Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58551) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Debrecen belváros.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58552) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Na megvan a probléma forrása. Na lehet pár hétig nem lesz szolgáltatás de a jövhéten még tuti nem...
Feljebb az egyik utcában amikor az új utat építették többször is elvágtak egy kábelt és megtoldották de bebetonozták a picsába, namost a toldás sem túl jó megoldás, mert nem bírja sokáig, szal meg van sérülve a kábel, utat kell bontani, feltárni hol a hiba. Elég sok előfizetőt érint a dolog..fasza lesz!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58553) adika4444 válasza norberto_th (#58552) üzenetére


adika4444
addikt

Kitartást...
Ilyenkor mondjuk előny a légkábel...

üdv, adika4444

(#58554) ZellR


ZellR
csendes tag

Sziasztok!
Valaki találkozott már olyannal, hogy a power led zölden világit, és nincsen internetelérés? Semmilyen címet nem kap kintről a box.
Semmit nem hoz ki a letoltes, feltoltesnel.
Valamint a provisioning állapot ismeretlen, és a besorolt feltoltesi csatornák is sikertelen. (új connect box)

(#58555) Cr00py válasza norberto_th (#58552) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én is Debreceni vagyok.. de nekem ilyet nem említettek. Különös..:D

(#58556) kabelmania27 válasza ZellR (#58554) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem oldalán a haladó beállítások/hálózat állapota menüpont alatt a feltöltési és letöltési értékeket. Ha leírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk mondani, hogy lakáson belül van-e a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#58557) ZellR válasza kabelmania27 (#58556) üzenetére


ZellR
csendes tag

Szia!

Semmit nem hoz ki a letoltes, feltoltesnel.

ANTRONIX 2-way splitter 5-1006 MHz CMC2002HR és van Fam/Attenuator csillapító.

(#58558) kabelmania27 válasza ZellR (#58557) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vedd ki a csillapítót és indítsd újra a modemet. Nézd meg van-e tv adás és a bejövő kábel van-e az osztó in bemenetén.
Hányas szám van ráírva a csillapítóra?

[ Szerkesztve ]

(#58559) pjen


pjen
félisten

Kis segítség kéne,lehet nem ez a legjobb hely,de hátha.Egy laptop és egy Lg Tv eddig WiFi ről kapta a netet.Szeretném ezután UTP kábellel táplálni,a két készülék egymás mellett van.Elég ha a beltériből egy UTP kábelt húzok és a Tv és laposnál teszek egy elosztót? :R

(#58560) kabelmania27 válasza pjen (#58559) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet elég lesz, ha nem működik stabilan tegyél oda egy gigabites switchet.

(#58561) ZellR válasza kabelmania27 (#58558) üzenetére


ZellR
csendes tag

3-as.

Nem hiszem, hogy ezekkel lenne probléma mert egy ideje már meg van, és semmi gond nem volt.

Nem tudom, hogy a modemnél, a konfigurációs fájnál szokott e lenni írva valami, de például nálam semmi sincs oda írva.

(#58562) pjen válasza kabelmania27 (#58560) üzenetére


pjen
félisten

Még valami,és nem a pénz miatt.Van egy Tp-link routerem,ha abba dugom a bejövő UTP-t és letiltom a rádiót,müködhet?Egyáltalán lehet ilyet csinálni?A router csak ott rohad.

(#58563) kabelmania27 válasza ZellR (#58561) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az nem jelent semmi, hogy eddig nem volt gond, többször előfordul már hogy évekig nem volt gond aztán problémát okozott a csillapító, ettől független lehet hogy központi probléma van.
Nyáron magasabb az adási ezért előfordul, hogy csillapítóval 50felé megy és akad.
Ha van tévé adás és a modem újraindítás nem segít 1221-en jelentsd be a problémát, ha a könyéken van gond az automata tájékoztatni fog.
pjen: Működhet.

[ Szerkesztve ]

(#58564) pjen válasza kabelmania27 (#58563) üzenetére


pjen
félisten

Zaklatlak még picit.Mi van akkor ha használom a routert mint elosztót,de a rádió részét is meghagyom?

(#58565) kabelmania27 válasza pjen (#58564) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem történik semmi, rendesen működik a rákötött eszközöknek ad ipcímet, csak azt nézd meg hogy az ipcím kiosztásnál 192.168.x.1 az x-et egyel nagyobbra állítsd mint az előző router által kiadott ipcím.

(#58566) pjen válasza kabelmania27 (#58565) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm. :R

(#58567) norberto_th válasza Cr00py (#58555) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Nálad sincs net?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58568) ArthurShelby válasza adika4444 (#58553) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A ritka pillanat.
Szerencsére nálunk földkábel van, és ezt én nagy szerencsének tartom.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58569) pjen válasza ArthurShelby (#58568) üzenetére


pjen
félisten

(#58552) norberto_th:Ha ezt olvasod,lehet nem is olyan nagy öröm.

