Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) csabi63 válasza shteer (#57499) üzenetére


csabi63
senior tag

:K

(#57502) blakey válasza shteer (#57499) üzenetére


blakey
titán

Megy minden platformon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57503) Gubek-Einste válasza shteer (#57499) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is működik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57504) shteer


shteer
titán

köszi mindenkinek! :R

..szerintem jónak tűnik

(#57505) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!

Nekem a következő lenne a problémám.
Található a UPC Cisco felvevős boxban egy Interactive rész.Ezen belül van pl Youtube. Én eddig hibátlanul tudtam használni, mostanában viszont érdekes.Belépek a yt-profilommal addig minden ok, viszont ahogy kilépek az Interactive részről,úgy a következő belépéskor egy "reset" fogad. Kilép a yt profilomból. Eddig gond nélkül tudtam használni. (csak a szoftver frissítéskor kellett újra belépnem)

Valaki találkozott már az említett hibával? volt már "hard reset" is, de az sem segített.

:W :Y :R

(#57506) Narxis


Narxis
nagyúr

Azért ez nem semmi: Link

Thanos was right.

(#57507) kezo0 válasza Narxis (#57506) üzenetére


kezo0
addikt

Tényleg bizarr, de említsük meg, hogy a műholdas UPC-ről van szó, ez pedig a kábeles UPC topikja. Másik cég.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57508) tescodr válasza blakey (#57496) üzenetére


tescodr
tag

2.4/5ghz mind 2 be van kapcsolva.Csatorna autó-n van.wifis eszköznek hol lehet fix ip-t osztani? Szoja:ez azért nem túl bíztató de valami csak okozza ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#57509) blakey válasza tescodr (#57508) üzenetére


blakey
titán

Álltsd fix csatornára az Auto helyett, a FIX IP-t meg érdemes routeren elvégezni a DHCP rész alatt MAC-cím alapján.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57510) Klown


Klown
aktív tag

Kedvezőbb árú új csomag jelent meg MIX Príma L néven. Részletek a
honlapon.

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#57511) #54715584 válasza Klown (#57510) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az egy hónapja még újnak mondható csomagomat sehol nem látom. Akkor most mi van? Mert most ezzel összezavartak.

(#57512) ArthurShelby válasza Klown (#57510) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Olyan hülyén van megcsinálva, hogy a tv-nél szinte mindegyik digital gold és mégis van köztük különbség (hd tv csatorna)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57513) blakey válasza #54715584 (#57511) üzenetére


blakey
titán

Ezek vannak:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57514) o.gaby válasza Narxis (#57506) üzenetére


o.gaby
tag

Ez sajnos minden szolgáltatóná így működik. Az eszközökért az előfizető a felelős, még akkor is ha hasonló eset történik. Ha az ügyfélnek volt biztosítása akkor a biztosító ezt is megtéríti az ügyfélnek, akinek ki kell fizetni a szolgáltató felé. Persze a szolgáltató dönthet úgy, hogy méltányosságból elengedi.

(#57515) BaLee válasza Klown (#57510) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én kb. 1 hónapja váltottam Trio S-ről Trio M-re ami az első 2 hónap után 8399Ft/hó és kevesebb TV csatorna van benne mint a MIX Príma L csomagban ami 6899Ft/hó, a többi ugyanaz.

Vajon tudok váltani erre az új csomagra én is? Vagy ez lefelé váltásnak számít és megszívtam? :U

[ Szerkesztve ]

(#57516) ArthurShelby válasza BaLee (#57515) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akármerre válthatsz büntetés nélkül (fel/le), a lényeg, hogy előfizető maradj. Viszont a 2 év hűség ha jól tudom újraindul csomagváltáskor.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57517) blakey válasza ArthurShelby (#57516) üzenetére


blakey
titán

Szerintem lefelé nem lehet váltani hűségidőn belül.

(#57518) Crisp Rat
Mármint 'büntetlenül' nem lehet ami annyit jelent, hogy kevesebbet nem fizethetsz, magyarul nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57518) #54715584 válasza blakey (#57517) üzenetére


#54715584
törölt tag

Válthatsz lefelé is, de árban nem fogsz kevesebbet fizetni. Tavaly próbáltam így "alkudni", de nem sikerült. :N
Köszi a listát fentebb.

