a szerződést, befizetem a kötbért is, meg mindent csak szabaduljak tőlök, mert ez botrány.

1 kérdés.: Mit kell ilyenkor bevinnem ha fel akarom mondani a szerződést? Vagy csomagoljam össze az összes sz*rt?

ps.: Elnézést a kirohanásért, de úgy felidegesít, hogy az valami eszméletlen, így dolgozni sem tudok..

Vangelis: Véletlen a válaszra nyomtam, bocsi.. ne értsd félre, nem neked szántam.:)

[ Szerkesztve ]

(#58498) ArthurShelby válasza Cr00py (#58497) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Túl drága a kötbér, nem éri meg. Viszont ha megcsinálják minden jó lesz, és vissza kerül minden a régi kerékvágásba (ilyenen már én is átmentem).
Először a router ip címén nézd meg a modemértékeket. Ez már jó kiindulás. Nézd meg nem lazultak e ki a koax csalakozók/elosztók. Hívd fel a 1221-et, nyomogasd a 0-ás gombot, és egyszer csak ügyintézőt kapsz ;). Reménykedj, hogy egy normális ügyintézőhöz kerülsz, ha nem letesz, újrahív.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58499) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Hali!

Nos, hazajöttem melóból, se net, se tv se semmi. Upc felhív, nézi, nincs központi hiba, látja hogy a modem nem kap jelet, de a tv okés, azon van jel, mondom mégsincs adás..
Aztán mondja vasárnap jönnének, mondom csókolom, hétvége van...ugye viccel? Aztán mondja berak ilyen sürgősségibe, mert semmi sem müxik, aztán ha holnap felszabadul egy hely, akkor hívnak és jönnek. :W

Egy kérdés, ha a szomszéd ak müxik, de nálunk nem, akkor mi lehet a baj? A splitter elromolhat?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58500) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#58493) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha személyesen kötöd irodában, akkor hangfelvétel készül róla, és nem kell aláírni semmit (mint ahogy ezt előttem mondták), hanem bekötik neked a szolgáltatást, és te ezt elfogadod/belenyugszol ha 14 napon belül nem mondod fel.
Az irodában kötött szerződés olyan, mintha telefonon/interneten keresztül kötnéd meg. Ugyanúgy jár pl a 0Ft-os bekötési akció (ami alapból, ha jól emlékszem 15ezer, és amit kifizettetnek veled, ha 14 napon túl felmondasz).
Mikor anno még érdeklődtem telefonon a szolgáltatásokról mondták, hogy úgy megtudja csinálni nekem, mintha interneten csináltam volna meg (nyilván így lehet könnyen új ügyfélt szerezni). Szóval teljesen mindegy, hogy kötöd, de nyilván személyesen, vagy telefonon a legjobb (és egyéni ajánlatot is csak ott kaphatsz).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.