(#58570) ArthurShelby válasza norberto_th (#58552) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bp-en a kábeleknek külön szerelőaknája van (forgalom irányítás, telekommunikáció...), és gondolom egy cső, amiben megy. Nem hinném, hogy Debroban máshogy lenne.
Szóval szerintem nem kell utat bontani kábelcseréhez, csak a 2 szerelőakna között újrahúzni a kábelt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58571) RangerFox


RangerFox
veterán

Heló! Le akarom tiltatni a publikus ipv6 címem. Ezt telefonon is kérhetem? Mennyi időbe telik ez, illetve mennyibe kerül (vagy ingyenes?)?

(#58572) pjen válasza ArthurShelby (#58570) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nincs minden kábel csőben,azonkívül ha a markoló eltépi a kábelt akkor a csövet is,ergo ásni kell.

(#58573) Cr00py válasza norberto_th (#58567) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nálam már hetek óta szarakszik. Mobilnetről vagyok most is.. hihetetlen. A munkámhoz elengedhetetlen lenne, de az, hogy 5000ms a pingem, a 240-es net a 10/5-öt súrolja.. ha épp jó napja van.. ez nekem kevés. Se tv,se net.. van mikor be-be jön..de az is tetűlassú..szóval én már meguntam. :D

(#58574) jorden06


jorden06
senior tag

sziasztok!

letöltési sebesség mérésénél ütközhetek abba a korlátba, hogy a HDD-m nem ír annyira gyorsan, mint ahogy a letöltés jönne? 500Mbit/s-es nettel mi ennek a gyakorlati korlátja? (mértem a notiba rakott ssd és hdd-vel is, az ssd-nél 20MB/s volt a letöltési határ, hdd-nél 28MB/s, amit az 5400rpm-es hdd, és Kingston UV400 esetében sem tartok reális értéknek).

Speedtest max 330-at mért, és holnap jönnek a upc technikusai, hogy bemérjék a lépcsőházi jelerősséget, dslam a házam sarkán, 30 méteren belül.

(#58575) kabelmania27 válasza jorden06 (#58574) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha rendben vannak a modemértékek lehet a környéken sokan interneteznek egyszerre, de ennyire nem szokott lassú lenni.

[ Szerkesztve ]

(#58576) ztsoft válasza RangerFox (#58571) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Publikus IP címet nem lehet tiltani (azaz, lehet, internettel együtt ;] )!
Választani lehet, hogy 4-es vagy 6-os verzió legyen.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak.
Telefonon lehet kérni (eddig még csak arról hallottam, hogy vissza kérték az IPv4-et). Azt nem tudom, hogy mennyi idő. Az itt olvasottak alapján ingyen megcsinálják.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#58577) cigam válasza jorden06 (#58574) üzenetére


cigam
félisten

20MB/s=160Mb/s, 28MB/s=224Mb/s Nem olyan rossz ez, és 100/5.5Mb a garantált. Szóval bőven jó a sebesség, meg az is lehet, hogy ahonnan töltesz ott van a szűk keresztmetszet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58578) kabelmania27 válasza RangerFox (#58571) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221 csak internethiba menüpontban bármikor tudod kérni, újraindulás után nem lesz ipv6.
pjen: Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#58579) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Pár napja váltottam Connect Box-ra, azóta szívok...

Papíron, speedtest szerint tökéletes a ping és a sebesség is. A valóságban sokszor nem jönnek be random oldalak, vagy pl. ha belépek PH!-ra, nem megy tovább automatikusan az oldal. Wifi még rosszabb, sokszor egyáltalán nem megy, hiába csatlakzik az eszkör.

Már megbántam hogy kértem, mert az előző modem ehhez képest villámgyors volt.

Tudok valamit tenni azon kívül hogy 14 napon belül visszacsinálom az egészet?

most pl egy index.hu 6-7mp tekerés után egy pillanatra kiírta hogy nincs internetkapcsolat, utána bejött az oldal.. ezek mennek..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58580) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#58579) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kikapcsoltatod a wi-freet és megnézed a bridge módban javul-e.
Modemértékek (haladó beállítások/hálózat állapota majd feltöltés és letöltés) rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#58581) RangerFox válasza kabelmania27 (#58578) üzenetére