(#57519) BaLee válasza #54715584 (#57518) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Akkor megszívtam. :(

(#57520) blakey válasza BaLee (#57519) üzenetére


blakey
titán

Szerintem egy próbát megér és én a helyedben neten négezném el, azaz ott váltanék csomagot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57521) #54715584 válasza BaLee (#57519) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ööö, miért?
Ha a másikban több van, akkor az nem lefelé váltásnak minősülne. Bár nem tudom, hogy mennyire érinti érzékenyen a céget, hogy kevesebbe kerül. :D
Sztem egy telefont / üfsz-t megérne a dolog.
Nemrég 150 Ft-ért kaptam dupla netet és változtak az árak az összetevőkre is. Igaz, hogy 150-el többet fizetek, de bőven megérte és plusz dolgokat kaptam.
Sztem próbálkozz, hátha engedik a nagyobb csomagot kevesebbért.

(#57522) ArthurShelby válasza blakey (#57517) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem ezt mondták, mikor szerződést kötöttem. Aztán elképzelhető, hogy van valami kiskapu...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57523) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

UPC ci modult szeretnék, de a tv-m /Samsung LE32C530/ nem tudom, hogy jó-e. CI+ interface kell, van ahol azt találom van rajta, van ahol azt, hogy nincs. UPC keresője azt mondja, hogy nem támogatott, de a Digihez is CI+ kell és ott a kereső támogatottat ír. Lehet, hogy a UPC adatbázisa hiányos a régebbi tv-kkel? A tv leírásában benne van. Megrendeléskor lehet kérni, hogy hozzon a szerelő boxot is, meg CI modult is kipróbálásra?

(#57524) canniball válasza fsanyi78 (#57523) üzenetére


canniball
nagyúr

"Lehet, hogy a UPC adatbázisa hiányos a régebbi tv-kkel?"
Nem lehet, hanem biztos. Itt szintén C530 van és amióta elérhető a mediacard azzal használom. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57525) VeryByte válasza #41133696 (#57498) üzenetére


VeryByte
őstag

Miért nem regisztrálod be a dijnet-re a UPC-t? Nálam így megy.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#57526) ArthurShelby válasza #41133696 (#57498) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Neked szerintem ott valamit most már reset-elni kéne, de lehet mindkettőt (upc, cib) :D

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57527) fsanyi78 válasza canniball (#57524) üzenetére


fsanyi78
csendes tag

Köszi. Lehet, hogy buta kérdés, de már a tiedhez is CI+ modult adtak mint manapság, vagy sima CI-t? Ha megrendelem, de mondjuk nem jó a szoftververzió, akkor hoz magával a szerelő boxot is?

(#57528) ArthurShelby válasza #54715584 (#57518) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem hagyott nyugodni a dolog, így rákérdeztem telefonon. Szóval lehet váltani bármire, viszont úgy, hogy szolgáltatás (tv, telefon, net) ne szűnjön meg. És persze a hűségidő újraindul.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57529) canniball válasza fsanyi78 (#57527) üzenetére


canniball
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint a kezdetektől CI+ modul van.
A szerelőnél valószínűleg lesz doboz (mivel több helyre is megy), de nem számodra. Ha valami mégsem passzolna utólag kérheted a cserét boxra, de úgy rémlik ez néhány ezresbe fog kerülni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57530) unclefucka


unclefucka
senior tag

Üdvözlet!

Van egy kis problémám a Connect Box -ommal.
Az a jelenség, hogy minden előjel nélkül a CB eldobja az 5GHz -es WiFi csatornát. Ez eddig kétszer fordult elő most és kb. egy hónapja, azelőtt soha.
A 2,4GHz -es csatorna folyamatos, az nem szakad meg (egy másik eszköz használja).

A problémát kétféle képen tudom megoldani:
- Vagy újraindítom az egész CB-t.
- Vagy kikapcsolom, majd visszakapcsolom az 5 GHz-es csatornát a CB menüjében.

A "hivatalos", 1221-es probléma megoldás, hogy havonta áramtalanítsam a CB-t, vagyis hideg-reset havonta.
Ez normális dolog? :F
Csak azért kérdezem, mert elvileg a CB pont arról kéne, hogy híres legyen, hogy megbízható és nem kell újraindítani...

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#57531) ztsoft válasza canniball (#57529) üzenetére


ztsoft
őstag

Én a modul rendelésnél már előre jeleztem, hogy nem biztos, hogy működni fog, és, hogy, hogy lehet majd box-ra váltani. Erre azt a választ kaptam, hogy a Horizon box-ot kizárólag technikus üzemelheti be, mire mondtam, hogy már van egy itthon, megbirkózok vele, de nem engedett, csak technikus. A modult sem kellett volna leadni az ügyfélszolgálaton, a technikus elvitte volna.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#57532) Gubek-Einste válasza unclefucka (#57530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ártani nem árt a havi egy újraindítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57533) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

EPC2203 modemem van. Tplink WR941N-es routerem van utanakotve.
A router tudja a DDNS funkciot, be is loginol, viszont kintrol valamiert megsem latszik a webserver.
Port forward jol van beallitva. Ha bentrol hivom meg a regelt hostot bongeszobol, akkor mukodik, bejon a weboldal.
Csak "kintrol" nem mukodik.
EPC2203 lehet a ludas? :F Abba regen masztam mar bele.
Emlekeim szerint alapbol semmi port tiltas nincs rajta, minden nyitott.