RangerFox
veterán

Köszi szépen mindenkinek a segítséget, sikerült :K

(#58582) norberto_th válasza ArthurShelby (#58570) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Ebben igazad van, igen itt is így van. Csak akkor nem tudom honnan állapította meg, hogy nem pvc csőben fut a kábel, hanem csak simán a földben van a vastag fekete kábel, mert józan paraszti ésszel gondolkodva, akkor aknától aknáig kellene túrni az utat és nem egy bizonyos részen...az igaz hogy be lett anno a kivitelezéskor betonozva az aknában a kabel amit láttam is és nem is értettem, viszont azt ki lehet szabadítani, aztán a csőben újrahúzni.
Na majd meglátjuk, kíváncsi leszek rá hogy mit alkotnak, mekkora is a probléma valójában.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#58583) Motion_Blur válasza kabelmania27 (#58580) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58584) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#58583) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak, ettől nem akadhat a netkapcsolat.
Próbáld meg amit előző hsz-ban írtam ha nem javul a helyzet akkor visszakérheted elállási jogra hivatkozva a régi modemet.
szabo111: Nincsmit.

(#58585) F_Zolee válasza Motion_Blur (#58579) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ahogy írták is, ezeket a szogáltató által biztosított eszközöket nem jó routerként használni. Kell egy saját és a box meg csak modemként üzemeljen.

(#58586) Motion_Blur válasza F_Zolee (#58585) üzenetére


Motion_Blur
félisten

kabelmania27: köszi!

Értem, de most egy áramtalanítás és újraindítás után minden OK. egyelőre.

Az előd EVW3226-ot routerként használtam és soha semmilyen probléma nem volt vele.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58587) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#58586) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Érdemes többször újraindítani a modemet, van aki éjjelre kikapcsolja.
Az új csomag aktiválástól számított 14napon belül döntsd el hogy visszakéred-e a régi modemet, mert utána már nem tudsz változtatni.

(#58588) Motion_Blur válasza kabelmania27 (#58587) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, szerintem én is ki fogom kapcsolni, felesleges menni a 24 órából 16-ot amikor alszunk és dolgozunk.

Tudom nem éppen ide vágó, de ezt a típusú routert ajánljátok mellé? 63nm-es kocka lakás, belső falak közül csak egy téglafal van, a többi aélvázas gipszkarton.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58589) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#58588) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jónak tűnik.
Routervásárlással kapcsolatban ITT segítséget fogsz kapni..

(#58590) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy PC-n bejelentkezve a Horizon.tv Myprime menüjében, és Android appon nem tudok filmet nézni? Csak az "Előfizetés frissítése" gomb jelenik meg, illetve appon előfizetés szükséges a lejátszás helyett.
Korábban ezek vígan mentek.
Boxon keresztül viszont mindenféle gond nélkül elérem ugyanazokat a Myprime tartalmakat.

Köszi előre is: Zsolt

(#58591) Gubek-Einste válasza Bozso68 (#58590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelents be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58592) pjen válasza Bozso68 (#58590) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem fizeted,hagyd így.Nekem van 3 box,kettőn ment egyen nem.Persze nem volt előfizetésem.Beszóltam megoldották.Egyen sem ment,csak kedvezménnyel havi 500 forintért. :((

(#58593) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszi a válaszokat. Ha digital gold előfizetésem van, a Myprime alapból jár boxon, pc-n, androidon?
Én így tudom.

(#58594) Gubek-Einste válasza Bozso68 (#58593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rajta van a számlán/MyUPC-ben a MyPrime? Ha igen akkor mennie kellene bárhol.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58595) Bozso68 válasza Gubek-Einste (#58594) üzenetére


Bozso68
senior tag

Megsasoltam, 0Ft-tal, de rajta van.

(#58596) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#58586) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1 órát se bírt ki újraindítás után, ismét 6-8-10mp-re nyit meg oldalakat, vagy egyáltalán nem.

Visszarakom a régi modemet, ha az hibátlan akkor küldöm vissza ezt a fostalicska Connect Box-ot...

Így viszont bukom az 500-as netet meg az egész csomagot amire aláírtam 2 évet...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#58597) kabelmania27 válasza Motion_Blur (#58596) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg hány Mbit van a régi modemmel, miután visszakérted a régi csomagot vársz kicsit aztán megpróbálhatod a 240-es csomagot ha a 120Mbit kevés és most legalább 240Mbitet mérsz.

[ Szerkesztve ]

(#58599) donmackó válasza Motion_Blur (#58596) üzenetére


donmackó
őstag

Nem lehet hogy csak van egy "jó akaród"? -> Egyszerűen megakaszthatók az Intel Puma 6 chipsetes kábelmodemek

Release the cable hounds!

(#58600) Motion_Blur válasza Intruder2k5 (#58598) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Úgy látom nem voltam elég körültekintő... bár egy ilyen hiba hogy-hogy nem jött elő itt a PH!-s teszten vagy simán a topikban miért nincs erről infó?

Ez nem egyedi hiba, ezek szerint minden egyes darab ilyen (szar) :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.