Elore is koszonom a segito valaszokat.

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#57534) Gubek-Einste válasza JohnnyX (#57533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez csak egy modem így neki ehhez semmi köze sincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57535) csabi63


csabi63
senior tag

Tegnap este eltűntek a HD csatornák a Horizon Go-ból. Reggel felhívtam őket, hogy mégis mi történt. Mint kiderült, minden eszköznek HD-nak kell lennie, hogy a Go-ban is tudjam nézni a HD csatornákat. (A 3. kártyám sima, nem HD.) De nem biztos ebben, átkapcsol. A másik megerősítette. Hogy eddig tudtam nézni, a rendszer tökéletlenségének köszönhettem.

Mondom a csajnak, többet nem fizetek, leadom inkább azt a kártyát. És ne fárasszon mesés ajánlatokkal, megtették múlt héten a kollégái. Nem fárasztott. Átírta felár nélkül a kártyát HD-ra, és a 2. számút is levitte 1500-ról 500 forintra. Hálám üldözni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#57536) 4Grider válasza JohnnyX (#57533) üzenetére


4Grider
nagyúr

Modemben nincs tűzfal, így nem igazán tehet róla, ha a mögé kötött eszközt nem éred el.

(#57537) #41180928


#41180928
törölt tag

Sziasztok,
Az normális, hogy x naponta újra kell indítani ezt a csoda HGW-t? A sebessége napról napra kopik, míg lesz vagy 50/10-es (500-as előfizetésem van, vidék). A régi Ubee-val az akkor 100-as előfizuval simán, stabilan ment 120-al, és jó, ha 1/2 évente újra kellett indítani. Ez a csoda HGW ennyit tud? Ha nem lenne csillagászati összeg egy ac-s gigabites wireless router, tán modemnek használható lenne?
Ja igen, reboot után mindig keres vmi fw update-et, de timeout miatt leáll a keresés. Persze jó hosszan kutat....

(#57538) kabelmania27 válasza #41180928 (#57537) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg rendben vannak-e a modemértékek.

(#57539) justflash


justflash
tag

Pre/Post RS Error mit "csinál"?

Elég magasak az értékek szerintem, most vettem észre:

19 nap uptime után

Újraindítás után

Sebesség OK, viszont néha vannak lag tüskék, kb azonos frekvenciában (80-90 mp-enként felugrik 200-ra kb 5mp-re) 5-10 percen keresztül, lehet összefüggés?

Kábelezés rendben, osztó rendben, feltöltés 39-41 dbmV között az összes csatornán.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#57540) BaLee válasza blakey (#57520) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Neten korábban a Trio S-ről sem engedett váltani Trio M-re...
Csak a boltban tudták megoldani.

Mindenesetre tegnap bementem és az ügyintéző azt mondta, hogy az új csomagokra csak online lehet váltani. Szóval akkor az bukó, mert korábban néztem és természetesen ezekre nem enged váltani. Szerintem ezek ilyen új előfizető fogó csomagok...
Mondjuk akkor kiírhatnák legalább...

(#57541) BaLee válasza ArthurShelby (#57528) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Bocs a dupláért, de lejárt a szerkesztési idő.

Szóval felhívtam az 1221-et is, hogy én váltanék Mix Príma L díjcsomagra, meghallgatta szépen, 5 percig zenéltetett, majd sajnálattal közölte, hogy ezeket a csomagokat nem tudja nekem értékesíteni csak a Trio L 500-as csomagot akarta rám sózni 11 ezerért.

Mondtam neki, hogy nekem az is jó lenne, hogy akkor váltanék a Mix Príma L nagyobb (240-es netes) csomagra és fizetem érte a mostani nagyobb havidíjat, ergo ők pénzügyileg nem járnának rosszabbul, csak én kapnék többet a pénzemért, de ilyet sem lehetett.

Azért írom ezt, hátha megspórolok pár felesleges percet/órát másnak.

Engem az nem zavar, hogy nem engednek olcsóbb csomagba ha most kötöttem 2 év hűséget (helyükben én is ezt csinálnám), inkább az zavar, hogy ez nincs normálisan feltüntetve az oldalon, hogy kinek él ez a csomag!
Ráadásul telefonba neked is azt mondták, hogy lehet váltani felfele is, lefele is.

[ Szerkesztve ]

(#57542) blakey válasza BaLee (#57540) üzenetére


blakey
titán

Az vicces ugyanis én eddig mindig neten váltottam annak ellenére, hogy az ügyintézők szerint nem lehetséges, meg kell nézni, hogy mit ajánl és az egyébre/mást választokra kell menni, ott megjelennek a csomagok és máris kosárba teheted, stb. Ha ez végigmegy akkor már meg is történt a rendelés, 72 órán belül aktiválódik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57543) kabelmania27 válasza justflash (#57539) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha bridge módban kikapcsolt wi-freevel is ezt csinálja akkor lehet.
Nézd meg melyik letöltési csatornákat használja a modem.

[ Szerkesztve ]

(#57544) blakey válasza BaLee (#57540) üzenetére


blakey
titán

Megnéztem én is és igen, nem jelenik meg a csomagok között, ennek 2 oka lehet, 1. valóban új előfizetőknek szól, 2. még nem tökéletes a rendszer és lehet, hogy később megjelenik a csomagok között. amúgy ha utána számolsz akkor is megérné, mert nekem pl. nem, legalábbis a mostanihoz képest nem lenne túl sok előnye, de majd megnézem tüzetesebben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57545) vargalex válasza blakey (#57544) üzenetére


vargalex
félisten

A webes felületen a vonatkozó szabályok vannak beállítva, ezt megkerülni nem tudod.
Ennek megfelelően nekem anno csak a Trio XL csomagot ajánlotta fel (akkor az volt a szabály - ami szerepelt is az oldalon -, hogy 3 szolgáltatás esetén arra lehet váltani), míg telefonos ügyfélszolgálaton simán váltottam Trio L-re.

Alex

(#57546) blakey válasza vargalex (#57545) üzenetére


blakey
titán

Nekem eddig mindig sikerült jobbra váltani a "Más érdekel"-t kiválasztva. Semmit nem kellett megkerülni, egyszerűen működött míg üf-en nem akarták megcsinálni mondván, hogy nem lehetséges. A jelenlegi csomagomat is online váltottam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57547) Takashi válasza BaLee (#57540) üzenetére


Takashi
aktív tag

Érdekes dolog, lehet, hogy ügyintéző függő is kicsit.
Múltkor bementem egy UPC ügyfélszolgálatra, hogy CB-ra cseréljem a régebbi modemet. Az eddigi csomagom Trio M volt (120-as net, digital bronze tv plusz HD csomaggal, alap telefon) erre fizettem havi 9000 forintot. Az ügyintéző jelezte, hogy 5000 Ft lesz a CB csere, kivéve, ha 500-as netre váltok. Kérdeztem, mit tud ajánlani. Nos, a következő kis "pakkot" állította össsze: 500-as net (ingyenes CB cserével), digital gold tv plusz HD csomaggal, alap telefon ÉS egy 3GB-os mobilnet csomag stickkel együtt (bár elmondta, hogy természetesen arra alkalmas tabletben is működik a sim kártya). Ezekre együtt mondott egy 10480 forintos havidíjat - mivel megbízható, régi ügyfél vagyok. Nem sokat hezitáltam... :))

七転八起

(#57548) Juditta_56 válasza blakey (#57546) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

De most nincs ilyen - mint Te is láttad. Nekem határozatlan idejű szerződésem van - mostanáig nem volt biztos, hogy itt maradunk -, Trio L csomaggal, de nekem sem ajánlja fel a MIX L-t. És NINCS "mást választok". A plusz egy box-szal 14 ezer felett fizetek... :(((
A "Megrendelem" után ez jön elő (üres a Kosár!), majd beléptet a myupc-re, ott pedig (visszavisz a UPC webshopba) ugyanezeket lehetne kiválasztani. A "saját" csomagomat sem választhatom 2 éves hűséggel! :Y (És nem, nem kell 500-as net!)

Úgyhogy jövő héten nyomom a "lemondás"-t...

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#57549) blakey válasza Juditta_56 (#57548) üzenetére


blakey
titán

Önnek ajánljuk alatt van a "Más érdekel", a felsoroltak közül kiválasztod azt emlyiket szeretnéd, Részletek/Kosárba tesz, nálam működik, de én nem fogom végig vinni, mert nem járnék jobban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57550) szoja válasza blakey (#57549) üzenetére


szoja
tag

Én is kipróbáltam, nekem sem jelenik meg a "Más érdekel" után. Nekem is hűségidő nélküli szerződésem van jelenleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.